О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 62/2 "Об утверждении районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 октября 2020 года № 77/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 октября 2020 года № 6602
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 62/2 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5765) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы –6373893 тысячи тенге:
налоговые поступления – 550200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18694,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4427 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5800571,4 тысячи тенге;
2) затраты – 6432063,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 385567,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 395053,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9486 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 800 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 444537,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 444537,4 тысяч тенге;
поступления займов – 395053,3 тысячи тенге;
погашение займов – 9486 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 58970,1 тысяч тенге.
пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджеты:
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 123237,3 тысяч тенге;

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2020 жылғы 21 қазандағы № 77/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 қазанда № 6602 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5765 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6373893 мың теңге:
салықтық түсімдер – 550200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18694,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4427 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5800571,4 мың теңге;
2) шығындар – 6432063,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 385567,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 395053,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9486 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 800 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -444537,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 444537,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 395053,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9486 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58970,1 мың теңге.";
6-1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6-1. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне 123237,3 мың теңге сомасында;

государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 7588,5 тысяч тенге;
государственного учреждения "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 10194,2 тысячи тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 6485,8 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 11689,2 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 12143,6 тысячи тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 4594,8 тысячи тенге;
государственного учреждения "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3675,4 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 4175,7 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ленинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 4450,7 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 3219 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 5192,8 тысячи тенге.";
подпункты 2), 3), 4) пункта 7 изложить в новой редакции:
"2) 11784 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками) – 6343 тысячи тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка – 1530 тысяч тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам – 3911 тысяч тенге;
3) 95122 тысячи тенге на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" (далее - Государственная программа развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"), в том числе:
информационная работа – 16 тысяч тенге,
частичное субсидирование заработной платы – 9493 тысячи тенге,
предоставление субсидий на переезд – 10890 тысяч тенге,
молодежная практика – 9029 тысяч тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 9305 тысяч тенге,

"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 7588,5 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 10194,2 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 6485,8 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 11689,2 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 12143,6 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 4594,8 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 3675,4 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 4175,7 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Ленин ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 4450,7 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 3219 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 5192,8 мың теңге.";
7-тармақтың 2), 3), 4) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"2) 11784 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектермен, несеп қабылдағыштармен, нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 6343 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсету – 1530 мың теңге;
мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 3911 мың теңге;
3) 95122 мың теңге - Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға (бұдан әрі- нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы), соның ішінде:
ақпараттық жұмыс – 16 мың теңге,
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 9493 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 10890 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 9029 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 9305 мың теңге,

гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей) – 30751 тысяча тенге;
общественные работы – 25638 тысяч тенге;
4) 12114 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;";
подпункт 9) пункта 7 изложить в новой редакции:
"9) 147745 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;";
подпункт 1) пункта 8 изложить в новой редакции:
"1) 9316,2 тысяч тенге – на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;";
подпункт 13) пункта 8 изложить в новой редакции:
"13) 27820,8 тысяч тенге – на антитеррористическую безопасность - обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;";
подпункты 18), 19), 20) пункта 8 изложить в новой редакции:
"18) 54435,5 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в том числе:
разработка проектно-сметной документации и проведение экспертизы на строительство системы водоснабжения села Белое – 28801,6 тысяча тенге,
разработка проектно-сметной документации и проведение экспертизы на строительство системы водоснабжения села Покровка– 25633,6 тысячи тенге;
19) 670,4 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года в том числе:
реконструкция сетей электроснабжения уличного освещения по улицам города Мамлютка – 137,4 тысяч тенге,
строительство линий электросетей и присоединения к электрическим сетям жилого поселка улиц Энергетиков и Железнодорожная в городе Мамлютка – 533 тысячи тенге;
20) 66896,6 тысячи тенге – целевые трансферты на развитие индустриальной инфраструктуры;";
подпункты 24), 25), 26), 27), 28) пункта 8 изложить в новой редакции:
"24) 1785,8 тысяч тенге – на текущий ремонт водоразводящих сетей села Михайловка Дубровинского сельского округа Мамлютского района;
25) 2678,6 тысяч тенге – на текущий ремонт водоразводящих сетей села Воскресеновка Воскресеновского сельского округа Мамлютского района;
26) 2678,6 тысяч тенге – на текущий ремонт водоразводящих сетей села Леденево Леденевского сельского округа Мамлютского района;
27) 4018 тысяч тенге – на текущий ремонт водоразводящих сетей села Афонькино Становского сельского округа Мамлютского района;
28) 2232,2 тысячи тенге – на текущий ремонт водоразводящих сетей села Кызыласкер Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района;";

жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіштері ) – 30751 мың теңге;
қоғамдық жұмыстар – 25638 мың теңге;
4) 12114 мың теңге - мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің еңбекақысына қосымша ақы белгілеуге;";
7-тармақтың 9) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"9) 147745 мың теңге - мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы;";
8-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1) 9316,2 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған, мерекелік іс-шараларды өткізуге;";
8-тармақтың 13) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"13) 27820,8 мың теңге – терроризмге қарсы қауіпсіздікке - білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;";
8-тармақтың 18), 19), 20) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"18) 54435,5 мың теңге – дамытуға нысаналы трансферттер - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Белое ауылының сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу және сараптама жүргізу – 28801,6 мың теңге,
Покровка ауылының сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу және сараптама жүргізу– 25633,6 мың теңге;
19) 670,4 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, соның ішінде:
Мамлютка қаласының көшелері бойынша көше жарығын электрмен жабдықтау желілерін реконструкциялау – 137,4 мың теңге,
Мамлютка қаласында Энергетиктер және Теміржол көшелерінің электр желілерін салу және тұрғын кентінің электр желілеріне қосу – 533 мың теңге;
20) 66896,6 мың теңге – индустриялық инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферттер;";
8-тармақтың 24), 25), 26), 27), 28) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"24) 1785,8 мың теңге - Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округінің Михайловка ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
25) 2678,6 мың теңге - Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі Воскресеновка ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
26) 2678,6 мың теңге - Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі Леденево ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
27) 4018 мың теңге - Мамлют ауданы Становое ауылдық округі Афонькино ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
28) 2232,2 мың теңге - Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі Қызыләскер ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;";

подпункт 30) пункта 8 изложить в новой редакции:
"30) 3861 тысяча тенге – текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Бексеит Новомихайловского сельского округа Мамлютского района;";
подпункты 32), 33) пункта 8 изложить в новой редакции:
"32) 2553,5 тысячи тенге – приобретение и установка дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
33) 545,4 тысяч тенге – уличное освещение Новомихайловского сельского округа, села Минкесер, улица Молодежная, улица Садовая, улица Дорожная, улица Трудовая;";
подпункт 36) пункта 8 исключить;
подпункт 37) пункта 8 изложить в новой редакции:
"37) 23761,3 тысяча тенге – капитальный ремонт клуба села Кызыласкер Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района;";
подпункт 42) пункта 8 изложить в новой редакции:
"42) 14535 тысяч тенге – средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-216 "Подъезд к селу Афонькино, протяженностью 11 километров;";
подпункт 43) пункта 8 исключить;
подпункт 44) пункта 8 изложить в новой редакции:
"44) 6456 тысяч тенге – на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;";
подпункты 46), 49) пункта 8 исключить;
подпункты 52), 53), 54) пункта 8 изложить в новой редакции:
"52) 26173,6 тысячи тенге – текущий ямочный ремонт дорог маршрутным способом в селе Новомихайловка;
53) 3584 тысячи тенге – текущий ямочный ремонт внутрипоселковых дорог села Новомихайловка;
54) 19845,5 тысяч тенге – текущий ямочный ремонт дороги районного значения маршрутным способом "Подъезд к селу Новомихайловка";";
подпункт 57) пункта 8 изложить в новой редакции:
"57) 520 тысяч тенге – на оплату услуг образовательного портала для дистанционного обучения BilimMediaGroup;";
пункт 8 дополнить подпунктами 62), 63), 64), 65), 66), 67), 68), 69), 70), 71), 72), 73), 74), 75), 76), 77), 78), 79), 80), 81), 82), 83), 84), 85), 86), 87), 88), 89) следующего содержания:
"62) 3894,5 тысячи тенге – на текущий ремонт системы отопления (промывка радиаторов) аппарата акима района и подключение к центральному теплоснабжению;
63) 1000 тысяч тенге – на оплату услуг по техническому надзору для крытого хоккейного корта;
64) 5204,2 тысячи тенге – на текущий ремонт отопления в Новомихайловской средней школе;
65) 7500 тысяч тенге – на оплату услуг связи организаций образования;
66) 2000 тысяч тенге – на услуги по вывозу жидкобытовых отходов организациям образования;
67) 3000 тысяч тенге – на услуги по вывозу твердобытовых отходов организациям образования;
68) 400 тысяч тенге – на аренду ассенизаторской машины организациям образования;

8-тармақтың 30) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"30) 3861 мың теңге - Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі Бексеит ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;";
8-тармақтың 32), 33) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"32) 2553,5 мың теңге - жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарында жол белгілерін сатып алу және орнату;
33) 545,4 мың теңге - Новомихайлов ауылдық округінің, Минкесер ауылы, Молодежная көшесі, Садовая көшесі, Дорожная көшесі, Трудовая көшесі, көшені жарықтандыру;";
8-тармақтың 36) тармақшасы алып тасталсын;
8-тармақтың 37) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"37) 23761,3 мың теңге – Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округінің Қызыләскер ауылы клубын күрделі жөндеу;";
8-тармақтың 42) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"42) 14535 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-216 "Афонькино ауылына кіреберіс, ұзындығы 11 километр" автомобиль жолын орташа жөндеуге;";
8-тармақтың 43) тармақшасы алып тасталсын;
8-тармақтың 44) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"44) 6456 мың теңге - спорт ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;";
8-тармақтың 46), 49) тармақшалары алып тасталсын;
8-тармақтың 52), 53), 54) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"52) 26173,6 мың теңге - Новомихайловка ауылында бағыттық тәсілмен жолдарды ағымдағы шұңқырларды жөндеу;
53) 3584 мың теңге - Новомихайловка ауылындағы кентішілік жолдарды ағымдағы шұңқырларды жөндеу;
54) 19845,5 мың теңге - "Новомихайловка ауылына кіреберіс" бағыттық тәсілмен аудандық маңызы бар жолды ағымдағы шұңқырларды жөндеу;";
8-тармақтың 57) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"57) 520 мың теңге – BilimMediaGroup қашықтықтан оқыту үшін білім беру порталының қызметтерін төлеуге;";
8-тармақ келесі мазмұндағы 62), 63), 64), 65), 66), 67), 68), 69), 70), 71), 72), 73), 74), 75), 76), 77), 78), 79), 80), 81), 82), 83), 84), 85), 86), 87), 88), 89) тармақшаларымен толықтырылсын:
"62) 3894,5 мың теңге - аудан әкімі аппаратының жылу жүйесін ағымдағы жөндеуге (радиаторларды жууға) және орталық жылумен жабдықтауға қосуға;
63) 1000 мың теңге - жабық хоккей корты үшін техникалық қадағалау бойынша қызметтерге ақы төлеуге;
64) 5204,2 мың теңге - Новомихайловка орта мектебінде жылуды ағымдағы жөндеуге;
65) 7500 мың теңге - білім беру ұйымдарының байланыс қызметтеріне ақы төлеуге;
66) 2000 мың теңге - білім беру ұйымдарына сұйық тұрмыстық қалдықтарды шығару жөніндегі қызметтерге;
67) 3000 мың теңге - білім беру ұйымдарына қатты тұрмыстық қалдықтарды шығару бойынша қызметтерге;
68) 400 мың теңге - білім беру ұйымдарына ассенизаторлық машинаны жалға алуға;

69) 3500 тысяч тенге – на санацию воды в школах;
70) 5000 тысяч тенге – на услуги по обслуживанию отопления школ биотопливом на второе полугодие;
71) 3500 тысяч тенге – на установку уличного освещения на существующие опоры села Дубровное Дубровинского сельского округа;
72) 3210 тысяч тенге – на установку уличного освещения на существующие опоры села Михайловка Дубровинского сельского округа;
73) 1948,2 тысяч тенге – на устройство уличного освещения по улице Мира, улице Школьная, улице Победы, улице Полевая в селе Раздольное Кызыласкерского сельского округа;
74) 1464,4 тысячи тенге – на устройство уличного освещения по улице Полевая, улице Школьная, улице Озерная, в селе Степное Кызыласкерского сельского округа;
75) 2974,5 тысячи тенге – на устройство уличного освещения по улице Пушкина улице Жумабаева, улице Новая, в селе Кызыласкер Кызыласкерского сельского округа;
76) 2093,8 тысячи тенге – на устройство уличного освещения в селе Беловка;
77) 1930,8 тысяч тенге – на устройство уличного освещения по улицам села Калугино;
78) 3748,5 тысяч тенге – на устройство уличного освещения по улицам села Краснознаменное;
79) 5576,1 тысяч тенге – на устройство уличного освещения в селе Афонькино;
80) 1182,8 тысячи тенге – на электромонтажные работы по демонтажу и монтажу уличного освещения в селе Покровка;
81) 648,3 тысяч тенге – на устройство уличного освещения в селе Новоукраинка;
82) 1029,3 тысяч тенге – на устройство уличного освещения в селе ОрҰл;
83) 4487,5 тысяч тенге – на установку уличного освещения в селе Становое;
84) 1070,4 тысяч тенге – на устройство дополнительного уличного освещения в селе Андреевка, по улице 50 лет Казахстана, улице Молодежная, улице Школьная, улице Степная;
85) 348 тысяч тенге – на установку уличного освещения в селе Владимировка по улице Школьная;
86) 3637 тысяч тенге – на установку уличного освещения на улице Тын, улице Жағалау, улице С.Муканова, улице Панфилова, улице Гагарина села Ленино;
87) 1351 тысяча тенге – на устройство уличного освещения в селе Белое по улице Зеленая, улице Берегова, улице Лесная;
88) 1000 тысяч тенге – на устройство уличного освещения в селе Чистое по улице Мамыр, Интернациональная;
89) 1000 тысяч тенге – на устройство уличного освещения в селе Щучье по улице Гулдер, улице Школьная.";
пункт 9 и 9-1 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 39098 тысяч тенге.
9-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 355955,3 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

69) 3500 мың теңге - мектептердегі суды санациялауға;
70) 5000 мың теңге - екінші жартыжылдыққа мектептерді биоотынмен жылытуға қызмет көрсету бойынша қызметтерге;
71) 3500 мың теңге - Дубровное ауылдық округінің Дубровное ауылының бар тіректеріне көше жарығын орнатуға;
72) 3210 мың теңге - Дубровное ауылдық округінің Михайловка ауылының бар тіректеріне көше жарығын орнатуға;
73) 1948,2 мың теңге - Қызыләскер ауылдық округінің Раздольное ауылындағы Мир көшесі, Мектеп көшесі, Жеңіс көшесі, Полевая көшесі бойынша көше жарығын орнатуға;
74) 1464,4 мың теңге - Қызыләскер ауылдық округінің Степное ауылындағы Полевая көшесі, Мектеп көшесі, Озерная көшесі бойынша көше жарығын орнатуға;
75) 2974,5 мың теңге - Қызыләскер ауылдық округінің Қызыләскер ауылындағы Пушкин көшесі, Жұмабаев көшесі, Новая көшесі бойынша көше жарығын орнатуға;
76) 2093,8 мың теңге - Беловка ауылындағы көше жарығын орнатуға;
77) 1930,8 мың теңге - Калугино ауылындағы көшелер бойынша көше жарығын орнатуға;
78) 3748,5 мың теңге – Краснознамен ауылындағы көшелер бойынша көше жарығын орнатуға;
79) 5576,1 мың теңге – Афонькино ауылындағы көше жарығын орнатуға;
80) 1182,8 мың теңге - Покровка ауылындағы көше жарығын құрамалау және бөлшектеу бойынша электр құрамалау жұмыстарына;
81) 648,3 мың теңге - Новоукраинка ауылындағы көше жарығын орнатуға;
82) 1029,3 мың теңге - ОрҰл ауылындағы көше жарығын орнатуға;
83) 4487,5 мың теңге - Становое ауылындағы көше жарығын орнатуға;
84) 1070,4 мың теңге - Андреевка ауылындағы 50 лет Казахстана көшесі, Жастар көшесі, Мектеп көшесі, Степная көшесі қосымша көше жарығын орнатуға;
85) 348 мың теңге - Владимировка ауылындағы Мектеп көшесі бойынша көше жарығын орнатуға;
86) 3637 мың теңге - Ленино ауылындағы Тың көшесі, Жағалау көшесі, С.Мұқанов көшесі, Панфилов көшесі, Гагарин көшесіне көше жарығын орнатуға;
87) 1351 мың теңге - Белое ауылындағы Зеленая көшесі, Береговая көшесі, Лесная көшесі бойынша көше жарығын орнатуға;
88) 1000 мың теңге - Чистое ауылындағы Мамыр көшесі, Интернациональная көшесі бойынша көше жарығын орнатуға;
89) 1000 мың теңге - Щучье ауылындағы Гүлдер көшесі, Мектеп көшесі бойынша көше жарығын орнатуға.";
9 және 9-1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 39098 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
9-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 355955,3 мың теңге сомада облыстық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48177,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1179,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
50
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43348
015
Капитальные расходы государственного органа
3600
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
332700,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48833
003
Капитальные расходы государственного органа
13541,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
270326,3
02
Оборона
26475,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26475,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6043
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
20284,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
147,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2734,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2734,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2734,5
04
Образование
3274709,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
3001796,3
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
160304
003
Общеобразовательное обучение
2770881,3
006
Дополнительное образование для детей
70611
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
44599,2
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
44599,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
228314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14037
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48177,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1179,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
50
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43348
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3600
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
332700,9
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48833
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13541,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
270326,3
02
Қорғаныс
26475,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26475,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6043
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
20284,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
147,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2734,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2734,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2734,5
04
Білім беру
3274709,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3001796,3
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
160304
003
Жалпы білім беру
2770881,3
006
Балаларға қосымша білім беру
70611
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
44599,2
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
44599,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
228314
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14037
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

33918
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8165
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
667
023
Методическая работа
31474
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10394
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
129309
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
350
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
419161,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58101,6
005
Государственная адресная социальная помощь
58101,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
58048
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
30934
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
8009
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
19105
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
303011,5
002
Программа занятости
121983
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25194,3
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
661,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63899,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35293,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33392,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
550
021
Капитальные расходы государственного органа
200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21837,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
614948,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32340
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
32340
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

33918
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8165
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
667
023
Әдістемелік жұмыс
31474
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық- медициналық -педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10394
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
129309
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
350
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
419161,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58101,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
58101,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
58048
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
30934
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
8009
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
19105
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
303011,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
121983
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25194,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
661,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
63899,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35293,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33392,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
550
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21837,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
614948,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32340
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
32340
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі