О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 306 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10 июня 2020 года № 371. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 июня 2020 года № 6353
В соответствии со статьями 44, 104, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 306 (опубликовано 06 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5768) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 9053308,4 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1068613,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11828 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55435 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7917432,2 тысяч тенге;
2) затраты – 10020237,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 508877,1 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 515150,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6273 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1475806 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1475806 тысяч тенге:
поступление займов – 1325992,1 тысяч тенге;
погашение займов - 6273 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 156086,9 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в бюджете района на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на обеспечение прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе на:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
оказание услуг специалиста жестового языка;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату гарантированного социального пакета;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в том числе на:
информационную работу;
частичное субсидирование заработной платы;
молодежную практику;
предоставление субсидий на переезд;
аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
субсидии работодателям;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (100 месячных расчетных показателей);
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей);
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
строительство локального источника водоснабжения в селе Красная Поляна Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительства завода по производству растительного масла в селе Ильичевка;
строительство внешних сетей электроснабжения к объектам товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
реконструкцию внешних объектов электроснабжения товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области;
строительство водовода и водозаборных сооружений товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (без внеплощадочных сетей электроснабжения);
средний ремонт внутрипоселковых дорог в городе Тайынша;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чкалово;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Келлеровка;
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 371 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 маусымда № 6353 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44, 104, 106, 109, 111-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 – 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 шешіміне (2020 жылғы 06 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5768 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9053308,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1068613,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11828 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55435 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7917432,2 мың теңге;
2) шығындар – 10020237,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 508877,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 515150,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –6273 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1475806 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1475806 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1325992,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6273 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 156086,9 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбек ақысын ұлғайтуға;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбек ақысын ұлғайтуға;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге;
Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларға арналғфн бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
кепілдік берілген әлеуметтік пакетті төлеуге;
еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
ақпараттық жұмысқа;
жалақыны ішінара субсидиялауға;
жастар практикасына;
көшуге субсидиялар беруге;
тұрғын үй жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
жұмыс берушілерге субсидияларға;
қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға (100 айлық есептіқ қөрсеткіш);
қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға (200 айлық есептіқ қөрсеткіш);
халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет ұсынатын қызметкерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Красная Поляна ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында өсімдік майын өндіру бойынша зауыттың құрылысына;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің объектілеріне электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерінің құрылысына;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің электрмен жабдықтаудың сыртқы объектілерін қайта жөндеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің суағар және су тарту құрылғыларының кұрылысына (алаңнан тыс электрмен жабдықтау желілерінсіз);
Тайынша қаласында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Чкалово ауылында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Келлеровка ауылында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"9. Предусмотреть на 2020 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района, в том числе на:
приобретение и доставку учебников;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью сорок два календарных дня до пятидесяти шести календарных дней педагогических работников организаций дошкольного образования;
доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
доплату за преподавание на английском языке предметов естественно математического направления;
выплату доплаты учителям со степенью магистра;
выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью сорок два календарных дня до пятидесяти шести календарных дней педагогических работников организаций среднего образования;
антитеррористическую безопасность - обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования ;
приобретение автотранспорта для школ района;
укрепление материально-технической базы школ района (мебель, спортивный инвентарь);
проведение противоэпизоотических мероприятий;
проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Мироновка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Мироновка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Вишневка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Вишневка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на развитие системы водоснабжения в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на развитие системы водоснабжения в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительство водовода и водозаборных сооружений товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (без внеплощадочных сетей электроснабжения);
обустройство мини футбольных полей в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительство внешних сетей электроснабжения к объектам товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
реконструкцию внешних объектов электроснабжения товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области;
на увеличение заработной платы работников спортивных организаций.";

"9. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін трансферттер көлемі көзделсін, оның ішінде:
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік қырық екі күн болатын жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын күнтізбелік елу алты күнге дейін ұлғайтуға;
жаңартылған білім беру мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш,
негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
жаратылыстанушылық-математикалық бағытының пәндерін ағылшын тілінде оқыту үшін қосымша ақы төлеуге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік қырық екі күн болатын жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын күнтізбелік елу алты күнге дейін ұлғайтуға;
терроризмге қарсы қауіпсіздікке - білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
аудан мектептері үшін автокөлік сатып алуға;
аудан мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға (жиһаз, спрорттық мүкәммал);
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Мироновка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Мироновка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Вишневка ауылында тарату желілерімен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Вишневка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында тарату желілермен сумен оқшау жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің суағар және су тарту құрылғыларының құрылысына (алаңнан тыс электрмен жабдықтау желілерінсіз);
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Тайынша қаласында шағын футбол алаңдарын жайластыруға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің объектілеріне электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерін салуға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданындағы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің электрмен жабдықтаудың сыртқы объектілерін қайта жөндеуге;
спорт ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын ұлғайтуға.";

пункт 11-1 изложить в новой редакции:
"11-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2020 год целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 40617 тысяч тенге, в том числе:
Алаботинскому - 2250 тысяч тенге;
Амандыкскому - 1650 тысяч тенге;
Большеизюмовскому - 1780 тысяч тенге;
Донецкому - 2395 тысяч тенге;
Драгомировскому - 927 тысяч тенге;
Зеленогайскому - 500 тысяч тенге;
Келлеровскому - 6750 тысяч тенге;
Кировскому - 500 тысяч тенге;
Краснополянскому - 5100 тысяч тенге;
Летовочному - 4565 тысяч тенге;
Мироновскому - 900 тысяч тенге;
Рощинскому - 2500 тысяч тенге;
Тендыкскому - 500 тысяч тенге;
Тихоокеанскому - 150 тысяч тенге;
Чермошнянскому - 3150 тысяч тенге;
Чкаловскому - 3500 тысяч тенге;
городу Тайынша - 3500 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Л.Валяева
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К.Шарипов
Приложение 1 к решению
маслихата Тайыншинского
района Северо-Казахстанской

11-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін 40617 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
Алабота - 2250 мың теңге;
Амандық - 1650 мың теңге;
Большеизюм - 1780 мың теңге;
Донецк - 2395 мың теңге;
Драгомиров - 927 мың теңге;
Зеленогай - 500 мың теңге;
Келлер - 6750 мың теңге;
Киров - 500 мың теңге;
Краснополян - 5100 мың теңге;
Летовочный - 4565 мың теңге;
Мироновка - 900 мың теңге;
Рощинск - 2500 мың теңге;
Тендік - 500 мың теңге;
Тихоокеан - 150 мың теңге;
Чермошнян - 3150 мың теңге;
Чкалов - 3500 мың теңге;
Тайынша қаласына - 3500 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрайымы
Л.Валяева
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
К.Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

20829
013
Капитальные расходы государственного органа
9600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
54948
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49565
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
42281
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1785
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4639
015
Капитальные расходы государственного органа
560
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300
02
Оборона
17891
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17891
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10737
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6219
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
935
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4548
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4548
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4548
04
Образование
5668248
464
Отдел образования района (города областного значения)
5618579
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
26669
003
Общеобразовательное обучение
5032797
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
50213
006
Дополнительное образование для детей
55537
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
213
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
109318
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21052
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
815
023
Методическая работа
19081
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

20829
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
54948
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49565
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42281
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1785
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4639
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
560
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300
02
Қорғаныс
17891
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17891
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10737
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6219
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
935
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4548
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4548
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4548
04
Білім беру
5668248
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5618579
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26669
003
Жалпы білім беру
5032797
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50213
006
Балаларға қосымша білім беру
55537
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
213
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
109318
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21052
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
815
023
Әдістемелік жұмыс
19081
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

360
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25536,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25536,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20536,7
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5000
12
Транспорт и коммуникации
255657,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
255657,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18115
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4207
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
233335,8
13
Прочие
608726
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
562106
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
562106
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33224
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
33224
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
13396
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
13396
15
Трансферты
521823,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
521823,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
755,3
038
Субвенции
483446
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
37622
3) Чистое бюджетное кредитование
508877,1
Бюджетные кредиты
515150,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
459479,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24803,4
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
24803,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
434675,7
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости

360
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25536,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25536,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20536,7
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5000
12
Көлік және коммуникация
255657,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
255657,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18115
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4207
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
233335,8
13
Басқалар
608726
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
562106
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
562106
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33224
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
33224
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
13396
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13396
15
Трансферттер
521823,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
521823,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
755,3
038
Субвенциялар
483446
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
37622
3) Таза бюджеттік кредиттеу
508877,1
Бюджеттік кредиттер
515150,1
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
459479,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24803,4
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент бюджеттеріне кредит беру
24803,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
434675,7
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент бюджеттеріне кредит беру