О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 306 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11 сентября 2020 года № 376. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 сентября 2020 года № 6531
В соответствии со статьями 44, 104, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 306 (опубликовано 06 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5768) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9208423,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1133996,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17387 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 71356 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7985684,2 тысяч тенге;
2) затраты – 10043460,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 438968,4 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 445241,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6273 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1274005,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1274005,4 тысяч тенге:
поступление займов – 1109391,3 тысяч тенге;
погашение займов - 6273 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171337,1 тенге.";
пункт 9 дополнить следующими абзацами:
"оплату услуг образовательного портала для дистанционного обучения BilimMediaGroup;
присуждение гранта "Лучшая организация образования.";
пункт 11-1 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 376 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қыркүйекте № 6531 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44, 104, 106, 109, 111-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 – 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 шешіміне (2020 жылғы 06 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5768 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9208423,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1133996,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17387 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71356 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7985684,2 мың теңге;
2) шығындар – 10043460,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 438968,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 445241,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6273 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1274005,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1274005,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1109391,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6273 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171337,1 теңге.";
9-тармақ мынадай абзацтармен толықтырылсын:
"BilimMediaGroup қашықтықтан оқыту үшін білім беру порталының қызметтерін төлеуге;
"Үздік білім беру ұйымы" грантын беруге.";
11-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"11-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2020 год целевые текущие трансферты передоваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 96623,2 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому сельскому округу в сумме 348 тысяч тенге;
Алаботинскому сельскому округу в сумме 5814 тысяч тенге;
Амандыкскому сельскому округу в сумме 6440 тысяч тенге;
Большеизюмовскому сельскому округу в сумме 3309 тысяч тенге;
Донецкому сельскому округу в сумме 3640 тысяч тенге;
Драгомировскому сельскому округу в сумме 3011 тысяч тенге;
Зеленогайскому сельскому округу в сумме 1184 тысяч тенге;
Келлеровскому сельскому округу в сумме 15128,2 тысяч тенге;
Кировскому сельскому округу в сумме 533 тысяч тенге;
Краснополянскому сельскому округу в сумме 5124 тысяч тенге,
Летовочному сельскому округу в сумме 5217 тысяч тенге;
Мироновскому сельскому округу в сумме 1799 тысяч тенге;
Рощинскому сельскому округу в сумме 3937,3 тысяч тенге;
Тендыкскому сельскому округу в сумме 748 тысяч тенге;
Тихоокеанскому сельскому округу в сумме 577 тысяч тенге;
Чермошнянскому сельскому округу в сумме 3174 тысяч тенге;
Чкаловскому сельскому округу в сумме 7352 тысяч тенге;
Яснополянскому сельскому округу в сумме 8646,7 тысяч тенге;
городу Тайынша в сумме 20641 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области Д.Жакупов
Секретарь
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области К.Шарипов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 11 сентября 2020 года № 376
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 306
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

"11-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 96623,2 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауылдық округіне 348 мың теңге сомасында;
Алабота ауылдық округіне 5814 мың теңге сомасында;
Амандық ауылдық округіне 6440 мың теңге сомасында;
Большеизюм ауылдық округіне 3309 мың теңге сомасында;
Донецк ауылдық округіне 3640 мың теңге сомасында;
Драгомиров ауылдық округіне 3011 мың теңге сомасында;
Зеленогай ауылдық округіне 1184 мың теңге сомасында;
Келлер ауылдық округіне 15128,2 мың теңге сомасында;
Киров ауылдық округіне 533 мың теңге сомасында;
Краснополян ауылдық округіне 5124 мың теңге сомасында,
Летовочный ауылдық округіне 5217 мың теңге сомасында;
Мироновка ауылдық округіне 1799 мың теңге сомасында;
Рощинск ауылдық округіне 3937,3 мың теңге сомасында;
Теңдік ауылдық округіне 748 мың теңге сомасында;
Тихоокеан ауылдық округіне 577 мың теңге сомасында;
Чермошнян ауылдық округіне 3174 мың теңге сомасында;
Чкалов ауылдық округіне 7352 мың теңге сомасында;
Яснополянский ауылдық округіне 8646,7 мың теңге сомасында;
Тайынша қаласына 20641 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімге 1, 5-қосымшалар осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы Д.Жакупов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
хатшысы К.Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2020 жылғы 11 қыркүйегі
№ 376 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан oблысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 306 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

22909
013
Капитальные расходы государственного органа
10672
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
127664
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49955
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43881
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1785
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3039
015
Капитальные расходы государственного органа
950
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300
02
Оборона
21051
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21051
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11397
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8719
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
935
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4548
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4548
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4548
04
Образование
5728036
464
Отдел образования района (города областного значения)
5667367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
26669
003
Общеобразовательное обучение
5005215
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
50213
006
Дополнительное образование для детей
55537
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
213
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
109318
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21052
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
815
023
Методическая работа
19081
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

22909
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10672
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
127664
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49955
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43881
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1785
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3039
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
950
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300
02
Қорғаныс
21051
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21051
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11397
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8719
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
935
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4548
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4548
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4548
04
Білім беру
5728036
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5667367
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26669
003
Жалпы білім беру
5005215
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50213
006
Балаларға қосымша білім беру
55537
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
213
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
109318
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21052
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
815
023
Әдістемелік жұмыс
19081
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

17894
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17534
007
Капитальные расходы государственного органа
360
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25536,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25536,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20536,7
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5000
12
Транспорт и коммуникации
259507,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
259507,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
21965
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4207
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
233335,8
13
Прочие
608726
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
562106
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
562106
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33224
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
33224
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
13396
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
13396
15
Трансферты
521823,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
521823,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
755,3
038
Субвенции
483446
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
37622
3) Чистое бюджетное кредитование
438968,4
Бюджетные кредиты
445241,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
389570,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24803,3
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
24803,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

17894
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17534
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
360
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25536,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25536,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20536,7
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5000
12
Көлік және коммуникация
259507,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
259507,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
21965
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4207
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
233335,8
13
Басқалар
608726
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
562106
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
562106
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33224
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
33224
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
13396
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13396
15
Трансферттер
521823,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
521823,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
755,3
038
Субвенциялар
483446
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
37622
3) Таза бюджеттік кредиттеу
438968,4
Бюджеттік кредиттер
445241,4
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
389570,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24803,3
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент бюджеттеріне кредит беру
24803,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі