Об утверждении бюджета Тимирязевского сельского округа Тимирязевского района на 2020-2022 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 9 января 2020 года № 42/15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2020 года № 5927.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тимирязевского сельского округа Тимирязевского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 139253,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 27650 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 111603,9 тысяч тенге;
2) затраты – 145593,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71567,6 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71567,6 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77904,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77904,4 тысяч тенге:
поступление займов – 71567,6 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 6336,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 03.07.2020 № 47/12 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.11.2020 № 49/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории Тимирязевского сельского округа;
налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории Тимирязевского сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в селах Тимирязевского сельского округа;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в селах Тимирязевского сельского округа.

2020-2022 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Тимирязев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 42/15 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 қаңтарда № 5927 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Тимирязев ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерінде бекітілсін:
1) кірістер – 139253,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 27 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер– 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 111603,9 мың теңге;
2) шығындар – 145593,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71567,6 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71567,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу– 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 77904,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77904,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 71567,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 336,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 03.07.2020 № 47/12 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған ауылдық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
Тимирязев ауылдық округінің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
Тимирязев ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғаларға мүлік салығынан;
жер учаскесі Тимирязев ауылдық округінің ауылдарында орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
Тимирязев ауылдық округінің ауылдарында тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан.

2-1. Утвердить целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 5921,5 тысячи тенге на текущий ремонт уличного освещения села Тимирязево.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.11.2020 № 49/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности сельского округа;
других неналоговых поступлений в бюджет сельского округа.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2020 год в сумме 5 160 тысячи тенге.
5. Учесть, что в бюджете сельского округа предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета на 2020 год в сумме 63 000 тысяч тенге на текущий ремонт внутри поселковых дорог.
6. Учесть в бюджете сельского округа предусмотреные целевые текущие трансферты из областного бюджета на 2020 год в сумме 89 815 тысяч тенге:
текущий ремонт внутри поселковых дорог – 73 000 тысяч тенге;
организация водоснабжения населенных пунктов – 16 815 тысяч тенге.
6-1. Согласно приложению 4 к настоящему решению предусмотреть распределение расходов бюджета на 2020 год за счет свободных остатков, сложившихся на начало финансового года в связи с возвратом неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов в 2019 году.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.03.2020 № 44/5 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-2. Учесть в сельском бюджете расходы за счет внутренних займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 110 967,6 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 33 473,1 тысяча тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги на станцию Сулы в селе Тимирязево;
2) 33 494,5 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги по улице Плетнева в селе Тимирязево;
3) 9 000 тысяч тенге – на текущий ремонт сетей водоснабжения села Тимирязево;
4) 35 000,0 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Тимирязево.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 45/4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 03.07.2020 № 47/12 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата
С. Жукеев
Секретарь
районного маслихата
С. Мустафин
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 9 января 2020 года № 42/15
Бюджет Тимирязевского сельского округа на 2020 год

2-1. Республикалық бюджеттен Тимирязев ауылындағы көшелерді жарықтандыруды ағымдағы жөндеуге 5921,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер бекітілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің кірістерінен;
ауылдық округтің бюджетіне басқа салықтық емес түсімдерден.
4. Ауылдық округтің бюджетінде 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар 5 160 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. Ауылдық округтің бюджетінде кент ішіндегі жолдарды ағымдағы жөндеу жұмыстарына 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін 63 000 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. Ауылдық округтің бюджетінде 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін 89 815 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
кент ішіндегі жолдарды ағымдағы жөндеу жұмыстарына – 73 000 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру үшін – 16 815 мың теңге.
6-1. 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған ) нысаналы трансферттер сомаларын қайтарумен байланысты, қаржы жылының басына қалыптасқан бос қалдықтар есебінен, 2020 жылға бюджет шығыстарын бөлу осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.03.2020 № 44/5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-2. Ауылдық бюджетте 110 967,6 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін ішкі қарыздар есебінен шығындар келесі мөлешерлерде есепке алынсын:
1) 33 473,1 мың теңге – Тимирязев ауылындағы Сулы станциясына қарай кентішілік жолды орташа жөндеуге;
2) 33 494,5 мың теңге – Тимирязев ауылындағы Плетнев көшесі бойынша кентішілік жолды орташа жөндеуге;
3) 9 000 мың теңге – Тимирязев ауылының сумен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге;
4) 35 000,0 мың теңге – Тимирязев ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге.
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 45/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 03.07.2020 № 47/12 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
С. Жукеев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мустафин
Тимирязев аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 9 қаңтардағы
№ 42/15 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған Тимирязев ауылдық округінің бюджеті