Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2021-2023 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 30 декабря 2020 года № 362-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 12 января 2021 года № 4870
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2021-2023 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 218 246 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 226 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 188 945 тысяч тенге.
2) затраты – 227 834 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 588 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9 588 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 588 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 09.12.2021 № 91-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 240 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала- 0 тенге;
поступления трансфертов – 101 493 тысяч тенге.
2) затраты – 109 891 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.

2021-2023 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 362-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 қаңтарда № 4870 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджетін бекіту туралы ұсынысын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 218 246 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 75 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 188 945 мың теңге.
2) шығындар – 227 834 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 588 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9 588 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 9 588 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 91-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. Жанбай ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті
тиісінше 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 101 493 мың теңге.
2) шығындар – 109 891 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 180 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 180 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 180 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 09.12.2021 № 91-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Предусмотреть на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 446 779 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 133 559 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 71 380 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 53 814 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 66 142 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 42 058 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 40 334 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 39 492 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 09.12.2021 № 91-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 10 202 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
12. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 123 562 тысяч тенге для внедрения новой системы оплаты труда в пилотном режиме для административных государственных служащих и повышения заработной платы политических государственных служащих.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12 в соответствии с решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 08.04.2021 № 23-VІI (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 09.12.2021 № 91-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -180 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 180 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 180 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 91-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2021 жылға 446 779 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 133 559 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 71 380 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 53 814 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 66 142 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 42 058 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 40 334 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 39 492 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 91-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
9. 2021 жылға арналған ауылдық округтер бюджеттеріне республикалық бюджеттен мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 10 202 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
12. 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде облыстық бюджеттен әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге және мемлекеттік саяси қызметшілердің еңбек ақыларын өсіруге – 123 562 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 08.04.2021 № 23-VІI (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 91-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
13. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:

20 822 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;
18 621 тысяч тенге – на обводнение оросительных каналов;
11 636 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
6 486 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
790 тысяч тенге – на текущее содержание организаций культуры.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13 в соответствии с решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 08.04.2021 № 23-VІI (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 09.12.2021 № 91-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Председатель сессии Н. Мусин
Секретарь маслихата Н. Муханбеталиев

ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық техникалық жарақтандыруға – 20 822 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 18 621 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 11 636 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 6 486 мың теңге; мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 790 мың теңге.
Ескерту. Шешім 13 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 08.04.2021 № 23-VІI (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 91-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
Сессия төрағасы Н. Мусин
Мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев

1 235
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
1 235
III. Чистое бюджетное кредитование
0
IV.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета;
0
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0

1 235
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
1 235
III.Таза бюджеттік кредиттеу
0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0