О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2020 года № 442-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 28 декабря 2020 года № 4837
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2021-2023 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 604 767 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 114 297 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 651 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 676 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 426 143 тысяч тенге;
2) затраты – 7 019 033 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 130 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 425 573 тенге, в том числе:
поступление займов – 20 130 тысяч тенге;
погашение займов – 8 823 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 414 266 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 06.12.2021 № 61-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по социальному налогу:
районному бюджету – 50%.
3. Предусмотреть на 2021 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 2 195 943 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 43 413 тысяч тенге.
5. Учесть на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме – 17 502 тысяч тенге кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Предоставить специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Макатского района на 2021 год следующие социальные поддержки:

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 442-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 4837 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынылған 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021–2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 6 604 767 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 114 297 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 651 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 676 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 426 143 мың теңге;
2) шығындар – 7 019 033 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 130 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 425 573 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 20 130 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 823 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 414 266 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 06.12.2021 № 61-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50%.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2021 жылға 2 195 943 мың теңге сомасында көзделсiн.
4. 2021 жылға жергілікті атқарушы органдардың резерві 43 413 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 17 502 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
2021 жылға арналған Мақат ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға келесідей әлеуметтік қолдау көрсетілсін:

1) подъемное пособие в сумме, равной стократному месячному расчетному показателю;
2) социальная поддержка для приобретения или строительства жилья – бюджетный кредит в сумме, не превышающей одна тысяча пятисоткратного размера месячного расчетного показателя.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
35 026 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
7 744 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;

1) жүз еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы;
2) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау – бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада бюджеттік кредит.
6. 2021 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 35 026 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 7 744 мың теңге;

11 774 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
124 885 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
32 546 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 11 774 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 124 885 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 32 546 мың теңге.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.