О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 29 мая 2020 года № 49/510-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 2 июня 2020 года № 5637. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 700 786 597 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 129 765 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 278 091 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 323 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 672 373 418 тысяч тенге;
2) затраты – 726 066 209 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 018 482 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 74 906 956 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 888 474 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 405 075 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 405 075 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 97 703 169 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 97 703 169 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:

Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 49/510-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 маусымда № 5637 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген, 2019 жылғы 19 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 700 786 597 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 24 129 765 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 4 278 091 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 323 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 672 373 418 мың теңге;
2) шығындар – 726 066 209 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 72 018 482 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 74 906 956 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 888 474 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 405 075 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 405 075 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 97 703 169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 97 703 169 мың теңге.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне - 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) - 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:

в бюджет района Байдибек – 49,4 процента;
Жетысайского района – 43,5 процента;
Казыгуртского района – 38,7 процента;
Келесского района – 46,3 процента;
Мактааральского района – 39,5 процента;
Ордабасынского района – 52,2 процента;
Отрарского района – 42,5 процента;
Сайрамского района – 45,6 процента;
Сарыагашского района – 40,6 процента;
Сузакского района – 48 процентов;
Толебийского района – 41,5 процента;
Тюлькубасского района – 40,4 процента;
Шардаринского района – 33,8 процента;
города Арысь – 67,2 процента;
города Кентау – 42 процента;
города Туркестан – 100 процентов;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 50,6 процента;
Жетысайского района – 56,5 процента;
Казыгуртского района – 61,3 процента;
Келесского района – 53,7 процента;
Мактааральского района – 60,5 процента;
Ордабасынского района – 47,8 процента;
Отрарского района – 57,5 процента;
Сайрамского района – 54,4 процента;
Сарыагашского района – 59,4 процента;
Сузакского района – 52 процента;
Толебийского района – 58,5 процента;
Тюлькубасского района – 59,6 процента;
Шардаринского района – 66,2 процента;
города Арысь – 32,8 процента;
города Кентау – 58 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме города Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет города Туркестан – 13,8 процента;
в областной бюджет, кроме города Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от города Туркестан – 86,2 процента;
по социальному налогу, кроме города Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов:
в бюджет города Туркестан – 98,8 процента;
в областной бюджет, кроме города Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от города Туркестан – 1,2 процента.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата М. Мейрманов
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение к решению
Туркестанского областного
маслихата 29 мая 2020 года
№ 49/510-VI
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 9 декабря 2019 года

Бәйдібек ауданының бюджетіне – 49,4 пайыз;
Жетісай ауданының – 43,5 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 38,7 пайыз;
Келес ауданының – 46,3 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 39,5 пайыз;
Ордабасы ауданының – 52,2 пайыз;
Отырар ауданының – 42,5 пайыз;
Сайрам ауданының – 45,6 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 40,6 пайыз;
Созақ ауданының – 48 пайыз;
Төлеби ауданының – 41,5 пайыз;
Түлкібас ауданының – 40,4 пайыз;
Шардара ауданының – 33,8 пайыз;
Арыс қаласының – 67,2 пайыз;
Кентау қаласының – 42 пайыз;
Түркістан қаласының – 100 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 50,6 пайз;
Жетісай ауданынан – 56,5 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 61,3 пайыз;
Келес ауданынан – 53,7 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 60,5 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 47,8 пайыз;
Отырар ауданынан – 57,5 пайыз;
Сайрам ауданынан – 54,4 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 59,4 пайыз;
Созақ ауданынан – 52 пайыз;
Төлеби ауданынан – 58,5 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 59,6 пайыз;
Шардара ауданынан – 66,2 пайыз;
Арыс қаласынан – 32,8 пайыз;
Кентау қаласынан – 58 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Түркістан қаласынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Түркістан қаласының бюджетіне – 13,8 пайыз;
облыстық бюджетке Түркістан қаласынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Түркістан қаласынан – 86,2 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша Түркістан қаласынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Түркістан қаласының бюджетіне – 98,8 пайыз;
облыстық бюджетке Түркістан қаласынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Түркістан қаласынан – 1,2 пайыз болып белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық
мәслихаты сессиясының төрағасы М. Мейрманов
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
29 мамырдағы № 49/510-VI
шешіміне қосымша
Түркістан облыстық
мәслихатының 2019 жылғы

3 755 765
754
Управление общественного здоровья области
155 416
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров
155 416
6
Высшее и послевузовское образование
1 234 969
753
Управление развития человеческого потенциала области
1 234 969
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 234 969
9
Прочие услуги в области образования
76 224 238
753
Управление развития человеческого потенциала области
76 224 238
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития человеческого потенциала
213 047
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
67 796
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
295 875
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
866 429
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
22 171
029
Методическая работа
255 300
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 023 278
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
71 270 342
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
210 000
05
Здравоохранение
10 873 950
2
Охрана здоровья населения
1 685 937
271
Управление строительства области
289 757
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
289 757
754
Управление общественного здоровья области
1 396 180
007
Пропаганда здорового образа жизни
183 845
015
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
347 519
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
864 297
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
519
3
Специализированная медицинская помощь
5 807 510
754
Управление общественного здоровья области
5 807 510
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

3 755 765
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
155 416
005
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
155 416
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
1 234 969
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
1 234 969
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 234 969
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
76 224 238
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
76 224 238
001
Жергілікті деңгейде адами әлеуетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
213 047
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
67 796
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
295 875
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
866 429
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
22 171
029
Әдістемелік жұмыс
255 300
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 023 278
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
71 270 342
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
210 000
05
Денсаулық сақтау
10 873 950
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 685 937
271
Облыстың құрылыс басқармасы
289 757
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
289 757
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 396 180
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
183 845
015
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
347 519
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
864 297
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
519
3
Мамандандырылған медициналық көмек
5 807 510
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
5 807 510
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

5 807 510
5
Другие виды медицинской помощи
57 439
754
Управление общественного здоровья области
57 439
029
Областные базы специального медицинского снабжения
57 439
9
Прочие услуги в области здравоохранения
3 323 064
754
Управление общественного здоровья области
3 323 064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
238 839
004
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 768 223
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
56 642
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
65 716
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 350
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
148 294
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
54 723 413
1
Социальное обеспечение
3 533 680
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 847 584
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
677 548
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
342 988
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 145 785
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
681 263
271
Управление строительства области
30 647
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
30 647
753
Управление развития человеческого потенциала области
655 449
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
563 588
016
Обеспечение защиты прав и интересов детей, находящихся в воспитательных учреждениях
91 861
2
Социальная помощь
1 825 798
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 825 798
003
Социальная поддержка инвалидов
1 825 798
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

5 807 510
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
57 439
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
57 439
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
57 439
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
3 323 064
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
3 323 064
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
238 839
004
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 768 223
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
56 642
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
65 716
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 350
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
148 294
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
54 723 413
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 533 680
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 847 584
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
677 548
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
342 988
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 145 785
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
681 263
271
Облыстың құрылыс басқармасы
30 647
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
30 647
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
655 449
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
563 588
016
Тәрбиелейтін мекемелердегі балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамсыз ету
91 861
2
Әлеуметтiк көмек
1 825 798
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 825 798
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 825 798
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

300 396
002
Субсидирование развития семеноводства
706 125
006
Субсидирование производства приоритетных культур
1 515 754
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
476 583
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
552
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
37 814
012
Организация санитарного убоя больных животных
15 968
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
102 025
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
43 314
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
99 200
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
44 135
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
59 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
552 963
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
51 616
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
455 407
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 750 000
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 732
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 162 762
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
1 000 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 650 000
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
100 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

300 396
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
706 125
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
1 515 754
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
476 583
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
552
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
37 814
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 968
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
102 025
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
43 314
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
99 200
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
44 135
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
59 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
552 963
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
51 616
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
455 407
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 750 000
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 732
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 162 762
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
1 000 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 650 000
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
100 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

101 787
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 155 127
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 155 127
271
Управление строительства области
49 807 983
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
200 843
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 201 309
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
41 597 031
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
3 360 000
126
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
448 800
272
Управление архитектуры и градостроительства области
212 773
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
212 773
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
134 371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
134 371
12
Транспорт и коммуникации
49 006 121
1
Автомобильный транспорт
29 113 333
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
29 113 333
002
Развитие транспортной инфраструктуры
9 894 817
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11 765 654
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
7 452 862
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
19 892 788
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 892 788
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
116 271
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
268 145
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

101 787
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 155 127
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 155 127
271
Облыстың құрылыс басқармасы
49 807 983
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
200 843
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 201 309
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
41 597 031
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
3 360 000
126
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
448 800
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
212 773
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 773
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
134 371
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 371
12
Көлiк және коммуникация
49 006 121
1
Автомобиль көлiгi
29 113 333
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
29 113 333
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
9 894 817
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 765 654
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
7 452 862
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
19 892 788
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 892 788
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 271
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
268 145
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

18 230 298
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 216 874
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
61 200
13
Прочие
27 121 282
1
Регулирование экономической деятельности
86 499
271
Управление строительства области
86 499
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
86 499
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
4 878 957
278
Управление предпринимательства и торговли области
4 086 255
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
29 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 424 713
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
299 680
008
Поддержка предпринимательской деятельности
114 862
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
170 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
709 874
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
709 874
756
Управление инвестиции и экспорта области
82 828
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
82 828
9
Прочие
22 155 826
256
Управление координации занятости и социальных программ области
97 776
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
97 776
271
Управление строительства области
14 388 709
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года

18 230 298
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 216 874
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
61 200
13
Басқалар
27 121 282
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
86 499
271
Облыстың құрылыс басқармасы
86 499
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
86 499
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
4 878 957
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
4 086 255
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
29 000
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 424 713
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
299 680
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
114 862
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
170 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
709 874
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
709 874
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
82 828
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
82 828
9
Басқалар
22 155 826
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
97 776
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
97 776
271
Облыстың құрылыс басқармасы
14 388 709
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту

024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
9 677 570
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 961 884
III. Чистое бюджетное кредитование
72 018 482
Функциональная группа Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Бюджетные кредиты
74 906 956
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
36 880 521
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
36 880 521
271
Управление строительства области
17 821 357
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
17 821 357
278
Управление предпринимательства и торговли области
585 000
013
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
585 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 474 164
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
18 474 164
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 790 572
1
Жилищное хозяйство
30 790 572
271
Управление строительства области
30 790 572
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
30 790 572
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 935 863
1
Сельское хозяйство
4 911 824
255
Управление сельского хозяйства области
4 911 824
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 911 824
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 024 039
750
Управление стратегии и экономического развития области
2 024 039
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
2 024 039
13
Прочие
300 000
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
300 000
278
Управление предпринимательства и торговли области
300 000
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах

024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 677 570
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1 961 884
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
72 018 482
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
74 906 956
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
36 880 521
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
36 880 521
271
Облыстың құрылыс басқармасы
17 821 357
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
17 821 357
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
585 000
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
585 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 474 164
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
18 474 164
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 790 572
1
Тұрғын үй шаруашылығы
30 790 572
271
Облыстың құрылыс басқармасы
30 790 572
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
30 790 572
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 935 863
1
Ауыл шаруашылығы
4 911 824
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
4 911 824
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
4 911 824
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 024 039
750
Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы
2 024 039
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
2 024 039
13
Басқалар
300 000
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
300 000
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
300 000
069
Облыстық орталықтарда, моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру