О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 21 августа 2020 года № 51/531-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 21 августа 2020 года № 5757. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 703 762 549 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 905 717 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 778 091 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 323 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 674 073 418 тысяч тенге;
2) затраты – 741 039 270 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 254 409 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60 142 883 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 888 474 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 172 039 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 172 039 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 91 703 169 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 91 703 169 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:

Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 тамыздағы № 51/531-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 21 тамызда № 5757 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген, 2019 жылғы 19 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 703 762 549 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 24 905 717 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 4 778 091 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 323 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 674 073 418 мың теңге;
2) шығындар – 741 039 270 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 54 254 409 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 60 142 883 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 888 474 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 172 039 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 172 039 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 91 703 169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 91 703 169 мың теңге.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:

в бюджет района Байдибек – 49,4 процента;
Жетысайского района – 40,3 процента;
Казыгуртского района – 38,7 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 39,5 процента;
Ордабасынского района – 59,5 процента;
Отрарского района – 42,5 процента;
Сайрамского района – 42 процента;
Сарыагашского района – 40,6 процента;
Сузакского района – 48 процентов;
Толебийского района – 41,5 процента;
Тюлькубасского района – 40,4 процента;
Шардаринского района – 33,8 процента;
города Арысь – 67,2 процента;
города Кентау – 28 процентов;
города Туркестан – 98,4 процентов;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 50,6 процента;
Жетысайского района – 59,7 процента;
Казыгуртского района – 61,3 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 60,5 процента;
Ордабасынского района – 40,5 процента;
Отрарского района – 57,5 процента;
Сайрамского района – 58 процентов;
Сарыагашского района – 59,4 процента;
Сузакского района – 52 процента;
Толебийского района – 58,5 процента;
Тюлькубасского района – 59,6 процента;
Шардаринского района – 66,2 процента;
города Арысь – 32,8 процента;
города Кентау – 72 процента;
города Туркестан – 1,6 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме городов Кентау и Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет города Кентау – 35,9 процента;
города Туркестан – 13,8 процента;
в областной бюджет, кроме городов Кентау и Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от города Кентау – 64,1 процента;
города Туркестан – 86,2 процента;
по социальному налогу, кроме Казыгуртского, Ордабасынского, Келесского районов и городов Кентау, Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов:
в бюджет Казыгуртского района – 39,8 процента;
Ордабасынского района – 51,9 процента;
Келесского района – 42,4 процента;
города Кентау – 39,2 процента;
города Туркестан – 100 процентов;
в областной бюджет, кроме Казыгуртского, Ордабасынского, Келесского районов и городов Кентау, Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от Казыгуртского района – 60,2 процента;
Ордабасынского района – 48,1 процента;
Келесского района – 57,6 процента;
города Кентау – 60,8 процента.";
в пункте 9:
цифры "1 357 528" заменить цифрами "1 857 528";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Бәйдібек ауданының бюджетіне – 49,4 пайыз;
Жетісай ауданының – 40,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 38,7 пайыз;
Келес ауданының – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 39,5 пайыз;
Ордабасы ауданының – 59,5 пайыз;
Отырар ауданының – 42,5 пайыз;
Сайрам ауданының – 42 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 40,6 пайыз;
Созақ ауданының – 48 пайыз;
Төлеби ауданының – 41,5 пайыз;
Түлкібас ауданының – 40,4 пайыз;
Шардара ауданының – 33,8 пайыз;
Арыс қаласының – 67,2 пайыз;
Кентау қаласының – 28 пайыз;
Түркістан қаласының – 98,4 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 50,6 пайыз;
Жетісай ауданынан – 59,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 61,3 пайыз;
Келес ауданынан – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 60,5 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 40,5 пайыз;
Отырар ауданынан – 57,5 пайыз;
Сайрам ауданынан – 58 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 59,4 пайыз;
Созақ ауданынан – 52 пайыз;
Төлеби ауданынан – 58,5 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 59,6 пайыз;
Шардара ауданынан – 66,2 пайыз;
Арыс қаласынан – 32,8 пайыз;
Кентау қаласынан – 72 пайыз;
Түркістан қаласынан – 1,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Кентау және Түркістан қалаларынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Кентау қаласының – 35,9 пайыз;
Түркістан қаласының – 13,8 пайыз;
облыстық бюджетке Кентау және Түркістан қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Кентау қаласынан – 64,1 пайыз;
Түркістан қаласынан – 86,2 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша Қазығұрт, Ордабасы, Келес аудандарынан және Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Қазығұрт ауданының бюджетіне – 39,8 пайыз;
Ордабасы ауданының – 51,9 пайыз;
Келес ауданының – 42,4 пайыз;
Кентау қаласының – 39,2 пайыз;
Түркістан қаласының – 100 пайыз;
облыстық бюджетке Қазығұрт, Ордабасы, Келес аудандарынан және Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 60,2 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 48,1 пайыз;
Келес ауданынан – 57,6 пайыз;
Кентау қаласынан – 60,8 пайыз болып белгіленсін.";
9-тармақта:
"1 357 528" деген сандар "1 857 528" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата Р. Танирбергенов
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение к решению
Туркестанского областного
маслихата от 21 августа 2020
года № 51/531-VI
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 9 декабря 2019
года № 44/472-VI
Областной бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

2. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Р. Танирбергенов
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
21 тамыздағы № 51/531-VI
шешіміне қосымша
Түркістан облыстық
мәслихатының 2019 жылғы
9 желтоқсандағы № 44/472-VI
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
1. Кірістер

57 439
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 022 158
754
Управление общественного здоровья области
4 022 158
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
242 083
003
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
004
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 464 073
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
56 642
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
65 716
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 350
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
148 294
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
54 723 595
1
Социальное обеспечение
3 519 680
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 833 584
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
642 548
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
398 964
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 114 785
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
677 287
271
Управление строительства области
30 647
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
30 647
753
Управление развития человеческого потенциала области
655 449
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
563 588
016
Обеспечение защиты прав и интересов детей, находящихся в воспитательных учреждениях
91 861
2
Социальная помощь
1 825 798
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 825 798
003
Социальная поддержка инвалидов
1 825 798
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 378 117
256
Управление координации занятости и социальных программ области

57 439
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 022 158
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
4 022 158
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 083
003
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
004
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 464 073
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
56 642
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
65 716
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 350
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
148 294
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
54 723 595
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 519 680
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 833 584
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
642 548
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
398 964
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 114 785
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
677 287
271
Облыстың құрылыс басқармасы
30 647
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
30 647
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
655 449
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
563 588
016
Тәрбиелейтін мекемелердегі балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамсыз ету
91 861
2
Әлеуметтiк көмек
1 825 798
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 825 798
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 825 798
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49 378 117
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

706 125
006
Субсидирование производства приоритетных культур
1 515 754
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
476 583
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
552
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
37 814
012
Организация санитарного убоя больных животных
15 968
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
102 025
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
43 314
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
49 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
44 135
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
59 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
552 963
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
51 616
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
455 407
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 750 000
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 732
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 162 762
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
1 000 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 650 000
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
100 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 770 512
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

706 125
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
1 515 754
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
476 583
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
552
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
37 814
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 968
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
102 025
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
43 314
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
49 500
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
44 135
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
59 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
552 963
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
51 616
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
455 407
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 750 000
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 732
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 162 762
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
1 000 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 650 000
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
100 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 770 512
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

3 098 556
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
86 895
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 011 661
729
Управление земельной инспекции области
107 695
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
107 695
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 999 266
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 999 266
271
Управление строительства области
39 651 975
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
212 843
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 201 309
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
34 789 023
126
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
448 800
272
Управление архитектуры и градостроительства области
212 920
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
212 920
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
134 371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
134 371
12
Транспорт и коммуникации
48 991 338
1
Автомобильный транспорт
29 118 882
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
29 118 882
002
Развитие транспортной инфраструктуры
9 900 812
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11 765 208
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
7 452 862
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
19 872 456
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 872 456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
120 670
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
212 145
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 261 567
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 216 874

3 098 556
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 895
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 011 661
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
107 695
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 695
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 999 266
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 999 266
271
Облыстың құрылыс басқармасы
39 651 975
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 843
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 201 309
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
34 789 023
126
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
448 800
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
212 920
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 920
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
134 371
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 371
12
Көлiк және коммуникация
48 991 338
1
Автомобиль көлiгi
29 118 882
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
29 118 882
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
9 900 812
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 765 208
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
7 452 862
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
19 872 456
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 872 456
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 670
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
212 145
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 261 567
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 216 874

125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
61 200
13
Прочие
35 124 528
1
Регулирование экономической деятельности
86 499
271
Управление строительства области
86 499
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
86 499
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
4 468 130
278
Управление предпринимательства и торговли области
3 123 965
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
29 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 612 357
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
299 680
008
Поддержка предпринимательской деятельности
114 928
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 261 337
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 261 337
756
Управление инвестиции и экспорта области
82 828
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
82 828
9
Прочие
30 569 899
256
Управление координации занятости и социальных программ области
97 776
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
97 776
271
Управление строительства области
21 388 709
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
21 343 709
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
61 200
13
Басқалар
35 124 528
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
86 499
271
Облыстың құрылыс басқармасы
86 499
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
86 499
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
4 468 130
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
3 123 965
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
29 000
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 612 357
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
299 680
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
114 928
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 261 337
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 261 337
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
82 828
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
82 828
9
Басқалар
30 569 899
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
97 776
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
97 776
271
Облыстың құрылыс басқармасы
21 388 709
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
21 343 709
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

9 677 570
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
1 000 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 961 884
III. Чистое бюджетное кредитование
54 254 409
Функциональная группа Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Бюджетные кредиты
60 142 883
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 116 448
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
28 116 448
271
Управление строительства области
10 221 357
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
10 221 357
278
Управление предпринимательства и торговли области
250 000
013
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
250 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
17 645 091
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
17 645 091
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
24 790 572
1
Жилищное хозяйство
24 790 572
271
Управление строительства области
24 790 572
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
24 790 572
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 935 863
1
Сельское хозяйство
4 911 824
255
Управление сельского хозяйства области
4 911 824
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 911 824
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 024 039
750
Управление стратегии и экономического развития области
2 024 039
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов

9 677 570
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 000 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1 961 884
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
54 254 409
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
60 142 883
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 116 448
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
28 116 448
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10 221 357
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
10 221 357
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
250 000
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
250 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
17 645 091
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
17 645 091
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
24 790 572
1
Тұрғын үй шаруашылығы
24 790 572
271
Облыстың құрылыс басқармасы
24 790 572
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
24 790 572
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 935 863
1
Ауыл шаруашылығы
4 911 824
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
4 911 824
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
4 911 824
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 024 039
750
Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы
2 024 039
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер