О городском бюджете на 2021-2023 годы
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2020 года № 57/404-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 5997. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года за № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Арыс на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 506 830 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 565 766 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 144 584 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75 111 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 721 369 тысяч тенге;
2) затраты – 16 511 772 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 775 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 26 253 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –7 478 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -1 620 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 620 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 097 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 097 тысяч тенге;
поступление займов – 26 253 тысяч тенге;
погашение займов – 7 478 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 322 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 30.11.2021 № 15/72-VІІ (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, и социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.

2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 57/404-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 5997 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 16 506 830 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 565 766 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 144 584 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 75 111 мың теңге;
трансферттер түсiмi –13 721 369 мың теңге;
2) шығындар – 16 511 772 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 18 775 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 26 253 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 478 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -1 620 мың теңге :
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 620 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 097 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 097 мың теңге.
қарыздар түсімі – 26 253 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 478 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 322 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 30.11.2021 № 15/72-VІІ шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтары және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз болып белгіленсін.

5. Утвердить согласно приложению 4 перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2021 год.
6. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2021 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

7. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Арыс" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе аппарата маслихата города Арыс после его официального опубликования.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата маслихата города Арыс М.Сыдыхова.

7. "Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Арыс қалалық мәслихат аппараты интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Арыс қалалық мәслихат аппаратының басшысы М.Сыдыховқа жүктелсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии городского маслихата К. Елгонов
Секретарь Арысского городского маслихата А. Байтанаев
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 24 декабря 2020 года
№ 57/404-VI
Городской бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 30.11.2021 № 15/72-VІІ (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы К. Елгонов
Арыс қалалық маслихат хатшысы А. Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 57/404 -VI шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 30.11.2021 № 15/72-VІІ шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

316644
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
316644
005
Государственная адресная социальная помощь
316644
2
Социальная помощь
1035442
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1031847
002
Программа занятости
510300
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15168
006
Оказание жилищной помощи
24935
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
83031
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2824
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210911
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
93167
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
91511
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3595
068
Социальная помощь отдельным категориям граждан на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3595
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
230723
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53479
021
Капитальные расходы государственного органа
660
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1705
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
170183
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3696
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2112614
1
Жилищное хозяйство
645533
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

316644
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
316644
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
316644
2
Әлеуметтiк көмек
1035442
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1031847
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
510300
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15168
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24935
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
83031
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2824
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210911
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
93167
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
91511
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3595
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік көмек
3595
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
230723
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
229723
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53479
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
660
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1705
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
170183
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3696
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2112614
1
Тұрғын үй шаруашылығы
645533
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары