О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 60-368-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 9 сентября 2020 года № 69-451-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 14 сентября 2020 года № 5796. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 августа 2020 года № 51/531-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 60-368-VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5324, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы –32 787 012 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 238 317 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 293 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 322 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 516 080 тысяч тенге;
2) затраты – 32 852 675 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 234 577 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 321 910 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 333 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 300 240 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 300 240 тысяч тенге:
поступления займов – 321 910 тысяч тенге;
погашение займов – 86 902 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 65 232 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 60-368-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қыркүйектегі № 69-451-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 14 қыркүйекте № 5796 болып тiркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 тамыздағы № 51/531-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 тіркелген шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 60-368-VІ "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5324 тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 32 787 012 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 238 317 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 293 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 322 мың теңге;
трансферттер түсімі –31 516 080 мың теңге;
2) шығындар – 32 852 675 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 234 577 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 321 910 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 333 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдері – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 300 240 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 300 240 мың теңге:
қарыздар түсімі – 321 910 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 902 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 65 232 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Мактааральского районного маслихата Б. Абилов
Секретарь маслихата
Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 09 сентября
2020 года № 59-451-VI
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2019 года № 60-368-VI
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

2. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Б. Абилов
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
09 қыркүйектегі № 69-451-VI
шешіміне 1-қосымша
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
23 желтоқсандағы № 60-368-VI
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 660
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 660
04
Образование
19 632 808
1
Дошкольное воспитание и обучение
3 149 213
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 149 213
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
3 149 213
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
15 773 779
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 848 189
003
Общеобразовательное обучение
14 757 642
006
Дополнительное образование для детей
90 547
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
925 590
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
925 590
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
82 851
464
Отдел образования района (города областного значения)
82 851
018
Организация профессионального обучения
82 851
9
Прочие услуги в области образования
626 965
464
Отдел образования района (города областного значения)
626 965
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 915
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
306 105
012
Капитальные расходы государственного органа
0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23 859
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
199
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
276 887
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 202 474
1
Социальное обеспечение
3 538 015
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 536 233
005
Государственная адресная социальная помощь

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 660
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 660
04
Бiлiм беру
19 632 808
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
3 149 213
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 149 213
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
3 149 213
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
15 773 779
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 848 189
003
Жалпы білім беру
14 757 642
006
Балаларға қосымша білім беру
90 547
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
925 590
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
925 590
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
82 851
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
82 851
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
82 851
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
626 965
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
626 965
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 915
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
306 105
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
23 859
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
199
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
276 887
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 202 474
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 538 015
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 536 233
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

32 882
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
20 052
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
549 314
1
Автомобильный транспорт
549 314
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
549 314
022
Развитие транспортной инфраструктуры
0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
381 872
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
167 442
13
Прочие
1 090 912
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
23 945
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
23 945
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
23 195
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
750
9
Прочие
1 066 967
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500 936
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1 680
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
499 256
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 731
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
56 731
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
242 090
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

32 882
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20 052
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
12
Көлiк және коммуникация
549 314
1
Автомобиль көлiгi
549 314
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
549 314
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
381 872
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
167 442
13
Басқалар
1 090 912
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
23 945
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
23 945
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 195
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
9
Басқалар
1 066 967
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500 936
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1 680
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
499 256
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 731
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
56 731
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорны
0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
242 090
077
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру