О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 54/1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 9 апреля 2020 года № 60/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 15 апреля 2020 года № 5564
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 03 апреля 2020 года № 47/498-VI "О внесении изменения в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5548, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 54/1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5334, в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в эталонном виде 5 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 371 319 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 160 104 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 930 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 187 285 тысяч тенге;
2) затраты – 24 614 205 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 700 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 99 412 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 712 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -303 586 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 303 586 тысяч тенге:
поступление займов – 99 412 тысяч тенге;
погашение займов – 38 712 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 242 886 тысяч тенге.".
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Ордабасинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:

Ордабасы ауданының мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы"
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 60/1 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 15 сәуірде № 5564 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 03 сәуірдегі № 47/498-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5548 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5334 тіркелген, 2020 жылы 5 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 24 371 319 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 160 104 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 930 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 187 285 мың теңге;
2) шығындар – 24 614 205 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 60 700 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 99 412 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 712 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 303 586 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 303 586 мың теңге:
қарыздар түсімі – 99 412 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 712 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 242 886 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ордабасы ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ордабасинского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата Г. Раймбеков
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 9 апреля 2020 года № 60/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 54/1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Ордабасы ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Г. Раймбеков
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Садвахасов
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
9 сәуірдегі № 60/1 шешіміне
1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
24 желтоқсандағы № 54/1 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

1 912 163
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 085
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
353 295
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
37 270
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 562
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 505 951
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 083 490
1
Социальное обеспечение
1 462 004
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 458 155
005
Государственная адресная социальная помощь
1 457 675
084
Проведение мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
480
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 849
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 849
2
Социальная помощь
563 603
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
563 603
002
Программа занятости
209 683
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 848
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
86 391
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 233
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65 647
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
7028
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
96 729
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 044
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 883
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 883
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 393
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

1 912 163
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 085
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
353 295
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
37 270
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 562
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 505 951
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
2 083 490
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 462 004
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 458 155
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 457 675
084
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізу
480
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 849
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 849
2
Әлеуметтік көмек
563 603
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
563 603
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
209 683
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 848
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
86 391
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 233
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
65 647
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
7 028
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
96 729
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 044
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 883
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 883
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 393
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

8 870
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8 870
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 563
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 563
467
Отдел строительства района (города областного значения)
22 763
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
22 763
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
11 800
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
11800
12
Транспорт и коммуникации
428 081
1
Автомобильный транспорт
424 581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
424 581
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
17 795
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
406 786
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3500
024
Организация внутри поселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
3500
13
Прочие
344 555
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
23 257
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
23 257
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
23 257
9
Прочие
321 298
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
194 999
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
183 549
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
11 450
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 893
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
9 893
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
108 406
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

8 870
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
8 870
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 563
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 563
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
22 763
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 763
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
11 800
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 800
12
Көлік және коммуникация
428 081
1
Автомобиль көлігі
424 581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
424 581
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
17 795
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
406 786
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
3 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 500
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
3 500
13
Басқалар
344 555
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
23 257
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
23 257
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 257
9
Басқалар
321 298
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
194 999
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
183 549
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
11 450
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 893
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
9 893
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
8 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
108 406
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2020-2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
2. Затраты
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
9
Прочие государственные услуги общего характера

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер