О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2020 года № 64-384/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 5991
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, с пунктом 2 статьи 75, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года за № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 500 553 тысяч тенге;
налоговые поступления – 3 944 008 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 156 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 208 824 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 341 565 тысяч тенге;
2) затраты – 33 771 666 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 5 735 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 5 735 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 265 378 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 265 378 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 5 735 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 271 113 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 10.12.2021 № 11-69/VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 43,1 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 64-384/VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 5991 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 33 500 553 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 944 008 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 6 156 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 208 824 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 29 341 565 мың теңге;
2) шығындар – 33 771 666 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -5 735 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 735 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 265 378 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 265 378 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 5 735 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 271 113 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 11-69/VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтары және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 43,1 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз;

социального налога 48,4 процентов в районный бюджет.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 13.10.2021 № 9-52/VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Установить на 2021 год объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 23 169 937 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 409 722 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Аксукент 42 202 тысяч тенге;
сельскому округу Акбулак 24 354 тысяч тенге;
сельскому округу Арысь 23 113 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы 32 699 тысяч тенге;
сельскому округу Кайнарбулак 42 904 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак 54 677 тысяч тенге;
сельскому округу Карамурт 45 990 тысяч тенге;
сельскому округу Карасу 34 118 тысяч тенге;
сельскому округу Кутарыс 28 234 тысяч тенге;
сельскому округу Колкент 33 630 тысяч тенге;
сельскому округу Манкент 47 801 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2021 год в сумме 66 000 тысяч тенге.

аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 48,4 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 13.10.2021 № 9-52/VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 23 169 937 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 409 722 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның iшiнде:
Ақсукент ауылдық округіне 42 202 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне 24 354 мың теңге;
Арыс ауылдық округіне 23 113 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне 32 699 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне 42 904 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 54 677 мың теңге;
Қарамұрт ауылдық округіне 45 990 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 34 118 мың теңге;
Құтарыс ауылдық округіне 28 234 мың теңге;
Көлкент ауылдық округіне 33 630 мың теңге;
Манкент ауылдық округіне 47 801 мың теңге.
5. Аудан әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 66 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Предусмотреть на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

8. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.

8. "Сайрам аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Сайрам аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.