О переименовании улиц, присвоении наименований безымянным улицам населенных пунктов в Карасуском сельском округе
Решение акима Карасуского сельского округа Сайрамского района Туркестанской области от 19 мая 2020 года № 101. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 20 мая 2020 года № 5625
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения и на основании заключения Туркестанской областной ономастической комиссии от 10 августа 2018 года, аким Карасуского сельского округа РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы населенных пунктов Карасуского сельского округа:
1) улицу Мирная населенного пункта Карасу – в улицу Бейбитшилик;
2) улицу Комарова населенного пункта Карасу –в улицу Байтерек;
3) улицу Суворова населенного пункта Карасу – в улицу Шиели;
4) улицу Маяковского населенного пункта Карасу – в улицу Балдаурен;
5) улицу Крупской населенного пункта Карасу – в улицу Саялы;
6) улицу С.Головко населенного пункта Карасу – в улицу Жайлау;
7) улицу Калинина населенного пункта Карасу – в улицу Керемет;
8) улицу Ворошилова населенного пункта Карасу – в улицу Уркер;
9) улицу Мичурина населенного пункта Карасу – в улицу Ырыс;
10) улицу Яшлык населенного пункта Акбай – в улицу Дастур;
11) улицу Молодежная населенного пункта Акбай – в улицу Айбын.
2. Присвоить безымянным улицам населенных пунктов Карасуского сельского округа следующие наименования:
1) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Жетиказына;
2) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Монке би;
3) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Наркескен;
4) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Болашак;
5) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Кулагер;
6) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Хан танири;
7) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Алаш;
8) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Керей хан;
9) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Жанибек хан;
10) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Жеруйык;
11) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Атаконыс;
12) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Шанырак;
13) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Мангилик ел;
14) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Нурлыжол;
15) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Нурлыжер;

Қарасу ауылдық округіндегі елді мекендердегі көшелерге қайта атау беру, атаусыз көшелерге атау беру туралы
Түркістан облысы Сайрам ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 101 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 20 мамырда № 5625 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14 бабының 4) тармақшасына сәйкес халық пікірін ескере отырып, Түркістан облысы ономастика комиссиясының 2018 жылғы 10 тамыздағы қорытындысы негізінде Қарасу ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарасу ауылдық округіелді мекендерінің төмендегі көшелеріне қайта атау берілсін:
1) Қарасу елді мекеніндегі Мирная көшесіне – Бейбітшілік көшесі;
2) Қарасу елді мекеніндегі Комарова көшесіне – Бәйтерек көшесі;
3) Қарасу елді мекеніндегі Суворов көшесіне – Шиелі көшесі;
4) Қарасу елді мекеніндегі Маяковский көшесіне – Балдәурен көшесі;
5) Қарасу елді мекеніндегі Крупская көшесіне – Саялы көшесі;
6) Қарасу елді мекеніндегі С.Головко көшесіне – Жайлау көшесі;
7) Қарасу елді мекеніндегі Калинин көшесіне – Керемет көшесі;
8) Қарасу елді мекеніндегі Ворошилов көшесіне – Үркер көшесі;
9) Қарасу елді мекеніндегі Мичурин көшесіне – Ырыс көшесі;
10) Ақбай елді мекеніндегі Яшлык көшесіне – Дәстүр көшесі;
11) Ақбай елді мекеніндегі Молодежная көшесіне – Айбын көшесі.
2. Қарасу ауылдық округі елді мекендерінің атауы жоқ көшелеріне төмендегі атаулар берілсін:
1) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Жетіқазына атауы;
2) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Мөңке би атауы;
3) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Наркескен атауы;
4) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Болашақ атауы;
5) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Құлагер атауы;
6) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Хан тәңірі атауы;
7) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Алаш атауы;
8) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Керей хан атауы;
9) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Жәнібек хан атауы;
10) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Жерұйық атауы;
11) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Атақоныс атауы;
12) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Шаңырақ атауы;
13) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Мәңгілік ел атауы;
14) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Нұрлыжол атауы;
15) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Нұрлыжер атауы;

16) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Улытау;
17) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Керуен;
18) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Сауран;
19) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Туран;
20) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Темирказык;
21) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Тайказан;
22) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Жетиген;
23) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Алтын сака;
24) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Самурык;
25) безымянной улице населенного пункта Карасу – наименование Желтоксан;
26) безымянной улице населенного пункта Акбай – наименование Улагат;
27) безымянной улице населенного пункта Акбай – наименование Бостандык;
28) безымянной улице населенного пункта Акбай – наименование Орлеу;
29) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Култегин;
30) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Билге каган;
31) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Акотау;
32) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Тауке хан;
33) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Есим хан;
34) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Касым хан;
35) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Жанаконыс;
36) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Самал;
37) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Алтыбакан;
38) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Тумар;
39) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Байге;
40) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Алпамыс батыр;
41) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Кокпар;
42) безымянной улице населенного пункта Айтеке би – наименование Кобыланды батыр;
43) безымянной улице населенного пункта Акбастау – наименование Бастау;
44) безымянной улице населенного пункта Акбастау – наименование Улан;
45) безымянной улице населенного пункта Акбастау – наименование Сарыарка;
46) безымянной улице населенного пункта Акбастау – наименование Игилик;
47) безымянной улице населенного пункта Ынтымак – наименование Жузимдик;
48) безымянной улице населенного пункта Ынтымак – наименование Галамат;
49) безымянной улице населенного пункта Ынтымак – наименование Егемен.
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Карасуского сельского округа Сайрамского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

16) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Ұлытау атауы;
17) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Керуен атауы;
18) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Сауран атауы;
19) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Тұран атауы;
20) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Темірқазық атауы;
21) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Тайқазан атауы;
22) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Жетіген атауы;
23) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Алтын сақа атауы;
24) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Самұрық атауы;
25) Қарасу елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Желтоқсан атауы;
26) Ақбай елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Ұлағат атауы;
27) Ақбай елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Бостандық атауы;
28) Ақбай елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Өрлеу атауы;
29) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Күлтегін атауы;
30) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Білге қаған атауы;
31) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Ақотау атауы;
32) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Тәуке хан атауы;
33) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Есім хан атауы;
34) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Қасым хан атауы;
35) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Жаңақоныс атауы
36) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Самал атауы;
37) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Алтыбақан атауы;
38) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Тұмар атауы;
39) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Бәйге атауы;
40) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге –Алпамыс батыр атауы;
41) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Көкпар атауы;
42) Әйтеке би елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Қобыланды батыр атауы;
43) Ақбастау елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Бастау атауы;
44) Ақбастау елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Ұлан атауы;
45) Ақбастау елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Сарыарқа атауы;
46) Ақбастау елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Игілік атауы;
47) Ынтымақ елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Жүзімдік атауы;
48) Ынтымақ елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Ғаламат атауы;
49) Ынтымақ елді мекеніндегі атауы жоқ көшеге – Егемен атауы.
3. "Сайрам ауданының Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Сайрамского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Карасуского сельского округа Сыдыкова Д.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карасуского сельского округа Е. Бекбердиев

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаментінің" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сайрам ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарасу ауылдық округі әкімінің орынбасары Д.Сыдықовқа жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарасу ауылдық округінің әкімі Е. Бекбердиев