Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию в Созакском районе на 2020-2021 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 2 сентября 2020 года № 346. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 7 сентября 2020 года № 5779. Утратило силу решением Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2021 года № 72
Сноска. Утратило силу решением Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2021 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении" от 23 января 2001 года и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", маслихат Созакского района РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию в Созакском районе на 2020-2021 годы согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Созакского района" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Созакского района после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата І. Омар
Секретарь районного маслихата Б. Байғараев
Приложение к решению
Созакского районного маслихата
№ 346 от 2 сентября 2020 года
План по управлению пастбищами и их использованию в Созакском районе на 2020-2021 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Созакскому району на 2020-2021 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О пастбищах" от 20 февраля 2017 года, "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан от 23 января 2001 года", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:

Созақ ауданының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 қыркүйектегі № 346 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 7 қыкүйекте № 5779 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 72 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 72 шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына және "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Созақ ауданының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Созақ аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Созақ аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы І. Омар
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Байғараев
Созақ аудандық мәслихатының
2020 жылғы 2 қыркүйектегі № 346
шешіміне қосымша
Созақ ауданының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспары
Осы Созақ ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы № 15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных;
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.

1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.

Общая площадь Созакского района составляет 4104940 гектаров. Совокупность всех сельскохозяйственных угодий 3521895 гектар, в том числе пашни 15972 гектар, в том числе 6995 гектар орошаемой пашни, богарные земли 8977 гектар, 378 гектар многолетних насаждений, 11773 гектар сенокосных угодий, пастбищные 3493772 гектар.
По категориям земли:
земли используемые в сельскохозяйственных целях 434287 гектар;
земли населенных пунктов 258584 гектар;
земли используемые не в целях промышленности, транспорта, связи, обороны, сельского хозяйства 49346 гектар;
земли особо охраняемых природных парков 799 гектар;
земли лесного фонда-1015544 гектар;
земли водного фонда-3245 гектар;

Созақ ауданының барлық жер көлемі 4104940 гектарды құрайды. Барлық ауыл шаруашылығы алқаптарының жиынтығы 3521895 гектар, оның ішінде егістік жерлер 15972 гектар, суармалы егістік 6995 гектар, тәлімі жерлер 8977 гектар, көпжылдық екпелер 378 гектар, шабындық жерлер 11773 гектар, жайылымдық 3493772 гектар.
Жер санаттары бойынша:
ауыл шаруашылық мақсаттары бойынша пайдаланатын жерлері 434287 гектар;
елді мекендердің жерлері 258584 гектар;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және ауыл шаруашылық емес басқа мақсаттарда пайдаланатын жерлер 49346 гектар:
ерекше қорғаудағы табиғи аумақтардың жерлері 799 гектар;
орман қорының жерлері 1015544 гектар;
су қорының жерлері 3245 гектар.

По административно-территориальному делению в Созакском районе имеются 10 сельских округов и 2 поселков (Шолаккорган, Жартытобе, Таукент, Сызган, Каракур, Каратау, Тасты, Шу, Кумкент, Жуантобе, Кыземшек, Созак), 35 сельских населенных пункта.
Сельское хозяйство:
На территории района 3521895 гектар земель пригодных для ведения сельского хозяйства, в том числе 15972 гектар пашни, 6995 гектар орошаемой пашни, богарные земли 8977 гектар, 378 гектар многолетних насаждений, сенокосные угодья 11773 гектар, пастбищных 3493722 гектар.

Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Созақ ауданында 10 ауылдық округтер мен 2 кенттер (Шолаққорған, Жартытөбе, Таукент, Сызған, Қарақұр, Қаратау, Тасты, Шу, Құмкент, Жуантөбе, Қыземшек, Созақ), 35 ауылдық елді-мекендер орналасқан.
Ауыл шаруашылығы:
Ауданның ауыл шаруашылығы алқаптарының жиынтығы 3521855 гектар. Оның ішінде егістік жерлер 15972 гектар, суармалы егістік 6995 гектар, тәлімі жерлер 8977 гектар, көпжылдық екпелер 378 гектар, шабындық жерлер 11773 гектар, жайылымдық 3493772 гектар.

17424
13893
2
27786
81651
+159464
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Шолаккорган Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа - 250655 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-245226 гектар;
общая площадь пашни-2442 гектар;
пастбищная земля-241115 гектар;
сенокосные земли-1560 гектар;
многолетние насаждения - 109 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Шолаккорган Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Шолаккорган Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Шолаккорган Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные
при населенном пункте
отгонные пастбища предоставляемые
для выпаса скота лицам у которых
отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Шолаккорган Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
2. Сельский округ Жартытобе
Центр – Сельский округ Жартытобе.
Населенные пункты - Жартытобе, Акколтык, Бабаата.
Количество населения - 3869 человека.
Общая площадь округа - 310623 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 277181 гектар;
общая площадь пашни -4521 гектар;
орошаемые -355 гектар;
богарные земли - 4166 гектар;
многолетние насаждения-39 гектар;
пастбищная земля -271616 гектар;
сенокосные земли - 1005 гектар.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по населенным пунктам:
Населенные пункты
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Птица
1
Жартытобе
70

17424
13893
2
27786
81651
+159464
Созақ ауданының Шолаққорған ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
Округтің жалпы жер көлемі - 250655 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер – 245226 гектар;
жалпы егістік - 2442 гектар;
жайылымдық жер - 241115 гектар;
шабындық жер - 1560 гектар;
көпжылдық екпелер - 109 гектар.
Созақ ауданының Шолаққорған ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Шолаққорған ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Шолаққорған ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекеннің маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылымдар
Созақ ауданының Шолаққорған ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
2. Жартытөбе ауылдық округі
Орталығы- Жартытөбе ауылдық округі.
Елді мекендері- Жартытөбе, Аққолтық, Бабаата.
Халық саны-3869 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-310623 гектар
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-277181 гектар;
жалпы егістік-4521 гектар;
суармалы егістік - 355 гектар;
тәлімі жерлер -4166 гектар;
көпжылдық екпелер-39 гектар;
жайылымдық жер-271616 гектар;
шабындық жер-1005 гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекендер
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
Құс
1
Жартытөбе
70

10568
10251
2
20502
38198
+233418
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Жартытобе Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа - 310623 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 277181 гектар;
общая площадь пашни -4521 гектар;
орошаемые -355 гектар;
богарные земли - 4166 гектар;
многолетние насаждения-39 гектар;
пастбищная земля -271616 гектар;
сенокосные земли - 1005 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Жартытобе Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Жартытобе Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Жартытобе Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные
при населенном пункте
отгонные пастбища предоставляемые
для выпаса скота лицам у которых
отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Жартытобе Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных
3. Поселок Таукент
Центр - поселок Таукент.
Количество населения - 7243 человека.
Общая площадь поселка - 164147 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 2324 гектар;
орошаемые - 25 гектар;
пастбищная земля - 2299 гектар.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по месту жительства:
Название поселки
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Птица
1
Таукент
12

10568
10251
2
20502
38198
+233418
Созақ ауданының Жартытөбе ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары
Округтің жалпы жер көлемі-310623 гектар
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-277181 гектар;
жалпы егістік-4521 гектар;
суармалы егістік - 355 гектар;
тәлімі егістік-4166 гектар;
көпжылдық екпелер-39 гектар;
жайылымдық жер-271616 гектар;
шабындық жер-1005 гектар.
Созақ ауданының Жартытөбе ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылым дардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Жартытөбе ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Жартытөбе ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Жартытөбе ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршрут белгісі
3. Таукент кенті
Орталығы-Таукент кенті.
Халық саны-7243 саны.
Кенттің жалпы жер көлемі-164147 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-2324 гектар;
суармалы егістік-25 гектар;
жайылымдық жер-2299 гектар.
Таукент кенті бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Кент атауы
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
Құс
1
Таукент
12

9416
21189
2
42378
66851
+300304
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно- территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Каракур Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа – 453861 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 369969 гектар;
общая площадь пашни - 480 гектар;
орошаемые-339 гектар;
богарные земли- 141 гектар
многолетние насаждения -8 гектар;
сенокосные земли – 2326 гектар;
пастбищная земля - 367155 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Каракур Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Каракур Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Каракур Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные
при населенном пункте
отгонные пастбища предоставляемые
для выпаса скота лицам у которых
отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Каракур Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных
6. Сельский округ Каратау
Центр – сельский округ Каратау.
Населенные пункты - Каратау, Аксумбе, Сарыжаз
Количество населения – 2234 человека.
Общая площадь округа - 614399 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 587544 гектар;
общая площадь пашни – 192 гектар;
орошаемые-189 гектар;
богарные земли-3 гектар;
многолетние насаждения-36 гектар;
пастбищная земля- 586216 гектар;
сенокосные – 1100 гектар.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по месту жительства:
Населенные пункты
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Птица
1
Каратау

9416
21189
2
42378
66851
+300304
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
Округтің жалпы жер көлемі - 453861 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-369969 гектар;
жалпы егістік -480 гектар;
суармалы егістік-339 гектар;
тәлімі жерлер-141 гектар;
көпжылдық екпелер-8 гектар;
шабындық жер-2326 гектар;
жайылымдық жер-367155 гектар.
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
6. Қаратау ауылдық округі
Орталығы-Қаратау ауылдық округі.
Елді мекендері-Қаратау, Ақсүмбе, Сарыжаз.
Халық саны-2234 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-614399 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-587544 гектар;
жалпы егістік - 192 гектар;
суармалы егістік - 189 гектар;
тәлімі жерлер-3 гектар;
көпжылдық екпелер-36 гектар;
жайылымдық жер-586216 гектар;
шабындық жер-1100 гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекендер
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
Құс
1
Қаратау

3888
3872
2
7744
22000
+564216
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Каратау Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа - 614399 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 587544 гектар;
общая площадь пашни – 192 гектар;
орошаемые-189 гектар;
богарные земли-3 гектар;
многолетние насаждения-36 гектар;
пастбищная земля- 586216 гектар;
сенокосные – 1100 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Каратау Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Каратау Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Каратау Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные
при населенном пункте
отгонные пастбища предоставляемые
для выпаса скота лицам у которых
отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Каратау Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных

3888
3872
2
7744
22000
+564216
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
Округтің жалпы жер көлемі-614399 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-587544 гектар;
жалпы егістік - 192 гектар;
суармалы егістік - 189 гектар;
тәлімі жерлер-3 гектар;
көпжылдық екпелер-36 гектар;
жайылымдық жер-586216 гектар;
шабындық жер-1100 гектар.
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

4600
2351
2
4702
17735
+366761
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно- территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Тасты Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа - 333497 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 384504 гектар;
общая площадь пашни -8 гектар;
орошаемые -8 гектар;
пастбищная земля - 384496 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Тасты Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Тасты Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Тасты Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные
при населенном пункте
отгонные пастбища предоставляемые
для выпаса скота лицам у которых
отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Тасты Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных
8. Сельский округ Шу
Центр – сельский округ Шу.
Количество населения – 630 человека.
Общая площадь округа - 419473 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли - 369896 гектар;
общая площадь пашни - 5 гектар;
орошаемые - 5 гектар;
пастбищная земля - 369891 гектар.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по месту жительства:
Сельский
округ
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Птица
1
Шу
58

4600
2351
2
4702
17735
+366761
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
Округтің жалпы жер көлемі - 333497 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер - 384504 гектар;
жалпы егістік - 8 гектар;
суармалы егістік - 8 гектар;
жайылымдық жер - 384496 гектар.
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекеннің маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылымдар
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
8. Шу ауылдық округі
Орталығы - Шу ауылдық округі.
Халық саны – 630 саны.
Округтің жалпы жер көлемі - 419473 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер - 369896 гектар;
жалпы егістік - 5 гектар;
суармалы егістік - 5 гектар;
жайылымдық жер - 369891 гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Ауылдық округ
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
Құс
1
Шу
58

2200
955
2
1910
6459
+363432
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Шу Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа - 419473 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли - 369896 гектар;
общая площадь пашни - 5 гектар;
орошаемые - 5 гектар;
пастбищная земля - 369891 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Шу Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Шу Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Шу Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные
при населенном пункте
отгонные пастбища предоставляемые
для выпаса скота лицам у которых
отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Шу Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных
9. Сельский округ Кумкент
Центр – сельский округ Кумкент.
Количество населения – 3378 человека.
Населенные пункты – Кумкент, Кызылкол.
Общая площадь округа - 302843 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли- 219254 гектар;
общая площадь пашни - 5562 гектар;
орошаемые земли - 895 гектар;
богарные земли-4667 гектар;
многолетние насаждения - 28 гектар;
сенокосные земли - 1953 гектар;
пастбищная земля - 211711 гектар.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по месту жительства:
Населенные пункты
Верблюд
Лошадь
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Птицы
1
Кумкент
12

2200
955
2
1910
6459
+363432
Созақ ауданының Шу ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары бойынша:
Округтің жалпы жер көлемі - 419473 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер - 369896 гектар;
жалпы егістік - 5 гектар;
суармалы егістік - 5 гектар;
жайылымдық жер - 369891 гектар.
Созақ ауданының Шу ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Шу ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Шу ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Шу ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
9. Құмкент ауылдық округі
Орталығы – Құмкент ауылдық округі.
Халық саны-3378 адам.
Елді мекендері-Құмкент, Қызылкөл.
Округтің жалпы жер көлемі-302843 гектар.
Оның ішінде :
ауыл шаруашылық жер - 219254 гектар;
жалпы егістік жерлер - 5562 гектар;
суармалы егістік - 895 гектар;
тәлімі жерлер-4667 гектар;
көпжылдық екпелер - 28 гектар;
шабындық жер - 1953 гектар;
жайылымдық жер - 211711 гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер:
Елді мекендер
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Уақ мал
Құс
1
Құмкент
12

4880
12288
2
24576
33866
+177845
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Кумкент Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа - 302843 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли- 219254 гектар;
общая площадь пашни - 5562 гектар;
орошаемые - 895 гектар;
богарные земли-4667 гектар;
многолетние насаждения - 28 гектар;
сенокосные земли - 1953 гектар;
пастбищная земля - 211711 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Кумкент Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Кумкент Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Кумкент Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные при населенном пункте отгонные пастбища предоставляемые для выпаса скота лицам у которых отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Кумкент Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных

4880
12288
2
24576
33866
+177845
Созақ ауданының Құмкент ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
Округтің жалпы жер көлемі-302843 гектар.
Оның ішінде :
ауыл шаруашылық жер - 219254 гектар;
жалпы егістік жерлер - 5562 гектар;
суармалы егістік - 895 гектар;
тәлімі жерлер-4667 гектар;
көпжылдық екпелер - 28 гектар;
шабындық жер - 1953 гектар;
жайылымдық жер - 211711 гектар.
Созақ ауданының Құмкент ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Құмкент ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Құмкент ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Құмкент ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі

3720
1411
2
2822
10628
+369509
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Жуантобе Созакского района
Категория земель:
Общая площадь округа - 514818 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли - 380180 гектар;
орошаемые земли - 43 гектар;
пастбищная земля - 380137 гектар.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Жуантобе Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
объекты пастбищных инфраструктур
(реки)
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды по сельскому округу Жуантобе Созакского района
Условные обозначения:
водоисточники (реки)
схема доступа к водоисточникам
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе Жуантобе Созакского района
Условные обозначения:
Пастбища расположенные
при населенном пункте
отгонные пастбища предоставляемые
для выпаса скота лицам у которых
отсутствуют пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Жуантобе Созакского района
Условные обозначения:
I – земли населенного пункта
II – пастбища для выпаса скота в апреле-августе месяцев
III – пастбища для выпаса скота в августе-сентябре месяцев
знак сезонного маршрута выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных

3720
1411
2
2822
10628
+369509
Созақ ауданының Жуантөбе ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
Округтің жалпы жер көлемі-514818 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер - 380180 гектар;
суармалы егістік- 43 гектар;
жайылымдық жер - 380137 гектар.
Созақ ауданының Жуантөбе ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Жуантөбе ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Жуантөбе ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Жуантөбе ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі