О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2020 года № 59/322-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2020 года № 5982
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за № 5953, Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 613 564 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 760 504 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43 702 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 802 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 713 556 тысяч тенге;
2) затраты – 21 833 601 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 751 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 751 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 228 788 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 228 788 тысяч тенге:
поступления займов – 8 751 тысяч тенге;
погашение займов – 4 075 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 224 112 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2021 № 13/76-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 66,1 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 47,1 процентов в областной бюджет.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2021 № 13/76-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть на 2021 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Толебийского района в сумме 13 537 396 тысяч тенге.

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 59/322-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 5982 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21 613 564 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 760 504 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43 702 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 802 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 19 713 556 мың теңге;
2)шығындар – 21 833 601 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 751 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 751 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 228 788 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 228 788 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 8 751 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 075 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 224 112 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 23.12.2021 № 13/76-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 66,1 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 47,1 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 23.12.2021 № 13/76-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 13 537 396 мың теңге болып қарастырылсын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 40 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселка, села, сельских округов согласно приложению 4, в общей сумме 432 964 тысяч тенге, в том числе:
Город Ленгер 134 509 тысяч тенге;
Аккумского сельского округа 21 361 тысяч тенге;
Алатауского сельского округа 25 635 тысяч тенге;
Первомаевского сельского округа 32 749 тысяч тенге;
Верхне Аксуского сельского округа 19 166 тысяч тенге;
Зертасского сельского округа 25 739 тысяч тенге;
Кемекалганского сельского округа 24 246 тысяч тенге;
Коксайекского сельского округа 30 740 тысяч тенге;
Киелитасского сельского округа 31 541 тысяч тенге;
Каратюбинского сельского округа 23 640 тысяч тенге;
Каскасуского сельского округа 24 219 тысяч тенге;
Когалинского сельского округа 18 875 тысяч тенге;
Тасарыкского сельского округа 20 544 тысяч тенге;
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 5.
7. Установить на 2021 год согласно пункта 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат Толебийского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 40 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2021 жылғы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 432 964 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде:
Ленгер қаласы 134 509 мың теңге;
Аққұм ауылдық округі 21 361 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 25 635 мың теңге;
Бірінші Мамыр ауылдық округі 32 749 мың теңге;
Жоғарғы Ақсу ауылдық округі 19 166 мың теңге;
Зертас ауылдық округі 25 739 мың теңге;
Кемеқалған ауылдық округі 24 246 мың теңге;
Көксәйек ауылдық округі 30 740 мың теңге;
Киелітас ауылдық округі 31 541 мың теңге;
Қаратөбе ауылдық округі 23 640 мың теңге;
Қасқасу ауылдық округі 24 219 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округі 18 875 мың теңге;
Тасарық ауылдық округі 20 544 мың теңге.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2021 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Төлеби аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Толебийского районного маслихата после его официального опубликования
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата С. Кулманов
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 21 декабря
2020 года № 59/322-VI
Районный бюджет на 2021 год

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Төлеби аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы С. Кулманов
Төлеби аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
21 желтоқсандағы № 59/322-VI
шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудан бюджеті

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2021 № 13/76-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Функциональная группа
Наименование
Сумма в тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
4019077
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1535693
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
154379
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1376642
005
Развитие коммунального хозяйства
4672
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1527604
028
Развитие коммунального хозяйства
722837
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
804767
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
732965
036
Развитие газотранспортной системы
732965
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
222815
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
222815

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 23.12.2021 № 13/76-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Сомасы, мың теңге
4019077
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1535693
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
154379
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
1376642
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
4672
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1527604
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
722837
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
804767
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
732965
036
Газ көлігі жүйесін дамыту
732965
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
222815
064
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
222815