О бюджете города, сельских округов на 2021-2023 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 30 декабря 2020 года № 70-419-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 6007
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 69-406-VІ "О районном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №___, маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардара на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 274 540 тысяч тенге:
налоговые поступления – 126 258 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 366 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 147 916 тысяч тенге;
2) затраты – 276 452 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1912 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1912 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1912 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23.07.2021 № 8-49-VIІ (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекова на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 888 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 82 122 тысяч тенге;
2) затраты – 94 723 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2835 тысяч тенге;

2021-2023 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 70-419-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 6007 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 73-1 және 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 69/406-VI "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №______ тіркелген шешіміне сәйкес, Шардара ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 274 540 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 126 258 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 366 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 147 916 мың теңге;
2) шығындар – 276 452 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 912 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 912 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 912 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 8-49-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 91 888 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 546 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 82 122 мың теңге;
2) шығындар – 94 723 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 835 мың теңге;

2) затраты – 112 680,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
20. Утвердить объемы субвенции на 2021 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 25 731,0 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет сельского округа Коссейт на 2021-2023 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 887,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 207 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 28 651,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30 887,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
22. Утвердить объемы субвенции на 2021 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 27 351,0 тысяч тенге.
23. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города, сельского округа на 2021 год, согласно приложению 34.
24. Предусмотреть на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
25. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

2) шығындар – 112 680,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
20. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 25 731,0 мың теңге болып бекітілсін.
21. Қоссейіт ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 30 887,0 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 207 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 29 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 28 651,0 мың теңге ;
2) шығындар – 30 887,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
22. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 27 351,0 мың теңге болып бекітілсін.
23. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 34-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
24. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер қарастырылсын.
25. "Шардара аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

26. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Шардаринского районного маслихата.
27. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии П. Куметов
Секретарь районного маслихата Б. Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 30 декабря
2020 года № 70-419-VI
Бюджет города Шардара на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23.07.2021 № 8-49-VIІ (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

26. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шардара аудандық мәслихат аппарат басшысына жүктелсін.
27. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы П. Куметов
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
30 желтоқсандағы № 70-419-VI
шешіміне 1 қосымша
Шардара қаласының 2021 жылға арналған бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 8-49-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3