О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 12 ноября 2020 года № 33-243-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 25 ноября 2020 года № 5907
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 30 октября 2020 года № 53/543-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5870 Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5329, опубликованного 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 090 258 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 457 910 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 048 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 611 300 тысяч тенге;
2) затраты – 32 240 501 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 432 448 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 475 038 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 590 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -582 691 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 582 691 тысяч тенге:
поступления займов – 475 038 тысяч тенге;
погашение займов – 42 590 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 150 243 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 12 қарашадағы № 33-243-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 қарашада № 5907 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 53/543-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5870 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5329 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Келес ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 32 090 258 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 457 910 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 048 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 611 300 мың теңге;
2) шығындар – 32 240 501 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 432 448 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 475 038 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 590 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -582 691 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 582 691 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 475 038 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 42 590 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 150 243 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата Р. Султанов
Секретарь районного маслихата А. Тотиков
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 12 ноября
2020 года № 33-243-VI
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 18 декабря
2019 года № 20-140-VI
Районный бюджет на 2020 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессия төрағасы Р.Сұлтанов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
12 қарашадағы № 33-243-VI
шешіміне 1 қосымша
Келес аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
18 желтоқсандағы № 20-140-VI
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

217 544
9
Прочие услуги в области образования
1 584 378
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 584 378
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21 675
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
216 264
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
27 092
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
434 531
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
884 816
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 421 924
1
Социальное обеспечение
3 673 257
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 669 370
005
Государственная адресная социальная помощь
3 669 370
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 887
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 887
2
Социальная помощь
1 671 958
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 671 958
002
Программа занятости
1 131 713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 917
006
Оказание жилищной помощи
5 350
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
136 274
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 147
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
83 356
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
201 199
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 002
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76 709
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 434
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

217 544
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
1 584 378
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 584 378
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 675
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
216 264
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
27 092
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
434 531
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
884 816
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 421 924
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 673 257
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 669 370
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 669 370
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 887
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 887
2
Әлеуметтiк көмек
1 671 958
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 671 958
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 131 713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 917
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 350
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
136 274
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 147
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
83 356
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
201 199
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 002
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 709
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 709
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 434
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу