О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2020 года № 34-246-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 6004
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года за № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 043 975 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 538 766 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 136 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 111 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 482 962 тысяч тенге;
2) затраты – 26 077 349 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 174 798 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 262 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 732 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -208 172 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 208 172 тысяч тенге:
поступление займов – 262 530 тысяч тенге;
погашение займов – 74 381 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 023 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 09.12.2021 № 9-78-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступления от организации нефтяного сектора 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить на 2021 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 17 010 857 тысяч тенге.

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-246-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 6004 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 26 043 975 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 538 766 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 4 136 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 111 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 24 482 962 мың теңге;
2) шығындар – 26 077 349 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 174 798 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 262 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 732 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -208 172 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 208 172 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 262 530 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 74 381 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 023 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 9-78-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылы облыстық бюджетке жалпы түсімдер сомасынан ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, әлеуметтік салықтан 50 пайыз және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2021 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 17 010 857 мың теңге болып белгіленсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 24 579 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в село и сельских округов в общей сумме 243 896 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу
20 406 тысяч тенге;
в сельский округ Ушкын
22 369 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл
18 087 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай
15 100 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик
24 570 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе
23 767 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты
23 742 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата
28 221 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр
20 636 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек
30 161 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик
16 837 тысяч тенге;
7. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения и культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 24 579 мың теңге болып бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 243 896 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Бірлесу ауылдық округіне 20 406 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 22 369 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 18 087 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 15 100 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 24 570 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 23 767 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 23 742 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 28 221 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 20 636 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 30 161 мың теңге;
Жүзімдік ауылдық округіне 16 837 мың теңге;
7. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии районного маслихата Р.Султанов
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата М.Есиркепов
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 23 декабря
2020 года № 34-246-VI
Районный бюджет на 2021 год

2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессия төрағасы Р. Сұлтанов
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы М. Есиркепов
Келес аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 желтоқсандағы № 34-246-VI
шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет