О бюджете города Риддера на 2021 - 2023 годы
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 50/3-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2020 года № 8104
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7989), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Риддера на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9767822,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3974345,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 65984,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20553,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5706940,7 тысяч тенге;
2) затраты – 9991284,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223462,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223462,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 223462,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.11.2021 № 8/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Принять к исполнению на 2021 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7989).

Риддер қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 50/3-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 8104 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы №44/95-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде нөмірімен 7989 тіркелген) шешіміне сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Риддер қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9767822,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3974345,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65984,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20553,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5706940,7 мың теңге;
2) шығындар – 9991284,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -223462,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223462,1 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 223462,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.11.2021 № 8/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірімен 7989 тіркелген) 100 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 2021 жылға орындауға алынсын.

3. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 4026084 тыс. тенге.
3-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с неиспользованием (недоиспользованием) в 2020 году целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в размере 2288,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 04.03.2021 № 3/5-VI (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2021 год в размере 71920 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.11.2021 № 8/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета, в размере 2126538 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 199837 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.11.2021 № 8/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 975 519 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.11.2021 № 8/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 219915 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.11.2021 № 8/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие за счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 1972872 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.07.2021 № 6/3-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
9-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты за счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 164423 тысяч тенге.

3. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 4026084 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
3-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер 2288,4 мың теңге мөлшерінде облыстық бюджетке қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2021 № 3/5-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 71920 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.11.2021 № 8/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2126538 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
6. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 199837 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.11.2021 № 8/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері 1023355,7 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.11.2021 № 8/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 219915 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.11.2021 № 8/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін трансферттер есебінен нысаналы даму трансферттері 1972872 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 29.07.2021 № 6/3-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін трансферттер есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер 164423 мың теңге мөлшерінде көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.07.2021 № 6/3-VII; в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.11.2021 № 8/2-VII (вводятся в действие с 01.01.2021).
10. Признать утратившими силу решения Риддерского городского маслихата согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии В. Стребков
Секретарь городского маслихата И. Панченко
Приложение 1
к решению сессии Риддерского
городского маслихата
от 25 декабря 2020 года
№ 50/3-VI
Бюджет города Риддера на 2021 год

Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 29.07.2021 № 6/3-VII; жаңа реакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 23.11.2021 № 8/2-VII шешімдерімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 4 қосымшаға сәйкес Риддер қалалық мәслихатының шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Стребков
Қалалық мәслихат хатшысы И. Панченко
Риддер қалалық мәслихатының
сессиясының 2020 жылғы
25 желтоқсаны № 50/3-VI
шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті

1. Решение Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №38/2-VI "О бюджете города Риддера на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6491, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 января 2020 года).
2. Решение Риддерского городского маслихата от 20 марта 2020 года №39/22-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №38/2-VI "О бюджете города Риддера на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6846, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 08 апреля 2020 года).
3. Решение Риддерского городского маслихата от 17 апреля 2020 года №40/2-VI "О внесении изменения в решение Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №38/2-VI "О бюджете города Риддера на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6959, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 апреля 2020 года).
4. Решение Риддерского городского маслихата от 28 апреля 2020 года №41/2-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №38/2-VI "О бюджете города Риддера на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7026, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 06 мая 2020 года).
5. Решение Риддерского городского маслихата от 21 июля 2020 года №45/2-VI "О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №38/2-VI "О бюджете города Риддера на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7412, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 июля 2020 года).
6. Решение Риддерского городского маслихата от 20 октября 2020 года №48/2-VI "О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №38/2-VI "О бюджете города Риддера на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7734, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 октября 2020 года).

1. Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6491 тіркелген, 2020 жылғы 15 қантарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған.
2. Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 20 наурыздағы № 39/22-VI "2020-2022 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6846 тіркелген, 2020 жылғы 08 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған.
3. Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 40/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6959 тіркелген) 2020 жылғы 29 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған.
4. Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 41/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7026 тіркелген) 2020 жылғы 06 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған.
5. Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 21 шілдедегі № 45/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7412 тіркелген, 2020 жылғы 29 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған.
6. Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 20 қазандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7734 тіркелген, 2020 жылғы 30 қазанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған.

7. Решение Риддерского городского маслихата от 24 ноября 2020 года №49/2-VI "О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №38/2-VI "О бюджете города Риддера на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7876, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 ноября 2020 года).

7. Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 қарашадағы № 49/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" Риддер қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7876 тіркелген, 2020 жылғы 30 қарашада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған.