О бюджете Тарбагатайского района на 2021–2023 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2020 года № 66-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2020 года № 8141
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата № 44/495-VI от 14 декабря 2020 года "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за номером 7989) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 265 990,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 405 262,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 915,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 267,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 842 545,7 тысяч тенге;
2) затраты – 14 332 395,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 141 716,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 188 147,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 431,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -208 121,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 208 121,1 тысяч тенге;
поступление займов – 188 147,0 тысяч тенге;
погашение займов – 46 431,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 405,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.11.2021 № 10/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 375 762,0 тысяч тенге, в том числе:
Аксуатскому сельскому округу 43 885,0 тысяч тенге;
Акжарскому сельскому округу 42 047,0 тысяч тенге;
Кокжыринскому сельскому округу 22 737,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу 16 714,0 тысяч тенге;
Кумкольскому сельскому округу 18 355,0 тысяч тенге;

2021-2023 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 66-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 8141 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 14 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 44/495-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізіліміне № 7989 болып енгізілді) шешіміне сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 265 990,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 405 262,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 915,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 267,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 842 545,7 мың теңге;
2) шығындар – 14 332 395,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 141 716,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 188 147,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 431,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -208 121,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 208 121,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 188 147,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 431,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 66 405,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 30.11.2021 № 10/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 375 762,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақсуат ауылдық округіне 43 885,0 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 42 047,0 мың теңге;
Көкжыра ауылдық округіне 22 737,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 16 714,0 мың теңге;
Құмкөл ауылдық округіне 18 355,0 мың теңге;

Кызыл-кесикскому сельскому округу 19 204,0 тысяч тенге;
Ойшиликскому сельскому округу 17 789,0 тысяч тенге;
Тугылскому сельскому округу 27 538,0 тысяч тенге
Екпинскому сельскому округу 16 837,0 тысяч тенге;
Жанаауылскому сельскому округу 20 442,0 тысяч тенге;
Жетиаралскому сельскому округу 20 525,0 тысяч тенге;
Карасускому сельскому округу 19 864,0 тысяч тенге;
Киндиктинскому сельскому округу 17 664,0 тысяч тенге;
Куйганскому сельскому округу 18 269,0 тысяч тенге;
Маныракскому сельскому округу 19 666,0 тысяч тенге;
Сатпаевскому сельскому округу 15 630,0 тысяч тенге;
Ыргызбайскому сельскому округу 18 596,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2021 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов установленного решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7989).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 8 670 386,0 тысяч тенге.
5. исключен – решением . Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.03.2021 № 3-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 10 000,0 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2021 год, согласно приложению 4.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме – 188 147,0 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.

Қызыл кесік ауылдық округіне 19 204,0 мың теңге;
Ойшілік ауылдық округіне 17 789,0 мың теңге;
Тұғыл ауылдық округіне 27 538,0 мың теңге;
Екпін ауылдық округіне 16 837,0 мың теңге;
Жаңаауыл ауылдық округіне 20 442,0 мың теңге;
Жетіарал ауылдық округіне 20 525,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 19 864,0 мың теңге;
Кіндікті ауылдық округіне 17 664,0 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 18 269,0 мың теңге;
Маңырақ ауылдық округіне 19 666,0 мың теңге;
Сатпаев ауылдық округіне 15 630,0 мың теңге;
Ырғызбай ауылдық округіне 18 596,0 мың теңге.
3. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 7989 номерімен тіркелген) шешіміне сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2021 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 8 670 386,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 17.03.2021 № 3-2 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 10 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 4-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 5-ші қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 6-шы қосымшаға сәйкес нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін кредит– 188 147,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

10-1. Используемые остатки бюджетных средств 4 769,4 тысяч тенге распределить согласно приложению 6-1 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 - решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.03.2021 № 3-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Признать утратившими силу некоторых решений Тарбагатайского районного маслихата согласно приложению 7.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессий С. ОМАРБЕКОВ
Секретарь районного маслихата С. Жакаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 23 декабря 2020 года № 66-2
Бюджет Тарбагатайского района на 2021 год

10-1. 4 769,4 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 6-1 қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 17.03.2021 № 3-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 7 қосымшаға сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
12. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. ОМАРБЕКОВ
Аудандық мәслихат хатшысы С. Жакаев
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 66-2 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті

221 940,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
221 940,0
Приложение 6-1 к решению
Тарбагатайского районного
маслихата
от 23 декабря 2020 года № 66-2
Использование свободных остатков бюджетных средств
Сноска. Решение дополнено приложением 6-1 - решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.03.2021 № 3-2 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.05.2021 № 5-2 (вводится в действие с 01.01.2021)..
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов

221 940,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
221 940,0
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 66-2 шешіміне 6-1 қосымша
Бюджет қаражаты бос қалдықтарының пайдалануы
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды- Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 17.03.2021 № 3-2; жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 11.05.2021 № 5-2 шешімдерімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы

1. Решение Тарбгатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020–2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6476, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 января 2020 года);
2. Решение Тарбагатайского районного маслихата от 27 марта 2020 года № 52-6 "О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6849, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 апреля 2020 года);
3. Решение Тарбагатайского районного маслихата от 15 апреля 2020 года № 54-2 "О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6931, опубликовано в эталонном контрольном бане нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 27 апреля 2020 года);
4. Решение Тарбагатайского районного маслихата от 6 мая 2020 года № 55-2 "О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7092, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 22 мая 2020 года);
5. Решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 июня 2020 года № 57-6 "О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7268, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 июля 2020 года);
6. Решение Тарбагатайского районного маслихата от 4 сентября 2020 года № 59-2 "О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7534, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 18 сентября 2020 года);

1. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6476 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 15 қаңтарда жарияланған);
2. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 наурыздағы № 52-6 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6849 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 10 сәуірде жарияланған);
3. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 сәуірдегі № 54-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6931 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 27 сәуірде жарияланған);
4. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 55-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7092 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 22 мамырда жарияланған);
5. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 57-6 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7268 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 10 шілдеде жарияланған);
6. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 59-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7534 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 18 қыркүйекте жарияланған);

7. Решение Тарбагатайского районного маслихата от 22 октября 2020 года № 62-2 "О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7738, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 02 ноября 2020 года);
8. Решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 ноября 2020 года № 64-2 "О внесении изменений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 50-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7888, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 09 декабря 2020 года).

7. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 қазандағы № 62-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7738 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 2 қарашада жарияланған);
8. "2020-2022 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 қарашадағы № 64-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7888 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 9 желтоқсанда жарияланған).