О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №39-2 "О городском бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 14 июля 2020 года № 47-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 17 июля 2020 года № 6301. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 3-5
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 3-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №39-2 "О городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5912, опубликованное 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 679 233 тысячи тенге:
налоговые поступления – 28 949 087 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 316 489 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 315 567 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 098 090 тысяч тенге;
2) затраты – 69 891 652 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 931 311 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 119 472 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 188 161 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 143 730 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –16 143 730 тысяч тенге:
поступления займов – 19 758 163 тысячи тенге;
погашение займов – 4 830 881 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 216 448 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 14 993 056 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 756 823 тысячи тенге;

Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы №39-2 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатінің 2020 жылғы 14 шілдедегі № 47-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 шілдеде № 6301 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.03.2021 № 3-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 39-2 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5912 тіркелген, 2019 жылы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 679 233 мың теңге:
салықтық түсімдер – 28 949 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 316 489 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 315 567 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 098 090 мың теңге;
2) шығындар – 69 891 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 931 311 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 119 472 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 188 161 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 143 730 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 143 730 мың теңге:
қарыздар түсімі – 19 758 163 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 830 881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 216 448 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 14 993 056 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 756 823 мың теңге;

на гарантированный социальный пакет – 450 301 тысяча тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 2 763 тысячи тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 43 946 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми – 6 886 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 2 443 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 98 926 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 34 425 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 47 685 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 460 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 21 083 тысячи тенге;
на молодежную практику – 156 717 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 41 714 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 58 579 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 618 725 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 131 078 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 670 110 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 3 221 454 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 878 454 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 127 885 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 2 282 117 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 726 639 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 861 865 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 148 486 тысяч тенге;
на общественные работы – 198 560 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 1 562 952 тысячи тенге;

кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 450 301 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 2 763 мың теңге;
жартылай стационар жағдайында және үй жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 43 946 мың теңге;
адамдар саудасының құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 6 886 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 2 443 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 98 926 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 34 425 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 47 685 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге - 460 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 21 083 мың теңге;
жастар практикасына – 156 717 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 41 714 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 58 579 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 618 725 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 131 078 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 670 110 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 3 221 454 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 878 454 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 127 885 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 2 282 117 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 726 639 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 861 865 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 148 486 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 198 560 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 1 562 952 мың теңге;

на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 841 980 тысяч тенге;
из областного бюджета в общей сумме 5 103 288 тысяч тенге:
на государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 16 436 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 16 355 тысяч тенге;
на предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 56 000 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 351 469 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 1 236 232 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 32 373 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 246 684 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 157 115 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 925 824 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 55 800 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 9 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 8 171 871 тысяча тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 734 832 тысячи тенге;
на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 258 150 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 7 178 889 тысяч тенге;
в рамках Дорожной карты занятости кредиты из областного бюджета в общей сумме 11 586 292 тысячи тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 4 606 556 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 574 876 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 1 442 844 тысячи тенге;
на поддержку культурно-досуговой работы – 10 165 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций – 53 813 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1 672 755 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 3 225 283 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии М. Каженов
Секретарь Уральского городского маслихата А. Аубекеров
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата

Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 841 980 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 103 288 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 16 436 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 16 355 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 56 000 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 351 469 мың теңге;
автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1 236 232 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 32 373 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) реконструкциялауға – 1 246 684 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 157 115 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 925 824 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 55 800 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 9 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 8 171 871 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа - 734 832 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге – 258 150 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 7 178 889 мың теңге;
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде облыстық бюджеттен кредиттердің жалпы сомасы 11 586 292 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 4 606 556 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 574 876 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 1 442 844 мың теңге;
мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 10 165 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына – 53 813 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 672 755 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу – 3 225 283 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Каженов
Орал қалалық мәслихатының хатшысы А. Аубекеров
Орал қалалық мәслихатының