О внесении изменений и дополнений в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 45-6 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 июля 2020 года № 51-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 17 июля 2020 года № 6302. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 марта 2021 года № 2-7
О внесении изменений и дополнений в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 45-6 «О районном бюджете на 2020-2022 годы»
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.03.2021 № 2-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года №45-6 «О районном бюджете на 2020-2022 годы» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5919, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 16 210 728 тысяч тенге:
налоговые поступления - 11 157 344 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 161 175 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 270 416 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 621 793 тысячи тенге;
2) затраты - 19 311 883 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 840 885 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 885 867 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 44 982 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 57 682 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов -57 682 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 999 722 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 999 722 тысячи тенге:
поступление займов - 3 199 750 тысяч тенге;
погашение займов - 225 736 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 025 708 тысяч тенге.»
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:

Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатінің 2020 жылғы 13 шілдедегі № 51-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 шілдеде № 6302 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 4 наурыздағы № 2-7 шешімімен
Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 «2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 04.03.2021 № 2-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚAБЫЛДAДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 «2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5919 тіркелген, 2020 жылы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер -16 210 728 мың теңге:
салықтық түсімдер - 11 157 344 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 161 175 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -270 416 мың теңге;
трансферттер түсімі -4 621 793 мың теңге;
2) шығындар -19 311 883 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 840 885 мың теңге:
бюджеттік кредиттер -885 867 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 44 982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 57 682 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 57 682 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 3 999 722 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 999 722 мың теңге:
қарыздар түсімі - 3 199 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 225 736 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 025 708 мың теңге.»;
4 - тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:

«4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 4 364 718 тысяч тенге:»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 9 044 тысячи тенге;»;
абзац двенадцатый изложить в следущей редакции:
«на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения - 18 842 тысячи тенге;»;
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
«на развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы Дорожной карты занятости - 615 861 тысяча тенге.»;
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 3 456 825 тысяч тенге:»;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Aксай (пятно №38, без наружных инженерных сетей) - 325 350 тысяч тенге;»;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
«строительство дорог четырнадцати улиц в южной части города Aксай - 145 466 тысяч тенге;»;
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
«строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в микрорайоне десять города Aксай (пятно № 38) - 85 514 тысяч тенге.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Утвердить распределение суммы субвенции и бюджетных изъятий нижестоящих бюджетов на 2020 год в размере 1 450 461 тысяча тенге, согласно приложению 4.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии        В. Aн
Секретарь маслихата        A. Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата

«4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 4 364 718 мың теңге көлемінде ескерілсін:»;
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 9 044 мың теңге;»;
он екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 18 842 мың теңге;»;
келесі мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
«Жұмыспен қамту жол картасы бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 615 861 мың теңге.»;
5 - тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 456 825 мың теңге көлемінде ескерілсін:»;
жетінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Aқсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу (№38 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) - 325 350 мың теңге;»;
сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Aқсай қаласының оңтүстік бөлігіндегі он төрт көшенің жол құрылысы - 145 466 мың теңге;»;
келесі мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
«Aқсай қаласы оныншы ықшам шағынаудандағы тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйге қазандық орната отырып, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№38 дақ) - 85 514 мың теңге.»;
8 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«8. 2020 жылға арналған төмен тұрған бюджеттерге субвенциялар сомасын бөлу және бюджеттік алып қоюлар 1 450 461 мың теңге көлемінде 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.»;
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің 1- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешімнің 4- қосымшасы осы шешімнің 2- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Aудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрағасы        В. Aн
Мәслихат хатшысы        A. Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихаттың

2 821
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84 697
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62 121
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56 392
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 740
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 140
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 199
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
021
Капитальные расходы государственного органа
1 166
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 696
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 579
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 600
094
Предоставление жилищных сертифиактов как социальная помощь
25 600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 247 269
1
Жилищное хозяйство
3 583 495
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 451 110
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 280 325
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
170 785
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
132 385
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
132 385
2
Коммунальное хозяйство
1 013 358
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
217 076
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 625
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
215 451
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
796 282
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
83 435
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
45 067
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

2 821
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
84 697
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
62 121
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56 392
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 740
451
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 140
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 199
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 166
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 696
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 579
492
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25 600
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
25 600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 247 269
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 583 495
466
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 451 110
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 280 325
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
170 785
492
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
132 385
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
132 385
2
Коммуналдық шаруашылық
1 013 358
466
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
217 076
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 625
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
215 451
492
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
796 282
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
83 435
026
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
45 067
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30 966
006
Капитальные расходы государственного органа
350
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
6 014
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6 014
6
Земельные отношения
25 741
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 741
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17 391
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8 000
007
Капитальные расходы государственного органа
350
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 744
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 744
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 744
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
148 246
2
Aрхитектурная, градостроительная и строительная деятельность
148 246
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
148 246
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
55 987
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
91 909
015
Капитальные расходы государственного органа
350
12
Транспорт и коммуникации
1 579 831
1
Aвтомобильный транспорт
1 512 731
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 512 731
020
Развитие транспортной инфраструктуры
463 277
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
765 530
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
283 924
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
67 100
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
67 100
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 966
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
473
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
6 014
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 014
6
Жер қатынастары
25 741
463
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 741
001
Aудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 391
006
Aудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
8 000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
9
Aуыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 744
459
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 744
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 744
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
148 246
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
148 246
466
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
148 246
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55 987
013
Aудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
91 909
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
12
Көлік және коммуникация
1 579 831
1
Aвтомобиль көлігі
1 512 731
492
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 512 731
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
463 277
023
Aвтомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
765 530
045
Aудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
283 924
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
67 100
492
Aуданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
67 100
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау