О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2020 года № 57-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 декабря 2020 года № 6603.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 873 658 тысяч тенге:
налоговые поступления – 824 974 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 14 662 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 026 022 тысячи тенге;
2) затраты – 6 996 741 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78 271 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 130 323 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52 052 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -201 354 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201 354 тысячи тенге:
поступление займов – 129 788 тысяч тенге;
погашение займов – 63 567 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 135 133 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2021 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в районный бюджет на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года " О республиканском бюджете на 2021-2023 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6555 ).
3. Принять к сведению и руководству Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года " О республиканском бюджете на 2021-2023 годы".
4. Установить на 2021 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подкласам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет -100%.
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет - 100%.

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 57-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 6603 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 873 658 мың теңге:
салықтық түсімдер – 824 974 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 662 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 026 022 мың теңге;
2) шығындар – 6 996 741 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78 271 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 130 323 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52 052 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -201 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201 354 мың теңге:
қарыздар түсімі – 129 788 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 63 567 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 135 133 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 14.12.2021 № 13-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 40-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" ( Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6555 болып тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттердің тенгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2021 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады.

5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.
7. Учесть в бюджетах сельских округов на 2021 год поступление субвенции передаваемых из районного бюджета на сумму 195 197 тысяч тенге:
Жангалинский сельский округ – 50 684 тысячи тенге;
Жанаказанский сельский округ – 18 612 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ – 16 965 тысяч тенге;
Мастексайский сельский округ – 18 061 тысяч тенге;
Копжасарский сельский округ – 18 111 тысяча тенге;
Мендешевский сельский округ – 14 476 тысяч тенге;
Кызылобинский сельский округ – 18 888 тысяч тенге;

5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қыметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақының 25% - ға көтеру қарастырылсын.
7. 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің жалпы сомасы 195 197 мың теңге көлемінде ескіерілсін:
Жаңақала ауылдық округі – 50 684 мың теңге;
Жаңақазан ауылдық округі –18 612 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 16 965 мың теңге;
Мастексай ауылдық округі – 18 061 мың теңге;
Копжасар ауылдық округі – 18 111 мың теңге;
Мендешев ауылдық округі – 14 476 мың теңге;
Қызылоба ауылдық округі – 18 888 мың теңге;

Пятимарский сельский округ – 22 133 тысячи тенге;
Бирликский сельский округ – 17 267 тысяч тенге;
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в размере 14000 тысячи тенге.
9. Руководителю аппарата Жангалинского районного маслихата (С.Успанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии К. Ешимов
Секретарь маслихата З. Сисенғали
Приложение 1
к решению Жангалинского
районного маслихата
от 24 декабря 2020 года №57-1
Районный бюджет на 2021 год

Пятимар ауылдық округі – 22 133 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 17 267 мың теңге;
8. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 14 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Жаңақала аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Ешимов
Мәслихат хатшысы З. Сисенғали
Жаңақала аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№57-1 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

1 355
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
31 744
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 744
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31 744
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41 491
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41 491
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
41 491
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
33 232
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8 259
12
Транспорт и коммуникации
43 411
1
Автомобильный транспорт
37 963
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 963
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
31 030
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
6 933
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
5 448
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 448
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 448
13
Прочие
975 580
9
Прочие
975 580
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
111 969
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
111 969
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
776 074
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
58 102
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
717 972
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87 537
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
87 537
14
Обслуживание долга
66 420
1
Обслуживание долга
66 420

1 355
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
31 744
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 744
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
31 744
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41 491
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41 491
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
41 491
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
33 232
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8 259
12
Көлiк және коммуникация
43 411
1
Автомобиль көлiгi
37 963
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 963
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
31 030
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
6 933
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
5 448
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 448
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 448
13
Басқалар
975 580
9
Басқалар
975 580
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
111 969
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
111 969
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
776 074
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
58 102
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
717 972
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87 537
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
87 537
14
Борышқа қызмет көрсету
66 420
1
Борышқа қызмет көрсету
66 420