О бюджетах сельских округов Каратобинского района на 2020-2022 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 января 2020 года № 38-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2020 года № 5933. Утратило силу решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 3-5
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 3-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каратобинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Каратобинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 250 503 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 460 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 240 043 тысячи тенге;
2) затраты – 251 490,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 987,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 987,4 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 987,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Сулыкольского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 688 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 72 558 тысяч тенге;
2) затраты – 75 928,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Қаратөбе ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 38-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5933 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 3-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қаратөбе аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Қаратөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 250 503 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 460 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 240 043 мың теңге;
2) шығындар – 251 490,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 987,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 987,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 987,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 51-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020-2022 жылдарға арналған Сулыкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 688 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 72 558 мың теңге;
2) шығындар – 75 928,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 240,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 240,9 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 240,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 373 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 252 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 236 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 29 885 тысяч тенге;
2) затраты – 31 373 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утвердить бюджет Каракольского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 624 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 797 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 582 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 31 245 тысяч тенге;
2) затраты – 32 624 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2020).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 240,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 240,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 240,9 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 51-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020-2022 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 373 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 236 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 29 885 мың теңге;
2) шығындар – 31 373 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 51-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020-2022 жылдарға арналған Қаракөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 624 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 797 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 582 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 31 245 мың теңге;
2) шығындар – 32 624 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 51-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

2) затраты – 25 937 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 410 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 905 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 681 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 25 824 тысячи тенге;
2) затраты – 27 410 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Поступления в бюджет сельских округов на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Каратобинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 37-3 "О районном бюджете на 2020 – 2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5925).
10. Учесть в бюджете сельских округов на 2020 год поступление субвенции передаваемой из районного бюджета в общей сумме 398 507 тысяч тенге, в том числе:
Каратобинский сельский округ – 191 963 тысячи тенге;
Сулыкольский сельский округ – 62 736 тысяч тенге;
Саралжинский сельский округ – 29 098 тысяч тенге;
Каракольский сельский округ – 29 985 тысяч тенге;
Аккозинский сельский округ – 18 452 тысячи тенге;
Жусандойский сельский округ – 20 111 тысяч тенге;

2) шығындар – 25 937 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 51-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2020-2022 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 410 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 905 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 681 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 25 824 мың теңге;
2) шығындар – 27 410 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 51-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 37-3 "2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5925 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптасады.
10. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенцияның жалпы сомасы 398 507 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қаратөбе ауылдық округі – 191 963 мың теңге;
Сулыкөл ауылдық округі – 62 736 мың теңге;
Саралжын ауылдық округі – 29 098 мың теңге;
Қаракөл ауылдық округі – 29 985 мың теңге;
Аққозы ауылдық округі – 18 452 мың теңге;
Жусандой ауылдық округі – 20 111 мың теңге;

Егиндикольский сельский округ – 22 037 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 24 125 тысяч тенге;
11. Учесть в бюджете сельских округов на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета для увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования в общей сумме 28 788 тысяч тенге, в том числе:
Каратобинский сельский округ – 23 694 тысячи тенге;

Егіндікөл ауылдық округі – 22 037 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 24 125 мың теңге;
11. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту үшін республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 28 788 мың теңге түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
Қаратөбе ауылдық округіне – 23 694 мың теңге;

Сулыкольский сельский округ – 5 094 тысячи тенге.
12. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
13. Установить гражданским служащим здравохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2020 года.

Сулыкөл ауылдық округіне – 5 094 мың теңге.
12. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
13. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшiлердiң ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық айлықақыларын 25 пайызға көтеру белгіленсін.

14. Руководителю аппарата Каратобинского районного маслихата (Ж.Жангазиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Б. Койшекенов
Секретарь маслихата К. Суйеугалиев
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 9 января 2020 года № 38-1
Бюджет Каратобинского сельского округа на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2020 № 51-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

14. Қаратөбе аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Койшекенов
Мәслихат хатшысы К. Суйеугалиев
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 9 қаңтардағы
№ 38-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Қаратөбе ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 51-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5