О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 37-3 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2020 года № 52-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 декабря 2020 года № 6568. Утратило силу решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 3-5
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 3-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 37-3 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5925, опубликованное 8 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 952 556 тысяч тенге:
налоговые поступления – 400 363 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 30 474 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 330 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 517 389 тысяч тенге;
2) затраты – 6 090 891,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 977 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 98 181 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 204 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 195 312,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 195 312,6 тысяч тенге:
поступление займов – 166 172 тысячи тенге;
погашение займов – 41 204 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 344,6 тысячи тенге.";
в пункте 4:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 1 270 969 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 46 900 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктовыми и бытовыми наборами связи с чрезвычайным положением – 36 197 тысяч тенге;

Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 37-3 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 6568 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 3-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 37-3 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5925 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 8 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 952 556 мың теңге:
салықтық түсімдер – 400 363 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 474 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 330 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 517 389 мың теңге;
2) шығындар – 6 090 891,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 977 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 98 181 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 204 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 195 312,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 195 312,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 166 172 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 204 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 344,6 мың теңге.";
4-тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 270 969 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 46 900 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік және тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 36 197 мың теңге;

на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 997 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 574 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 270 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 691 тысяча тенге;
на молодежную практику – 40 960 тысяч тенге;
на общественные работы – 68 000 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 100 443 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 6 800 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 36 398 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 326 920 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 117 679 тысяч тенге;
на увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 7 662 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 48 968 тысяч тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 28 296 тысяч тенге;
строительство водоснабжения к 150 земельным участкам жилого массива "Темирауыл" в селе Каратобе Каратобинского района – 56 782 тысячи тенге;
строительство инжиниринговых сетей водоснабжения к 45 земельным участкам жилого массива "Темирауыл-3" в селе Каратобе Каратобинского района – 20 403 тысячи тенге;
строительство инжиниринговых сетей водоснабжения к 49 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс-1" в селе Каратобе Каратобинского района – 21 026 тысяч тенге;
строительство инжиниринговых сетей водоснабжения к 50 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс" в селе Каратобе Каратобинского района – 23 446 тысяч тенге;
строительства инжиниринговых сетей электроснабжения к 150 земельным участкам жилого массива "Темирауыл" в селе Каратобе Каратобинского района – 96 260 тысяч тенге;
строительство инжиниринговых сетей электроснабжения к 49 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс-1" в селе Каратобе Каратобинского района – 19 773 тысячи тенге;

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 2 997 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 574 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 270 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 691 мың теңге;
жастар практикасына – 40 960 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 68 000 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар – 100 443 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 6 800 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 36 398 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 326 920 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 117 679 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 7 662 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 48 968 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 28 296 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Темірауыл" тұрғын алабының 150 жер теліміне су құбырының құрылысы – 56 782 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Темірауыл-3" тұрғын алабының 45 жер теліміне сумен жабдықтаудың инжинирингтік желілерінің құрылысы – 20 403 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс-1" тұрғын алабының 49 жер теліміне сумен жабдықтаудың инжинирингтік желілерінің құрылысы – 21 026 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс" тұрғын алабының 50 жер теліміне сумен жабдықтаудың инжинирингтік желілерінің құрылысы – 23 446 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылы "Темірауыл" тұрғын кешенінің 150 жер теліміне электр желілерінің құрылысы – 96 260 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс-1" тұрғын алабының 49 жер теліміне инжинирингтік электрмен жабдықтау желілерінің құрылысы – 19 773 мың теңге;

строительство инжиниринговых сетей электроснабжения к 50 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс" в селе Каратобе Каратобинского района – 20 743 тысячи тенге;
строительство инжиниринговых сетей электроснабжения к 45 земельным участкам жилого массива "Темирауыл-3" в селе Каратобе Каратобинского района – 14 584 тысячи тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 25 017 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 98 180 тысяч тенге.";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 824 715 тысяч тенге:
на строительство одноэтажного административного здания в селе Каратобе Каратобинского района – 88 947 тысяч тенге;
на строительство 67 одноквартирных жилых домов на жилом комплексе "Темирауыл-2" в селе Каратобе Каратобинского района (без благоустройств и наружных инженерных сетей) – 547 974 тысячи тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 6 820 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 5 964 тысячи тенге;
на установку системы видеонаблюдения в школах – 1 982 тысячи тенге;
на обеспечение санитарно-гигиеническами удобствами 12 школы – 41 264 тысячи тенге;
для введения гарантированного социального пакета для детей из малообеспеченных семей, включающего бесплатное горячее питание, обеспечение их учебными принадлежностями и школьной формой – 4 525 тысяч тенге;
для эксплуатации и технических услуг газовых сетей – 57 499 тысяч тенге;
для полного обеспечения школ райони высокоскоростным широкополосным интернетом и увеличения скорости – 1 748 тысяч тенге;
реконструкция автомобильных дорог по улиц А.Токкожина, А.Айткожина с примыканием к улицам С.Датулы и М.Нысанова в селе Каратобе Каратобинского района – 67 992 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Каратобинского районного маслихата (Ж.Жангазиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Б. Койшекенов
И.о.секретарь маслихата Н. Оразов
Приложение
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 22 декабря 2020 года № 52-1
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 31 декабря 2019 года № 37-3
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс" тұрғын алабының 50 жер теліміне инжинирингтік электрмен жабдықтау желілерінің құрылысы – 20 743 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Темірауыл-3" тұрғын алабының 45 жер теліміне инжинирингтік электр желілерінің құрылысы – 14 584 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 25 017 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 98 180 мың теңге.";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 824 715 мың теңге:
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылында бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысы – 88 947 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылы "Темірауыл-2" тұрғын кешеніндегі 67 бірпәтерлі тұрғын үйлердің құрылысы (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 547 974 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 6 820 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 5 964 мың теңге;
мектептерге бейнебақылау жүйесін орнатуға – 1 982 мың теңге;
12 мектепті санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз етуге – 41 264 мың теңге;
аз қамтылған отбасылардың балалары үшін кепілдендірілген әлеуметтік көмекті енгізуге, оның ішінде тегін ыстық тамақ беру, оларды оқу құралдарымен және мектеп формасымен қамтамасыз етуге – 4 525 мың теңге;
газ құбырын пайдалануға және техникалық қызмет көрсетуге – 57 499 мың теңге;
аудан мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 1 748 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылы Ә.Тоққожин, Ә.Айтқожин көшелерінің автомобиль жолдарын С.Датұлы және М.Нысанов көше жолдарына тоғысуымен қайта жаңғырту – 67 992 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қаратөбе аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Койшекенов
Мәслихат хатшысының м.а. Н. Оразов
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 52-1 шешіміне қосымша
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 37-3 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

42 405
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
42 405
3
Информационное пространство
117 476
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14 180
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14180
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
103 296
006
Функционирование районных (городских) библиотек
102 696
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
600
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
65 971
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
46 960
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
19 643
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
27 317
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
19 011
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 084
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 927
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
49 427,4
1
Сельское хозяйство
3 039,4
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
3 039,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
3 039,4
6
Земельные отношения
15 727
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 727
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 737
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 990
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 661
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 661
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 661
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 929
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 929
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 929
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

42 405
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
42 405
3
Ақпараттық кеңiстiк
117 476
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14 180
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 180
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
103 296
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
102 696
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
600
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
65 971
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
46 960
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 643
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
27 317
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
19 011
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 084
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 927
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
49 427,4
1
Ауыл шаруашылығы
3 039,4
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
3 039,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 039,4
6
Жер қатынастары
15 727
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 727
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 737
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4 990
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 661
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 661
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 661
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 929
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 929
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 929
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер