О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2020 года № 55-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 декабря 2020 года № 6601.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 736 950 тысяч тенге:
налоговые поступления – 636 182 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 11 450 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 529 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 076 789 тысяч тенге;
2) затраты – 5 937 171 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78 394 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 130 455 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52 061 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -278 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 278 615 тысяч тенге:
поступление займов – 130 455 тысяч тенге;
погашение займов – 52 061 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 200 221 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.12.2021 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в районный бюджет на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года №40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6555) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы".
4. Установить на 2021 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100 %.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 55-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 6601 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 736 950 мың теңге:
салықтық түсімдер – 636 182 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 450 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 529 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 076 789 мың теңге;
2) шығындар – 5 937 171 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78 394 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 130 455 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52 061 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -278 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 278 615 мың теңге:
қарыздар түсімі – 130 455 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52 061 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 200 221 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 15-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы №40-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6555 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2020 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы назарға және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2021 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

6. Учесть в районном бюджете на 2021 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 393 509 тысяч тенге, в том числе на:
выплату государственной адресной социальной помощи – 37 143 тысячи тенге;
гарантированный социальный пакет – 9 538 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 356 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 3 042 тысячи тенге;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 378 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 12 953 тысячи тенге;
молодежную практику – 26 149 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 35 004 тысячи тенге;
общественные работы – 64 801 тысяча тенге;
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 12 115 тысяч тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 49 152 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 130 455 тысяч тенге;
сурдотехнические средства – 126 тысяч тенге;
тифлотехнические средства – 1 591 тысяча тенге;
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 346 тысяч тенге;
санаторно-курортное лечение – 3 360 тысяч тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета – 179 344 тысячи тенге, в том числе на:
государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 12 835 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 771 тысяча тенге;
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 1 500 тысяч тенге;
расходы на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанной на факторно-бальной шкале – 102 368 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" - 936 тысяч тенге;
на обучение основам АВА терапии для детей больных аутизмом – 259 тысяч тенге;
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 447 тысяч тенге;
сурдотехнические средства – 556 тысяч тенге;
санаторно-курортное лечение – 1 302 тысячи тенге;
установка КБМ для водоснабжения в селе Бастау Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 12 700 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения в селе Ынтымак Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 12 700 тысяч тенге;

6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 393 509 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 37 143 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 9 538 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 7 356 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 042 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 378 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 12 953 мың теңге;
жастар практикасына – 26 149 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 35 004 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 64 801 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 12 115 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 49 152 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер беруге – 130 455 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар – 126 мың теңге;
тифлотехниқалық құралдар – 1 591 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 346 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу – 3 360 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 179 344 мың теңге, оның ішінде:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 12 835 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 4 771 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 1 500 мың теңге;
факторлық-балдық шәкілге негізделген мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстар – 102 368 мың теңге;
"бірінші жұмыс орны" жобасына - 936 мың теңге;
аутизммен ауыратын балаларға АВА терапия негіздерін оқытуға - 259 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 1 447 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар - 556 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу – 1 302 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Бастау ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысы – 12 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Ынтымақ ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысы - 12 700 мың теңге;

строительство газоснабжения и электроснабжения жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 3 351 тысяча тенге;
строительство водоснабжения и автомобильной дороги жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 24 619 тысяч тенге;
3) субвенции – 3 314 334 тысячи тенге;
4) целевые трансферты из Национального Фонда Республики Казахстан – 1 320 057 тысяч тенге, в том числе на:
на повышение заработной платы работникам государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типа, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 35 373 тысячи тенге;
средний ремонт подъездной дороги к селу Атамекен Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 845 747 тысяч тенге;
строительство инженерной инфраструктуры трехэтажного 18-квартирного жилого дома по улице Пушкина села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 26 517 тысяч тенге;
строительство трехэтажного 18-квартирного жилого по улице Пушкина села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 98 555 тысяч тенге;
строительство трехэтажного 18-квартирного жилого дома с инженерной инфраструктурой к нему по улице Пушкина села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 33 600 тысяч тенге;
строительство газоснабжения и электроснабжения жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 33 633 тысячи тенге;
строительство водоснабжения и автомобильной дороги жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 246 632 тысячи тенге;
5) целевые трансферты из районного бюджета – 85 953 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.12.2021 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Установить на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 323 122 тысячи тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу – 32 494 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу – 42 148 тысяч тенге;
Достыкскому сельскому округу – 26 624 тысячи тенге;
Казахстанскому сельскому округу – 22 092 тысячи тенге;
Косщинскому сельскому округу – 32 852 тысячи тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 28 845 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 23 083 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігінің 66 учаскелерінде тұрғын үй алабын газбен жабдықтауды және электрмен жабдықтау құрылысына – 3 351 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігіндегі 66 учаскелерге арналған тұрғын үй алабын сумен жабдықтау және автомобиль жолдарының құрылысына – 24 619 мың теңге;
3) субвенциялар – 3 314 334 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер – 1 320 057 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 35 373 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Атамекен ауылына кіреберіс жолды орташа жөндеу - 845 747 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Пушкин көшесінде үш қабатты 18-пәтерлі тұрғын үйдің инженерлік инфрақұрылымын салуға – 26 517 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Пушкин көшесінде үш қабатты 18 – пәтерлі тұрғын үй салуға– 98 555 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Пушкин көшесінде үш қабатты 18 – пәтерлі тұрғын үй мен оған инженерлік инфрақұрылымдарын салуға – 33 600 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігінің 66 учаскелерінде тұрғын үй алабын газбен жабдықтауды және электрмен жабдықтау құрылысына – 33 633 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігіндегі 66 учаскелерінде арналған тұрғын үй алабын сумен жабдықтау және автомобиль жолдарының құрылысына – 246 632 мың теңге;
5) аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер – 85 953 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 15-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2021 жылға аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге берілетін субвенциялардың мөлшері жалпы сомасы 323 122 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 32 494 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 42 184 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 26 624 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 22 092 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 32 852 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 28 845 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 23 083 мың теңге;

Таскалинскому сельскому округу – 72 551 тысяча тенге;
Чижинскому сельскому округу – 42 397 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании постановления акимата Таскалинского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере 13 203 тысячи тенге.
9. Предусмотреть специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.

Тасқала ауылдық округіне – 72 551 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 42 397 мың теңге.
Осы сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 13 203 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар көзделсін.

987
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
85 555
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
46 627
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 584
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24 043
006
Капитальные расходы государственного органа
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 928
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22 493
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 435
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
45 557
6
Земельные отношения
21 535
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21 535
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21 535
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24 022
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 022
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 022
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 890
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 890
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26 890
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
21 716
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственного органа
4 990
12
Транспорт и коммуникации
934 362
1
Автомобильный транспорт
921 962
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

987
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
85 555
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
46 627
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 584
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24 043
006
Мемлекеттікорганныңкүрделішығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 928
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 493
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 435
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
45 557
6
Жер қатынастары
21 535
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21 535
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 535
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24 022
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 022
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 022
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 890
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 890
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26 890
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21 716
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 990
12
Көлiк және коммуникация
934 362
1
Автомобиль көлiгi
921 962
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі