О бюджетах сельских округов Чингирлауского района на 2020-2022 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 6 января 2020 года № 49-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2020 года № 5930. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 февраля 2021 года № 3-1
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.02.2021 № 3-1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 и решением Чингирлауского районного маслихата от 25 декабря 2019 года №49-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5908), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа Чингирлауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 314 тысяч тенге:
налоговые поступления – 85 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 306 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 61 923 тысячи тенге;
2) затраты – 62 314 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.11.2020 № 62-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа Чингирлауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 881 тысяча тенге:
налоговые поступления – 48 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 371 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 49 462 тысячи тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 49-6 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5930 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 ақпандағы № 3-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 08.02.2021 № 3-1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы №49-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5908 тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 314 мың теңге:
салықтық түсімдер – 85 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 306 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 61 923 мың теңге;
2) шығындар – 62 314 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 24.11.2020 № 62-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020-2022 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ақтау ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 881 мың теңге:
салықтық түсімдер – 48 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 371 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 49 462 мың теңге;

поступления трансфертов – 31 065 тысяч тенге;
2) затраты – 31 482 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.11.2020 № 62-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить бюджет Чингирлауского сельского округа Чингирлауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 315 098 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 401 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 307 697 тысяч тенге;
2) затраты – 316 966 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 868 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 868 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 868 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.11.2020 № 62-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в бюджетах сельских округов на 2020 год поступления целевых трансфертов из республиканского бюджета на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования в общей сумме 6 307 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 1 863 тысячи тенге;
Актауский сельский округ – 1 634 тысячи тенге;
Акшатский сельский округ – 2 810 тысяч тенге.
9-1. Учесть в сельском бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 101 177 тысяч тенге:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 23 605 тысяч тенге:
Чингирлауский сельский округ – 23 605 тысяч тенге;
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 15 779 тысяч тенге:

трансферттер түсімі – 31 065 мың теңге;
2) шығындар – 31 482 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 24.11.2020 № 62-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2020-2022 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылдық округінің бюджеті 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 315 098 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 307 697 мың теңге;
2) шығындар – 316 966 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 868 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 868 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 1 868 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 24.11.2020 № 62-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауылдық округтердің бюджеттерінде мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің түсімдері жалпы сомасы 6 307 мың теңге ескерілсін:
Ақбұлақ ауылдық округі – 1 863 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 1 634 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 2 810 мың теңге.
9-1. Ауылдық бюджетте 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 101 177 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 23 605 мың теңге:
Шыңғырлау ауылдық округі – 23 605 мың теңге;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 15 779 мың теңге:

Акбулакский сельский округ – 2 966 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 253 тысячи тенге;
Акшатский сельский округ – 1 070 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 1 063 тысячи тенге;
Ардакский сельский округ – 4 242 тысячи тенге;
Ащысайский сельский округ – 1 000 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 3 809 тысяч тенге;
Чингирлауский сельский округ – 1 376 тысяч тенге;
на организацию бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности – 2 125 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 1 150 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 625 тысяч тенге;
Ардакский сельский округ – 350 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 19 257 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 2 500 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 1 800 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 3 100 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 4 200 тысяч тенге;
Ардакский сельский округ – 3 500 тысяч тенге;
Ащысайский сельский округ – 957 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 3 200 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 20 117 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 3 250 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 2 551 тысяча тенге;
Акшатский сельский округ – 300 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 500 тысяч тенге;
Ардакский сельский округ – 2 357 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 500 тысяч тенге;
Чингирлауский сельский округ – 10 659 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 398 тысяч тенге:
Ардакский сельский округ – 188 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 210 тысяч тенге;
на освещение улиц населенных пунктов – 2 787 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 446 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 715 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 611 тысяч тенге;
Ардакский сельский округ – 300 тысячи тенге;
Ащысайский сельский округ – 615 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 100 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 8 334 тысячи тенге:
Чингирлауский сельский округ – 8 334 тысячи тенге;
на текущий ремонт зданий детского сада – 6 000 тысяч тенге:
Акшатский сельский округ – 6 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 1 800 тысяч тенге:
Актауский сельский округ – 1 000 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 800 тысяч тенге;
на дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения – 975 тысяч тенге:
Акшатский сельский округ – 975 тысяч тенге.

Ақбұлақ ауылдық округі – 2 966 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 253 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 1 070 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 1 063 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 4 242 мың теңге;
Ащысай ауылдық округі – 1 000 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 3 809 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 1 376 мың теңге;
ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыруға – 2 125 мың теңге:
Ақбұлақ ауылдық округі – 1 150 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 625 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 350 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 19 257 мың теңге:
Ақбұлақ ауылдық округі – 2 500 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 1 800 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 3 100 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 4 200 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 3 500 мың теңге;
Ащысай ауылдық округі – 957 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 3 200 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 20 117 мың теңге:
Ақбұлақ ауылдық округі – 3 250 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 2 551 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 300 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 500 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 2 357 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 500 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 10 659 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстары – 398 мың теңге:
Ардақ ауылдық округі – 188 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 210 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 2 787 мың теңге:
Ақбұлақ ауылдық округі – 446 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 715 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 611 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 300 мың теңге;
Ащысай ауылдық округі – 615 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 100 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 8 334 мың теңге:
Шыңғырлау ауылдық округі – 8 334 мың теңге;
балабақша ғимараттың ағымдағы жөндеуге – 6 000 мың теңге:
Ақшат ауылдық округі – 6 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 1 800 мың теңге:
Ақтау ауылдық округі – 1 000 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 800 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға – 975 мың теңге:
Ақшат ауылдық округі – 975мың теңге.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.04.2020 № 53-1 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.07.2020 № 57-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.09.2020 № 59-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.11.2020 № 62-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2020 год поступления субвенции, передаваемых из районного бюджета в сумме 494 508 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 49 748 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 41 599 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 51 172 тысячи тенге;
Алмазненский сельский округ – 17 209 тысяч тенге;
Ардакский сельский округ – 23 448 тысяч тенге;
Ащысайский сельский округ – 24 363 тысячи тенге;
Карагашский сельский округ – 23 246 тысяч тенге;
Чингирлауский сельский округ – 263 723 тысячи тенге.
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
12. Руководителю аппарата районного маслихата (С.Шагиров) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 10.04.2020 № 53-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 15.07.2020 № 57-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.09.2020 № 59-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2020 № 62-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімдерінің жалпы сомасы 494 508 мың теңге көлемінде көзделсін:
Ақбұлақ ауылдық округі – 49 748 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 41 599 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 51 172 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 17 209 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 23 448 мың теңге;
Ащысай ауылдық округі – 24 363 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 23 246 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 263 723 мың теңге.
11. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық айлықақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
12. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Шагиров) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ж. Мухамбетов
Секретарь Чингирлауского районного маслихата Г. Волкогон
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 6 января 2020 года № 49-6
Бюджет Акбулакского сельского округа на 2020 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.11.2020 № 62-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма

13. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Мухамбетов
Шыңғырлау аудандық мәслихат хатшысы Г. Волкогон
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 6 қаңтардағы
№ 49-6 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 24.11.2020 № 62-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы