О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 февраля 2021 года № ҚР ДСМ-17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2021 года № 22190
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 65) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550, опубликован 4 ноября 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости согласно приложению 4 к настоящему приказу;

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 10 ақпандағы № ҚР ДСМ-17 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 ақпанда № 22190 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 7-бабының 65) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 4 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ақы төлеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ақы төлеу акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;

5) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за один койко-день согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для лечения детей с онкологическими заболеваниями по медико-экономическим тарифам согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании первичной медико-санитарной помощи, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) комплексный тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного онкологического больного в месяц, зарегистрированного в электронном регистре онкологических больных, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани для областных, региональных, городских онкологических организаций и онкологических отделений многопрофильных клиник, оказывающих медицинскую помощь онкологическим больным согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для проведения исследований компонентов крови и услуг в области иммунологического типирования тканей (HLA-исследования), референс-исследований в службе крови, выделения гемопоэтических стволовых клеток из плацентарной крови и для производства компонентов донорской крови согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется передвижным медицинским комплексам согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) комплексный тариф на медицинские услуги, в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного больного центров психического здоровья в месяц, зарегистрированного в Регистрах психических и наркологических больных согласно приложению 12 к настоящему приказу;

5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес ақы төлеу онкологиялық аурулармен ауыратын балаларды емдеу үшін медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес ақы төлеу медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету кезінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес ақы төлеу онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдар және көпбейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелері үшін лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімінде тіркелген айына бір онкологиялық науқасқа жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге кешенді тариф;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес ақы төлеу қан компоненттеріне зерттеулер жүргізу және тіндерді иммунологиялық типтеу саласындағы қызметтер (HLA-зерттеулер), қан қызметіндегі референс-зерттеулер, плаценталық қаннан гемопоэздік дің жасушаларын бөлу және донорлық қан компомоненттерін өндіру қызметтері үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес ақы төлеу жылжымалы медициналық кешендерге жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес ақы төлеу психикалық және наркологиялық науқастар тіркелімінде тіркелген, Психикалық денсаулық орталығының бір науқасына айына жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге кешенді тариф;

13) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одно лицо, зараженное ВИЧ-инфекцией, на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) комплексный тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного больного туберкулезом в месяц, зарегистрированного в Национальном регистре больных туберкулезом согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) тарифы на медицинские услуги в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по медицинской реабилитации за койко-день согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) подушевой норматив скорой медицинской помощи и медицинской помощи с привлечением квалифицированных специалистов, оказываемой санитарным автотранспортом, на одного прикрепленного человека для станций скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по паллиативной медицинской помощи за один койко-день согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским и немедицинским организациям связанной с пандемией коронавируса COVID-19, согласно приложению 21 к настоящему приказу."

13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес ақы төлеу айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес ақы төлеу Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімінде тіркелген бір науқасқа айына жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге кешенді тариф;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес ақы төлеу төсек күн үшін медициналық оңалту бойынша жүзеге асырылатын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек станциясы үшін бекітілген бір адамға санитариялық автокөлік көрсететін білікті мамандарды тарта отырып, жедел медициналық көмектің және медициналық көмектің жан басына шаққандағы нормативі;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек станцияларына бір шақыру үшін жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтертер;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес стационарлық жағдайда көрсететін медициналық ұйымдардың қабылдау бөлімшелеріне арналған клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеу жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес ақы төлеу жаңа COVID-19 коронавирусының пандемиясына байланысты медициналық және медициналық емес ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер бекітілсін."

приложения 1-21 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложениям 1-21 к настоящему приказу;
приложение 22 исключить.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2021 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

көрсетілген бұйрыққа 1-21-қосымшалар осы бұйрыққа 1-21-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
22 - қосымша алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

5068
11,0067
1 473 634,56
11,0067
1 473 634,56
8,255
1 105 222,57
8,255
1 105 222,57
10314
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
02.93
5068
11,0067
1 473 634,56
11,0067
1 473 634,56
8,255
1 105 222,57
8,255
1 105 222,57
10315
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
03.93
5068
11,0067
1 473 634,56
11,0067
1 473 634,56
8,255
1 105 222,57
8,255
1 105 222,57
Примечание:
Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам (далее – Тарифы по КЗГ) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь в стационарных и стационарозамещающих условиях, определяется:
при оказании медицинской помощи в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 133 885,23 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):

5068
11,0067
1 473 634,56
11,0067
1 473 634,56
8,255
1 105 222,57
8,255
1 105 222,57
10314
Интракраниалдық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
02.93
5068
11,0067
1 473 634,56
11,0067
1 473 634,56
8,255
1 105 222,57
8,255
1 105 222,57
10315
Арқалық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
03.93
5068
11,0067
1 473 634,56
11,0067
1 473 634,56
8,255
1 105 222,57
8,255
1 105 222,57
Ескертпе:
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайына тариф (бұдан әрі – КШТ бойынша тариф) айқындалады:
стационарлық жағдайда медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 133 885,23 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және уәкілетті органмен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағидасы және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:

коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи в стационарных и стационарозамещающих условиях, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
при оказании медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК дет – детский весовой коэффициент;
ВК взр – взрослый весовой коэффициент;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем девятого пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра;
† – основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде шығындарды өтеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Үйдегі стационар жағдайында медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады.
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы КШТ бойынша тарифтерге онкологиялық аурулар және жіті инсульт, травматология және жіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізуіна 4-қосымшаға сәйкес тариф;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 5-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Қысқартулардың толық жазылуы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК бала – балаларға арналған салмақтық коэффициент;
СК ересек – ересектерге арналған салмақтық коэффициент;
АХЖ 9-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі тоғызыншы қайта қарау;
АХЖ 10-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі оныншы қайта қарау;
– негізгі қорытынды диагноз;
* – нақтылайтын қорытынды диагноз.
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтер
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

1,05
2
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,06
3
Акционерное общество "Национальный центр кардиохирургии"
1,03
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
1,04
Приложение 4 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями
№ п/п
Наименование организации
Поправочный коэффициент
1
Акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0012
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии"
1,0012
3
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0104
4
Акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии"

1,05
2
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" АҚ
1,06
3
"Ұлттық кардиохирургия орталығы" АҚ
1,03
4
"Қазақстан Республикасы Президенті іс басқармасы медициналық орталығы ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,04
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтер
4-қосымша
Онкологиялық аурулар және жіті инсульт басқару, жарақаттар және жіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізу үшін тарифтер
№ р/с
Мекеме атауы
Тариф
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" Акционерлік қоғамы
1,0012
2
"Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0012
3
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" Акционерлік қоғамы
1,0104
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" Акционерлік қоғамы

1,0021
5
Акционерное общество "Научный центр акушерства гинекологии и перинатологии"
1,0122
6
Акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней"
1,0051
Приложение 5 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
№ п/п
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области
1,0121
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1,0021
5
"Акушерия, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" Акционерлік қоғамы
1,0122
6
"Кардиология және ішкі аурулар ғылыми зерттеу институты" Акционерлік қоғамы
1,0051
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтер
5-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны
1,0121
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

68 857,17
0,7715
103 292,45
18
O302
Госпитализация после родов или аборта, с незначительными по тяжести диагнозами
0,843
112 865,25
0,4215
56 432,62
Примечание:
Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам (далее – Тарифы по КЗГ) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь в стационарных и стационарозамещающих условиях, определяется:
при оказании медицинской помощи в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 133 885,23 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):

68 857,17
0,7715
103 292,45
18
O302
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы мардымсыз диагноздармен ауруханаға жатқызу
0,8430
112 865,25
0,4215
56 432,62
Ескертпе:
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі –емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ бойынша тариф) айқындалады:
Стационарлық жағдайда медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 133 885,23 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және және 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:

коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи в стационарных и стационарозамещающих условиях, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
при оказании медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК – весовой коэффициент;
† – основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін устемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Үйдегі стационар жағдайында медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады.
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып Халықаралық біріккен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 4-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізуге, жіті миокард инфарктісі мен жарақаттар кезінде медициналық көмек көрсетуге және жіті инсульт пен онкологиялық ауруларды басқаруға арналған коэффициент;
Емделген жағдайдың емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып осы КШТ бойынша тарифтерге 5-қосымшаға сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Қысқартулардың толық жазылуы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК - салмақ коэффициенті;
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

0,3421
45 802,14
0,1711
22 907,76
Примечание:
Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам (далее – Тарифы по КЗГ) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь в стационарных и стационарозамещающих условиях, определяется:
при оказании медицинской помощи в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 133 885,23 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):

0,3421
44 980,47
0,1711
22 496,81
Ескертпе:
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі –емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ бойынша тариф) айқындалады:
Стационарлық жағдайда медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 133 885,23 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:

1,0121
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости
№ п/п
Наименование медицинской организации
Тариф (тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", города Алматы

1,0121
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
4-қосымша
Ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Тариф (теңге)
1
Алматы қаласындағы "Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын

178 851,26
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", города. Нур-Султан
289 362,57
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр реабилитации "Бурабай"Тариф за один пролеченный случай взрослого больного Тариф за один пролеченный случай ребенка (до 18 лет)
163 111,76
527 409,40
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак"Тариф за один пролеченный случайТариф на одно сопровождающее лицо (мать (отец) или иное лицо, непосредственно осуществляющее уход за ребенком в возрасте до трех лет, а также за тяжело больным ребенком старшего возраста, нуждающегося по заключению врачей в дополнительном уходе)
403 997,10
16 503,00
5
Республиканское государственное казенное предприятие "Детский клинический санаторий "Алатау"
159 864,94
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья" города Алматы

178 851,26
2
Нұр-Сұлтан қаласындағы "Отан соғысы мүгедектеріне арналған Орталық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
289 362,57
3
"Бурабай" республикалық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын:Бір ересек науқастың емделіп шығу жағдайы үшін тарифБір баланың емделіп шығу жағдайы үшін тариф (18 жасқа дейін)
163 111,76
527 409,40
4
"Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынБір емделіп шығу жағдайы үшін тарифБір еріп жүруші адамға (анасы (әкесі) немесе үш жасқа дейінгі баланы күтуді, сондай-ақ дәрігердің қорытындысы бойынша қосымша күтімді қажет ететін ересек науқас баланы күтуді тікелей жүзеге асыратын өзге адам) арналған тариф
403 997,10
16 503,00
5
""Алатау" балалар клиникалық санаторийі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
159 864,94
6
Алматы қаласындағы "Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын

318 504,92
7
Корпоративный фонд "University Medical Center"
570 410,05
8
Кызылординский филиал Корпоративного фонда "University Medical Center"
274 532,59
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за один койко-день
№ п/п
Наименование медицинской организации
Местонахождения
Тариф (тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
город Павлодар

318 504,92
7
"University Medical Center" корпоративтік қоры
570 410,05
8
"University Medical Center" корпоративтік қорының Қызылорда филиалы
274 532,59
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
5-қосымша
Ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Елді мекендер
Тариф (теңге)
1
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
Павлодар қаласы

1 857,09
425
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2 827,23
426
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 019,29
427
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
2 204,27
428
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
614,17
429
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
1 620,36
430
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
4 346,84
431
B05.027.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (выделение чистой культуры)
4 183,73
432
B05.072.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 064,73
433
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
3 058,12
434
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 019,29
435
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
3 416,79
436
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
884,01
437
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
1 647,54
438
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2 165,52
439
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 019,29
440
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2 989,83
441
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 404,01
442
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
4 509,80
443
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
2 191,50
444
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)

1 857,09
425
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 827,23
426
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 019,29
427
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 204,27
428
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
614,17
429
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 620,36
430
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
4 346,84
431
B05.027.001
Қолмен жасалатын әдіспен патогендік және шартты патогендік микрофлораға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 183,73
432
B05.072.001
Нәжісті патогенді және шартты патогенді микрофлораға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 064,73
433
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 058,12
434
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 019,29
435
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 416,79
436
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
884,01
437
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 647,54
438
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 165,52
439
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 019,29
440
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 989,83
441
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 404,01
442
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 509,80
443
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 191,50
444
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

1 815,67
445
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
576,63
446
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
3 108,68
447
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 019,29
448
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
984,96
449
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus(стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)
1 764,50
450
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)(выделение чистой культуры) ручным методом
1 646,13
451
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
932,89
452
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
2 726,53
453
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 249,93
454
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
4 067,76
455
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 072,25
456
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
2 726,53
457
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
3 637,36
458
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
2 460,13
459
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2 666,48
460
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
3 517,98
461
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивые бактерии (КУБ) ручным методом
1 807,68
462
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом

1 815,67
445
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
576,63
446
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 108,68
447
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 019,29
448
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
984,96
449
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 764,50
450
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 646,13
451
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
932,89
452
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 726,53
453
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 249,93
454
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 067,76
455
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 072,25
456
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 726,53
457
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 637,36
458
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 460,13
459
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудатты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 666,48
460
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндіні зертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
3 517,98
461
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
1 807,68
462
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау

996,43
Тариф за медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Тарифы на медицинские услуги) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):
Коэффициенты учета надбавки за работу в сельской местности к настоящим Тарифам на медицинские услуги – 1,1298;
Стоимость приема и (или) консультации специалистов для проведения скрининговых осмотров организованных детей дошкольного возраста, школьников, учащихся и студентов средне-специальных и высших учебных заведений до 18 лет в детских дошкольных учреждениях и организациях образования в соответствии с Правилами проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, определяется с применением поправочного коэффициента 0,5.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 4 к настоящим Тарифам на медицинские услуги.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

996,43
Ескертпе:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерге тарифтер (бұдан әрі – Медициналық қызметтер үшін тарифтері) 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызмет тарифтерін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің Ережесіне сәйкес мектепке дейінгі балалар мекемелері мен білім беру ұйымдарында ұйымдастырылған мектепке дейінгі жастағы балаларды, оқушыларды, 18 жасқа дейінгі орта және жоғары оқу орындарының оқушылары мен студенттерін скринингтік тексеріп-қарауды жүргізу үшін мамандарды қабылдау және (немесе) консультация беру құны 0,5 түзету коэффициентін қолдана отырып айқындалады.
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы Медициналық қызметтер үшін бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтер
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Жылыту маусымының ұзақтығын есепке коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

1,0691
Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании первичной медико-санитарной помощи
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Базовый комплексный подушевой норматив первичной медико-санитарной помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи
Подушевой норматив круглосуточной неотложной медицинской помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи
Подушевой норматив на одного школьника в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи
1
Акмолинская область
1 196,00
35,93
545,44
2
Актюбинская область
1 196,00
35,93
545,44
3
Алматинская область
1 196,00
35,93
545,44
4
Атырауская область
1 196,00
35,93
545,44
5
Восточно-Казахстанская область
*
35,93
545,44
6
Жамбылская область
1 196,00
35,93
545,44
7
Западно-Казахстанская область
*
35,93
545,44
8
Карагандинская область
*
35,93
545,44
9
Костанайская область
1 196,00
35,93
545,44
10
Кызылординская область
1 196,00
35,93
545,44
11
Мангистауская область
1 196,00
35,93
545,44
12
Павлодарская область
*
35,93
545,44
13
Северо-Казахстанская область
*
35,93
545,44
14
Туркестанская область
1 196,00
35,93
545,44
15
город Шымкент
1 196,00
35,93
545,44
16
город Нур-Султан
1 196,00
35,93
545,44
17
город Алматы
1 196,00
35,93
545,44
Примечание:
С целью обеспечения устойчивого функционирования субъектов районного значения и села в случаях малочисленности населения, высокой протяженности территории с низкой плотностью, малокомплектности и других территориальных особенностей, определенных местными исполнительными органами областей, комплексный подушевой норматив первичной медико-санитарной помощи для субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь городского значения и районного значения и села определяется с учетом базового комплексного подушевого норматива медицинской помощи в амбулаторных условиях на одного прикрепленного человека в месяц согласно приложению 1 к настоящим тарифам.
Поправочные коэффициенты к базовому комплексному подушевому нормативу первичной медико-санитарной помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи, подушевому нормативу круглосуточной неотложной медицинской помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи и подушевому нормативу на одного школьника в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, согласно приложениям 2, 3 к настоящим тарифам на медицинские услуги при оказании первичной медико-санитарной помощи, оплата которым осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании первичной
медико-санитарной помощи
Базовый комплексный подушевой норматив для субъектов первичной медико-санитарной помощи с целью обеспечения их устойчивого функционирования в случаях малочисленности населения, высокой протяженности территории с низкой плотностью, малокомплектности и других территориальных особенностей, определенных местными исполнительными органами областей
№ п/п
Наименование областей
Базовый комплексный подушевой норматив первичной медико-санитарной помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи
Для субъектов первичной медико-санитарной помощи городского значения
Для субъектов первичной медико-санитарной помощи районного значения и села
1
Восточно-Казахстанская область

1,0691
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020
бұйрығына
8-қосымша
Ақы төлеу медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету кезінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектілері үшін бір бекітілген адамға медициналық-санитариялық алғашқы көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъекттер үшін айына тіркелген бір адамға арналған жедел медициналық көмектің жан басына шаққандағы нормативі
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъекттер үшін айына бір оқушыға базалық жан басына норматив
1
Ақмола облысы
1 196,00
35,93
545,44
2
Ақтөбе облысы
1 196,00
35,93
545,44
3
Алматы облысы
1 196,00
35,93
545,44
4
Атырау облысы
1 196,00
35,93
545,44
5
Шығыс Қазақстан облысы
*
35,93
545,44
6
Жамбыл облысы
1 196,00
35,93
545,44
7
Батыс Қазақстан облысы
*
35,93
545,44
8
Қарағанды облысы
*
35,93
545,44
9
Қостанай облысы
1 196,00
35,93
545,44
10
Қызылорда облысы
1 196,00
35,93
545,44
11
Маңғыстау облысы
1 196,00
35,93
545,44
12
Павлодар облысы
*
35,93
545,44
13
Солтүстік Қазақстан облысы
*
35,93
545,44
14
Түркістан облысы
1 196,00
35,93
545,44
15
Шымкент қаласы
1 196,00
35,93
545,44
16
Нұр-Сұлтан қаласы
1 196,00
35,93
545,44
17
Алматы қаласы
1 196,00
35,93
545,44
Ескертпе:
*Халық санының аздығы, халық тығыздығы төмен аумақтың жоғары ұзақтығы, аз жиынтықталуы және облыстық жергілікті атқарушы органдар айқындаған басқа ерекшеліктер жағдайында олардың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қалалық маңызы бар және аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілері үшін амбулаториялық жағдайда көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативі, айына тіркелген бір адамға арналған жедел медициналық көмектің жан басына шаққандағы нормативі, айына бір оқушыға базалық жан басына нормативі 1-қосымшаға сәйкес айына бір бекітілген адамға медициналық-санитариялық алғашқы көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативін ескере отырып айқындалады.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі бастапқы медициналық-санитариялық көмек субъектілері үшін айына бекітілген бір адамға арналған бастапқы медициналық-санитариялық көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативіне, айына бекітілген бір адамға арналған тәуліктік шұғыл медициналық көмектің жан басына шаққандағы нормативіне және айына бір оқушыға арналған жан басына шаққандағы нормативке түзету коэффициенттері, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ақы төлеу жүзеге асырылатын алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету кезіндегі медициналық қызметтерге арналған осы тарифтердің 2, 3-қосымшаларына сәйкес түзету коэффициенті қолданылады.
Ақы төлеу медициналық-
санитариялық алғашқы көмек
көрсету кезінде жүзеге
асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1 – қосымша
Базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив халықтың саны аз, тығыздығы төмен аумақтың ұзындығы жоғары, шағын жинақты және облыстардың жергілікті атқарушы органдары айқындаған басқа да аумақтық ерекшеліктер жағдайларында олардың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектілері үшін
№ р/с
Облыстардың атауы
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көмек көрсететінденсаулық сақтау субъектілері үшін айына тіркелген бір адамға медициналық-санитариялық алғашқы көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі
Қалалық маңызы бар медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектілері үшін
Аудандық маңызы бар және ауылда медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектілері үшін
1
Шығыс Қазақстан облысы

1,0009
1,0000
1,0031
Примечание:
Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 3 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании первичной
медико-санитарной помощи
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

1,0009
1,0000
1,0031
Еспертпе:
1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Ақы төлеу медициналық-
санитариялық алғашқы көмек
көрсету кезінде жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
3 – қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Көпбейінді облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

196 091,21
45
Выделение концентрата гемопоэтических стволовых клеток плацентарной крови методом аппаратного цитафереза
услуга
380 999,88
46
Фенотипирование крови по HLA-системе (антигены класса I-Локусы А, В, С) низкое разрешение
услуга
24 130,99
47
Постановка пробы на совместимость "кросс-матч"
услуга
12 385,10
48
Определение HLA-антител на основе лимфоцитотоксического теста
услуга
34 454,97
49
Генотипирование крови по HLA-системе антигены класс I и II, локусы А, В, DRB1 среднее разрешение молекулярно-генетическим методом
услуга
69 748,90
50
Определение уровня сенсибилизации-процента HLA-антител в образце сыворотки методом ИФА
услуга
43 857,32
51
Генотипирование крови по HLA-системе класс I и II, локусы А, В, С, DRB1, DQB1 среднее разрешение молекулярно-генетическим методом
услуга
141 969,52
52
Индивидуальный подбор компонентов крови на основе лимфоцитотоксического теста "кросс матч"
услуга
18 002,34
53
Определение генов главного комплекса гистосовместимости по локусам А, В, С, DRB1, DQB1 с разделением на гаплотипы (высокое разрешение) молекулярно-генетическим методом
услуга
688 768,27
54
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Общеклинические исследования крови" для лабораторий центров крови (гемоглобин, гематокрит, клетки крови человека)
услуга
1 080,51
55
Количественный референс ПЦР- тест на вирус гепатита С, с использованием автоматизированной пробподготовки на закрытых анализаторах
услуга
47 671,34
56
Количественный референс ПЦР- тест на вирус гепатита B, с использованием автоматизированной пробподготовки на закрытых анализаторах
услуга
44 312,78
57
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний путем контрольного тестирования архивных образцов донорской крови на наличие маркеров ГТИ (вирусный гепатит В, вирусный гепатит С, ВИЧ1,2) методами ИХЛА, ПЦР
услуга
13 935,63
58
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Иммуногематология" (типирование антигенов групп крови человека; скрининг, идентификация и определение титра нерегулярных антиэритроцитарных антител) для лабораторий службы крови
услуга
134 108,71
59
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Биохимия" (АЛаТ, общий белок) для лабораторий центров крови
услуга
24 657,54
60
Типирование генов HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 без разделения на гаплотипы (высокое разрешение) молекулярно-генетическим методом
услуга
335 930,07
61
Определение наличия HLA-антител в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
19 155,01
62
Определение специфичности HLA-антител 1 и 2 класса в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга

196 091,21
45
Аппараттық цитаферез әдісімен гемопоэздік дің жасушалары-плаценталық қан концентратын бөлу
қызмет
380 999,88
46
Фенотиптеу қанды HLA-жүйесі бойынша (антигендер сынып I-Локусы А, В, С) төмен рұқсат
қызмет
24 130,99
47
"Кросс-матч" үйлесімділіксынамасына қою
қызмет
12 385,10
48
Лимфоцитотоксикалық тест негізінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
34 454,97
49
HLA-жүйесі бойынша антигендер сынып I және II, локусы А, В, DRB1 орта рұқсат молекулалық-генетикалық әдіспенқанды генотиптеу
қызмет
69 748,90
50
ИФТ әдісімен HLA-антиденелерді үлгісінде сарысуын сенсибилизации-пайыз деңгейін анықтау
қызмет
43 857,32
51
Орта рұқсат молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-жүйесі бойынша I класс және II, локусы А, В, С, DRB1, DQB1 қанды генотиптеу
қызмет
141 969,52
52
"Кросс матч" лимфоцитотоксикалық тест негізінде жеке қан компоненттерін таңдау
қызмет
18 002,34
53
Молекулалық-генетикалықәдіспен А, В, С, DRB1, DQB1 локустарыбойыншагаплотипы (жоғары рұқсат) басты кешені гендерінің жұбайлар дагистологиялық үйлесімділіктің бөлінуін анықтау
қызмет
688 768,27
54
Қан орталықтарының зертханаларына (гемоглобин, гематокрит, қан жасушалары адам) "Зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу"тарауы бойынша жалпы клиникалық зерттеу
қызмет
1 080,51
55
Жабық анализаторда автоматтандырылған сынама дайындауды пайдалана отырып С гепатитінің вирусына сандық референс ПТР - тест
қызмет
47 671,34
56
Жабық анализаторда автоматтандырылған сынама дайындауды пайдалана отырып В гепатитінің вирусына сандық референс ПТР - тест
қызмет
44 312,78
57
1,2) ПТР ИХЛТ әдістерімен бақылау тестілеу жолымен мұрағаттық донорлық қан үлгілерін болуы маркерлер ГТЗ (В вирусты гепатиті, С вирусты гепатиті, ВИЧзертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
13 935,63
58
Қан қызметінің зертханалары үшін "Иммуногематология" (типтеу антигендер қан тобы адам; скрининг, сәйкестендіру және анықтау тұрақты емес антиэритроциттік антиденелердің титрін) тарауы бойынша зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
134 108,71
59
Қанорталықтарыныңзертханаларына "Биохимия" (АЛаТ, жалпыақуыз) тарауы бойынша зертхана аралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
24 657,54
60
Молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 гаплотипы бөлмей (жоғары рұқсат) гендерді типтеу
қызмет
335 930,07
61
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
19 155,01
62
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде 1 және 2-сыныпты ерекшелігінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет

249 235,89
63
Определение химеризма у пациента после трансплантации гемопоэтических стволовых клеток методом капиллярного секвенирования
услуга
79 450,51
64
Определение антигенов HLA-А, В, DR локусов методом проточной цитофлуориметрии
услуга
111 370,02
65
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Диагностика ГТИ" (маркеры ВГВ, ВГС) для лабораторий центров крови
услуга
40 951,65
66
Определение генов HLA - А, В, С, DRB1, DQA1/DQB1, DPB1/DPA1 на высоком разрешении методом NGS
услуга

249 235,89
63
Капиллярлық секвенирования әдісімен пациенттен гемопоэздік дің жасушаларын транспланттаудан кейін химеризманыанықтау
қызмет
79 450,51
64
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен HLA-А, В, DR локустарының антигендерінанықтау
қызмет
111 370,02
65
Қанорталықтарыныңзертханаларына Диагностика ГТЗ (маркерлер ВВГ, СВГ)тарауы бойынша зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
40 951,65
66
HLA - АВС, DRB1, DQA1/DQB1, DRB1/DQA1 гендерін NGS әдісімен жоғары ажыратымдылықта анықтау
қызмет

202 116,47
67
Определение процента сенсибилизации сыворотки HLA-антителами методом проточной цитометрии
услуга
62 609,42
68
Генотипирование крови по HLA-системе I и II классов по 8 локусам (А, В, С, DRB1, DQB1/ DQА1, DPB1/DPA1) на низком разрешении методом ПЦР-SSP с детекцией на флуоресцентном считывателе
услуга
161 101,02
Примечание:
Тариф на компоненты крови и исследования, проводимые на уровне областей и города республиканского значения и столицы (далее - тарифы на компоненты крови) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов:
Экологические коэффициенты согласно приложению 1 к настоящим тарифам на компоненты крови;
Коэффициент на содержание здания к стоимости компонентов крови, производимых организациями службы крови, согласно приложению 2 к настоящим тарифам на компоненты крови.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического типирования
тканей (HLA-исследования),
референс-исследований в
службе крови, выделения
гемопоэтических стволовых
клеток из плацентарной крови и
для производства компонентов
донорской крови
Экологические коэффициенты
№ п/п
Код региона
Наименование областей
Населенный пункт
Коэффициент
1
4310
Кызылординская область
город Кызылорда
1,0750
2
6328
Восточно-Казахстанская область
город Семей
1,0190
3
6310
город Усть-Каменогорск
1,0190
Приложение 2 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического типирования
тканей (HLA-исследования),
референс-исследований в
службе крови, выделения
гемопоэтических стволовых
клеток из плацентарной крови и
для производства компонентов
донорской крови
Коэффициент на содержание здания
№ п/п
Код региона
Область
Населенный пункт
Коэффициент
1

202 116,47
67
Ағынды цитометрия әдісімен HLA-антиденелермен Сарысудың сенсибилизациясының пайызын анықтау
қызмет
62 609,42
68
I және II сыныптардың HLA-жүйесі бойынша қанды 8 локус бойынша (А, В, С, DRB1, DQB1/ DQA1, DQB1/DQA1) төмен ажыратымдылықта ПТР-SSP әдісімен флуоресцентті оқырманда детекциямен генотиптеу
қызмет
161 101,02
Ескертпе:
Облыстардың және республикалық маңызы бар қаланың және астананың деңгейінде жүргізілетін зерттеулер мен қан компоненттеріне тарифтер (бұдан әрі - қан компоненттері тарифтері) мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады:
1-қосымшаға сәйкес қан компоненттері тарифтеріне экологиялық коэффициенттері;
2-қосымшаға сәйкес, қан қызметі ұйымдары өндіретін қан компоненттері тарифтерінің құнына ғимаратты ұстауға коэффициенті.
Ақы төлеу қан компоненттеріне
зерттеулер жүргізу және
тіндерді иммунологиялық
типтеу саласындағы
қызметтер (HLA-зерттеулер),
қан қызметіндегі референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушаларын
бөлу және донорлық қан
компомоненттерін өндіру
қызметтері үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1 - қосымша
Экологиялық коэффициенттер
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың атау
Елді мекен
Коэффициент
1
4310
Қызылорда облысы
Қызылорда қаласы
1,0750
2
6328
Шығыс Қазақстан облысы
Семей қаласы
1,0190
3
6310
Өскемен қаласы
1,0190
Ақы төлеу қан компоненттеріне
зерттеулер жүргізу және
тіндерді иммунологиялық
типтеу саласындағы
қызметтер (HLA-зерттеулер),
қан қызметіндегі референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушаларын
бөлу және донорлық қан
компомоненттерін өндіру
қызметтері үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
2 - қосымша
Ғимаратты ұстау коэффициенті
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың атауы
Елді мекен
Коэффициент
1

4310
Кызылординская область
город Кызылорда
1,0870
2
6328
Восточно-Казахстанская область
город Семей
1,0870
3
6310
город Усть-Каменогорск
1,0870
Приложение 11 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 11 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется передвижным медицинским комплексам
№ п/п
Наименование
Тариф (тенге)
1
Тариф на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека (на базе медицинского поезда)
7 556,57
Примечание:
Тариф на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека определяется с учетом экологических коэффициентов согласно приложению 1 к настоящим тарифам на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется передвижным
медицинским комплексам
Экологические коэффициенты к тарифам на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека
Код региона
Наименование областей
Населенный пункт
Коэффициент
1

4310
Қызылорда облысы
Қызылорда қаласы
1,0870
2
6328
Шығыс Қазақстан облысы
Семей қаласы
1,0870
3
6310
Өскемен қаласы
1,0870
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020
бұйрығына
11-қосымша
Ақы төлеу жылжымалы медициналық кешендерге жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Атауы
Тариф (теңге)
1
Бір адамға арналған жылжымалы медициналық кешендердің қызметтеріне арналған тариф (медициналық пойыздың базасында)
7 556,57
Ескертпе:
Бір адамға арналған жылжымалы медициналық кешендердің қызмет көрсетуіне арналған тариф осы жылжымалы медициналық кешендердің бір адамға қызмет көрсетуіне арналған тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер ескеріле отырып айқындалады.
Ақы төлеу жылжымалы
медициналық кешендерге
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1 - қосымша
Бір адамға арналған жылжымалы медициналық кешендердің қызметтерінің тарифтеріне арналған экологиялық коэффициенттер
Өңір коды
Облыстардың атауы
Елді мекен
Коэффициент
1

12 383,81
Приложение 13 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 13 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одно лицо, зараженное ВИЧ-инфекцией, на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию
№ п/п
Наименование тарифа
Тариф, тенге
1
Тариф за оказание медико-социальной помощи лицам зараженным ВИЧ-инфекцией, в месяц
8 945,98
2
Тариф для ключевых групп населения, обратившихся в дружественный кабинет
18 877,27
3
Тариф на обследование населения на ВИЧ-инфекцию
1 906,23
Примечание:
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за оказание медико-социальной помощи лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, ключевым группам населения, обратившимся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию согласно приложению к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за оказание медико-социальной помощи лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, ключевым группам населения, обратившимся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию
Приложение к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
за оказание медико-социальной
помощи лицам, зараженным
ВИЧ-инфекцией, ключевым
группам населения, обратившимся в
дружественный кабинет и
обследование населения на ВИЧ-инфекцию
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за оказание медико-социальной помощи лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, ключевым группам населения, обратившимся в дружественный кабинет и обследование населения на ВИЧ-инфекцию
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона
Экологические коэффициенты
1
Акмолинская область

12 383,81
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
13-қосымша
Ақы төлеу айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері
№ р/с
Тариф атауы
Тариф, тенге
1
АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге арналған тариф
8 945,98
2
Достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына арналған тариф
18 877,27
3
АИТВ-инфекциясына халықты зерттеп қарауға арналған тариф
1 906,23
Ескертпе:
АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері қосымшаға АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтеріне түзету коэффициенттері
Ақы төлеу айына АИТВ-
инфекциясын жұқтырған бір
адамға медициналық-
әлеуметтік көмек көрсетуге,
достық кабинетіне жүгінген
халықтың негізгі тобына,
АИТВ-инфекциясына зерттеп
қарауға тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде жүзеге
асырылатын медициналық
қызметтерге айына ақы төлеу
тарифтеріне
қосымша
АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері түзету коэффициенттері
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті
Экологиялық коэффициенттер*
1
Ақмола облысы

19 632,62
9 816,31
2
Медицинская реабилитация пациентов, перенесших инфаркт миокарда
18 880,33
9 440,17
3
Медицинская реабилитация пациентов, перенесших цереброваскулярные заболевания
18 117,39
9 058,69
4
Медицинская реабилитация последствий травм
16 034,26
8 017,13
5
Медицинская реабилитация после кардиохирургических операций
18 880,33
9 440,17
6
Медицинская реабилитация после ортопедических операций
12 275,13
6 137,57
7
Медицинская реабилитация детей с заболеваниями центральной нервной системы
10 519,17
5 259,58
8
Медицинская реабилитация детей с соматическими заболеваниями
5 125,69
2 562,85
9
Медицинская реабилитация детей с заболеваниями опорно-двигательного аппарата и периферической нервной системы
7 711,05
3 855,53
10
Медицинская реабилитация детей, перенесших заболевания перинатального периода
6 362,68
3 181,34
11
Медицинская реабилитация детей с имплантацией электромагнитного слухового аппарата, с имплантацией слухового аппарата костной проводимости
9 453,16
4 726,58
12
Медицинская реабилитация детей с онкологическими, гематологическими и иммунологическими заболеваниями в тяжелых формах продолжительного течения
5 538,07
2 769,04
13
Медицинская реабилитация детей после хирургической коррекции врожденных пороков развития органов и систем
9 126,96
4 563,48
14
Медицинская реабилитация после трансплантации сердца
22 181,98
11 090,99
Примечание:
Тариф за один койко-день по медицинской реабилитации определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящему тарифу за один койко-день – 1,1298;
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящему тарифу за один койко-день;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящему тарифу за один койко-день.
Приложение 1 к тарифу на
медицинские услуги в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по медицинской реабилитации
за один койко-день
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

19 632,62
9 816,31
2
Миокард инфарткін бастан өткерген пациенттерді медициналық оңалту оңалту
18 880,33
9 440,17
3
Церебралдық васкулярлық ауруларды бастан өткерген пациенттерді медициналық оңалту
18 117,39
9 058,69
4
Жарақаттардың салдарын медициналық оңалту
16 034,26
8 017,13
5
Кардиохирургиялық операциядан кейінгі медициналық оңалту
18 880,33
9 440,17
6
Ортопедиялық операциялардан кейін медициналық оңалту
12 275,13
6 137,57
7
Орталық нерв жүйесінің аурулары бар балаларды медициналық оңалту
10 519,17
5 259,58
8
Соматикалық аурулары бар балаларды медициналық оңалту
5 125,69
2 562,85
9
Тірек-қимыл аппаратының және перифериялық нервтік жүйе аурулары бар балаларды медициналық оңалту
7 711,05
3 855,53
10
Перинаталдық кезеңнің ауруларының бастан өткерген балаларды медициналық оңалту
6 362,68
3 181,34
11
Электрлік-магнитті есту аппаратының имплантациясы бар балаларды медициналық оңалту
9 453,16
4 726,58
12
Жалғастырушы емдеудің күрделі нысандарда онкологиялық, гематологиялық және иммунологиялық аурулары бар балаларды медициналық оңалту
5 538,07
2 769,04
13
Ағзалар мен жүйелердің туа біткен ақауларын хирургиялық түзетуден кейінгі балаларды медициналық оңалту
9 126,96
4 563,48
14
Жүректің транплантациясынан кейін оңалту медициналық оңалту
22 181,98
11 090,99
Ескертпе:
Медициналық оңалту бойынша бір төсек-күн үшін тариф уәкілетті органмен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:
Төсек-күн бойынша осы тарифке ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті-1,1298;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері.
Ақы төлеу төсек күн үшін
медициналық оңалту бойынша
жүзеге асырылатын міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

1,5000
17
город Нур-Султан
1,0009
1,0000
1,0031
1,5000
Примечание:
*Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 17 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1,5000
17
Нұр-Сұлтан қаласы
1,0009
1,0000
1,0031
1,5000
Ескертпе:
*1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 17 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по паллиативной медицинской помощи за один койко-день
№ п/п
Наименование
Тариф за один койко-день, в тенге
1
Тариф по паллиативной медицинской помощи

2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
17-қосымша
Ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Атауы
Бір төсек-күнге тариф, теңге
1
Паллиативтік медициналық көмекке тариф

9 051,49
Примечание:
Тариф за один койко-день по паллиативной медицинской помощи определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящему тарифу за один койко-день – 1,1298;
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящему тарифу за один койко-день;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящему тарифу за один койко-день.
Приложение 1 к тарифу на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется по паллиативной
медицинской помощи
за один койко-день
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

9 051,49
Ескертпе:
Паллиативтік медициналық көмек бойынша бір төсек-күн үшін тариф уәкілетті органмен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағидасына және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:
Төсек-күн бойынша осы тарифке ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алу коэффициенті-1,1298;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері.
Ақы төлеу паллиативтік
медициналық көмек бойынша
бір төсек-күн үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
1
11
Ақмола облысы

4 284,83
2
Тариф за один вызов фельдшерской бригады
3 731,46
Примечание:
Поправочные коэффициенты к тарифу за один вызов согласно приложению 1 к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
станциям скорой (экстренной)
медицинской помощи за один вызов
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Экологические коэффициенты
1
Акмолинская область

4 284,83
2
Фельдшерлік бригаданы бір рет шақырту үшін тариф
3 731,46
Ескертпе:
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге тарифтер 1- қосымшасына сәйкес, ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін түзету коэффициенттері.
Ақы төлеу жедел (шұғыл)
медициналық көмек
станцияларына бір шақыру үшін
жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтертерге
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифтеріне түзету коэффициенттері
р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Экологиялық коэффициенттер
1
Ақмола облысы

от 10 февраля 2021 года
№ ҚР ДСМ-17
Приложение 19 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи
№ п/п
Наименование
Тариф, в тенге
1
Тариф за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи

2021 жылғы 10 ақпандағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
19-қосымша
Ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Тариф, теңге
1
Паллиативтік медициналық көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін тариф

2 924,00
Примечание:
Поправочные коэффициенты к тарифу за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи согласно приложению 1 к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется за один выезд
мобильной бригады паллиативной
медицинской помощи
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Экологические коэффициенты
1
Акмолинская область

2 924,00
Ескертпе:
Паллиативті медициналық көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін медициналық қызметтерге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде паллиативті медициналық көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифіне 1 - қосымшаға сәйкес түзету коэффициенттері
Ақы төлеу паллиативтік
медициналық көмек мобильді
бригадасының бір баруы үшін
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі паллиативті медициналық көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифіне түзету коэффициенттері
№ р/с
Өңір
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Экологиялық коэффициенттер
1
Ақмола облысы

0,0078
441,82
1044,30
1039
Медицинское обследование и наблюдение за состоянием пациента
Z00 - Z04, Z08 -Z13, Z20 - Z65, Z70 - Z76, Z80 - Z99
0,0139
0,0086
1861,00
1151,41
Примечание:
Тариф за негоспитализированного пациента для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях, по клинико-затратным группам (далее – Тариф КЗГ) определяется с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 133 885,23 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):

0,0078
441,82
1044,30
1039
Медициналық тексеру және пациенттің жағдайын бақылау
Z00 - Z04, Z08 -Z13, Z20 - Z65, Z70 - Z76, Z80 - Z99
0,0139
0,0086
1861,00
1151,41
Ескертпе:
Клиникалық-шығындық топ бойынша стационарлық жағдайда медициналык көмек көрсететін, субъектілерінің қабылдау бөлімшелеріне емдеуге жатпайтын пациентке арналған тариф (бұдан әрі – КШТ бойынша тариф) КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 133 885,23 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген), Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады;

Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК дет – детский весовой коэффициент;
ВК взр – взрослый весовой коэффициент;
БС – базовая ставка
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется по клинико-
затратным группам для
приемных отделений
медицинских организаций,
оказывающих стационарную помощь
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде шығындарды өтеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауыл дық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
КШТ бойынша осы тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері;
КШТ бойынша осы тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер.
Аббревиатураларды ашып жазу:
КШТ - клиникалық-шығындық топ;
балалар СК - балалардың салмақ коэффициенті;
Ересек СК - ересектердің салмақ коэффициенті;
БМ - базалық мөлшерлеме;
АХЖ 10-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі оныншы қайта қарау;
Стационарлық жағдайда
көрсететін медициналық
ұйымдардың қабылдау
бөлімшелеріне арналған
клиникалық-шығындық топтар
бойынша ақы төлеу
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

8 078,05
2
Определение антител класса IgМ к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови ИФА-методом
услуга
4 154,01
3
Определение антител класса IgG к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови ИФА-методом
услуга
4 154,01
4
Определение суммарных антител классов IgМ/IgG к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови ИФА-методом
услуга
5 387,75
5
Определение антител класса IgG/IgМ к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) экспресс-методом
услуга

8 078,05
2
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (CОVID-19) коронавирусына Ig М класты антиденелерді анықтау
қызмет
4 154,01
3
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (COVID-19) коронавирусына IgG класты антиденелерді анықтау
қызмет
4 154,01
4
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (CОVID-19) коронавирусына Iga/IgG класты жиынтық антиденелерді анықтау
қызмет
5 387,75
5
Экспресс әдісімен SARS-CoV-2 (CОVID-19) коронавирусына Ig М класты антиденелерді анықтау
қызмет

869,73
6
Определение суммарных антител к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
услуга
3 512,97
7
Тариф на изоляцию в карантинном стационаре при подозрении на COVID-19
койко-день
14 016,75
8
Тариф за один выезд мобильной бригады ПМСП
выезд
5 733,37
Примечание:
Тариф за один пролеченный случай по койко-дням, за один выезд мобильной бригады ПМСП определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов, на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550):

869,73
6
Иммунохемилюминисценция (ИХЛ/ЭХЛ) әдісімен қан сарысуындағы SARS-CoV-2 (COVID-19) коронавирусқа жиынтық антиденелерді анықтау
қызмет
3 512,97
7
Полимеразды тізбекті реакция әдісімен сараптама қорытындысын алғанға дейінгі карантиндік окшауландыру тарифі
төсек-күн
14 016,75
8
МСАК мобильді бригадасының бір баруы үшін тариф
бару
5 733,37
Ескертпе:
Төсек - күндер бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін, МСАК мобильді бригадасының бір баруы үшін тарифтері Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және (немене) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) Қағидасына және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады;

Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским и немедицинским организациям, связанные с пандемией коронавируса COVID-19 при оказании специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях– 1,1298;
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 3 к настоящим Тарифам.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
медицинским и немедицинским
организациям, связанные с
пандемией коронавируса COVID-19
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жаңа COVID-19 коронавирусының пандемиясына байланысты медициналық және медициналық емес ұйымдарда стационарлық және стационаралмастырушы жағдайда көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифтеріне ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Осы тарифтерге 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Осы тарифтерге 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы тарифтерге 3-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Ақы төлеу жаңа COVID-19
коронавирусының
пандемиясына байланысты
медициналық және
медициналық емес ұйымдарға
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есептеу коэффициенттері
№ р/с
Өңірдің коды
Облысы
Жылу беру маусымы ұзақтығын есептеу коэффициенті
1
11
Ақмола облысы