О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2021 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2021 года № 22245. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 261
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.05.2025 № 261 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15594, опубликован 8 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, и 6 к указанному приказу;
в Правилах составления и представления финансовой отчетности, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Полугодовая финансовая отчетность составляется на 30 июня текущего финансового года, за календарный период с 1 января по 30 июня включительно.
Годовая финансовая отчетность составляется на 31 декабря отчетного финансового года, за календарный период с 1 января по 31 декабря включительно.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Полугодовая и годовая финансовая отчетность подписывается руководителем государственного учреждения или уполномоченным им лицом, главным бухгалтером или лицом, возглавляющим структурное подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета в государственном учреждении.
Рядом с подписью руководителя или уполномоченного им лица, и главного бухгалтера или лица, возглавляющего структурное подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета, обязательная расшифровка подписи (фамилия и инициалы).";
абзац одиннадцатый пункта 21 изложить в следующей редакции:
"7010 "Расходы на оплату труда", 7020 "Расходы по выплате стипендии", 7030 "Расходы на дополнительно установленные пенсионные взносы", 7040 "Расходы на социальный налог", 7050 "Расходы на обязательное страхование", 7060 "Расходы по запасам", 7070 "Расходы на командировки", 7080 "Расходы по коммунальным платежам и прочим услугам", 7090 "Расходы на текущий ремонт", 7110 "Расходы по амортизации долгосрочных активов", 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом", 7130 "Расходы по аренде", 7140 "Прочие операционные расходы", 7150 "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование", 7210 "Расходы по трансфертам", 7220 "Расходы по выплатам пенсий и пособий", 7230 "Расходы по субсидиям", 7240 "Расходы по трансфертам общего характера", 7250 "Расходы по трансфертам органам местного самоуправления", 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет", 7270 "Расходы по прочим трансфертам", 7310 "Расходы по вознаграждениям", 7320 "Прочие расходы по управлению активами", 7330 "Расходы по проектам государственно-частного партнерства", 7410 "Расходы от изменения справедливой стоимости", 7420 "Расходы по выбытию долгосрочных активов", 7430 "Расходы по курсовой разнице", 7440 "Расходы от обесценения активов", 7450 "Расходы по созданию резервов", 7460 "Прочие расходы", 7470 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов", 7480 "Расходы от размещения ценных бумаг", 7490 "Расходы по фондам.";
часть тринадцатую пункта 31 изложить в следующей редакции:

"Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 19 ақпандағы № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 ақпанда № 22245 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 261 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.05.2025 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 15594 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 8 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жартыжылдық қаржылық есептілік ағымдағы қаржы жылының 30 маусымындағы жағдай бойынша 1 қаңтардан бастап 30 маусымға дейінгі күнтізбелік кезеңге жасалады.
Жылдық қаржылық есептілік есепті қаржы жылының 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік кезеңге жасалады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Жартыжылдық және жылдық қаржылық есептіліктерге мемлекеттік мекеменің басшысы немесе оның уәкілетті адамы, бас бухгалтері немесе мемлекеттік мекемеде бухгалтерлік есепті жүргізілуді қамтамасыз ететін бөлімшені басқаратын тұлға қол қояды.
Басшы немесе оның уәкілетті адамы мен бас бухгалтердің немесе бухгалтерлік есепті жүргізуді қамтамасыз ететін бөлімшені басқаратын тұлға қолдарымен бір қатарда міндетті түрде қойылған қол таратып жазылған болуы тиіс (тегі, аты- жөні).";
21-тармақтың он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"7010 "Еңбекақы төлеуге арналған шығыстар", 7020 "Стипендиялар төлеу бойынша шығыстар", 7030 "Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарына арналған шығыстар", 7040 "Әлеуметтік салыққа арналған шығыстар", 7050 "Міндетті сақтандыруға арналған шығыстар", 7060 "Қорлар бойынша шығыстар", 7070 "Іссапарларға арналған шығыстар", 7080 "Коммуналдық төлемдер мен өзге қызметтер бойынша шығыстар", 7090 "Ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар", 7110 "Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар", 7120 "Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар", 7130 "Жал бойынша шығыстар", 7140 "Өзге операциялық шығыстар", 7150 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар", 7210 "Трансферттер бойынша шығыстар", 7220 "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша шығыстар", 7230 "Субсидиялар бойынша шығыстар", 7240 "Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар", 7250 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттері бойынша шығыстар", 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар", 7270 "Басқа да трансферттер бойынша шығыстар", 7310 "Сыйақылар бойынша шығыстар", 7320 "Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар", 7330 "Мемлекеттік-женкешелік әріптестік бойынша шығыстар", 7410 "Әділ құнының өзгеруі бойынша шығыстар", 7420 "Ұзақ мерзімді активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар", 7430 "Бағамдық айырма бойынша шығыстар", 7440 "Активтердің құнсыздануынан түсетін шығыстар", 7450 "Резервтерді құру бойынша шығыстар", 7460 "Өзге шығыстар", 7470 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар", 7480 "Бағалы қағаздарды орналастырудан шығыстар", 7490 "Қорлардың шығыстары" шоттарының кредитінен есептен шығарылады;";
31-тармақтың он үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"По строке 221 "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (счет 3270) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по деньгам временного размещения, суммы тиынов, невыплаченные или излишне выплаченные в случаях увольнения работника, завершения срока обучения стипендиата, окончания срока действия исполнительного листа или другого документа со сроком до одного года, по причине изъятия наличных тиынов из денежного обращения, задолженность по компенсационным выплатам из Фонда компенсации потерпевшим и прочая кредиторская задолженность.";
в пункте 40:
часть восемнадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 031 "Вознаграждения" (счет 6210) показывается сумма доходов от вознаграждений по выданным займам, финансовой аренде и краткосрочным финансовым вложениям.";
часть двадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 040 "Прочие доходы" (счета 6330, 6350, 6360 и 6370) показываются доходы от безвозмездного получения активов, компенсации (ранее признанных убытков от обесценения активов) от третьих сторон, доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим и доходы, полученные от прочих операций.";
в пункте 41:
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
"По строке 130 "Расходы по бюджетным выплатам" показывается сумма строк 131, 132, 133, 134, 135, 136 и 136-1.";
часть двадцать шестую изложить в следующей редакции:
"По строке 141 "Вознаграждения" (счет 7310) показываются расходы по начисленным вознаграждениям по займам полученным (векселям, облигациям), по проектам государственно-частного партнерства и финансовой аренде.";
части двадцать восьмую и двадцать девятую изложить в следующей редакции:
"По строке 150 "Прочие расходы" (счета 7450, 7460 и 7490) показываются расходы по созданию резерва по сомнительным долгам, начисленные расходы по фонду компенсации потерпевшим, расходы по фондам и прочие расходы.
По строке 151 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" (счет 7470) показывается сумма проведенных расходов с КСН соответствующего бюджета, за минусом перечисленных на бюджетное кредитование и погашение займов.";
в пункте 47:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"По строке 160 "Трансферты, субсидии" показываются денежные выплаты в виде трансфертов (кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений), в том числе в Национальный фонд из республиканского бюджета и субсидии.";
часть десятую изложить в следующей редакции:
"По строке 190 "Прочие платежи" показываются денежные выплаты по трансфертам физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, трансферты за границу, по стипендиям, командировочным расходам, страховым и арендным платежам, обязательные социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование, все выплаты, удержанные из заработной платы, кроме подоходного налога, денежные выплаты по возврату трансфертов в вышестоящий бюджет, выбытие денежных средств, связанных с перечислением государствам-членам Евразийского экономического союза ввозных таможенных пошлин и выплат, и другие платежи по денежным счетам не указанным в предыдущих статьях.";

"221 "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3270 шоты) жолы бойынша уақытша орналастыратын ақшалар бойынша қызметкер жұмыстан босаған, степиндианттың оқу мерзімі аяқталған, атқару құжаттың пайдалану мерзімі аяқталған немесе мерзімі бір жылға дейінгі басқа да құжаттарға байланысты, қолма–қол тиындарды ақша айналымынан алу себептері бойынша жағдайларда төленбеген немесе артығымен төленген тиындар сомасы, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан өтемақы төлемдері бойынша берешек және өзге де кредиторлық берешек көрсетіледі.";
40 тармақта:
он сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"031 "Сыйақылар" (6210 шоты) жолы бойынша берілген қарыздар, қаржылық жалдау және қысқа мерзімді қаржылық салымдар бойынша сыйақылардан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.";
жиырмасыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"040 "Өзге кірістер" (6330, 6350, 6360 және 6370 шоттары) жолы бойынша активтерді, үшінші тараптардан өтемақыларды (бұрын танылған активтердің құнсыздануынан түскен залалдар) түскен кірістер, Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерден алынатын кірістер және өзге операциялардан алынған кірістер көрсетіледі.";
41-тармақта:
он алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"130 "Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" жолы бойынша 131, 132, 133, 134, 135, 136 және 136-1-жолдардың сомасы көрсетіледі.";
жиырма алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"141 "Сыйақылар" (7310 шоты) жолы бойынша алынған қарыздар (веклельдер, облигациялар), мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары мен қаржылық жалдау бойынша есептелген сыйақылар бойынша шығыстар көрсетіледі.";
жиырма сегізінші және жиырма тоғызыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"150 "Өзге шығыстар" (7450, 7460 және 7490 шоттары) жолы бойынша күмәнді борыштар бойынша резерв құру бойынша, Жәбірленушілерге өтемақы қоры бойынша шығыстарды есептеу бойынша шығыстар, қорлардың шығыстары және өзге де шығыстар көрсетіледі.
151 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстары" (7470 шоты) жолы бойынша бюджеттік кредит беру мен қарыздарды өтеуге аударылғанды шегерумен, тиісті бюджеттің ҚБШ-сынан жүргізілген шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
47-тармақта:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"160 "Трансферттер, субсидиялар" жолы бойынша трансферттер (мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түрінде төленген жеке тұлғаларға трансфертерден басқа), оның ішінде республикалық бюджеттен Ұлттық қорға берілетін трансферттер мен субсидиялар түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.";
оныншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"190 "Өзге төлемдер" жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлем түріндегі жеке тұлғаларға трансферттер, шетелге трансферттер, стипендиялар, іссапар шығыстары, сақтандыру және жалдау төлемдері, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар, табыс салығын қоспағанда, жалақыдан ұсталған барлық төлемдер, жоғары тұрған бюджетке берілген трансферттерді қайтару бойынша ақшалай төлемдер, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкелу кеден баждары мен төлемдерді аударумен байланысты ақша қаражатының шығуы және алдыңғы баптарда көрсетілмеген ақшалай шоттар бойынша басқа да төлемдер көрсетіледі.";

пункты 79 и 80 изложить в следующей редакции:
"79. В раскрытиях к финансовой отчетности представляется следующая информация.
По статье "Денежные средства и их эквиваленты" (строка 010 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по остаткам денежных средств на начало и конец отчетного периода согласно таблице 1 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Краткосрочные и долгосрочные финансовые инвестиции" (строки 011 и 110 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по финансовым инвестициям (кроме финансовых инвестиций в субъекты квазигосударственного сектора) на начало и конец отчетного периода и изменения, согласно таблицам 2 и 5 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
информация по долгосрочным инвестициям в субъекты квазигосударственного сектора (наименование и местонахождение субъектов квазигосударственного сектора, доля участия государства в уставном капитале), отдельно по контролируемым и другим субъектам;
последующая оценка по отдельным классам финансовых инвестиций (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
информация по займам предоставленным;
наличие объективных признаков обесценения финансовых инвестиций и займов предоставленных;
характер и размеры рисков, связанных с финансовыми инвестициями на отчетную дату;
информацию по дивидендам и части чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора, подлежащих перечислению и перечисленных в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации доходов согласно таблице 21 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Краткосрочная и долгосрочная дебиторская задолженность" (строки 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 023, 111, 112 и 113 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
представляет сверку дебиторской задолженности на начало и конец отчетного периода, анализ изменений сумм дебиторской задолженности за отчетный период;
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
расчеты по созданному резерву по сомнительной дебиторской задолженности;
суммы списанных безнадежных долгов по сомнительной дебиторской задолженности с указанием причин списания;
представляет сверку дебиторской задолженности по расчетам с бюджетом по налоговым поступлениям на начало и конец отчетного периода согласно таблице 22 ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".

79 және 80 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Қаржылық есептілікке ашылымдарда мынадай ақпарат ұсынылады.
"Ақшалай қаражат және олардың баламалары" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 010-жолы):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 1-кестесіне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы ақша қаражаты қалдығы туралы деректер.
"Қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялар" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 011 және 110-жолдары):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 2 және 5-кестелеріне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы қаржылық инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қаржылық инвестициялардан басқа) және өзгерістері бойынша деректер;
квазимемлекеттік сектордың субъектілеріне салынған ұзақ мерзімді инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілерінің атаулары мен тұрғылықты жерлері, жарғылық капиталында мемлекеттің қатысу үлесі) бақыланатын және басқа субъектілер бойынша ақпарат;
кейіннен қаржы инвестицияларының жекелеген сыныптары бойынша (әділ, амортизацияланған немесе қандай да бір өзге құны бойынша) бағалау;
берілген қарыздар бойынша ақпарат;
қаржы инвестициялары мен берілген қарыздардың құнсыздануының объективті белгілерінің болуы;
есепті күнге қаржы инвестицияларына байланысты тәуекелдердің сипаты мен мөлшерлері;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 21-кестесіне сәйкес кірістердің тиісті бюджет сыныптамасы кодына бюджетке аударылуға жататын және аударылған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің дивидендтері мен таза табысының бөлігі бойынша ақпарат.
"Қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді дебиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 023, 111, 112 және 113-жолдары):
есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы дебиторлық берешекті салыстырып тексеруді, есепті кезең үшін дебиторлық берешек сомасындағы өзгерістер талдауын ұсынады;
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелері мен бақыланатын субъектілер) операциялар бойынша ақпарат;
күмәнді дебиторлық берешектер бойынша құрылған резерв жөнінде есеп айырысулар;
есептен шығарылу себептерін көрсете отырып, күмәнді дебиторлық берешектер бойынша есептен шығарылған үмітсіз борыштардың сомалары;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 22-кестесіне сәйкес есепті кезеңнің басына және аяғына салықтық түсімдер бойынша есеп айырысулардан бюджетке дебиторлық берешекті салыстырып тексеруді ұсынады.

По статье "Запасы" (строка 020 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
представляет сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, убыток от обесценения запасов и прочие изменения согласно таблице 4 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки запасов;
расчеты по созданному резерву на обесценение запасов;
причины создания резерва на обесценение запасов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения запасов.
Информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы сельскохозяйственной продукции в момент ее получения (сбора).
По статье "Прочие краткосрочные активы" (строка 022 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало года, конец года и движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих краткосрочных активов.
По статье "Долгосрочные активы" (строки 114, 116 и 118 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
по каждому классу долгосрочных активов необходимо представить сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблицам 6, 7 и 9 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки долгосрочных активов;
расчеты по созданному резерву на обесценение долгосрочных активов;
причины создания резерва на обесценение долгосрочных активов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения долгосрочных активов;
информация о временно простаивающих долгосрочных активах;
информация о полностью самортизированных, но находящихся в эксплуатации долгосрочных активах;
информация о видах, сроках, условиях аренды долгосрочных активов.
В случае отражения долгосрочных активов по переоцененной стоимости представляется информация:
о дате проведения переоценки;
об участии независимого оценщика (с указанием номера и даты лицензии);
о методах, использованных для определения справедливой стоимости объекта долгосрочных активов.
Информация по активам, переданным в доверительное управление, по видам доходов и расходов от доверительного управления.
По статье "Незавершенное строительство и капитальные вложения" (строка 115 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация по затратам объектов незавершенного строительства и капитальных вложений согласно таблицам 23 ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности":
дать описание каждой группы по незавершенному строительству и капитальным вложениям.

"Қорлар" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 020-жолы):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 4-кестесіне сәйкес түсімдерді, қорлардың құнсыздануынан болған залал және өзге өзгерістерді көрсететін есепті кезеңнің басында және аяғындағы баланстық құнның салыстырып тексеруі ұсынылады;
қорларды бағалау әдісі;
қорлардың құнсыздануына арнап құрылған резерв жөнінде есеп айырысулар;
қорлардың құнсыздануына арнап резерв құру себептері;
қорлардың құнсыздануынан болған залалды қалпына келтіру себептері мен сомалары.
Ауыл шаруашылық өнімдерінің әрбір тобының оны алу (жинау) кезінде әділ құнын айқындау кезінде пайдаланылған әдістер туралы ақпарат.
"Өзге қысқа мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 022-жолы) есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша жылдың басында, жылдың аяғында қозғалыстар (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің сипаттамасы.
"Ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 114, 116 және 118-жолдары):
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша түсіндірме жазбаның ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 6, 7 және 9-кестелеріне сәйкес түсімдерді, амортизацияны, құнсызданудан болған залалды және өзге өзгерістерді көрсететін есепті кезеңнің басына және аяғына арналған баланстық құнның салыстырып тексеруін ұсыну қажет;
ұзақ мерзімді активтерді бағалау әдістері;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру бойынша есептеулерді;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру себептері;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануынан болған залалдарды қалпына келтіру себептері мен сомасын;
уақытша тұрып қалған ұзақ мерзімді активтер туралы ақпаратты;
толығынан амортизацияланған, бірақ пайдаланылып жүрген ұзақ мерзімді активтер туралы ақпаратты;
ұзақ мерзімді активтерді жалдаудың түрлері, мерзімі, шарттары туралы ақпаратты ұсыну қажет.
Ұзақ мерзімді активтер қайта бағаланған құны бойынша көрсетілген жағдайда ақпарат ұсынылады:
қайта бағалауды жүргізу күні туралы;
тәуелсіз бағалаушының қатысуы туралы (лицензияның нөмірі мен күнін көрсете отырып);
ұзақ мерзімді активтер объектісінің әділ құнын айқындау үшін пайдаланылған әдістер туралы.
Сенімгерлік басқаруға берілген активтер бойынша, сенімгерлік басқарудан түскен кірістер мен шығыстардың түрлері бойынша ақпарат;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" 23 кестесіне сәйкес "Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 115-жолы) құрылысы аяқталмаған объектілердің шығындары мен күрделі салымдар бойынша ақпарат ұсынылады:
аяқталмаған құрылыс пен күрделі салымдар бойынша әрбір топтың сипаттамасы берілсін.

По статье "Биологические активы" (строка 117 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы биологических активов;
в случае оценки по фактическим затратам раскрыть сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблице 8 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Нематериальные активы" (строка 118 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
По статье "Прочие долгосрочные активы" (строка 120 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих долгосрочных активов.
Информация по имуществу, полученному или переданному в аренду и переданному в концессию.
По статье "Долгосрочные и краткосрочные финансовые обязательства" (строки 210 и 310 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
виды, условия и суммы заимствования;
последующая оценка по отдельным классам финансовых обязательств (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
изменения на начало и конец отчетного периода, согласно таблицам 10 и 11 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
информация по обязательствам по договорам государственно-частного партнерства.
По статье "Долгосрочная и краткосрочная кредиторская задолженность" (строки 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 224, 311, 312, 313 и 315 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
информация по списанию и начислению задолженности по резерву по неиспользованным отпускам;
суммы и причины списания кредиторской задолженности;
информация о кредиторской задолженности по аренде активов;
информация о кредиторской задолженности по расчетам с бюджетом по налоговым поступлениям на начало и конец отчетного периода согласно таблице 22 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Оценочные активы и оценочные обязательства" (строки 222 и 314 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
информация по созданным оценочным обязательствам;
использованные суммы оценочных обязательств в течение отчетного периода;
краткое описание характера условных обязательств и условных активов.

"Биологиялық активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 117-жолы"):
биологиялық активтердің әрбір тобының әділ құнын айқындау кезінде пайдаланылған әдістер туралы ақпарат;
іс жүзіндегі шығындар бойынша бағалау жағдайында түсімдер, амортизация, құнсызданудан болған залал және өзге өзгерістері түсіндірме жазбаның ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 8-кестесіне сәйкес көрсетілетін есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы баланстық құн салыстырмасы ашып көрсетілсін.
"Материалдық емес активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 118-жолы):
"Өзге ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 120-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
Жалға алынған немесе берілген және концессияға берілген мүлік бойынша ақпарат.
"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 210 және 310-жолдары):
қарыз алудың түрлері, шарттары және сомалары;
қаржылық міндеттемелердің жекелеген сыныптары бойынша (әділ, амортизацияланған немесе қандай да бір өзге құн бойынша) кейіннен бағалау;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 10 және 11-кестелеріне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы өзгерістер;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелер жөніндегі ақпарат.
"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 224, 311, 312, 313 және 315-жолдары):
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерімен және бақылайтын субъектілермен) операциялар бойынша ақпарат;
пайдаланылмаған еңбек демалыстары бойынша резерв бойынша берешекті есептен шығару және есепке алу бойынша ақпарат;
кредиторлық берешекті есептен шығару сомалары мен себептері;
активтерді жалдау бойынша кредиторлық берешек туралы ақпарат;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 22-кестесіне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы салық түсімдері бойынша бюджетпен есеп айырысулар бойынша кредиторлық берешек туралы ақпарат.
"Бағалау активтері мен бағалау міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанның 222 және 314-жолдары"):
құрылған бағалау міндеттемелері бойынша ақпарат;
есепті кезең ішінде бағалау міндеттемелерінің пайдаланылған сомалары;
шартты міндеттемелер мен шартты активтер сипатының қысқаша сипаттамасы.

По статье "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (строка 221 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочей кредиторской задолженности.
По статье "Прочие долгосрочные обязательства" (строка 315 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих долгосрочных обязательств.
По статье "Прочие краткосрочные обязательства" (строка 223 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих краткосрочных обязательств.
По статье "Резервы" (строка 411 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация об остатках и операциях по резервам по переоценке основных средств и нематериальных активов, оцениваемых по переоцененной стоимости, а также по резерву на пересчет иностранной валюты по зарубежной деятельности.
По статьям "Доходы" и "Расходы" (строки 100 и 200 формы ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация по доходам и расходам за отчетный период:
по каждой категории доходов;
по доходам и расходам от управления активами (по вознаграждениям от инвестиций, займов, финансовой аренды и прочим доходам, и расходам от управления активами);
по доходам и расходам от выбытия основных средств, инвестиционной недвижимости;
по убыткам от обесценения основных средств и восстановление ранее признанных убытков;
по суммам резерва по обесценению запасов и восстановление ранее признанного резерва;
по суммам оценочных резервов, созданных за отчетный период и аналогичный период прошлого года и восстановление ранее признанных резервов.
По статье "Прочие доходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о полученных доходах от изменения их справедливой стоимости;
о безвозмездно принятых долгосрочных активах;
прочим доходам согласно таблице 12 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" согласно таблице 13 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" (строка 020 ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация о начисленных суммах налоговых поступлений в бюджет:
информация по поступлениям трансфертов и других поступлений в республиканский и местные бюджеты.
По статьям "Прочие расходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о понесенных расходах от обесценения активов, выявленных в ходе проведения инвентаризации;
по резервам по сомнительной дебиторской задолженности;
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах;

"Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 221-жолы) өзге кредиторлық берешек түрлері бойынша есепті кезеңдегі жылдың басында және аяғында болуы, қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) туралы деректердің сипаттамасы.
"Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 315-жолы) өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер түрлері бойынша есепті кезеңдегі жылдың басында және аяғында болуы, қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) туралы деректердің сипаттамасы.
"Өзге қысқа мерзімді міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 223-жолы) өзге қысқа мерзімді міндеттемелер түрлері бойынша есепті кезеңдегі жылдың басында және аяғында болуы, қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) туралы деректердің сипаттамасы.
"Резервтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 411-жолы) қайта бағаланған құнымен бағаланатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді қайта бағалау бойынша резервтер бойынша, сондай-ақ шетелдік қызмет бойынша шетел валютасын қайта санауға арналған резерв бойынша қалдықтар мен операциялар туралы ақпарат ұсынылады.
"Кірістер" және "Шығыстар" деген баптар бойынша (ҚЕ-2 "Қаржы қызметі нәтижелері туралы есеп" нысанының 100 және 200-жолдары) есепті кезеңге кірістер мен шығыстар бойынша ақпарат ұсынылады:
кірістердің әрбір санаты бойынша;
активтерді басқарудан түсетін кірістер мен шығыстар бойынша (инвестициялардан, қарыздардан, қаржылық жалдаудан сыйақылар және активтерді басқарудан түсетін өзге кірістер мен шығыстар бойынша);
негізгі құралдардың, инвестициялық жылжымайтын мүліктің шығуынан кірістер мен шығыстар бойынша;
негізгі құралдардың құнсыздануынан болған залалдар және бұрын танылған резервті қалпына келтіру бойынша;
қорлардың құнсыздануының резерв сомалары бойынша және бұрын танылған резервті қалпына келтіру;
есепті кезеңде және өткен жылдың осыған ұқсас кезеңінде құрылған бағалау резервтерінің сомалары бойынша және бұрын танылған резервтерді қалпына келтіру.
"Өзге кірістер" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша – олардың әділ құнының өзгеруінен алынған кірістер туралы;
өтеусіз қабылданған ұзақ мерзімді активтер туралы;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 12-кестесіне сәйкес өзге кірістер бойынша ақпарат ұсынылады.
"Бюджетке түсетін салықтық кірістер" деген бап бойынша ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 13-кестесіне сәйкес (ҚЕ-2 "Қаржылық қызмет туралы есеп" нысанының 020 жолы) бюджетке түсімдерден есептелген кірістер туралы ақпарат ұсынылады:
трансферттер түсімдері және республикалық және жергілікті бюджеттерге түсетін басқа да түсімдер бойынша ақпарат.
"Өзге шығыстар" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша –түгендеу барысында айқындалған активтердің құнсыздануынан шыққан шығыстар туралы;
күмәнді дебиторлық берешектер бойынша резервтер туралы;
өтеусіз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы;

прочим расходам согласно таблице 14 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Безвозмездно переданные/полученные долгосрочные активы/запасы":
о безвозмездно переданных/полученных долгосрочных активах/запасах согласно таблицам 16 и 16-1 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по концессионным активам и прочим активам по договорам государственно-частного партнерства":
о наличии концессионных активов и прочих активов, полученных в рамках договоров государственно-частного партнерства по видам основных средств согласно таблице 17 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по взаимным операциям":
информация по видам доходов и расходов по взаимным операциям государственных учреждений согласно таблице 18 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" в целях выявления операций по элиминированию;
по поступлениям денежных средств на счета внешних займов, отраженных по строке 017 "Внешние займы и связанные гранты" формы ФО-3 "Отчет о движении денег (прямой метод)".
По статье Информация по начисленным и перечисленным суммам по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом"":
информация о начисленных суммах по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом" и перечисленных в бюджет по категориям поступлений бюджета, согласно таблице 19 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности", в целях выявления операций по элиминированию доходов и расходов бюджета.
По статье "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (строка 137 формы ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация о расходах по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов и перечисленных таможенных пошлин перед государствами-членами Евразийского экономического союза согласно таблице 15 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Обязательства по договорам государственно-частного партнерства" представляется информация об обязательствах по договорам государственно-частного партнерства, в том числе по нефинансовым и финансовым обязательствам (по компенсациям инвестиционных и операционных затрат, вознаграждениям и прочим обязательствам), предусмотренным договором, согласно таблице 20 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
80. По статьям "Отчета о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)" (форма ФО-3) представляется информация по поступлениям и выбытиям денежных средств, по видам деятельности за отчетный период:
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Фонду компенсации потерпевшим;

ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 14-кестесіне сәйкес өзге де шығыстарға.
"Өтеусіз берілген/алынған ұзақ мерзімді активтер/қорлар" деген бап бойынша:
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 16 және 16-1-кестелеріне сәйкес өтеусіз берілген/алынған ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы.
"Концессиялық активтер және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша өзге де активтер бойынша ақпарат" деген бап бойынша":
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 17-кестесіне сәйкес негізгі құралдар түрлері бойынша концессиялық активтердің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары шеңберінде алынған өзге де активтердің болуы туралы.
"Өзара операциялар бойынша ақпарат" деген бап бойынша:
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 18-кестесіне сәйкес элиминирлеу бойынша операцияларды анықтау мақсатында өзара операциялар бойынша кіріс және шығыс түрлері бойынша ақпарат;
ҚЕ-3 "Ақша қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс)" нысанының "Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар" 017-жолы бойынша көрсетілген сыртқы қарыздар шоттарына ақша қаражатының түсімдері бойынша.
7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар" шоты бойынша Есептелген және аударылған сомалар жөніндегі ақпарат бабы бойынша:
7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар" шоты бойынша есептелген және бюджет кірістері мен шығыстарын элиминирлеу бойынша операцияларды анықтау мақсатында ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 19-кестесіне сәйкес бюджет түсімдерінің санаттары бойынша бюджетке аударылған сомалар туралы ақпарат.
"Бюджетке түсетін түсімдердің азаюы бойынша шығыстар" деген бап бойынша (ҚЕ-2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп" нысанының 137-жолы) ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 15-кестесіне сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттералдындағы бұрын есептелген кірістерді және аударылған кеден баждарын түзету кезінде туындайтын бюджетке салықтық және салықтық емес түсімдердің азаюы бойынша шығыстар туралы ақпарат ұсынылады.
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелер" деген бап бойынша ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 20-кестесіне сәйкес шартта көзделген мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша, оның ішінде қаржылық емес және қаржылық міндеттемелер бойынша (инвестициялық және операциялық шығындарды өтеу, сыйақылар және өзге де міндеттемелер бойынша) міндеттемелер туралы ақпарат ұсынылады.
80. "Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің есеп шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс)" (ФО-3 нысаны) баптарына сәйкес, есепті кезеңдегі қызмет түрлері бойынша ақшалай қаражаттардың түсімдері мен шығыстары туралы ақпарат ұсынылады:
жәбірленушілерге өтемақы қоры бойынша төленген ақша мен төлемдер туралы ақпарат;

информация о движении денег по прочим счетам, согласно таблице 24 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2021 года № 127
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих: _________________________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: _______________________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

басқа шоттардағы ақша қозғалысы туралы, ФО-5 нысаны 24-кестесіне сәйкес "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" туралы ақпарат.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 19 ақпандағы
№ 127 бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бухгалтерлік баланс 20___жылғы "___" ___________ есепті кезең
Индексі: ҚЕ-1 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 и 38 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2021 года № 127
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о результатах финансовой деятельности за период,
заканчивающийся "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих: __________________________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ________________________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 және 38-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 19 ақпандағы
№ 127 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп аяқталатын 20___жылғы "___" ___________ кезең үшін
Индексі: ҚЕ-2 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

150
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
151
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 137, 140, 150, 151)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного периода (строка 100 минус строка 200 +/-210, 220, 230, 240)
300
Руководитель или лицо, замещающее его
______________ ____________ _________________________________________________
(подпись)                               (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее
структурное подразделение ___________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года

150
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар
151
Шығыстар, барлығы (110, 130, 137, 140, 150, 151-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі (100-жол алу 200 +/- 210, 220, 230, 240-жолдар)
300
Басшы немесе оны алмастыратын адам ______ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық
бөлімшені басқаратын адам ______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 39, 40, 41 и 42 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2021 года № 127
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам
финансирования (прямой метод) за период, заканчивающийся "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-3
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих: _______________________________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ____________________________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный
период
Прошлый
период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 39, 40, 41 және 42-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 19 ақпандағы
№ 127 бұйрығына
3 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржыландыру көздері бойынша (тікелей әдіс) мемлекеттік мекемелердің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп аяқталатын 20___жылғы "___" ___________ кезең үшін
Индексі: ҚЕ-3 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол
коды
Есепті
кезең
Өткен
кезең
1
2
3
4
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы

Выбытие денежных средств, всего (сумма строк 710, 720)
800
Погашение займов
710
Прочие
720
Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности (строка 700 - строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода
920
Денежные средства на конец периода
930
Руководитель или лицо, замещающее его
_____________ ________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее
структурное подразделение ____________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года

Ақша қаражатының шығуы, барлығы (710, 720-жолдар сомасы)
800
Қарыздарды өтеу
710
Өзгелер
720
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол - 800-жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300-жол +/- 600-жол +/- 900-жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезеңнің басындағы ақша қаражаты
920
Кезеңнің соңындағы ақша қаражаты
930
Басшы немесе оны алмастыратын адам ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық
бөлімшені басқаратын адам ______ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орыны _____жылғы "___" ______________

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 и 60 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2021 года № 127
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет об изменениях чистых активов/капитала за период,
заканчивающийся "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-4
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих: _________________________ (государственное учреждение)
Куда представляется: ___________________________________ (администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 және 60-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 19 ақпандағы
№ 127 бұйрығына
4 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп 20__жылғы "___" _____________ аяқталатын кезең үшін
Индексі: ҚЕ-4 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резервтер
Жинақталған қаржылық нәтиже
Таза активтердің / капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

103
х
х
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи
104
х
Прочие резервы
105
х
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности
106
х
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
107
х
х
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090 +/- 100 +/- 120)
120
Руководитель или лицо, замещающее его
_____________ ________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее
структурное подразделение ____________ ________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 61, 62, 63, 64, 65, 66, 69, 70, 71, 72, 73, 74 и 77 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2021 года № 127
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Пояснительная записка к финансовой отчетности за период,
заканчивающийся "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-5
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих: ________________________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ______________________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.

103
х
х
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы
104
х
Өзге резервтер
105
х
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары
106
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы
107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-120-жолдары)
120
Басшы немесе оны ауыстыратын адам _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық
бөлімшеге басшылық ететін адам ______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны _____ж. "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 61, 62, 63, 64, 65, 66, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 және 77-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 19 ақпандағы
№ 127 бұйрығына
5 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба 20__жылғы "___" _____________ аяқталатын кезең үшін
Индексі: ҚЕ-5 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:_____________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
мемлекеттік мекемелер үшін осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.

010
Поступило всего, в том числе
020
от операционной деятельности
021
от инвестиционной деятельности
022
х
х
х
х
Выбыло всего, в том числе
030
от операционной деятельности
031
от инвестиционной деятельности
032
Остаток на конец года
040
Примечание: * денежные средства, поступившие не из республиканского (соответствующего местного) бюджета
Руководитель или лицо, замещающее его
______________ _____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее
структурное подразделение ______________ ______________________________________
(подпись)       фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 78, 79 и 80 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2021 года № 127
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс при реорганизации отчетный период на
"___" ________20__года
Индекс: форма ФО-6
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих: ____________________________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: _________________________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало
года
На дату реорганизации
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

010
Барлығы келіп түсті, оның ішінде
020
операциялық қызметтен
021
инвестициялық қызметтен
022
х
х
х
х
Барлығы шықты, оның ішінде
030
операциялық қызметтен
031
инвестициялық қызметтен
032
жыл соңындағы қалдық
040
Ескертпе:* республикалық (тиісті жергілікті) бюджеттен алынбаған ақша қаражаты
Басшы немесе оны алмастыратын адам ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық
бөлімшені басқаратын адам ______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орыны _____жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 78, 79 және 80-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 19 ақпандағы
№ 127 бұйрығына
6 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қайта ұйымдастыру кезіндегі бухгалтерлік баланс 20___жылғы "___" ___________ есепті кезең
Индексі: ҚЕ-6 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі: осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Қайта ұйымдас тырылу күніне
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пункту 12 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 7 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2021 года № 127
Приложение к Правилам
составления и представления
финансовой отчетности
Схема согласования основных показателей финансовой отчетности по формам полугодового и годового отчетов
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
Показатели финансовой отчетности
Форма 1. Бухгалтерский баланс
Форма 3. Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)
Строка 010 графы 3, 4
Строки 920 и 930 графы 3 соответственно
Форма 1. Бухгалтерский баланс
Форма 4. Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строки 411, 412 графы 3 соответственно
Строка 010 графы 4, 5 соответственно
Строки 410, 411, 412 графы 4 соответственно
Строка 060 графы 3, 4, 5 соответственно
Форма 1. Бухгалтерский баланс
Форма 5. Пояснительная записка к финансовой отчетности
Строка 010 графы 3, 4
Строка 100 графы 3,4 соответственно Таблицы 1
Строка 011 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 2
Строка 014 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 3 Таблицы 3
Строка 020 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 4
Строка 110 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 5
Строка 114 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 11 Таблицы 6
Строка 115 графы 3, 4
Строки 010 и 040 графы 5 Таблицы 23
Строка 116 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 6 Таблицы 7
Строка 117 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 8
Строка 118 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 9 Таблицы 9
Строка 210 графы 3, 4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 10
Строка 310 графы 3, 4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 11
Форма 2. Отчет о результатах финансовой деятельности
Форма 4. Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строка 300 графы 3 и 4
Строка 050 и 110 графы 5
Форма 2. Отчет о результатах финансовой деятельности
Форма 5. Пояснительная записка к финансовой отчетности
Строка 220
Строка 020 графы 3 Таблицы 12 минус строка 020 графы 3 Таблицы 14
Строка 230
Строка 040 графы 3 Таблицы 12 минус строка 030 графы 3 Таблицы 14
Форма 5. Пояснительная записка к финансовой отчетности
Форма 5. Пояснительная записка к финансовой отчетности
Строка 014 графы 3, 4 таблицы 1
Строки 010 и 040 графы 3 Таблицы 24
Строка 015 графы 3, 4 таблицы 1
Строки 010 и 040 графы 4 Таблицы 24
Строка 016 графы 3, 4 таблицы 1
Строки 010 и 040 графы 5 Таблицы 24

Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 12-тармағына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 19 ақпандағы
№ 127 бұйрығына
7 қосымша
Қаржылық есептілікті
жасау және ұсыну
қағидаларына
қосымша
Жартыжылдық және жылдық есептердің нысандары бойынша қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерін келісу схемасы
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісілетін көрсеткіш
Қаржылық есептілік көрсеткіштері
1-нысан. Бухгалтерлік баланс
3-нысан. Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс)
3, 4-бағандардың 010-жолы
3-бағанның 920 және 930-жолдары тиісінше
1-нысан. Бухгалтерлік баланс
4-нысан. Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
3-бағанның 411, 412-жолдары тиісінше
4, 5-бағандардың 010-жолы тиісінше
4-бағанның 410, 411, 412-жолдары тиісінше
3, 4, 5-бағандардың 060-жолы тиісінше
1-нысан. Бухгалтерлік баланс
5-нысан. Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
3, 4-бағандардың 010-жолы
1-кестенің тиісінше 3, 4-бағандарының 100-жолы
3, 4-бағандардың 011-жолы
2-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 014-жолы
3-кестенің 3-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 020-жолы
4-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 110-жолы
5-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 114-жолы
6-кестенің 11-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 116-жолы
7-кестенің 6-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 117-жолы
8-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 118-жолы
9-кестенің 9-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 210-жолы
10-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
3, 4-бағандардың 310-жолы
11-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
2-нысан. Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп
4-нысан. Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
3 және 4-бағанның 300-жолы
5-бағанның 050 және 110-жолдары
2-нысан. Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп
5-нысан. Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
220-жол
12-кестенің 3-бағанының 020-жолы минус 14-кестенің 3-бағанының 020-жолы
230-жол
12-кестенің 3-бағанының 040-жолы минус 14-кестенің 3-бағанының 030-жолы
5-нысан. Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
5-нысан. Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
1-кестенің 3, 4-бағандардың 014-жолы
24-кестенің 3-бағанының 010 және 040-жолдары
1-кестенің 3, 4-бағандардың 015-жолы
24-кестенің 4-бағанының 010 және 040-жолдары
1-кестенің 3, 4-бағандардың 016-жолы
24-кестенің 5-бағанының 010 және 040-жолдары

Строка 020-1 графы 3, 4 таблицы 1
Строки 010 и 040 графы 6 Таблицы 24

1-кестенің 3, 4-бағандардың 020-1-жолы
24-кестенің 6-бағанының 010 және 040-жолдары