О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 марта 2021 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2021 года № 22359
:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-02/584 «Об утверждении фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также Правил их представления» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11913, опубликован 23 сентября 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет»):
в фитосанитарных нормативах, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 17 наурыздағы № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 наурызда № 22359 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-02/584 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11913 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген фитосанитариялық нормативтерде:

135
Мароккская саранча
личинки
сельскохозяйственные угодья
период вегетации
3 и выше экземпляров на 1 квадратный метр
136
Aзиатская саранча
личинки
сельскохозяйственные угодья
период вегетации
3 и выше экземпляров на 1 квадратный метр
137
Серая зерновая совка
гусеницы
яровая пшеница (товарные посевы)
молочная спелость
более 15 гусениц на 100 колосьев при прохладной, более 20 гусениц - при умеренной и более 30 гусениц - при засушливой погоде
гусеницы
яровая пшеница (семенные посевы)
молочная спелость
вышеуказанные критерии ниже в 2 раза
138
Вредная черепашка
перезимовавшие клопы
озимая (яровая) пшеница
кущение
перезимовавшие 1-2 клопа на 1 квадратный метр, в засушливые годы этот показатель снижается в 2 раза (0,5-1,0)
личинки
яровая пшеница
цветение - начало налива зерна
5 личинок на 1 квадратный метр
личинки
яровая пшеница
молочная спелость
2 личинки на 1 квадратный метр
139
Хлебные жуки: жук-кузька, жук-красун, жук-крестоносец
имаго
яровая пшеница
цветение - начало налива зерна
более 3 жуков на 1 квадратный метр
140
Гессенская муха
пупарий
поля из-под пшеницы (стерня)
до посева
5-10 и более жизнеспособных пупариев на 1 квадратный метр
141
Гессенская муха
яйцо
яровая пшеница
полные всходы - кущение
более 30 % заселенных яйцекладками растений
142
Болезни зерновых культур: септориоз
уредостадия
пшеница (озимая, яровая)
первая половина вегетации
при пораженности листьев среднего яруса септориозом до 10-25, верхнего - не более 1-5, бурой ржавчиной -5-10 и 1 %, соответственно. В случае более раннего проявления болезней (до трубкования) и благоприятных условий погоды эти показатели снижаются в 2-3 раза, а при более позднем (молочная спелость) - наоборот, увеличиваются
143
Бурая ржавчина
уредостадия
пшеница (озимая, яровая)
первая половина вегетации
при пораженности листьев среднего яруса септориозом до 10-25,  верхнего - не более 1-5, бурой ржавчиной -5-10 и 1 %, соответственно. В случае более раннего проявления болезней (до трубкования) и благоприятных условий погоды эти показатели снижаются в 2-3 раза, а при более позднем (молочная спелость) - наоборот, увеличиваются
144
Желтая ржавчина
уредостадия
пшеница (озимая)
цветение
30 % развития болезни
145
Паутинный клещ
яйцо, личинки, имаго
хлопчатник
начало бутонизации- начало созревания
зараженность растений на поле более 10 %, 1,5 клеща на лист (150 особей на 100 листьев)
яйцо, личинки, имаго
соя
в период вегетации
зараженность растений клещом более 10 %, численность его более 10 особей на 1 лист
сахарная свекла
в период вегетации
зараженность растений на поле более 10 %, численность клеща выше 1,5 балла

135
Марокколық шегіртке
дернәсілдер
ауыл шаруашылығы алқаптары
вегетациялық кезең
1 шаршы метрге3 және одан көп дана
136
Азиялық шегіртке
дернәсілдер
ауыл шаруашылығы алқаптары
вегетациялық кезең
1 шаршы метрге3 және одан көп дана
137
Астықтың сұр көбелегі
жұлдызқұрттар
жаздық бидай (тауарлық егістер)
сүттеніп пісу
салқын ауа райында 100 масаққа 15 жұлдызқұрттан артық, қоңыржай ауа райында 20-дан артық және құрғақшылық ауа райында 30-дан артық
жұлдызқұрттар
жаздық бидай (тұқымдық егістер)
сүттеніп пісу
жоғарыдағы көрсетілген өлшемшарттар 2 есеге төмен
138
Зиянды бақашық
қыстаған қандалалар
күздік (жаздық) бидай
түптену
1 шаршы метрге 1-2 қыстаған қандала, құрғақшылық жылдары бұл көрсеткіш 2 есеге (0,5-1,0) төмендейді
дернәсілдер
жаздық бидай
гүлдеу-дән толысудың басы
1 шаршы метрге 5 дернәсіл
дернәсілдер
жаздық бидай
сүттеніп пісу
1 шаршы метрге 2 дернәсіл
139
Астық қоңыздары: кузька қоңызы, әдемі қоңыз, айқышты қоңыз
имаго
жаздық бидай
гүлдеу-дән толысудың басы
1 шаршы метрге 3 қоңыздан артық
140
Гессен шыбыны
пупарий
бидай танабы (аңыз)
егуге дейін
1 шаршы метрге өмір сүруге қабілетті 5-10 және одан да көп пупарий
141
Гессен шыбыны
жұмыртқа
жаздық бидай
толық өскін - түптену
30 %-дан астам жұмыртқалар жайлаған өсімдіктер
142
Дәнді дақылдардың аурулары:септориоз
уредокезең
бидай (күздік, жаздық)
вегетациялық кезеңнің бірінші жартысы
жапырақ орта қабатта 10-25-ке дейін, жоғары қабатта 1-5-тен аспай септориозбен, тиісінше 10 және 1 % қоңыр татпен залалданған жағдайда.
Аурулар одан ерте пайда болса (түтіктенуге дейін) және қолайлы ауа-райы жағдайында бұл көрсеткіштер 2-3 есе төмендейді, ал кеш пайда болса (сүттеніп пісу), керісінше ұлғаяды
143
Қоңыр тат
уредокезең
бидай (күздік, жаздық)
вегетациялық кезеңнің бірінші жартысы
жапырақ орта қабатта 10-25-ке дейін, жоғары қабатта 1-5-тен аспай септориозбен, тиісінше 10 және 1 % қоңыр татпен залалданған жағдайда.
Аурулар одан ерте пайда болса (түтіктенуге дейін) және қолайлы ауа-райы жағдайында бұл көрсеткіштер 2-3 есе төмендейді, ал кеш пайда болса (сүттеніп пісу), керісінше ұлғаяды
144
Сары тат
уредокезең
бидай (күздік)
гүлдеу
аурудың 30 % дамуы
145
Өрмекші кене
жұмыртқа, дернәсілдер, имаго
мақта
гүлшанақтанудың басталуы-пісудің басталуы
танапта өсімдіктердің залалдануы 10 %-дан артық, бір жапыраққа 1,5 кене (100 жапыраққа 150 дарақ)
жұмыртқа, дернәсілдер, имаго
соя
вегетациялық кезеңде
өсімдіктердің кенемен залалдануы 10 %-дан жоғары, оның саны 1 жапыраққа 10 дарақтан артық
қант қызылшасы
вегетациялық кезеңде
танаптағы өсімдіктің 10 %-дан астам залалдануы, кененің саны 1,5 балдан жоғары

146
Хлопковая: совка на хлопчатнике
яйцо, гусеница
хлопчатник
начало бутонизации начало созревания
8-12 яиц и гусениц на 100 растений
147
Хлопковая: совка на кукурузе
бабочки, гусеницы
кукуруза
в период вегетации
8-10 бабочек на одну ловушку за сутки, что соответствует критической численности вредителя на поле
148
Суслики
зерновые культуры, многолетние травы
период вегетации
на посевах и в трехсотметровой зоне от посева - 5 зверьков на 1 гектар, а в полосе 2 километр - более 15-20 зверьков на 1 гектар
149
Мышевидные грызуны
зерновые культуры, многолетние травы
период вегетации
поимка трех грызунов на 25 давилок (в пересчете на 100 давилок - 12 %), а также скопление на участке сов, а в северной зоне - наличие подснежных зимних гнезд полевок
150
Колорадский жук
жуки
картофель
в фазу всходов до 15-25 сантиметр высоты растений
0,5-2 % заселенных жуками кустов картофеля
перезимовавшие жуки и личинки
картофель
фаза бутонизации- цветения
5-8 % заселенных кустов с численностью 20 личинок на 1 растение
151
Капустная моль
гусеницы
масличные культуры
период вегетации
2-3 гусеницы на одно растение при 10 % заселении растений
Глава 19. Фитосанитарные нормативы по вредным организмам
152
Нестадные саранчовые
личинки
сельско- хозяйственные угодья
период вегетации
8-10 экземпляр на 1 квадратный метр
153
Луговой мотылек
гусеницы
сельско-хозяйственные культуры
всходы, молодые растения
5-10 гусениц на 1 квадратный метр
период вегетации
20 гусениц на 1 квадратный метр
154
Пшеничный трипс
имаго и личинки
яровая пшеница
в период трубкования -начало колошения растений
10 имаго трипсов на один стебель
в период формирования зерновки
45-50 личинок на один колос
155
Карадрина
гусеницы
хлопчатник
период вегетации
1-2 гусеницы на одно растение при 50 % заселении
3 гусеницы на растение при 30 % заселении
156
Прибрежная муха
личинки
рис
всходы
40 личинок на 1 квадратный метр
157
Долгоносики
жуки
зернобобовые и технические культуры
всходы - образование настоящих листьев сахарной свеклы
0,2-0,3 жуков на 1 квадратный метр
в фазе 1-4 пар настоящих листьев сахарной свеклы
0,5-0,6 жуков на 1 квадратный метр
всходы гороха
5-10 жуков на 1 квадратный метр
всходы - ветвление сафлора
1-2 жуков на 1 квадратный метр
»;
формы фитосанитарного учета, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах представления форм фитосанитарного учета, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 2 изложить в следующей редакции:
«Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных, представляются:»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:

146
Мақтадағы мақта көбелегі
жұмыртқа, жұлдызқұрт
мақта
гүлшанақтанудың басталуы – пісудің басталуы
100 өсімдікке 8-12 жұмыртқа мен жұлдызқұрт
147
Жүгерідегі мақта көбелегі
көбелек, жұлдызқұрт
жүгері
вегетациялық кезеңде
бір торға тәулігіне 8-10 көбелек, бұл танаптағы зиянкестің шекті санына сәйкес келеді
148
Сарышұнақтар
дәнді дақылдар, көпжылдық шөптер
вегетациялық кезең
егістерде және егістен 300 метрлік аймақта – 1 гектарға 5 аң, ал 2 километр аймақта – 1 гектарға 15-20 аңнан артық
149
Тышқан тәріздес кеміргіштер
дәнді дақылдар, көпжылдық шөптер
вегетациялық кезең
25 қыспаға үш кеміргіш ұстау (100 қыспаға шаққанда – 12 %), сондай-ақ учаскеде жапалақтардың топталуы, ал солтүстік аймақта сұр тышқандардың қысқы қар асты ұяларының болуы
150
Колорадо қоңызы
қоңыздар
картоп
өсімдіктің өсу фазасында биіктігі 15-25 см дейін
картоп түптерінің 0,5-2 %-ына қоныстанған
қыстап шыққан қоңыздар мен дернәсілдер
картоп
гүлшанақтану фазасы – гүлдеу
саны 1 өсімдікке 20 дернәсіл мөлшерінде түптердің 5-8 %-ына қоныстанған
151
Қырыққабат көбелегі
жұлдызқұрттар
майлы дақылдар
вегетациялық кезең
10 % қоныстанған кезде бір өсімдікке 2-3 жұлдызқұрттан
19-тарау. Зиянды организмдер бойынша фитосанитариялық нормативтер
152
Саяқ шегірткетектестер
дернәсілдер
ауыл шаруашылығы алқаптары
вегетациялық кезең
1 шаршы метрге 8-10 дана
153
Шабындық көбелегі
жұлдызқұрттар
ауыл шаруашылығы дақылдары
өскіндер, жас өсімдіктер
1 шаршы метрге 5-10 жұлдызқұрт
вегетациялық кезеңі
1 шаршы метрге 20 жұлдызқұрт
154
Бидай шашақ қанаттысы
дернәсілдер, имаго
жаздық бидай
түтіктеу кезеңінде-масақ шашудың басталуы
бір сабаққа 10 шашаққанатты имагосы
астық қалыптасу кезеңінде
бір масаққа 45-50 дернәсілден
155
Карадрина
жұлдызқұрттар
мақта
вегетациялық кезең
50 % қоныстанған кезде бір өсімдікке 1-2 жұлдызқұрттан
30 % қоныстанған кезде бір өсімдікке 3 жұлдызқұрттан
156
Жағалау шыбыны
дернәсілдер
күріш
өскіндер
1 шаршы метрге 40 жұлдызқұрт
157
Бізтұмсықтар
қоңыздар
дәнді-бұршақты және техникалық дақылдар
өскіндер – қант қызылшасының нағыз жапырақтарының пайда болуы
1 шаршы метрге 0,2-0,3 қоңыз
қант қызылшасының нағыз жапырақтарының 1-4 жұбы фазасында
1 шаршы метрге 0,5-0,6 қоңыз
асбұршақ өскіні
1 шаршы метрге 5-10 қоңыз
мақсарының тармақталған өскіні
1 шаршы метрге 1-2 қоңыз
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген фитосанитариялық есепке алу нысандары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидаларында:
2-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандары ұсынылады:";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«6. Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных, представляются субъектами фитосанитарного учета в районные инспекции по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими на основании лицензии производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов, два раза в год, до 10 июля и до 10 января следующего за отчетным периодом;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов, два раза в год, до 10 июля и до 10 января следующего за отчетным периодом;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 10 января;
4) отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники, субъектами фитосанитарного учета, имеющими в наличии опрыскивающую и протравливающую технику, и оборудование (сельскохозяйственную авиацию, аэрозольные генераторы, атомайзерные, штанговые, вентиляторные опрыскиватели, иные виды опрыскивающей и протравливающей техники), ежегодно, до 10 января;
5) отчет о проведении химических обработок, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими применение пестицидов, биоагентов для производства собственной растениеводческой продукции, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
6) отчет об оказании услуг по химической обработке, субъектами фитосанитарного учета, оказывающими услуги по обработке, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
7) отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими обезвреживание запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 10 января;
8) отчет о наличии складских помещений субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими хранение пестицидов, биоагентов, ежегодно, до 10 января.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных, представляются государственным инспектором районной инспекции в областные инспекции по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов, два раза в год, до 15 июля и до 15 января следующего за отчетным периодом;

"6. Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандарын фитосанитариялық есепке алу субъектілері аудандық инспекцияларға есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) лицензия негізінде пестицидтерді, биоагенттерді өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есебін жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп, жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
4) бүрку және дәрілеу техникасы мен жабдықтары (ауыл шаруашылығы авиациясы, аэрозоль генераторлары, атомайзерлік, штангалық, желдеткіш бүріккіштері, бүрку және дәрілеу техникасының өзге де түрлері) бар фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің бүрку және дәрілеу техникасының болуы туралы есеп, жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
5) өз өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру үшін пестицидтерді, биоагенттерді қолдануды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің химиялық өңдеулер жүргізуі туралы есепті ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есепті айдан кейінгі әрбір айдың 10-күніне дейін ұсынады;
6) өңдеу бойынша қызметтер көрсететін фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің химиялық өңдеу бойынша қызметтер көрсетуі туралы есеп ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есепті айдан кейінгі әрбір айдың 10-күніне дейін;
7) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын зиянсыздандыру жөніндегі есеп жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
8) пестицидтерді, биоагенттерді сақтауды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің қойма үй-жайларының болуы туралы есеп, жыл сайын, 10 қаңтарға дейін.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандарын аудандық инспекцияның мемлекеттік инспекторы облыстық инспекцияларға есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есепті жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;

2) отчет о движении пестицидов, биоагентов два раза в год, до 15 июля и до 15 января следующего за отчетным периодом;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 15 января;
4) отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники ежегодно, до 15 января;
5) отчет о проведении химических обработок, ежемесячно, с марта по сентябрь до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
6) отчет об оказании услуг по химической обработке, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
7) отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 15 января;
8) отчет о наличии складских помещений ежегодно, до 15 января.»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных, представляются государственным инспектором областной инспекции в Комитет по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов, полугодовая, два раза в год, до 20 июля и до 20 января следующего за отчетным периодом;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов, полугодовая, два раза в год, до 20 июля и до 20 января следующего за отчетным периодом;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 20 января;
4) отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники ежегодно, до 20 января;
5) отчет о проведении химических обработок, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
6) отчет об оказании услуг по химической обработке, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
7) отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 20 января;
8) отчет о наличии складских помещений ежегодно, до 20 января.»;
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республик и Казахстан от 23 сентября 2015 года № 15-05/844 «Об утверждении норматива запаса по видам пестицидов и Правил его использования» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12332, опубликован 14 декабря 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет»):
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.

2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
4) жыл сайын, 15 қаңтарға дейін бүрку және дәрілеу техникасының болуы туралы есеп;
5) химиялық өңдеулерді жүргізу туралы есеп, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есепті айдан кейінгі әр айдың 15-күніне дейін;
6) химиялық өңдеу бойынша қызметтер көрсету туралы есеп, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есепті айдан кейінгі әр айдың 15-күніне дейін;
7) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
8) қойма үй-жайларының болуы туралы есеп жыл сайын, 15 қаңтарға дейін.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандарын облыстық инспекцияның мемлекеттік инспекторы Комитетке есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп жартыжылдық, жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп, жартыжылдық, жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп жыл сайын, 20 қаңтарға дейін;
4) жыл сайын, 20 қаңтарға дейін бүрку және дәрілеу техникасының болуы туралы есеп;
5) химиялық өңдеулерді жүргізу туралы есеп, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есепті айдан кейінгі әр айдың 20-күніне дейін;
6) химиялық өңдеу бойынша қызметтер көрсету туралы есеп, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есепті айдан кейінгі әр айдың 20-күніне дейін;
7) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп жыл сайын, 20 қаңтарға дейін;
8) қойма үй-жайларының болуы туралы есеп жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.";
2) "Пестицидтердің түрлері бойынша қор нормативін және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 15-05/844 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12332 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан        С. Омаров
«СОГЛAСОВAН»
Министерство финансов
Республики Казахстан
«СОГЛAСОВAН»
Бюро национальной статистики
Aгентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
«СОГЛAСОВAН»
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 17 марта 2021 года № 82
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года № 15-02/584
Формы фитосанитарного учета
Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных, представляются:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных размещены на официальном интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов
Индекс формы: ФУ - 1
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: ____ (полугодие) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января следующего за отчетным периодом;

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық статистика бюросы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 17 наурыздағы
№ 82 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 15-02/584 бұйрығына
2-қосымша
Фитосанитариялық есепке алу нысандары
Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандары:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандары ресми интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп
Нысан индексі: ФУ – 1
Кезеңділігі: жартыжылдық
Есепті кезең: 202__ жылғы ______ (жартыжылдық)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;

в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января следующего за отчетным периодом;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, килограмм, штук
№ п/п
Наименование пестицида, биоагента
Единица измерения (литр, килограмм, штук)
Остаток на начало отчет ного периода
Произ ведено за отчет ный период
Закуплено за отчетный период
Реализовано за отчетный период
Передано за отчетный период
Наименование субъекта, которому реализованы или переданы пестициды, биоагенты
Остаток на конец отчетного периода
всего
в том числе
по импорту
внутри страны
количество
наименованиереализатора
количество
наименованиереализатора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
«Отчет о производстве и (или)
реализации пестицидов, биоагентов»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов» (индекс - ФУ - 1, периодичность полугодовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января следующего за отчетным периодом;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января следующего за отчетным периодом;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, килограмм, дана
Р/с №
Пестицидтің, биоагенттің атауы
Өлшем бірлігі (литр, килограмм, дана)
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Есепті кезеңде өндірілгені
Есепті кезеңде сатып алынды
Есепті кезеңде өткізілді
Есепті кезеңде берілді
Есепті кезеңде пестицидтер, биоагенттер өткізілген субъектілердің атауы
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
барлығы
оның ішінде
импорт бойынша
елдер ішінде
саны
өткізушінің атауы
саны
өткізушінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________ ______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________       ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Пестицидтерді, биоагенттерді
өндіру және (немесе) өткізу
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 1, кезеңділігі жартыжылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;

в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов, осуществленных за полугодие.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование пестицида, биоагента.
10. В графе 3 формы указывается единица измерения (литр, килограмм, штук).
11. В графе 4 формы указывается количество остатка пестицида, биоагента на начало отчетного периода.
12. В графе 5 формы указывается количество литров пестицида, биоагентов, произведенных за отчетный период.
13. В графе 6 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов, закупленных за отчетный период, в том числе по импорту и внутри страны (значение графы 6 формы равно сумме значений 7 и 9 граф).
14. В графе 8 и 10 формы указывается наименование субъекта, у которого был проведен закуп.
15. В графе 11 и 12 формы указывается количество пестицидов, биоагентов реализованных или переданных за отчетный период.
16. В графе 13 формы указывается наименование субъекта, которому реализованы или переданы пестициды, биоагенты.
17. В графе 14 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о движении пестицидов, биоагентов
Индекс формы: ФУ - 2
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: ____ (полугодие) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января по месту фактического движения;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января по месту фактического движения;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ұсыну мерзімі жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан жарты жыл ішінде жүзеге асырылған пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттердің атауы көрсетіледі;
10. Нысанның 3-бағанында өлшем бірлігі (литр, килограмм, дана) көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңнің басындағы пестицидтердің биоагенттердің қалдығының мөлшері көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде өндірілген пестицидтің, биоагенттердің литрінің саны көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңде, оның ішінде импорт бойынша және ел ішінде сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі (нысанның 6-бағанының мәні 7 және 9-бағандар мәндерінің қосындысына тең).
14. Нысанның 8 және 10-бағандарда сатып алынған субъектінің атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 11 және 12-бағанында есепті кезеңде өткізілген пестицидтердің саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында пестицидтер, биоагенттер өткізілген субъектінің атауы көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында есепті кезеңнің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдығының саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп
Нысан индексі: ФУ-2
Кезеңділігі: жартыжылдық
Есепті кезең: 202__ жылғы ______ (жартыжылдық)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, жылына екі рет, нақты қозғалған орны бойынша 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, жылына екі рет, нақты қозғалған орны бойынша 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;

в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, килограмм, штук
№ п/п
Производственная классификация пестицидов по объектам их применения, биоагенты
Наименование пестицида (с указанием действующего вещества), биоагента
Движение пестицидов, биоагентов
Наличие на начало отчетного периода
Поступило за отчетный период
Израсходовано за отчетный период
Реализовано (передано в другие области)
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о движении пестицидов, биоагентов»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о движении пестицидов, биоагентов» (индекс - ФУ - 2, периодичность полугодовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о движении пестицидов, биоагентов» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января по месту фактического движения;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января по месту фактического движения;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, жылына екі рет, 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, килограмм, дана
Р/с №
Пестицидтердің өндірістік жіктелуі, олардың қолданылуы бойынша, биоагенттер
Пестицидтің (әсер етуші затын көрсете отырып), биоагенттің атауы
Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы
Есепті кезеңнің басында болуы
Есепті кезеңде түскені
Есепті кезеңде жұмсалғаны
Өткізілгені (өзге облыстарға берілгені)
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________ ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________       ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Пестицидтердің,
биоагенттердің қозғалысы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 2, кезеңділігі жартыжылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жылына екі рет, нақты қозғалған орны бойынша 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жылына екі рет, нақты қозғалған орны бойынша 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ұсыну мерзімі жылына екі рет, 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о движении пестицидов, биоагентов, осуществленных за полугодие.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы пестициды указывается в соответствии с их производственной классификацией по объектам применения (инсектициды, фунгициды, гербициды, протравители семян, биопрепараты, родентициды), биоагенты.
10. В графе 3 формы указывается наименование пестицида с указанием действующего вещества, биоагента.
11. В графе 4 формы указывается наличие пестицидов, биоагентов на начало отчетного периода.
12. В графе 5 формы указывается количество пестицида, биоагента приобретенного за отчетный период.
13. В графе 6 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов, которое было израсходовано за отчетный период.
14. В графе 7 формы указывается количество пестицидов, биоагентов реализованных за отчетный период, либо переданных в другие области.
15 В графе 8 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о хранении пестицидов, биоагентов
Индекс формы: ФУ - 3
Периодичность: годовая
Отчетный период: (год) 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января по месту фактического хранения;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января по месту фактического хранения;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, штук
№ п/п
Наименование пестицида, биоагента
Наличие на начало отчетного периода
Поступило за отчетный период
Отпущено за отчетный период
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о хранении пестицидов, биоагентов»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о хранении пестицидов, биоагентов» (индекс - ФУ - 3, периодичность годовая)

5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан жарты жыл ішінде жүзеге асырылған пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттердің пайдалану объектілеріне (инсектицидтерге, фунгицидтерге, гербицидтерге, тұқым дәрілегіштерге, биопрепараттарға, родентицидтерге және басқаларға) биоагенттерге сәйкес өндірістік классификациясына сәйкес көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында әсер етуші затын көрсете отырып пестицидтің, биоагенттердің атауы көрсетілерді.
11. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңнің басындағы пестицидтің, биоагенттердің болуы көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде сатып алынған пестицидтің, биоагенттердің саны көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында есепті кезеңде өткізілген, не өзге облыстарға берілген пестицидтердің, биоагенттердің саны көрсетіледі.
15. Нысанның 8-бағанында есепті кезеңнің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдығы көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Пестицидтерді, биоагенттердің сақтау туралы есеп
Нысан индексі: ФУ-3
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 202 __ жыл (жыл)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, жыл сайын, нақты сақтау орны бойынша 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, нақты сақтау орны бойынша 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, дана
Р/с №
Пестицидтің, биоагенттің атауы
Есепті кезеңнің басындағы болуы
Есепті кезеңде түскені
Есепті кезеңде жіберілгені
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________ ______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________       ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Пестицидтерді, биоагенттерді
сақтау туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 3, кезеңділігі жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о хранении пестицидов, биоагентов» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января по месту фактического хранения;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января по месту фактического хранения;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о хранении пестицидов, биоагентов, осуществленных за год.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование пестицида, биоагента.
10. В графе 3 формы указывается наличие пестицида, биоагента на начало отчетного периода.
11. В графе 4 формы указывается количество, пестицида, биоагента приобретенного за отчетный период.
12. В графе 5 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов которое было израсходовано за отчетный период.
13. В графе 6 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники
Индекс формы: ФУ - 4
Периодичность: годовая
Отчетный период: (год) 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
штук (единиц)
№ п/п
Наименование и марка опрыскивающей и протравливающей техники
Наличие на начало отчетного периода
Из них исправных
Поступило за отчетный период
Списано за отчетный период
Наличие на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о наличии опрыскивающей
и протравливающей техники»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники» (индекс - ФУ - 4, периодичность годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ұсыну мерзімі жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан жарты жыл ішінде жүзеге асырылған пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында пестицидтің, биоагенттің есепті кезеңнің басындағы болуы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңде сатып алынған пестицидтің, биоагенттің литрінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңінің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдық саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Бүріккіш және дәрілегіш техниканың болуы туралы есеп
Нысан индексі: ФУ-4
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 202 __ жыл (жыл)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
дана (бірлік)
Р/с №
Бүріккіш және дәрілегіш техниканың атауы мен маркасы
Есепті кезеңнің басындағы болуы
Олардың ішінде ақаусызы
Есепті кезеңде түскені
Есепті кезеңде есептен шығарылғаны
Есепті кезеңнің соңындағы болуы
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________ ______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________       ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Бүріккіш және дәрілегіш
техниканың болуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Бүріккіш және дәрілегіш техниканың болуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 4, кезеңділігі жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о наличии опрыскивающей и протравливающей техники» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о наличии опрыскивающей и протравливающей техники, осуществленных за год.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование и марка опрыскивающей и протравливающей техники.
10. В графе 3 формы указывается наличие техники на начало отчетного периода.
11. В графе 4 формы указывается количество исправной техники из числа количества техники на начало отчетного периода (из графы 3 формы).
12. В графе 5 формы указывается количество техники, поступившей за отчетный период.
13. В графе 6 формы указывается количество списанной техники за отчетный период.
14. В графе 7 формы указывается количество техники на конец отчетного периода.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о проведении химических обработок
Индекс формы: ФУ - 5
Периодичность: месячная
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, килограмм, штук
№ п/п
Наименование вредного организма
Наименование сельхоз культуры (угодья)
Площадь распространения особо опасного вредного организма и (или) вредного организма численностью выше экономического порога вредоносности / карантинного объекта, тысяч гектаров
Кадастровый номер/номер поля
Площадь (объем) обработки, тысяч гектар / тысяч тонн
Наименование поставщика услуг по обработке пестицидами, биоагентами (в случае его привлечения)
Наименование опрыскивающей (протравливающей) техники
Израсходовано пестицидов, биоагентов
вид
марка
количество, штук
наименование
литр, килограмм, штук
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о проведении
химических обработок»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о проведении химических обработок» (индекс - ФУ - 5, периодичность месячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бүріккіш және дәрілегіш техниканың болуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, , ұсыну мерзімі жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ұсыну мерзімі жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан жарты жыл ішінде жүзеге асырылған пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында бүріккіш және дәрілегіш техниканың атауы мен маркасы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында есепті кезеңнің басындағы техниканың болуы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңнің басындағы (нысанның 3-бағанынан) техниканың санынан ақаусыз техниканың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде келіп түскен техниканың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңде есептен шығарылған техниканың саны көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында есепті кезеңнің соңындағы техниканың саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп
Нысан индексі: ФУ-5
Кезеңділігі: айлық
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (ай)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 10-ына дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 20-ына дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, килограмм, дана
Р/с №
Зиянды организмнің атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының (алқаптың) атауы
Зиянды / карантиндік объектінің экономикалық шегінен асатын өте қауіпті зиянкестер мен (немесе) зиянкестердің таралу аймағы
Кадастрлық нөмірі/танап нөмірі
Өңдеу алаңы, мың гектар
Пестицидтерді, биоагенттерді өңдеу бойынша қызметті жеткізушінің атауы (оны тартқан жағдайда)
Бүріккіш (дәрілегіш) техниканың атауы
Пестицидтердің, билагенттердің жұмсалғаны
түрі
маркасы
саны, дана
атауы
литр, килограмм, дана
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________ ______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________       ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Химиялық өңдеулер жүргізу
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 5, кезеңділігі айлық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о проведении химических обработок» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о проведении химических обработок, осуществленных за месяц.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 таблицы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование вредного организма, против которого проведена обработка пестицидами, биоагентами.
10. В графе 3 формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры, угодья на которых проведены химические обработки.
11. В графе 4 формы указывается площадь распространения особо опасного вредного организма и (или) вредного организма численностью выше экономического порога вредоносности / карантинного объекта, тысяч гектаров.
12. В графе 5 формы указывается кадастровый номер поля.
13. В графе 6 формы указывается площадь (объем) обработки против особо опасного вредного организма и (или) вредного организма / карантинного объекта.
14. В графе 7 формы указывается наименование исполнителей поставщика услуг по обработке пестицидами, биоагентами.
15. В графе 8 формы указывается вид техники, которая проводила химические обработки.
16. В графе 9 формы указывается марка техники, которая проводила химические обработки.
17. В графе 10 формы указывается количество техники, которая проводила химические обработки.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 10-ына дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 20-ына дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан ай сайын жүзеге асырылған химиялық өңдеулер жүргізу туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында оған қарсы пестицидтермен, биоагенттермен өңдеу жүргізілген зиянды организмнің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында химиялық өңдеулер жүргізілген ауыл шаруашылығы дақылының, алқаптың атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында зиянды / карантиндік объектінің экономикалық шегінен асатын өте қауіпті зиянкестер мен (немесе) зиянкестердің таралу аймағы көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында аса қауіпті зиянкестер мен (немесе) зиянды организмге қарсы өңдеу алаңы көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында орындаушылардың атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 8-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техниканың түрі көрсетіледі.
16. Нысанның 9-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техниканың маркасы көрсетіледі.
17. Нысанның 10-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техника саны көрсетіледі.

18. В графе 11 формы указывается наименование пестицидов, которыми была проведена химическая обработка.
19. В графе 12 формы указывается количество пестицидов израсходованных при проведении химических обработок.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет об оказании услуг по химической обработке
Индекс формы: ФУ - 6
Периодичность: месячная
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
Индивидуальный идентификационный номер
№ п/п
Наименование вредного организма
Наименование сельхоз культур (угодья), объект обработки
Площадь (объем) обработки, тысяч гектар, тысяч тонн, квадратных метров и кубических метров
Наименование физических и юридических лиц, которым оказаны услуги
Наименование опрыскивающей (протравливающей) техники
Израсходовано пестицидов, биоагентов
вид
марка
количество, штук
наименование
количество (литр, килограмм, штук)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет об оказании услуг по
химической обработке»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет об оказании услуг по химической обработке» (индекс - ФУ - 6, периодичность месячная)

18. Нысанның 11-бағанында химиялық өңдеулер жүргізілген пестицидтердің атауы көрсетіледі.
19. Нысанның 12-бағанында химиялық өңдеулер жүргізу кезінде жұмсалған пестицидтердің саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Химиялық өңдеу жөніндегі қызметтер көрсету туралы есеп
Нысан индексі: ФУ-6
Кезеңділігі: айлық
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (ай)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 10-ына дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 20-ына дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Р/с №
Зиянды организмнің атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының (алқаптың) атауы
Өңдеу алаңы (көлемі), мың га, мың тонна, метр квадрат және метр куб
Қызмет көрсетілген жеке және заңды тұлғалардың атауы
Бүріккіш (дәрілегіш) техниканың атауы
Пестицидтердің, биоагенттердің жұмсалғаны
түрі
маркасы
саны, дана
атауы
саны (литр, килограмм, дана)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________ ______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________       ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Химиялық өңдеу жөніндегі
қызметтер көрсету туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Химиялық өңдеу жөніндегі қызметтер көрсету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 6, кезеңділігі айлық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет об оказании услуг по химической обработке» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию об оказании услуг по химической обработке, осуществленных за месяц.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование вредного организма, против которого проведена обработка.
10. В графе 3 формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры, угодья, объекты обработки на которых проведены обработки.
11. В графе 4 формы указывается площадь, объем обработки против вредного организма.
12. В графе 5 формы указывается наименование физических и юридических лиц, которым оказаны услуги по обработке.
13. В графе 6 формы указывается вид техники, которая проводила обработки.
14. В графе 7 формы указывается марка техники, которая проводила обработки.
15. В графе 8 формы указывается количество техники, которая проводила обработки.
16. В графе 9 формы указывается наименование пестицидов, биоагентов израсходованных при проведении обработок.
17. В графе 10 формы указывается количество пестицидов, биоагентов израсходованных при проведении обработок.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов  и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов
Индекс формы: ФУ - 7
Периодичность: годовая
Отчетный период: (год) 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
№ п/п
Наименование запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов
Наименование физических и юридических лиц, поставивших запрещенные, пришедшие негодность пестициды и тару из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов на обезвреживание
Количество запрещенных, пришедших негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов, тонн
Дата обезвреживания
Номер, место расположение бункера
Список лиц, осуществляющих обезвреживание пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов
1
2
3
4
5
6
7
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет по обезвреживанию
запрещенных, пришедших
в негодность пестицидов и
тары из-под них, а также тары
из-под использованных пестицидов»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов»  (индекс - ФУ - 7, периодичность годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, әр айдың 10-ына дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 20-ына дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан ай сайын жүзеге асырылған химиялық өңдеу жөніндегі қызметтер көрсету туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында оған қарсы пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулер жүргізген зиянды организмнің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулер жүргізілген ауыл шаруашылығы дақылының, алқаптың атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында зиянды организмге қарсы өңдеу алаңы, көлемі көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеу жөніндегі қызметтер көрсетілген жеке және заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулерді жүргізген техниканың түрі көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулерді жүргізген техниканың маркасы көрсетіледі.
15. Нысанның 8-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеулерді жүргізген техниканың саны көрсетіледі.
16. Нысанның 9-бағанында пестицидтерді, биоагенттерді өңдеу кезінде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің атауы көрсетіледі.
17. Нысанның 10-бағанында пестицидтерді, биоагенттерді өңдеу кезінде тұтынылған пестицидтердің, биоагенттердің атауы көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп
Нысан индексі: ФУ-7
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (жыл)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Р/с №
Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтердің және олардан босаған ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының атауы
Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдысты, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының залалсыздандыруға жеткізген жеке және заңды тұлғалардың атауы
Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтердің және олардан босаған ыдыстардың, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының саны, тонна
Залалсыздандыру күні
Бункердің нөмірі, орналасқан жері
Пестицидтерді және олардан босаған ыдысты, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының залалсыздандыруды жүзеге асыратын адамдардың тізімі
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________      ______________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________            ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Тыйым салынған, жарамсыз
болып қалған пестицидтерді
және олардан босаған
ыдыстарды залалсыздандыру
жөніндегі есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды залалсыздандыру жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 7, кезеңділігі жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов, осуществленных за год.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов.
10. В графе 3 формы указывается наименование физических и юридических лиц, поставивших запрещенные, пришедшие в негодность пестициды и тару из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов на обезвреживание.
11. В графе 4 формы указывается количество тонн запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов.
12. В графе 5 формы указывается дата обезвреживания.
13. В графе 6 формы указывается номер, месторасположение бункера.
14. В графе 7 формы указывается список лиц, осуществляющих обезвреживание запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов.
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных рамещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о наличии складских помещений
Индекс формы: ФУ - 8
Периодичность: годовая
Отчетный период: (год) 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
№ п/п
Наименование физических и юридических лиц - собственников складских помещений
Место нахождение
Наличие санитар ного паспорта, номер, срок и дата выдачи
Площадь складов, квадратных метров
Наличие складов на начало отчетного периода, штук
Наличие складов на конец отчетного периода, штук
Остаток пестицидов при хранении, литр
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _____________________________________
Aдрес___________________________________________
Aдрес электронной почты __________________________
Телефон _________________________________________
Исполнитель ____________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________ _______________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата «___» _________ 20__года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о наличии складских помещений»
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о наличии складских помещений» (индекс - ФУ - 8, периодичность годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды залалсыздандыру жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есеп беруден кейінгі әр айдың 15-іне дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, ұсыну мерзімі жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан жыл сайын жүзеге асырылған тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды залалсыздандыру жөніндегі ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтердің және олардың ыдыстарының, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтер мен олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруға жеткізген жеке және заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтердің және олардың ыдыстарының, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарының тонна саны көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында залалсыздандыру күні көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында бункердің нөмірі, орналасқан жері көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруды жүзеге асыратын тұлғалардың тізімі көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Қоймалық үй-жайлардың бар-жоғы туралы есеп
Нысан индексі: ФУ-8
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 202 __ жылғы ______ (жыл)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Р/с №
Жеке және заңды тұлғалардың – қоймалық үй-жайларды иеленушілердің атауы
Орналасқан жері
Санитариялық паспорттың болуы, нөмірі, берілген мерзімі мен күні
Қоймалардың алаңы, шаршы метр
Есепті кезеңнің басындағы қоймалардың болуы, дана
Есепті кезеңнің соңындағы қоймалардың болуы, дана
Пестицидтерді сақтау кезіндегі қалдық, литр
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Телефон ________________
Орындаушы ____________             ______________________________________
(қолы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________             ______________________________________
(қолы)                   (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні 20__жылғы "___" _________
"Қоймалық үй-жайлардың
бар-жоғы туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Қоймалық үй-жайлардың бар-жоғы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ФУ – 8, кезеңділігі жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных «Отчет о наличии складских помещений» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений».
3. Форма представляется:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия - лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о наличии складских помещений, осуществленных за год.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование физических и юридических лиц - собственников складских помещений, в случае нахождения складских помещений во временном владении и пользовании - номер (при наличии) и дата заключения договора аренды.
10. В графе 3 формы указывается местонахождение складских помещений.
11. В графе 4 формы указывается наличие, номер, срок и дата выдачи санитарного паспорта.
12. В графе 5 формы указывается площадь складских помещений.
13. В графе 6 формы указывается количество складских помещений на начало отчетного периода.
14. В графе 7 формы указывается количество складских помещений на конец отчетного периода.
15. В графе 8 формы указывается остаток пестицидов при хранении.
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 17 марта 2021 года № 82
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2015 года № 15-05/844
Норматив запаса по видам пестицидов
№ п/п
Наименование особо опасного вредного организма
Процент запаса от прогнозируемой площади, до
1
2
3
1
Саранчовые (азиатская, мароккская и итальянский прус)
30

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қоймалық үй-жайлардың бар-жоғы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, ұсыну мерзімі жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне, жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан жыл сайын жүзеге асырылған қоймалық үй-жайлардың бар-жоғы жөніндегі ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке түсініктемеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында жеке және заңды тұлғалардың – қоймалық
үй-жайларды иеленушілердің атауы, қоймалық үй-жайлар уақытша иелікте және пайдалануда болған жағдайда – жалға алу шартының жасалған күні және нөмірі (бар болса) көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында қоймалық үй-жайлардың орналасқан жері көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында санитариялық паспорттың бар-жоғы, нөмірі, мерзімі және берілген күні көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында қоймалық үй-жайлардың алаңы көрсетіледі;
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңнің басындағы қоймалық үй-жайлардың саны көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында есепті кезеңнің соңындағы қоймалық үй-жайлардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 8-бағанында сақтау кезіндегі пестицидтердің қалдығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 17 наурыздағы
№ 82 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 15-05/844 бұйрығына
1-қосымша
Пестицидтердің түрлері бойынша қор нормативі
Р/с №
Аса қауіпті зиянды организмнің атауы
Болжамды алаңдағы қор пайызы, дейін
1
2
3
1
Шегірткетектестер (азиялық, мароккалық және италиялық прус)
30