Об утверждении перечня отходов, не подлежащих энергетической утилизации
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 марта 2021 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2021 года № 22366. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 июля 2021 года № 275
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 30.07.2021 № 275 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования .)
В соответствии с подпунктом 28-15) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень отходов, не подлежащих энергетической утилизации.
2. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

Энергетикалық кәдеге жаратуға жатпайтын қалдықтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 18 наурыздағы № 70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 наурызда № 22366 болып тіркелді. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 30 шілдедегі № 275 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 30.07.2021 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабының 28-15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Энергетикалық кәдеге жаратуға жатпайтын қалдықтардың қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
Утвержден приказом
и.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 марта 2021 года № 70
Перечень отходов, не подлежащих энергетической утилизации
№ п/п
Наименование отходов, не подлежащих энергетической утилизации
1
Жидкие отходы
2
Опасные отходы, которые являются взрывчатыми, коррозийными, окисляемыми, высокоогнеопасными или огнеопасными
3
Отходы от медицинских или ветеринарных учреждений, которые являются инфицированными
4
Отходы, содержащие стойкие органические загрязнители
5
Пестициды
6
Ртутьсодержащие лампы и приборы
7
Электронное и электрическое оборудование
8
Лом цветных и черных металлов
9
Батареи литиевые, свинцово-кислотные
10
Отходы строительных материалов

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрідің м.а.
Е. Нысанбаев
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрідің м.а.
2021 жылғы 18 наурыздағы
№ 70 Бұйрығымен
бекітілген
Энергетикалық кәдеге жаратуға жатпайтын қалдықтардың тізбесі
№ п/п
Энергетикалық кәдеге жаратуға жатпайтын қалдықтардың атауы
1
Сұйық қалдықтар
2
Жарылатын, коррозиялы, қышқылданатын, өрт қаупі жоғары немесе өрт қаупі бар қауіпті қалдықтар
3
Медициналық немесе ветеринариялық мекемелердің жұқпалы болып табылатын қалдықтары
4
Жойылмайтын органикалық ластаушыларды қамтитын қалдықтар
5
Пестицидтер
6
Құрамында сынап бар лампалар мен аспаптар
7
Электрондық және электр жабдықтары
8
Түсті және қара металдар сынықтары
9
Литий, қорғасын-қышқыл батареялары
10
Құрылыс материалдарының қалдықтары