О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 115/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 апреля 2021 года № 22490
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10730) следующие изменения и дополнения:
в Правилах присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) дифференциальная станция – комплекс радиоэлектронных и технических средств, расположенных в пункте с известными пространственными координатами, с помощью которых осуществляется прием и обработка сигналов глобальной навигационной спутниковой системы, вычисление дифференциальных поправок и передача их в составе корректирующей информации по каналам связи потребителю для повышения точности определения его пространственных координат при нахождении потребителя в радиусе действия дифференциальной поправки;
2) присвоение (назначение) полосы частот, радиочастот (радиочастотного канала) – разрешение на использование радиочастотного спектра, выдаваемое соответствующим радиочастотным органом пользователю радиочастотным спектром на использование указываемой в этом разрешении полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала) с применением радиоэлектронного средства;

"Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 115/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 сәуірде № 22490 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10730 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) дифференциалды станция – белгілі кеңістік координаталарымен пунктте орналасқан радиоэлектрондық және техникалық құралдардың жинағы олардың көмегімен ғаламдық навигациялық спутниктік жүйесінің сигналын қабылдау және өңдеу дифференциалды түзетулер әрекетінің радиусында тұтынушының болуы кезінде оның кеңестік координаттарын нақтылығын айқындауды жоғарылату үшін оған байланыс арналары арқылы түзетілген ақпараттар құрамында дифференциялдық түзетулерді есептеу және жіберу жүзеге асырылады;
2) жиіліктер белдеуін, радиожиілікті (радиожиілік арнасын) иелікке беру (тағайындау) – тиісті радиожиілік органы радиожиілік спектрін пайдаланушыға осы рұқсатта көрсетілетін жиіліктер белдеуін, радиожиілікті (радиожиілік арнасын) радиоэлектрондық құралды қолдана отырып пайдалану үшін берілетін радиожиілік спектрін пайдалануға арналған рұқсат;

3) совместное использование частот – использование частот двумя и более пользователями
4) национальный оператор системы высокоточной спутниковой навигации (далее – национальный оператор СВСН) – акционерное общество со стопроцентным участием государства в уставном капитале, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложены задачи создания, эксплуатации и развития системы высокоточной спутниковой навигации;
5) высокочастотное устройство – оборудование и (или) приборы, предназначенные для генерирования и использования электромагнитной энергии в промышленных, научных, медицинских, бытовых или других целях, за исключением применения в области телекоммуникаций;
6) подвижное радиоэлектронное средство – радиоэлектронное средство, не имеющее постоянной привязки к географическим координатам;
7) мобильная связь – это радиосвязь между абонентами, местоположение которых может меняться;
8) владелец РЭС и (или) ВЧУ – физическое или юридическое лицо, у которого эти средства или устройства находятся в собственности, на праве хозяйственного ведения или на праве оперативного управления, либо ином законном основании (аренда, безвозмездное пользование);
9) радиочастотный спектр (далее – РЧС) – определенная совокупность радиочастот в диапазоне от 3 килогерц (далее – кГц) до 400 гигагерц (далее – ГГц);
10) радиоэлектронное средство – техническое средство, предназначенное для передачи и (или) приема радиоволн и состоящее из одного или нескольких передающих и (или) приемных устройств, либо их комбинаций, включая вспомогательное оборудование;
11) радиорелейные линии (далее – РРЛ) – радиосвязь по линии, образованной цепочкой приемо-передающих (ретрансляционных) радиостанций, в том числе радиомосты с топологией "точка-точка";
12) стационарное радиоэлектронное средство – радиоэлектронное средство, имеющее постоянные географические координаты;
13) Национальная таблица – таблица распределения полос частот между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до 400 ГГц для радиоэлектронных средств всех назначений утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 22 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10375);
14) электромагнитная совместимость – способность технического средства функционировать с заданным качеством в заданной электромагнитной обстановке и не создавать недопустимых электромагнитных помех другим техническим средствам;
15) VSAT-станция – земная станция спутниковой связи с малой апертурой антенны, работающая как часть спутниковой сети (с топологией звезда, каждый с каждым или точка-точка), управляемая и контролируемая централизованно с помощью функциональных средств центра управления сетью (далее – ЦУС) или назначенной VSAT-станции, выполняющей функции ЦУС.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

3) жиілікті бірлесіп пайдалану – екі немесе одан да көп пайдаланушылардың жиіліктерді пайдалануы;
4) жоғары нүктелі спутниктік навигациялық жүйенің ұлттық операторы (бұдан әрі – ЖСНЖ ұлттық операторы) – Қазақстан Республикасының спутниктік навигациялық жүйесін басқаруды және пайдалануды, спутниктік навигациялық қызмет саласында технологиялық бірлігін іске асыратын, сондай-ақ оны пайдалану негізінде қызметтерді көрсететін ұйым;
5) жоғары жиілікті құрылғы – телекоммуникация саласында пайдалануды қоспағанда, электромагниттік энергияны өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық, тұрмыстық немесе басқа мақсаттарда шоғырландыруға және пайдалануға арналған жабдық және (немесе) аспаптар;
6) жылжымалы радиоэлектрондық құрал – географиялық координаталарға тұрақты байланыстырылмаған радиоэлектрондық құрал;
7) мобильді байланыс – бұл абоненттер арасында пайдалану орнын ауыстыра алатын радиобайланыс;
8) РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ иесі – осы құралдар немесе құрылғылар меншігінде, шаруашылық жүргізу құқығында немесе жедел басқару құқығында не болмаса өзге заңды негізде (жалға алу, өтеусіз пайдалану) болатын заңды немесе жеке тұлға;
9) радиожиілік спектрі (бұдан әрі – РЖС) – 3 килогерцтен (бұдан әрі – кГц) 400 гигагерцке (бұдан әрі – ГГц) дейінгі ауқымдағы радиожиіліктердің белгілі бір жиынтығы;
10) радиоэлектрондық құрал – көмекші жабдықты қоса алғанда, радиотолқындарды таратуға және (немесе) қабылдауға арналған және бір немесе бірнеше таратушы және (немесе) қабылдаушы құрылғылардан не олардың құрамаларынан құралатын техникалық құрал;
11) радиорелелік желілер (бұдан әрі – РРЖ) – радиостанциялардың қабылдау-беру (ретрансляциялық) тізбегімен құрылған радиобайланыс желісі, оның ішінде, "нүкте-нүкте" топологиясы бар радиокөпір;
12) стационарлық радиоэлектрондық құрал – тұрақты географиялық координаталары бар радиоэлектрондық құрал;
13) Ұлттық кесте – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 22 бұйрығымен бекітілген (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 10375 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы радио қызметтері арасында барлық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға арналған 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейінгі жиіліктер ауқымында жиіліктер белдеулерін бөлу кестесі;
14) электромагнитті үйлесімділік – техникалық құралдың берілген электромагниттік жағдайда белгіленген сапада жұмыс істеу және басқа техникалық құралдарға жол берілмейтін электромагниттік бөгеулер жасамау қабілеті;
15) VSAT-станция – желіні басқару орталығының (бұдан әрі – ЖБО) функционалдық құралдарының көмегімен басқарылатын және бақыланатын немесе ЖБО функцияларын орындайтын VSAT-станциясымен белгіленетін спутниктік байланыстың бір бөлігі ретінде ЖБО жұмыс істейтін шағын антенна апертурасы бар жердегі спутниктік байланыс станциясы.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. Территориальные подразделения по месту использования РЧС ежегодно выставляют извещения на уплату с указанием годовой суммы платы за РЧС и направляют их пользователям РЧС посредством портала не позднее 20 февраля текущего отчетного периода.";
дополнить пунктами 21-1, 21-2 и 21-3 следующего содержания:
"21-1. Для операторов связи, принявших на себя обязательства по направлению самостоятельно или консолидировано средств, не менее высвобожденных от снижения соответствующей ставки платы, на финансирование проектов широкополосного доступа к Интернет в городских и сельских населенных пунктах годовая сумма платы исчисляется по сниженной на девяносто процентов ставке, установленной Налоговым кодексом.
21-2. В случае получения и (или) переоформления разрешения на РЧС с указанием обязательств по направлению не менее высвобожденных средств от снижения соответствующей ставки платы, на финансирование проектов широкополосного доступа к Интернет в городских и сельских населенных пунктах территориальное подразделение направляет такому оператору связи новое извещение с указанием суммы, рассчитанной по сниженной на девяносто процентов ставке платы взамен ранее выданного извещения не позднее 20 числа месяца, следующего за месяцем, в котором оператором связи получено и (или) переоформлено разрешение на РЧС.
При этом сниженная ставка платы применяется с 1 января 2020 года.
21-3. В случае подтверждения по результатам аудированных сведений факта неисполнения оператором связи обязательств по направлению не менее высвобожденных средств от снижения соответствующей ставки платы, на финансирование проектов широкополосного доступа к Интернет в городских и сельских населенных пунктах, уполномоченный орган в области связи не ранее чем через год после года, следующего за отчетным, осуществляет перерасчет суммы годовой платы за использование РЧС за отчетный год, которая должна быть пропорциональна невыполненному объему финансовых обязательств за этот отчетный год. При этом территориальное подразделение направляет такому оператору связи новое извещение с указанием суммы, рассчитанной пропорционально не выполненным обязательствам взамен ранее выданного извещения.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Разрешение на РЧС переоформляется без проведения процедур, указанных в пункте 8 настоящих Правил, в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при наличии) физического лица или наименования юридического лица;
2) получения или переоформления услугополучателем лицензии на деятельность в области связи и телерадиовещания;

"21. РЖС пайдалану орны бойынша аумақтық бөлімшелер жыл сайын РЖС үшін төлемнің жылдық сомасын көрсете отырып, төлемге хабарлама шығарады және оларды ағымдағы есепті кезеңнің 20 ақпанынан кешіктірмей портал арқылы РЖС пайдаланушыларына жібереді.";
мынадай мазмұндағы 21-1, 21-2 және 21-3-тармақтармен толықтырылсын:
"21-1. Қалалық және ауылдық елді мекендерде Интернетке кең жолақты қол жеткізу жобаларын қаржыландыруға дербес немесе төлемақының тиісті ставкасын төмендетуден босатылған қаражаттан кем емес шоғырландырылған қаражатты жіберу бойынша өзіне міндеттемелер алған байланыс операторлары үшін төлемақының жылдық сомасы Салық кодексінде белгіленген тоқсан пайызға төмендетілген мөлшерлеме бойынша есептеледі.
21-2. Тиісті төлемақы ставкасын төмендетуден босатылған қаражаттан кем емес қаражат жіберу бойынша міндеттемелерді көрсете отырып, РЖС-ға рұқсатты алған және (немесе) қайта ресімдеген жағдайда, аумақтық бөлімше осындай байланыс операторына бұрын берілген хабарламаның орнына тоқсан пайызға төмендетілген төлемақы ставкасы бойынша есептелген соманы көрсете отырып, байланыс операторы РЖС-ға рұқсат алған және (немесе) қайта ресімдеген айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей жаңа хабарлама жібереді.
Бұл ретте төмендетілген төлемақы мөлшерлемесі 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылады.
21-3. Аудиттелген мәліметтердің нәтижелері бойынша байланыс операторының қалалық және ауылдық елді мекендерде Интернетке кең жолақты қол жеткізу жобаларын қаржыландыруға тиісті төлемақы ставкасын төмендетуден босатылған қаражаттан кем емес жіберу бойынша міндеттемелерді орындамау фактісі расталған жағдайда, байланыс саласындағы уәкілетті орган есепті жылдан кейінгі жылдан кейін кемінде бір жыл өткен соң есепті жыл үшін РЖС пайдаланғаны үшін жылдық төлемақы сомасын қайта есептеуді жүзеге асырады, ол осы есепті жыл үшін қаржылық міндеттемелердің орындалмаған көлеміне барабар болуға тиіс. Бұл ретте аумақтық бөлімше бұрын берілген хабарламаның орнына орындалмаған міндеттемелерге барабар есептелген соманы көрсете отырып, осындай байланыс операторына жаңа хабарлама жібереді.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. РЖС рұқсаты осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген тәртіпте рәсімдерді өткізбей мынадай:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы өзгерген;
2) иесі немесе өтінім беруші байланыс және телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметке лицензияны алған (және/немесе қайта ресімдеу);

3) окончания строк для продления разрешения на РЧС (в случае, если разрешения на РЧС ранее было выдано в бумажном виде);
4) если юридическое лицо является правопреемником реорганизованного юридического лица;
5) если не изменились технические параметры, назначение и место установки РЭС и ВЧУ, а также, если технические параметры не превышают значения, указанных в ранее выданном разрешении на РЧС;
6) перевода разрешения на РЧС в электронный формат;
7) принятия обязательств по финансированию проектов широкополосного доступа к Интернет в городских и сельских населенных пунктах.
В случае изменений наименования административно-территориальной единицы, улицы, нумерации зданий или сооружений переоформление разрешения на РЧС не требуется.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Для переоформления разрешения на РЧС без проведения процедур, указанных в пункте 8 к настоящим Правилам, услугополучатель направляет услугодателю посредством портала:
1) заявку по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) пояснительную записку в произвольной форме;
Для разрешения судовой станции, необходимо предоставить свидетельство о праве плавания морского судна под Государственным флагом Республики Казахстан;
3) копия разрешения на РЧС (в случае получения на бумажном носителе);
В случае получения разрешения на РЧС в электронном виде (посредством портала), копия разрешения на РЧС не требуется;
4) документ, подтверждающий правопреемство, - в случае реорганизации юридического лица;
5) в зависимости от вида радиосвязи заполняется анкета на стационарное радиоэлектронное средство сухопутной подвижной (на базовую станцию сотовой связи (2G, 3G, 4G, 5G), на радиоэлектронное средство системы беспроводной радиосвязи (WLL), на стационарное радиоэлектронное средство УКВ, КВ, транкинговой радиосвязи и сетей передачи данных) и морской служб (береговые, радиолокационные станции, радиомаяки и другие) согласно приложению 5, либо анкета на радиорелейную линию согласно приложению 6, либо анкета на телерадиовещательный передатчик согласно приложению 7 либо анкета на земную станцию согласно приложению 8 к настоящим Правилам (для судовых станций заполненная анкета с техническими данными по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правил);
6) документ, подтверждающий уплату в государственный бюджет за использование РЧС.
В случае переоформления разрешений на РЧС, полученных в электронном виде (посредством портала), анкета на РЭС не требуется;
Работник услугодателя в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки передает на исполнение в территориальное подразделение по месту использования РЧС.";

3) РЖС пайдалану үшін ұзарту жолдары аяқталған (егер РЖС рұқсат бұрын қағаз түрінде алынған болса);
4) егер заңды тұлға қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мұрагері болып табылған;
5) егер техникалық параметрлері, РЭҚ және ЖЖҚ-ның міндеті мен орнату орны өзгермеген, сондай-ақ техникалық мәліметтер бұрын берілген рұқсатта көрсетілген мәнінен аспаған;
6) РЖС-ға рұқсатты электрондық түрге ауыстырған;
7) қалалық және ауылдық елді мекендерде Интернетке кең жолақты қол жеткізу жобаларын қаржыландыру бойынша міндеттемелер қабылдаған жағдайларда қайта ресімдейді.
Әкімшілік-аумақтық бірліктің, көшенің атауы, ғимараттар мен құрылыстардың нөмірлері өзгерген жағдайда РЖС-ға рұқсатты қайта ресімдеу талап етілмейді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағидаларға 8-тармақта көрсетілген рәсімдерді өткізбей РЖС-ға рұқсатты қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мыналады жолдайды:
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді;
2) еркін нысанда түсіндірме жазбаны.
Кеме станциясының рұқсаты үшін теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлігін ұсыну қажет;
3) РЖС рұқсатының көшірмесі (қағаз тасығышта алған жағдайда);
РЖС рұқсаты электрондық түрде алынған жағдайда (портал арқылы) РЖС-ға рұқсат көшірмесі талап етілмейді.
4) заңды тұлға қайта ұйымдастырылған жағдайда, құқықтық мұрагерлікті растайтын құжат;
5) радиобайланыс түріне байланысты құрлықтағы жылжымалы стационарлық радиоэлектрондық құралға (ұялы байланыстың базалық станциясына (2G, 3G, 4G, 5G), сымсыз радиобайланыс жүйесінің радиоэлектрондық құралына (WLL), УҚТ, КВ, транкингтік радиобайланыс және деректерді беру желілеріне) және теңіз қызметтеріне (жағалау, радиолокациялық станциялар, радиомаяктар және басқалар) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес сауалнама, немесе 6-қосымшаға сәйкес радиорелейлік желіге сауалнама, немесе 7-қосымшаға сәйкес телерадио хабарларын таратушыға сауалнама, немесе 8-қосымшаға сәйкес жер станциясына сауалнама толтырылады (кеме станциялары үшін осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық деректермен толтырылған сауалнама);
6) РЖС пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетке төленгенін растайтын құжат.
РЖС-ға электрондық түрде (портал арқылы) алынған рұқсаттарды қайта ресімдеген жағдайда РЭҚ-қа сауалнама талап етілмейді;
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде РЖС пайдалану орны бойынша аумақтық бөлімшеге орындауға береді.";

дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. В целях оформления обязательств по финансированию проектов широкополосного доступа в Интернет в городских и сельских населенных пунктах услугополучатель направляет разрешение на использование радиочастотного спектра для переоформления посредством Портала услугодателю, который вносит обязательства и возвращает разрешение на использование радиочастотного спектра услугополучателю в течение тридцати календарных дней со дня поступления заявки.
При переоформлении разрешения на использование РЧС в случае принятия оператором связи обязательств по финансированию проектов широкополосного доступа в Интернет в городских и сельских населенных пунктах переоформление ранее выданных заключений ЭМС РЭС и направление новых уведомлений о начале эксплуатации РЭС не требуется.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Восстановление или переоформление оригинала заключения ЭМС РЭС и ВЧУ производится, в случаях:
1) утери оригинала заключения ЭМС (в случае, если выдано в бумажном виде);
2) если юридическое лицо является правопреемником реорганизованного юридического лица, при этом, не изменились технические параметры РЭС и географические координаты расположения РЭС.
Выдача такого документа осуществляется без проведения экспертизы ЭМС РЭС в срок не более трех рабочих дней, а также в соответствии с условиями договора между услугополучателем и Государственной радиочастотной службой.
В случае изменения фамилии, имени, отчества (при наличии) физического лица и (или) наименования юридического лица, а также в случае переоформления разрешения на РЧС и при этом, если не изменились технические параметры РЭС и географические координаты расположения РЭС переоформление заключения ЭМС РЭС и ВЧУ не требуется.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. В соответствии со статьей 16-2 Закона, физические и (или) юридические лица, в том числе дипломатические и консульские представительства иностранных государств, до начала или прекращения эксплуатации РЭС и (или) ВЧУ обязаны направить уведомление в территориальные подразделения для РЭС и ВЧУ, согласно перечню РЭС и ВЧУ, на которые требуется подача уведомления о начале или прекращении эксплуатации РЭС и (или) ВЧУ (далее - перечень РЭС и ВЧУ) в соответствие с приложением 15 к настоящим Правилам, за исключением РЭС, установленных на морских судах плавающих под флагом Республики Казахстан по форме утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10194).
При переоформлении ранее выданных разрешений на РЧС по основаниям, не связанным с изменением технических параметров РЭС и географических координат расположения РЭС, направление нового уведомления о начале эксплуатации взамен ранее направленного не требуется.";
приложение к стандарту государственной услуги "Выдача, аннулирование, продление и переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:
"25-1. Қалалық және ауылдық елді мекендерде Интернетке кең жолақты қол жеткізу жобаларын қаржыландыру бойынша міндеттемелерді ресімдеу мақсатында көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы қайта ресімдеу үшін радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсатты жібереді, ол өтінім келіп түскен күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға радиожиілік спектрін пайдалануға арналған рұқсатты міндеттемелер енгізеді және қайтарады.
Байланыс операторы қалалық және ауылдық елді мекендерде Интернетке кең жолақты қолжетімділік жобаларын қаржыландыру бойынша міндеттемелерді қабылдаған жағдайда РЖС пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеу кезінде РЭҚ ЭМҮ бұрын берілген қорытындыларын қайта ресімдеу және РЭҚ пайдалануды бастау туралы жаңа хабарламаларды жіберу талап етілмейді.":
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ қорытындысының телнұсқасын қалпына келтіру және (немесе) қайта ресімдеу мынадай жағдайларда:
1) ЭМҮ қорытындысының телнұсқасы жоғалғанда (егер, қағаз түрде берілген болса);
2) егер заңды тұлға қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтық мұрагері болып табылса, бұл ретте РЭҚ-тың техникалық өлшемдері және РЭҚ орналасуының географиялық координаталары өзгермеген жағдайда жүргізіледі.
Мұндай құжатты беру РЭҚ ЭМҮ сараптамасын жүргізбестен үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушысы мен Мемлекеттік радиожиілік қызметі арасындағы шарт талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және (немесе) заңды тұлғаның атауы өзгерген жағдайда, сондай-ақ РЖС рұқсатты қайта ресімдеген жағдайда және бұл ретте РЭҚ техникалық параметрлері және РЭҚ орналасуының географиялық координаттары өзгермесе, РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ қорытындысын қайта ресімдеу талап етілмейді.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Заңның 16-2-бабына сәйкес, жеке және (немесе) заңды тұлғалар, оның ішінде шет мемлекеттердің дипломатиялық және консулдық өкілдіктері, Қазақстан Республикасының туымен жүзетін теңіз кемелерінде орнатылған РЭҚ-тен басқа осы Қағидаларға 15-қосымшадағы РЭҚ пен (немесе) ЖЖҚ-ны пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама беруді талап ететін РЭҚ пен ЖЖҚ тізілімге сәйкес аумақтық органдарға РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ-ны пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаны "Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10194 болып тіркелген) айқындалатын нысан бойынша жіберуге міндетті.
РЭҚ техникалық өлшемдерін және РЭҚ орналасуының географиялық координаттарын өзгертуге байланысты емес негіздер бойынша РЖС бұрын берілген рұқсаттарды қайта ресімдеу кезінде бұрын жіберілгеннің орнына пайдаланудың басталғаны туралы жаңа хабарлама жіберу талап етілмейді.";
"Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, күшін жою, ұзарту және қайта ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложения 10 и 11 изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого, двадцать пятого, двадцать шестого, двадцать седьмого, двадцать восьмого, двадцать девятого, тридцатого, тридцать первого, тридцать второго, тридцать третьего, тридцать четвертого, тридцать пятого, тридцать шестого, сорок восьмого, сорок девятого и пятидесятого пункта 1 настоящего приказа, которые действуют в период с 1 января 2020 года до 1 января 2025 года.
Министр цифрового развития,
инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 2 апреля 2021 года № 115/НҚ
Приложение к стандарту
государственной услуги
"Выдача, аннулирование,
продление и переоформление
разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан"
Ставки сбора за выдачу разрешения на использование радиочастотного спектра телевизионным и радиовещательным организациям

5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.";
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 2025 жылғы 1 қаңтарға дейінгі кезеңде қолданылатын осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы және елуінші абзацтарын қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрі Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің
2021 жылғы 2 сәуірдегі
№ 115/НҚ бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, жою, ұзарту және қайта ресімдеу" мемлекеттік қызметінің стандартына қосымша
Телевизия және радио хабарларын тарату ұйымдарына радиожиiлiк спектрiн пайдалануға рұқсат бергені үшін алым мөлшерлемелері

605
область
110
2.4.
Мощность передающего радиоэлектронного средства до 1 000 Вт включительно
город республиканского значения и столица
855
область
155
2.5.
Мощность передающего радиоэлектронного средства свыше 1 000 Вт
город республиканского значения и столица
1 481
область
269
Приложение 2 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 2 апреля 2021 года № 115/НҚ
Приложение 5
к Правилам присвоения полос
частот, радиочастот
(радиочастотных каналов),
эксплуатации радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств, а также проведения
расчета электромагнитной
совместимости
радиоэлектронных средств
гражданского назначения
Анкета на стационарное радиоэлектронное средство сухопутной подвижной (на базовую станцию сотовой связи (2G, 3G, 4G), на радиоэлектронное средство системы беспроводной радиосвязи (WLL), на стационарное радиоэлектронное средство УКВ, КВ, транкинговой радиосвязи и сетейпередачи данных) и морской служб (береговые, радиолокационные станции, радиомаяки и т.д.)
Раздел1 – Общие данные
1-a, 1-b, 1-c. Территория деятельности:*
1-d. Улица:*
1-e. Дом\Строение:
1-f. Географические координаты С.Ш.:*
1-f. Географические координаты В.Д.:*
1-g. Общее количество секторов:*
1-h. Стандарт связи:*
1-i. Планируемый радиус зоны обслуживания, км:*
1-jСкорость передачи данных, Мбит/с:*
1-k. Дуплексный разнос, МГц:
Раздел 2 –Технические данные
2-a. Производитель приемопередатчика:*
2-b. Модель приемопередатчика:*
2-с. Чувствительность, мкВ:*
2- d. Вид модуляции:*
2-е. Класс излучения
Необходимая ширина полосы:*
Ед.изм.:*
Тип модуляции основной несущей:*
Характер сигнала(ов), модулирующего(их)основную несущую:*
Тип передаваемой информации:*
Подробные данные о сигнале(ах):
Характер уплотнения:
2-f. Избирательность по соседнему каналу (не заполняется для технологий 3G), дБ:*
2- g. Избирательность интермодуляционная (не заполняется для технологий 3G), дБ:*
2- h. Поляризация:*
2- i. Тип антенны:*
2- i. Направленность антенны:*
2-j. Номер сектора*
2-k. Производитель антенны*
2-l. Модель антенны*
2-l. Количество indoor антенн*
2-m. Коэффициент усиления, дБи*
2-n. Азимут макс. излучения, град*
2-o. Высота подвеса, м*
2-p. Угол места, град*
2-q. Потери в АФУ, дБ*
2-r. Мощность передатчика (на сектор), Вт*
2-s.Частота приема (мин.граница), МГц*
2-t.Частота приема (макс.граница), МГц*
2-u. Частота передачи (мин.граница), МГц*
2-v. Частота передачи (макс.граница), МГц*
2-w. Несущая частота приема, МГц* (каналы согласно частотному плану**)
2-x. Несущая частота передачи, МГц* (каналы согласно частотному плану**)
2-y. Идентификатор соты базовой станции* (Cell ID/CI)/Код зоны обслуживания (SAC)***

605
облыс
110
2.4.
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 1000 Вт-ты қоса алғанға дейін
республикалық маңызы бар қала және астана
855
облыс
155
2.5.
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 1000 Вт-тан жоғары
республикалық маңызы бар қала және астана
1 481
облыс
269
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрінің
2021 жылғы 2 сәуірдегі
№ 115/НҚ
бұйрығына 2-қосымша
Жиіліктер белдеулерін радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондақ құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларына 5-қосымша
Құрлықтағы жылжымалы (ұялы байланыстың базалық станциясына (2G, 3G, 4G), сымсыз радиобайланыс жүйесінің радиоэлектронды құралына (WLL), УҚТ, ҚТ, транкингтік радиобайланыс пен деректерді тарату желілерінің стационарлы радиоэлектронды құралына) және теңіз қызметтерінің (жағалау, радиолокация станциялары, радиомаяктар және т.б.) стационарлы радиоэлектронды құралына сауалнама
1-Бөлім – Жалпы деректер
1-a, 1-b, 1-c. Қызмет аумағы:*
1-d. Көше:*
1-e. Үй\Құрылыс:
1-f. Географиялық координаталары С.Е.:*
1-f. Географиялық координаталары Ш.Б.:*
1-g. Секторлардың жалпы саны:*
1-h. Байланыс стандарты:*
1-i. Қызмет көрсету аймағының жоспарланған радиусы, км:*
1-j Деректерді тарату жылдамдығы, Мбит/с:*
1-k. Дуплекстік алшақтау, МГц:
2 - Бөлім – Техникалық деректер
2-a. Қабылдап-таратқышты өндіруші:*
2-b. Қабылдап-таратқыштың моделі:*
2-c. Жабдықтың сериялық нөмірі:
2-d. Сезімталдылығы, мкВ:*
2-e. Модуляция түрі:*
Қажетті жолақ ені: *
Өлш. бірл.:*
Негізгі тасымалдаушының модуляциясының типі:*
Негізгі тасымалдаушыны модуляциялайтын сигнал (дар) дың сипаты: *
Жіберілетін ақпарат типі: *
Сигнал (дар) туралы нақты деректер:
Тығыздалу сипаты:
2- f. Көрші арна бойынша таңдау (3G технологиялары үшін толтырылмайды), дБ: *
2- g. Интермодуляциялық таңдау (3G технологиялары үшін толтырылмайды), дБ:*
2- h. Поляризация:*
2- i. Антенна типі:*
2- i. Антеннаның бағыттылығы: *
2- j. Сектор нөмірі *
2- k. Антеннаны өндіруші *
2- l. Антеннаның моделі *
2- l. Indoor антенналар саны*
2- m. Күшейту коэффициенті, дБи*
2- n. Максималды сәуле шығару азимуты, град *
2- o. Іліну биіктігі, м*
2- p. Орынның бұрышы, град *
2- q. АФҚ-дағы шығындар, дБ *
2- r. Таратқыштың қуаты (секторға), Вт *
2- s. Қабылдау жиілігі (мин.шекарасы), МГц*
2- t. Қабылдау жиілігі (макс.шекарасы), МГц*
2- u. Тарату жиілігі (мин.шекарасы), МГц*
2- v. Тарату жиілігі (макс.шекарасы), МГц*
2- w. Қабылдаудың тасымалдаушы жиілігі, МГц* (жиілік жоспарына сәйкес арналар **)
2- x. Таратудың тасымалдаушы жиілігі, МГц* (жиілік жоспарына сәйкес арналар **)
2- y. Базалық станция сотасының сәйкестендіргіші*(Cell ID/CI)/Қызмет көрсету зонасының коды (SAC)***

Раздел 3 – Идентификационные данные***
3-a. Идентификационный номер базовой станций (BSIC)**
Цветовой код сети (NCC):*
Цветовой код базовой станции (BCC):*
3-b. Идентификатор местоположения (LAI)**
Код страны (MCC):*
Код мобильной сети (MNC):*
Код местности (LAC)/ Код зоны отслеживания (TAC):*
Раздел 4 – дополнительная информация
Номер разрешения на использование РЧС:
Дата выдачи разрешения:
Срок действия разрешения:
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности.
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Подпись
Должность
Дата
Примечание: основные сокращения, указанные в перечне анкеты на радиоэлектронное средство системы подвижной радиосвязи:
* – обязательные поля к заполнению;
** – каналы согласно частотному плану - GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800, LTE, Wi-Fi;
***– поля и разделы исключительно для базовых станций сотовой связи;
АФУ – антенно-фидерное устройство;
АЧХ – амплитудно-частотная характеристика;
Вт – ватт;
С.Ш. и В.Д – северной широты и восточной долготы;
град. – градус;
дБ – децибел;
дБи – изотропный децибел;
м – метр;
км – километр;
мкВ – микровольт;
РЭС – радиоэлектронное средство;
BCC – Base station Colour Code (Цветовой код базовой станции);
BSIC – BaseStationIdentityCode (Идентификационный номер базовой станций);
CDMA – CodeDivisionMultipleAccess (Множественный доступ с кодовым разделением);
Cell ID - Cell Identifier (Идентификатор соты. Указывается для стандартов GSM и LTE);
GSM – Global System for Mobile Communications (Глобальнаясистемамобильнойсвязи);
LAC – Location Area Code (Кодместности. Указывается только для стандартов GSM и UMTS);
LAI – Location Area Identification (Идентификатор местоположения);
LTE – Long Term Evolution (Долгосрочное развитие);
MCC – Mobile Country Code (Кодстраны);
MNC – Mobile Network Code (Код мобильной сети. Указывается для всех стандартов);
NCC –NetworkColourCode (Цветовой код сети);
SAC –ServiceAreaCode (Код зоны обслуживания. Указывается для стандарта UMTS);
TAC – TrackingAreaCode (Кодзоныотслеживания. Указывается только для стандарта LTE);
UMTS –UniversalMobileTelecommunicationsSystem (Универсальная мобильная телекоммуникационная система).
Wi-Fi – WirelessFidelity (беспроводная точность).
Приложение 3 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 2 апреля 2021 года № 115/НҚ
Приложение 10
к Правилам присвоения полос
частот, радиочастот
(радиочастотных каналов),
эксплуатации радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств, а также проведения
расчета электромагнитной
совместимости
радиоэлектронных средств
гражданского назначения
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат
Разрешение на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЖС N A/BB-CCC/DDDD
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңдыжәнежекетұлғалардыңатауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін: (радиобайланыс түрі)
Для организации: (вид радиосвязи)
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с №
№ п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері
Несущие частоты, МГц
Қуат
Мощность Вт
Антеннаның іліну биіктігі
Высота подвеса антенны, м
Ескертулер
Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: жыл сайынғы төлем төленген жағдайда, келесі күнтізбелік жылға ұзартылады, РЖС рұқсат бергені үшін алым төленгенді қоспағанда.
Срок действия разрешения: продлевается на следующий год при ежегодной оплаты, за исключением случаев, когда оплачивается сбор за выдачу разрешение на РЧС.
Берілген күні: 20___жылғы "__" __________________
Дата выдачи: "____"__________________ 20___года
Басшы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
Руководитель _____________фамилия, имя, отчество (при его наличии). (қолы/ подпись)
(оборотная сторона)
ӨБЖН
УИНЗ
Негіз
Основание
Қосымша ақпарат
Дополнительная информаци
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

3 - Бөлім – Сәйкестендіру деректері***
3-a. Базалық станцияның сәйкестендіру нөмірі (BSIC)**
Желінің түстік коды (NCC):*
Базалық станцияның түстік коды (BCC):*
3-b. Орналасу сәйкестендіргіші (LAI)**
Мемлекет коды (MCC):*
Мобильді желі коды (MNC):*
Елді мекен коды (LAC)/ Бақылау зонасының коды (TAC):*
4 - Бөлім – Қосымша ақпарат
РЖС пайдалануға берілген рұқсаттың нөмірі:
Рұқсат берілген күн:
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі:
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Мен осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын.
Тегі, аты,әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Қолы
Лауазымы
Күні
Ескертпе: жылжымалы радиобайланыс жүйесінің радиоэлектронды құралына сауалнамада көрсетілген негізгі қысқартулар:
* – толтырылуы міндетті жолақтар;
** – жиілік жоспарына сәйкес арналар - GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800, LTE, Wi-Fi;
*** – ұялы байланыстың базалық станцияларына ғана арналған жолақтар мен бөлімдер;
АФҚ – антендік-фидерлік құрылғы;
АЖС – амплитудалық-жиіліктік сипаттама;
Вт – ватт;
С.Е. және Ш.Б. – солтүстік ендік және шығыс бойлық;
град. – градус;
дБ – децибел;
дБи – изотропты децибел;
м – метр;
км – километр;
мкВ – микровольт;
РЭҚ – радиоэлектронды құрал;
BCC – Base station Colour Code (Базалық станцияның түстік коды);
BSIC – Base Station Identity Code (Базалық станцияның сәйкестендіру нөмірі);
CDMA – Code Division Multiple Access (Кодтық бөлінуі бар көптік қолжетімділік);
Cell ID - Cell Identifier (Сота сәйкестендіргіші. GSM және LTE стандарттары үшін көрсетіледі);
GSM – Global System for Mobile Communications (Мобильді байланыстың жаһандық жүйесі);
LAC – Location Area Code (Елді мекен коды. GSM және UMTS стандарттары үшін көрсетіледі);
LAI – Location Area Identification (Орналасу сәйкестендіргіші);
LTE – Long Term Evolution (Ұзақ мерзімді даму);
MCC – Mobile Country Code (Мемлекет коды);
MNC – Mobile Network Code (Мобильді желі коды. Барлық стандарттар үшін көрсетіледі);
NCC – Network Colour Code (Желінің түстік коды);
SAC – Service Area Code (Қызмет көрсету зонасының коды. UMTS стандарты үшін көрсетіледі);
TAC – Tracking Area Code (Бақылау зонасының коды. LTE стандарты үшін көрсетіледі);
UMTS – Universal Mobile Telecommunications System (Әмбебап мобильді телекоммуникациялық жүйе).
Wi-Fi – Wireless Fidelity (сымсыз дәлдік).
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің 2021 жылғы 2
сәуірдегі № 115/НҚ бұйрығына
3-қосымша
Жиіліктер белдеулерін радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондақ құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларына
10-қосымша
Нысана
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат Разрешение на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЖС N A/BB-CCC/DDDD
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңдыжәнежекетұлғалардыңатауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін: (радиобайланыс түрі)
Для организации: (вид радиосвязи)
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с №
№ п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері
Несущие частоты, МГц
Қуат
Мощность Вт
Антеннаның іліну биіктігі
Высота подвеса антенны, м
Ескертулер
Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: жыл сайынғы төлем төленген жағдайда, РЖС рұқсат бергені үшін алым төленгенді қоспағанда, келесі күнтізбелік жылға ұзартылады.
Срок действия разрешения: продлевается на следующий год при ежегодной оплаты, за исключением случаев, когда оплачивается сбор за выдачу разрешение на РЧС.
Берілген күні: 20___жылғы "__" __________________
Дата выдачи: "____"__________________ 20___года
Басшы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
Руководитель _____________фамилия, имя, отчество (при его наличии). (қолы/ подпись)
(оборотная сторона)
ӨБЖН
УИНЗ
Негіз
Основание
Қосымша ақпарат
Дополнительная информаци
Рұқсаттың қолданылу шарттары: