О внесении изменений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 21/323 "Об определении количества избираемых депутатов маслихатов"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 15 апреля 2021 года № 1/402. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2021 года № 22542
В соответствии с подпунктом 16) статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 21/323 "Об определении количества избираемых депутатов маслихатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21198) следующие изменения:
примечание в приложении 2 к указанному постановлению изложить в следующей редакции:
"Примечание:
Число депутатов соответствующего городского маслихата определено в следующих пределах: одиннадцать депутатов при численности населения до пятидесяти тысяч человек.
В расчетах при увеличении численности населения на двадцать пять тысяч человек количество депутатов увеличено на единицу.
Численность населения административно-территориальной единицы учитывается согласно данным уполномоченного органа, формирующего и реализующего государственную политику в области статистики, на 1 июня 2020 года.
Данное примечание не применяется в случае реорганизации (присоединения, слияния, преобразования, выделения или разделения) административно-территориальной единицы.";
примечание в приложении 3 к указанному постановлению изложить в следующей редакции:
"Примечание:
Число депутатов соответствующего районного маслихата определено в следующих пределах: от десяти депутатов при численности населения до пятнадцати тысяч человек.
В расчетах при увеличении численности населения на пятнадцать тысяч человек количество депутатов увеличено на единицу.
Численность населения административно-территориальной единицы учитывается согласно данным уполномоченного органа, формирующего и реализующего государственную политику в области статистики, на 1 июня 2020 года.
Данное примечание не применяется в случае реорганизации (присоединения, слияния, преобразования, выделения или разделения) административно-территориальной единицы.".
2. Отделу организации избирательного процесса аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

"Сайланатын мәслихаттар депутаттарының санын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 21/323 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2021 жылғы 15 сәуірдегі № 1/402 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 сәуірде № 22542 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабының 16) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сайланатын мәслихаттар депутаттарының санын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 21/323 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21198 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 2-қосымшадағы ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
Тиісті қалалық мәслихат депутаттарының саны мынадай шектерде айқындалды: халық саны елу мың адамға дейін болған кезде он бір депутат.
Есептеулерде халық саны жиырма бес мың адамға ұлғайған кезде депутаттар саны бір бірлікке артады.
Әкімшілік-аумақтық бірлік халқының саны статистика саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыратын және іске асыратын уәкілетті органның 2020 жылғы 1 маусымдағы деректеріне сәйкес есепке алынады.
Осы ескертпе әкімшілік-аумақтық бірлік қайта ұйымдастырылған (қосылған, біріктірілген, қайта құрылған, бөлініп шыққан немесе бөлінген) жағдайда қолданылмайды.";
көрсетілген қаулыға 3-қосымшадағы ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
Тиісті аудандық мәслихат депутаттарының саны мынадай шектерде айқындалды: халық саны он бес мың адамға дейін болған кезде он депутаттан.
Есептеулерде халық саны он бес мың адамға ұлғайған кезде депутаттар саны бір бірлікке артады.
Әкімшілік-аумақтық бірлік халқының саны статистика саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыратын және іске асыратын уәкілетті органның 2020 жылғы 1 маусымдағы деректеріне сәйкес есепке алынады.
Осы ескертпе әкімшілік-аумақтық бірлік қайта ұйымдастырылған (қосылған, біріктірілген, қайта құрылған, бөлініп шыққан немесе бөлінген) жағдайда қолданылмайды".
2 Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының сайлау процесін ұйымдастыру бөлімі осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау
комиссиясының Төрағасы Б. Имашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі