Об утверждении Правил использования технических средств для фото- и видеосъемки при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2021 года № 121. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 апреля 2021 года № 22567.
В соответствии с подпунктом 46-31) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования технических средств для фото- и видеосъемки при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2021 года № 121
Правила использования технических средств для фото- и видеосъемки при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования технических средств для фото- и видеосъемки при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 46-31) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и определяют порядок использования технических средств для фото- и видеосъемки при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) карта памяти видеорегистратора (далее – карта памяти) – съемное компактное электронное запоминающее устройство, используемое для хранения информации;
2) ветеринарный контрольный пост – подразделение ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии, расположенное на территории пограничных и таможенных пунктов (пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза), а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, расположенных на территории Республики Казахстан в пределах автомобильного сообщения, и иных местах, определенных уполномоченным органом в области ветеринарии, оснащенное необходимым оборудованием и приборами, осуществляющее государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор перемещаемых (перевозимых) объектов и (или) прием предварительной информации о ввозе, транзите перемещаемых (перевозимых) объектов;

Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото және бейнетүсірілімдер үшін техникалық құралдарды пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 121 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 сәуірде № 22567 болып тіркелді
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-31) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото және бейнетүсірілімдер үшін техникалық құралдарды пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 14 сәуірдегі
№ 121 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото және бейнетүсірілімдер үшін техникалық құралдарды пайдалану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото және бейнетүсірілімдер үшін техникалық құралдарды пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-31) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото және бейнетүсірілімдер үшін техникалық құралдарды пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бейнетіркегіштің жад картасы (бұдан әрі – жад картасы) – ақпаратты сақтау үшін пайдаланылатын ажырамалы электронды есте сақтау құрылғысы;
2) ветеринариялық бақылау бекеті – шекара және кеден пункттері (Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері) аумағында, сондай-ақ автомобиль қатынасы шегінде Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізудің өзге де орындарында және уәкілетті орган айқындаған өзге де орындарда орналасқан, қажетті жабдықпен және аспаптармен жарақтандырылған, өткізілетін (тасымалданатын) объектілерге мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды және (немесе) өткізілетін (тасымалданатын) объектілердің әкелінуі, транзиті туралы алдын ала ақпаратты қабылдауды жүзеге асыратын ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосының бөлімшесі;

3) государственный ветеринарно-санитарный инспектор – должностное лицо ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии или его территориальных подразделений, осуществляющее государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор;
4) портативный носимый видеорегистратор (далее – видеорегистратор) –техническое устройство, предназначенное для осуществления фото- и видеосъемки.
3. Видеорегистраторы предназначены для осуществления фото- и видеосъемки окружающей обстановки, а также процесса действий государственных ветеринарно-санитарных инспекторов с целью обеспечения сбора доказательной базы при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
4. Видеорегистраторами обеспечиваются государственные ветеринарно-санитарные инспекторы при осуществлении ими государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
Глава 2. Порядок выдачи, учета и хранения данных видеорегистратора (карты памяти)
5. Руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – территориальное подразделение) определяет сотрудника, ответственного за выдачу и приемку видеорегистратора (карты памяти), выгрузку и хранение фото- и видеозаписей, установление даты и времени на видеорегистраторе при выдаче видеорегистратора государственному ветеринарно-санитарному инспектору, удаление фото- и видеозаписей с карт памяти после их выгрузки, замену видеорегистратора при его неработоспособности, а также просмотр и анализ произведенных фото- и видеозаписей (далее – ответственное лицо).
6. Ответственным лицом для защиты фото- и видеозаписей, полученных с применением видеорегистратора, устанавливается пароль доступа к цифровому устройству хранения данных.
Допуск к цифровому устройству хранения данных имеет только ответственное лицо и руководитель территориального подразделения. При этом, не допускается внесение изменений в данные на цифровом устройстве хранения данных.
7. Для учета в работе при выдаче, приемке видеорегистратора (карты памяти) и выгрузке фото- и видеозаписей, каждому видеорегистратору и карте памяти присваивается инвентарный номер в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 "Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6443).
Государственным ветеринарно-санитарным инспекторам не допускается использовать видеорегистраторы и карты памяти, не имеющие инвентарные номера.

3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын ветеринария саласындағы уәкiлеттi орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамы;
4) портативті алып жүретін бейнетіркегіш (бұдан әрі – бейнетіркегіш) –фото және бейнетіркеуді жүзеге асыруға арналған техникалық құрылғы.
3. Бейнетіркегіштер айналадағы жағдайды, сондай-ақ мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде дәлелдеу базасын жинауды қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлардың іс-қимыл процесін фото және бейнетүсіруді жүзеге асыруға арналған.
4. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде бейнетіркегіштермен қамтамасыз етіледі.
2-тарау. Бейнетіркегішті (жад картасын) беру, есепке алу және деректерін сақтау тәртібі
5. Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) басшысы бейнетіркегішті (жад картасын) беруге және қабылдауға, фото және бейнежазбаларды жүктеуге және сақтауға, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға бейнетіркегішті беру кезінде бейнетіркегіште күні мен уақытын белгілеуге, фото және бейнежазбаларды жүктегеннен кейін жад карталарынан оларды жоюға, бейнетіркегішті жұмыс істемеген кезінде ауыстыруға, сондай-ақ жүргізілген фото және бейнежазбаларды қарауға және талдауға жауапты қызметкерді (бұдан әрі – жауапты адам) анықтайды.
6. Бейнетіркегішті қолдану арқылы алынған фото және бейнежазбаларды қорғау үшін жауапты адам деректерді сақтаудың сандық құрылғысына қол жеткізу паролін белгілейді.
Деректерді сақтаудың сандық құрылғысына қолжетімділік тек жауапты адам мен аумақтық бөлімшенің басшысына ғана беріледі. Бұл ретте, деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысындағы деректерге өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
7. Бейнетіркегішті (жад картасын) беру, қабылдау және фото және бейнежазбаларды жүктеу кезінде жұмыста есепке алу үшін әрбір бейнетіркегішке және жад картасына "Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепті жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6443 болып тіркелген) сәйкес түгендеу нөмірі беріледі.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторларға түгендеу нөмірлері жоқ бейнетіркегіштер мен жад карталарын пайдалануға жол берілмейді.

8. Видеорегистраторы и карты памяти хранятся в территориальных подразделениях у ответственного лица с исключением доступа к ним других лиц и выдаются государственным ветеринарно-санитарным инспекторам перед началом исполнения служебных обязанностей под личную подпись в журнале учета выдачи, сдачи видеорегистратора (карты памяти) и выгрузки фото- и видеозаписей по форме согласно приложению к настоящим Правилам (далее – журнал учета). Журнал учета ведется и заполняется ответственным лицом.
9. Ответственное лицо после установки карты памяти в видеорегистратор опечатывает печатью разъем для карты памяти.
10. Журнал учета регистрируется в канцелярии территориального подразделения, листы нумеруются, прошнуровываются и скрепляются печатью. На последней странице журнала учета ответственным лицом делается запись: "В настоящем журнале пронумеровано, прошнуровано и скреплено печатью ___ листов". Запись в журнале учета производится шариковой ручкой. Допущенные ошибки исправляются путем зачеркивания неправильной записи и внесения новой записи, о чем делается оговорка "Исправлено" в графе "Примечание" за подписью ответственного лица с указанием даты и времени исправления, фамилии, имени, отчества (при его наличии) ответственного лица, причин исправления. Подчистка записей журнала учета не допускается.
11. Выгрузка фото- и видеозаписей на цифровое устройство хранения данных производится ответственным лицом в течение 1 (одного) рабочего дня с момента их предоставления государственным ветеринарно-санитарным инспектором.
12. Срок хранения фото- и видеозаписей на цифровом устройстве хранения данных с момента выгрузки на цифровое устройство хранения данных составляет 1 (один) год, по административным правонарушениям и проверочным мероприятиям – 5 (пять) лет.
13. Фото- и видеозаписи, содержащиеся на цифровом устройстве хранения данных, для использования в служебных целях, указанных в пункте 3 настоящих Правил, допускаются передаче государственным ветеринарно-санитарным инспекторам ответственным лицом только по разрешению руководителя территориального подразделения.
Глава 3. Порядок использования видеорегистратора при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
14. Видеорегистратор закрепляется в области груди ближе к плечевому суставу, не создавая помех действиям государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
Перед применением видеорегистратора государственный ветеринарно-санитарный инспектор проверяет его работоспособность, уровень заряда аккумулятора видеорегистратора, правильность установки даты и времени, оптимальных настроек качества фото- и видеосъемки на видеорегистраторе.

8. Бейнетіркегіштер мен жад карталары аумақтық бөлімшелерде оларға басқа адамдардың қол жеткізуін болдырмай, жауапты адамда сақталады және осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейнетіркегішті (жад картасын) беруді, тапсыруды және фото және бейнежазбаларды түсіруді есепке алу журналында (бұдан әрі – есепке алу журналы) қызметтік міндеттерін атқаруды бастамас бұрын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторларға жеке қол қою арқылы беріледі. Есепке алу журналын жауапты тұлға жүргізеді және толтырады.
9. Жауапты адам жад картасын бейнетіркегішке орнатқаннан кейін жад картасының ұяшығын мөрмен бекітеді.
10. Есепке алу журналы аумақтық бөлімшенің кеңсесінде тіркеледі, парақтары нөмірленеді, тігіледі және мөрмен бекемделеді. Есепке алу журналының соңғы бетінде жауапты адам: "Осы журналда ___ парақ нөмірленді, тігілді және мөрмен бекемделді" деген жазба жазады. Есепке алу журналына жазу қаламсаппен жүргізіледі. Жіберілген қателер дұрыс емес жазбаны сызып тастау және жаңа жазбаны енгізу жолымен түзетіледі, бұл туралы "Ескертпе" бағанында түзетудің күні мен уақыты, жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, түзету себептері көрсетіле отырып, жауапты адамның қолы қойылып, "Түзетілді" деген ескертпе жасалады. Есепке алу журналының жазбаларын тазартуға жол берілмейді.
11. Фото және бейнежазбаларды мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор ұсынған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты адам деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына жүктеуді жүргізеді.
12. Деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысында фото және бейнежазбаларды сақтау мерзімі деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына жүктелген сәттен бастап 1 (бір) жылды, әкімшілік құқық бұзушылықтар және тексеру іс-шаралары бойынша – 5 (бес) жылды құрайды.
13. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген қызметтік мақсаттарда пайдалану үшін деректерді цифрлық сақтау құрылғысындағы фото және бейнежазбаларды жауапты адамның аумақтық бөлімшесі басшысының рұқсаты бойынша ғана мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторларға беруіне жол беріледі.
3-тарау. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде бейнетіркегішті пайдалану тәртібі
14. Бейнетіркегіш мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың іс-әрекетіне кедергі жасамайтындай, иық буынына жақын кеуде тұсына бекітіледі.
Бейнетіркегішті қолданар алдында мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор оның жұмыс қабілеттілігін, бейнетіркегіштің аккумуляторы зарядының деңгейін, күні мен уақытының дұрыс орнатылуын, бейнетіркегіште фото және бейнетүсірілім сапасының оңтайлы бапталуын тексереді.

15. На груди государственного ветеринарно-санитарного инспектора прикрепляется бейдж, оповещающий о ведении фото- и видеосъемки, с надписью: "Назар аударыңыз! Фото- және бейнежазба жүргізілуде. Внимание! Ведется фото- и видеозапись".
Использование видеорегистратора государственным ветеринарно-санитарным инспекторам без наличия оповещающего бейджа не допускается.
16. Включение видеорегистратора производится с момента начала исполнения служебных обязанностей государственного ветеринарно-санитарного инспектора и ведется непрерывно до завершения служебных обязанностей государственного ветеринарно-санитарного инспектора, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 19 и 20 настоящих Правил.
17. В процессе ведения фото- и видеосъемки производится фиксация всех действий как государственных ветеринарно-санитарных инспекторов, так и субъектов (объектов) государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, в том числе досмотр подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору перемещаемых (перевозимых) объектов и ветеринарный осмотр животных, продукции и сырья животного происхождения, проведение проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, оформление актов о результатах проверок, протоколов об административных правонарушениях в области ветеринарии и актов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
18. Не допускается самовольное удаление фото- и видеозаписей с карты памяти до их выгрузки на цифровое устройство хранения данных, самовольное отключение видеорегистратора и извлечение карты памяти при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, осуществление воздействий на видеорегистратор, которые могут повлечь сбой в его работе, совершение действий, препятствующих фиксации и сохранению фото- и видеосъемки видеорегистратором.
19. В случае перерыва для приема пищи государственным ветеринарно-санитарным инспектором, допускается приостановление ведения фото- и видеосъемки с информированием об этом ответственного лица и с последующим занесением соответствующей записи в графу "Примечание" журнала учета, озвучиванием государственным ветеринарно-санитарным инспектором в видеорегистраторе точного времени приостановления и возобновления ведения фото- и видеосъемки.
20. В случае выхода из строя видеорегистратора (карты памяти) в период осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, государственный ветеринарно-санитарный инспектор незамедлительно уведомляет об этом руководителя территориального подразделения и ответственное лицо.
Ответственное лицо при невозможности устранения причин неполадок осуществляет замену видеорегистратора.
При этом, ответственное лицо производит соответствующие записи в графе "Примечание" журнала учета с указанием причин выхода из строя видеорегистратора, даты и времени уведомления и замены видеорегистратора.

15. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың кеудесіне фото және бейнетүсірілімнің жүргізіліп жатқаны туралы хабарлайтын, мынадай жазуы бар: "Назар аударыңыз! Фото және бейнежазба жүргізілуде. Внимание! Ведется фото и видеозапись" бейдж бекітіледі.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторларға хабарлайтын бейджсіз бейнетіркегішті пайдалануға жол берілмейді.
16. Бейнетіркегішті қосу мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың қызметтік міндеттерін орындау басталған сәттен бастап жүргізіледі және осы Қағидалардың 19 және 20-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың қызметтік міндеттері аяқталғанға дейін үздіксіз жүргізіледі.
17. Фото және бейнетүсірілім жүргізу барысында мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлардың, сондай-ақ мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілері иелерінің (өкілдерінің) барлық іс-қимылдарын тіркеу, оның ішінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы және қадағалаудағы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тексеру және жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты ветеринариялық тексеру, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне тексеру жүргізу, тексеру нәтижелері туралы актілерді ресімдеу, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалардың, ветеринария саласында анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалардың және мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актілерінің көшірмелері қоса беріледі.
18. Деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына жүктегенге дейін жад картасынан фото және бейнежазбаларды өз бетінше жоюға, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде бейнетіркегішті өз бетінше өшіруге және жад картасын алып қоюға, бейнетіркегіштің жұмысында іркіліске әкеп соғуы мүмкін бейнетіркегішке әсер етуді жүзеге асыруға, бейнетіркегіштің фото және бейнетүсірілімін тіркеуге және сақтауға кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауға жол берілмейді.
19. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың тамақтануына арналған үзіліс болған жағдайда, бұл туралы жауапты адамға хабарлай отырып және кейіннен есепке алу журналының "Ескертпе" бағанына тиісті жазбаны енгізе отырып, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың бейнетіркегішті тоқтата тұру мен қайта бастаудың нақты уақытын дыбыстай отырып, фото және бейнетүсірілімді тоқтата тұруына және қайта бастауына жол беріледі.
20. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезеңінде бейнетіркегіш (жад картасы) істен шыққан жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор бұл туралы аумақтық бөлімшенің басшысын және жауапты адамды дереу хабардар етеді.
Ақаулардың себептерін жою мүмкін болмаған кезде жауапты адам бейнетіркегішті ауыстыруды жүзеге асырады.
Бұл ретте, жауапты адам есепке алу журналының "Ескертпе" бағанында бейнетіркегіштің істен шығу себептерін, хабарлаудың және бейнетіркегішті ауыстырудың күні мен уақытын көрсете отырып, тиісті жазбалар жүргізеді.

21. Использование видеорегистратора осуществляется государственными ветеринарно-санитарными инспекторами исключительно в служебных целях, указанных в пункте 3 настоящих Правил.
22. В период исполнения служебных обязанностей государственные ветеринарно-санитарные инспекторы обеспечивают сохранность видеорегистратора и карты памяти, после окончания рабочего дня сдают их ответственному лицу.
Государственный ветеринарно-санитарный инспектор бережно относится к видеорегистратору, не допускает его утрату, порчу, не передает его другим лицам.
Приложение к Правилам
использования технических
средств для фото- и
видеосъемки при осуществлении
государственного ветеринарно-
санитарного контроля и надзора
Форма
Лицевая сторона обложки
Журнал
учета выдачи, сдачи видеорегистратора (карты памяти) и выгрузки фото- и видеозаписей
__________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного органа
в области ветеринарии)
Начат "___" _______ 20 __ года
Окончен "___" _______ 20 __ года
Внутренняя сторона обложки
п/п
Инвентарный номер видеорегистратора (карты памяти)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного ветеринарно-санитарного инспектора
Дата и время, подпись о получении
Дата и время, подпись о сдаче
Дата и время выгрузки информации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись ответственного
лица
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8

21. Бейнетіркегішті пайдалануды мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген қызметтік мақсаттарда ғана жүзеге асырады.
22. Қызметтік міндеттерін атқару кезеңінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар бейнетіркегіштің және жад картасының сақталуын қамтамасыз етеді, жұмыс күні аяқталғаннан кейін оларды жауапты адамға тапсырады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор бейнетіркегішке ұқыпты қарайды, оны жоғалтуына, бүлдіруіне, оны басқа адамдарға беруіне жол бермейді.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен
қадағалауды жүзеге асыру
кезінде фото және
бейнетүсірілімдер үшін
техникалық құралдарды
пайдалану қағидаларына
қосымша
Нысан
Мұқабаның беткі жағы
Бейнетіркегішті (жад картасын) беруді, өткізуді және фото және бейнежазбаларды түсіруді есепке алу журналы _____________________________________________________________________________ (ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы "___" __________ басталды 20 __ жылғы "___" __________ аяқталды
Мұқабаның ішкі жағы
Р/с № Бейнетіркегіштің (жад картасының) түгендеу нөмірі Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі Алған күні мен уақыты, қолы Тапсырған күні мен уақыты, қолы Ақпаратты жүктеп алған күні мен уақыты Жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы Ескертпе
1 2 3 4 5 6 7 8