О внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 246. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2021 года № 22654.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 апреля 2021 года № 246
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 января 2016 года № 33 "Об утверждении Правил замещения должностей педагогов, научных работников военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13133):
в Правилах замещения должностей педагогов, научных работников военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) прием документов и предварительное рассмотрение их на соответствие квалификационным требованиям, утверждаемым в соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе";".

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 сәуірде № 22654 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының қоса берілген тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнайы оқу орындарының, азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, педагогтар, ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына орналасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 16 қаңтардағы № 33 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13133 болып тіркелген):
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнайы оқу орындарының, азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, педагогтар, ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына орналасу қағидаларында:
8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) құжаттарды қабылдау және оларды "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 3-тармағына сәйкес бекітілген біліктілік талаптарына сәйкестілігіне алдын-ала қарау;".

3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 января 2016 года № 34 "Об утверждении Квалификационных характеристик должностей педагогов в военных, специальных учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13144):
в Квалификационных характеристиках должностей педагогов в военных, специальных учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Требования к квалификации (уровень профессиональной подготовки и требования к стажу работы) устанавливаются в соответствии пункту 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе".".
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 77 "Об утверждении Правил приема на обучение в военные, специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие образовательные программы высшего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13199):
в Правилах приема на обучение в военные, специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие образовательные программы высшего образования, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) предварительное медицинское освидетельствование в соответствии с Правилами проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан и Положением о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21580) и Правилами проведения военно-врачебной экспертизы и Положением о комиссиях военно-врачебной экспертизы в Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 717 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21469) (далее – Правила ВВЭ);";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Выписка из приказа о зачислении (направлении) на учебу в течение десяти рабочих дней направляется в департаменты по делам обороны, департаменты полиции и воинские части.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:

3. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнайы оқу орындарында, азаматтық қызметшілердің лауазымдарын қоспағанда, педагогтар лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 16 қаңтардағы № 34 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13144 болып тіркелген):
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарында, азаматтық қызметшілердің лауазымдарын қоспағанда, педагог лауазымдарының біліктілік сипаттамаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Біліктілікке қойылатын талаптар (кәсіби даярлық денгейі және жұмыс өтіліне қойылатын талаптар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 3-тармағына сәйкес белгіленеді.".
4. "Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 77 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13199 болып тіркелген):
осы бұйрықпен бекітілген Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидалары және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережеге (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 717 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери-дәрігерлік сараптама өткізу қағидаларына және әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережеге (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімдемесінде 2020 жылғы 21 қазандағы № 21469 болып тіркелген) (бұдан әрі – ӘДС қағидалары) сәйкес алдын ала медициналық тексеру;";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Оқуға қабылдау (жолдау) туралы бұйрықтан үзінді көшірме он жұмыс күні ішінде қорғаныс істері жөніндегі департаменттерге, полиция департаменттеріне және әскери бөлімдерге жолданады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"36. Военные учебные заведения в течении десяти календарных дней после проведения зачисления представляют в управление кадров и военного образования Главного командования Национальной гвардии Республики Казахстан и кадровую службу МВД информацию по организации и проведению приема, а также копии приказов о зачислении курсантов.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. В специальные учебные заведения МВД по очной форме обучения принимаются граждане Республики Казахстан, имеющие среднее образование, достигшие шестнадцатилетнего возраста, способные по своим личным, моральным, деловым, профессиональным качествам, состоянию здоровья и физическому развитию, уровню образования выполнять возложенные на них должностные обязанности.
В специальные учебные заведения МВД на очное обучение по образовательным программам с сокращенным сроком обучения принимаются граждане Республики Казахстан, имеющие высшее образование, за исключением лиц, имеющих высшее образование по специальности "Право", "Юриспруденция".
В специальные учебные заведения МВД на дистанционное обучение по образовательным программам с сокращенным сроком принимаются сотрудники и военнослужащие органов внутренних дел, имеющие техническое и профессиональное, послесреднее или высшее образование, за исключением лиц, имеющих высшее образование по специальностям "Право", "Юриспруденция".";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Граждане, изъявившие желание поступать в специальные учебные заведения МВД подают заявления в произвольной форме в кадровые службы территориальных ОВД по месту жительства либо специальных учебных заведений МВД.
Допускается подача заявления в электронном формате посредством официального интернет-ресурса специального учебного заведения МВД.
К заявлению прилагаются (в бумажном или электронном формате):
1) копия удостоверения личности;
2) фотографии (без головного убора, шесть фотографий размером 3,5x4,5 см, одна фотография размером 10x12 см);
3) автобиография, заполненная собственноручно;
4) копия аттестата или диплома об образовании;
5) справка, выдаваемая лицам, не завершившим образование по форме, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 289 "Об утверждении форм справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5717).";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Кадровые службы по месту работы кандидата на дистанционное обучение по образовательным программам с сокращенным сроком формируют учебные дела и направляют в специальные учебные заведения МВД до 1 июля года поступления.
Учебные дела содержат:

"36. Әскери оқу орындары қабылдау жүргізген соң он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Бас қолбасшылығының Кадр және әскери білім басқармасына және ІІМ кадр қызметіне қабылдауды ұйымдастыру және жүргізу бойынша ақпаратты, сондай-ақ курсанттарды қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін ұсынады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. ІІМ арнаулы оқу орындарына күндізгі оқу нысаны бойынша орта білімі бар, он алты жасқа толған, жеке, моральдық, іскерлік, кәсіби қасиеттері, денсаулығы мен дене шынықтыру, білім деңгейі бойынша оларға жүктелген лауазымдық міндеттерді орындауға қабілетті Қазақстан Республикасының азаматтары қабылданады.
ІІМ арнаулы оқу орындарына қысқартылған оқу мерзімімен білім беру бағдарламалары бойынша күндізгі оқуға "Құқық", "Құқықтану" мамандықтары бойынша жоғары білімі бар адамдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының жоғары білімі бар азаматтары қабылданады.
ІІМ арнаулы оқу орындарына қысқартылған оқу мерзімімен білім беру бағдарламалары бойынша қашықтан оқытуға "Құқық", "Құқықтану" мамандықтар бойынша жоғары білімі бар адамдарды қоспағанда, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімі бар ішкі істер органдарының қызметкерлері және әскери қызметшілері қабылданады.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. ІІМ арнаулы оқу орындарына оқуға түсуге ниет білдірген азаматтар арнаулы оқу орындарының не болмаса тұрғылықты жері бойынша аумақтық ІІО-ның кадр қызметтеріне еркін нысанда өтініш береді.
ІІМ арнаулы оқу орындарының ресми интернет-ресурсы арқылы электронды форматта өтініш беруге жол беріледі.
Өтінішке (қағаз немесе электронды форматта):
1) жеке куәлігінің көшірмесі;
2) фотосуреттер (бас киімсіз, өлшемі 3,5х4,5 см алты фотосурет, өлшемі 10х12 см бір фотосурет);
3) өз қолымен толтырылған өмірбаян;
4) білімі туралы аттестатының немесе дипломының көшірмесі;
5) "Білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 12 маусымдағы № 289 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5717 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама қоса беріледі.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Қысқартылған оқу мерзімімен білім беру бағдарламалары бойынша қашықтан оқытуға кандидаттың жұмыс орны бойынша кадр қызметі оқу істерін қалыптастырады және оқуға қабылдайтын жылдың 1 шілдесіне дейін ІІМ-нің арнаулы оқу орнына жібереді.
Оқу істерінде:

1) рапорт сотрудника (в произвольной форме);
2) личный листок по учету кадров по форме, согласно приложению 2 к Правилам отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы внутренних дел, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 1000 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12555);
3) служебную характеристику с рекомендацией о направлении на обучение (в произвольной форме);
4) копию удостоверения личности;
5) копию документа об образовании;
6) сертификат ЕНТ (для кандидатов с техническим, профессиональным, послесредним образованием);
7) шесть фотографий размером 3х4 см.";
часть вторую пункта 46 изложить в следующей редакции:
"Состав приемной комиссии утверждается приказом начальника специального учебного заведения и формируется из числа сотрудников специального учебного заведения, ДП, ДУИС. Представители государственных органов, общественных организаций, средств массовой информации могут присутствовать в качестве наблюдателей. Представители структурных подразделений МВД могут присутствовать в качестве наблюдателей по заданию руководства МВД.";
часть вторую пункта 49 изложить в следующей редакции:
"Кандидаты на дистанционное обучение по образовательным программам с сокращенным сроком проходят собеседование.";
часть вторую пункта 50 изложить в следующей редакции:
"Нештатная временно действующая военно-врачебная комиссия создается в соответствии с Главой 3 Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758, под председательством начальника медицинского отдела (части) специального учебного заведения МВД для проведения окончательного медицинского освидетельствования кандидатов.";
часть вторую пункта 68 изложить в следующей редакции:
"Зачисление в специальные учебные заведения на дистанционное обучение по образовательным программам с сокращенным сроком производится по конкурсу по результатам собеседования.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 1-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
5. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 870 "Об утверждении Перечня должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14305):
в Правилах проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:

1) қызметкердің баянаты (еркін нысанда);
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 1000 бұйрығымен бекітілген Ішкі істер органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес кадрларды есепке алу бойынша жеке парағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12555 болып тіркелді);
3) оқуға жіберу туралы ұсынымы бар қызметтік мінездеме (ерікті нысанда);
4) жеке куәлігінің көшірмесі;
5) білім туралы құжаттың көшірмесі;
6) ҰБТ сертификаты (техникалық, кәсіби, орта білімнен кейінгі білімі бар кандидаттарға);
7) өлшемі 3х4 см алты фотосурет болуы қажет.";
46-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қабылдау комиссиясының құрамы арнаулы оқу орны бастығының бұйрығымен бекітіледі және арнаулы оқу орындарының, ПД, ҚАЖД қызметкерлері қатарынан қалыптастырылады. Мемлекеттік органдардың, қоғамдық ұйымдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері бақылаушы ретінде қатыса алады. ІІМ құрылымдық бөліністерінің өкілдері ІІМ басшылығының тапсырмасы бойынша бақылаушы ретінде қатыса алады.";
49-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қысқартылған оқу мерзімімен білім беру бағдарламалары бойынша қашықтан оқытуға кандидаттар әңгімелесуден өтеді.";
50-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Штаттық емес уақытша жұмыс істейтін әскери-дәрігерлік комиссия Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ереженің 3-тарауына сәйкес кандидаттарды түпкілікті медициналық куәландыру үшін ІІМ арнаулы оқу орны медициналық бөлімі бастығының төрағалық етуімен құрылады.";
68-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қысқартылған оқу мерзімімен білім беру бағдарламалары бойынша қашықтан оқытуға арнаулы оқу орындарға қабылдау әңгімелесу нәтижелері бойынша конкурс арқылы жүргізіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 1-1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 870 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14305 болып тіркелген):
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларында
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"18. К документам кандидата кадровая служба приобщает справку о медицинском освидетельствовании, выданную военно-врачебной комиссией, по форме в соответствии с Правилами проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21580).".
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министра внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
приема на обучение в военные,
специальные учебные заведения
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы высшего образования
Перечень документов, представляемых кандидатами для поступления в военные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Заявление (на имя первого руководителя государственного учреждения Национальной гвардии).
2. Копии удостоверения личности, свидетельства о рождении, военного билета или удостоверения о приписке к призывному участку, документа об образовании кандидата на учебу.
3. Копия табеля успеваемости либо копия зачетной книжки (для учащихся в организациях образования).
4. Анкетные данные - 2 экземпляра.
5. Автобиографию (отпечатанную и написанную собственноручно) - 2 экземпляра.
6. Характеристику с места учебы (службы, работы).
7. Справку о приеме декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу.
8. Справка о наличии или отсутствии судимости.
9. Копии удостоверений личности и свидетельств о рождении близких родственников (родители, усыновители, полнородные и неполнородные братья и сестры).
10. Фотографии 3*4 - 6 штук.
11. Нотариально заверенное согласие законных представителей на заключение контракта о прохождении воинской службы (для несовершеннолетних кандидатов).
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министра внутренних дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1-1 к Правилам
приема на обучение в военные,
специальные учебные заведения
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы высшего образования
Перечень образовательных программ военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Направления подготовки (группы образовательных программ)
Образовательные программы
Очное обучение
Комбинация профильных предметов
1 профильный предмет
2 профильный предмет
Глава 1. Военные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1.

"18. Кандидаттың құжаттарына кадр қызметі Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларына сәйкес нысан бойынша әскери-дәрігерлік комиссия берген медициналық куәландыру туралы анықтаманы қосады.".
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Жоғары білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асырып
жатқан Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
әскери, арнаулы оқу
орындарына оқуға қабылдау
қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери оқу орындарына оқуға түсу үшін кандидаттар ұсынатын құжаттар тізбесі
1. Өтініш (Ұлттық ұлан мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының атына);
2. Жеке куәліктің, туу туралы куәліктің, әскери билет немесе әскерге шақыру учаскесіне тіркеу куәлігінің, оқуға түсетін кандидаттың білім туралы құжатының көшірмелері.
3. Үлгерімдік табельдің көшірмесі немесе сынақ кітапшасының көшірмесін (білім беру ұйымдарындағы білім алушылар үшін);
4. Сауалнамалық мәліметтер - 2 дана;
5. Өмірбаян (басып шығарылған және өз қолымен жазылған) - 2 дана;
6. Оқу (қызмет, жұмыс) орнынан мінездеме;
7. Салық органының жеке табыс салығы және мүлік бойынша декларацияны қабылдағаны туралы анықтамасы;
8. Сотталғандығы және сотталмағандығы туралы анықтама;
9. Жеке куәлігінің және жақын туыстарының туу туралы куәліктерінің көшірмелері (ата-аналар, асырап алушылар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-қарындастар);
10. 3х4 см өлшемдегі фотосурет - 6 дана;
11. Әскери қызметті атқаруы туралы келісімшартты жасауға заңды өкілдерінің нотариалды куәландырылған келісімі (кәмелетке толмаған кандидаттар үшін).
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Жоғары білім берудің білім беру
бағдарламаларын іске асырып
жатқан Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
әскери, арнаулы оқу
орындарына оқуға қабылдау
қағидаларына
1-1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарының білім беру бағдарламаларының тізбесі
Даярлау бағыттары (білім беру бағдарламаларының топтары)
Білім беру бағдарламалары
Күндізгі оқу
Бейіндік пәндер комбинациясы
1 бейіндік пән
2 бейіндік пән
1-бөлім. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери оқу орындары
1.

6В123 Общественная безопасность
6В12192 Командная тактическая Национальной гвардии
Два профильных предмета в любой вариации (кроме творческого экзамена) согласно приложению 5 к Правилам проведения единого национального тестирования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204 "Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования и оказания государственных услуг "Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15173)
6В12193 Командная тактическая воспитательной и социально-правовой работы
6В12194 Командная тактическая инженерно-технического обеспечения войск
6В12195 Командная тактическая ракетно-артиллерийского обеспечения войск
6В12196 Командная тактическая автомобильного обеспечения Национальной гвардии
6В12197 Командная тактическая тылового обеспечения Национальной гвардии
6В12198 Командная тактическая войск связи
Глава 2. Специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан
2.
6В123 Общественная безопасность
6В12301 Правоохранительная деятельность
Два профильных предмета в любой вариации (кроме творческого экзамена) согласно приложению 5 к Правилам проведения единого национального тестирования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204 "Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования и оказания государственных услуг "Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15173)
3.
6В061 Информационно-коммуникационные технологии
6В06101 Информационные системы
Математика
Физика
4.
6В062 Телекоммуникации
6В06201 Радиотехника, электроника и телекоммуникации
Математика
Физика
5.
6В011 Педагогика и психология
6В01101 Педагогика и психология в органах внутренних дел
Биология
География
6.
6В102 Социальное обеспечение
6В10201 Социальное обеспечение в органах внутренних дел
Биология
География

6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
6В12192 Ұлттық ұланның командалық тактикалық
"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығымен бекітілген Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15173 болып тіркелді) 5-қосымшаға сәйкес кез-келген нұсқадағы екі бейіндік пән (шығармашылық емтиханнан басқа)
6В12193 Тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар командалық тактикалық
6В12194 Әскерді инженерлік-техникалық қамтамасыз етудің командалық тактикалық
6В12195 Әскерді зымыран- артиллериялық қамтамасыз етудің командалық тактикалық
6В12196 Ұлттық ұланның автомобильдік қамтамасыз етудің командалық тактикалық
6В12197 Ұлттық ұланды тылдық қамтамасыз етудің командалық тактикалық
6В12198 Байланыс әскерінің командикалық тактикалық
2-бөлім. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнаулы оқу орындары
2.
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
6В12301 Құқық қорғау қызметі
"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығымен бекітілген Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15173 болып тіркелді) 5-қосымшаға сәйкес кез-келген нұсқадағы екі бейіндік пән (шығармашылық емтиханнан басқа)
3.
6В061 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6В06101 Ақпараттық жүйелер
Математика
Физика
4.
6В062 Телекоммуникациялар
6В06201 Радиотехника, электроника и телекоммуникациялар
Математика
Физика
5.
6В011 Педагогика және психология
6В01101 Ішкі істер органдарындағы педагогика және психология
Биология
География
6.
6В102 Әлеуметтік қамтамасыз ету
6В10201 Ішкі істер органдарындағы әлеуметтік қамтамасыз ету
Биология
География