Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2021 года № 166. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2021 года № 22841
Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 174 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля:
1) Протокола об административном правонарушении, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Постановления о наложении административного взыскания, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Постановления о прекращении производства по делу, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 435 "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан № 11863, Опубликован 25 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 8 декабря 2016 года № 522 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 435 "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан № 14695, Опубликован 3 марта 2017 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.

Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 24 мамырдағы № 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 мамырда № 22841 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 174-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың мынадай нысандары:
1) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) Іс бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы қаулы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Мыналардың:
"Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 435 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11863 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
"Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 435 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 522 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14695 болып тіркелген, 2017 жылғы 3 наурыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 мая 2021 года № 166
Форма
Протокол об административном правонарушении
г/п __________________ (место составления)
№ __________
от "___" ____________г.
Главный / Старший / Государственный экологический инспектор(нужное подчеркнуть)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
в соответствии с частью 3 статьи 804 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года
"Об административных правонарушениях" (далее – КоАП РК) составлен настоящий
протокол в отношении, ___________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
лица, совершившего административное правонарушение)
_______________________________________________________________________________
Дата рождения: "_" ____ ____г. место жительства: ___________________________________
Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность: _____________________
ИИН: __________________________________________________________________________
Место работы, должность: ________________________________________________________
Номер телефона (сотовой связи, факса) и/или адрес электронной почты (при наличии):
_______________________________________________________________________________
Наименование юридического лица: ________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Местонахождение юридического лица: _____________________________________________
Номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица:
_______________________________________________________________________________
БИН:___________________________________________________________________________
Банковские реквизиты юридического лица: _________________________________________
Номер телефона (факса) и/или адрес электронной почты (при наличии):
_______________________________________________________________________________
Совершил (а) нарушение _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(дата, время, место совершения и существо административного правонарушения)
Сведения о техническом средстве (при применении для выяснения и фиксации
административного правонарушения) ______________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование, номер, дата метрологической поверки, показания)
Сведения о свидетеле административного правонарушения (при наличии)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительства)
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Таким образом, усматриваются признаки административного правонарушения предусмотренного частью статьи КоАП РК
Лицу, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении, разъяснены права и обязанности, предусмотренные статьей 744 КоАП РК: вправе знакомиться с протоколом и другими материалами дела, давать объяснения, делать замечания по содержанию и оформлению протокола, представлять доказательства, заявлять ходатайства, в том числе о незамедлительном рассмотрении дела в суде и немедленном вступлении постановления по делу об административном правонарушении в законную силу, и отводы, пользоваться юридической помощью защитника, при рассмотрении дела выступать на родном языке или языке, которым владеет, и безвозмездно пользоваться услугами переводчика, если не владеет языком, на котором ведется производство; обратиться с жалобой по применению мер обеспечения производства по делу, на нарушение закона при составлении протокола об административном правонарушении в случае указания сведений, не соответствующих фактическим данным и обстоятельствам, на предписание о необходимости уплаты штрафа и постановление по делу; делать выписки и снимать копии с имеющихся в деле документов, а также пользоваться иными процессуальными правами, предоставленными ему КоАП РК. _______ (подпись).
Свидетелю административного правонарушения (при наличии) разъяснены права, обязанности и ответственность, предусмотренные статьей 754 КоАП РК. ___________ (подпись).
Согласно статье 738 КоАП РК язык производства по делу об административном правонарушении определен_____________________________
Объяснения лица, в отношении которого ведется производство по делу об
административном нарушении, показания свидетеля
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Иные сведения, необходимые для разрешения дела ______________________________
К протоколу прилагается: ___________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование прилагаемых документов)
С правами и обязанностями ознакомлен (а): ___________________________________
В соответствии со статьей 808 КоАП РК данный протокол вместе с прилагаемыми
материалами направляется для рассмотрения ________________________________________
_______________________________________________________________________________
(суду, органу (должностному лицу),
уполномоченному рассматривать дело об административном правонарушении)
Замечания по содержанию и оформлению протокола: __________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
"____" ______________________ 20__г.
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Подпись лица, составившего протокол ____________
М.П.
Подпись лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении
______________________________________________________________________________
Подпись свидетеля административного правонарушения (при наличии) ___
Копию протокола получил: "____" ____ 20__г. _________________________________________________ (
подпись лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном
правонарушении)
Отметка об отказе в подписании и/или принятии под расписку протокола __
Приложение 2 к приказу
Министра экологии, геологи
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 мая 2021 года № 166
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о наложении административного взыскания
г/п __________________ (место составления)
№ __________
от "___" ___________ г.
Главный / Старший / Государственный экологический инспектор(нужное подчеркнуть)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
в соответствии с частью 3 статьи 804 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года
"Об административных правонарушениях" (далее - КоАП), рассмотрев материалы дела об
административном правонарушении ________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(№ и дата составления протокола об административном правонарушении)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование прилагаемых документов об административном правонарушении)
________________________________________________________________________________
В отношении ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
________________________________________________________________________________
Дата рождения: "_" ____ ____г. место жительства: ______________________________
Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность: _______________
ИИН: ____________________________________________________________________
Место работы, должность: ___________________________________________________
Номер телефона (сотовой связи, факса) и/или адрес электронной почты (при наличии):
________________________________________________________________________________
Наименование юридического лица: ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Местонахождение юридического лица: ________________________________________
Номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица:
__________________________________________________________________________
БИН:_____________________________________________________________________
Банковские реквизиты юридического лица: ____________________________________
Номер телефона (факса) и/или адрес электронной почты (при наличии):____________
Лицу, в отношении которого ведется производство по делу об административном
правонарушении, разъяснены права и обязанности, предусмотренные статьей 744 КоАП РК
________________________________.
(подпись)
Согласно статье 738 КоАП РК язык производства по делу об административном
правонарушении определен ______________________________________________________.
Установлено:____________________________________________________________________
(указание статьи КоАП, предусматривающая ответственность за административное
правонарушение и изложение обстоятельства, установленные при рассмотрении дела)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 821 КоАП
ПОСТАНОВИЛ:
Наложить административное взыскание по статье ___________________ КоАП в виде:

5. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 24 мамырдағы
№ 166 бұйрығына
1 қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама
м/к ___________
(жазылу орны)
№ ______________
_______ ж. "___" ___________
Бас / аға / мемлекеттік экологиялық инспектор
(қажеттісінің астын сызу керек)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі - ӘҚБК) 804-бабының 3 тармағына сәйкес
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Туған күні: "___" _______ ________ж.
Тұрғылықты жері:
____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері: _______________________
________________________________________________________________________________
ЖСН: __________________________________________________________________________
Жұмыс орны, лауазымы: __________________________________________________________
Телефон (ұялы байланыс, факс) нөмірі және/немесе электрондық пошта мекенжайы
(бар болса): _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: ____________________________________________________________
Заңды тұлғаның орналасқан орны: __________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі және күні: _______________________
________________________________________________________________________________
БСН: ___________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның банк деректемелері: ________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері: ________________________
________________________________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі және/немесе электрондық пошта мекенжайы (бар болса):
________________________________________________________________________________
Бұзушылық жасады: ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған күні, уақыты, орны және мәні)
Техникалық құрал туралы мәліметтер (әкімшілік құқық бұзушылықты анықтау және тіркеу үшін қолданылған кезде)___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(метрологиялық тексерудің атауы, нөмірі, күні, көрсеткіштері)
Әкімшілік құқық бұзушылық куәгері туралы мәліметтер (болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жері)
Осылайша ӘҚБК бабының бөлігінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасалу белгілері байқалады.
Жеке тұлғаның (заңды тұлғаның уәкiлеттi өкiлi) түсініктемесі ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылықты айқындау және тіркеу кезінде метрологиялық тексерістің күні, нөмірі, атауы, техникалық құралының көрсеткіші.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Өзіне қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адамға ҚР ӘҚБК-нің 744-бабында көзделген құқықтар мен міндеттер түсіндірілді: хаттамамен және iстiң басқа да материалдарымен танысуға, түсiнiктемелер беруге, хаттаманың мазмұны мен ресiмделуi жөнiнде ескертулер жасауға, дәлелдемелер ұсынуға, өтiнiшхаттар, оның ішінде істі сотта кешіктірмей қарау және әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыны тез арада заңды күшіне енгізу туралы өтінішхаттар мен қарсылықтарды мәлiмдеуге, қорғаушының заң көмегiн пайдалануға, iсті қарау кезінде ана тiлiнде немесе өзi бiлетiн тiлде сөйлеуге және егер iс жүргiзiлiп отырған тiлдi бiлмесе, аудармашы көрсеткен қызметтерді өтеусіз пайдалануға; iс бойынша іс жүргiзудi қамтамасыз ету шараларының қолданылуы бойынша, нақты деректерге және мән-жайларға сәйкес келмейтін мәліметтер көрсетілген жағдайда, әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттаманы жасау кезінде заңның бұзылуына, айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқамаға және iс бойынша қаулыға шағыммен жүгінуге; iстегi құжаттардан үзiндi көшірме жасауға және олардың көшiрмелерiн түсiрiп алуға, сондай-ақ өзiне ҚР ӘҚБК берiлген өзге де процестік құқықтарды пайдалануға құқылы. _______________ (қолы).
Әкімшілік құқық бұзушылық куәгеріне (болған жағдайда) ҚР ӘҚБК-нің 754-бабында көзделген құқықтар, міндеттер мен жауапкершілік түсіндірілді._________ (қолы).
ҚР ӘҚБК-нің 738-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізу тілі анықталды _____________________.
Өзіне қатысты әкімшілік бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адамның түсініктемелері, куәның айғақтары _________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Істі шешу үшін қажетті өзге де мәліметтер ______________________________________
Хаттамаға қоса беріледі:
________________________________________________________________________________
(қоса берілген құжаттар атауы)
Құқықтар мен міндеттермен таныстым: ________________________________________
ҚР ӘҚБК-ның 808-бабына сәйкес осы хаттама қоса берілген материалдармен бірге қарау үшін _____________________________________________________________________
______________________________________________________________________ жіберіледі.
(сотқа, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарастыратын уәкілеттік берілген органға (лауазымды адамға)
Хаттаманың мазмұны және оны ресімдеу бойынша ескертпелер ____________________
________________________________________________________________________________
________ ____________________________ 20 жылғы "____"____________________________
(қолы) (аты-жөні)
Хаттаманы толтырған адамның қолы: __________________________________________
М. О.
Өзіне қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адамның қолы: ________________________________________________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылық куәгерінің (болған жағдайда) қолы _______________
Хаттама көшірмесін алдым: "___" ____________20_____ж. ___________________
(өзіне қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адамның қолы)
Хаттамаға қол қоюдан және/немесе қолхатпен қабылдаудан бас тарту туралы белгі
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 24 мамырдағы
№ 166 бұйрығына 2 қосымша
Нысан
Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы
м/к ________________________________________ № __________________ ж. "___" ________
(жазылу орны)
Бас / аға / мемлекеттік экологиялық инспектор ________________________________________
(қажеттісінің астын сызу керек)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 804-бабының 3 тармағына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс материалдары қаралды ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың № және жасалған күні)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қоса берілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы құжаттардың атауы)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________ қатысты.
Туған күні: "___" _______ ________ж.
Тұрғылықты жері:
_______________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері:________________________
________________________________________________________________________________
ЖСН: __________________________________________________________________________
Жұмыс орны, лауазымы: _________________________________________________________
Телефон (ұялы байланыс, факс) нөмірі және/немесе электрондық пошта мекенжайы (бар болса):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның атауы: ____________________________________________________________
Заңды тұлғаның орналасқан орны: __________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі және күні ________________________
________________________________________________________________________________
БСН: ___________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның банк деректемелері: ________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері: _______________________
________________________________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі және/немесе электрондық пошта мекенжайы (бар болса):____________
________________________________________________________________________________
Өзіне қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адамға ҚР ӘҚБК-нің 744-бабында көзделген құқықтар мен міндеттер түсіндірілді _____________ (қолы).
ҚР ӘҚБК-нің 738-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізу тілі анықталды _____________________________________ _____________________.
Айқындалғаны:__________________________________________________________________
(Әкімшілік құқық бұзушылық үшін жауаптылықты және істі қарау кезінде анықталған мән-жайларды баяндауды көздейтін ӘҚБК-нің бабын көрсету керек)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
____________________________________________
ӘҚБК-нің 821-бабына сәйкес
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
ӘҚБК _________ бабы бойынша:

1. Предупреждения _______________________________________________________
2. Штрафа в размере: ______________________________________________________
Реквизиты налогового органа: ______________________________________ КНП ____,
Код назначения платежа: _________Кбе _______________________________________
Согласно статье 826-2 КоАП постановление по делу об административном правонарушении может быть обжаловано, опротестовано в вышестоящий орган (вышестоящему должностному лицу) или специализированный районный и приравненный к нему административный суд по месту нахождения органа (должностного лица) в течение 10 суток со дня вручения копии постановления, а в случае, если лица, указанные в статьях 744-748 и 753 КоАП, не участвовали в рассмотрении дела, - со дня его получения.
Примечание: по истечении срока, установленного статьей 893 КоАП к нарушителю применяются меры, установленные статьями 894-896 КоАП.
Копию постановления вручена (направлена): "___" _________ ______г.
Копию постановления получил (а):
__________________________ _________________________________________________
(подпись физ. лица)                         (фамилия, инициалы)
Главный / Старший / Государственный экологический инспектор
(нужное подчеркнуть)
___________________ _________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, инициалы) М.П.
Приложение 3 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 мая 2021 года № 166
Форма
Постановление о прекращении производства по делу об административном правонарушении
г/п __________________ (место составления)
№ __________
от "___" ___________ г.
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, вынесшего постановление)
Рассмотрев материалы, послужившие поводом к возбуждению дела об административном
правонарушении в отношении___________________________________________________
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительства)
_____________________________________________________________________________
работающего (ей)______________________________________________________________
(должность, место работы)
установил____________________________________________________________________
(существо нарушения и изложение обстоятельств, установленных при рассмотрении дела)
______________________________________________________________________________
ПОСТАНОВИЛ:
Прекратить производство по делу об административном правонарушении в отношении
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
на основании__________________________________________________________________
(обстоятельства, прекращающие дело, предусмотренные статьей 809 Кодекса
"Об административных правонарушениях" Республики Казахстан от 5 июля 2014 года)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность и подпись должностного лица, вынесшего постановление)
Постановление получил
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и подпись лица, в отношении которого вынесено постановление)
"____" ____________ ______ г.

1. _______________________________________________ айыппұл мөлшерінде;
2. ескерту түріндегі әкімшілік жаза қолданылсын.
Салық органының деректемелері:_________________КНП____________,
Төлемді тағайындау КОДы:__________, Кбе__________.
ӘҚБК-нің 826-2-бабына сәйкес Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға шағым бере алады, жоғары органдарға шағымданады (жоғары лауазымды адамдарға) немесе мамандандырылған аудандық және оған теңестiрiлген әкiмшiлiк сот судьяларының әкiмшiлiк жаза қолдану туралы қаулысына қаулы көшірмесін ұсынғаннан кейін 10 тәулік ішінде, ал егер осы ӘҚБК-ның 744-748 және 753 баптарында аталған адамдар істі қарастыруға қатыспаса, - оны алған күннен бастап жоғары тұрған сотқа шағым беруi, наразылық бiлдiруi мүмкiн.
Ескертпе: бұзушыға ӘҚБК-ның 893-бабында белгіленген мерзім өткеннен кейін ӘҚБК-ның 894-896 баптарында белгіленген шаралар қолданылады.
Қаулы көшірмесі берілді (жолданды) 20__ж. "___" __________
Қаулы көшірмесін алдым: ________________________ _________________________________
(жеке тұлғаның қолы) (тегі, аты-жөні)
Бас / аға / мемлекеттік экологиялық инспектор ________________________________________
(қажеттісінің астын сызу керек)
_________________________ ______________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты-жөні)
___________________________ (Куәлік № __________)
М.О.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 24 мамырдағы
№ 166 бұйрығына
3 қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іc жүргізуді тоқтату туралы қаулы
м/к _____________ № ______________ _____________ жылғы "___" ______________
(жазылу орны)
__________________________________________________________________________
(қаулыны шығарған адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғауға себеп болған материалдарды қарап
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жері)
_____________________________________________________________ жұмыс істейтін
(лауазымы, жұмыс орны)
_______________________________________________________________ анықталды.
(бұзушылықтың мәні және істі қарау кезінде белгіленген мән-жайларды баяндау)
__________________________________________________________________________
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:___________________________________________________ қатысты
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 809-бабында көзделген істі тоқтататын мән-жайлар)
__________________________________________________________________________
негізінде іс жөніндегі өндіріс тоқтатылсын.
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қаулы шығарған адамның тегі, аты, әкесінің атын лауазымы мен қолы)
Қаулының көшірмесін алдым: 20___ жылғы "___" ____________________
__________________________________________________________________________
(қаулы шығаруға қатысты адамның Т.А.Ә. және қолы)