О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 301 "Об утверждении структуры, формата и формы расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, а также Правил ее заполнения и внесения в нее изменений (дополнений)"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2021 года № 548. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2021 года № 22985
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 301 "Об утверждении структуры, формата и формы расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, а также Правил ее заполнения и внесения в нее изменений (дополнений)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16587) следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 9 и пунктом 26 статьи 349 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 Правил заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа и внесения в нее изменений (дополнений), утвержденных приложением 2 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа и внесения в нее изменений (дополнений) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 26 статьи 349 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа (далее – расчет), а также порядок внесения в него изменений (дополнений).";

"Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисатың нысанын, құрылымын және форматын, сондай-ақ оны толтыру мен оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 301 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 9 маусымдағы № 548 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 маусымда № 22985 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисатың нысанын, құрылымын және форматын, сондай-ақ оны толтыру мен оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 301 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16587 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың нысанын, құрылымын және форматын, сондай-ақ оны толтыру мен оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 9-бабының 3-тармағына және 349-бабының 26-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасымен бекітілген бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларының 1- тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидалары (бұдан әрі – қағида) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 349-бабы 26-тармағына сәйкес әзірленген және бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың (бұдан әрі – есеп) толтыру тәртібін, сондай-ақ оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібін айқындайды.";

пункт 1 структуры и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа утвержденные приложением 3 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Структура и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и определяют структуру и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа.";
в структуре и формате расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, утвержденных указанным приказом:
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2021 года № 548
Приложение 3 к Структуре и
формату расчета таможенных
пошлин, налогов, взимаемых по
единым ставкам, либо
таможенных пошлин, налогов,
взимаемых в виде совокупного
таможенного платежа
таблица 3
Реквизитный состав структуры расчета (R.034), версия 1.0.0
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Множественность
1. Код электронного документа (сведений) (csdo: EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1

көрсетілген бұйрықтың 3-қосымшасымен бекітілген бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларының 1- тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың құрлымы мен форматы "Қазақстан Республикасында кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодекстің 9-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленген және бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың құрлымы мен форматын айқындайды.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың құрлымы мен форматында:
3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 9 маусымдағы
№ 548 Бұйрыққа
қосымша
Бірыңғай мөлшерлемелер
бойынша өндіріліп алынатын
кедендік баждар, салықтар не
жиынтық кедендік төлем
түрінде өндіріп алынатын
кедендік баждар, салықтар
есебінің құрлымы мен
форматына 3-қосымша
3-кесте
Есеп құрылымының деректемелер құрамы (R.034) 1.0.0 версиясы
Реквизитің атауы
Реквизитің сипаттамасы
Жіктегіш
Деректер типі
Көптік
1. Электронды құжаттың коды (мәлімет) (csdo:EDocCode)
Электронды құжаттар құрылымы тізіліміне сәйкес электронды құжаттарды (мәліметтер) кодпен белгілеу және мәліметтер
M. SDE.90001
M. SDT.90001
1

2. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDoc RefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
4.1. Код типа расчета (casdo:CRPurposeCode)
двузначный буквенный код типа расчета
M.CA.SDE.00046
(M.CA.SDT.00021)
5. Справочный номер расчета (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
сведения о справочном номере расчета
M.CA.CDE.00037
M.CA.CDT.00029
0..1
5.1. Код органа государственных доходов (casdo:CustomsOfficeCode)
код органа государственных доходов
M.CA.SDE.00034
M.CA.SDT.00025
1
5.2. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
5.3. Регистрационный номер расчета (casdo:CustomsReceiptDocId)
серия и (или) типографский номер расчета, либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
M.CA.SDT.00124
1
5.4.Порядковый номер (casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
6. Количество добавочных листов (casdo:AddPageQuantity)
количество добавочных листов
M.CA.SDE.00153
M.SDT.00106
0..1
7. Сведения о плательщике (cacdo:CRPayerDetails)
сведения о плательщике
M.CA.CDE.00084
M.CA.CDT.00049
1..2
7.1. Признак физического лица (casdo:PersonIndicator)
признак, определяющий принадлежность сведений физическому лицу
M.CA.SDE.00476
(M.BDT.00013)
1
7.2. Признак фактического плательщика (casdo:CRFactPayerIndicator)
признак, определяющий принадлежность сведений к фактическому плательщику
M.CA.​SDE.00590
(M.BDT.00013)
1
7.3. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны государственной регистрации юридического лица либо гражданства физического лица
M.SDE.00162
(M.SDT.00112)
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
7.4. Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит физического лица
M.CDE.00003
(M.CDT.00003)
0..*
7.5. Адрес (cacdo:CRSubjectAddressDetails)
сведения об адресе
M.CA.CDE.00055
(M.CA.CDT.00048)
0..*
7.5.1. Код вида адреса (csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
(M.SDT.00162)
0..1

2. Электронды құжаттың сәйкестендіргіш (мәлімет) (csdo:EDocId)
Электронды құжаттарды (мәліметтерді) біртекті сәйкестендіру белгілерінің жолы
M. SDE.90007
M. SDT.90003
1
3. Бастапқы электронды құжатты сәйкестендіргіш (мәлімет) (csdo:EDocRefId)
Оларға жауапта осы электронды құжат (мәлімет) қалыптастырылған электронды құжатты сәйкестендіргіш (мәлімет)
M. SDE.90008
M. SDT.90003
0..1
4. Электронды құжаттың күні және уақыты (csdo:EDocDateTime)
Электронды құжат (мәлімет) құрылған күн және уақыт
M. SDE.90002
M. BDT.00006
1
4.1. Есеп типінің коды (casdo:CRPurposeCode)
Есеп типінің екі таңбалы әріптік коды
M. CA. SDE.00046
(M. CA. SDT.00021)
5. Есептің Анықтамалық нөмірі (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
Есептің Анықтамалық нөмірі туралы мәлімет
M. CA. CDE.00037
M. CA. CDT.00029
0..1
5.1. Мемлекеттік кірістер органының коды (casdo:CustomsOfficeCode)
Мемлекеттік кірістер органының коды
M. CA. SDE.00034
M. CA. SDT.00025
1
5.2. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
Құжат берілген, қол қойылған, бекітілген және тіркелген күн
M. SDE.00045
M. BDT.00005
1
5.3. Есептің тіркеу нөмірі (casdo:CustomsReceiptDocId)
Есептің сериясы және (немесе) баспа нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M. CA. SDE.00161
M. CA. SDT.00124
1
5.4. Реттік нөмір casdo:‌ Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін нөмір (сәйкестендіргіш)
M. CA. SDE.00627
M. CA. SDT.00183
0..1
6. Қосымша парақтар саны (casdo:AddPageQuantity)
Қосымша парақтар саны
M. CA. SDE.00153
M. SDT.00106
0..1
7. Төлеуші туралы мәлімет (cacdo:CRPayerDetails)
Төлеуші туралы мәлімет
M. CA. CDE.00084
M. CA. CDT.00049
1..2
7.1. Жеке тұлғаның белгісі (casdo:PersonIndicator)
Жеке тұлға мәліметтерінің тиесілілігін айқындайтын белгі
M. CA. SDE.00476
(M. BDT.00013)
1
7.2.Төлеушінің іс-жүзіндегі белгісі (casdo:CRFactPayerIndicator)
Нақты төлеушіге мәліметтердің тиесілілігін айқындайтын белгі
M. CA. SDE.00590
(M. BDT.00013)
1
7.3. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеген елдің не жеке тұлғаның азаматтығын кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
7.4. Байланыс деректемелері (ccdo:CommunicationDetails)
Жеке тұлғаның байланыс деректемелері
M. CDE.00003
(M. CDT.00003)
0..*
7.5. Мекенжай (cacdo:CRSubjectAddressDetails)
Мекенжай туралы мәлімет
M. CA. CDE.00055
(M. CA. CDT.00048)
0..*
7.5.1. Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)
Мекенжай түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00192
(M. SDT.00162)
0..1

7.5.2. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
(M.​SDT.00112)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.DT.00091)
1
7.5.3. Код территории (csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
(M.SDT.00031)
0..1
7.5.4. Регион (csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.5. Район (csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.6. Город (csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.7. Населенный пункт (csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.8. Улица (csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.9. Номер дома (csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
(M.SDT.00093)
0..1
7.5.10. Номер помещения (csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
(M.SDT.00092)
0..1
7.5.11. Почтовый индекс (csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
(M.SDT.00006)
0..1
7.5.12. Номер абонентского ящика (csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
(M.SDT.00092)
0..1
7.5.13. Адрес в текстовой форме (csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
(M.SDT.00071)
0..1
7.6. Удостоверение личности (ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
(M.CDT.00062)
0..1
7.6.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
(M.SDT.00112)
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
7.6.2. Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
(M.SDT.00098)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
0..1
7.6.3. Наименование вида документа (csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
(M.SDT.00134)
0..1
7.6.4. Серия документа (csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
(M.SDT.00092)
0..1

7.5.2. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Елді кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
7.5.3. Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)
Әкімшілік-аумақтық бөлігі бірлігінің коды
M. SDE.00031
(M. SDT.00031)
0..1
7.5.4. Өңір (csdo:RegionName)
Бірініші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлігі бірлігінің атауы
M. SDE.00007
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.5. Аудан (csdo:DistrictName)
Екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлігі бірлігінің атауы
M. SDE.00008
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.6. Қала (csdo:CityName)
Қаланың атауы
M. SDE.00009
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.7. Елді мекен (csdo:SettlementName)
Алді мекенннің атауы
M. SDE.00057
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.8. Көшесі (csdo:StreetName)
Қалалық инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M. SDE.00010
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.9. Үйдің нөмірі (csdo:BuildingNumberId)
Үйді, корпусты, құрылысжайды белгілеу
M. SDE.00011
(M. SDT.00093)
0..1
7.5.10. үй-жайдың нөмірі (csdo:RoomNumberId)
Офисті және пәтерді белгілеу
M. SDE.00012
(M. SDT.00092)
0..1
7.5.11. Пошталық индексі (csdo:PostCode)
Пошталық байланыс кәсіпорынының пошталық индексі
M. SDE.00006
(M. SDT.00006)
0..1
7.5.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)
Пошталық байланыс кәсіпорынындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M. SDE.00013
(M. SDT.00092)
0..1
7.5.13. Мәтін түріндегі мекенжай (csdo:AddressText)
Мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиынтығы
M. SDE.00005
(M. SDT.00071)
0..1
7.6. Жеке куәлігі (ccdo:IdentityDocV3Details)
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәлімет
M. CDE.00056
(M. CDT.00062)
0..1
7.6.1. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Елді кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
7.6.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)
Жеке басын куәландыратын құжат түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00136
(M. SDT.00098)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
0..1
7.6.3. Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)
Құжат түрінің атауы
M. SDE.00095
(M. SDT.00134)
0..1
7.6.4. Құжаттың сериясы (csdo:DocSeriesId)
Құжаттың сериясын цифрлы немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M. SDE.00157
(M. SDT.00092)
0..1

7.6.5. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
(M.SDT.00093)
1
7.6.6. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
(M.BDT.00005)
0..1
7.6.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена (csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
(M.SDT.00092)
0..1
7.6.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена (csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
(M.SDT.00056)
0..1
8. Сведения о валюте платежа (cacdo:CRCurrencyDetails)
сведения о валюте платежа
M.CA.CDE.00063
(M.CA.CDT.00063)
0..1
8.1. Наименование валюты (casdo:CurrencyName)
наименование валюты платежа
M.CA.SDE.00012
(M.SDT.00069)
1

7.6.5. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
Тіркеу кезінде құжатқа берілетін цифрлы немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M. SDE.00044
(M. SDT.00093)
1
7.6.6. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
Құжатты берген, қол қойған, бекіткен немесе тіркеген күн
M. SDE.00045
(M. BDT.00005)
0..1
7.6.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)
Мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары сәйкестендіретін не оларға құжатты берген уәкілетті ұйым жолы
M. SDE.00068
(M. SDT.00092)
0..1
7.6.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы (csdo:AuthorityName)
Мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органының толық атауы не құжатты берген уәкілетті ұйым
M. SDE.00066
(M. SDT.00056)
0..1
8. Төлем валютасы туралы мәлімет (cacdo:CRCurrencyDetails)
Төлем валютасы туралы мәлімет
M. CA. CDE.00063
(M. CA. CDT.00063)
0..1
8.1. Валютаның атауы (casdo:CurrencyName)
Төлем валютасының атауы
M. CA. SDE.00012
(M. SDT.00069)
1

8.5. Дата применения курса валюты (casdo:ExchangeRateDate)
дата применения курса валюты
M.CA.SDE.00335
(M.BDT.00005)
0..1
9. Дополнительная информация (cacdo:CRAdditionalInformationDetails)
Сведения о представленных документах и дополнительная информация
M.CA.CDE.00290
(M.CA.CDT.00256)
0..1
9.1. Представленный документ (cacdo:CRPresentedDocDetails)
Сведения о представленном документе.
M.CA.CDE.00003
(M.CA.CDT.00324)
0..*
9.1.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
9.1.2. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
(M.SDT.00134)
0..1
9.1.3. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
(M.SDT.00093)
0..1
9.1.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
(M.BDT.00005)
0..1
9.1.5. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
(M.SDT.00112)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
9.1.6. Идентификатор уполномоченного органа (csdo:AuthorityV2Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00197
(M.SDT.00152)
0..1
а) метод идентификации (атрибут schemeId)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
-
(M.SDT.00091)
1
9.2. Предшествующие документы (cacdo:CRPreviousDocDocDetails)
детальная информация о ранее оформленных документах
M.CA.CDE.00292
(M.CA.CDT.00257)
0..*
9.2.1. Трехсимвольный цифровой код страны (casdo:CountryN3Code)
кодовое цифровое обозначение страны
M.CA.SDE.00167
(M.CA.SDT.00006)
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
9.2.2. Тип предшествующего таможенного документа (casdo:CRPreviousCustomsDocCode)
тип ранее оформленного таможенного документа
M.CA.SDE.00479
(M.CA.SDT.00019)
1
9.2.3. Иные сведения (csdo:AdditionalInfoText)
дополнительная информация, относящаяся к описываемому объекту
M.SDE.00046
(M.SDT.00088)
0..*

8.5. Валюталық бағамның қолданылу күні (casdo:ExchangeRateDate)
Валюталық бағамның қолданылу күні
M. CA. SDE.00335
(M. BDT.00005)
0..1
9.Қосымша ақпарат (cacdo:CRAdditionalInformationDetails)
Ұсынылған құжаттар туралы мәлімет және қосымша ақпарат
M. CA. CDE.00290
(M. CA. CDT.00256)
0..1
9.1. Ұсынылған құжат (cacdo:CRPresentedDocDetails)
Ұсынылған құжаттар туралы мәлімет
M. CA. CDE.00003
(M. CA. CDT.00324)
0..*
9.1.1. Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)
Құжат түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00054
(M. SDT.00140)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
9.1.2. Құжаттың атауы (csdo:DocName)
Құжаттың атауы
M. SDE.00108
(M. SDT.00134)
0..1
9.1.3. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
Тіркеу кезінде құжатқа берілетін цифрлы немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M. SDE.00044
(M. SDT.00093)
0..1
9.1.4. Құжаттың түрі (csdo:DocCreationDate)
Құжатты берген, қол қойған, бекіткен немесе тіркеген күн
M. SDE.00045
(M. BDT.00005)
0..1
9.1.5. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Елді кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
9.1.6. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityV2Id)
Мемлекеттік немесе мемлекетаралық органдарды (ұйымдарды), берілген немесе бекітілген құжатты сәйкестендіретін белгілер жолы
M. SDE.00197
(M. SDT.00152)
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі (атрибут schemeId)
Оған сәйкес сәйкестендіргіш көрсеткіш объектілерді сәйкестендіру әдісін белгілеу
-
(M. SDT.00091)
1
9.2. Алдындағы құжат (cacdo:CRPreviousDocDocDetails)
Бұрын ресімделген құжаттар туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M. CA. CDE.00292
(M. CA. CDT.00257)
0..*
9.2.1. Елдің үш символды цифрлық коды (casdo:CountryN3Code)
Елдің цифрлық белгілеу коды
M. CA. SDE.00167
(M. CA. SDT.00006)
1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
9.2.2. Алдыңғы кедендік құжаттың типі (casdo:CRPreviousCustomsDocCode)
Бұрын ресімделген кедендік құжаттың типі
M. CA. SDE.00479
(M. CA. SDT.00019)
1
9.2.3. Өзге де мәліметтер (csdo:AdditionalInfoText)
Сипатталатын объектіге жататын қосымша ақпарат
M. SDE.00046
(M. SDT.00088)
0..*

11.7.2. Условное обозначение единицы измерения (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
(M.CA.SDT.00022)
0..1
11.8. Номер добавочного листа (casdo:AddPageOrdinal)
номер добавочного листа
M.CA.SDE.00503
(M.SDT.00105)
0..1
11.9. Стоимость товаров или услуг (casdo:GoodsCostAmount)
стоимость товара
M.CA.SDE.00383
(M.CA.SDT.00001)
0..3
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
11.10. Сведения о таможенных платежах (cacdo:CRPaymentDetails)
сведения о таможенных платежах
M.CA.CDE.00299
(M.CA.CDT.00265)
0..1
11.10.1. Таможенные платежи (cacdo:CRCustomsPaymentDetail)
Детальная информация о таможенных платежах
M.CA.CDE.00296
(M.CA.CDT.00263)
1..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
(M.CA.SDT.00053)
0..1
*.2. Основа начисления платежа (casdo:TaxBaseMeasure)
основа начисления платежа
M.CA.SDE.00708
(M.CA.SDT.00800)
1
*.3. Цифровой код основы начисления (адвалорная ставка) (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
цифровой код валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
(M.SDT.00125)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.4. Код единицы измерения основы начисления (специфическая ставка) (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.5. Используемая ставка таможенного платежа (cacdo:EffectiveCustomsRateDetails)
сведения о ставке таможенного платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
(M.CA.CDT.00115)
0..1
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)
вид ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00245
(M.CA.SDT.00779)
0..1
*.5.2. Ставка таможенного платежа (casdo:DutyTaxFeeRateValue)
значение ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00022
(M.CA.SDT.00121)
1
*.5.3. Единица измерения (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDE.00177
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1

11.7.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілері (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
Өлшем бірлігінің шартты белгілері
M. CA. SDE.00222
(M. CA. SDT.00022)
0..1
11.8. Қосымша парақ номері (casdo:AddPageOrdinal)
Қосымша парақ номері
M. CA. SDE.00503
(M. SDT.00105)
0..1
11.9. Тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің құны (casdo:GoodsCostAmount)
тауарлардың құны
M. CA. SDE.00383
(M. CA. SDT.00001)
0..3
а) валюта коды (атрибут currency Code)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
1
б) жіктеуіш сәйкестендіргіш атрибут currency CodeListId)
валютасының сәйкестендіру классификаторы
-
(M. SDT.00091)
1
11.10. Кедендік төлемдер туралы мәліметтер (cacdo:CRPaymentDetails)
Кедендік төлемдер туралы мәліметтер
M. CA. CDE.00299
(M. CA. CDT.00265)
0..1
11.10.1. Кедендік төлемдер (cacdo:CRCustomsPaymentDetail)
Кедендік төлемдер туралы егжей-тегжейлі ақпараты
M. CA. CDE.00296
(M. CA. CDT.00263)
1..*
*.1. Салықтар, алымдар және өге де төлем түрлерінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)
Салықтар, алымдар және өге де төлем түрлерін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00110
(M. CA. SDT.00053)
0..1
*.2. Төлемді есептеу үшін негіз (casdo:TaxBaseMeasure)
Төлемді есептеу үшін негіз (casdo:TaxBaseMeasure)
M. CA. SDE.00708
(M. CA. SDT.00800)
1
*.3. Есептеу негізінің цифрлық коды (адвалорлық алымдар) (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
Есептеудің негізгі валюталық цифрлық коды (адвалорлық алымдар)
M. SDE.00176
(M. SDT.00125)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) белгілеуі
-
(M. SDT.00091)
1
*.4. Есептеудің (ерекше мөлшерлеме) негізгі өлшем бірлігінің коды (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
Есептеудің (ерекше мөлшерлеме) негізгі өлшем бірлігінің коды
M. SDE.00177
(M. SDT.00140)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) белгілеуі
-
(M. SDT.00091)
1
*.5. Кедендік төлемнің пайдаланылатын мөлшерлемелері (cacdo:EffectiveCustomsRateDetails)
есептеу кезінде пайдаланылатын кедендік төлем мөлшерлемелері туралы мәліметтер
M. CA. CDE.00445
(M. CA. CDT.00115)
0..1
*.5.1. Кедендік төлем мөлшерлемелерінің түрлері (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)
Кедендік төлем мөлшерлемелерінің түрлері
M. CA. SDE.00245
(M. CA. SDT.00779)
0..1
*.5.2. . Кедендік төлем мөлшерлемелері (casdo:DutyTaxFeeRateValue)
Кедендік төлем мөлшерлемелерінің мәні
M. CA. SDE.00022
(M. CA. SDT.00121)
1
*.5.3. Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
Өлшем бірлігін кодпен белгілеу
M. SDE.00177
(M. SDT.00140)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1

*.5.4. Кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка) (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
(M.SDT.00125)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.6. Весовой коэффициент (casdo:WeightRatioNumber)
весовой коэффициент
M.CA.SDE.00700
(M.CA.SDT.00146)
0..1
*.7. Дата применения ставки (casdo:DutyTaxFeeRateDate)
дата применения ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00250
(M.BDT.00005)
0..1
*.8. Кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей (casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
(M.CA.SDT.00050)
0..1
*.9. Сумма платежа (casdo:UnifiedPaymentNumericAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
(M.CA.SDT.00147)
0..1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00145)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
*.10. Код типа таможенного платежа (casdo:CRPaymentsKindCode)
сведения о типе платежа расчета
M.CA.SDE.00492
(M.CA.SDT.00019)
0..1
*.11. Исчисленная сумма (casdo:CAPaymentAmount)
исчисленная сумма
M.CA.SDE.00334
(M.CA.SDT.00001)
1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
*.12. Ставка рефинансирования (casdo:RefinanceRate)
значение ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00495
(M.CA.SDT.00121)
0..1
*.13. Количество дней (casdo:DayQuantity)
количество дней
M.CA.SDE.00251
(M.SDT.00106)
0..1
11.11. Иные сведения (csdo:AdditionalInfoText)
дополнительная информация, относящаяся к описываемому объекту
M.SDE.00046
(M.SDT.00088)
0..1
11.12. Дополнительные сведения о товаре (cacdo:AddGoodsDescriptionDetails)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
(M.CA.CDT.00800)
0..*
11.12.1. Производитель (casdo:GoodsProducerText)
сведения о производителе товара
M.CA.SDE.00203
(M.SDT.00072)
0..1
11.12.2. Товарный знак (casdo:TradeMarkName)
наименование товарного знака, места происхождения, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
(M.SDT.00068)
0..1
11.12.3. Марка товара (casdo:GoodsMarkName)
наименование марки товара
M.CA.SDE.00206
(M.SDT.00069)
0..1
11.12.4. Артикул товара (casdo:GoodsArticleName)
наименование артикула товара
M.CA.SDE.00208
(M.SDT.00069)
0..1
11.12.5. Стандарт (casdo:GoodsStandardName)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государственного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
(M.SDT.00069)
0..1

*.5.4. Мөлшерлеме (айырықша мөлшерлеме) валютасын кодпен белгілеу (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
Мөлшерлеме (айырықша мөлшерлеме) валютасын цифрлық кодпен белгілеу
M. SDE.00176
(M. SDT.00125)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1
*.6.Салмақтық коэффициент (casdo:WeightRatioNumber)
салмақтық коэффициент
M. CA. SDE.00700
(M. CA. SDT.00146)
0..1
*.7. Мөлшерлемені қолдану күні (casdo:DutyTaxFeeRateDate)
Кедендік төлем мөлшерлемесін қолдану күні
M. CA. SDE.00250
(M. BDT.00005)
0..1
*.8. Кедендік және өзге де төлемді төлеу ерекшелігін кодпен белгілеу (casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)
Кедендік және өзге де төлемді төлеу ерекшелігін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00108
(M. CA. SDT.00050)
0..1
*.9. Төлемдердің сомасы (casdo:UnifiedPaymentNumericAmount)
төлемдердің сомасы
M. CA. SDE.00697
(M. CA. SDT.00147)
0..1
а) валюта коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00145)
1
б) жіктеуіш сәйкестендіргіші (атрибут currencyCodeListId)
Валюта жіктеуішінің сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1
*.10. Кедендік төлемдер түрлерінің коды (casdo:CRPaymentsKindCode)
Есептеу төлем түрлері туралы мәліметтер
M. CA. SDE.00492
(M. CA. SDT.00019)
0..1
*.11. Есептелген сомасы (casdo:CAPaymentAmount)
есептелген сомасы
M. CA. SDE.00334
(M. CA. SDT.00001)
1
а) валюта коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
1
б) жіктеуіш сәйкестендіргіші (атрибут currencyCodeListId)
Валюта жіктеуішінің сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1
*.12. Қайта қаржыландыру мөлшерлемесі (casdo:RefinanceRate)
Қайта қаржыландыру мөлшерлемесі мәні
M. CA. SDE.00495
(M. CA. SDT.00121)
0..1
*.13. Күн саны (casdo:DayQuantity)
Күн саны
M. CA. SDE.00251
(M. SDT.00106)
0..1
11.11. Өзге де мәліметтер (csdo:AdditionalInfoText)
Сипаталатын объектіге жататын қосымша ақпарат
M. SDE.00046
(M. SDT.00088)
0..1
11.12. Тауарлар туралы қосымша мәліметтер (cacdo:AddGoodsDescriptionDetails)
Тауарлар туралы қосымша мәліметтер
M. CA. CDE.00802
(M. CA. CDT.00800)
0..*
11.12.1. Өндіруші (casdo:GoodsProducerText)
Тауар өндіруші туралы мәліметтер
M. CA. SDE.00203
(M. SDT.00072)
0..1
11.12.2. Тауар белгісі (casdo:TradeMarkName)
Тауар белгісінің атауы, шығарылған жері, авторлық құқық объектісі, аралас құқық, патент
M. CA. SDE.00205
(M. SDT.00068)
0..1
11.12.3. Тауар маркасы (casdo:GoodsMarkName)
Тауар маркасының атауы
M. CA. SDE.00206
(M. SDT.00069)
0..1
11.12.4. Тауар артикулы (casdo:GoodsArticleName)
Тауар артикулының атауы
M. CA. SDE.00208
(M. SDT.00069)
0..1
11.12.5. Стандарт (casdo:GoodsStandardName)
Стандарттың атауы (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымдар) немесе тауарларға арналған техникалық шарттар
M. CA. SDE.00209
(M. SDT.00069)
0..1

11.13. Данные для расчета платежей за транспортное средство (cacdo:CRAutomobileDetails)
Сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00302
(M.CA.CDT.00271)
0..1
11.13.1. Идентификационный номер транспортного средства (csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
(M.SDT.00161)
0..1
11.13.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:VehicleChassisId)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
(M.​DT.00092)
0..1
11.13.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:VehicleBodyId)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
(M.SDT.00092)
0..1
11.13.4. Марка (модель) транспортного средства (cacdo:VehicleModelDetails)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
(M.CA.CDT.00082)
0..1
*.1. Код марки транспортного средства (casdo:VehicleMakeCode)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.CA.SDE.00072
(M.CA.SDT.00142)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.2. Наименование марки транспортного средств а(csdo:VehicleMakeName)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
(M.SDT.00055)
0..1
*.3. Наименование модели транспортного средства (casdo:VehicleModelName)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
(M.SDT.00068)
0..1
11.13.5. Год производства (csdo:ManufactureYear)
год производства товара
M.SDE.00216
(M.BDT.00025)
0..1
11.13.6. Категория транспортного средства (casdo:TransportCategoryCode)
код категории транспортного средства
M.CA.SDE.00488
(M.CA.SDT.00119)
0..1
11.13.7. Наименование типа транспортного средства (casdo:TransportTypeName)
наименование типа транспортного средства
M.CA.SDE.00489
(M.SDT.00069)
0..1
11.13.8. Код цвета транспортного средства (casdo:TransportColorCode)
кодовое обозначение цвета транспортного средства
M.CA.SDE.00490
(M.CA.SDT.00120)
0..1
11.13.9. Экологический класс транспортного средства (casdo:ECOClassCode)
экологический класс транспортного средства
M.CA.SDE.00487
(M.CA.SDT.00019)
0..1
11.13.10. Идентификационный номер двигателя (csdo:EngineId)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
(M.SDT.00092)
0..1

11.13. Көлік құралы үшін төлемді есептеуге арналған деректер (cacdo:CRAutomobileDetails)
Автомобиль туралы мәлімет
M. CA. CDE.00302
(M. CA. CDT.00271)
0..1
11.13.1. Көлік құралын сәйкестендіру номері (csdo:VehicleId)
Өндіруші берген көлік құралын сәйкестендіру номері (көлік құралының шассисы, өзі жүретін машина)
M. SDE.00212
(M. SDT.00161)
0..1
11.13.2. Көлік құралының шасси (қаңқа) сәйкестендіру номері (csdo:VehicleChassisId)
Өндіруші берген көлік құралы шассинің (қаңқа) номері
M. SDE.00214
(M. SDT.00092)
0..1
11.13.3. Көлік құралының шанағын сәйкестендіру номері (csdo:VehicleBodyId)
Өндіруші берген көлік құралының шанағын (кабина) сәйкестендіру номері (көлік құралы шассиы, өзі жүретін машина)
M. SDE.00213
(M. SDT.00092)
0..1
11.13.4. Көлік құралының маркасы (моделі) (cacdo:VehicleModelDetails)
Көлік құралының маркасы, моделі туралы мәлімет
M. CA. CDE.00093
(M. CA. CDT.00082)
0..1
*.1. Көлік құралы маркасының коды (casdo:VehicleMakeCode)
Көлік құралының маркасын кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00072
(M. CA. SDT.00142)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
*.2. Көлік құралы маркасының атауы (csdo:VehicleMakeName)
Көлік құралы маркасының атауы (көлік құралы шассисі, өзі жүретін машина)
M. SDE.00219
(M. SDT.00055)
0..1
*.3. Көлік құралы моделінің атауы (casdo:VehicleModelName)
Көлік құралы моделінің атауы
M. CA. SDE.00076
(M. SDT.00068)
0..1
11.13.5. Өндірілген жылы (csdo:ManufactureYear)
Тауардың өндірілген жылы
M. SDE.00216
(M. BDT.00025)
0..1
11.13.6. Көлік құралының санаты (casdo:TransportCategoryCode)
Көлік құралы санатының коды
M. CA. SDE.00488
(M. CA. SDT.00119)
0..1
11.13.7. Көлік құралы түрлерінің атауы (casdo:TransportTypeName)
Көлік құралы түрлерінің атауы
M. CA. SDE.00489
(M. SDT.00069)
0..1
11.13.8. Көлік құралы түсінің коды (casdo:TransportColorCode)
Көлік құралының түсін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00490
(M. CA. SDT.00120)
0..1
11.13.9. Көлік құралының экологиялық класы (casdo:ECOClassCode)
Көлік құралының экологиялық класы
M. CA. SDE.00487
(M. CA. SDT.00019)
0..1
11.13.10. Қозғалтқышының сәйкестендіру номері (csdo:EngineId)
Өндіруші берген қозғалтқышының сәйкестендіру номері
M. SDE.00211
(M. SDT.00092)
0..1

12.2.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
(M.CA.SDT.00053)
1
12.2.2. Фактически уплаченная сумма (casdo:FactPaidAmount)
указывается фактически уплаченная сумма платежа
M.CA.SDE.00033
(M.CA.SDT.00001)
1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
12.2.3. Цифровой код валюты платежа (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
цифровой код валюты платежа
M.SDE.00176
(M.SDT.00125)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
12.2.4. Курс валюты (casdo:ExchangeRate)
курс валюты
M.CA.SDE.00178
(M.CA.SDT.00071)
0..1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указано кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00091)
1
в) масштаб (атрибут scaleNumber)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
-
(M.SDT.00096)
0..1

12.2.1. Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)
Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00110
(M. CA. SDT.00053)
1
12.2.2. Нақты төлем сома (casdo:FactPaidAmount)
Нақты төленген төлем сомасы көрсетіледі
M. CA. SDE.00033
(M. CA. SDT.00001)
1
а) валютың коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
б) жіктеуішті сәйкестендіргіші (атрибут currencyCodeListId)
валюта жіктеуішті сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
12.2.3. Төлем валютасының цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
Төлем валютасының цифрлық коды
M. SDE.00176
(M. SDT.00125)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
12.2.4. Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)
Валюта бағамы
M. CA. SDE.00178
(M. CA. SDT.00071)
0..1
а) валютаның коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодыпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
б) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес валютаны кодпен белгілеу көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш)
-
(M. SDT.00091)
в) масштабы (атрибут scaleNumber)
ұсынылған 10 саны дәрежесіндегі көрсеткіште түрінде есептелген ондық жұйедегі ақша сомасының маштабы
-
(M. SDT.00096)

12.2.5. Кодовое обозначение способа уплаты таможенных или иных платежей, возложенных на таможенные органы (casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode)
кодовое обозначение способа уплаты
M.CA.SDE.00127
(M.CA.SDT.00061)
0..1
12.2.6. Документ об уплате платежа (cacdo:PaymentDocDetails)
сведения фактической уплаты и соответствующего платежного документа
M.CA.CDE.00099
(M.CA.CDT.00085)
0..1
*.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.2. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
(M.SDT.00134)
0..1
*.3. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
(M.SDT.00093)
0..1
*.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
(M.BDT.00005)
0..1
*.5. Дата платежа (casdo:PaymentDate)
дата уплаты платежа
M.CA.SDE.00804
(M.BDT.00005)
0..1
*.6. Налогоплательщик (ccdo:TaxpayerDetails)
совокупность реквизитов, присвоенных органами государственных доходов физическому лицу
M.CDE.00019
(M.CDT.00019)
0..1
*.6.1. Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)
идентификатор физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
(M.SDT.00025)
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер (csdo:UniqueCustomsNumberId)
Уникальный идентификационный номер участника экономической деятельности, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
(M.SDT.00089)
0..1
12.3. Информация о виде таможенного платежа (cacdo:CustomsTaxModeCodeDetails)
сведения об уплачиваемом платеже
M.CA.CDE.00297
(M.CA.CDT.00267)
0..*
12.3.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
(M.CA.SDT.00053)
1
12.3.2. Наименование вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeName)
наименование вида налогов, сборов или иного платежа в соответствии с Классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378
M.CA.SDE.00111
(M.SDT.00056)
1
13. Должностное лицо, подписавшее документ (cacdo:SigningDetails)
лицо, подписавшее документ
M.CA.CDE.00204
(M.CA.CDT.00155)
0..1
13.1. ФИО (ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
(M.CDT.00016)
1

12.2.5. кеден органдарына жүктелген кедендік немесе өзге де төлемдерді төлеу тәсілін кодпен белгісі (casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode)
Төлем түрін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00127
(M. CA. SDT.00061)
0..1
12.2.6. Төлемдерді төлеу туралы құжат (cacdo:PaymentDocDetails)
Нақты төленген және тиісті төлем құжаты туралы мәлімет
M. CA. CDE.00099
(M. CA. CDT.00085)
0..1
*.1. Құжат түрінің код (csdo:DocKindCode)
Құжат түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00054
(M. SDT.00140)
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес коды көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
*.2. Құжаттың атауы (csdo:DocName)
Құжаттың атауы
M. SDE.00108
(M. SDT.00134)
*.3. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
Тіркеу кезінде құжатқа берілген цифрлық немес әрітптік- цифрлық белгелір,
M. SDE.00044
(M. SDT.00093)
*.4. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
Құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M. SDE.00045
(M. BDT.00005)
*.5. Төлем күгі (casdo:PaymentDate)
Төлем төленген күн
M. CA. SDE.00804
(M. BDT.00005)
*.6. Салық төлеуші (ccdo:TaxpayerDetails)
Мемлекеттік кірістер органдары жеке тұлғаға берген жиынтық деректемелер
M. CDE.00019
(M. CDT.00019)
*.6.1. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)
Салық төлеуші тіркелген елде салық төлеушілер тізіліміндегі жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M. SDE.00025
*.7. Бірігей сәйкестендірілген кедендік нөмір (csdo:UniqueCustomsNumberId)
Кедендік бақылау ақсаты үшін көзделген сыртқы экономикалық қызметке қатысушының бірігей сәйкестендіру нөмірі
M. SDE.00135
(M. SDT.00089)
12.3. Кедендік төлем түрлері туралы ақпарат (cacdo:CustomsTaxModeCodeDetails)
Төленге төлемдер туралы мәліметтер
M. CA. CDE.00297
(M. CA. CDT.00267)
0..*
12.3.1. Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)
Салықтар, алымдар немес өзге төлем түрлерін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00110
(M. CA. SDT.00053)
1
12.3.2. Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрінің атауы (casdo:CustomsTaxModeName)
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген, өндіріп алу кеден органына жүктелген, Салықтар, алымдар немес өзге төлем түрлерінің жіктеуіштеріне сәйкес салықтар, алымдар немес өзге төлем түрлерінің атауы
M. CA. SDE.00111
(M. SDT.00056)
1
13. Құжатқа қол қоятын, лауазымды тұлға (cacdo:SigningDetails)
Құжатты қол қойған, тұлға
M. CA. CDE.00204
(M. CA. CDT.00155)
0..1
13.1. Т.А.Ә. (csdo:PositionName)
Тегі, аты, әкесінің аты
M. SDE.00127
(M. SDT.00055)
0..1

13.2. Наименование должности (csdo:PositionName)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
(M.SDT.00055)
0..1
13.3. Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит уполномоченного лица
M.CDE.00003
(M.CDT.00003)
0..*
13.3.1. Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
(M.SDT.00163)
0..1
13.3.2. Наименование вида связи (csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
(M.SDT.00055)
0..1
13.3.3. Идентификатор канала связи (csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
(M.SDT.00015)
1..*
13.4. Дата подписания (casdo:SigningDate)
дата подписания
M.CA.SDE.00391
(M.BDT.00005)
1

13.2. Лауазымның атауы (csdo:PositionName)
Қызметкер лауазымының атауы
M. SDE.00127
(M. SDT.00055)
0..1
13.3. Байланыс деректемелері (ccdo:CommunicationDetails)
Уәкілетті тұлғаның байланыс деректемелері
M. CDE.00003
(M. CDT.00003)
0..*
13.2.1. Байланыс түрінің код (csdo:CommunicationChannelCode)
Байланыс (телефона, факса, электрондық почта және т.б.) құралының (арна) түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00014
(M. SDT.00163)
0..1
13.2.2. Байланыс түрінің атауы (csdo:CommunicationChannelName)
Байланыс (телефона, факса, электрондық почта және т.б.) құралы (арна) түрінің атауы
M. SDE.00093
(M. SDT.00055)
0..1
13.2.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:CommunicationChannelId)
Байланыс арнасын сәйкестендіру символының реттілігі (телефона, факса нөмірлерін, электрондық почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M. SDE.00015
(M. SDT.00015)
1..*
13.4. Қол қайылғна күн (casdo:SigningDate)
Қол қайылғна күні
M. CA. SDE.00391
(M. BDT.00005)
1