О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2021 года № 505. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2021 года № 23094
В соответствии с подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330) внести следующее изменение:
Правила регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 15 июня 2021 года № 505
Утверждены
приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1344
Правила регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий, а также определяют порядок оказания государственных услуг "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" и "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы".

"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 15 маусымдағы № 505 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 18 маусымда № 23094 болып тіркелді
"Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 15 маусымдағы
№ 505 бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1344 бұйрығымен бекітілген
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстау және Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу тәртібін реттейтін, сондай-ақ "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" және "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) бюллетень - официальное периодическое издание по вопросам охраны топологий интегральных микросхем;
2) топология интегральной микросхемы (далее – топология) - зафиксированное на материальном носителе пространственно-геометрическое расположение совокупности элементов интегральной микросхемы и связей между ними;
3) правообладатель – автор, его наследник, а также любое физическое или юридическое лицо, которое обладает исключительным правом, полученным в силу Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" или договора;
4) лицензионный договор – договор, по которому правообладатель (лицензиар) предоставляет другой стороне (лицензиату) право временно использовать топологию определенным способом;
5) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом;
6) исключительное право на топологию – имущественное право правообладателя использовать топологию любым способом по своему усмотрению;
7) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своих полномочий руководство в сфере правовой охраны топологий интегральных микросхем;
8) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
9) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами ЭЦП и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок регистрации передачи исключительного права на использование топологий
3. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).

2. Осы қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бюллетень – интегралдық микросхемалар топологияларын қорғау мәселелерi жөнiндегi ресми мерзiмдi басылым;
2) интегралдық микросхема топологиясы (бұдан әрi – топология) – интегралдық микросхеманың элементтерi мен олардың арасындағы байланыстар жиынтығының материалдық жеткізгіште тiркелген кеңiстiктiк-геометриялық орналасуы;
3) құқық иеленушi – автор, оның мұрагерi, сондай-ақ "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына немесе шартқа байланысты алынған айрықша құқықты иеленушi кез келген жеке немесе заңды тұлға;
4) лицензиялық шарт – ол бойынша құқық иеленушi (лицензиар) басқа тарапқа (лицензиатқа) топологияны белгiлi бiр әдiспен уақытша пайдалануға құқық беретін шарт;
5) патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттi орган алдында жеке және заңды тұлғалардың өкiлдiк ету құқығы берiлген Қазақстан Республикасының азаматтары;
6) топологияға айрықша құқық – құқық иеленушiнiң топологияны өз қалауы бойынша кез келген әдiспен пайдалануға мүліктік құқығы;
7) уәкiлеттi орган – өз өкілеттіктері шегінде интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау саласында басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
9) "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
10) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – ЭЦҚ құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2-тарау. Топологияны пайдалануға айрықша құқығын беруді тіркеу тәртібі
3. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

4. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление о регистрации передачи исключительного права по договору уступки/о регистрации передачи исключительного права по договору уступки/ частичной уступки, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя, в соответствии с приложениями 1 и 2 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – стандарт регистрации передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, в соответствии со стандартом регистрации передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, необходимым для оплаты услуг услугодателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
6. Заявление и прилагаемые к нему документы представляются на казахском или русском языках. Иностранные имена и наименования юридических лиц указываются в казахской или русской транслитерации.
Физические лица, постоянно проживающие в Республике Казахстан, но временно находящиеся за ее пределами, осуществляют свои права заявителя, а также права заинтересованного лица без патентного поверенного при указании адреса для переписки в пределах Республики Казахстан.
7. Заявлению автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через ПШЭП.

4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы қағидалардың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы/айрықша құқықты ішінара басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы өтінішті осы қағиданың 3-қосымшасына (бұдан әрі - тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу стандарты) сәйкес жолдайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу стандартыда көрсетілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
6. Тіркеу туралы өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады. Шетелдік есімдер мен заңды тұлғалардың атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, бірақ уақытша одан тыс жерлерде жүрген жеке тұлғалар өтініш берушінің өз құқықтарын, сондай-ақ мүдделі тұлғаның құқықтарын патенттік сенім білдірілген өкілсіз Қазақстан Республикасының шегінде хат-хабар алмасуға арналған мекенжайын көрсеткен кезде жүзеге асыра алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭҮТШ арқылы алады.

По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа в соответствии с пунктом 9 стандарта регистрации передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней направляет уведомление об оказании государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
По основаниям, указанным в пункте 9 стандарта, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" по форме согласно приложению 7 к Правилам, который удостоверяется ЭЦП уполномоченного лица услугодателя и направляются услугополучателю.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые устранимы, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
8. В случае регистрации услугодатель публикует в бюллетене, в Государственном реестре топологий интегральных микросхем сведения о регистрации передачи исключительного права на использование топологий.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.
Глава 3. Порядок регистрации предоставления права на использование топологий
10. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" оказывается услугодателем.

Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу стандартының 9-тармағына сәйкес бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама дайындайды және осы қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы көрсетілген мерзімдерде осы қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жауапты орындаушы көрсетілген мерзімдерде қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды, ол көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылады және көрсетілетін қызметті алушыға жолданады.
Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
8. Тіркелген жағдайда қызмет беруші бюллетеньде, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде топологияны пайдалануға айрықша құқықты беруді тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Мемқызметтер туралы заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Топологияны пайдалану құқықығын беруді тіркеу тәртібі
10. Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетіледі.

11. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет через портал заявление о предоставлении права по лицензионному или сублицензионному договору/ о предоставлении права по договору комплексной предпринимательской лицензии или сублицензии (франчайзинга)/о регистрации дополнительного соглашения к лицензионному (сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя, в соответствии с приложениями 8, 9 и 10 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 11 к настоящим Правилам (далее – стандарт регистрации предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы).
12. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, в соответствии со стандартом регистрации предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, необходимым для оплаты услуг услугодателя согласно в приложению 4 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
13. Заявление и прилагаемые к нему документы представляются на казахском или русском языках. Иностранные имена и наименования юридических лиц указываются в казахской или русской транслитерации.
Физические лица, постоянно проживающие в Республике Казахстан, но временно находящиеся за ее пределами, осуществляют свои права заявителя, а также права заинтересованного лица без патентного поверенного при указании адреса для переписки в пределах Республики Казахстан.
14. Заявлению автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через ПШЭП.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында құқықты лицензиялық немесе қосалқы лицензиялық шарт бойынша беруді тіркеу туралы/ құқықты кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты (франчайзинг)/құқықты лицензиялық (қосалқы лицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеу туралы өтінішті осы қағиданың 11-қосымшасына (бұдан әрі - тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу стандарты) сәйкес жолдайды.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу стандартыда көрсетілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
13. Тіркеу туралы өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады. Шетелдік есімдер мен заңды тұлғалардың атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, бірақ уақытша одан тыс жерлерде жүрген жеке тұлғалар өтініш берушінің өз құқықтарын, сондай-ақ мүдделі тұлғаның құқықтарын патенттік сенім білдірілген өкілсіз Қазақстан Республикасының шегінде хат-хабар алмасуға арналған мекенжайын көрсеткен кезде жүзеге асыра алады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭҮТШ арқылы алады.

По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа в соответствии с пунктом 9 стандарта регистрации предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней готовит уведомление об оказании государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме согласно приложениям 12, 13 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, ответственный исполнитель в указанные сроки направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
По основаниям, указанным в пункте 9 стандарта, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" по форме согласно приложению 15 к Правилам, который удостоверяется ЭЦП уполномоченного лица услугодателя и направляются услугополучателю.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые устранимы, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
15. В случае регистрации услугодатель публикует в бюллетене сведения о регистрации предоставления права на использование топологии.
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственных услуг
17. Жалоба на решение, действие (бездействие) сотрудников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу стандартының 9-тармағына сәйкес бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама дайындайды және осы қағидалардың 12, 13-қосымшаларына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, жауапты орындаушы көрсетілген мерзімде осы қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жауапты орындаушы көрсетілген мерзімдерде қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды, ол көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылады және көрсетілетін қызметті алушыға жолданады.
Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
15. Тіркелген жағдайда қызмет беруші бюллетеньде топологияны пайдалану құқығын беруді тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды.
16. Көрсетілетін қызметті беруші Мемқызметтер туралы заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о госуслугах подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
18. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации передачи исключительного права по договору уступки
Прошу зарегистрировать передачу исключительного права по договор уступки
в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных)
в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
2. Владелец (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – ФИО)
физического лица/ наименование юридического лица*; юридический адрес):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
3. Правопреемник (ФИО физического лица / наименование юридического лица*;
юридический адрес):
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
5. Адрес для переписки, контактный телефон
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах в __ экземплярах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или
другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 2
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации передачи исключительного права по договору частичной уступки
Прошу зарегистрировать передачу исключительного права по договору частичной
уступки в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных)
в настоящем заявлении.

Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемқызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
18. Мемлекеттiк көрсетілген қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Иеленуші (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Құқықтық мирасқор (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) /заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. (бар болса)
Ескертпе:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Айрықша құқықты ішінара басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты айрықша құқықты ішінара басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеуді сұраймын.

1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
2. Владелец (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – ФИО) физического
лица/ наименование юридического лица*; юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
3. Правопреемник (ФИО физического лица / наименование юридического лица*;
юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, предусмотренных договором
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах в __ экземплярах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого
полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 3
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Стандарт государственной услуги
"Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное
достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации передачи исключительного права на топологию либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Иеленуші (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы): ___________________________________
_____________________________________________________________________________
3. Құқықтық мирасқор (жеке тұлғаның Т.А.Ә. бар болса) /немесе заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Берілетін құқықтардың шартпен көзделген көлемі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. бар болса)
Ескертпе:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Топологияға айрықша құқықты беруді тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті ұсыну нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны топологий, утверждаемыми согласно пункту 2 статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП на ПХВ "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление физического или юридического лица о регистрации передачи исключительного права на топологию по договору уступки/частичной уступки в электронном виде по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного права на топологию;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления услугополучателем;
4) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через представителя.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через платежный шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

"Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 4-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov. kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz ресми сайттарында орналастырылған топологияларды қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары: "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК-ның www. kaz pate nt. kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1) осы қағиданың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өзгеге беру/ішінара беру шарты бойынша топологияға айрықша құқықты беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның электрондық нысандағы өтініштері;
2) топологияға айрықша құқықты беру туралы шарттың электрондық көшірмесі;
3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі;
4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kaz​patent.kz.
Приложение 4
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, проспект Мәңгілік Ел, здание 57А, нежилое помещение 8
Бизнес идентификационный номер: 020940003199
Код Бенефициара: 16
Код назначения платежа: 859
Наименование банка Индивидуальный идентификационный код, Банковский Идентификационный Код:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общества "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Нур-Султане KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 5
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель:
Правопреемник:
УВЕДОМЛЕНИЕ об оказании государственной услуги
"Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное
достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" передача исключительного права по договору (частичной) уступки прав на топологию № _ зарегистрирована в Государственном реестре топологий Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 6
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" в рассмотрении заявления отказано.
(ЭЦП)
Приложение 7
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в оказании государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав
на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www. adilet. gov. kz және көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 57 А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8
Бизнес сәйкестендіру нөмірі: 020940003199
Бенефициар Коды: 16
Төлем мақсатының коды: 859
Банктің атауы Жеке сәйкестендіру коды банктік сәйкестендіру коды, "Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші:
Құқықтық мирасқор:
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ топологияға құқықтарды беру шарты (ішінара) бойынша айрықша құқықты беру Қазақстан Республикасының топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті қараудан бас тартылғаны туралы хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсетуден ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ

Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в связи с ____________, согласно подпункту 1) пункта 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" в регистрации договора (частичной) уступки отказано.
(ЭЦП)
Приложение 8
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о предоставлении права по лицензионному или сублицензионному договору
Прошу зарегистрировать предоставление права по лицензионному или
сублицензионному договору в отношении охранного документа (охранных документов),
указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
2. Лицензиар (Сублицензиар) (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее –
ИО) физического лица/ наименование юридического лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
3. Лицензиат (Сублицензиат) (ФИО физического лица / наименование юридического
лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования, предусмотренных
договором
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или
другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 9
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о предоставлении права по договору комплексной предпринимательской лицензии или сублицензии (франчайзинга)
Прошу зарегистрировать предоставление права по договору комплексной
предпринимательской лицензии или сублицензии (франчайзинга) в отношении охранного
документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес басқаға беру шартын тіркеуден (ішінара) бас тартылды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Құқықты лицензиялық немесе қосалқы лицензиялық шарт бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты құқықты лицензиялық немесе қосалқы лицензиялық шарт бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
2. Лицензиар (қосалқы лицензиар) (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Лицензиат (қосалқы лицензиат) (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) / заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
5. Пайдаланылатын түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың шартпен көзделген көлемі: ______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
______________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. бар болса)
Ескертпе:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Құқықты кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты (франчайзинг) бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты құқықты кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты (франчайзинг) бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

2. Комплексный лицензиар (Комплексный сублицензиар) (Фамилия, Имя, Отчество
(при его наличии) (далее – ФИО) физического лица / наименование юридического
лица*; юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
3. Комплексный лицензиат (Комплексный сублицензиат) (ФИО физического лица /
наименование юридического лица*; юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования, предусмотренных
договором
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого
полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 10
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации дополнительного соглашения к лицензионному
(сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору
Прошу зарегистрировать дополнительное соглашение к лицензионному
(сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору, заключенному
в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных)
в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Регистрационный номер и дата регистрации договора:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

2. Кешенді лицензиар (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Кешенді лицензиат (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) / заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Пайдаланылатын түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың шартпен көзделген көлемі:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжай және байланыс телефондар:
_______________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. бар болса)
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Құқықты лицензиялық (қосалқы лицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты жасалған лицензиялық (қосалқы лицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеуді сұраймын.
1 Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
_______________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
2. Шарттың тіркеу нөмірі және тіркелген күні:
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 12
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Лицензиар (Сублицензиар):
Лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ об оказании государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака,
селекционного достижения и объекта промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" предоставление (не) исключительной (суб) лицензии по лицензионному договору на использование топологии №_ зарегистрировано в Государственном реестре топологий интегральных микросхем Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 13
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ об оказании государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака,
селекционного достижения и объекта промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" договор комплексной предпринимательской (суб) лицензии о предоставлении (не) исключительной лицензии на использование топологии № _ зарегистрирован в Государственном реестре топологий интегральных микросхем Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 14
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" в рассмотрении заявления отказано.
(ЭЦП)
Приложение 15
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в оказании государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака,
селекционного достижения и объекта промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" в регистрации договора (частичной) уступки/ (суб) лицензионного договора, договора комплексной предпринимательской (суб) лицензии, договора залога отказано.
(ЭЦП)

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www. adilet. gov. kz және көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде топологияны пайдалануға лицензиялық шарт бойынша айрықша (суб) лицензия беру (бермеу) туралы шарты № _ тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының_ бабының _ тармағына сәйкес топологияны пайдалануға айрықша (емес) лицензия беру туралы кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензиялық шартын № _ Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
14-қосымша
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны____________ байланысты, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті қараудан бас тартылғанын хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
15-қосымша
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсетуден ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес лицензиялық шартты (ішінара) басқаға беру шартын/ (суб), кешенді кәсіпкерлік (суб) лицензия шартын, кепіл шартын тіркеуден бас тартылғанын хабарлайды.
(ЭЦҚ)