Об утверждении форм отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2021 года № 23196.
Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму "Электронный информационный учетный документ 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Инструкцию о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа в Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), территориальным органам Комитета для исполнения.

Әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептердің, электронды ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу мен қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 маусымда № 23196 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы бойынша есеп" № 5 нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5А нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5К нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 июля 2021 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
"СОГЛАСОВАН"
Департамент по обеспечению
деятельности судов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарат Верховного Суда
Республики Казахстан)
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
форма
Форма № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции"

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз ету
департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының 2021 жылғы
22 маусымдағы № 92
Бұйрықтың 1-қосымшасы
нысан
"Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5-нысаны
Ескерту. № 5-нысаны жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі); 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Раздел 1 "Движение и результаты рассмотрения административных дел"
Наименование
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел (исков) за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
из граф 1-3
Дело (иск) направлено по подсудности
Рассмотрено с вынесением решения
Рассмотрено с вынесением определения

1-бөлім "Әкімшілік істерді қарау нәтижелері және қозғалысы"
Атауы
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істер (талап қоюлар)
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылуына байланысты істер бойынша қайта жаңартылған іс жүргізулер
1-3-бағандардан
Іс (талап қою) соттылығы бойынша жіберілді
Шешім шығарылып қаралды
Ұйғарым шығарылып қаралды
оның ішінде

Раздел 1. Сведения о поступлении иска
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела [текст]
3. Производство в электронном виде [словарный реквизит]
4. Вид производства [словарный реквизит]
5. Количество томов [текст]
6. Порядок поступления [словарный реквизит]
7. К кому подан иск [словарный реквизит]
8. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
9. Категория дела [словарный реквизит]
10. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
11. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
12. Сложность дела [словарный реквизит]
13. Секретное дело [словарный реквизит]
14. Резонанс, актуальность дела [словарный реквизит]
15. Иск, связан с результатами рассмотрения обращений административного органа, должностного лица (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [тенге]
2. Штрафные санкции [тенге]
3. Недоимка [тенге]
4. Пеня [тенге]
5. Неустойка [тенге]
6. Убытки [тенге]
7. Упущенная выгода [тенге]
8. Комментарии
Раздел 3. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины (суммарная по объединенным делам для основного производства)
1. Подлежащая к уплате государственная пошлина [тенге]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [тенге]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [тенге]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [отсрочка, рассрочка]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [тенге]
7. Госпошлина, взысканная по решению суда и реально поступившая в бюджет [тенге]
8. Дата уплаты [дата]
9. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [тенге]
10. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
11. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [тенге]
12. Принято без уплаты по искам прокурора [тенге]
13. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [тенге]
14. Определенная судом сумма судебных издержек [тенге]
15. Выплаченные судебные издержки [тенге]
Раздел 4. Сведения об обеспечении иска
1. Дата подачи заявления об обеспечении иска [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Принятые меры по обеспечению иска [словарный реквизит]

1-бөлім. Талап қоюдың келіп түсуі туралы мәліметтер
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № [мәтін]
3. Электрондық түрдегі іс жүргізу [сөздік деректеме]
4. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректеме]
5. Томдардың саны [мәтін]
6. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректеме]
7. Талап қою кімге берілді [сөздік деректеме]
8. Берілген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
9. Істің санаты [сөздік деректеме]
10. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
11. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
12. Істің ауырлығы [сөздік деректеме]
13. Құпия іс [сөздік деректеме]
14. Резонанс, істің өзектілігі [сөздік деректеме]
15. Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың жолданымдарын қарауға байланысты талап қою [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [теңге]
2. Айыппұл санкциялары [теңге]
3. Бересі [теңге]
4. Өсімпұл [теңге]
5. Тұрақсыздық айыбы [теңге]
6. Залалдар [тенге]
7. Айырылып қалған пайда [теңге]
8. Түсіндірмелер
3-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер (негізгі іс жүргізу үшін біріктірілген істер бойынша жиынтық)
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [теңге]
2. Мемлекеттік бажды төлеуден босату негізі [сөздік деректеме]
3. Төленген мемлекеттік баж сомасы [теңге]
4. Сот белгілеген мемлекеттік бажды қосымша төлеу [теңге]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж [теңге]
7. Сот шешімі бойынша өндіріп алынған және бюджетке нақты келіп түскен мемлекеттік баж [теңге]
8. Төлеу күні [күні]
9. Бюджеттен кері қайтаруға жататын мемлекеттік баж сомасы [теңге]
10. Мемлекеттік бажды кері қайтару туралы ұйғарымның күні [күні]
11. Төлемсіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы [теңге]
12. Прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
13. Мемлекет мүддесіне прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
14. Сот белгілеген сот шығындарының сомасы [теңге]
15. Төленген сот шығындары [теңге]
4-бөлім. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы мәліметтер
1. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы өтінішті беру күні [күні]
2. Өтініштің қаралған күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар [сөздік деректеме]

7. Дополнительная информация о принятии мер по обеспечению иска [текст]
8. Дата исполнения мер по обеспечению иска [дата]
Раздел 5. Сведения об индексации присужденных денежных сумм
1. Дата подачи заявления [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата направления копии определения [дата]
5. Дата направления исполнительного листа [дата]
6. Дата обжалования определения [дата]
7. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
8. Дата исполнения [дата]
Раздел 6. Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда
1. Общая сумма требований, подлежащая к взысканию по решению суда [тенге]
2. Общая сумма требований, взысканная в бюджет (в интересах государства) [тенге]
3. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба, связанного с нарушением гражданских прав [тенге]
4. Сумма, присужденная государству в связи с незаконными действиями должностных лиц государственных органов [тенге]
5. Оплата помощи представителя [тенге]
6. Определенный судом размер причиненных убытков [тенге]
Раздел 7. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]
9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 8. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [да, нет] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата предоставления отзыва [дата]

7. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау туралы қосымша ақпарат [мәтін]
8. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың орындалған күні [күні]
5-бөлім. Ұйғарылған ақшалай қаражатты индекстеу туралы мәліметтер
1. Өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымның көшірмесін жолдау күні [күні]
5. Атқару парағын жолдау күні [күні]
6. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
7. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
8. Орындау күні [күні]
6-бөлім. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер
1. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын талаптардың жалпы сомасы [теңге]
2. Бюджетке (мемлекет мүддесіне) өндіріп алынған талаптардың жалпы сомасы [теңге]
3. Азаматтық құқықтардың бұзылуына байланысты залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [теңге]
4. Мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының заңсыз әрекеттеріне байланысты мемлекетке ұйғарылған сома [теңге]
5. Өкілдің көмегін төлеу [теңге]
6. Келтірілген шығындардың сот белгілеген мөлшері [теңге]
7-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алудың сомасы (теңге) [теңге]
5. Орындау мерзімі дейін: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Азайтылған ақшалай өндіріп алудың сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]
9. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
10. Қайталап ақшалай өндіріп алу шарасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайталап тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Салынған шараның жоғары тұрған сатыда күші жойылды [сөздік деректеме]
8-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [иә, жоқ] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Іс жүзіндегі мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарап жатқан судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Кері шақырту берілген күні [күні]

4. Дата возврата [дата]
5. Основание возврата [словарный реквизит]
6. Дата передачи по подсудности [дата]
7. Дата определения о подготовке дела к судебному разбирательству [дата]
8. Дата проведения подготовки [дата]
9. Время проведения подготовки [дата]
10. Дата продления подготовки [дата]
11. Дата завершения подготовки дела к судебному разбирательству [дата]
12. Дата определения о назначении судебного разбирательства [дата]
13. Дата продления срока рассмотрения дела [дата]
14. Дата исполнения определения [дата]
15. Дата передачи документов на исполнение [дата]
16. Дата вынесения определения о медиации [дата]
17. Судья – медиатор [текст]
18. Комментарии [текст]
19. Объединено с делом № [№ дела]
Раздел 10. Приостановление
1. Дата вынесения определения [дата]
2. Дата назначения после приостановления [дата]
3. Основания для приостановления [словарный реквизит]
4. Определение о приостановлении обжаловано (опротестовано) [словарный реквизит]
5. Комментарии [текст]
Раздел 11. Судебное заседание
1. Дата заседания [дата]
2. Время заседания [время]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Номер зала (кабинет) судебного заседания [текст]
6. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
7. Предварительное слушание [словарный реквизит]
8. Заседание отложено [словарный реквизит]
9. Причины отложения судебных заседаний [словарный реквизит]
10. Комментарии [текст]
Раздел 12. Отводы
1. Дата заявления об отводе судьям [дата]
2. Председательствующий судья [текст]
3. Удовлетворено [словарный реквизит]
4. Судья, рассматривающий ходатайство об отводе [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судей, получивших отвод [текст]
6. Комментарии [текст]
Раздел 13. Сведения о динамике производства (Решение суда)
1. Вид судебного акта [словарный реквизит]
2. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
3. Решение по иску [словарный реквизит]
4. Причины возврата иска [словарный реквизит]
5. Решение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
6. Рассмотрено в порядке письменного разбирательства [словарный реквизит]
7. Дата составления решения (определения) [дата]
8. Дата составления протокола [дата]
9. Дата вынесения решения (определения) [дата]
10. Дата вступления в законную силу [дата]
11. Проведена экспертиза в суде [словарный реквизит]
12. Резолютивная часть [текст]
13. Дата передачи по подсудности [дата]
14. Вынесено определение об отмене мер по обеспечению иска [словарный реквизит]
15. Рассмотрено с применением международных договоров [словарный реквизит]
16. Специалист канцелярии (архива), сделавший сверку [текст]

4. Кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару негізі [сөздік деректеме]
6. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
7. Істі сот талқылауына дайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
8. Дайындық жүргізу күні [күні]
9. Дайындықты өткізу күні [күні]
10. Дайындықты ұзарту күні [күні]
11. Істі сот талқылауына дайындауды аяқтау күні [күні]
12. Сот талқылауын тағайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
13. Істі қарау мерзімін ұзарту күні [күні]
14. Ұйғарымды орындау күні [күні]
15. Құжаттарды орындауға беру күні [күні]
16. Медиация туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
17. Судья – медиатор [мәтін]
18. Түсіндірмелер [мәтін]
19. № іспен біріктірілді [істің №]
10-бөлім. Тоқтата тұру
1. Ұйғарымды шығару күні [күні]
2. Тоқтата тұрғаннан кейін тағайындау күні [күні]
3. Тоқтата тұруға негіздер [сөздік деректеме]
4. Тоқтата тұру туралы ұйғарым шағымдалды (наразылық білдірілді) [сөздік деректеме]
5. Түсіндірмелер [мәтін]
11-бөлім. Сот отырысы
1. Отырыс күні [күні]
2. Отырыс уақыты [уақыт]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Сот отырысы залының (каб.) нөмірі [мәтін]
6. Аудио-, бейне тіркеу [сөздік деректеме]
7. Алдын ала тыңдалым [сөздік деректеме]
8. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
9. Сот отырыстарының кейінге қалдырылу себептері [сөздік деректеме]
10. Түсіндірмелер [мәтін]
12-бөлім. Бас тартулар
1. Судьялардан бас тарту туралы өтініштің күні [күні]
2. Төрағалық етуші судья [мәтін]
3. Қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Бас тарту туралы өтінішхатты қараушы судья [мәтін]
5. Бас тартуды алушы судьялардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
6. Түсіндірмелер [мәтін]
13-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (Сот шешімі)
1. Сот актісінің түрі [сөздік деректеме]
2. Қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
3. Талап қою бойынша шешім [сөздік деректеме]
4. Талап қоюды кері қайтару себептері [сөздік деректеме]
5. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды [сөздік деректеме]
6. Жазбаша талқылау тәртібінде қаралды [сөздік деректеме]
7. Шешімді (ұйғарымды) құру күні [күні]
8. Хаттаманы құру күні [күні]
9. Шешім (ұйғарым) шығару күні [күні]
10. Заңды күшіне енген күні [дата]
11. Сотта сараптама жүргізілді [сөздік деректеме]
12. Қарар бөлім [мәтін]
13. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
14. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың күшін жою туралы ұйғарым шығарылды [сөздік деректеме]
15. Халықаралық келісімшарттар қолданылып қаралды [сөздік деректеме]
16. Салыстырып тексеру жасаған кеңсенің (архивтің) маманы [мәтін]

17. Дата передачи дела в канцелярию (архив) [дата]
18. Закрытый судебный процесс [словарный реквизит]
Раздел 14. Частные определения
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. В адрес кого направлено частное определение [текст]
6. Даты направления
7. Ответы
8. Дата отмены частного определения в апелляционной инстанции [дата]
Раздел 15. Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения
1. Судебный акт [словарный реквизит]
2. Судебный исполнитель [словарный реквизит]
3. Дата выписки исполнительного листа [дата]
4. Дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу [дата]
5. Дата вынесения судебного акта [дата]
6. Сумма к взысканию [текст]
7. Солидарен к [словарный реквизит]
8. В доход государства [словарный реквизит]
9. Вид выписки исполнительного листа [словарный реквизит]
10. Список истцов (взыскателей) по исполнительному документу [словарный реквизит]
11. Список ответчиков (должников) по исполнительному документу [словарный реквизит]
12. Сущность требований [текст]
13. Судья [текст]
Раздел 16. Сведения о немедленном исполнении решения суда
1. Дата подачи заявления о немедленном исполнении [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Решение подлежит немедленному исполнению [словарный реквизит]
Раздел 17. Сведения о повороте исполнения решения
1. Дата подачи заявления о повороте исполнения [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведен поворот исполнения решения [словарный реквизит]
Раздел 18. Сведения об отсрочке, рассрочке и изменении способа исполнения
1. Дата подачи заявления об отсрочке[дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведенные действия по заявлению [словарный реквизит]
Раздел 19. Сведения о пересмотре дела в апелляционной инстанции
1. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
2. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
3. Дата поступления апелляционной жалобы (ходатайства) [дата]
4. Дата возвращения дела из суда апелляционной инстанции [дата]
5. Жалобу (ходатайство) подал [словарный реквизит]
6. Результат рассмотрения в апелляционной инстанции [словарный реквизит] рассмотрении

17. Кеңсеге (архивке) істі беру күні [күні]
18. Жабық сот процесі [сөздік деректеме]
14-бөлім. Жеке ұйғарымдар
1. Шығару күні [күні]
2. Прокурордың атына жеке ұйғарым [сөздік деректеме]
3. Мәні [мәтін]
4. Жолдау күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
6. Жолдау күндері
7. Жауаптары
8. Апелляциялық сатыдағы жеке ұйғарымның күшін жою күні [күні]
15-бөлім. Шешімді орындауға жолдау және орындау нәтижесі туралы мәліметтер
1. Сот актісі [сөздік деректеме]
2. Сот орындаушысы [сөздік деректеме]
3. Атқару парағы үзінді көшірмесінің күні [күні]
4. Шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні [күні]
5. Сот актісін шығару күні [күні]
6. Өндіріп алуға сома [мәтін]
7. Ортақ [сөздік деректеме]
8. Мемлекет кірісіне [сөздік деректеме]
9. Атқару парағы үзінді көшірмесінің түрі [сөздік деректеме]
10. Атқарушылық құжат бойынша талап қоюшылардың (өндіріп алушылардың) тізімі [сөздік деректеме]
11. Атқарушылық құжат бойынша жауапкерлердің (борышкерлердің) тізімі [сөздік деректеме]
12. Талаптардың мәні [мәтін]
13. Судья [мәтін]
16-бөлім. Сот шешімін дереу орындау туралы мәліметтер
1. Дереу орындау туралы өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Шешім дереу орындауға жатады [сөздік деректеме]
17-бөлім. Шешімді орындауды бұру туралы мәліметтер
1. Орындауды бұру туралы өтінішті беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Шешімнің орындалуына бұру жүргізілді [сөздік деректеме]
18-бөлім. Орындауды кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту және тәсілін өзгерту туралы мәліметтер
1. Кейінге қалдыру туралы өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Өтініш бойынша жүргізілген әрекеттер [сөздік деректеме]
19-бөлім. Істі апелляциялық сатыда қайта қарау туралы мәліметтер
1. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректеме]
2. Істің жоғары тұрған сотқа жолданған күні [күні]
3. Апелляциялық шағымның (өтінішхаттың) келіп түскен күні [күні]
4. Істің апелляциялық сатыдағы соттан кері қайтарылған күні [күні]
5. Шағымды (өтінішхатты) берген [сөздік деректеме]
6. Апелляциялық сатыда қарау нәтижелері [сөздік деректеме] рассмотрении

Раздел 20. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции ВВерховного
1. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
2. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
3. Дата возврата жалобы (протеста) [дата]
4. Комментарии [текст]
5. Результат рассмотрения в кассационной инстанции [словарный реквизит]
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
Раздел 1. О поступлении дела
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела (апелляционная инстанция) [текст]
3. Поступило в электронном порядке [словарный реквизит]
4. Обжалуемые судебные акты [словарный реквизит]
5. Порядок поступления [словарный реквизит]
6. Вид производства [словарный реквизит]
8. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
9. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
10. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
11. Сложность дела [словарный реквизит]
12. Секретное дело [словарный реквизит]
13. Иск, связан с несогласием с ответом административного органа, должностного лица (жалоба) (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Основная сумма [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Недоимка [текст]
5. Пеня [текст]
6. Неустойка [текст]
7. Оплата помощи представителя [текст]
8. Комментарии [текст]
Раздел 3. Сведения о взыскиваемых суммах по решению суда
1. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда первой инстанции [текст]
2. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда апелляционной инстанции [текст]
Раздел 4. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины
1. Общая сумма, определенная для выплаты [текст]
2. Отсрочка уплаты государственной пошлины [текст]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 5. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]

20-бөлім. Қассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер ВВерховного
1. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректеме]
2. Істің жоғары тұрған сотқа жолданған күні [күні]
3. Шағымды (наразылықты) қайтарып алу күні [күні]
4. Түсіндірмелер [мәтін]
5. Қассациялық сатыда қарау нәтижелері [сөздік деректеме]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 Бұйрықтың
5-қосымшасы
Нысан
Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске электронды ақпараттық есепке алу құжаты 2
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Істің келіп түсуі туралы
1. Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № (апелляциялық саты) [мәтін]
3. Электрондық тәртібінде келіп түсті [сөздік деректеме]
4. Шағымдалған сот актілері [сөздік деректеме]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректеме]
6. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректеме]
8. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
9. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
10. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
11. Істің ауырлығы [сөздік деректеме]
12. Құпия іс [сөздік деректеме]
13. Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың (шағым) жауабымен келіспеуге байланысты талап қою [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Негізгі сома [мәтін]
3. Айыппұл санкциялары [мәтін]
4. Бересі [мәтін]
5. Өсімпұл [мәтін]
6. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
7. Өкілдің көмегін төлеу [мәтін]
8. Түсіндірмелер [мәтін]
3-бөлім. Сот шешімі бойынша өндірілетін сомалар туралы мәліметтер
1. Бірінші сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілетін жалпы сома [мәтін]
2. Апелляциялық сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілетін жалпы сома [мәтін]
4-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер
1. Төлеу үшін белгіленген жалпы сома [мәтін]
2. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [мәтін]
3. Төленген мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
4. Төленген сот ұсталымдары [мәтін]
5-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
5. Орындау мерзімі дейін: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Төмендетілген ақшалай өндіріп алудың сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]

9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 6. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [да, нет] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата прекращения производства по жалобе (ходатайству) [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Причина возврата [текст]
6. Отозваны все апелляционные [словарный реквизит]
7. Дата отзыва апелляционных жалоб, ходатайств [дата]
8. Отозваны все частные [словарный реквизит]
9. Дата отзыва частных жалоб, ходатайств [дата]
10. Дата постановления об отказе в пересмотре [дата]
11. Дата приостановления [дата]
12. Дата передачи по подсудности [дата]
13. Дата вынесения определения о медиации [дата]
14. Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
15. Отменено в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
16. Рассмотрено с нарушением сроков [словарный реквизит]
17. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи медиатора [текст]
18. Примирение сторон с участием судьи-медиатора [словарный реквизит]
19. Комментарии [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Специализированный прокурор (транспортный) [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (постановление суда)
1. Дата вынесения постановления [дата]
2. Результат рассмотрения решения [словарный реквизит]

9. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
10. Қайталап ақшалай өндіріп алу сомасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайта тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алудың сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда салынған шараның күші жойылды [сөздік деректеме]
6-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [иә, жоқ] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Нақты мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарап жатқан судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Шағым (өтінішхат) бойынша іс жүргізуді тоқтату күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [мәтін]
6. Барлық апелляциялықтар кері шақыртылды [сөздік деректеме]
7. Апелляциялық шағымдардың, өтінішхаттардың кері шақыртылу күні [күні]
8. Барлық жекелер кері шақыртылды [сөздік деректеме]
9. Жеке шағымдардың, өтінішхаттардың кері шақыртылу күні [күні]
10. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулының күні [күні]
11. Тоқтата тұру күні [күні]
12. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
13. Медиация туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
14. Қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның күні [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда күші жойылған [сөздік деректеме]
16. Мерзімдері бұзылып қаралды [сөздік деректеме]
17. Медиатор судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
18. Медиатор судьяның қатысуымен тараптардың татуласуы [сөздік деректеме]
19. Түсіндірмелер [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [мәтін]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы
5. Адвокат [мәтін]
6. Прокурор [мәтін]
7. Мамандандырылған прокурор (көлік) [сөздік деректеме]
8. Сот отырысы залының (кабинетінің) № [мәтін]
9. Аудио-, бейнетіркеу [сөздік деректеме]
10. Аудиотіркеу [сөздік деректеме]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот қаулысы)
1. Қаулыны шығару күні [күні]
2. Шешімді қарау нәтижесі [сөздік деректеме]

3. Результат рассмотрения определений [словарный реквизит]
4. Решение по заявлению [словарный реквизит]
5. Решение по апелляционной жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по ходатайству [словарный реквизит]
7. Решение по частной жалобе [словарный реквизит]
8. Решение по частному ходатайству [словарный реквизит]
9. Вынесено постановление о прекращении апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
10. Рассмотрено с применением международных договоров [словарный реквизит]
11. Решение (определение) суда 1-ой инстанции отменено (изменено) с [словарный реквизит]
12. Основание к отмене или изменению решения [словарный реквизит]
13. Результат по постановлению предыдущего апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
14. Резолютивная часть [текст]
Раздел 10. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. Кому направлено частное определение [текст]
6. Даты направления [дата]
7. Ответы
Раздел 11. Завершение производства
1. Дата составления протокола [дата]
2. Дата составления решения (постановления) [дата]
3. Дата вручения копии решения (постановления) [дата]
4. Дата вступления решения (постановления) в законную силу [дата]
5. Дата передачи дела в канцелярию [дата]
6. Дата направления дела в суд первой инстанции [дата]
7. Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
8. Решение отменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
9. Решение изменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
Раздел 12. Об основаниях поступления дела и рассмотрении дела
1. Суд первой инстанции [текст]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
3. № дела суда 1-ой инстанции [текст]
4. Количество томов [текст]
5. Дата вынесения решения [дата]
6. Вид судебного акта [словарный реквизит]
7. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
8. Рассмотрено в порядке письменного производства [словарный реквизит]
9. Вид производства [словарный реквизит]
10. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
11. Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
12. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
Раздел 13. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
2. Результат пересмотра решения, постановления суда первой инстанции [словарный реквизит]
3. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
4. Комментарии [текст]
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции

3. Ұйғарымдарды қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
4. Өтініш бойынша шешім [сөздік деректеме]
5. Апелляциялық шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]
7. Жеке шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
8. Жеке өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]
9. Апелляциялық қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды [сөздік деректеме]
10. Халықаралық шарттар қолданыла отырып қаралды [сөздік деректеме]
11. Бірінші сатыдағы сот шешімінің (ұйғарымының) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректеме]
12. Шешімнің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз [сөздік деректеме]
13. Алдыңғы апелляциялық қараудың қаулысы бойынша нәтиже [сөздік деректеме]
14. Қарар бөлім [мәтін]
10-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (жеке ұйғарымдар)
1. Шығару күні [күні]
2. Прокурордың мекен-жайына жеке ұйғарым [сөздік деректеме]
3. Мәні [мәтін]
4. Жолдау күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
6. Жолдау күндері [күні]
7. Жауаптар
11-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Хаттаманы толтыру күні [күні]
2. Шешімді (қаулыны) толтыру күні [күні]
3. Шешімнің (қаулының) көшірмесін тапсыру күні [күні]
4. Шешімнің (қаулының) заңды күшіне енген күні [күні]
5. Істі кеңсеге беру күні [күні]
6. Істі бірінші сатыдағы сотқа жолдау күні [күні]
7. Салыстырып тексеру жасаған алқа маманы [мәтін]
8. Кассациялық сатыда шешімнің күші жойылды [сөздік деректеме]
9. Кассациялық сатыда шешім өзгертілді [сөздік деректеме]
12-бөлім. Істің келіп түсу негіздері мен істің қаралуы туралы
1. Бірінші сатыдағы сот [мәтін]
2. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы сот ісінің № [мәтін]
4. Томдар саны [мәтін]
5. Шешім шығару күні [күні]
6. Сот актісінің түрі [сөздік деректеме]
7. Қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
8. Жазбаша іс жүргізу тәртібінде қаралды [сөздік деректеме]
9. Іс жүргізу түрі [сөздік деректеме]
10. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
11. Істің санатына қосымша (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
12. Берілген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
13-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Істі жоғарғы сотқа жолдау күні [күні]
2. Бірінші сатыдағы сот шешімін, қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
3. Апелляциялық сатыдағы қаулыны қайта қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
4. Түсіндірмелер [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 Бұйрықтың
6-қосымшасы
Нысан
Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске электронды ақпараттық есепке алу құжаты 3
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 5. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [словарный реквизит] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 6. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в отдел ходатайств [дата]
2. Дата передачи в коллегию [дата]
3. Дата передачи судье [дата]
4. Дата возврата [дата]
5. Причина возврата [словарный реквизит]
6. Дата оставления без рассмотрения [дата]
7. Дата отзыва [дата]
8. Кем отозваны [словарный реквизит]
9. Дата письма об отказе во внесении представления [дата]
10. Дата передачи ходатайства в коллегию по гражданским делам [дата]
11. Дата истребования дела [дата]
12. Даты напоминаний по истребованным делам [дата]
13. Дата поступления дела [дата]
14. Решение по предварительному рассмотрению [словарный реквизит]
15. Дата решения по предварительному рассмотрению [дата]
16. Рассмотрено с нарушением сроков [текст]
17. Комментарии по предварительному рассмотрению [текст]
18. Объединено с производством № [текст]
19. Дата объединения [дата]
20. Объединено с делом № [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов)
1. Дата поступления в коллегию [дата]
2. Основание к пересмотру решения [словарный реквизит]
3. Дата поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Дата постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
6. Дата постановления об отмене решения и возобновлению кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
7. Дата отзыва протеста или ходатайства [дата]
8. Кем отозван протест [словарный реквизит]
9. Отозваны на стадии пересмотра [словарный реквизит]
10. Дата оставления без рассмотрения [дата]
11. Объединено с производством № [текст]
12. Комментарии [текст]
13. Объединено с делом № [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)

11. Қайталап тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Салынған шараның жоғары тұрған сатыда күші жойылды [сөздік деректеме]
5-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [сөздік деректеме] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Нақты мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
6-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (алдын ала қарау)
1. Өтінішхаттарды бөлімге беру күні [күні]
2. Алқаға беру күні [күні]
3. Судьяға беру күні [күні]
4. Кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [сөздік деректеме]
6. Қараусыз қалдыру күні [күні]
7. Кері шақырту күні [күні]
8. Кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Ұсынысты енгізуден бас тарту туралы хаттың күні [күні]
10. Азаматтық істер бойынша алқаға өтінішхатты беру күні [күні]
11. Істі талап ету күні [күні]
12. Талап етілген істер бойынша еске салу күндері [күні]
13. Істің келіп түскен күні [күні]
14. Алдын ала қарау бойынша шешімі [сөздік деректеме]
15. Алдын ала қарау бойынша шешімнің күні [күні]
16. Мерзімдері бұзылып қаралды [күні]
17. Алдын ала қарау бойынша түсіндірмелер [мәтін]
18. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
19. Біріктіру күні [күні]
20. № іспен біріктірілді [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот актілерін қайта қарау)
1. Алқаға келіп түскен күні [күні]
2. Шешімді қайта қарауға негіз [сөздік деректеме]
3. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылықтың келіп түсу күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе өтініш бойынша істі қайта қарау (қайта қараудан бас тарту) негіздерінің болмауы туралы қаулының күні [күні]
6. Шешімнің күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша кассациялық іс жүргізуді қайта жаңарту туралы қаулының күні [күні]
7. Наразылықты немесе өтінішхатты кері шақырту күні [күні]
8. Наразылықты кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Қайта қарау сатысында кері шақыртылды [сөздік деректеме]
10. Қараусыз қалдыру күні [күні]
11. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
13. № іспен біріктірілді [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)

1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Специализированный прокурор (транспортный) [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (решение суда)
1. Постановление суда в отношении решения (определения) суда первой инстанции [словарный реквизит]
2. Постановление суда в отношении решения (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
3. Постановление суда в отношении решения суда первой инстанции в предыдущем кассационном рассмотрении [словарный реквизит]
4. Решение суда первой, апелляционной или кассационной инстанции отменено (изменено) [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по протесту [словарный реквизит]
7. Основания оставления иска без рассмотрения [текст]
8. Результат рассмотрения предыдущего постановления Верховного Суда Республики Казахстан (далее – ВС РК) [текст]
9. Решение по представлению председателя [словарный реквизит]
10. Постановление в отношении постановления кассационной инстанции ВС РК [словарный реквизит]
11. Постановление суда в отношении постановления специализированной коллегии ВС РК [словарный реквизит]
12. Вынесены другие постановления [текст]
13. Резолютивная часть (новое решение) [текст]
Раздел 10. Частные определения, вынесенные судом в кассационной инстанции
1. Дата вынесения частного определения [дата]
2. Сущность частного определения [текст]
3. Дата направления частного определения [дата]
4. Кому направлено частное определения [текст]
5. Даты поступления ответов на частное определение [дата]
6. Сущность ответов [текст]
Раздел 11. Завершение производства
1. Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения [дата]
2. Дата сдачи судьей постановления по пересмотру [дата]
3. Дата возврата истребованного дела [дата]
4. Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
5. Дата передачи в архив (канцелярию) [дата]
6. Дата сверки в архиве (канцелярии) [дата]
7. Специалист архива, сделавший сверку [текст]
Раздел 12. Рассмотрение в предыдущих инстанциях
Подраздел 1. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции [текст]
2. № гражданского дела суда первой инстанции [текст]
3. Вид производства суда первой инстанции [словарный реквизит]
4. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи первой инстанции [текст]

1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [мәтін]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Адвокат [мәтін]
6. Прокурор [мәтін]
7. Мамандырылған прокурор (көлік) [сөздік деректеме]
8. Сот отырысы залының (кабинетінің) № [мәтін]
9. Аудио-, бейнетіркеу [сөздік деректеме]
10. Аудиотіркеу [сөздік деректеме]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот шешімі)
1. Бірінші сатыдағы соттың шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
2. Апелляциялық сатыдағы соттың шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
3. Алдыңғы кассациялық қарауда бірінші сатыдағы сот шешіміне қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
4. Бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы сот шешімі күшін жойды (өзгертілді) [сөздік деректеме]
5. Шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
7. Талап қоюды қараусыз қалдыру негіздері [мәтін]
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының (бұдан әрі – ҚР ЖС) алдыңғы қаулысын қарау нәтижесі [мәтін]
9. Төрағаның ұсынысы бойынша шешім [сөздік деректеме]
10. ЖС кассациялық сатыдағы қаулыға қатысты қаулысы [сөздік деректеме]
11. ЖС мамандандырылған алқа қаулысына қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
12. Өзге де қаулылар шығарылды [мәтін]
13. Қарар бөлік (жаңа шешім) [мәтін]
10-бөлім. Кассациялық сатыдағы сот шығарған жеке ұйғарымдар
1. Жеке ұйғарымды шығару күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымды жолдау күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жеке ұйғарымға жауаптардың келіп түсу күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
11-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Судьяның алдын ала қарау қаулысын беру күні [күні]
2. Судьяның қайта қарау жөніндегі қаулыны беру күні [күні]
3. Талап етілген істі кері қайтару күні [күні]
4. Салыстыру жасаған алқа маманы [мәтін]
5. Архивке (кеңсеге) беру күні [күні]
6. Архивте (кеңседе) салыстырып тексеру күні [күні]
7. Салыстырып тексеруді жасаған архивтің маманы [мәтін]
12-бөлім. Алдыңғы сатыларда қарау
1-бөлімше. Бірінші сатыда қарау
1. Бірінші сатыдағы соттың атауы [мәтін]
2. Бітірші сатыдағы соттың азаматтық ісінің № [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы соттың іс жүргізу түрі [сөздік деректеме]
4. Бірінші сатыдағы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]

5. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
6. Дополнение к категории дела [текст]
7. Дата решения (определения) [дата]
8. Решение (определение) суда первой инстанции [словарный реквизит]
9. Сущность иска [текст]
Подраздел 2. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрены в апелляционном порядке [словарный реквизит]
2. Дата постановления [дата]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судей в суде апелляционной инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении решения и определения суда первой инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, ходатайству [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления апелляционной инстанции [текст]
Подраздел 3. Рассмотрение в кассационной инстанции
1. Дата постановления [дата]
2. Судья-докладчик в суде кассационной инстанции [текст]
3. Результат рассмотрения решения (определения) суда первой инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, протесту [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления кассационной инстанции [текст]
Приложение 7 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) в информационную систему судебных органов Республики Казахстан (далее – ИС СО РК) и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел определяет основные положения ввода ЭИУД и формирования на их основе отчетов по рассмотрению административных дел судами первой, апелляционной и кассационной инстанций (далее - отчеты).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Глава 2. Введение ЭИУД в ИС СО РК
2. Разработка и введение единых форм ЭИУД осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) по согласованию с Судебной администрацией Республики Казахстан (далее – Судебная администрация).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).

5. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
6. Істің санатына қосымша [мәтін]
7. Шешімнің (ұйғарымның) күні [күні]
8. Бірінші сатыдағы соттың шешімі (ұйғарымы) [сөздік деректеме]
9. Талап қоюдың мәні [мәтін]
2-бөлімше. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық тәртіпте қаралды [сөздік деректеме]
2. Қаулының күні [күні]
3. Апелляциялық сатыдағы соттағы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
4. Бірінші сатыдағы соттың шешімі мен ұйғарымына қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Апелляциялық сатыдағы қаулының қарар бөлігі [мәтін]
3-бөлімше. Кассациялық сатыда қарау
1. Қаулының күні [күні]
2. Кассациялық сатыдағы соттағы судья-баяндамашы [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы соттың шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижесі [мәтін]
4. Апелляциялық сатыдағы соттың қаулысына (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Кассациялық сатыдағы қаулының қарар бөлігі [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 Бұйрықтың
7-қосымшасы
Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ҚР СО АЖ) электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – ЭАЕҚ) енгізу және әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық ЭАЕҚ енгізудің және олардың негізінде бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есептерді қалыптастыруының негізгі ережелерін айқындайды (бұдан әрі - есептер).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. ҚР СО АЖ-ға ЭАЕҚ-ны енгізу
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) ЭАЕҚ біріңғай нысандарын әзірлеуді және енгізуді Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігімен (бұдан әрі – Сот әкімшілігі) келісе отырып жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Ввод и учет ЭИУД в ИС СО РК ведется Судебной администрацией и его территориальными подразделениями в областях, городах республиканского значения и столице (далее – канцелярии судов).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
4. Отчеты на основании данных ЭИУД ИС СО РК формируются Комитетом и его территориальными органами.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
5. Формирование отчетов осуществляется на основании следующих форм ЭИУД:
1) "ЭИУД 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции" (далее – ЭИУД 1);
2) "ЭИУД 2 на административное дело (иск), рассмотренное судом апелляционной инстанции" (далее – ЭИУД 2);
3) "ЭИУД 3 на административное дело (иск), рассмотренное судом кассационной инстанции" (далее – ЭИУД 3).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
6. В ЭИУД подлежат электронному заполнению все необходимые реквизиты по административному делу (иску), рассмотренному судом.
Глава 3. Внесение корректировок ЭИУД в ИС СО РК
7. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ИС СО РК, производится по инициативе Судебной администрации, канцелярии судов, по письму Комитета, его территориальных и приравненных к ним органов (далее – территориальные органы).
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
8. После произведенной корректировки сведения (с указанием номера административного дела (иска), наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится проверка в автоматизированной информационной системе Комитета (далее – АИС Комитета), незамедлительно направляются судебным органом в Комитет или его территориальный орган письменно, с указанием дня и времени произведенной корректировки.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Особенности ввода ЭИУД 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции
9. Реквизиты ЭИУД 1 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами административного дела (иска).

3. ЭАЕҚ-ны ҚР СО АЖ-ға енгізу есепке алуды Сот әкімшілігі және оның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – соттар кеңсесі) жүргізеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Есептерді ҚР СО АЖ ЭАЕҚ-ның деректері негізінде Комитет және оның аумақтық органдары қалыптастырады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Есептерді қалыптастыру ЭАЕҚ-ның мынадай нысандары негізінде іске асырылады:
1) "Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-ЭАЕҚ" (бұдан әрі – 1-ЭАЕҚ);
2) "Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2-ЭАЕҚ" (бұдан әрі – 2-ЭАЕҚ);
3) "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 3-ЭАЕҚ" (бұдан әрі – 3-ЭАЕҚ)
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. ЭАЕҚ-да сот қараған әкімшілік іс (талап қою) бойынша барлық қажетті деректемелер электрондық толтыруға жатады.
3-тарау. ҚР СО АЖ-да ЭАЕҚ-ға түзетулер енгізу
7. ҚР СО АЖ-да енгізілген ЭАЕҚ-ның деректемелерін түзету Сот әкімшілігінің, соттар кеңсесінің бастамасы бойынша, Комитеттің, оның аумақтық және оларға теңестірілген органдарының (бұдан әрі – аумақтық органдар) хаты бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Сот органы жүргізілген түзету туралы (арыздың (азаматтық істің, материалдың) нөмірін, өзгертілетін деректеменің атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып) мәліметтерді түзету жүргізілген күннен бастап дереу жазбаша түрде Комитетке немесе оның аумақтық органына ұсынады, солардың негізінде Комитеттің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Комитеттің ААЖ) тексеру жүргізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-ЭАЕҚ енгізудің ерекшеліктері
9. 1-ЭАЕҚ-ның деректемелері ҚР ЖС АЖ-да әкімшілік істің (талап қоюдың) материалдарына сәйкес толтырылады.

10. В разделе 1 "Сведения о поступлении иска" вводятся реквизиты со 2 по 10, 11, 14, 15. Другие реквизиты необходимо заполнять по результатам рассмотрения дела (иска).
В реквизите 3 "Производство в электронном виде" выбирается символьное значение "Да" в случае ведения административного дела в электронном формате.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
11. Реквизит 4 "Вид производства" заполняется в зависимости от категории иска согласно требованиям статей 132-135 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
Реквизит 9 "Категория дела (для статистического отчета)" раздела 1 заполняется согласно наименованиям строк раздела 1 "Движение и результаты рассмотрения административных дел" формы № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции".
В строке "Об оспаривании решений, действий (бездействия) административных органов, должностных лиц" отражаются административные дела об оспаривании решений и действий (бездействия) административных органов, должностных лиц по трудовым, жилищным, имущественным спорам и т.д. из них:
дела об оспаривании действий (бездействий) и решений налоговых либо таможенных органов по принудительному взысканию налоговой либо таможенной задолженности отражаются в строках "об оспаривании действий (бездействий) и решений налоговых органов", "об оспаривании действий (бездействий) и решений таможенных органов";
дела, по которым обжалуются действия (бездействия) акимов, акиматов и его структурных подразделений (согласно базовой структуре местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608) отражаются в строке "об оспаривании действий (бездействий) и решений местных исполнительных органов".
В строке "Производство по заявлениям о защите избирательных прав граждан и общественных объединений, участвующих в выборах, республиканском референдуме" отражаются административные дела (иски) по искам гражданина, общественных объединений, членов избирательной комиссии, доверенных лиц кандидатов и политических партий, представителей политических партий с правом совещательного голоса, наблюдателей политических партий, иных общественных объединений, некоммерческих организаций, считающих, что решением, действием (бездействием) государственного органа, органа местного государственного управления и самоуправления, избирательной комиссии, предприятия, организации, их должностными лицами нарушается право избирать или быть избранными, участвовать в выборах, референдуме (глава 25 АППК РК).
В строке "Производство по заявлениям об оспаривании решений, действий (бездействия) местных исполнительных органов, нарушающих права граждан на участие в уголовном судопроизводстве в качестве присяжного заседателя" отражаются административные дела (иски) гражданина, считающего, что решением, действием (бездействием) местного исполнительного органа нарушается право гражданина на участие в процедуре отбора для участия в уголовном судопроизводстве в качестве присяжного заседателя (глава 26 АППК РК).

10. "Талап қоюдың келіп түсуі туралы мәліметтер" 1-бөлімінде 2-ден 10, 11, 14, 15 бойынша деректемелері енгізіледі. Басқа деректемелерді істі (талап қоюды) қарау нәтижелері бойынша толтыру қажет.
"Электрондық түрде іс жүргізу" 3-деректемесінде әкімшілік іс электрондық форматта жүргізілген жағдайда "Иә" нышандық белгісі таңдалады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. "Іс жүргізу түрі" 4-деректемесі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 132-135-баптарының талаптарына сәйкес талап қоюдың санатына байланысты толтырылады.
1-бөлімнің "Істің санаты (статистикалық есеп үшін)" 9-деректемесі "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 нысанының "Әкімшілік істердің қозғалысы және қарау нәтижелері" 1-бөлімі жолдарының атауларына сәйкес толтырылады.
"Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың шешімдерін, әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы" деген жолда еңбек, тұрғын үй, мүліктік даулар және т.б. бойынша әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың шешімдері мен әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы әкімшілік істер көрсетіледі, олардың ішінде:
салықтық немесе кедендік берешекті мәжбүрлеп өндіріп алу жөніндегі салық немесе кеден органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы істер "салық органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы", "кеден органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы" деген жолдарда көрсетіледі;
әкімдердің, әкімдіктердің және оның құрылымдық бөлімшелерінің әрекеттері (әрекетсіздігі) шағымдалатын істер (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы №608 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымына сәйкес) "жергілікті атқарушы органдардың әрекеттерін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы" деген жолда көрсетіледі.
"Сайлауға, республикалық референдумға қатысатын азаматтар мен қоғамдық бірлестіктердің сайлау құқықтарын қорғау туралы арыздар бойынша іс жүргізу" деген жолда мемлекеттік органның, жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару органының, сайлау комиссиясының, кәсіпорынның, ұйымның, олардың лауазымды адамдарының шешімімен, әрекетімен (әрекетсіздігімен) сайлау немесе сайлану, сайлауға, референдумға қатысу құқығы бұзылады деп есептейтін азамат, қоғамдық бірлестік, сайлау комиссиясының мүшесі, кандидаттар мен саяси партиялардың сенім білдірген адамдары, саяси партялардың кеңесші даусы құқығы бар өкілдерінің, саяси партиялардың, өзге де қоғамдық бірлестіктердің, коммерциялық емес ұйымдардың байқаушыларының талап қоюлары бойынша әкімшілік істер (талап қоюлар) көрсетіледі (ҚР ӘРПК-нің 25-тарауы).
"Жергілікті атқарушы органдардың азаматтардың алқаби ретінде қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу құқықтарын бұзатын шешімдерін, әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы арыздар бойынша іс жүргізу" деген жолда жергілікті атқарушы органның шешімімен, әрекетімен (әрекетсіздігімен) азаматтың алқаби ретінде қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу үшін іріктеу рәсіміне қатысу құқығы бұзылады деп есептейтін азаматтың әкімшілік істері (талап қоюлары) көрсетіледі (ҚР ӘРПК-нің 26-тарауы).

12. В реквизите 10 "Дополнение к категории дела" раздела 1 отражаются сведения об участии иностранных лиц, субъектов малого и среднего предпринимательства, сведения о поступивших исках от лиц с инвалидностью, женщин, в интересах несовершеннолетних, инвестиционных спорах и так далее.
В строке "По искам лиц женского пола" отражаются исковые заявления от физического лица – женщин, индивидуальных предпринимателей – женщин.
При наличии ссылок в судебных актах на международные договоры, заполняется реквизит "Рассмотрено с применением международных договоров" раздела 13 "Сведения о динамике производства (Решение суда)" с выбором вида международного договора.
В строке "Материалы и представления" отражаются материалы согласно Нормативно-справочной информации (далее – НСИ): об изменении способа и порядка исполнения решения суда, в том числе, о замене должника (взыскателя), о повороте исполнения решения суда, судебное поручение, о выдаче исполнительного листа (дубликата) по решениям арбитража (третейского суда), об индексации присужденных денежных сумм, о восстановлении срока предъявления исполнительного листа и прочие материалы, представления.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. В реквизите 8 "Сущность заявленного требования (иска)" излагается кратко сущность заявленного требования согласно материалу дела (иска).
В реквизите 15 "Иск, связан с результатами рассмотрения обращений административного органа, должностного лица" выбирается символьное значение "Да" или "Нет".
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
14. В разделе 2 "Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику", согласно материалу дела отражаются сведения о суммах исковых требований (в тенге).
Общая сумма, указанная в реквизитах 2-7 должна отражаться в реквизите 1 "Общая сумма споров".
В реквизитах 3, 5, 6, 7 отражаются соответствующие суммы убытков, неустоек (штрафов и пеней), предусмотренной статьей 160 АППК РК.
15. В разделе 3 "Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины", согласно материалу дела отражаются сведения о судебных расходах (в тенге).
В этой связи, в разделе 3 "Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины" в реквизитах 1, 6 и 9 отражаются суммы государственной пошлины, в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".

12. 1-бөлімнің "Істің санатына қосымша" 10-деректемесінде шетелдік адамдардың, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің қатысуы туралы мәліметтер, мүгедектігі бар адамдардан, әйелдерден, кәмелетке толмағандардың мүддесіне келіп түскен талап қоюлар, инвестициялық даулар туралы мәліметтер және тағы басқалары көрсетіледі.
"Әйел адамдардың талап қоюлары бойынша" деген жолда жеке тұлға – әйелдерден, жеке кәсіпкер – әйелдерден келіп түскен талап қою арыздары көрсетіледі.
Сот актілерінде халықаралық шарттарға сілтемелер болған жағдайда, халықаралық шарт түрі таңдала отырып, 13-бөлімнің "Халықаралық шарттар қолданылып қаралды (Сот шешімі)" деректемесі толтырылады.
"Материалдар мен ұсынулар" деген жолда Нормативтік-анықтамалық ақпаратқа (бұдан әрі – НАА) сәйкес материалдар көрсетіледі: сот шешімінің орындалу тәртібі мен тәсілінің өзгеруі туралы, оның ішінде борышкерді (өндіріп алушыны) алмастыру туралы, сот шешімін, сот тапсырмасын орындауды бұру туралы, төреліктің (аралық соттың) шешімдері бойынша атқару парағын (телнұсқасын) беру туралы, берілген ақшалай соманы индекстеу туралы, атқару парағын ұсыну мерзімін қалпына келтіру туралы және өзге де материалдар, ұсынулар.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. "Мәлімделген талаптың (талап қоюдың) мәні" 8-деректемесінде – істің (талап қоюдың) материалына сәйкес мәлімделген талаптың мәні қысқаша баяндалады.
"Әкімшілік органның, лауазымды адамның жолданымдарын қарау нәтижелерімен байланысты талап қою" 15-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні таңдалады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. "Жауапкерге мәлімделген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер" 2-бөлімінде іс материалына сәйкес талап қою талаптарының сомалары туралы мәліметтер көрсетіледі (теңгеде).
2-7-деректемелерде көрсетілген жалпы сома "Даулардың жалпы сомасы" 1-деректемесінде көрсетілуі тиіс.
3, 5, 6, 7-деректемелерде ҚР ӘРПК-нің 160-бабында көзделген шығындардың, тұрақсыздық айыбының (айыппұлдар мен өсімақылардың) тиісті сомалары көрсетіледі.
15. "Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер" 3-бөлімінде істің материалына сәйкес сот шығыстары туралы мәліметтер көрсетіледі (теңгеде).
Осыған байланысты "Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер" 3-бөлімінің 1, 6 және 9-деректемелерінде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж сомалары көрсетіледі.

16. В реквизитах раздела 6 "Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда", согласно материалу дела отражаются сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда (в тенге).
17. В разделе 7 "Меры процессуального принуждения" заполняются сведения в отношении лиц, кому применены меры процессуального принуждения (замечание, удаление из зала судебного заседания и денежное взыскание) (глава 18 АППК РК).
18. В разделе 8 указываются сведения об участниках административного дела: ответчик, прокурор, адвокат полностью. Обязательному вводу подлежит фамилия, имя, отчество (при его наличии) прокурора по делам обязательной категории дел (статья 54 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – ГПК РК)).
19. В разделе 9 "Сведения о динамике производства (ознакомление)" отражаются сведения о динамике производства дела.
20. Реквизиты 1 - 16 раздела 9 заполняются со дня поступления административного дела (иска).
В случаях, когда судья возвращает административное дело (иск) заполняются обязательные реквизиты 5, 6; когда судья оставляет без движения - заполняется реквизит 3.
21. Все категории дел учитываются в строчных показателях отчета.
В разделе 10 отражаются сведения о динамике приостановления производства.
В реквизите 3 отражаются основания приостановления по делу (статьи 272, 273 ГПК РК).
В реквизите 2 отражается дата вынесения определения о возобновлении производства (статья 276 ГПК РК).
22. В соответствии с частью 1 статьи 189 ГПК РК в разделе 11 "Судебное заседание" указываются сведения о применении судом аудио-, видеозаписи.
23. В разделе 13 отражаются сведения о динамике производства (Решение суда).
24. В реквизите 9 раздела 13 отражается дата вынесения решения (определения) по делу.
25. В реквизите 12, согласно материалу дела, отражается результативная часть судебного акта.
26. В разделе 14 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.
При этом в реквизитах 1-7 раздела 14 отражаются дата вынесения частного определения, фабула определения, адресат, дата направления частного определения, а также дата поступления ответов на частные определения.
Если частное определение вынесено в адрес прокурора, то в реквизите 2 отражается символьное значение "Да".
В реквизите 4 раздела 15 "Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения" отражается дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу.
27. Остальные реквизиты ЭИУД 1 заполняются в соответствии с материалами административного дела (иска).

16. "Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер" 6-бөлімінің деректемелерінде іс материалына сәйкес сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер көрсетіледі (теңгеде).
17. "Процестік мәжбүрлеу шаралары" 7-бөлімінде процестік мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдарға қатысты мәліметтер толтырылады (ескерту, сот отырысы залынан шығарып жіберу және ақшалай өндіріп алу) (ҚР ӘРПК-нің 18-тарауы).
18. 8-бөлімде әкімшілік іске қатысушылар туралы мәліметтер: жауапкер, прокурор, адвокаттың мәліметі толық көрсетіледі. Міндетті санаттағы істер бойынша прокурордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) міндетті енгізілуге жатады (Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 54-бабы (бұдан әрі – ҚР АПК)).
19. "Іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер (танысу)" 9-бөлімде іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
20. 9-бөлімнің 1-16-деректемелері әкімшілік іс (талап қою) келіп түскен күннен бастап толтырылады.
Судья әкімшілік істі (талап қою) кері қайтарған жағдайларда 5, 6 міндетті деректемелері толтырылады; судья қозғалыссыз қалдырған кезде – 3-деректеме толтырылады.
21. Істердің барлық санаттары есептің жолдық көрсеткіштерінде есепке алынады.
10-бөлімде іс жүргізуді тоқтата тұру серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
3-деректемеде іс бойынша тоқтата тұру негіздері көрсетіледі (ҚР АПК-нің 272, 273-баптары).
2-деректемеде іс жүргізуді қайта бастау туралы ұйғарымды шығару күні көрсетіледі (ҚР АПК-нің 276-бабы).
22. ҚР АПК-нің 189-бабының 1-бөлігіне сәйкес "Сот отырысы" 11-бөлімінде соттың аудио-бейне тіркеуді, аудио тіркеуді қолдануы туралы мәліметтер көрсетіледі.
23. 13-бөлімде іс жүргізудің серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі (Сот шешімі).
24. 13-бөлімнің 9-деректемесінде іс бойынша шешім (ұйғарым) шығарылған күн көрсетіледі.
25. 12-деректемеде, іс материалына сәйкес, сот актісінің нәтижелік бөлігі көрсетіледі.
26. 14-бөлімде жеке ұйғарымдар бойынша іс жүргізудің серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бұл ретте, 14-бөлімнің 1-7-деректемелерінде жеке ұйғарымның шығарылған күні, ұйғарымның желісі, мекенжай, жеке ұйғарым жіберілген күні, сондай-ақ жеке ұйғарымдарға жауаптардың келіп түскен күні көрсетіледі.
Егер жеке ұйғарым прокурордың атына шығарылса, 2-деректемеде "Иә" таңбалық мәні көрсетіледі.
15-бөлімнің "Шешімді орындауға жіберу және орындалу нәтижесі туралы мәліметтер" 4-деректемесінде шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні көрсетіледі.
27. 1-ЭАЕҚ-ның басқа деректемелері әкімшілік істің материалдарына сәйкес толтырылады.

Глава 5. Особенности ввода ЭИУД 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
28. Реквизиты ЭИУД 2 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами административного дела.
29. В разделе 1 ЭИУД 2 обязателен ввод реквизитов с 1 по 10,13.
Реквизит 5 "Порядок поступления" раздела 1 заполняется согласно значениям словарного реквизита.
В реквизите 13 "Иск, связан с несогласием с ответом административного органа, должностного лица (жалоба)" выбирается символьное значение "Да" или "Нет".
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
30. В разделе 5 "Меры процессуального принуждения" заполняются сведения в отношении лиц, кому применены меры процессуального принуждения судом апелляционной инстанции (замечание, удаление из зала судебного заседания и денежное взыскание) (глава 18 АППК РК).
31. Если отозвана апелляционная жалоба (ходатайство), соответственно отмечаются реквизиты 7 и 8 раздела 7.
Реквизиты 8 и 9 раздела 7 отмечаются, если отозвали частную жалобу (ходатайство).
32. В реквизитах 3-7 раздела 8 отражаются фамилия и инициалы председательствующего судьи, прокурора, адвоката, секретаря судебного заседания.
Если судебное заседание судом проводилось с применением средств аудио-видеозаписи, соответственно отмечаются реквизиты 9 "Аудио-видео фиксация" и 10 "Аудио фиксация" соответственно.
33. В разделе 9 отражаются сведения о динамике производства (постановление суда).
В реквизите 1 раздела 9 необходимо отразить дату вынесения постановления. Результаты рассмотрения решения (определения) суда отражаются в реквизитах 2 и 3.
34. В соответствии со статьей 427 ГПК РК предусмотрены основания к отмене либо изменению решения суда первой инстанции, нарушение или неправильное применение норм материального права и процессуального права. При этом в реквизите 12 отражается значение НСИ ИС СО РК "Основание к отмене или изменению решения суда".
В соответствии с частью 2 статьи 409, части 3 статьи 410 и статьей 428 ГПК РК суд прекращает производство по делу. При этом в реквизите 9 раздела 9 отражается символьное значение "Да".
В соответствии с требованиями пункта 8 статьи 279 ГПК РК истец может подать заявление о возвращении искового заявления, тогда подлежит заполнению реквизит 11 результат рассмотрения, решение (определение) суда первой инстанции отменено и изменено, с оставлением заявления без рассмотрения и основания к отмене и измене решения.
В реквизитах 5-8 отражаются сведения о решениях по апелляционной (частной) жалобе и апелляционному (частному) ходатайству.
В реквизите 14 необходимо отразить резолютивную часть судебного акта апелляционной инстанции.

5-тарау. Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2-ЭАЕҚ енгізудің ерекшеліктері
28. 2-ЭАЕҚ-ның деректемелері ҚР СО АЖ-да әкімшілік істің материалдарына сәйкес толтырылады.
29. ЭАЕҚ 2-нің 1-бөлімінде міндетті түрде 1-ден 10, 13-ке дейінгі деректемелердің енгізілуі міндетті.
1-бөлімнің "Келіп түсу тәртібі" 5-деректемесі сөздік деректеменің мәндеріне сәйкес толтырылады.
"Әкімшілік органның, лауазымды адамның жауабымен келіспеумен байланысты (шағым) талап қою" 13-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні таңдалады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. "Процестік мәжбүрлеу шаралары" 5-бөлімінде апелляциялық сатыдағы сот процестік мәжбүрлеу шараларын қолданған адамдарға қатысты мәліметтер толтырылады (ескерту, сот отырысы залынан шығарып жіберу және ақшалай өндіріп алу) (ҚР ӘРПК-нің 18-тарауы).
31. Егер апелляциялық шағым (өтінішхат) кері қайтарып алынса, тиісінше 7-бөлімнің 7 және 8-деректемелері белгіленеді.
7-бөлімнің 8 және 9-деректемелері егер жеке шағым (өтінішхат) кері қайтарып алсынса белгіленеді.
32. 8-бөлімнің 3-7-деректемелерінде төрағалық етуші судьяның, прокурордың, адвокаттың, сот отырысы хатшысының тегі мен аты-жөні көрсетіледі.
Егер сот отырысын сот аудио-бейне жазба құралдарын пайдаланып өткізсе, тиісінше "Аудио-бейне тіркеу" 9 және "Аудио тіркеу" 10-деректемелері белгіленеді.
33. 9-бөлімде іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі (сот қаулысы).
9-бөлімнің 1-деректемесінде қаулының шығарылған күнін көрсету қажет. Сот шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижелері 2 және 3-деректемелерде көрсетіледі.
34. ҚР АПК-нің 427-бабына сәйкес бірінші сатыдағы сот шешімдерінің күшін жою немесе өзгерту негіздеріне материалдық құқық және процестік құқық нормаларын бұзу немесе дұрыс қолданбау көзделген. Бұл ретте, 12 -деректемеде "Сот шешімінің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз" ҚР СО АЖ НАА мәні көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 409-бабының 2-бөлігіне, 410-бабының 3-бөлігіне және 428-бабына сәйкес сот іс бойынша іс жүргізуді тоқтатады. Бұл ретте, 9-бөлімнің 9-деректемесінде "Иә" таңбалық мәні көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 279-бабы 8-тармағының талаптарына сәйкес, талап қоюшы талап қою арызын кері қайтару туралы арыз бере алады, онда қарау нәтижесі, арыз қараусыз және шешімнің күшін жоюға және өзгертуге негіздерсіз қалдырыла отырып бірінші сатыдағы сот шешімінің (ұйғарымы) күші жойылды және өзгертілді деген 11-деректеме толтыруға жатады.
5-8-деректемелерде апелляциялық (жеке) шағым және апелляциялық (жеке) өтінішхат бойынша шешімдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
14-деректемеде апелляциялық сатыдағы сот актісінің қарар бөлігін көрсету қажет.

35. В разделе 10 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.
В соответствии со статьей 430 ГПК РК суд апелляционной инстанции в случае, установленном статьей 270 ГПК РК, а также в случае установления нарушений законности со стороны суда при рассмотрении дела может вынести частное определение. В этом случае в реквизитах раздела 10 отражаются дата вынесения, сущность, дата направления частного определения и адресат, также указывается дата поступления ответа на частное определение.
Глава 6. Особенности ввода ЭИУД 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции
36. Согласно требованиям статьи 169 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - АППК РК) порядок кассационного обжалования и производство в суде кассационной инстанции определяются Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан (далее – ГПК РК), если иное не установлено настоящей статьей.
ЭИУД 3 составляется на административное дело, поступившее в Верховный Суд Республики Казахстан (далее – ВС РК) в порядке кассационной инстанции по жалобам участников административного процесса и ходатайствам прокуроров на не вступившие в законную силу судебные акты, а также по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 6 статьи 169 АППК РК, части 3, 4 статьи 434 ГПК РК) на вступившие в законную силу судебные акты.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
37. Раздел 1 ЭИУД 3 содержит сведения о поступлении жалобы, протеста, ходатайства (дела), представлений, где заполнению подлежат реквизиты: номер производства в коллегии, первичное поступление, кем поданы жалобы, ходатайство (протест), обжалуемые судебные акты, язык судопроизводства, категория дела.
В реквизите 15 "Иск, связан с несогласием с ответом административного органа, должностного лица (жалоба)" выбирается символьное значение "Да" или "Нет".
Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
38. В случае, если жалоба, ходатайство (протест), представление возвращено, то заполняется реквизит 4 раздела 6 с указанием причины возврата в реквизите 5 раздела 6. При оставлении жалобы, ходатайства (протеста) без рассмотрения заполняется реквизит 6, при отзыве на стадии предварительного слушания - реквизиты 7, 8.

35. 10-бөлімде жеке ұйғарымдар бойынша іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 430-бабына сәйкес апелляциялық сатыдағы сот ҚР АПК-нің 270-бабында белгіленген жағдайда, сонымен қатар істі қарау кезінде сот тарапынан заңдылықтың бұзылулары анықталған жағдайда жеке ұйғарым шығара алады. Бұл жағдайда, 10-бөлімнің деректемелерінде шығарылу күні, мәні, жеке ұйғарымды жіберу күні мен мекенжай көрсетіледі, сонымен қатар жеке ұйғарымға жауаптың келіп түскен күні көрсетіледі.
6-тарау. Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-ЭАЕҚ енгізудің ерекшеліктері
36. Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 169-бабының талаптарына сәйкес кассациялық шағым жасау және кассациялық сатыдағы сотта іс жүргізу тәртібі, егер осы баппен өзгеше белгіленбесе, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексімен (бұдан әрі – ҚР АПК) айқындалады.
ЭАЕҚ 3 әкімшілік процеске қатысушылардың шағымдары және прокурорлардың заңды күшіне енбеген сот актілеріне өтінішхаттары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының заңды күшіне енген сот актілеріне наразылығы (ҚР ӘРПК-нің 169-бабының 3, 6-бөліктері, ҚР АПК 434-бабының 3, 4-бөліктері) бойынша кассациялық сатыдағы тәртіппен Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына (бұдан әрі – ҚР ЖС) келіп түскен әкімшілік іске жасалады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. ЭАЕҚ 3-тің 1-бөлімі шағымның, наразылықтың, өтінішхаттың (істің), ұсынулардың келіп түсуі туралы мәліметтерді қамтиды, онда мынадай деректемелері толтырылуға жатады: алқадағы іс жүргізу нөмірі, алғашқы келіп түсуі, шағымдарды, өтінішхатты (наразылықты) кім берді, шағымдалған сот актілері, сот ісінің тілі, істің санаты.
"Әкімшілік органның, лауазымды адамның жауабымен келіспеумен байланысты (шағым) талап қою" 15-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні таңдалады.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Егер шағым, өтінішхат (наразылық), ұсыну кері қайтарылған жағдайда 6-бөлімнің 5-деректемесінде кері қайтару себебі көрсетіле отырып 6-бөлімнің 4-деректемесі толтырылады. Шағым, өтінішхат (наразылық) қараусыз қалдырылған жағдайда 6-деректеме, алдын ала тыңдау сатысында кері шақыртылған болса – 7, 8-деректемелер толтырылады.

Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
39. В случае объединения указывается номер объединенного производства и дата объединения.
40. При истребовании дела в соответствии с частью 6 статьи 169 АППК РК, со статьей 438 ГПК РК указываются дата истребования (реквизит 11 раздела 6), даты напоминаний по истребованным делам (реквизит 12), дата поступления дела (реквизит 13).
Сноска. Пункт 40 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
41. По результатам рассмотрения указывается решение (реквизит 14 раздела 6). Если дело рассмотрено с нарушением или без нарушения сроков (реквизит 16 раздела 6), то отмечается символьными значениями "Да" или "Нет".
Сноска. Пункт 41 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
42. Раздел 7 содержит сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов), где указывается дата поступления в коллегию (реквизит 1), основание к пересмотру решения (реквизит 2).
43. В случае поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству (реквизит 3), возврата дела без рассмотрения (реквизит 4), вынесения постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 5), определения об отмене постановления и возобновлении кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 6), отзыва жалобы, протеста или ходатайства (реквизит 7), оставления без рассмотрения (реквизит 10) указывается их дата.
Сноска. Пункт 43 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
44. Реквизиты 7 "Дата отзыва протеста или ходатайства" и 8 "Кем отозван протест" заполняются, если на стадии пересмотра, согласно статье 446 ГПК РК отзывается жалоба, ходатайство, представление или протест.
Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
45. При объединении дел указывается номер объединенного производства (реквизит 11).
46. В разделе 9 заполняются сведения о результатах судебного заседания, где указываются результаты пересмотра судебных актов местных судов в кассационной инстанции.

Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Біріктірілген жағдайда біріктірілген іс жүргізудің нөмірі мен біріктірілген күні көрсетіледі.
40. ҚР ӘРПК-нің 169-бабының 6-бөлігіне, ҚР АПК-нің 438-бабына сәйкес істі талап еткен жағдайда, талап ету күні (6-бөлімнің 11-деректемесі), талап етілген істер бойынша еске салу күндері (12-деректеме), істің келіп түсу күні (13-деректеме) көрсетіледі.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Қарау нәтижелері бойынша шешімі көрестіледі (6-бөлімнің 14-деректемесі). Егер іс мерзімдері бұзылып немесе бұзылмай қаралса (6-бөлімнің 16-деректемесі), онда "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәндерімен белгіленеді.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. 7-бөлім іс жүргізу серпіні туралы мәліметтерді қамтиды (сот актілерін қайта қарау), онда алқаға келіп түсу күні (1-деректеме), шешімді қайта қарауға негіз (2-деректеме) көрсетіледі.
43. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылық келіп түскен (3-деректеме), істі қараусыз қайтарған (4-деректеме), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе арыз бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулы (5-деректеме), қаулының күшін жою туралы ұйғарым шығарған және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша арыз бойынша кассациялық іс жүргізуді қайта жаңартқан (6-деректеме), шағымды, наразылықты немесе өтінішхатты кері шақыртқан (7-деректеме), қараусыз қалдырған (10-деректеме) жағдайда олардың күні көрсетіледі.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Егер ҚР АПК-нің 446-бабына сәйкес, қайта қарау сатысында шағым, өтінішхат, ұсыну немесе наразылық кері шақыртылса, онда "Наразылықтың немесе өтінішхаттың кері шақыртылған күні" 7 және "Наразылықты кім кері шақыртты" 8-деректемелері толтырылады.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Істер біріктірілген кезде біріктірілген іс жүргізудің нөмірі көрсетіледі (11-деректеме).
46. 9-бөлімде сот отырысының нәтижелері туралы мәліметтер толтырылады, онда кассациялық сатыдағы жергілікті соттардың сот актілерін қайта қарау нәтижелері көрсетіледі.

Глава 7. Формирование отчетов форм № 5, № 5А, № 5К
47. Отчеты формируются Комитетом и его территориальными органами в АИС Комитета на основании данных ИС СО РК из ЭИУД в соответствии с алгоритмом расчета показателей ИС СО РК.
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
48. Отчеты формируются ежеквартально с нарастающим итогом.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
49. Статистические данные по отчетам (далее – статистический срез) территориальными органами Комитета подтверждаются в 15:00 часов 6 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по времени города Астаны.
Сводные отчеты по республике Комитет представляет для подписания председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Судебную администрацию.
Сводные отчеты по областям, городам республиканского значения и столице подписываются начальниками территориальных органов Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет).
Сноска. Пункт 49 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Глава 8. Отчет формы № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции"
50. Отчет формы № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции" отражает деятельность судов первой инстанции по рассмотрению административных дел и формируется на основании данных ЭИУД 1.
51. В разделе 1 отражаются сведения о движении и результатах рассмотрения административных дел (исков).
52. В графе 32 учитываются дела, рассмотренные с участием прокурора в соответствии с частью 2 статьи 54 ГПК РК, главами 25 и 26 АППК РК.
Сноска. Пункт 52 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
53. В строках раздела 1 отчета формы № 5, в соответствии с АППК РК предусмотрены следующие категории дел: об оспаривании решений, действий (бездействия) административных органов, должностных лиц, о защите избирательных прав граждан и общественных объединений, участвующих в выборах, республиканском референдуме, об оспаривании решений, действий (бездействия) местных исполнительных органов, нарушающих права граждан на участие в уголовном судопроизводстве в качестве присяжного заседателя, а также материалов об изменении способа и порядка исполнения решения суда, в том числе о замене должника (взыскателя), о повороте исполнения решения суда, судебное поручение, о выдаче исполнительного листа (дубликата) по решениям арбитража (третейского суда).

7-тарау. № 5, № 5А, № 5К нысанды есептерді қалыптастыру
47. Есептер Комитет және оның аумақтық органдары комитеттің ААЖ-да ҚР СО АЖ-да көрсеткіштерін есептеу алгоритміне сәйкес ЭАЕҚ-тен ҚР СО АЖ деректері негізінде қалыптастырылады.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Есептер тоқсан сайын өсіп келе жатқан нәтижемен қалыптастырылады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Комитеттің аумақтық органдары есептер бойынша статистикалық деректерді (бұдан әрі – статистикалық кесім) Астана қаласының уақыты бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 6-күні сағат 15:00-де расталады.
Комитет республика бойынша жиынтық есептерді есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-күні Комитет төрағасына қол қою үшін ұсынылады.
Жиынтық есептерге қол қойылғаннан кейін, бірақ есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Сот әкімшілігіне жолданады.
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және Астана бойынша жиынтық есептерге Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары (Комитет статистикалық бөлімді бекіткеннен кейін) қол қояды, олар жергілікті жерлерде олардың сақталуын қамтамасыз етеді (Комитетке жіберілмей).
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-тарау. "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы бойынша есеп" №5 нысанды есеп
50. "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы бойынша есеп" №5 нысанды есебі бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі қызметін көрсетеді және 1-ЭАЕҚ деректері негізінде қалыптастырылады.
51. 1-бөлімде әкімшілік істердің (талап қою) қозғалысы және қарау нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
52. 32-бағанда ҚР АПК-нің 54-бабының 2-бөлігіне, ҚР ӘРПК-нің 25 және 26-тарауларына сәйкес прокурордың қатысуымен қаралған істер есепке алынады.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. № 5 нысанды есептің 1-бөлімінің жолдарында, ҚР ӘРПК-ге сәйкес істердің мынадай: әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың шешімдерін, әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы, сайлауға, республикалық референдумға қатысатын азаматтар мен қоғамдық бірлестіктердің сайлау құқықтарын қорғау туралы, азаматтардың алқаби ретінде қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу құқығын бұзатын жергілікті атқарушы органның шешімін, әрекетін (әрекетсіздігін) даулау туралы, сонымен қатар сот шешімін орындау тәсілі мен тәртібін өзгерту туралы материалдар, оның ішінде борышкерді (өндіріп алушыны) алмастыру туралы, сот шешімін, сот тапсырмасын орындауды бұру туралы, төреліктің (аралық соттың) шешімдері бойынша атқару парағын (телқұжатты) беру туралы санаттары көзделген.

Данные категории являются единообразными для раздела 3 формы № 5, разделов 1, 2 и 3 отчета формы № 5А, разделов 1, 2, 3, 4, 5, 6 отчета формы № 5К.
54. В разделе 2 отчета формы № 5 отражаются сведения о движении и результатах рассмотрения административных дел (исков) в разрезе ответчиков – государственных органов и их подразделениях.
55. В разделе 3 отчета формы № 5 отражаются сведения о государственной пошлине.
Сумму государственной пошлины необходимо учитывать в национальной валюте (в тысячах тенге) только по решениям суда, вступившим в законную силу в отчетном периоде.
56. В разделе 4 отчета формы № 5 отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Глава 9. Отчет формы № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции"
57. Отчет формы № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции" отражает сведения о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению административных дел и формируется на основании данных ЭИУД 2.
58. В разделе 1 отчета формы № 5А отражаются данные о делах, поступивших для рассмотрения по апелляционным (частным) жалобам, ходатайствам.
В графах 9, 10, 11 (из граф 1, 5) отражаются дела, поступившие одновременно по жалобе и ходатайству, по которым отозваны жалоба или ходатайство и, соответственно, движение административного дела в апелляционной инстанции осуществляется по ходатайству или жалобе, если отозвана жалоба, рассмотрение дела идет по ходатайству, если отозвано ходатайство, рассмотрение дела отражается по жалобе.
59. В графе 34 учитываются дела, оконченные в сроки, свыше установленных статьей частью 8 статьи 168 АППК РК.
60. В разделе 2 отчета формы № 5А отражаются данные о результатах рассмотрения дел по апелляционным жалобам, ходатайствам.
61. В случае поступления дела одновременно по жалобе и ходатайству и отзывом ходатайства в данном разделе отражаются результаты рассмотрения дел по жалобе. Аналогично в случае отзыва жалобы – результаты рассмотрения дела отражаются по ходатайству. Отзыв в графах 5, 6 и 7 не отражается.
Аналогично по разделу 3 отчета формы № 5А.
62. В разделе 3 отражаются данные о результатах рассмотрения дел по частным жалобам, ходатайствам.
63. В разделе 4 отчета формы № 5А отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.

Аталған санаттар № 5 нысанның 3-бөлімі, № 5А нысанды есептің 1, 2, 3-бөлімдері, № 5К нысанды есептің 1, 2, 3, 4, 5, 6-бөлімдері үшін бірыңғай болып табылады.
54. № 5 нысанды есептің 2-бөлімінде жауапкерлер – мемлекеттік органдар мен олардың бөлімшелері бөлігінде әкімшілік істердің (талап қоюлардың) қозғалысы мен қарау нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
55. № 5 нысанды есептің 3-бөлімінде мемлекеттік баж туралы мәліметтер көрсетіледі.
Мемлекеттік баждың сомасын есептік кезеңде заңды күшіне енген сот шешімдері бойынша ғана ұлттық валютада (мың теңгеде) есепке алу қажет.
56. № 5 нысанды есептің 4-бөлімінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
9-тарау. "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5А-нысаны" № 5А нысанды есеп
57. "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5А нысанды есепте әкімшілік істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы мәліметтер көрсетіледі және 2-ЭАЕҚ деректері негізінде қалыптастырылады.
58. № 5А нысанды есептің 1-бөлімінде апелляциялық (жеке) шағымдар, наразылықтар бойынша қарау үшін келіп түскен істер туралы деректер көрсетіледі.
9, 10, 11-бағандарда (1, 5-бағандардан) шағым мен өтінішхат бойынша бір уақытта келіп түскен істер көрсетіледі, олар бойынша шағым немесе өтінішхат кері қайтарылған болса, тиісінше апелляциялық сатыдағы әкімшілік істің қозғалысы өтінішхат немесе шағым бойынша іске асырылады, егер шағым кері қайтарылып алынса, істі қарау өтінішхат бойынша жүреді, егер өтінішхат кері қайтарылып алынса, істі қарау шағым бойынша көрсетіледі.
59. 34-бағанда ҚР ӘРПК-нің 168-бабы 8-бөлігінің бабында белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған істер есепке алынады.
60. № 5А нысанды есептің 2-бөлімінде апелляциялық шағымдар, наразылықтар бойынша істерді қарау нәтижелері туралы деректер көрсетіледі.
61. Іс бір уақытта шағым және өтінішхат бойынша және өтінішхатты кері қайтарып алумен келіп түскен жағдайда, бұл бөлімде шағым бойынша істердің қаралу нәтижелері көрсетіледі. Осыған ұқсас, егер шағым кері қайтарылып алынған жағдайда – істің қаралу нәтижелері өтінішхат бойынша көрсетіледі. 5, 6 және 7-бағандарда кері қайтарып алу көрсетілмейді.
№ 5А нысанды есептің 3-бөлімі осыған ұқсас.
62. 3-бөлімде жеке шағымдар, өтінішхаттар бойынша істердің қаралу нәтижелері туралы деректер көрсетіледі.
63. № 5А нысанды есептің 4-бөлімінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.

64. В разделе 5 отчета формы № 5А отражается работа судов по рассмотрению вопроса об определении подсудности.
Глава 10. Отчет формы № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции"
65. Отчет формы № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции" отражает работу ВС РК по пересмотру в кассационном порядке судебных актов нижестоящих судов по поданным кассационным жалобам и ходатайствам прокурора, а также вступивших в законную силу судебных актов по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 6 статьи 169 АППК РК, части 3, 4 статьи 434 ГПК РК) и формируется на основании ЭИУД 3.
Сноска. Пункт 65 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
66. Отчет состоит из 8 разделов.
В разделе 1 отчета формы № 5К отражается - движение жалоб, ходатайств прокурора по административным делам (не вступившие в законную силу судебные акты), в разделе 2 – результаты рассмотрения дел (не вступившие в законную силу судебные акты), разделе 3 – движение ходатайств о внесении представления (на вступившие в законную силу судебные акты), разделе 4 - результаты рассмотрения дел, разделе 5 – движение представлений Председателя Верховного Суда Республики Казахстан, разделе 6 - движение протестов, разделе 7 – сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельства, разделе 8 – сведения по рассмотрению вопроса об определении подсудности.
Сноска. Пункт 66 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

64. № 5А нысанды есептің 5-бөлімінде соттылықты анықтау туралы мәселені қарау жөніндегі соттардың жұмысы көрсетіледі.
10-тарау. "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5К нысанды есебі
65. "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5К нысанды есебі прокурор берген кассациялық шағымдар мен өтінішхаттар бойынша төмен тұрған соттардың сот актілерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы мен Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылығы бойынша заңды күшіне енген сот актілерін кассациялық тәртіпте қайта қарау жөніндегі ҚР ЖС жұмысын көрсетеді (ҚР ӘРПК-нің 169-бабы 3, 6-бөліктері, ҚР АПК-нің 434-бабы 3, 4-бөліктері) және ЭАЕҚ 3 негізінде қалыптастырылады.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. Есеп 8 бөлімнен тұрады.
№ 5К нысанды есептің 1-бөлімінде – әкімшілік істер бойынша прокурор шағымдарының, өтінішхаттарының қозғалысы (заңды күшіне енбеген сот актілері), 2-бөлімде – істерді қарау нәтижелері (заңды күшіне енбеген сот актілері), 3-бөлімде – ұсынуды енгізу туралы өтінішхаттардың қозғалысы (заңды күшіне енген сот актілеріне), 4-бөлімде – істерді қарау нәтижелері, 5-бөлімде – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы ұсынуларының қозғалысы, 6-бөлімде – наразылықтардың қозғалысы, 7-бөлімде – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздардың қаралуы туралы мәліметтер, 8-бөлімде – соттылықты белгілеу туралы мәселені қайта қарау жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.