О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 июля 2021 года № 641. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2021 года № 23289
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 467 "Отдел строительства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 040 "Развитие объектов государственных органов":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетных программ 253 "Управление здравоохранения области":
по бюджетной программе 043 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
по бюджетной программе 046 "Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения":
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по бюджетной программе 048 "Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения":
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 053 "Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения":
дополнить бюджетной подпрограммой 033 следующего содержания:
"033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 343 "Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 шiлдедегi № 641 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 шiлдеде № 23289 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
467 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 "Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
253 "Облыстың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
043 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
046 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
048 "Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
053 "Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
343 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 010 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"010 Развитие ливневой канализации
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 466 "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 058 "Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах":
дополнить бюджетной подпрограммой 052 следующего содержания:
"052 За счет субвенций из республиканского бюджета на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 255 "Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства":
бюджетную подпрограмму 118 "Возмещение расходов АО "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация" изложить в следующей редакции:
"118 Возмещение расходов АО "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация" по хранению резервного запаса зерна";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
по бюджетной программе 024 "Проектирование и строительство пограничных отделений":
бюджетную подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан" исключить;
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 4 "Воздушный транспорт":
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
по бюджетной программе 051 "Развитие инфраструктуры воздушного транспорта":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"010 Нөсер кәрізін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
466 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
058 "Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 052 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"052 Республикалық бюджеттен өнеркәсіпке, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметіне берілетін субвенциялар";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
255 "Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау" бюджеттік бағдарлама бойынша:
118 "Астықтың резервтік қорын сақтау бойынша "Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ-ның шығыстарын өтеу" бюджеттік кіші бағдарлама бойынша орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсiп" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
024 "Шекара бөлімшелерін жобалау және салу" бюджеттік бағдарлама бойынша:
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" бюджеттік кіші бағдарлама алып тасталсын;
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
4 "Әуе көлiгi" функционалдық кіші тобында:
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
051 "Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев