О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 1 июля 2021 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23432
О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг"
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14740) следующее изменение:
Правила государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы контроля и оценки качества оказания государственных услуг.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
А. Жаилғанова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
от 1 июля 2021 года № 116
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 декабря 2016 года № 78
Правила государственного контроля за качеством оказания государственных услуг

"Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 1 шілдедегі № 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шiлдеде № 23432 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14740 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істер агенттігінің Мемлекеттік қызметтер департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Агенттіктің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын бақылау және бағалау мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істер агенттігі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
істері агенттігінің төрағасы
А. Жаилғанова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2021 жылғы 1 шілдедегі
№ 116 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 78 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственного контроля за качеством оказания государственных услуг определяют порядок проведения государственного контроля за качеством оказания государственных услуг центральными государственными органами, их ведомствами, территориальными подразделениями центральных государственных органов и их ведомств, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, подведомственными организациями центральных государственных органов или местных исполнительных органов, физическими и юридическими лицами, оказывающими государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - Проверяемые субъекты).
2. В соответствии со статьей 134 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее - Предпринимательский кодекс) государственный контроль подразделяется на внешний и внутренний.
3. Государственный контроль основывается на принципах:
1) законности;
2) объективности;
3) беспристрастности;
4) достоверности;
5) всесторонности;
6) прозрачности.
Глава 2. Порядок проведения внешнего государственного контроля
4. Внешний государственный контроль за качеством оказания государственных услуг осуществляется Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) и его территориальными органами в форме профилактического контроля, внеплановой проверки (далее - проверка) и мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг Проверяемыми субъектами.
5. При проведении проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта Агентство и его территориальные органы:
1) запрашивают и получают от Проверяемых субъектов и (или) должностных лиц документы (сведения), относящиеся к предмету проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, на бумажных и (или) электронных носителях либо их копии для приобщения к акту о результатах проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, а также доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии с задачами и предметом проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта;
2) заслушивают устно и истребуют письменные объяснения (путем постановки конкретных вопросов) должностных лиц;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидалары орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің және олардың ведомстволарының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерінің, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдарының, орталық мемлекеттік органдардың немесе жергілікті атқарушы органдардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – Тексерілетін субъектілер) мемлекеттік қызметтер көрсетуі сапасына мемлекеттік бақылау жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кәсіпкерлік кодекс) 134-бабына сәйкес мемлекеттік бақылау сыртқы және iшкi болып бөлiнедi.
3. Мемлекеттік бақылау мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) объективтілік;
3) бейтараптық;
4) анықтық;
5) жан-жақтылық;
6) ашықтық.
2-тарау. Сыртқы мемлекеттік бақылау жүргізудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын сыртқы мемлекеттік бақылауды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) және оның аумақтық органдары Тексерілетін субъектілердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасын сақтауын профилактикалық бақылау, жоспардан тыс тексеру (бұдан әрі - тексеру) және мониторингтеу нысанында жүзеге асырады.
5. Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу кезінде Агенттік және оның аумақтық органдары:
1) тексерілетін субъектілерден және (немесе) лауазымды адамдардан тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің нысанасына тиісті қағаз және (немесе) электрондық жеткiзгiштердегi құжаттарды (мәлiметтердi) не олардың көшiрмелерiн тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің нәтижелерi туралы актіге қосу үшiн, сондай-ақ тексерудiң және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің мiндеттерi мен нысанасына сәйкес автоматтандырылған деректер қорына (ақпараттық жүйелерге) қол жеткiзуді сұратады және алады;
2) ауызша тыңдайды және тиісті лауазымдық тұлғалардан жазбаша түсініктемелерді талап етеді (нақты сұрақтар қою жолымен);

3) запрашивают информацию о результатах внутреннего государственного контроля;
4) используют информацию, представленную физическими лицами, некоммерческими организациями по результатам общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
5) вносят Проверяемым субъектам предписание по повышению качества оказания государственных услуг, в том числе устранению выявленных нарушений, а также принимают меры, предусмотренные статьей 153 Предпринимательского кодекса.
Параграф 1. Порядок проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг Проверяемыми субъектами
6. Профилактический контроль подразделяется на:
1) профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта;
2) профилактический контроль без посещения Проверяемого субъекта.
7. Профилактическим контролем с посещением Проверяемого субъекта является контроль в отношении конкретного субъекта контроля, направленный на профилактику, представление рекомендаций для устранения причин и условий совершения правонарушений с целью их профилактики и предупреждения наступления угрозы законным интересам физических и юридических лиц, государства.
По результатам профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта при наличии нарушений составляется предписание об устранении нарушений в соответствии с пунктами 2, 3 и 4 статьи 152-1 Предпринимательского кодекса.
Агентством и (или) его территориальным органом возбуждаются дела об административном правонарушении при осуществлении контроля в области поддержки и защиты субъектов предпринимательства.
8. В случае выявления грубых нарушений в соответствии с критериями оценки степени риска, по результатам профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта Агентство и (или) его территориальный орган назначают проверку в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса.
9. Результаты анализа профилактического контроля без посещения Проверяемого субъекта также являются основанием для отбора субъектов контроля для проведения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта.
10. Основанием для назначения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта является полугодовой список проведения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, утверждаемый в срок до 10 декабря года, предшествующего году проведения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, и до 10 мая текущего календарного года приказом Председателя Агентства или лицом, исполняющим его обязанности.

3) ішкі бақылау нәтижелері туралы ақпаратты сұратады;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің нәтижелері бойынша жеке тұлғалар, коммерциялық емес ұйымдар ұсынған ақпаратты қолданады;
5) Тексерілетін субъектілерге мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру, оның ішінде анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде нұсқама енгізеді, сондай-ақ Кәсіпкерлік кодекстің 153-бабында көзделген шараларды қабылдайды.
1-параграф. Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуына тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің тәртібі
6. Профилактикалық бақылау:
1) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауға;
2) Тексерілетін субъектіге бармай профилактикалық бақылауға бөлінеді.
7. Тексерілетін субъектіге бару арқылы жүзеге асырылатын, құқық бұзушылықтардың профилактикасына, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне олардан төнетін қатердің профилактикасы мен алдын алу мақсатында олардың жасалу себептері мен жағдайларын жою үшін ұсынымдар беруге бағытталған бақылау профилактикалық бақылау болып табылады.
Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы Кәсіпкерлік кодекстің 152-1-бабының 2, 3 және 4-тармақтарына сәйкес бұзушылықтарды жою туралы нұсқама жасалады.
Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және қорғау саласындағы бақылауды жүзеге асырған кезде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғайды.
8. Тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес өрескел бұзушылықтар анықталған жағдайда, Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы Кәсіпкерлік кодекстің 144-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес тексеру тағайындайды.
9. Тексерілетін субъектіге бармай профилактикалық бақылауды талдау нәтижелері тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу үшін Бақылау субъектілерін іріктеуге үшін де негіз болып табылады.
10. Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау тағайындау негіздемелері Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізілетін жылдың алдындағы жылдың 10 желтоқсанына дейінгі және ағымдағы күнтізбелік жылдың 10 мамырына дейінгі мерзімде Агенттік Төрағасының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бекіткен жартыжылдық тізімі болып табылады.

11. Списки профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта составляются на основе оценки степени рисков, утвержденных в соответствии со статьей 141 Предпринимательского кодекса, и формируются по результатам анализа отчетности, в том числе с использованием веб-портала "электронного правительства" и путем запроса в другие государственные органы с целью определения круга субъектов контроля, связанных с конкретным фактом и имеющих потенциальные риски.
Кратность проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора определяется критериями оценки степени риска, но не чаще одного раза в год.
12. Профилактический контроль без посещения Проверяемого субъекта осуществляются в соответствии со статьей 137 Предпринимательского кодекса и иными законами Республики Казахстан.
13. Проверки проводятся по основаниям, указанным в пункте 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса.
14. Проверка и профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта деятельности:
центральных государственных органов, их ведомств и подведомственных им организаций, проводится работниками Агентства;
территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов и подведомственных им организаций, проводится работниками территориальных органов Агентства в пределах компетенции, а также работниками Агентства по поручению руководства Агентства.
15. При поступлении жалобы о нарушении физическими и юридическими лицами (услугодателями), за исключением Проверяемых субъектов, указанных в пункте 14 настоящих Правил, законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, такая жалоба направляется в уполномоченные органы, осуществляющие контроль в сферах, в которых данные государственные услуги оказаны, для принятия соответствующих мер контроля, предусмотренных Предпринимательским кодексом.
16. В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 154 Предпринимательского кодекса к проведению проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта также привлекаются специалисты, консультанты и эксперты государственных органов и подведомственных организаций.

11. Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау тізімдері Кәсіпкерлік кодекстің 141-бабына сәйкес бекітілген тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары негізінде жасалады және есептілікті және бақылаудың өзге де нысандарының нәтижелерін талдау нәтижелері бойынша, сондай-ақ, нақты фактіге байланысты және ықтимал тәуекелдері бар бақылау субъектілері аясын айқындау мақсатында, оның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталын пайдалана отырып және басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу арқылы қалыптастырылады.
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің еселігі тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарымен, бірақ жылына бір реттен жиі емес айқындалады.
12. Тексерілетін субъектіге бармай профилактикалық бақылау осы Кәсіпкерлік кодекстің 137-бабына және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
13. Тексерулер Кәсіпкерлік Кодекстің 144-бабының 3-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүргізіледі.
14. Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау:
орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының және оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметтеріне Агенттіктің қызметкерлері жүргізеді;
орталық мемлекеттік органдарының аумақтық бөлімшелерінің және олардың ведомстволарының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерінің және оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметтеріне құзіреті шегінде Агенттіктің аумақтық органдарының қызметкерлері, сонымен қатар Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша Агенттіктің қызметкерлері жүргізеді.
15. Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген Тексерілетін субъектілерді қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың (көрсетілетін қызметті берушілердің) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасын бұзғаны туралы шағым келіп түскен жағдайда, мұндай шағым Кәсіпкерлік кодексте көзделген бақылаудың тиісті шараларын қабылдау үшін осы мемлекеттік қызметтер көрсетілген салада бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдарға жолданады.
16. Кәсіпкерлік Кодекстің 154-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес тексерілетін субъектіге бару арқылы тексеру және профилактикалық бақылау жүргізуге мемлекеттік органдардың және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мамандары, консультанттары мен сарапшылары да тартылады.

17. Проверка и (или) профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта проводится на основании акта о назначении проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, изданного руководством Агентства или руководителями его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности, которые содержат сведения согласно пунктам 2 и 3 статьи 145 Предпринимательского кодекса.
18. Сроки проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта устанавливаются с учетом объема предстоящих работ, а также поставленных задач в соответствии с пунктом 1 статьи 148 Предпринимательского кодекса.
19. Сроки проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта продлеваются в порядке, установленном пунктом 2 статьи 148 Предпринимательского кодекса.
Уведомление Проверяемого субъекта о приостановлении либо возобновлении проверки производится в соответствии со статьей 146 Предпринимательского кодекса.
20. Проведению проверки деятельности (по отдельному факту в отдельности или в целом за определенный период) Проверяемого субъекта по вопросу качества оказания государственных услуг предшествует изучение нормативных правовых актов, материалов, регулирующих и характеризующих его деятельность.
21. При проведении проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, уполномоченный работник Агентства или его территориального органа (далее - Проверяющее лицо) извещает Проверяемый субъект о начале проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта в сроки предусмотренные пунктом 1 статьи 147 Предпринимательского кодекса.
22. Началом проведения проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта считается дата вручения Проверяемому субъекту либо его представителю акта о назначении проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, а также ознакомления Проверяемого субъекта с проверочным листом с указанием пунктов требований, подлежащих проверке и (или) профилактическому контролю с посещением Проверяемого субъекта.
23. В случаях отказа в принятии акта о назначении проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, ознакомлении с проверочным листом, а также воспрепятствования доступу Проверяющего лица, осуществляющего проверку или профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта, к материалам, необходимым для проведения проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, составляется протокол.
Протокол подписывается должностным лицом Агентства и (или) его территориального органа, осуществляющим проверку или профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, и руководителем юридического лица либо его уполномоченным лицом, физическим лицом.
Руководитель Проверяемого субъекта либо его уполномоченное лицо вправе отказаться от подписания протокола, дав письменное объяснение причины отказа.
Отказ от получения акта о назначении проверки или профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора не является основанием для отмены проверки или профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора.

17. Тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау Кәсіпкерлік кодексінің 145-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес мәліметтерімен қамтылған Агенттіктің басшылығы немесе оның аумақтық органының басшылары немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалар шығарған тексеруді және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт негізінде жүргізіледі.
18. Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің мерзімдері алдағы жұмыстардың көлемі, сондай-ақ қойылған міндеттер ескеріле отырып Кәсіпкерлік кодекстің 148-бабының 1-тармағына сәйкес белгіленеді.
19. Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің мерзімдері Кәсіпкерлік кодекстің 148-бабының 2-тармағында белгіленген тәртіппен ұзартылады.
Тексерілетін субъектіні тексеруді тоқтата тұру не қайта бастау туралы хабардар ету Кәсіпкерлік кодекстің 146-бабына сәйкес жүргізіледі.
20. Тексерілетін субъектінің қызметіне (дербес дерек бойынша дара немесе жалпы белгіленген кезеңде) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының мәселесі бойынша тексерудің алдында оның қызметін реттейтін және сипаттайтын нормативтік құқықтық актілер, материалдар зерделенеді.
21. Тексеруді және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу кезiнде Агенттіктің немесе оның аумақтық органының құзыретті қызметкері (бұдан әрі - Тексеруші адам) Кәсіпкерлік кодекстің 147-бабының 1-тармағында көзделген мерзімде тексеруді және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізудің басталатыны туралы Тексерілетін субъектіге хабарлайды.
22. Тексерілетін субъектіге немесе оның өкіліне тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы актіні табыс ету, сондай-ақ Тексерілетін субъектіні тексеруге және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауға жататын талаптардың тармақтары көрсетілген тексеру парағымен таныстыру күні тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізудің басталуы деп есептеледі.
23. Тексерудi немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы актiнi қабылдаудан, тексеру парағымен танысудан бас тартылған, сондай-ақ Тексерілетін субъектіні тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды тұлғаның тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргiзу үшін қажетті материалдарға қол жеткiзуiне кедергі келтiрiлген жағдайларда хаттама жасалады.
Хаттамаға Агенттіктің және (немесе) оның аумақтық органының тексеруді немесе бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамы және заңды тұлғаның басшысы не оның уәкілетті адамы, жеке тұлға қол қояды.
Тексерілетін субъектінің басшысы не оның уәкілетті тұлғасы бас тарту себебі туралы жазбаша түсініктеме бере отырып, хаттамаға қол қоюдан бас тартуға құқылы.
Тексерудi немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы актiнi алудан бас тарту тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізбеуге негіз болып табылмайды.

24. По завершению проверки Проверяющим лицом составляется акт о результатах проверки в трех экземплярах.
Агентством или его территориальным органом первый экземпляр акта о результатах проверки в электронной форме сдается в уполномоченный орган в области правовой статистики и специальных учетов и его территориальные органы, второй экземпляр на бумажном носителе передается под роспись Проверяемому субъекту либо его представителю для ознакомления и принятия мер по устранению выявленных нарушений и других действий, третий остается у органа контроля.
В акте о результатах проверки указываются сведения в соответствии с пунктом 1 статьи 152 Предпринимательского кодекса.
25. К акту о результатах проверки прилагается предписание об устранении выявленных нарушений в случаях выявления нарушений.
По каждому акту о результатах проверки, в ходе проведения которой были выявлены нарушения требований проверочных листов, выдается только одно предписание, составленное в соответствии с пунктами 2, 3 и 4 статьи 152-1 Предпринимательского кодекса.
26. Завершением срока проверки считается день вручения руководителю Проверяемого субъекта либо его представителя акта о результатах проверки не позднее срока окончания проверки, указанного в акте о назначении проверки.
27. При отказе руководителя Проверяемого субъекта либо его представителя подписывать акт о результатах проверки Проверяющим (проверяющими) лицом (лицами) составляется соответствующий протокол в произвольной форме, который вместе с одним экземпляром акта о результатах проверки передается в канцелярию Проверяемого субъекта, с получением на втором экземпляре акта о результатах проверки отметки о регистрации представленных материалов в журнале входящей корреспонденции или в системе электронного документооборота государственных органов.
28. В случае наличия замечаний и (или) возражений по результатам проверки руководитель Проверяемого субъекта либо его представитель излагают их в письменном виде в произвольной форме и направляют в Агентство или его территориальный орган, проводивший проверку, в течение трех рабочих дней со дня ознакомления с актом о результатах проверки.
Замечания и (или) возражения прилагаются к акту о результатах проверки, о чем делается соответствующая отметка.
29. По выявленным в результате проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта нарушениям, для устранения которых требуются дополнительные временные и (или) финансовые затраты Проверяемый субъект не позднее трех рабочих дней обращается в Агентство и (или) его территориальный орган, с заявлением о продлении сроков устранения нарушений.
В заявлении Проверяемый субъект излагает меры, которые будут приняты по устранению нарушений, и объективные причины продления сроков устранения нарушений.
Агентство и (или) его территориальный орган в течение трех рабочих дней с учетом изложенных в заявлении доводов принимает решение о продлении сроков устранения нарушений или отказе в продлении с мотивированным обоснованием.

24. Тексерудің аяқталуы бойынша Тексеруші адам тексерудің нәтижелері туралы актіні үш данада жасайды.
Агенттік және оның аумақтық органы тексеру нәтижелері туралы актінің бірінші данасын құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органға және оның аумақтық органдарына электрондық нысанда тапсырады, екінші данасы танысу және анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдау және басқа да іс-қимылдар үшін Тексерiлетiн субъектiге немесе оның өкіліне қағаз жеткізгіште қолын қойғызып беріледі, үшінші данасы бақылау органында қалады.
Тексерудің нәтижелері туралы актіде Кәсіпкерлік кодексінің 152-бабының 1-тармағына сәйкес мәліметтер көрсетіледі.
25. Тексеру нәтижелері туралы актіге бұзушылықтар анықталған жағдайларда анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама қоса беріледі.
Тексеру жүргізілу барысында тексеру парақтарының талаптарын бұзушылықтар анықталған тексеру нәтижелері туралы әрбір акт бойынша Кәсіпкерлік кодекстің 152-1-бабының 2, 3 және 4-тармақтарына сәйкес жасалған бір ғана нұсқама беріледі.
26. Тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген тексеруді аяқтау мерзімінен кешіктірмей, Тексерілетін субъектіге немесе оның өкіліне тексерудің нәтижелері туралы актінің тапсырылған күні тексеру мерзімінің аяқталғаны болып есептеледі.
27. Тексерілетін субъект немесе оның өкілі тексерудің нәтижелері туралы актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, Тексеруші адам (адамдар) еркін нысанда тиiстi хаттама жасап, ол актінің бiр данасымен қоса Тексерілетін субъектінің кеңсесiне беріп, актінің екiншi данасына ұсынылған материалдарды тiркеу туралы хат-хабарлардың кiрiс журналында немесе Мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының жүйесінде белгi соқтырып алады.
28. Тексеру нәтижесі бойынша ескертулер және (немесе) қарсылықтар болған жағдайда, оларды Тексерілетін субъектінің басшысы немесе олардың өкілдері еркін нысанда жазбаша түрде баяндайды және Агенттікке немесе оның тексеруді жүргізген аумақтық органына тексеру жүргiзудiң нәтижелерi туралы актiмен танысудан кейін үш жұмыс күні ішінде жібереді.
Ескертулер және (немесе) қарсылықтар тексеру жүргiзудiң нәтижелерi туралы актiге қоса берiледi, актіге бұл туралы тиiстi белгi қойылады.
29. Тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижесінде анықталған, оларды жою үшін қосымша уақытша және (немесе) қаржылық шығындар талап етілетін бұзушылықтар бойынша, Тексерілетін субъект үш жұмыс күнінен кешіктірмей бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту туралы өтінішпен Агенттік және (немесе) оның аумақтық органына жүгінеді.
Өтініште Тексерілетін субъект бұзушылықтарды жою бойынша қабылданатын шараларды және бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзартудың объективті себептерін баяндайды.
Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы өтініште жазылған дәлелдерді ескере отырып, үш жұмыс күні ішінде, бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту немесе уәжді негіздемемен ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.

30. По истечении срока устранения нарушений, установленных в предписании об устранении выявленных нарушений, Проверяемый субъект в течение срока, установленного в предписании, предоставляет в Агентство и (или) его территориальный орган информацию об устранении выявленных нарушений.
31. В случае непредоставления Проверяемым субъектом в установленный срок информации об исполнении предписания об устранении значительных и незначительных нарушений, определенных в критериях оценки степени рисков, выявленных в результате проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, Агентство и (или) его территориальный орган в течение двух рабочих дней направляет Проверяемому субъекту запрос о необходимости предоставления информации об исполнении предписания.
32. После получения запроса о необходимости предоставления информации Проверяемый субъект в течение трех рабочих дней предоставляет соответствующую информацию в Агентство и (или) его территориальный орган.
В случае непредоставления информации Агентство и (или) его территориальный орган назначает проверку в соответствии с подпунктом 1-1) пункта 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса.
33. При обнаружении в действиях должностных лиц Проверяемых субъектов признаков уголовного правонарушения или преступления руководством Агентства или руководителями его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности принимаются меры по направлению материалов проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта в соответствующие уполномоченные органы.
34. Проверяющее (проверяющие) лицо (лица) обеспечивает конфиденциальность информации, полученной в результате проведения проверки, в том числе составляющей коммерческую, налоговую или иную охраняемую законом тайну, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
Параграф 2. Порядок проведения внешнего мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг
35. Внешний мониторинг соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг осуществляется Агентством и его территориальными органами путем анализа:
1) сведений, отраженных в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг, в разрезе услугодателей и государственных услуг, в том числе по нарушениям сроков оказания государственных услуг;
2) информации, предоставляемой Проверяемыми субъектами в рамках внутреннего государственного контроля ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом;

30. Анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамада белгіленген бұзушылықтарды жою мерзімі өткеннен кейін Тексерілетін субъект анықталған бұзушылықтарды жою туралы ақпаратты нұсқамада белгіленген мерзім ішінде Агенттікке және (немесе) оның аумақтық органына ұсынады.
31. Тексерілетін субъект тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижесінде анықталған, тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемшарттарында айқындалған елеулі және елеусіз бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың орындалуы туралы ақпаратты белгіленген мерзімде бермеген жағдайда, Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы екі жұмыс күні ішінде Тексерілетін субъектіге нұсқаманың орындалуы туралы ақпаратты беру қажеттігі туралы сұрау салу жібереді.
32. Ақпаратты беру қажеттігі туралы сұрау салуды алғаннан кейін Тексерілетін субъект үш жұмыс күні ішінде тиісті ақпаратты Агенттікке және (немесе) оның аумақтық органына ұсынады.
Аталған ақпарат ұсынылмаған жағдайда Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы Кәсіпкерлік Кодекстің 144-бабы 3-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес тексеру тағайындайды.
33. Тексерілетін субъектілердің лауазымды адамдарының әрекеттерінде қылмыстық құқық бұзушылық немесе қылмыс белгілері табылған жағдайда, Агенттіктің басшылығы немесе оның аумақтық органының басшылары немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалар тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың материалдарын тиісті құзыретті органдарға жолдау бойынша шараларды қабылдайды.
34. Тексеруші адам (адамдар) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргізу нәтижесінде алынған, соның ішінде коммерциялық, салықтық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпия болып табылатын ақпаратты жария етпеуді қамтамасыз етеді.
2-параграф. Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуына сыртқы мониторинг жүргізудің тәртібі
35. Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуының сыртқы мониторингі Агенттік және оның аумақтық органдары:
1) көрсетілетін қызметті берушілер және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімінің бұзылуы бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде көрсетілген мәліметтерді;
2) тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күніне дейін ішкі мемлекеттік бақылау шеңберінде тексерілетін субъектілер ұсынатын ақпаратты;

3) веб-портала "электронного правительства", интернет - ресурсов услугодателей и средств массовой информации;
4) обращений физических и юридических лиц по вопросам оказания государственных услуг, а также сведений, представленных государственными органами и организациями независимо от организационно-правовой формы по вопросам качества оказания государственных услуг.
36. Руководством Агентства или руководителями его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности по результатам внешнего мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг принимаются следующие решения:
1) о направлении в адрес руководителя Проверяемого субъекта либо его представителя рекомендаций по устранению выявленных по итогам внешнего мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, привлечению к ответственности виновных лиц, восстановлению нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателя и информированию Агентства или его территориального органа о результатах рассмотрения к соответствующему сроку;
2) о принятии к сведению информации, содержащейся в результатах внутреннего контроля.
В случае обнаружения в действиях ответственных должностных лиц Проверяемых субъектов признаков уголовного правонарушения или преступления руководством Агентства или руководителями его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности материалы проверки направляются в соответствующие уполномоченные органы.
Глава 3. Порядок проведения внутреннего государственного контроля
37. Внутренний государственный контроль за качеством оказания государственных услуг (далее - Внутренний государственный контроль) осуществляется в форме контрольного мероприятия и мониторинга качества оказания государственных услуг соответствующими структурными подразделениями центральных государственных органов, их ведомств и территориальных органов, местных исполнительных органов, а также исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, координирующими вопросы оказания государственных услуг.
38. Структурное подразделение центрального государственного органа, его ведомства и территориального органа, координирующее вопросы оказания государственных услуг, проводит Внутренний государственный контроль за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомством и территориальным органом, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется центральным государственным органом и его ведомством.

3) "электрондық үкіметтің" веб-порталын, көрсетілетін қызметті берушілердің интернет-ресурстарын және бұқаралық ақпарат құралдарын;
4) мемлекеттік қызметтерді көрсету сұрақтары бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мәселелері бойынша ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынған мәліметтерді талдау арқылы жүзеге асырады.
36. Агенттік басшылығы немесе оның аумақтық органының басшылары немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалар Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуының сыртқы мониторингі нәтижелерi бойынша мынадай:
1) Тексерілетін субъект басшысы немесе оның өкілі атына Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуының сыртқы мониторингі қорытындылары бойынша анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту, көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіру бойынша ұсынымдар жолдау және тиісті мерзiмге қарау нәтижелерi туралы Агенттікті немесе оның аумақтық органын хабардар ету туралы;
2) ішкі бақылау нәтижелеріндегі ақпаратты назарға алу туралы шешiм қабылдайды.
Тексерілетін субъектілердің лауазымды адамдарының әрекеттерінде қылмыстық құқық бұзушылық немесе қылмыс белгілері табылған жағдайда, Агенттік басшылығы немесе оның аумақтық органының басшылары немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалар тексеру материалдарын тиісті органдарға жолдайды.
3-тарау. Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізудің тәртібі
37. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі мемлекеттік бақылауды (бұдан әрі – Ішкі мемлекеттік бақылау) орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволары мен аумақтық органдарының және жергілікті атқарушы органдардың, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелерін үйлестіретін тиісті құрылымдық бөлімшелері бақылау іс-шарасы және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының мониторингі нысанында жүзеге асырады.
38. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелерін үйлестіретін орталық мемлекеттік органның, оның ведомствосының және аумақтық органдарының құрылымдық бөлімшесі орталық мемлекеттік органымен, оның ведомстволарымен және аумақтық органдарымен, ведомстволық бағынысты ұйымдарымен, сондай-ақ қызметін үйлестіруді орталық мемлекеттік орган және оның ведомствосы жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізеді.

39. Структурное подразделение местного исполнительного органа, координирующее вопросы оказания государственных услуг, проводит Внутренний государственный контроль за качеством государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами соответствующей административно-территориальной единицы. Структурное подразделение исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы, координирующее вопросы оказания государственных услуг, проводит Внутренний государственный контроль за качеством государственных услуг, оказываемых подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется исполнительным органом области, городов республиканского значения, столицы.
Параграф 1. Порядок проведения контрольного мероприятия
40. Контрольным мероприятием является комплекс взаимосвязанных контрольных действий, осуществляемых структурным подразделением центральных государственных органов, их ведомств и территориальных органов, местных исполнительных органов, а также исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, ответственных за проведение Внутреннего государственного контроля на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг и иного законодательства Республики Казахстан с целью выявления, устранения и недопущения нарушений объектами контроля.
41. Документами, служащими основанием для проведения контрольного мероприятия, являются:
план контрольных мероприятий, утверждаемый на год приказом руководства центрального государственного органа, его ведомства и (или) территориального органа, местного исполнительного органа и (или) исполнительного органа областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 25 декабря года, предшествующего планируемому периоду (году);
приказ (решение) руководства центрального государственного органа, его ведомства и (или) территориального органа, местного исполнительного органа и (или) исполнительного органа областей, городов республиканского значения, столицы о назначении контрольного мероприятия на основании обращении физических и юридических лиц по конкретным фактам, результатов мониторинга качества оказания государственных услуг и поручения уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
42. В плане контрольных мероприятий указывается перечень вопросов и объектов, подлежащих контролю, сроки проведения, формы завершения и ответственные исполнители контрольных мероприятий.

39. Жергілікті атқарушы органның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелерін үйлестіретін құрылымдық бөлімшесі тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органдары көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізеді. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелерін үйлестіретін облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі ведомстволық бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органы жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізеді.
1-параграф. Бақылау іс-шарасын жүргізудің тәртібі
40. Бақылау іс-шарасы бақылау объектілерінің бұзушылықтарын анықтау, жою және оларға жол бермеу мақсатында орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының және аумақтық органдарының, жергілікті атқарушы органдардың, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органының Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының және Қазақстан Республикасының өзге заңнамасының сақталу бойынша Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшесі жүзеге асыратын өзара байланысты бақылау іс-қимылдарының кешені болып табылады.
41. Бақылау іс-шараларын жүргізуге негіз болып табылатын құжаттар:
жоспарланатын кезеңнен (жылдан) алдыңғы жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей, орталық мемлекеттік орган, оның ведомствосы және (немесе) аумақтық органы, жергілікті атқарушы орган және (немесе) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органы басшылығының бұйрығымен бір жылға бекітілетін бақылау іс-шараларының жоспары;
жеке және заңды тұлғалардың нақты фактілер бойынша өтініштері, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның тапсырмалары негізінде орталық мемлекеттік орган, оның ведомствосы және (немесе) аумақтық органы, жергілікті атқарушы орган және (немесе) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органы басшылығының бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрығы.
42. Бақылау іс-шаралары жоспарында бақылауға жататын мәселелер мен объектілердің тізбесі, жүргізу мерзімдері, аяқтау нысандары және бақылау іс-шараларына жауапты орындаушылар көрсетіледі.

43. Срок проведения контрольного мероприятия устанавливается с учетом объема предстоящих работ, поставленных задач и количества объектов, и не должен превышать десяти рабочих дней.
44. При наличии объективных причин, срок проведения контрольного мероприятия продлевается на основании приказа руководства центрального государственного органа, его ведомства и (или) территориального органа, местного исполнительного органа и (или) исполнительного органа областей, городов республиканского значения, столицы по мотивированному представлению должностного лица структурного подразделения, ответственного за проведение Внутреннего государственного контроля, на срок не более десяти рабочих дней.
45. Перед началом проведения контрольного мероприятия работник структурного подразделения, ответственный за проведение Внутреннего государственного контроля (далее - Ответственный исполнитель), извещает в письменном виде объект контроля не позднее трех рабочих дней до начала проведения контрольного мероприятия.
46. Началом проведения контрольного мероприятия считается дата вручения руководителю объекту контроля приказа о назначении контрольного мероприятия.
47. При проведении контрольного мероприятия Ответственные исполнители:
1) запрашивают и получают в установленные ими сроки от объектов контроля необходимые документы, справки, устные и письменные объяснения по вопросам, связанным с проведением контрольного мероприятия;
2) беспрепятственно знакомятся с документацией объектов контроля, относящейся к вопросам контрольного мероприятия, с учетом соблюдения требований законодательства Республики Казахстан о государственных секретах и иной охраняемой законом тайны;
3) используют сведения о государственных услугах, оказанных в электронной форме, о нарушениях сроков оказания государственных услуг, отраженные в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг, о поступивших жалобах по вопросам оказания государственных услуг с результатами их рассмотрения;
4) осуществляют иные действия, входящие в компетенцию структурного подразделения, ответственного за проведение Внутреннего государственного контроля.
48. К проведению контрольного мероприятия также привлекаются эксперты, экспертные организации и специалисты, не состоящие в гражданско-правовых и трудовых отношениях с объектом контроля.
49. По завершению контрольного мероприятия Ответственными исполнителями составляется и подписывается акт контрольного мероприятия в двух экземплярах.
Один экземпляр акта контрольного мероприятия предоставляется руководителю объекта контроля для ознакомления не позднее срока завершения контрольного мероприятия, указанного в приказе о его назначении. В случае отказа от ознакомления в акте контрольного мероприятия делается отметка об отказе.
Отказ в ознакомлении не является препятствием для дальнейшей реализации материалов контрольного мероприятия.
Второй экземпляр акта контрольного мероприятия подшивается в материалах.

43. Бақылау іс-шарасын жүргізудің мерзімі алдағы жұмыстардың көлемі, қойылған міндеттер мен объектілер саны ескеріле отырып белгіленеді және он жұмыс күнінен аспауға тиіс.
44. Объективті себептер болған жағдайда, бақылау іс-шарасының мерзімі Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің дәлелді ұсынысы бойынша орталық мемлекеттік орган, олардың аумақтық органы және ведомствосы, жергілікті атқарушы орган, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органы басшылығының бұйрығы негізінде он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
45. Бақылау іс-шарасын жүргізуден бұрын ішкі бақылауды жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері (бұдан әрі – Жауапты орындаушы) бақылау іс-шарасын жүргізу басталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей бақылау объектісін жазбаша түрде хабардар етеді.
46. Бақылау іс-шарасының басталу мерзімі бақылау объектісіне бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрықты беру күні болып есептеледі.
47. Бақылау іс-шарасын жүргізу кезінде Жауапты орындаушылар:
1) олар белгілеген мерзімде бақылау объектілерінен бақылау іс-шарасын жүргізуге байланысты мәселелер бойынша қажетті құжаттарды, анықтамаларды, ауызша және жазбаша түсініктемелерді сұратады және алады;
2) мемлекеттік құпия туралы заңнаманы және заңмен қорғалатын өзге де құпияларды сақтауды ескере отырып, бақылау объектісінің бақылау іс-шарасының мәселелеріне қатысты құжаттамасымен кедергісіз танысады;
3) мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде бейнеленген электрондық нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер туралы, көрсетілген мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің бұзылуы туралы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселесі бойынша келіп түскен шағымдар және оларды қарау нәтижелері туралы мәліметтерді пайдаланады;
4) Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің құзыретіне кіретін өзге де әрекеттерді жүзеге асырады.
48. Бақылау іс-шарасын жүргізуге бақылау объектісімен азаматтық-құқықтық және еңбек қатынастарында тұрмайтын сарапшылар, сараптама ұйымдары мен мамандар да тартылады.
49. Бақылау іс-шарасы аяқталған соң Жауапты орындаушылар бақылау іс-шарасының актісін екі данада жасайды және оған қол қояды.
Бақылау іс-шарасы актісінің бір данасы бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрықта көрсетілген аяқталу мерзімінен кешіктірмей, бақылау объектісінің басшысына таныстыру үшін ұсынылады. Танысудан бас тартқан жағдайда, бақылау іс-шарасының актісінде бас тартқаны туралы белгі қойылады.
Танысудан бас тарту бақылау іс-шарасының материалдарын одан әрі іске асыру үшін кедергі болып табылмайды.
Бақылау іс-шарасы актісінің екінші данасы материалдармен бірге қалады.

50. В акте контрольного мероприятия указываются:
1) дата, время и место составления акта контрольного мероприятия;
2) наименование объекта контроля, в отношении которого проводилось контрольное мероприятие; фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность руководителя объекта контроля, а также лиц, присутствовавших при проведении контрольного мероприятия;
3) дата и номер приказа о назначении контрольного мероприятия, на основании которого проведено контрольное мероприятие;
4) фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность Ответственных исполнителей, проводивших контрольное мероприятие;
5) дата, место и период проведения контрольного мероприятия;
6) анализ деятельности объекта контроля;
7) сведения о результатах контрольного мероприятия, при наличии – факты о выявленных нарушениях;
8) анализ причин некачественного оказания государственных услуг, неисполнения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг с указанием последствий;
9) пункты требований проверочного листа в сфере оказания государственных услуг по соблюдению требований Закона "О государственных услугах", по которым проведена проверка;
10) принятие мер по устранению выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению с указанием сроков исполнения, а также по улучшению внутренних процедур в целях повышения качества оказания государственных услуг;
11) принятие мер по привлечению к ответственности лиц, виновных в совершении нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, в случае выявления фактов таких нарушений;
12) сведения об ознакомлении или об отказе в ознакомлении с актом руководителя объекта контроля, а также лиц, присутствовавших при проведении контрольного мероприятия, их подписи или отказ от подписи;
13) подпись Ответственных исполнителей, проводивших контрольное мероприятие.
При выявлении фактов нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг к материалам контрольного мероприятия приобщаются подтверждающие их документы, справки, заверенные надлежащим образом копии документов, а также письменные объяснения должностных лиц, имеющих к ним отношение, исходя из их функциональных обязанностей.
51. Руководитель объекта контроля в течение трех рабочих дней со дня представления на ознакомление акта контрольного мероприятия:
при согласии с результатами контрольного мероприятия – подписывает оба экземпляра акта контрольного мероприятия;
при несогласии с результатами контрольного мероприятия – направляет структурному подразделению, ответственному за проведение Внутреннего государственного контроля, возражения к акту контрольного мероприятия в произвольной форме.
Возражения прилагаются к акту контрольного мероприятия, о чем делается соответствующая отметка.

50. Бақылау іс-шарасы актіде:
1) бақылау іс-шарасы актінің жасалған күні, уақыты және орны;
2) бақылау іс-шарасы жүргізілген бақылау объектісінің атауы, бақылау объектісінің басшысының, сондай-ақ бақылау іс-шарасын жүргізу кезінде болған адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;
3) оның негізінде бақылау іс-шарасы жүргізілген, бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрықтың жасалған күні мен нөмірі;
4) бақылау іс-шарасын жүргізген Жауапты орындаушылардың тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;
5) бақылау іс-шарасының жүргізілген күні, орны және кезеңі;
6) бақылау объектісінің қызметін талдау;
7) бақылау іс-шарасының нәтижелері туралы, анықталған бұзушылықтар фактілері болса, олар туралы мәліметтер;
8) мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсетудің, Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы талаптарының орындалмауының себептерін талдау;
9) тексеру жүргізілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның талаптарын сақтау бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы тексеру парағы талаптарының тармақтары;
10) орындау мерзімдерін көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мақсатында ішкі ресімдерді жақсарту бойынша ұсынымдар;
11) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылу фактілері анықталған жағдайда бұзушылықты жасаған кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту бойынша ұсынымдар;
12) бақылау объектісі басшысының актімен танысқаны немесе танысудан бас тартқаны, сондай-ақ бақылау іс-шарасын жүргізу кезінде болған адамдардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартқаны туралы мәліметтер;
13) бақылау іс-шарасын жүргізген жауапты адамдардың қолдары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылу фактілері анықталған жағдайда, бақылау іс-шарасы материалдарына олардың құжаттары, анықтамалары, құжаттардың тиісті түрде расталған көшірмелері, сондай-ақ оларға қатысы бар лауазымды адамдардың функционалдық міндеттеріне байланысты олардың жазбаша түсініктемелері қоса тіркеледі.
51. Бақылау объектісінің басшысы бақылау іс-шарасының актісі таныстырылуға ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде:
бақылау іс-шарасының нәтижесімен келіскен жағдайда – бақылау іс-шарасы актісінің екі данасына да қол қояды;
бақылау іс-шарасының нәтижесімен келіспеген жағдайда – Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшеге бақылау іс-шарасының актісіне еркін түрде қарсылықтарын жолдайды.
Қарсылықтар бақылау іс-шарасының актісіне қоса тіркеледі, ол туралы тиісті белгі қойылады.

52. Структурное подразделение, ответственное за проведение Внутреннего государственного контроля, в течение 7 рабочих дней со дня завершения контрольного мероприятия представляет материалы и акты контрольного мероприятия руководителю государственного органа.
53. По результатам рассмотрения материалов и акта контрольного мероприятия принимается одно из следующих решений:
1) о направлении в адрес руководителя объекта контроля письма о принятии мер по устранению выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, улучшению внутренних процедур оказания государственных услуг, внесению соответствующих изменений и (или) дополнений в соответствующие подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг, указанных в Реестре государственных услуг, утвержденного приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) (далее - подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг) и иные нормативные правовые акты, оптимизации процессов оказания государственных услуг, привлечению к ответственности лиц, виновных в нарушении законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
2) о принятии к сведению информации, содержащейся в материалах и акте контрольного мероприятия, в случае отсутствия принятии мер и замечаний;
3) об уведомлении Агентства и его территориальных органов в случае установления нарушения сроков и (или) порядка, а также необоснованного отказа при выдаче разрешений первой и второй категории.
54. В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 53 настоящих Правил, руководитель объекта контроля не позднее пяти рабочих дней со дня получения рекомендаций предоставляет руководству структурного подразделения, ответственного за проведение Внутреннего государственного контроля, план мероприятий по устранению выявленных нарушений и исполнению принятии мер (далее - План мероприятий).
55. План мероприятий содержит перечень мер объекта контроля по устранению выявленных нарушений и исполнению принятых мер с указанием ответственных исполнителей, сроков исполнения и формы завершения.
56. Объект контроля в сроки, указанные в Письме о принятии мер, представляет в структурное подразделение, ответственное за проведение внутреннего государственного контроля, информацию по исполнению Плана мероприятий и копии подтверждающих документов о привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушении законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.

52. Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімше бақылау іс-шарасы аяқталғаннан кейін 7 жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның басшысына бақылау іс-шарасының материалдары мен актісін ұсынады.
53. Бақылау іс-шарасының материалдары мен актісін қарау нәтижесі бойынша келесі шешімдердің бірі:
1) бақылау объектісі басшысының атына анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, мемлекеттік қызметтер көрсетудің ішкі ресімдерін жақсарту, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) көрсетілген тиісті мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер) және басқа да нормативтік құқықтық актілерге тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу, мемлекеттік қызметтерді көрсету процестерін оңтайландыру, Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылуына кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту туралы шаралар қолдану бар хат (бұдан әрі – Шаралар қолдану бар хат) жолдау туралы;
2) ұсынымдар мен ескертулер болмаған жағдайда, бақылау іс-шарасының материалдары мен актісіндегі ақпаратты назарға алу туралы шешім қабылданады;
3) бірінші және екінші санаттағы рұқсаттарды беру кезінде мерзімдердің және (немесе) тәртіптің бұзылуы, сондай-ақ негізсіз бас тарту анықталған жағдайда Агенттікті және оның аумақтық органдарын хабардар ету туралы шешім қабылданады.
54. Осы Қағидалар 53-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайда, бақылау объектісі ұсынымдарды алғаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей, Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің басшылығына анықталған бұзушылықтарды жою және ұсынымдарды орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) қарауға ұсынады.
55. Іс-шаралар жоспары бақылау объектісінің жауапты орындаушыларды, орындалу мерзімдерін және аяқталу нысандарын көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жою және ұсынымдарды орындау бойынша шаралар тізбесін қамтиды.
56. Бақылау объектісі Шаралар қолдану бар хатта көрсетілген мерзімдерде Ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшеге Іс-шаралар жоспарын орындау бойынша ақпаратты және Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылуына кінәлі адамдардың жауапкершілікке тартылғаны туралы құжаттардың расталған көшірмелерін ұсынады.

Параграф 2. Порядок проведения внутреннего мониторинга качества оказания государственных услуг
57. Внутренний мониторинг качества оказания государственных услуг проводится ежеквартально структурным подразделением центральных государственных органов, их ведомств и территориальных органов, местных исполнительных органов, а также исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, ответственных за проведение внутреннего государственного контроля, и включает:
1) анализ размещения проектов подзаконных нормативных правовых актов, определяющие порядок оказания государственных услуг для публичного обсуждения, отчетов о завершении публичного обсуждения, отчетов о деятельности по вопросам оказания государственных услуг на веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
2) анализ наличия утвержденных подзаконных нормативных правовых актов, определяющие порядок оказания государственных услуг, соблюдения сроков их утверждения, размещения на веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
3) анализ необходимости актуализации подзаконных нормативных правовых актов, определяющие порядок оказания государственных услуг;
4) анализ законодательства Республики Казахстан на предмет выявления и/или исключения государственных услуг;
5) анализ актуальности информации о порядке оказания государственных услуг в Едином контакт-центре по вопросам оказания государственных услуг, в местах оказания государственных услуг, веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
6) анализ бизнес-процессов оказания государственных услуг на предмет оптимизации и автоматизации;
7) анализ соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
8) выявление фактов отказа в оказании государственной услуги по основаниям, не предусмотренным законами Республики Казахстан, а также нормативными правовыми актами при выдаче разрешений первой и второй категории, истребования от услугополучателей документов, которые возможно получить из информационных систем, либо предоставление которых не регламентировано стандартом государственной услуги;
9) анализ наличия необходимых условий для лиц с ограниченными возможностями при получении ими государственных услуг;
10) анализ обращений физических и юридических лиц;
11) анализ внесения данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг;

2-параграф. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының ішкі мониторингі
57. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының ішкі мониторингін орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының және аумақтық органдарының, жергілікті атқарушы органдардың, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдарының ішкі мемлекеттік бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшелері тоқсан сайын жүргізеді және мыналарды:
1) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын жария талқылаудың аяқталуы туралы есептерді, мемлекеттік қызметтерді "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында көрсету мәселелері бойынша қызмет туралы есептерді талдауды;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің болуы, оларды бекіту мерзімдерінің сақталуын, оларды "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында орналасуын талдауды;
3) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді өзектендіру қажеттігін талдауды;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді табу және/немесе жою бойынша заңнаманы талдауды;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығында, мемлекеттік қызметтер көрсетілетін орындарда, "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің тәртібі туралы ақпараттың өзектілігін талдауды;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бизнес-процесін оңтайландыру және автоматтандыру мәніне талдауды;
7) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуын талдауды;
8) Қазақстан Республикасы заңдарында, сондай-ақ бірінші және екінші санаттағы рұқсатты беру кезінде нормативтік құқықтық актілерде көзделмеген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту, көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында реттелмеген құжаттарды талап ету фактілерін анықтауды;
9) мүмкіндіктері шектеулі адамдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуы кезінде оларға қажетті жағдайдың болуын талдауды;
10) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін талдауды;
11) мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді енгізуді талдауды;

12) анализ итогов общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
13) обращение в государственные органы за дополнительной информацией, необходимой для проведения мониторинга качества оказания государственных услуг;
58. По итогам внутреннего мониторинга качества оказания государственных услуг структурное подразделение, ответственное за Внутренний государственный контроль, вырабатывает предложения по:
1) совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их автоматизации, оптимизации и их переводу в электронный вид;
2) внесению изменений и (или) дополнений в Реестр государственных услуг, подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;
3) устранению выявленных фактов несоблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
4) проведению контрольных мероприятий по фактам нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
5) актуализации информации о порядке оказания государственных услуг в Едином контакт-центре по вопросам оказания государственных услуг, в местах оказания государственных услуг, веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
6) проведению разъяснительных мероприятий по информированию услугополучателей о порядке оказания государственной услуги;
7) обеспечению повышения квалификации работников по оказанию государственных услуг;
8) уведомлению Агентства и его территориальных органов в случае установления нарушения сроков и (или) порядка, а также необоснованного отказа при выдаче разрешений первой и второй категории.
59. Предложения по итогам внутреннего мониторинга качества оказания государственных услуг вносятся на рассмотрение руководству государственного органа для последующего направления услугодателям с указанием срока информирования о принятых мерах по их исполнению.
Параграф 3. Предоставление в Агентство и его территориальные органы отчетов о работе по внутреннему государственному контролю
60. Отчет о работе по внутреннему государственному контролю с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам предоставляют:
центральные государственные органы - в Агентство;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств - в территориальные органы Агентства;
Отчет содержит итоги внутреннего государственного контроля за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, территориальными органами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется государственным органом.

12) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің қорытындыларын талдауды;
13) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу үшін қажетті қосымша ақпарат алу үшін мемлекеттік органға өтінішті;
58. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық ішкі мониторингінің қорытындысы бойынша Ішкі мемлекеттік бақылауға жауапты құрылымдық бөлімше:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бизнес-процестерін жетілдіру, оның ішінде оларды автоматтандыру, оңтайландыру және оларды электронды түрге көшіру;
2) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне, мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы сақталмауының анықталған фактілерін жою;
4) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылу фактілері бойынша бақылау іс-шараларын жүргізу;
5) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығында, мемлекеттік қызметтер көрсетілетін орындарда, "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің тәртібі туралы ақпараттың өзектілігі;
6) көрсетілетін қызметті алушыларды мемлекеттік қызметтерді көрсетудің тәртібі туралы ақпараттандыру бойынша түсіндірме іс-шараларын жүргізу;
7) қызметкерлердің мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлейді;
8) бірінші және екінші санаттағы рұқсаттарды беру кезінде мерзімдерді және (немесе) тәртіпті бұзу, сондай-ақ негізсіз бас тарту анықталған жағдайда Агенттік пен оның аумақтық органдарын хабардар ету бойынша ұсыныстар әзірлейді.
59. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық ішкі мониторингінің қорытындысы бойынша ұсыныстар оларды орындау бойынша шараларды қабылдау туралы ақпараттандыру мерзімін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыларға жіберу үшін мемлекеттік органның басшылығына келісуге және мақұлдауға енгізіледі.
3-параграф. Агенттікке және оның аумақтық органдарына ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есептерді ұсынудың тәртібі
60. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талдамалық анықтаманы қоса отырып, ішкі мемлекеттік бақылау бойынша жұмыс туралы есепті:
орталық мемлекеттік органдар - Агенттікке;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері - Агенттіктің аумақтық органдарына ұсынады.
Есеп орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, аумақтық органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ қызметін үйлестіруді мемлекеттік орган жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі мемлекеттік бақылаудың қорытындыларын қамтиды.

61. Отчет о работе по внутреннему государственному контролю с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам местные исполнительные органы предоставляют в Агентство и его территориальные органы.
Отчет содержит итоги внутреннего государственного контроля за качеством государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами.
Местные исполнительные органы районов (городов областного значения) предоставляют отчет по внутреннему государственному контролю за качеством оказания государственных услуг по утвержденной форме в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
62. Уполномоченный орган в сфере информатизации предоставляет в Агентство ежеквартально не позднее 25 числа, следующего за отчетным периодом, информацию по государственным услугам, оказанным через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и в электронном виде с приложением аналитических справок по форме согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам.
Информация содержит данные по количеству государственных услуг, оказанных через Государственную корпорацию и ее филиалы, а также в электронном виде.
63. Представленный отчет о работе по внутреннему государственному контролю подлежит корректировке Агентством или его территориальными органами по итогам четвертого квартала отчетного года только в случае предоставления государственным органом подтверждающих материалов о необходимости корректировки.
Глава 4. Заключительные положения
64. Результаты государственного контроля используются при формировании итоговой оценки эффективности деятельности государственных органов по направлению "Качество оказание государственных услуг"
65. Результаты государственного контроля опубликовываются Агентством, его территориальными органами, Проверяемыми субъектами в средствах массовой информации и (или) размещаются на их интернет-ресурсах в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Представляется: в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и его территориальные органы по областям, городам Нур-Султан, Алматы и Шымкент
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=ru
Наименование формы: Отчет о работе центрального государственного органа, его ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций по внутреннему государственному контролю за качеством оказания государственных услуг
Индекс формы: 1-мк
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ___ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: центральные государственные органы с учетом их ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется центральными государственными органами, а также территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств
Срок представления информации: один раз в квартал, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Данные о работе центрального государственного органа, его ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций по внутреннему государственному контролю за качеством оказания государственных услуг, шт.
№ п/п
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал
А
1
2
3
4

61. Жергілікті атқарушы органдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талдамалық анықтаманы қоса отырып, ішкі мемлекеттік бақылау бойынша жұмыс туралы есепті Агенттікке және оның аумақтық органдарына ұсынады.
Есеп облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдардың, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі мемлекеттік бақылаудың қорытындысын қамтиды.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына ішкі мемлекеттік бақылау бойынша есепті бекітілген нысан бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-інші күнінен кешіктірмей береді.
62. Осы Қағидаларға 3, 4-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-нші күніне дейін талдамалық анықтаманы қоса отырып, ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган Агенттікке "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы және электронды түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтер бойынша ақпаратты ұсынады.
Есеп Мемлекеттік корпорация және оның филиалдары арқылы және электронды түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны бойынша деректерді қамтиды.
63. Ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы ұсынылған есеп мемлекеттік органдар түзету қажеттігі туралы растайтын материалдарды ұсынған жағдайда ғана есептік жылдың төртінші тоқсанының қорытындысы бойынша Агенттіктің және оның аумақтық органдарының түзетуіне жатады.
4-тарау. Қорытынды ережелер
64. Мемлекеттік бақылау нәтижелері "Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы" бағыты бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін қорытынды бағалауды қалыптастыру кезінде пайдаланылады.
65. Бақылау нәтижелерін Агенттік, оның аумақтық органдары, тексерілетін субъектілер бұқаралық ақпарат құралдарында жария етеді және олардың интернет-ресурстарында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес орналастырылады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне және оның облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=kk
Нысанының атауы: Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау бойынша орталық мемлекеттік органның, оның ведомствосының, аумақтық органдарының, ведомствоға қарасты ұйымдардың жұмысы туралы есеп
Нысанының индексі: 1-мқ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ қызметін үйлестіруді орталық мемлекеттік органдар жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, сонымен бірге орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомстволары
Ұсыну мерзімі: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күнінен кешіктірмей
Орталық мемлекеттік органның, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты ұйымдарының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын ішкі мемлекеттік бақылау жөніндегі жұмысы туралы деректер, дана
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша
А
1
2
3
4

1. Информация о результатах контрольных мероприятий (установленных по итогам внутреннего контроля)
1.
Количество проведенных контрольных мероприятий, всего,
из них:
1.1.
согласно утвержденному годовому плану контрольных мероприятий
1.2.
по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг
2.
Количество объектов контрольных мероприятий, всего, из них:
2.1.
структурных подразделений и ведомств центрального государственного органа
2.2.
подведомственных организаций
2.3.
физических лиц, оказывающих государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2.4.
юридических лиц, оказывающих государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан (не являющихся государственными органами или подведомственными организациями)
3.
Количество выявленных нарушений, всего, из них:
3.1.
факты нарушений сроков оказания государственных услуг
3.2.
факты нарушений сроков отказов оказания государственных услуг
3.3.
факты оказания государственных услуг при отсутствии полного пакета документов, предусмотренного утвержденным стандартом государственной услуги
3.4.
факты истребования документов, не предусмотренных утвержденным стандартом государственной услуги
3.5.
факты истребования документов, которые возможно получить из информационных систем
3.6.
факты нарушения процедур (бизнес-процессов) оказания государственных услуг
3.7.
факты необоснованных отказов в оказании государственных услуг
3.8.
несоблюдение графика работы, предусмотренного стандартом государственных услуг
3.9.
предоставление государственной услуги на платной основе, бесплатное предоставление которой гарантировано законами Республики Казахстан
3.10.
факты нарушений иных требований законодательства в сфере оказания государственных услуг
4.
Количество нарушений, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей
5.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
6.
Количество выявленных в ходе контрольных мероприятий нарушений сроков рассмотрения жалоб
7.
Количество наложенных дисциплинарных взысканий по итогам контрольных мероприятий, всего, из них:
7.1.
замечание
7.2.
выговор
7.3.
строгий выговор
7.4.
предупреждение о неполном служебном соответствии
7.5.
понижение в должности
7.6.
увольнение с занимаемой должности
8.
Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности, всего, из них:
8.1.
сотрудники местных исполнительных органов
8.2.
сотрудники подведомственных организаций
8.3.
иные лица
9.
Количество выработанных рекомендаций по итогам контрольных мероприятий, всего,
из них:
9.1.
исполненных
9.2.
неисполненных

1. Бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы ақпарат (ішкі бақылау қорытындысы бойынша анықталғандар)
1.
Жүргізілген бақылау іс-шараларының саны, барлығы, олардың ішінде:
1.1.
бақылау іс-шараларының бекітілген жылдық жоспарына сәйкес
1.2.
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері бойынша
2.
Бақылау іс-шаралары объектілерінің саны, барлығы, олардың ішінде:
2.1.
орталық мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының саны
2.2.
ведомстволық бағынысты ұйымдардың саны
2.3.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін жеке тұлғалардың саны
2.4.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдар немесе ведомстволық бағынысты ұйымдар болып табылмайтын) саны
3.
Анықталған бұзушылықтардың саны, барлығы, олардың ішінде:
3.1.
мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімінің бұзылу фактілері
3.2.
мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту мерзімінің бұзылу фактілері
3.3.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделген құжаттардың толық топтамасы болмаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету фактілері
3.4.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделмеген құжаттарды талап ету фактілері
3.5.
ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап ету фактілері
3.6.
мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бизнес-процесін) бұзу фактілері
3.7.
мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелсіз бас тарту фактілері
3.8.
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен көзделген жұмыс кестесін сақтамау
3.9.
Қазақстан Республикасының заңдарымен тегін ұсынылуға кепілдік берілген мемлекеттік қызметтерді ақылы негізде көрсету
3.10.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың өзге де талаптарының бұзылу фактілері
4.
Қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың саны
5.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген қызмет алушылардың саны
6.
Бақылау іс-шаралары барысында анықталған шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылу саны
7.
Бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша қабылданған тәртіптік жазалардың саны, барлығы, олардың ішінде:
7.1.
ескерту
7.2.
сөгіс
7.3.
қатаң сөгіс
7.4.
қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту
7.5.
лауазымын төмендету
7.6.
атқаратын лауазымынан босату
8.
Тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың саны, барлығы, олардың ішінде:
8.1.
мемлекеттік органның қызметкерлері
8.2.
ведомствоға бағынысты ұйымдардың қызметкерлері
8.3.
өзге адамдар
9.
Бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстардың саны, барлығы, олардың ішінде:
9.1.
орындалған
9.2.
орындалмаған

2. Информация о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг
10.
Общее количество видов государственных услуг в Реестре государственных услуг, всего,
из них:
наименование государственной услуги
10.1.
включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде, в том числе по видам услуг:
наименование государственной услуги
11
Общее количество утвержденных подзаконных нормативных правовых актов, определяющие порядок оказания государственных услуг
наименование государственной услуги
2.1. Информация о количестве оказанных государственных услуг
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал
физ. лицо
юр. лицо
физ. лицо
юр. лицо
физ. лицо
юр. лицо
физ. лицо
юр. лицо
12.
Количество оказанных государственных услуг - всего, из них:
12.1.
оказанных услугодателями через канцелярию (за исключением оказанных через Государственную корпорацию) в бумажной форме, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.2.
оказанных услугодателями на альтернативной основе в бумажной форме через канцелярию, но которые могли быть оказаны через веб-портал "электронного правительства" и (или) Государственную корпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.3.
оказанных в электронном виде через информационные системы услугодателя без прямого контакта с услугополучателем (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz),
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги и информационной системы
12.4
оказанных через информационные системы услугодателя путем прямого контакта с услугополучателем и ручного ввода заявки в информационную систему (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz),
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги и информационной системы
13.
Количество отказов в оказании государственных услуг, всего, из них:
13.1.
выданных в электронном виде (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz)
13.2.
выданных в бумажном виде
2.2. Общее количество выявленных нарушения сроков оказания государственных услуг, в том числе установленных уполномоченными органами по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и в сфере информатизации
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал
физ. лицо
юр. лицо
физ. лицо
юр. лицо
физ. лицо
юр. лицо
физ. лицо
юр. лицо
14.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков, всего,
в том числе:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпарат
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрлерінің жалпы саны, барлығы, олардың ішінде
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
10.1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне есептік кезеңде енгізілген, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
11
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын бекітілген заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жалпы саны
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
2.1. Мемлекеттік көрсетілген қызметтер туралы ақпарат
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
12.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, олардың ішінде:
12.1.
көрсетілетін қызметті берушілермен кеңсе арқылы (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.2.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді "электрондық үкімет" веб-порталы және (немесе) Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету мүмкіндігі болса да, қызметті берушілермен баламалы негізде кеңсе арқылы қағаз түрінде көрсетілгендер саны, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.3.
көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыссыз көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелері арқылы электрондық түрде ("электроннық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы, оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және ақпараттық жүйенің атауы
12.4
көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыс және өтінімді ақпараттық жүйеге қолмен енгізу арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелері арқылы ("электроннық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы, оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және ақпараттық жүйенің атауы
13.
Мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартулардың саны, барлығы, оның ішінде:
13.1.
электронды түрде ұсынылған ("электроннық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда)
13.2.
қағаз түрінде ұсынылған
2.2. Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің бұзушылықтарының жалпы саны, сонын ішінде мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау, ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органдарымен анықталғандар
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
14.
Мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:

14.1.
оказанных с нарушением установленных сроков услугодателями через канцелярию (за исключением оказанных через Государственную корпорацию) в бумажном виде, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
14.2.
оказанных с нарушением установленных сроков в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
14.3.
оказанных с нарушением установленных сроков в электронном виде через информационные системы (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги и информационной системы
14.4.
оказанных с нарушением установленных сроков через Государственную корпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.
Количество нарушений сроков отказов оказания государственных услуг, всего,
в том числе:
15.1.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов услугодателями через канцелярию (за исключением оказанных через Государственную корпорацию) в бумажном виде, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.2.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.3.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов в электронном виде через информационные системы (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги и информационной системы
15.4.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов через Государственную корпорацию, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
2.3. Информация о количестве жалоб на качество оказанных государственных услуг
16.
Количество жалоб на качество оказанных государственных услуг - всего,
в том числе:
16.1
оказанных услугодателями в бумажном виде через канцелярию (за исключением оказанных через Государственную корпорацию), всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги

14.1.
көрсетілетін қызметтерді берушілер кеңсе арқылы (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) мерзімдерін бұзып көрсеткен қағаз түріндегі мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
14.2.
электронды түрде ("электроннық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы) мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
14.3.
ақпараттық жүйелер арқылы электронды түрде ("электроннық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және ақпараттық жүйенің атауы
14.4.
Мемлекеттік корпорация арқылы мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.
Мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:
15.1.
көрсетілетін қызметтерді берушілермен кеңсе арқылы (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген қағаз түріндегі мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.2.
электронды түрде ("электроннық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы) мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.3.
ақпараттық жүйелер арқылы электронды түрде ("электроннық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және ақпараттық жүйенің атауы
15.4.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
2.3. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына келіп түскен шағымдар туралы ақпарат
16.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны, барлығы, оның ішінде:
16.1
көрсетілетін қызметті берушілермен кеңсе арқылы қағаз түрінде көрсетілген (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда), барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы

18.1.
оказанных услугодателями в бумажном виде через канцелярию (за исключением оказанных через Государственную корпорацию), всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
18.2.
оказанных в электронном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
18.3.
оказанных через Государственную корпорацию, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги

18.1.
көрсетілетін қызметті берушілермен кеңсе арқылы қағаз түрінде көрсетілген (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда), барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
18.2.
электрондық түрде көрсетілген, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
18.3.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы

2.4. Информация по восстановленным правам услугополучателей и проведению услугодателями разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
19.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
20.
Количество проведенных разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
21.
Охват населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг
22.
Количество лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг
Наименование органа: ___________________ Адрес:_______________________
_______________________________________ ____________________________
Телефон: __________________________________
Адрес электронной почты: ___________________
Исполнитель: ______________________________ __________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, телефон)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата " " ______________ 20___ года М.П.
Приложение
к отчету о работе центрального
государственного органа, его
ведомств, территориальных
органов, подведомственных
организаций по внутреннему
государственному контролю
за качеством оказания
государственных услуг
Пояснение по содержанию аналитической справки и заполнению формы отчета о работе центрального государственного органа, его ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций по внутреннему государственному контролю за качеством оказания государственных услуг (1-мк, ежеквартально)
Глава 1. Общие положения
1. Форма отчета по внутреннему государственному контролю за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами в курируемой центральным государственным органом сфере, (далее - Форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
2. Основной задачей введения Формы отчета является мониторинг результатов внутреннего государственного контроля за качеством оказания государственных услуг.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом:
центральным аппаратом центрального государственного органа с учетом центрального государственного органа, его ведомств, территориальных подразделений, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги в курируемой центральным государственным органом сфере, - в Агентство;
территориальными подразделениями центрального государственного органа и его ведомств с учетом территориальных подразделений, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги в курируемой сфере, - в территориальные органы Агентства по областям, городам Нур-Султан, Алматы и Шымкент.

2.4. Қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру және қызмет берушілермен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шаралары туралы ақпарат
19.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың саны
20.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шараларының саны
21.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту
22.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың саны
Органның атауы: __________________ Мекенжайы: ____________________
_________________________________ _______________________________
Телефон: _______________________________________
Электрондық почта мекенжайы: ___________________
Орындаушы: __________________________________ ___________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы)
20___ жылғы " " ______________ М.О.
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтердің сапасын ішкі
бақылау бойынша орталық
мемлекеттік органның, оның
ведомствосының, аумақтық
органдарының, ведомствоға
қарасты ұйымдардың жұмысы
туралы есебіне қосымша
Орталық мемлекеттік органның, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты ұйымдарының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі мемлекеттік бақылау бойынша жұмысы туралы талдамалық анықтаманың мазмұны және есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-мқ, тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ орталық мемлекеттік орган жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылау бойынша есеп нысаны (бұдан әрі - Есеп нысаны) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Есеп нысанын жүргізудің басты міндеті мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелерінің мониторингі болып табылады.
3. Есеп нысаны толтырылады және талдамалық анықтамамен бірге тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күніне дейін:
орталық мемлекеттік органды, оның ведомстволарын, аумақтық бөлімшелерін, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ орталық мемлекеттік орган жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, орталық мемлекеттік органның орталық аппараты - Агенттікке;
аумақтық бөлімшелерді, сондай-ақ жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, орталық мемлекеттік органның және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелері - Агенттіктің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарына ұсынады.

4. Форму отчета подписывает исполнитель и руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
Параграф 1. Информация о результатах контрольных мероприятий
5. В пункте 1 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий (сумма пунктов 1.1 и 1.2).
6. В пункте 1.1 Формы отчета указываются количественные данные о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий согласно утвержденному годовому плану контрольных мероприятий.
7. В пункте 1.2 Формы отчета указываются количественные данные о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг.
8. В пунктах 2, 2.1, 2.2, 2.3 и 2.4 Формы отчета указываются количественные данные за отчетный период об общем количестве объектов контрольных мероприятий, в том числе в разрезе видов объектов.
9. В пунктах 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9 и 3.10 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выявленных за отчетный период нарушений, в том числе в разрезе видов нарушений.
10. В пункте 4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений за отчетный период, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей.
11. В пункте 5 Формы отчета указываются количественные данные за отчетный период об общем количестве лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг.
12. В пункте 6 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выявленных в ходе контрольных мероприятий за отчетный период нарушений сроков рассмотрения жалоб.
13. В пунктах 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 и 7.6 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве наложенных дисциплинарных взысканий по итогам контрольных мероприятий за отчетный период, в том числе в разрезе видов дисциплинарных взысканий.
14. В пунктах 8, 8.1, 8.2 и 8.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, привлеченных за отчетный период к дисциплинарной ответственности, в том числе в разрезе таких лиц.
15. В пунктах 9, 9.1 и 9.2 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выработанных рекомендаций по итогам контрольных мероприятий в отчетном периоде, в том числе исполненные и неисполненные рекомендации.
Параграф 2. Информация о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг

4. Есеп нысанына мемлекеттік органның орындаушы жане басшысы, егер ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1-параграф. Бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы ақпарат
5. Есеп нысанының 1-тармағында есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі (1.1 және 1.2-тармақтарының сомасы).
6. Есеп нысанының 1.1-тармағында бақылау іс-шараларының бекітілген жылдық жоспарына сәйкес есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 1.2-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері бойынша есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 2, 2.1, 2.2, 2.3 және 2.4-тармақтарында бақылау іс-шаралары объектілерінің жалпы саны туралы, оның ішінде объектілердің түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9 және 3.10-тармақтарында есептік кезеңде анықталған бұзушылықтардың жалпы саны туралы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 4-тармағында қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 5-тармағында мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 6-тармағында бақылау іс-шаралары барысында есептік кезеңде шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 және 7.6-тармақтарында есептік кезеңде бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша қабылданған тәртіптік жазалардың жалпы саны туралы, оның ішінде тәртіптік жазалардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 8, 8.1, 8.2, және 8.3-тармақтарында есептік кезеңде тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың жалпы саны туралы, оның ішінде осындай адамдар бойынша сандық деректер көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 9, 9.1 және 9.2-тармақтарында есептік кезеңде бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстардың жалпы саны туралы, оның ішінде орындалған және орындалмаған ұсыныстар бойынша сандық деректер көрсетіледі.
2-параграф. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпарат

16. В пункте 10 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве видов государственных услуг в Реестре государственных услуг.
17. В пункте 10.1 Формы отчета указываются количественные данные о количестве видов государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде, в том числе по видам услуг.
18. В пункте 11 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве утвержденных подзаконных нормативных правовых актов, определяющие порядок оказания государственных услуг.
19. В пунктах 12, 12.1, 12.2, 12.3 и 12.4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления, видов услуг с указанием наименования информационных систем, а также с учетом наличия или отсутствия прямого контакта с услугополучателем.
20. В пункте 13 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве отказов в оказании государственных услуг за отчетный период.
21. В пунктах 13.1 и 13.2. Формы отчета указываются количественные данные о количестве отказов в оказании государственных услуг за отчетный период, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления и видов услуг.
22. В пунктах 14, 14.1, 14.2, 14.3 и 14.4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг с нарушением установленных сроков, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления и видов услуг с указанием наименования информационных систем.
23. В пунктах 15, 15.1, 15.2, 15.3 и 15.4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных с нарушением установленных сроков отказов оказания государственных услуг, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления и видов услуг с указанием наименования информационных систем.
24. В пунктах 16, 16.1, 16.2 и 16.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве поступивших в отчетном периоде жалоб на качество оказанных государственных услуг, в том числе в разрезе форм предоставления, видов услуг.
25. В пунктах 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 и 17.7 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве источников поступления за отчетный период жалоб на качество оказания государственной услуги, в том числе в разрезе источников.

16. Есеп нысанының 10-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер түрлерінің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
17. Есеп нысанының 10.1-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне есептік кезеңде енгізілген мемлекеттік қызмет түрлерінің жалпы саны туралы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
18. Есеп нысанының 11-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын бекітілген заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
19. Есеп нысанының 12, 12.1, 12.2, 12.3 және 12.4-тармақтарында есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде жеке және заңды тұлғалар бөлінісінде, ұсыну нысандары, ақпараттық жүйелердің атауын көрсете отырып, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыстың болуы немесе болмауы ескеріле отырып, көрсетілетін қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
20. Есеп нысанының 13-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
21. Есеп нысанының 13.1 және 13.2-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден негізсіз бас тартудың жалпы саны туралы, соның ішінде жеке және заңды тұлғалар кесіндісінде, ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
22. Есеп нысанының 14, 14.1, 14.2, 14.3 және 14.4-тармақтарында есептік кезеңде мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде жеке және заңды тұлғалар кесіндісінде, ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша ақпараттық жүйенің атауын ескере отырып, сандық деректер көрсетіледі.
23. Есеп нысанының 15, 15.1, 15.2, 15.3 және 15.4-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде жеке және заңды тұлғалар кесіндісінде, ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша ақпараттық жүйенің атауын ескере отырып, сандық деректер көрсетіледі.
24. Есеп нысанының 16, 16.1, 16.2 және 16.3-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың жалпы саны туралы, оның ішінде ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
25. Есеп нысанының 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 және 17.7-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағым көздерінің жалпы саны туралы және оның түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.

26. В пунктах 18, 18.1, 18.2 и 18.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве допущенных в отчетном периоде нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг, в том числе в разрезе форм предоставления, видов услуг.
27. В пункте 19 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, восстановивших в отчетном периоде нарушенные права при получении государственных услуг.
28. В пункте 20 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг.
29. В пункте 21 Формы отчета указываются количественные данные об охвате населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг (количество человек).
30. В пункте 22 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг.
31. Формы отчета в обязательном порядке заполняется полностью, пропущенные, незаполненные ячейки формы отчета не допускаются. В случае отсутствия сведений, в соответствующей ячейке ставится знак "-".
Глава 3. Пояснение к содержанию аналитической справки
32. Аналитическая справка предоставляется вместе с отчетом и содержит:
1) информацию о результатах контрольных мероприятий, проведенных структурным подразделением местного исполнительного органа, ответственным за внутренний государственный контроль, а именно сведения о:
проведенных контрольных мероприятиях, объектах контроля;
выявленных в ходе контрольного мероприятия нарушениях порядка и сроков оказания государственных услуг, сроков рассмотрения жалоб с указанием их причин и принятых мер;
лицах, привлеченных к дисциплинарной ответственности;
выработанных рекомендациях по итогам контрольного мероприятия с указанием исполненных и неисполненных услугодателями рекомендаций и причин их неисполнения;
2) информацию о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг, проведенного структурным подразделением местного исполнительного органа, ответственным за внутренний государственный контроль, а именно сведения о:
принятых мерах по совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их автоматизации, оптимизации и переводу в электронный вид;
внесенных изменениях и (или) дополнениях в Реестр государственных услуг, подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг (с указанием наименования, номера и даты нормативных правовых актов);
проведенной работе по выявлению новых государственных услуг и внесению предложений в уполномоченный орган по ведению Реестра государственных услуг;
отказах в оказании государственных услуг услугополучателям с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
о выявленных фактах нарушения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
рассмотренных в отчетном периоде с нарушением установленных сроков жалобах на качество оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
восстановлении нарушенных прав услугополучателей с указанием принятых мер;
проведенных разъяснительных мероприятиях по информированию услугополучателей о порядке оказания государственной услуги;
лицах, прошедших повышение квалификации по вопросам оказания государственных услуг.

26. Есеп нысанының 18, 18.1, 18.2 және 18.3-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдері бұзылуының жалпы саны туралы, оның ішінде көрсетілетін қызметті берушілер, ұсыну нысаны, қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
27. Есеп нысанының 19-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген қызмет алушылардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
28. Есеп нысанының 20-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
29. Есеп нысанының 21-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту (адамдардың саны) туралы сандық деректер көрсетіледі.
30. Есеп нысанының 22-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
31. Есеп нысаны міндетті түрде толық толтырылады, есеп нысанда қалдырып кеткен, толтырылмаған кесте ұяшығының болуына жол берілмейді. Мәліметтер болмаған жағдайда тиісті кесте ұяшығында "-" белгісі қойылады.
3-тарау. Талдамалық анықтаманың мазмұнына түсініктеме
32. Талдамалық анықтама есеп нысанымен бірге ұсынылады және
1) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген бақылау іс-шараларының нәтижесі туралы ақпаратты, атап айтқанда:
жүргізілген бақылау іс-шаралары, бақылау объектілері;
бақылау іс-шарасы барысында себептері мен қабылданған шараларды көрсете отырып, анықталған мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мерзімдерінің, шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуы;
тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдар;
бақылау іс-шарасының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстар, олардың орындалғаны, орындалмағаны және орындалмау себептері туралы мәліметтерді;
2) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты, атап айтқанда:
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесін жетілдіру бойынша, оның ішінде оларды автоматтандыру, оңтайландыру және электронды түрде оларды көрсетуге көшіру бойынша қабылданған шаралар;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар (нормативтік құқықтық актінің атауын, нөмірін және күнін көрсете отырып);
жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу жөніндегі уәкілетті органға ұсыныстар енгізу бойынша жүргізілген жұмыс;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы бұзылуының анықталған фактілері, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қарау мерзімдері бұзылған мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына шағымдар, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қабылданған шараларды көрсете отырып, көрсетілетін қызметтерді алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шаралары;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.

33. Аналитическая справка к отчету сопровождается соответствующими материалами (копии приказов, протоколов, решений, писем, справок, служебных записок, фотоматериалы), подтверждающие сведения, указанные в отчетной форме о работе по внутреннему государственному контролю.
Приложение 2
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Представляется: в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и его территориальные органы по областям, городам Нур-Султан, Алматы и Шымкент
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=ru
Наименование формы: Отчет о работе местного исполнительного органа по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
Индекс: 2-мк
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ___ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы с учетом местных исполнительных органов районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами
Срок представления информации: один раз в квартал, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Данные о работе местного исполнительного органа по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг, шт.
№ п/п
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал
А
1
2
3
4

33. Есепке талдамалық анықтамаға ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есептік нысанда көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті материалдар (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, анықтамалардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар) қоса беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне және оның облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=kk
Нысанының атауы: Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау бойынша жергілікті атқарушы органның жұмысы туралы есеп
Нысанының индексі: 2-мқ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын мемлекеттік көрсететін жеке және заңды тұлғалар
Ұсыну мерзімі: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күнінен кешіктірмей
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына ішкі бақылау бойынша жергілікті атқарушы органның жұмысы туралы деректер, дана
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша
А
1
2
3
4

2.4. Информация по восстановленным правам услугополучателей и проведению услугодателями разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
18.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
19.
Количество проведенных разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
20.
Охват населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг
21.
Количество лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг
Наименование органа: ___________________ Адрес:_______________________
_______________________________________ ____________________________
Телефон: __________________________________
Адрес электронной почты: ___________________
Исполнитель: ________________________ _______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, телефон)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата " " ______________ 20___ года М.П.
Приложение
к отчету о работе местного
исполнительного органа по
внутреннему контролю за
качеством оказания
государственных услуг
Пояснение по содержанию аналитической справки и заполнению формы отчета о работе местного исполнительного органа по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг (2-мк, ежеквартально)
Глава 1. Общие положения
1. Форма отчета по внутреннему государственному контролю за качеством государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами, (далее - Форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
2. Основной задачей введения Формы отчета является мониторинг результатов внутреннего государственного контроля за качеством оказания государственных услуг.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой акиматами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент с учетом местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами, ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, в Агентство и его территориальные органы по областям, городам Нур-Султан, Алматы и Шымкент.

2.4. Қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру және қызмет берушілермен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шаралары туралы ақпарат
18.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың саны
19.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шараларының саны
20.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту
21.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың саны
Органның атауы: ___________________ Мекенжайы: ___________________
__________________________________ ______________________________
Телефон: _______________________________________
Электрондық почта мекенжайы: ___________________
Орындаушы: __________________________________ ___________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______ ___________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы)
20___ жылғы " " ______________ М.О.
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтердің сапасын ішкі
бақылау бойынша жергілікті
атқарушы органның жұмысы
туралы есебіне қосымша
Талдамалық анықтаманың мазмұны және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылау бойынша жергілікті атқарушы органның жұмысы туралы есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме (2-мқ, тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомствоға бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдары жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылау бойынша есеп нысаны (бұдан әрі - Есеп нысаны) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Есеп нысанын жүргізудің басты міндеті мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелерінің мониторингі болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдіктері, ведомствоға бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдары жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар толтырады және талдамалық анықтамамен бірге тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күніне дейін Агенттікке және оның облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарына ұсынады.

32. Аналитическая справка к отчету сопровождается соответствующими материалами (копии приказов, протоколов, решений, писем, справок, служебных записок, фотоматериалы), подтверждающие сведения, указанные в отчетной форме о работе по внутреннему государственному контролю.
Приложение 3
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Представляется: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=ru
Наименование формы: Отчет о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Индекс: 3-мк
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ___ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере информатизации
Срок представления информации: один раз в квартал, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Данные о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", шт.
№ п/п
Количество государственных услуг оказанных через Государственную корпорацию
Количество выданных результатов оказания государственных услуг
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков
всего
из них:
по вине работника Государственной корпорации
по вине работника услугодателя
по причине отсутствия электроэнергии подтвержденного актами
по причине сбоясвязи/ЛВС подтвержденного актами
по причине технических проблем ИС, подтвержденных актами
в связи с доставкой почты
А
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО
1.
Услуги оказываемые в бумажной форме
Наименование услугодателя
Наименование государственной услуги
2
Услуги оказываемые в электронной форме
Наименование услугодателя
Наименование государственной услуги
Продолжение таблицы
Количество отказов в оказании государственных услуг
всего
из них:
по вине работника Государственной корпорации (принял неполный пакет документов)
необоснованные отказы в оказании государственной услуги услугодателями
имеются обременения, ограничения, арест, запреты
иные причины, обоснованные услугодателем
9
10
11
12
13
Наименование органа: __________________ Адрес: ____________________
______________________________________ __________________________
Телефон: __________________________________
Адрес электронной почты: ___________________
Исполнитель: ___________________________ _________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, телефон)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата " " ______________ 20___ года М.П.
Приложение
к отчету о количестве
государственных услуг,
оказанных через
некоммерческое акционерное
общество "Государственная
корпорация "Правительство
для граждан"
Пояснение по содержанию аналитической справки и заполнению формы отчета о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (3-мк, ежеквартально)

32. Есепке талдамалық анықтамаға ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есептік нысанда көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті материалдар (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, анықтамалардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар) қоса беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=kk
Нысанының атауы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп
Нысанының индексі: 3-мқ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган
Ұсыну мерзімі: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-інші күнінен кешіктірмей
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы деректер, дана
п/п
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерінің берілген саны
Белгіленген мерзімдерді бұза отырып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
барлығы
оның ішінде:
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша
қызметті берушінің кінәсі бойынша
актілермен расталған электр энергиясының болмауы себебінен
актілермен расталған байланыс/ЖЕЖ істен шығуы себебінен
актілермен расталған АЖ техникалық проблемаларға байланысты
поштаны жеткізуге байланысты
А
1
2
3
4
5
6
7
8
БАРЛЫҒЫ
1.
Қағаз нұсқасында көрсетілетін қызметтер
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
2
Электрондық нұсқада көрсетілетін қызметтер
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Кестенің жалғасы
Количество отказов в оказании государственных услуг
барлығы
оның ішінде:
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша (толық емес құжаттар пакетін қабылдады)
көрсетілетін қызметті берушілердің мемлекеттік қызмет көрсетуден негізсіз бас тартуы
ауыртпалықтар, шектеулер, қамап ұстаулар, тыйым салулар бар
көрсетілетін қызметті берушімен негізделген басқа себептер
9
10
11
12
13
Органның атауы: ___________________ Мекенжайы: ___________________
__________________________________ ______________________________
Телефон: _______________________________________
Электрондық почта мекенжайы: ___________________
Орындаушы: _________________________________      ____________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы)
20___ жылғы " " ______________ М.О.
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамы арқылы көрсетілген
мемлекеттік қызметтер саны
туралы есебіне қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы талдамалық анықтаманың мазмұны және есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме" (3-мқ, тоқсан сайын)

1. Основной задачей введения Формы отчета о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Форма отчета) является мониторинг количества государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
2. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом уполномоченным органом в сфере информатизации в Агентство.
3. Форму отчета подписывает исполнитель и руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
4. В пункте 1 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выданных результатов оказания государственных услуг, предоставленных в бумажной форме, в том числе предоставленных с нарушением сроков и отказов по причинам, в отчетном периоде в разрезе услугодателей и государственных услуг.
5. В пункте 2 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выданных результатов оказания государственных услуг, предоставленных в электронной форме, в том числе предоставленных с нарушением сроков и отказов по причинам, в отчетном периоде в разрезе услугодателей и государственных услуг.
Приложение 4
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Представляется: в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=ru
Наименование формы: Отчет о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "электронного правительства", информационные системы)
Индекс: 4-мк
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ___ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере информатизации
Срок представления информации: один раз в квартал, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Данные о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде, шт.
№ п/п
Количество государственных услуг оказанных в электронном виде
Количество оказанных государственных услуг, оказанных в электронном виде
из них, общее количество отказов в оказании государственных услуг
из них, количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков
всего
из них:
всего
из них:
всего
из них:
через веб-портал "электронного правительства"
через ИС "Государственная база данных "Е-лицензирование"
через веб-портал "электронного правительства"
через ИС "Государственная база данных "Е-лицензирование"
технические причины
по вине услугодателя
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Наименование услугодателя (Центральные государственные органы, Местные исполнительные органы области, города республиканского знаяения, столицы и подведомственных им организаций)
Наименование государственной услуги
Итого
Наименование органа: __________________ Адрес: ____________________
______________________________________ __________________________
Телефон: __________________________________
Адрес электронной почты: ___________________
Исполнитель: ___________________________ _________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, телефон)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата " " ______________ 20___ года М.П.
Приложение
к отчету о количестве
государственных услуг,
оказанных в электронном виде
(через веб-портал
"электронного правительства",
нформационные системы)
Пояснение по содержанию аналитической справки и заполнению формы отчета о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "электронного правительства", информационные системы) (4-мк, ежеквартально)

1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп нысанын (бұдан әрі - Есеп нысаны) енгізудің негізгі міндеті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының мониторингі болып табылады.
2. Есеп нысанын ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін талдамалық анықтамамен бірге толтырады және Агенттікке ұсынады.
3. Есеп нысанына орындаушы және мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Есеп нысанының 1-тармағында есепті кезеңде көрсетілетін қызметті берушілер мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлінісінде қағаз нысанда ұсынылған, оның ішінде мерзімдері бұзылып ұсынылған және себептер бойынша бас тартылған мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижелерінің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
5. Есеп нысанының 2-тармағында есептік кезеңде көрсетілетін қызметті берушілер мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлінісінде электрондық нысанда ұсынылған, оның ішінде мерзімдері бұзылып ұсынылған және себептер бойынша бас тартылған мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижелерінің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
Қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/qyzmet?lang=kk
Нысанының атауы: Электрондық түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы, ақпараттық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп
Нысанының индексі: 4-мқ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган
Ұсыну мерзімі: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-інші күнінен кешіктірмей
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы деректер, дана
п/п
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
олардың ішінде, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың жалпы саны
Белгіленген мерзімдерді бұза отырып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
барлығы
олардың ішінде:
барлығы
олардың ішінде:
барлығы
олардың ішінде:
"электронды үкімет" веб-порталы арқылы
"Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі арқылы
"электронды үкімет" веб-порталы арқылы
"Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі арқылы
техникалық себептер
көрсетілетін қызметті берушінің кінәсі бойынша
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Көрсетілетін қызметті берушінің (орталық мемлекеттік органдар, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары және оларға ведомстволық бағыныстағы ұйымдар) атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Барлығы
Органның атауы: ___________________ Мекенжайы: ____________________
__________________________________ _______________________________
Телефон: _______________________________________
Электрондық почта мекенжайы: ___________________
Орындаушы: ________________________________      _____________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)      (қолы)
20___ жылғы " " ______________ М.О.
Электрондық түрде
("электрондық үкімет"
веб-порталы, ақпараттық
жүйелер арқылы) көрсетілген
мемлекеттік қызметтер саны
туралы есебіне қосымша
Электрондық түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы талдамалық анықтаманың мазмұны және есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме) (4-мқ, тоқсан сайын)

1. Основной задачей введения Формы отчета о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "электронного правительства", информационные системы) (далее - Форма отчета) является мониторинг количества государственных услуг, оказанных в электронном виде.
2. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом уполномоченным органом в сфере информатизации в Агентство.
3. Форму отчета подписывает исполнитель и руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
4. В пункте 1 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных государственных услуг в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" или через ИС "Государственная база данных "Е-лицензирование", в том числе отказов и предоставленных с нарушением сроков по причинам, в отчетном периоде в разрезе услугодателей и государственных услуг.

1. Электрондық түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы, ақпараттық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп нысанын (бұдан әрі - есеп нысаны) енгізудің негізгі міндеті электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының мониторингі болып табылады.
2. Есеп нысанын ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін талдамалық анықтамамен бірге толтырады және Агенттікке ұсынады.
3. Есеп нысанына орындаушы және мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Есеп нысанының 1-тармағында есептік кезеңде "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" АЖ арқылы электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің, оның ішінде бас тартулардың және себептер бойынша мерзімдерін бұза отырып ұсынылған мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы көрсетілетін қызметті берушілер мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлінісінде сандық деректер көрсетіледі.