О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 февраля 2020 года № 58 "Об утверждении Правил использования материальных средств, технических средств для фото- и видеофиксации при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июля 2021 года № 23676
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 февраля 2020 года № 58 "Об утверждении Правил использования материальных средств, технических средств для фото- и видеофиксации при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20049) следующее изменение:
Правила использования материальных средств, технических средств для фото- и видеофиксации при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Е. Карашукеев
Приложение к приказу
Приложение к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 июля 2021 года № 213
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2020 года № 58
Правила использования материальных средств, технических средств для фото- и видеофиксации при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования материальных средств, технических средств для фото- и видеофиксации при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7-4) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" и определяют порядок использования материальных средств, технических средств для фото- и видеофиксации при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора.

"Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде материалдық құралдарды, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдарды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 ақпандағы № 58 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шілдедегі № 213 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 шілдеде № 23676 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде материалдық құралдарды, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдарды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 ақпандағы № 58 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20049 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде материалдық құралдарды, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдарды пайдалану қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Карашукеев
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 19 шілдедегі
№ 213 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 19 ақпандағы
№ 58 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото- және бейнетіркеуге арналған материалдық құралдарды, техникалық құралдарды пайдалану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото- және бейнетіркеуге арналған материалдық құралдарды, техникалық құралдарды пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 7-4) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото және бейнетіркеуге арналған материалдық құралдарды, техникалық құралдарды пайдалану тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) карта памяти видеорегистратора (далее – карта памяти) – съемное компактное электронное запоминающее устройство, используемое для хранения информации;
2) цифровое устройство хранения данных – серверное устройство (мощный компьютер), предназначенное для выгрузки и хранения фото- и видеозаписей;
3) портативный носимый видеорегистратор (далее – видеорегистратор) –техническое устройство, предназначенное для осуществления фото- и видеофиксации;
4) государственный инспектор по карантину растений – должностное лицо ведомства уполномоченного органа по карантину растений или его территориальных подразделений, осуществляющее государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор;
5) фитосанитарный контрольный пост – подразделение ведомства уполномоченного органа по карантину растений, расположенное на территории пограничных и таможенных пунктов (пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза), а также в иных местах перемещения подкарантинной продукции через таможенную границу Евразийского экономического союза, расположенных на территории Республики Казахстан в пределах автомобильного сообщения, и иных местах, определенных уполномоченным органом по карантину растений, оснащенное необходимым оборудованием и приборами, осуществляющее государственный карантинный фитосанитарный надзор и (или) прием предварительной информации о ввозе, транзите подкарантинной продукции.
3. Видеорегистраторы предназначены для осуществления фото- и видеофиксации окружающей обстановки, а также процесса действий государственных инспекторов по карантину растений с целью обеспечения сбора доказательной базы при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора.
4. Видеорегистраторами обеспечиваются государственные инспекторы по карантину растений при осуществлении ими государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора.
Глава 2. Порядок выдачи, учета и хранения данных видеорегистратора (карты памяти)
5. Руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по карантину растений (далее – территориальное подразделение) определяет сотрудника, ответственного за выдачу и приемку видеорегистратора (карты памяти), выгрузку и хранение фото- и видеозаписей, установление даты и времени на видеорегистраторе при выдаче видеорегистратора государственному инспектору по карантину растений, удаление фото- и видеозаписей с карт памяти после их выгрузки, замену видеорегистратора при его неработоспособности, а также просмотр и анализ произведенных фото- и видеозаписей (далее – ответственное лицо).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бейнетіркегіштің жад картасы (бұдан әрі – жад картасы) – ақпаратты сақтау үшін пайдаланылатын ажырамалы электрондық есте сақтау құрылғысы;
2) деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысы – фото және бейнежазбаларды түсіруге және сақтауға арналған серверлік құрылғы (қуатты компьютер);
3) портативті алып жүретін бейнетіркегіш (бұдан әрі – бейнетіркегіш) – фото және бейнетіркеуді жүзеге асыруға арналған техникалық құрылғы;
4) өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор – мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын өсiмдiктер карантинi жөнiндегi уәкiлеттi орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамы;
5) фитосанитариялық бақылау бекеті – шекара және кеден пункттері (Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері) аумағында, сондай-ақ автомобиль қатынасы шегінде Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы карантинге жатқызылған өнімді өткізетін өзге де орындарда және өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган айқындаған өзге де орындарда орналасқан, қажетті жабдықпен және аспаптармен жарақтандырылған, мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық қадағалауды және (немесе) карантинге жатқызылған өнімнің әкелінуі, транзиті туралы алдын ала ақпаратты қабылдауды жүзеге асыратын өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының бөлімшесі.
3. Бейнетіркегіштер мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде дәлелді базаны жинауды қамтамасыз ету мақсатында қоршаған жағдайды, сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың іс-қимылы процесін фото және бейнетіркеуді жүзеге асыруға арналған.
4. Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлар мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде бейнетіркегіштермен қамтамасыз етіледі.
2-тарау. Бейнетіркегіштің (жад картасының) деректерін беру, есепке алу және сақтау тәртібі
5. Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) басшысы бейнетіркегішті (жад картасын) беруге және қабылдауға, фото және бейнежазбаларды жүктеуге және сақтауға, өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторға бейнетіркегішті беру кезінде бейнетіркегіште күні мен уақытын белгілеуге, фото және бейнежазбаларды жүктегеннен кейін жад карталарынан оларды жоюға, бейнетіркегішті жұмыс істемеген кезінде ауыстыруға, сондай-ақ жүргізілген фото және бейнежазбаларды қарауға және талдауға жауапты қызметкерді (бұдан әрі – жауапты адам) анықтайды.

6. Ответственным лицом для защиты фото- и видеозаписей, полученных с применением видеорегистратора, устанавливается пароль доступа к цифровому устройству хранения данных.
Допуск к цифровому устройству хранения данных имеет только ответственное лицо и руководитель территориального подразделения. При этом, не допускается внесение изменений в данные на цифровом устройстве хранения данных.
7. Для учета в работе при выдаче, приемке видеорегистратора (карты памяти) и выгрузке фото- и видеозаписей, каждому видеорегистратору и карте памяти присваивается инвентарный номер в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 "Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6443).
Государственным инспекторам по карантину растений не допускается использовать видеорегистраторы и карты памяти, не имеющие инвентарные номера.
8. Видеорегистраторы и карты памяти хранятся в территориальных подразделениях у ответственного лица с исключением доступа к ним других лиц и выдаются государственным инспекторам по карантину растений перед началом исполнения служебных обязанностей под личную подпись в журнале учета выдачи, сдачи видеорегистратора (карты памяти) и выгрузки фото- и видеозаписей по форме согласно приложению к настоящим Правилам (далее – журнал учета). Журнал учета ведется и заполняется ответственным лицом.
9. Ответственное лицо после установки карты памяти в видеорегистратор опечатывает печатью разъем для карты памяти.
10. Журнал учета регистрируется в канцелярии территориального подразделения, листы нумеруются, прошнуровываются и скрепляются печатью. На последней странице журнала учета ответственным лицом делается запись: "В настоящем журнале пронумеровано, прошнуровано и скреплено печатью ___ листов". Запись в журнале учета производится шариковой ручкой. Допущенные ошибки исправляются путем зачеркивания неправильной записи и внесения новой записи, о чем делается оговорка "Исправлено" в графе "Примечание" за подписью ответственного лица с указанием даты и времени исправления, фамилии, имени, отчества (при его наличии) ответственного лица, причин исправления. Подчистка записей журнала учета не допускается.
Срок хранения журнала учета составляет 5 (пять) лет.
11. Выгрузка фото- и видеозаписей на цифровое устройство хранения данных производится ответственным лицом в течение 1 (одного) рабочего дня с момента их предоставления государственным инспектором по карантину растений.

6. Бейнетіркегішті қолдану арқылы алынған фото және бейнежазбаларды қорғау үшін жауапты адам деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына рұқсат ететін құпиясөз белгілейді.
Деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына қолжетімділік тек жауапты адам мен аумақтық бөлімшенің басшысына ғана беріледі. Бұл ретте, деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысындағы деректерге өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
7. Бейнетіркегішті (жад картасын) беру, қабылдау және фото және бейнежазбаларды жүктеу кезіндегі жұмыста есепке алу үшін әрбір бейнетіркегішке және жад картасына "Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепті жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6443 болып тіркелген) сәйкес түгендеу нөмірі беріледі.
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторларға түгендеу нөмірлері жоқ бейнетіркегіштер мен жад карталарын пайдалануға жол берілмейді.
8. Бейнетіркегіштер мен жад карталары аумақтық бөлімшелерде оларға басқа адамдардың қол жеткізуін болдырмай, жауапты адамда сақталады және осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейнетіркегішті (жад картасын) беруді, тапсыруды және фото және бейнежазбаларды түсіруді есепке алу журналында (бұдан әрі – есепке алу журналы) қызметтік міндеттерін атқаруды бастамас бұрын өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторларға жеке қол қою арқылы беріледі. Есепке алу журналын жауапты адам жүргізеді және толтырады.
9. Жауапты адам жад картасын бейнетіркегішке орнатқаннан кейін, жад картасына арналған ажырандыға мөр басады.
10. Есепке алу журналы аумақтық бөлімшенің кеңсесінде тіркеледі, парақтары нөмірленеді, тігіледі және мөрмен бекемделеді. Есепке алу журналының соңғы бетінде жауапты адам: "Осы журналда ___ парақ нөмірленді, тігілді және мөрмен бекемделді" деген жазба жазады. Есепке алу журналына жазу қаламсаппен жазылады. Жіберілген қателер дұрыс емес жазбаны сызып тастау және жаңа жазбаны енгізу жолымен түзетіледі, бұл туралы "Ескертпе" бағанында түзетудің күні мен уақыты, жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, түзету себептері көрсетіле отырып, жауапты адамның қолы қойылып, "Түзетілді" деген ескертпе жасалады. Есепке алу журналының жазбаларын тазартуға жол берілмейді.
Есепке алу журналын сақтау мерзімі - 5 (бес) жыл.
11. Фото және бейнежазбаларды өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор ұсынған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты адам деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына жүктеуді жүргізеді.

12. Срок хранения фото- и видеозаписей на цифровом устройстве хранения данных с момента выгрузки на цифровое устройство хранения данных составляет 1 (один) год, по административным правонарушениям и проверочным мероприятиям – 5 (пять) лет.
13. Фото- и видеозаписи, содержащиеся на цифровом устройстве хранения данных, для использования в служебных целях, указанных в пункте 3 настоящих Правил, допускаются передаче государственным инспекторам по карантину растений ответственным лицом только по разрешению руководителя территориального подразделения.
Глава 3. Порядок использования видеорегистратора при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора
14. Видеорегистратор закрепляется в области груди ближе к плечевому суставу, не создавая помех действиям государственного инспектора по карантину растений.
Перед применением видеорегистратора государственный инспектор по карантину растений проверяет его работоспособность, уровень заряда аккумулятора видеорегистратора, правильность установки даты и времени, оптимальных настроек качества фото- и видеосъемки на видеорегистраторе, а также наличие его инвентарного номера.
15. На груди государственного инспектора по карантину растений прикрепляется бейдж, оповещающий о ведении фото- и видеосъемки, с надписью: "Назар аударыңыз! Фото- және бейнежазба жүргізілуде. Внимание! Ведется фото- и видеозапись".
Использование видеорегистратора государственным инспекторам по карантину растений без наличия оповещающего бейджа не допускается.
16. Включение видеорегистратора производится с момента начала исполнения служебных обязанностей государственного инспектора по карантину растений и ведется непрерывно до их завершения, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 19 и 20 настоящих Правил.
17. В процессе ведения фото- и видеозаписи производится фиксация всех действий как государственных инспекторов по карантину растений, так и владельцев (представителей) объектов государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора, в том числе карантинный досмотр подкарантинной продукции и осмотр транспортных средств, проведение проверок объектов государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора, оформление актов о результатах проверок, протоколов, предписаний и актов карантинного фитосанитарного контроля и надзора.

12. Деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысында фото және бейнежазбаларды сақтау мерзімі деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына жүктелген сәттен бастап 1 (бір) жылды, әкімшілік құқық бұзушылықтар және тексеру іс-шаралары бойынша – 5 (бес) жылды құрайды.
13. . Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген қызметтік мақсаттарда пайдалану үшін деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысындағы фото және бейнежазбаларды жауапты адамның аумақтық бөлімшесі басшысының рұқсаты бойынша ғана өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторларға беруіне жол беріледі.
3-тарау. Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде бейнетіркегішті пайдалану тәртібі
14. Бейнетіркегіш өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың іс-қимылына кедергі жасамайтындай, иық буынына жақын кеуде тұсына бекітіледі.
Бейнетіркегішті қолданар алдында өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор оның жұмыс қабілеттілігін, бейнетіркегіштің аккумуляторы зарядының деңгейін, күні мен уақытының дұрыс орнатылуын, бейнетіркегіште фото және бейнетүсірілім сапасының оңтайлы бапталуын, сондай-ақ оның түгендеу нөмірінің бар-жоғын тексереді.
15. Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың кеудесіне фото және бейнетүсірілімнің жүргізіліп жатқаны туралы хабарлайтын, мынадай жазуы бар: "Назар аударыңыз! Фото және бейнежазба жүргізілуде. Внимание! Ведется фото и видеозапись" бейдж бекітіледі.
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторларға хабарлайтын бейджсіз бейнетіркегішті пайдалануға жол берілмейді.
16. Бейнетіркегішті қосу өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік міндеттерін орындау басталған сәттен бастап жүргізіледі және осы Қағидалардың 19 және 20-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік міндеттері аяқталғанға дейін үздіксіз жүргізіледі.
17. Фото және бейнетүсірілім жүргізу барысында өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың, сондай-ақ мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау объектілері иелерінің (өкілдерінің) барлық іс-қимылдарын, оның ішінде карантинге жатқызылған өнімді карантиндік жете тексеру және көлік құралдарын қарап тексеруді, мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне тексеру жүргізуді, өсімдіктер карантині саласындағы тексерулер нәтижелері туралы актілерін, хаттамаларды, нұсқамалар мен карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актілерін ресімдеуді жүргізуді тіркеу жүзеге асырылады.

18. Не допускается самовольное удаление фото- и видеозаписей с видеорегистратора и карты памяти до их выгрузки на цифровое устройство хранения данных, самовольное отключение видеорегистратора и извлечение карты памяти при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора, осуществление воздействий на видеорегистратор, которые могут повлечь сбой в его работе, совершение действий, препятствующих фиксации и сохранению фото- и видеосъемки видеорегистратором.
19. В случае перерыва для приема пищи, посещения санитарного узла государственным инспектором по карантину растений, допускается приостановление ведения фото- и видеосъемки с информированием об этом ответственного лица и с последующим занесением соответствующей записи в графу "Примечание" журнала учета, озвучиванием государственным инспектором по карантину растений в видеорегистраторе точного времени приостановления и возобновления, ведения фото- и видеосъемки.
20. В случае выхода из строя видеорегистратора (карты памяти) в период осуществления государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора, государственный инспектор по карантину растений незамедлительно уведомляет об этом руководителя территориального подразделения и ответственное лицо.
Ответственное лицо при невозможности устранения причин неполадок осуществляет замену видеорегистратора.
При этом, ответственное лицо производит соответствующие записи в графе "Примечание" журнала учета с указанием причин выхода из строя видеорегистратора, даты и времени уведомления и замены видеорегистратора.
21. Использование видеорегистратора осуществляется государственными инспекторами по карантину растений исключительно в служебных целях, указанных в пункте 3 настоящих Правил.
22. В период исполнения служебных обязанностей государственные инспекторы по карантину растений обеспечивают сохранность видеорегистратора и карты памяти, после окончания рабочего дня сдают их ответственному лицу.
Государственный инспектор по карантину растений бережно относится к видеорегистратору, не допускает его утрату, порчу, не передает его другим лицам.
Приложение к Правилам
использования материальных
средств, технических средств
для фото- и видеофиксации при
осуществлении государственного
карантинного фитосанитарного
контроля и надзора
Форма
Лицевая сторона обложки
Журнал учета выдачи, сдачи видеорегистратора (карты памяти) и выгрузки фото- и видеозаписей
_________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по карантину растений)
Начат "___" _______ 20 __ года
Окончен "___" _______ 20 __ года
Внутренняя сторона обложки
№ п/п
Инвентарный номер видеорегистратора (карты памяти)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного инспектора по карантину растений
Дата и время, подпись о получении
Дата и время, подпись о сдаче
Дата и время, подпись о выгрузке фото- и видеозаписи
Примечание
1
2
3
4
5
6
7

18. Деректерді сақтаудың цифрлық құрылғысына жүктегенге дейін жад картасынан фото және бейнежазбаларды өз бетінше жоюға, мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде бейнетіркегішті өз бетінше өшіруге және жад картасын алып қоюға, бейнетіркегіштің жұмысында іркіліске әкеп соғуы мүмкін бейнетіркегішке әсер етуді жүзеге асыруға, бейнетіркегіштің фото және бейнетүсірілімін тіркеуге және сақтауға кедергі келтіретін іс-қимылдар жасауға жол берілмейді.
19. Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың тамақтануына, санитариялық торапқа баруына арналған үзіліс болған жағдайда, бұл туралы жауапты адамға хабарлай отырып және кейіннен есепке алу журналының "Ескертпе" бағанына тиісті жазбаны енгізе отырып, өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор бейнетіркегішті тоқтата тұру мен қайта бастаудың нақты уақытын дыбыстай отырып, фото және бейнетүсірілімді тоқтата тұруына және қайта бастауына жол беріледі.
20. Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезеңінде бейнетіркегіш (жад картасы) істен шыққан жағдайда, өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор бұл туралы аумақтық бөлімшенің басшысын және жауапты адамды дереу хабардар етеді.
Ақаулардың себептерін жою мүмкін болмаған кезде жауапты адам бейнетіркегішті ауыстыруды жүзеге асырады.
Бұл ретте, жауапты адам есепке алу журналының "Ескертпе" бағанында бейнетіркегіштің істен шығу себептерін, хабарлау және бейнетіркегішті ауыстыру күні мен уақытын көрсете отырып, тиісті жазбалар жүргізеді.
21. Бейнетіркегішті пайдалануды өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлар осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген қызметтік мақсаттарда ғана жүзеге асырады.
22. Қызметтік міндеттерін атқару кезеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлар бейнетіркегіштің және жад картасының сақталуын қамтамасыз етеді, жұмыс күні аяқталғаннан кейін оларды жауапты адамға тапсырады.
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор бейнетіркегішке ұқыпты қарайды, оны жоғалтуына, бүлдіруіне, оны басқа адамдарға беруіне жол бермейді.
Мемлекеттік карантиндік
фитосанитариялық бақылау мен
қадағалауды жүзеге асыру
кезінде материалдық
құралдарды, фото және
бейнетіркеуге арналған
техникалық құралдарды
пайдалану қағидаларына
қосымша
Нысан
Мұқабаның беткі жағы
Бейнетіркегішті (жад картасын) беруді, тапсыруды және фото және бейнежазбаларды жүктеуді есепке алу журналы ____________________________________________________________________ (өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы "___" __________ басталды
20 __ жылғы "___" __________ аяқталды
Мұқабаның ішкі жағы
Р/с №
Бейнетіркегіштің (жад картасының) түгендеу нөмірі
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Алған күні мен уақыты, алғаны туралы қолы
Тапсыру күні мен уақыты, қолы
Фото және бейнежазбаларды жүктеп алу күні мен уақыты, қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7