Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами
Совместный приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 июля 2021 года № 263 и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 июля 2021 года № 400. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2021 года № 23867.
В соответствии с пунктом 2 статьи 388 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить Правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
2. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы по перечню согласно приложению.
3. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
__________
Б. Атамкулов
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
__________
С. Брекешев
Утвержден приказом
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 июля 2021 года № 400 и
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 21 июля 2021 года № 263
Правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами

Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жасап шығаруды ынталандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 21 шiлдедегi № 263 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 шiлдедегi № 400 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 4 тамызда № 23867 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексінің 388-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жасап шығаруды ынталандыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір бірлескен бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастырылуын;
3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің м.а.
С. Брекешев
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 июля 2021 года
№ 400 и
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 21 июля 2021 года
№ 263 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жасап шығаруды ынталандыру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 388 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года и определяют порядок стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
2. Стимулирование производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, осуществляется путем:
1) финансирования их производителей по следующим направлениям: содержание рабочих мест; использование энергоресурсов; осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок; проведение испытаний, связанных с выпуском продукции; поддержка гарантийных обязательств;
2) финансирования скидки, предоставленной производителем физическим и юридическим лицам при приобретении ими транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники на территории Республики Казахстан, произведенных в Республике Казахстан.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) компоненты – составные части конструкции автомобильных транспортных средств, детали, узлы, комплектующие изделия, материалы, химическая, лакокрасочная продукция и иные комплектующие, необходимые для производства автомобильных транспортных средств;
2) автомобильное транспортное средство – единица подвижного состава автомобильного транспорта, включающего автобусы, микроавтобусы, легковые и грузовые автомобили, троллейбусы, автомобильные прицепы, полуприцепы к седельным тягачам, а также специализированные автомобили (предназначенные для перевозки определенных видов грузов) и специальные автомобили (предназначенные для выполнения различных преимущественно нетранспортных работ);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексі 388-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру тәртібін анықтайды.
2. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру:
1) олардың өндірушілерін мынадай бағыттар: жұмыс орындарын күтіп-ұстау; энергия ресурстарын пайдалану; ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыру; өнім шығарумен байланысты сынақтарды жүргізу; кепілдік міндеттемелерін қолдау бойынша қаржыландыру;
2) жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасында өндірілген көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын Қазақстан Республикасының аумағында сатып алу кезінде оларға өндіруші берген жеңілдікті қаржыландыру арқылы жүзеге асырылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрамдастары – автомобиль көлік құралдары конструкциясының құрамдас бөліктері, бөлшектері, тораптары, құраушы бұйымдары, материалдары, химиялық, лак-бояу өнімдері және көлік құралдарын өндіру үшін қажетті өзге де құраушылары;
2) автомобиль көлік құралы – автобустарды, шағын автобустарды, жеңіл және жүк автомобильдерін, троллейбустарды, автомобиль тіркемелерін, отырылатын тартқыштардың жартылай тіркемелерді, сондай-ақ мамандандырылған (белгілі жүк түрлерін тасымалдауға арналған) автомобильдерді және арнайы (әртүрлі негізінен көліктік емес жұмыстарды орындауға арналған) автомобильдерді қосатын автомобиль көлігінің жылжымалы құрамының бірлігі;

3) самоходная сельскохозяйственная техника – техническое средство, предназначенное для повышения производительности труда в сельском хозяйстве путем механизации и автоматизации отдельных операций или технологических процессов, самостоятельно приводимое в движение с помощью двигателя внутреннего сгорания с рабочим объемом свыше 50 кубических сантиметров или электродвигатель(ли) максимальной (суммарной) мощностью более 4 кВт;
4) производители – физические и юридические лица, осуществляющие производство на территории Республики Казахстан продукции (товаров) согласно перечню отдельных видов продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утвержденному уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в соответствии с пунктом 1 статьи 386 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года (далее – перечень), и их компонентов.
4. Стимулирование производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) (далее – экологически чистые транспортные средства) предоставляется производителю при выполнении следующих требований:
1) производитель зарегистрирован на территории Республики Казахстан;
2) производителю присвоен международный идентификационный код изготовителя (WMI-код), и производитель осуществляет операции по нанесению индивидуального идентификационного номера (VIN-код) на неразъемные составляющие кузова (кабины), шасси или специально изготовленные номерные таблички автомобильных транспортных средств;
3) осуществление производства, по меньшей мере, одного из следующих экологически чистых автомобильных транспортных средств: соответствующий экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза, с электродвигателем;
4) наличие действующего соглашения о промышленной сборке моторных транспортных средств или соглашения о промышленной сборке транспортных средств.
5. Стимулирование производства в Республике Казахстан компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам, предоставляется производителю при выполнении следующих требований:
1) производитель зарегистрирован на территории Республики Казахстан;
2) производитель осуществляет операции по нанесению идентификационного номера на компонент к экологически чистому автомобильному транспортному средству;
3) осуществление производства компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам;

3) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы – жекелеген операцияларды немесе технологиялық процестерді механикаландыру және автоматтандыру жолымен ауыл шаруашылығында еңбек өнімділігін арттыруға арналған, жұмыс көлемі 50 текше сантиметрден асатын іштей жану қозғалтқышының көмегімен өздігінен қозғалысқа түсетін техникалық құрал немесе ең жоғары (жиынтық) қуаты 4 кВт асатын электр қозғалтқыш(тар);
4) өндірушілер – Қазақстан Республикасының аумағында өндірушілердің (импорттаушылардың) Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексінің 386-бабының 1-тармағына сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган бекіткен өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдердің (тауарлардың) жекелеген түрлерінің тізбесіне (бұдан әрі - тізбе) сәйкес өнім (тауарлар) және олардың құрамдастарының өндіруді жүзеге асыратын жеке мен заңды тұлғалар;
4. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) (бұдан әрі – экологиялық таза көлік құралдары) өндіруді ынталандыру өндірушіге мынадай талаптар орындалған кезде ұсынылады:
1) өндіруші Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген;
2) өндірушіге өндірушінің халықаралық сәйкестендіру нөмірі (WMI-код) берілген және өндіруші жеке сәйкестендіру нөмірін (VIN-кодын) автомобиль көлік құралдарының шанағының (кабинасының), шассиінің ажыратылмас құраушыларына немесе арнайы жасалған нөмірлік тақтайшаларға жазу бойынша операцияларды жүзеге асырады.
3) мынадай экологиялық таза: Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқышы бар автомобиль көлік құралдарының кем дегенде біреуін өндіруді жүзеге асыру;
4) моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің немесе көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы қолданыстағы келісімнің болуы.
5. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарына құрамдастары өндірісін ынталандыру мынадай талаптар орындалған кезде өндірушіге беріледі:
1) өндіруші Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген;
2) өндіруші экологиялық таза автомобиль көлік құралының құрамдасына сәйкестендіру нөмірін енгізу жөніндегі операцияларды жүзеге асырады;
3) экологиялық таза автомобиль көлік құралдарына құрамдастар өндіруді жүзеге асыру;

4) наличие действующего соглашения о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике.
6. Стимулирование производства в Республике Казахстан самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами (далее – экологически чистая самоходная сельскохозяйственная техника) предоставляется производителю при выполнении следующих требований:
1) производитель зарегистрирован на территории Республики Казахстан;
2) производитель осуществляет операции по нанесению идентификационного номера на специально изготовленные номерные таблички на основной составляющий узел самоходной сельскохозяйственной техники (кузов, кабина, рама, шасси);
3) осуществление производства самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами;
4) наличие действующего соглашения о промышленной сборке сельскохозяйственной техники.
Глава 2. Порядок стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств и их компонентов, а также экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники
7. Стимулирование производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств и их компонентов, а также экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники, осуществляется на основании договора между производителем и оператором расширенных обязательств производителей (импортеров) (далее – Оператор) на предоставление финансирования производителей по направлениям, установленным пунктом 2 настоящих Правил (далее – договор на финансирование).
8. Договор на финансирование заключается на основании формы типового договора между производителями экологически чистых автомобильных транспортных средств и их компонентов и Оператором согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также формы типового договора между производителями экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники и Оператором согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Для заключения договора на финансирование производитель представляет Оператору заявление о заключении договора на финансирование (в произвольной форме) с приложением следующих документов:
1) копии учредительных документов для юридического лица или копия удостоверения личности и выписка из реестра индивидуальных предпринимателей для физического лица;
2) справка, подписанная руководителем и главным бухгалтером производителя (при наличии), скрепленная печатью (при наличии) производителя, с указанием банковских реквизитов и расчетных счетов производителя, на которые перечисляется финансирование;

4) көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына құрамдастарды өнеркәсіптік құрастыру туралы қолданыстағы келісімнің болуы.
6. Қазақстан Республикасында техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының (бұдан әрі – экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы) өндірісін ынталандыру мынадай талаптар орындалған кезде өндірушіге беріледі:
1) өндіруші Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген;
2) өндіруші өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының негізгі құрамдас торабына (шанақ, кабина, қаңқа, шасси) арнайы дайындалған нөмір маңдайшаларға сәйкестендіру нөмірін тағу жөніндегі операцияларды жүзеге асырады;
3) техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді жүзеге асыру;
4) ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік құрастыру туралы қолданыстағы келісімнің болуы.
2-тарау. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының және олардың құрамдастарының, сондай-ақ экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру тәртібі
7. Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының және олардың құрамдастарының, сондай-ақ экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру өндіруші мен өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы (бұдан әрі – Оператор) арасындағы осы Қағидалардың 2-тармағында белгіленген бағыттар бойынша өндірушілерді қаржыландыруды беру шартының (бұдан әрі – қаржыландыру шарты) негізінде жүзеге асырылады.
8. Қаржыландыру шарты осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және олардың құрамдастарын өндірушілер мен Операторы арасындағы үлгілік шарт нысанының, сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер мен Операторы арасындағы үлгілік шарт нысанының негізінде жасалады.
9. Қаржыландыру шартын жасасу үшін өндіруші Операторға мынадай құжаттарды қоса беріп, қаржыландыру шартын жасасу туралы өтініш (еркін нысанда) ұсынады:
1) заңды тұлға үшін өндірушінің құрылтай құжаттарының көшірмелері немесе жеке тұлға үшін жеке куәліктің көшірмесі және жеке кәсіпкерлер тізілімінен үзінді;
2) өндірушінің басшысы және бас бухгалтері (болған кезде) қол қойған, өндірушінің мөрімен бекітілген (болған кезде), оған қаржыландыру аударылатын өндірушінің банктік деректемелері және есеп шоттары көрсетілген анықтама;

3) копия документа о присвоении WMI-кода, заверенная руководителем производителя (для производителей экологически чистых автомобильных транспортных средств);
4) копия соглашения о промышленной сборке моторных транспортных средств или копия соглашения о промышленной сборке транспортных средств с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности (для производителей экологически чистых автомобильных транспортных средств);
5) копия соглашения о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности (для производителей компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам);
6) копия соглашения о промышленной сборке сельскохозяйственной техники с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности (для производителей экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники);
7) свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя (при наличии);
8) копия одобрения типа транспортного средства либо свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства, либо иного документа об оценке соответствия, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования, заверенная руководителем производителя (для производителей экологически чистых автомобильных транспортных средств);
9) копия сертификата соответствия самоходной сельскохозяйственной техники, выданного органом по подтверждению соответствия, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования (для производителей экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники).
10. Оператор рассматривает заявление о заключении договора на финансирование, представленное производителями в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней со дня его поступления и заключает с производителями договор на финансирование либо отказывает в письменной форме производителю в заключении такого договора.
11. Основаниями для отказа в заключении договора на финансирование является неполнота и (или) несоответствие представленных документов и содержащихся в них сведений требованиям и условиям, установленными пунктами 4 или 5 или 6, 9 настоящих Правил.
12. Для получения финансирования в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 настоящих Правил производитель, с которым заключен договор на финансирование, представляет Оператору заявление о предоставлении финансирования (в согласованной с Оператором форме) в бумажном или электронном (посредством информационной системы Оператора) виде с приложением следующих документов:
расчет финансирования затрат на выплату заработной платы, рассчитываемые за отчетный период, а также затрат на отчисления на страховые взносы по обязательному социальному страхованию, социальный налог, обязательное страхование работников от несчастных случаев при исполнении ими трудовых (служебных) обязанностей (далее - финансирования части затрат на содержание рабочих мест) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
расчет финансирования затрат на оплату электрической и тепловой энергии, используемой в производственных целях (далее - финансирование части затрат на использование энергоресурсов) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
расчет финансирования затрат на оплату труда сотрудников производителя, участвующих в осуществлении научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработках, материальные расходы, непосредственно связанные с выполнением научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок, стоимость услуг по осуществлению научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок сторонними организациями (далее - финансирование части затрат на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

3) WMI-кодын беру құжатының өндірушінің басшысы растаған көшірмесі (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілер үшін);
4) моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің немесе индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің көшірмелесі (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілер үшін);
5) индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына құрамдастарды өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің көшірмесі (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарына құрамдастарды өндірушілер үшін);
6) индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің көшірмесі (экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер үшін).
7) заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама;
8) көлік құралының типін мақұлдауының немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктің немесе Қазақстан Республикасының Техникалық реттеу саласындағы заңнамасына сәйкес сәйкестікті бағалау туралы өзге де құжаттың басшысы растаған көшірмесі (экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілер үшін).
9) Техникалық реттеу саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, сәйкестікті растаушы органмен берілген, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық техникасының сәйкестік сертификатының көшірмесі (экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер үшін).
10. Оператор осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес өндірушілер ұсынған қаржыландыру шарттарын жасасу туралы өтініштерді олар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды және өндірушілермен қаржыландыру шартын жасасады не өндірушіге осындай шарт жасасудан жазбаша нысанда бас тартады.
11. Ұсынылған құжаттар мен оларда бар мәліметтердің толық болмауы және/немесе осы Қағидалардың 4 немесе 5 немесе 6, 9-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі Қаржыландыру шартын жасасудан бас тарту үшін негіздер болып табылады.
12. Осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қаржыландыруды алу үшін қаржыландыру шарты жасалған өндіруші Операторға қағаз немесе электрондық (Оператордың ақпараттық жүйесі арқылы) түрде қаржыландыру өтініші (Оператормен келісілген нысан бойынша) мен мынадай қосымша құжаттарды ұсынады:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезеңге есептелетін жалақыны төлеуге, сондай-ақ міндетті әлеуметтік сақтандыру бойынша сақтандыру жарналарына ақша аударуға шығындар, әлеуметтік салық, қызметкерлер еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаған кезде оларды жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға кететін шығындарын қаржыландыру есептемесін (бұдан әрі - жұмыс орындарын күтіп ұстауға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру);
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірістік мақсаттарда пайдаланылатын электр және жылу энергиясын төлеуге кететін шығындарын қаржыландыру есептемесін (бұдан әрі - энергия ресурстарын пайдалануға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру);
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруға қатысатын өндіруші қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді орындаумен тікелей байланысты материалдық шығыстар, бөгде ұйымдардың ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруы бойынша көрсетілетін қызметтерінің құнына кететін шығындарын қаржыландыру есептемесін (бұдан әрі - ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыруға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру);

расчет финансирования части затрат, связанных с проведением испытаний автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, транспортировкой образцов автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции, по форме согласно приложениям 6 или 7 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М, в том числе повышенной проходимости категории G, по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории N, в том числе повышенной проходимости категории G, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники, по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
утвержденную плановую калькуляцию себестоимости продукции (одной единицы) в части заявляемых затрат, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, за исключением поддержки гарантийных обязательств, финансирование которой производитель имеет право использовать по своему усмотрению.
Отчет о производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам и (или) отчет о производстве самоходной сельскохозяйственной техники по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам и компонентов экологически чистых автомобильных транспортных средств по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, представляется производителем Оператору в день подачи заявления о предоставлении финансирования.
13. Сумма финансирования в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил одного произведенного и подлежащего реализации (реализованного) на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства и (или) его компонентов, или одной единицы экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники, не должна превышать среднеарифметическое значение сумм такого финансирования за прошедший (по отношению к году, в котором указанное автомобильное транспортное средство и (или) его компоненты или самоходная сельскохозяйственная техника были произведены) календарный год в разрезе категорий автомобильных транспортных средств и (или) наименований их компонентов или видов самоходной сельскохозяйственной техники с соответствующими объемами двигателей, мощностью двигателей и показателями полной (технически допустимой максимальной) массы.

осы Қағидаларға 6-қосымшаға не 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізумен байланысты, өнімді шығарумен байланысты автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың компоненттеріне және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына сынақтар жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға байланысты шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша М санатты, соның ішінде, жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатты автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша N санатты, оның ішінде, жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатты автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экологиялық таза көлік құралдарына құрамдастарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру есептемесін;
қаржыландыруды өндіруші өз қалауы бойынша пайдалану құқығы бар кепілдік міндеттемесін қолдауды қоспағанда, осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәлімделген шығындар бөлігінде өнімнің (бір бірлігінің) өзіндік құнының бекітілген жоспарлы калькуляциясын.
Осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының өндірісі туралы есепті және (немесе) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру және осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экологиялық таза көлік құралдарының құрамдастары туралы есепті өндіруші қаржыландыруды беру туралы өтініші берілген күні Операторға ұсынады.
13. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) бір экологиялық таза автомобиль көлік құралының және (немесе) оның құрамдастарының немесе экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігінің осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес қаржыландыру сомасы қозғалтқыштарының тиісті көлемдері, қозғалтқыштарының қуаты мен толық (техникалық рұқсат етілген максималды) массасының көрсеткіштері бар автомобиль көлік құралдарының санаттары және (немесе) олардың құрамдастарының атаулары немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісінде өткен күнтізбелік жыл үшін (көрсетілген автомобиль көлік құралы және (немесе) оның құрамдастары немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген жылға қатысты) осындай қаржыландырудың сомаларының орташа арифметикалық мәнінен аспауға тиіс.

Финансирование автомобильных транспортных средств категории M1 с электродвигателями осуществляется в порядке, определенном в пункте 17 настоящих Правил, как для прочего финансирования.
Сумма финансирования, указанная в части первой настоящего пункта, корректируется пропорционально изменению месячного расчетного показателя календарного года, в котором экологически чистое автомобильное транспортное средство и (или) его компоненты или экологически чистая самоходная сельскохозяйственная техника были произведены, по отношению к месячному расчетному показателю прошлого календарного года, а также пропорционально изменению максимального размера ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении категорий автомобильных транспортных средств и (или) наименований их компонентов или видов самоходной сельскохозяйственной техники, действующей на дату производства.
14. Сумма финансирования в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил определяется или корректируется Оператором в его Инвестиционной политике на соответствующий год, согласованной уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, в следующем порядке:
уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально деятельности формирует и направляет Оператору предложение об объемах финансирования в разрезе производителей и категорий автомобильных транспортных средств и (или) наименований их компонентов, мощности двигателя самоходной сельскохозяйственной техники;
Оператор на основании предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриальной деятельности включает объемы финансирования в соответствующий раздел Инвестиционной политики, который в течение пяти рабочих дней направляется на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды;
уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение десяти рабочих дней согласовывает полученную Инвестиционную политику либо отказывает в его согласовании при несоблюдении процедур, предусмотренных настоящим пунктом.
15. Финансирование произведенных и подлежащих реализации (реализованных) на территории Республики Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств и их компонентов, а также экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники не предоставляется по автомобильным транспортным средствам, а также самоходной сельскохозяйственной технике, по которым, в соответствии с пунктом 16 настоящих Правил, уже осуществлено прочее финансирование.
16. Прочие суммы финансирования в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил по направлениям, установленным подпунктом 1) пункта 2 настоящих Правил (далее – прочее финансирование), одного произведенного на территории Республики Казахстан и не предусмотренного в пункте 13 настоящих Правил экологически чистого автомобильного транспортного средства и (или) его компонентов, или одной единицы экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники не должны превышать среднеарифметическое значение сумм финансирования произведенных и реализованных на территории Республики Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств и (или) их компонентов и (или) экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники, за прошедший (по отношению к году, в котором указанное транспортное средство и (или) его компоненты или самоходная сельскохозяйственная техника были произведены) календарный год в разрезе категорий автомобильных транспортных средств и наименований (или) их компонентов или видов самоходной сельскохозяйственной техники с соответствующими объемами двигателей, мощностью двигателей и показателями полной (технически допустимой максимальной) массы.
Прочее финансирование компонентов экологически чистых автомобильных транспортных средств осуществляется в порядке, предусмотренном пунктом 14 настоящих Правил, как для подлежащих реализации (реализованных) на территории Республики Казахстан.
Для определения объема прочего финансирования компонентов экологически чистых автомобильных транспортных средств уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности создает комиссию по определению объема финансирования компонентов (далее – комиссия) с участием представителей уполномоченного органа в области охраны окружающей среды, Оператора и производителя компонентов экологически чистых автомобильных транспортных средств. Объем такого финансирования определяется протокольным решением заседания Комиссии и направляется уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности в адрес Оператора в качестве предложения в порядке, определенном в пункте 14 настоящих Правил. Решение принимается большинством голосов членов Комиссии.
Сумма прочего финансирования, указанная в части первой настоящего пункта, корректируется пропорционально изменению месячного расчетного показателя периода, в котором экологически чистое автомобильное транспортное средство и (или) его компоненты или самоходная сельскохозяйственная техника, соответствующая экологическим требованиям, определенным техническими регламентами были произведены, по отношению к предыдущему значению месячного расчетного показателя, а также пропорционально изменению максимального размера ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении категорий автомобильных транспортных средств и (или) наименований их компонентов или видов самоходной сельскохозяйственной техники, действующей на дату производства.

Электрлі қозғалтқыштары бар М1 санатты автомобиль көлік құралдарын қаржыландыру, басқа да қаржыландыру үшін, осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген қаржыландыру сомасы, өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткішіне қатынасы бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралының және (немесе) оның құрамдастары немесе экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне пропорционалды, сондай-ақ автомобиль көлік құралдарының санатына және (немесе) олардың құрамдастарының атаулары немесе ауыл шаруашылығы техникасының түріне қатысты өндіріс күні қолданыста болған кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің ең жоғары мөлшерінің пропорцианалды өзгеруіне түзетіледі.
14. Осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес қаржыландыру сомасын Оператор Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісілген тиісті жылға арналған инвестициялық саясатында мынадай тәртіппен айқындайды немесе түзетеді:
индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган өндірушілер мен автомобиль көлік құралдарының санаттары және (немесе) олардың құрамдастарының атаулары, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы қозғалтқышының қуаты бөлінісінде қаржыландыру көлемі туралы ұсынысты қалыптастырады және операторға жібереді;
Оператор индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсынысы негізінде инвестициялық саясаттың тиісті бөліміне қаржыландыру көлемін қосады, ол бес жұмыс күні ішінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға келісуге жіберіледі;
қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган алынған инвестициялық саясатты он жұмыс күні ішінде келіседі немесе осы тармақта көзделген рәсімдер сақталмаған кезде оны келісуден бас тартады.
15. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) экологиялық таза автомобиль көлік құралын және (немесе) олардың құрамдастарын, сондай-ақ экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын қаржыландыру, осы Қағидалардың 16-тармағына сәйкес басқа қаржыландыру жүзеге асырылған автомобиль көлік құралдарына, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына берілмейді.
16. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және осы Қағиданың 13-тармағында қарастырылмаған бір экологиялық таза автомобиль көлік құралының және (немесе) оның құрамдастарының немесе экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігінің осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында белгіленген бағыттар бойынша осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес басқа қаржыландыру сомалары (бұдан әрі – басқа қаржыландыру) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) экологиялық таза автомобиль көлік құралы және (немесе) олардың құрамдастары немесе экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы қозғалтқыштарының тиісті көлемдері, қозғалтқыштарының қуаты және толық (техникалық рұқсат етілген максималды) массасының көрсеткіштері бар автомобиль көлік құралдарының санаттары және (немесе) олардың құрамдастарының атаулары немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісінде өткен күнтізбелік жыл үшін (көрсетілген автомобиль көлік құралы және (немесе) оның құрамдастары немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген жылға қатысты) қаржыландыру сомаларының орташа арифметикалық мәнінен аспауға тиіс.
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастарын өзге де қаржыландыру осы Ереженің 14-тармағында көзделген тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағында өткізуге (өткізілген) жататындары сияқты жүзеге асырылады.
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастарын басқа қаржыландыру көлемін айқындау үшін индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган өкілдерінің, экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастарын оператор мен өндірушінің қатысуымен құрамдастарды қаржыландыру көлемін айқындау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – комиссия) құрады. Осындай қаржыландыру көлемі комиссия отырысының хаттамалық шешімімен айқындалады және оны индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган осы Қағидалардың 14-тармағында айқындалған тәртіппен ұсыныс ретінде оператордың атына жібереді. Шешім комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген басқа қаржыландыру сомасы өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткішіне қатынасы бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралының және (немесе) оның құрамдастарының немесе техникалық регламенттерде анықталған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірілген күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне пропорционалды, сондай-ақ автомобиль көлік құралдарының санатына және (немесе) олардың құрамдастарының атаулары немесе ауыл шаруашылығы техникасының түріне қатысты өндіріс күні қолданыста болған кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің ең жоғары мөлшерінің пропорцианалды өзгеруіне түзетіледі.

17. Общая сумма прочего финансирования экологически чистых автомобильных транспортных средств и экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники определяется или корректируется Оператором в его Инвестиционной политике на соответствующий год, согласованной уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, в следующем порядке:
уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности на основании предложений производителей направляет Оператору предложения об объемах прочего финансирования на соответствующий календарный год;
Оператор в течение пяти рабочих дней анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриальной деятельности на предмет своих финансовых возможностей. По итогам анализа Оператор направляет уполномоченному органу в области государственной поддержки индустриальной деятельности информацию об объемах средств, которые могут быть выделены в качестве прочего финансирования с приложением обоснования.
уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности в пределах объемов доступных средств Оператора, которые могут быть им выделены в качестве прочего финансирования, в течение пяти рабочих дней формирует и направляет Оператору предложение об объемах прочего финансирования в разрезе производителей и категорий автомобильных транспортных средств и (или) наименований их компонентов, мощности двигателя самоходной сельскохозяйственной техники;
Оператор на основании предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриальной деятельности включает объемы прочего финансирования в соответствующем календарном году в соответствующий раздел Инвестиционной политики, который в течение пяти рабочих дней направляется на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды;
уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение десяти рабочих дней согласовывает полученную Инвестиционную политику либо отказывает в его согласовании при несоблюдении процедур, предусмотренных настоящим пунктом.
18. Прочее финансирование не предоставляется по автомобильным транспортным средствам и их компонентам, а также самоходной сельскохозяйственной технике, по которым в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил уже осуществлено финансирование при их производстве и реализации на территории Республики Казахстан.
Для получения прочего финансирования, производитель, с которым заключен договор на финансирование, представляет Оператору заявление по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 12 настоящих Правил, таможенных деклараций и (или) товаросопроводительных документов в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.

17. Экологиялық таза автомобиль көлік құралдары мен экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын басқа қаржыландырудың жалпы сомасын Оператор қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісілген өзінің тиісті жылға инвестициялық саясатында келесі тәртіп бойынша айқындайды немесе түзетеді:
Индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган өндірушілердің ұсыныстары негізінде тиісті күнтізбелік жылға басқа қаржыландырудың көлемі туралы ұсыныстарды Операторға жолдайды;
Оператор бес жұмыс күні ішінде индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын өзінің қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Талдау қорытындысы бойынша Оператор индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға негіздемені қоса бере отырып, басқа қаржыландыру ретінде бөлуге болатын қаражаттың көлемі туралы ақпаратты жолдайды;
Индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган басқа қаржыландыру ретінде бөлуге болатын Операторда бар қаражат көлемінің шегінде өндірушілер мен автомобиль көлік құралдарының санаттары және (немесе) олардың құрамдастарының атаулары, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы қозғалтқышының қуаты тұрғысында басқа қаржыландыру көлемі туралы бес жұмыс күні ішінде ұсыныстарын жасайды және Операторға жібереді;
Оператор индустриялық қызметті, мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстары негізінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға бес жұмыс күні ішінде келісуге жолданатын Инвестициялық саясаттың тиісті бөліміне тиісті күнтізбелік жылда басқа қаржыландыру көлемін қосады;
қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде, қабылданған Инвестициялық саясатты келіседі немесе, егер осы тармақта көзделген рәсімдер сақталмаса, оны мақұлдаудан бас тартады.
18. Басқа қаржыландыру осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында өндіру және өткізу кезінде қаржыландырылып қойған автомобиль көлік құралдары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы бойынша берілмейді.
Басқа қаржыландыруды алу үшін қаржыландыруға шарт жасаған өндіруші Операторға осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды, Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес кедендік декларацияларды және (немесе) тауарлардың ілеспе құжаттарын қоса беріп, осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысанда өтініш ұсынады.

19. В случае отсутствия за прошедший (по отношению к году, в котором автомобильное транспортное средство и (или) его компоненты и (или) самоходная сельскохозяйственная техника, указанные в части первой пункта 13 или части первой пункта 16 настоящих Правил, были произведены) календарный год финансирования определенной категории автомобильных транспортных средств и (или) их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, предлагаемых для финансирования (прочего финансирования) в соответствии с пунктами 13 или 16 настоящих Правил, финансирование (прочее финансирование) такой категории автомобильных транспортных средств и (или) наименований их компонентов и (или) видов самоходной сельскохозяйственной техники производится в пределах, предусмотренных для них максимальных размеров ставок финансирования, действовавших в году их производства, связанного с поддержкой гарантийных обязательств, согласно приложениям 8, 9, 10, 11 к настоящим Правилам. Сумма прочего финансирования в таком случае дополнительно определяется Оператором в его Инвестиционной политике на соответствующий год, согласованной уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, в порядке, предусмотренном в пункте 17 настоящих Правил.
20. Для получения финансирования в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 настоящих Правил производитель, с которым заключен договор на финансирование, два раза в месяц в бумажном и (или) электронном (посредством информационной системы оператора и (или) электронной системы документооборота) виде представляет оператору заявление о предоставлении финансирования скидки (в согласованной с оператором форме), предоставленной им физическим и юридическим лицами при реализации произведенного в Республике Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, с приложением документов, подтверждающих получение в течение предыдущего периода от покупателей документов, подтверждающих сдачу на утилизацию вышедшего из эксплуатации автомобильного транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, предусматривающих право на получение скидки на приобретение автомобильного транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники на территории Республики Казахстан, произведенного в Республике Казахстан, по установленной форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – скидочные сертификаты), порядок выдачи которых определяется оператором.
Размер скидки указывается в скидочном сертификате и представляет собой сумму, выраженную в тенге.

19. Осы Қағидалардың 13-тармағына және 16-тармағына сәйкес қаржыландыру үшін ұсынылған (басқа қаржыландыру) автомобиль көлік құралдарының және (немесе) олардың құрамдастарының және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының белгілі санатына өткен күнтізбелік жылы (осы Қағидалардың 13-тармағының бірінші немесе 16-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген өндірілген автомобиль көлік құралдарының және (немесе) олардың құрамдастарының және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының жылына қатысты) қаржыландыру болмаса, осындай санатты автомобиль көлік құралдарының және (немесе) олардың құрамдастарының атаулары және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлерінің қаржыландырылуы (басқа қаржыландырылуы), осы Қағидаларға 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес, кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты, олардың өндірілген жылы әрекет еткен қаржыландыру мөлшерлемесінің олар үшін қарастырылған ең жоғары мөлшерінің шегінде жүргізіледі. Бұл жағдайда басқа қаржыландырудың сомасы, осы Қағидалардың 17-тармағында көзделген тәртіппен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілеттік органмен келісілген, Оператордың тиісті жылға Инвестициялық саясатында қосымша анықталады.
20. Осы Қағидалардың 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаржыландыруды алу үшін қаржыландыру шарты жасалған өндіруші Операторға алдыңғы ай ішінде сатып алушылардан пайдаланудан шығарылған автомобиль көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын кәдеге жаратуға тапсыруды растайтын, Қазақстан Республикасында өндірілген, Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуға жеңілдік алу құқығын көздейтін, оларды беру тәртібі оператормен анықталатын, осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжат (бұдан әрі – жеңілдік сертификаттары) алғанын растайтын құжаттарды қоса беріп, Қазақстан Республикасында өндірілген экологиялық таза автомобиль көлік құралын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өткізу кезінде жеке және заңды тұлғаларға берген жеңілдікті қаржыландыруды беру туралы өтінішті (оператормен келісілген нысанда) қағаз және (немесе) электронды (оператордың ақпараттық жүйесі арқылы және (немесе) электрондық құжат айналымы жүйесінің) түрде айына екі рет ұсынады".
Жеңілдіктің мөлшері жеңілдік сертификатында көрсетіледі және теңгемен көрсетілген соманы білдіреді.

Скидочный сертификат действует в течение одного года с момента его выдачи и передается другим лицам не более трех раз с момента его выдачи, за исключением срока действия скидочных сертификатов, выданные c 19 января 2021 года по 18 января 2022 года, действие которого продлевается до 18 января 2025 года. Передача сертификата другим лицам не изменяет срок его действия.
Скидка на приобретение произведенного на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства и (или) экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники суммирована не более чем по двум скидочным сертификатам на одно приобретаемое автомобильное транспортное средство, либо не более чем по четырем скидочным сертификатам на одну единицу самоходной сельскохозяйственной техники.
Сноска. Пункт 20 – в редакции совместного приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.04.2024 № 86 и Министра промышленности и строительства РК от 04.05.2024 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Для определения размера скидки уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности на основании предложений производителей, направляет Оператору план производства экологически чистых автомобильных транспортных средств, а также экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники и размер скидок в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также видов самоходной сельскохозяйственной техники на следующий год.
Оператор в течение десяти рабочих дней после поступления соответствующего предложения анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриальной деятельности на предмет финансовых возможностей Оператора. По итогам анализа Оператор определяет количество скидочных сертификатов и размер скидок, предусмотренных в них, в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также самоходной сельскохозяйственной техники и направляет на согласование в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности.
Уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности в течение десяти рабочих дней после получения предложений от Оператора согласовывает или направляет замечания Оператору.
Оператор по итогам согласования с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности включает количество скидочных сертификатов и размер скидок, в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также видов самоходной сельскохозяйственной техники в соответствующий раздел Инвестиционной политики на следующий год, который в течение пяти рабочих дней направляется на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.
Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение десяти рабочих дней согласовывает полученную Инвестиционную политику либо отказывает в его согласовании при несоблюдении процедур, предусмотренных настоящим пунктом.

Жеңілдік сертификаты ол берілген кезден бастап бір жыл ішінде қолданылады және 2025 жылғы 18 қаңтарға дейінгі мерзімге жарамды 2021 жылғы 19 қаңтардан 2022 жылғы 18 қаңтарға дейін берілген жеңілдік сертификаттарын қоспағанда оның берілген кезінен бастап үш реттен артық өзге тұлғаларға берілмейді. Өзге тұлғаларға сертификатты беру оның қолдану мерзімін өзгертпейді.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген экологиялық таза автомобиль көлік құралын және (немесе) экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуға жеңілдік бір сатып алынатын автомобиль көлік құралына бір бірлігіне екіден аспайтын жеңілдік сертификаты бойынша не өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігіне төрттен аспайтын жеңілдік сертификаты бойынша жинақталады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.04.2024 № 86 және ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 04.05.2024 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
21. Жеңілдік мөлшерін айқындау үшін индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган өндірушілердің ұсыныстары негізінде Операторға экологиялық таза автомобиль көлік құралын, сондай-ақ экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру жоспарын және келесі жылға автомобиль көлік құралдарының санаттары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісінде жеңілдік мөлшерін жібереді.
Оператор тиісті ұсыныс келіп түскеннен кейін он жұмыс күні ішінде индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын Оператордың қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Оператор талдау қорытындысы бойынша жеңілдік сертификаттарының санын және автомобиль көлік құралдарының, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының санаттары бөлінісінде көзделген жеңілдік мөлшерін айқындайды және индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға келісуге жібереді.
Индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Оператордан ұсыныстарды алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде онымен келіседі немесе Операторға ескертулер жібереді.
Оператор индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен келісу қорытындысы бойынша жеңілдік сертификаттарының санын және автомобиль көлік құралдарының санаттары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісіндегі жеңілдік мөлшерін келесі жылға Инвестициялық саясаттың тиісті бөліміне енгізеді және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға бес жұмыс күні ішінде келісуге жібереді.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде, қабылданған Инвестициялық саясатты келіседі немесе, егер осы тармақта көзделген рәсімдер сақталмаса, оны мақұлдаудан бас тартады.

22. Оператор регистрирует в порядке поступления заявления о предоставлении финансирования, представленные в соответствии с пунктами 12, 20 настоящих Правил, проверяет наличие представленных документов в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления о предоставлении финансирования и в случае принятия положительного решения в течение трех рабочих дней предоставляет производителю финансирование.
В случае принятия решения об отказе в предоставлении финансирования в течение трех рабочих дней со дня принятия решения в письменном виде уведомляет производителя с указанием основания отказа.
23. Основаниями для отказа в предоставлении финансирования является непредставление документов согласно пунктам 12, 20 настоящих Правил, а также отсутствие продукции (товара) в перечне.
24. В случае установления Оператором отсутствия представленных документов согласно пунктам 12, 20 настоящих Правил, средства, полученные производителем в результате данных нарушений, подлежат возврату на расчетный счет Оператора.
25. В целях подтверждения соответствия сведений, содержащихся в документах, представленных в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил, производитель предоставляет не более двух раз в год заключение независимой аудиторской компании по статьям расходов, указанных в абзацах втором – восьмом пункта 12 настоящих Правил.
26. Производители предоставляют по запросу Оператора информацию об использованных скидочных сертификатах в разрезе категорий автомобильных транспортных средств, а также видов самоходной сельскохозяйственной техники.
27. Производители на ежемесячной основе не позднее 10 числа следующего за отчетным предоставляют Оператору отчет по обеспечению производства экологически чистых автомобильных транспортных средств и их компонентов, а также экологически чистой самоходной сельскохозяйственной техники (при наличии производства) в соответствии с приложением 17 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Типовой договор между производителями экологически чистых автомобильных транспортных средств и (или) их компонентов и оператором расширенных обязательств производителей (импортеров)
Город ________
"___" __________20__ года
Настоящий Договор заключен между оператором расширенных обязательств производителей (импортеров) действующего на основании Устава (далее – Оператор), в лице ______________, и ________________, в лице ______________, действующего на основании ____________ (далее – производитель) именуемые в дальнейшем Стороны.
Принимая во внимание, что:
Стороны договорились о том, что Договор будет регулировать их взаимные права и обязанности при реализации его условий.
Стороны заключили настоящий Договор о нижеследующем.

22. Оператор осы Қағидалардың 12, 20-тармақтарына сәйкес ұсынылған қаржыландыруды беру туралы өтініштерді келіп түсу тәртібімен тіркейді, қаржыландыруды беру туралы өтініштер келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және оң шешім қабылданған жағдайда үш жұмыс күні ішінде өндірушіге қаржыландыруды береді.
Қаржыландыруды беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өндірушіні бас тартудың негіздемесін көрсете отырып, жазбаша түрде хабардар етеді.
23. Осы Қағидалардың 12, 20-тармақтарына сәйкес құжаттардың ұсынылмауы, сондай ақ тізбеде өнімнің (тауардың) болмауы қаржыландыруды беруден бас тарту үшін негіз болып табылады.
24. Оператор осы Қағидалардың 12, 20-тармақтарына сәйкес құжаттардың болмауын анықтаған жағдайда, өндірушінің осы бұзушылықтардың нәтижесінде алған қаражат Оператордың есеп айырысу шотына қайтарылады.
25. Осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардағы мәліметтердің сәйкестігін растау мақсатында өндіруші осы Қағидалардың 12-тармағының екінші - сегізінші абзацтарында көрсетілген шығыс баптары бойынша жылына екі реттен көп емес тәуелсіз аудиторлық ұйымының қорытындысын ұсынады.
26. Өндірушілер Оператордың сұрауы бойынша автомобиль көлік құралдарының санаттары, сондай-ақ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері бөлінісіндегі пайдаланылған жеңілдік сертификаттары туралы ақпаратты ұсынады.
27. Өндірушілер ай сайынғы негізде есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Операторға осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес экологиялық таза автомобиль көлік құралдары мен олардың құрауыштары, сондай-ақ экологиялық таза өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірісті қамтамасыз ету жөніндегі есепті (өндіріс болған кезде) ұсынады.
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және (немесе) оның құрамдастарын өндірушілер мен өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы арасындағы үлгілік шарт
________ қаласы
20__ жылғы "___" __________
Осы Шарт бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталатын ________________________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы (бұдан әрі – Оператор) және ______________ атынан ________________ негізінде әрекет ететін _____________________________ (бұдан әрі - өндіруші) арасында жасалған.
Тараптар осы Келісім өзінің шарттарын жүзеге асыруда олардың өзара құқықтары мен міндеттемелерін реттейтіні туралы келісті.
Тараптар төмендегі туралы осы Шартты жасасты.

Глава 1. Предмет Договора
1. Предметом настоящего Договора является взаимодействие Сторон по установлению и реализации взаимных обязательств при производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств товарных позиций 870120101 (тягачи седельные), 8702 (моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя), 8703 (автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили - фургоны и гоночные автомобили), 8704 (моторные транспортные средства для перевозки грузов), 8705 (моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов) единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) и (или) их компонентов, направленное на развитие отечественной экологически чистой автомобильной промышленности.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2. Производитель имеет право требовать консультации с Оператором для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
3. Производитель обязуется:
1) обеспечить производство экологически чистых автомобильных транспортных средств и (или) их компонентов;
2) предоставить Оператору заявление о предоставлении финансирования (в согласованной с Оператором форме) и документы в соответствии с пунктом 12 или 20 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
3) производить возврат излишне уплаченных Оператором сумм и, в случае установления фактов нарушения требований к производителям экологически чистых автомобильных транспортных средств и (или) их компонентов, указанных в пункте 4 или 5 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, а также при предоставлении производителем недостоверных, либо сфальсифицированных сведений и данных, возврат денежных средств Оператору в течение десяти рабочих дней с момента получения производителем соответствующего уведомления от Оператора, к которому прилагаются подтверждающие документы.

1-тарау. Шарт нысанасы
1. Осы Шарттың нысанасы Тараптардың отандық экологиялық таза автомобиль өнеркәсібін дамытуға бағытталған Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 870120101 (ершікті тартқыштар), 8702 (жүргізушіні қоса алғанда, 10 және одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары), 8703 (жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен жарыс автомобильдерін қоса алғанда, жеңiл автомобильдер және негiзiнен адамдарды тасымалдауға (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа) арналған өзге де моторлы көлiк құралдары), 8704 (жүктерді тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары), 8705 (жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан басқа, арнайы мақсаттағы моторлы көлік құралдары) тауар позицияларының экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және олардың құрамдастарын өндіру кезінде өзара міндеттемелерді белгілеу және іске асыру бойынша өзара іс-қимылы болып табылады.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2. Өндіруші осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Оператормен кеңесуді талап етуге құқылы.
3. Өндіруші:
1) экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және олардың құрамдастарын және олардың компоненттерін өндіруді қамтамасыз етуге;
2) Операторға Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларының 12 немесе 20-тармақтарына сәйкес қаржыландыру беру туралы өтінішті (Оператормен келісілген нысанда) және құжаттарды беруге;
3) Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді ынталандыру қағидаларының 6 тармағында көрсетілген экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және (немесе) олардың құрамдастарын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған жағдайда оператор артық төлеген сомаларын қайтаруға және экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және (немесе) олардың құрамдастарын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған жағдайда, сондай-ақ өндіруші дұрыс емес не бұрмаланған мәліметтерді және деректерді ұсынған кезде растайтын құжаттар бірге қоса тіркелетін тиісті хабарламаны өндіруші Оператордан алған кезден бастап он жұмыс күні ішінде Операторға ақша қаражатының қайтарылуын жүргізуге міндеттенеді.

4. Оператор имеет право требовать консультации с Производителем для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
5. Оператор обязуется:
1) проверять предоставленные в соответствии с пунктом 12 или 20 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами документы в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления о предоставлении финансирования и в случае принятия положительного решения в течение трех рабочих дней предоставляет производителю финансирование;
2) в случае принятия решения об отказе в предоставлении финансирования в течение трех рабочих дней со дня принятия решения в письменном виде уведомлять производителя с указанием основания отказа в соответствии с пунктом 23 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами;
3) в течение трех рабочих дней со дня обнаружения фактов нарушения требований к производителям экологически чистых автомобильных транспортных средств и (или) их компонентов, указанных в пункте 4 или 5 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, а также при предоставлении производителем недостоверных, либо сфальсифицированных сведений и данных, письменно извещать производителя о необходимости возврата перечисленных денежных средств.
6. Стороны соблюдают условия конфиденциальности по всем документам, информации и отчетам, относящимся к работе по реализации настоящего Договора в течение срока его действия.
7. Ни одна из Сторон без получения письменного согласия другой Стороны, не вправе раскрывать информацию, касающуюся содержания Договора, или иную информацию, считаемую конфиденциальной и связанную с реализацией положений настоящего Договора, кроме случаев:

4. Оператор осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Өндірушімен кеңесуді талап етуге құқылы.
5. Оператор:
1) қаржыландыруды беру туралы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді ынталандыру қағидаларының 12 немесе 20-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексеруге және оң шешім қабылданған жағдайда үш жұмыс күні ішінде өндірушіге қаржыландыруды беруге;
2) қаржыландыруды беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді ынталандыру қағидаларының 23-тармағына сәйкес өндірушіні бас тартудың негіздерін көрсете отырып, жазбаша түрде хабардар етуге;
3) Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді ынталандыру қағидаларының 6 тармағында көрсетілген экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және (немесе) олардың құрамдастарын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде, сондай-ақ дұрыс емес не бұрмаланған мәліметтер және деректер ұсынылған кезде өндірушіге аударылған ақша қаражатын қайтару қажеттігі туралы жазбаша хабарлауға міндеттенеді.
6. Тараптар осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде оны іске асыру жөніндегі жұмысқа қатысты барлық құжаттар, ақпарат және есептер бойынша құпиялылық талаптарын сақтайды.
7. Тараптардың ешқайсысы екінші Тараптың жазбаша келісімін алмастан, шарттың мазмұнына қатысты ақпаратты немесе құпия деп есептелетін және осы Шарттың ережелерін іске асыруға байланысты өзге де ақпаратты ашуға құқылы емес:

1) когда информация используется в ходе судебного разбирательства;
2) когда информация предоставляется третьим лицам, оказывающим услуги одной из Сторон по Договору, при условии, что такое третье лицо берет на себя обязательство соблюдения условий конфиденциальности такой информации и использования ее только в установленных Сторонами целях и на определенный Сторонами срок;
3) когда информация предоставляется банку или иной финансовой организации, у которой Сторона по Договору получает финансовые средства, при условии, что такой банк или финансовая организация берет на себя обязательство соблюдения условий конфиденциальности такой информации;
4) когда информация предоставляется налоговым или иным уполномоченным государственным органам Республики Казахстан, которые имеют доступ к любой информации, в том числе являющейся банковской тайной, относящейся к любым банковским счетам производителя, в том числе открытым в иностранных банках за пределами Республики Казахстан;
5) опубликования данных об объемах стимулирования производителей.
Глава 3. Обстоятельства непреодолимой силы
8. Ни одна из Сторон не несет ответственности за невыполнение каких-либо обязательств по Договору, если такое невыполнение или задержка при выполнении вызваны обстоятельствами непреодолимой силы.
9. К обстоятельствам непреодолимой силы относятся чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства (стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение).
10. При полной или частичной приостановке работ по Договору, вызванной обстоятельствами непреодолимой силы, продлеваются сроки реализации обязательств на срок действия обстоятельств непреодолимой силы.
11. В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы Сторона, пострадавшая от них, в течение пятнадцати рабочих дней со дня их возникновения уведомляет об этом другую Сторону путем вручения письменного извещения с указанием даты начала события и описанием обстоятельств.
12. При возникновении обстоятельств непреодолимой силы Стороны незамедлительно проводят переговоры для поиска решения сложившейся ситуации и используют все средства для сведения к минимуму последствий таких обстоятельств.
Глава 4. Урегулирование споров
13. Любой спор между Сторонами относительно толкования или применения настоящего Договора разрешается путем консультаций и переговоров.
14. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Заключительные положения, вступление в силу и прекращение действия Договора

1) ақпарат сот талқылауы барысында пайдаланылған кезде;
2) осындай үшінші тұлға осындай ақпараттың құпиялылық талаптарын сақтау және оны Тараптар белгілеген мақсаттарда және Тараптар айқындаған мерзімде ғана пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда, ақпарат шарт бойынша Тараптардың бірінің қызметтер көрсететін үшінші тұлғаларына ұсынылған кезде;
3) осындай банк немесе қаржы ұйымы осындай ақпараттың құпиялылық талаптарын сақтау міндеттемесін өзіне алған жағдайда, ақпарат банкке немесе шарт бойынша Тарап қаржы қаражатын алатын өзге қаржы ұйымына берілген кезде;
4) ақпарат кез келген ақпаратқа, оның ішінде өндірушінің кез келген банктік шоттарына жататын, оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жердегі шетелдік банктерде ашылған банктік құпия болып табылатын, Қазақстан Республикасының салық немесе өзге де уәкілетті мемлекеттік органдарына берілген кезде;
5) өндірушілерді ынталандыру көлемдері туралы деректерді жариялау арқылы қамтамасыз етіледі.
3-тарау. Еңсерілмейтін күш мән-жайлары
8. Тараптардың ешқайсысы Шарт бойынша қандай да бір міндеттемелердің орындалмауы үшін, егер мұндай орындамау немесе орындау кезіндегі кідіріс еңсерілмейтін күштің мән-жайларымен тудырылса, жауапты болмайды.
9. Еңсерілмейтін күш мән-жайларына осы жағдайлар кезiндегi төтенше және тойтаруға болмайтын мән-жайлар (дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары, төтенше жағдай және т.б.) жатады.
10. Еңсерілмейтін күш мән-жайлармен тудырылған Шарт бойынша жұмыстар толық немесе ішінара тоқтатыла тұрған кезде міндеттемелерді іске асыру мерзімі еңсерілмейтін күш мән-жайлары қолданысының мерзіміне ұзартылады.
11. Еңсерілмейтін күш мән-жайлар туындаған жағдайда олардан зардап шеккен Тарап олар туындаған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде бұл туралы екінші Тарапты оқиғаның басталу күнін көрсете отырып және мән-жайларды сипаттап, жазбаша хабарламаны тапсыру арқылы хабардар етеді.
12. Еңсерілмейтін күш мән-жайлар туындаған кезде Тараптар қалыптасқан жағдайдың шешімін іздеу үшін дереу келіссөздер жүргізеді және осындай мән-жайлардың салдарын барынша төмендету үшін барлық құралдарды пайдаланады.
4-тарау. Дауларды реттеу
13. Тараптар арасындағы осы Шартты түсіндіруге немесе қолдануға қатысты кез келген дау консультациялар мен келіссөздер арқылы шешіледі.
14. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
5-тарау. Қорытынды ережелер, Шарттың күшіне енуі және қолданысын тоқтату

15. Настоящий Договор действует до года и автоматически продлевается в случае добросовестного исполнения Сторонами условий договора.
16. Настоящий Договор интерпретируется и регулируется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Совершено в городе ___________ "___" ___________ 20__ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон. В случае наличия разногласий в толковании положений настоящего Договора, Стороны обращаются к тексту на русском языке.
Глава 6. Реквизиты Сторон
Оператор
____________________________
____________________________
Место для печати (при наличии)
Производитель
___________________________
___________________________
Место для печати (при наличии)
Приложение 2 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Типовой договор между производителями самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, и оператором расширенных обязательств производителей (импортеров)
Город ________
"___" __________20__ года
Настоящий Договор заключен между оператором расширенных обязательств производителей (импортеров) действующего на основании Устава (далее – Оператор), в лице ______________, и ________________, в лице ______________, действующего на основании ____________ (далее – производитель) именуемые в дальнейшем Стороны.
Принимая во внимание, что:
Стороны договорились о том, что Договор будет регулировать их взаимные права и обязанности при реализации его условий.
Стороны заключили настоящий Договор о нижеследующем.
Глава 1. Предмет Договора
1. Предметом настоящего Договора является взаимодействие Сторон по установлению и реализации взаимных обязательств при производстве самоходной сельскохозяйственной техники __________________________ (указывается наименование) товарной(ых) позиции(й) ____________________________ единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), направленное на развитие отечественного производства самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.

15. Осы Шарт бір жылға дейін қолданыста болады және Тараптар шарттың талаптарын адал орындаған жағдайда автоматты түрде ұзартылады.
16. Осы Шарт Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес түсіндіріледі және реттеледі.
17. _________ қалада 20___ жылғы_________ "___" әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде, заңды күші бірдей, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір) данадан екі данада жасалды. Осы Шарттың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер болған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
6-тарау. Тараптардың деректемелері
Оператор
_________________________
_________________________
Мөр орны
(болған кезде)
Өндіруші
________________________
________________________
Мөр орны
(болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілер мен өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы арасындағы үлгілік шарт
________ қаласы
20__ жылғы "___" __________
Осы Шарт бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталатын ________________________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы (бұдан әрі - Оператор) және ______________ атынан ________________ негізінде әрекет ететін _____________________________ (бұдан әрі - өндіруші) арасында жасалған.
Тараптар осы Келісім өзінің шарттарын жүзеге асыруда олардың өзара құқықтары мен міндеттемелерін реттейтіні туралы келісті.
Тараптар төмендегі туралы осы Шартты жасасты.
1-тарау. Шарт нысанасы
1. Осы Шарттың нысанасы Тараптардың отандық техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін отандық өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы өндірісін дамытуға бағытталған Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) ____________________________________________ (атауы көрсетіледі) тауар позицияларының __________________________ өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру кезінде өзара міндеттемелерді белгілеу және іске асыру бойынша өзара іс-қимылы болып табылады.

Глава 2. Права и обязанности Сторон
2. Производитель имеет право требовать консультации с Оператором для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
3. Производитель обязуется:
1) обеспечить производство самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
2) предоставить Оператору заявление о предоставлении финансирования (в согласованной с Оператором форме) и документы в соответствии с пунктом 12 или 20 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
3) производить возврат излишне уплаченных Оператором сумм и, в случае установления фактов нарушения требований к производителям самоходной сельскохозяйственной техники, указанных в пункте 6 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, а также при предоставлении производителем недостоверных, либо сфальсифицированных сведений и данных, возврат денежных средств Оператору в течение десяти рабочих дней с момента получения производителем соответствующего уведомления от Оператора, к которому прилагаются подтверждающие документы.
4. Оператор имеет право требовать консультации с Производителем для решения спорных вопросов, связанных с заключением и исполнением Договора.
5. Оператор обязуется:
1) проверять предоставленные в соответствии с пунктом 12 или 20 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами документы в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления о предоставлении финансирования и в случае принятия положительного решения в течение трех рабочих дней предоставляет производителю финансирование;

2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2. Өндіруші осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Оператормен кеңесуді талап етуге құқылы.
3. Өндіруші:
1) техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді қамтамасыз етуге;
2) Операторға Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларының 12 немесе 20-тармақтарына сәйкес қаржыландыру беру туралы өтінішті (Оператормен келісілген нысанда) және құжаттарды беруге;
3) Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді ынталандыру қағидаларының 6 тармағында көрсетілген экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және (немесе) олардың құрамдастарын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған жағдайда оператор артық төлеген сомаларын қайтаруға және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілерге қойылатын талаптарды бұзу фактілері анықталған жағдайда, сондай-ақ өндіруші дұрыс емес не бұрмаланған мәліметтерді және деректерді ұсынған кезде растайтын құжаттар бірге қоса тіркелетін тиісті хабарламаны өндіруші Оператордан алған кезден бастап он жұмыс күні ішінде Операторға ақша қаражатының қайтарылуын жүргізуге міндеттенеді.
4. Оператор осы Шартты жасау және орындаумен байланысты даулы мәселелерді шешу үшін Өндірушімен кеңесуді талап етуі құқылы.
5. Оператор:
1) қаржыландыруды беру туралы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді ынталандыру қағидаларының 12 немесе 20-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексеруге және оң шешім қабылданған жағдайда үш жұмыс күні ішінде өндірушіге қаржыландыруды беруге;

5) опубликования данных об объемах стимулирования производителей.
Глава 3. Обстоятельства непреодолимой силы
8. Ни одна из Сторон не несет ответственности за невыполнение каких-либо обязательств по Договору, если такое невыполнение или задержка при выполнении вызваны обстоятельствами непреодолимой силы.
9. К обстоятельствам непреодолимой силы относятся чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства (стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение).
10. При полной или частичной приостановке работ по Договору, вызванной обстоятельствами непреодолимой силы, продлеваются сроки реализации обязательств на срок действия обстоятельств непреодолимой силы .
11. В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы Сторона, пострадавшая от них, в течение пятнадцати рабочих дней со дня их возникновения уведомляет об этом другую Сторону путем вручения письменного извещения с указанием даты начала события и описанием обстоятельств.
12. При возникновении обстоятельств непреодолимой силы Стороны незамедлительно проводят переговоры для поиска решения сложившейся ситуации и используют все средства для сведения к минимуму последствий таких обстоятельств.
Глава 4. Урегулирование споров
13. Любой спор между Сторонами относительно толкования или применения настоящего Договора разрешается путем консультаций и переговоров.
14. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Заключительные положения, вступление в силу и прекращение действия Договора
15. Настоящий Договор действует до года и автоматически продлевается в случае добросовестного исполнения Сторонами условий договора.
16. Настоящий Договор интерпретируется и регулируется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Совершено в городе ___________ "___" ___________ 20__ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон. В случае наличия разногласий в толковании положений настоящего Договора, Стороны обращаются к тексту на русском языке.
Глава 6. Реквизиты Сторон
Оператор
____________________________
____________________________
Место для печати (при наличии)
Производитель
___________________________
___________________________
Место для печати (при наличии)
Приложение 3 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат на содержание рабочих мест
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Фонд оплаты труда работников производителя (тенге)
Сумма отчислений на страховые взносы по обязательному социальному страхованию (тенге)
Сумма отчислений на социальный налог (тенге)
Сумма отчислений на обязательное страхование работников от несчастных случаев при исполнении ими трудовых (служебных) обязанностей (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г
Д = (А+Б+В+Г)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации ________________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 4 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат на использование энергоресурсов
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Затраты на оплату электрической и тепловой энергии (тенге)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 5 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения ____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ___________________________________
Оплата труда работников, участвующих в выполнении научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, за период выполнения этими работниками указанных работ (тенге)
Материальные расходы, непосредственно связанные с выполнением научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (тенге)
Стоимость работ по договорам о выполнении научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в случае выполнения работ в иных научно-исследовательских организациях (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 6 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат, связанных с проведением испытаний автомобильных транспортных средств и их компонентов, транспортировку образцов автомобильных транспортных средств и их компонентов до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Сумма затрат, понесенных производителем на проведение испытаний (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на транспортировку образцов автомобильных транспортных средств до места проведения испытаний и обратно (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на получение одобрения типа транспортного средства (шасси) (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 7 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования части затрат, связанных с проведением испытаний самоходной сельскохозяйственной техники, транспортировку образцов самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Сумма затрат, понесенных производителем на проведение испытаний (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на транспортировку образцов самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно (тенге)
Сумма затрат, понесенных производителем на получение сертификата соответствия (тенге)
Сумма фактически понесенных затрат, подлежащих возмещению и выплате (тенге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Размер финансирования к выплате:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 8 к Правилам
стимулирования производства
в Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств
в отношении автомобильных транспортных средств категории М,
в том числе повышенной проходимости категории G

5) өндірушілерді ынталандыру көлемдері туралы деректерді жариялау арқылы қамтамасыз етіледі.
3-тарау. Еңсерілмейтін күш мән-жайлары
8. Тараптардың ешқайсысы Шарт бойынша қандай да бір міндеттемелердің орындалмауы үшін, егер мұндай орындамау немесе орындау кезіндегі кідіріс еңсерілмейтін күштің мән-жайларымен тудырылса, жауапты болмайды.
9. Еңсерілмейтін күш мән-жайларына осы жағдайлар кезiндегi төтенше және тойтаруға болмайтын мән-жайлар (дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары, төтенше жағдай және т.б.) жатады.
10. Еңсерілмейтін күш мән-жайлармен тудырылған Шарт бойынша жұмыстар толық немесе ішінара тоқтатыла тұрған кезде міндеттемелерді іске асыру мерзімі еңсерілмейтін күш мән-жайлары қолданысының мерзіміне ұзартылады.
11. Еңсерілмейтін күш мән-жайлар туындаған жағдайда олардан зардап шеккен Тарап олар туындаған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде бұл туралы екінші Тарапты оқиғаның басталу күнін көрсете отырып және мән-жайларды сипаттап, жазбаша хабарламаны тапсыру арқылы хабардар етеді.
12. Еңсерілмейтін күш мән-жайлар туындаған кезде Тараптар қалыптасқан жағдайдың шешімін іздеу үшін дереу келіссөздер жүргізеді және осындай мән-жайлардың салдарын барынша төмендету үшін барлық құралдарды пайдаланады.
4-тарау. Дауларды реттеу
13. Тараптар арасындағы осы Шартты түсіндіруге немесе қолдануға қатысты кез келген дау консультациялар мен келіссөздер арқылы шешіледі.
14. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
5-тарау. Қорытынды ережелер, Шарттың күшіне енуі және қолданысын тоқтату
15. Осы Шарт бір жылға дейін қолданыста болады және Тараптар шарттың талаптарын адал орындаған жағдайда автоматты түрде ұзартылады.
16. Осы Шарт Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес түсіндіріледі және реттеледі.
17. _________ қалада 20___ жылғы_________ "___" әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде, заңды күші бірдей, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір) данадан екі данада жасалды. Осы Шарттың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер болған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
6-тарау. Тараптардың деректемелері
Оператор
_________________________
_________________________
Мөр орны
(болған кезде)
Өндіруші
________________________
________________________
Мөр орны
(болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жұмыс орындарын күтіп ұстауға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Өндіруші қызметкерлеріне еңбек ақысын төлеу қоры (теңге)
Міндеттік әлеуметтік сақтандыру бойынша сақтандыру жарналарына аударымдар сомасы (теңге)
Әлеуметтік салыққа аударымдар сомасы (теңге)
Қызметкерлер еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаған кезде оларды жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға аударымдар сомасы (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсалған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г
Д = (А+Б+В+Г)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Энергия ресурстарын пайдалануға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Электрлік және жылу энергиясын төлеуге шығындар (теңге)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Ғылыми зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыруға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлер көрсетілген жұмыстарды орындаған кезең үшін осы қызметкерлерге еңбек ақысын төлеу (теңге)
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындаумен тікелей байланысты материалдық шығыстар (теңге)
Жұмыстарды өзге де ғылыми-зерттеу ұйымдарында орындаған жағдайда ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындау туралы шарттар бойынша жұмыстардың құны (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсалған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының сынақтарын жүргізумен байланысты, автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың құрамдастарын өнім шығарумен байланысты сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Өндіруші сынақтар жүргізуге жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
Өндіруші автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың компоненттерін сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарау тасымалдауға шығындар сомасы (теңге)
Өндіруші автомобиль көлік құралының типін (шассиін) мақұлдауды алуға жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсалған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Төлеуге қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізуге, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының үлгілерін сынақ жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға байланысты шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесі
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Сынақтар жүргізуге өндіруші тартқан шығындар сомасы (теңге)
Сынақтар жүргізу орнына дейін және кері қарай өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын тасымалдауға өндіруші тартқан шығындар сомасы (теңге)
Сәйкестік сертификатын алуға өндіруші жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
Өтеуге және төлеуге жататын іс жүзінде жұмсаған шығындар сомасы (теңге)
А
Б
В
Г = (А+Б+В)
Төлеуге жататын қаржыландыру мөлшері:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
8-қосымша
M санатының, соның ішінде G санатының жүріп өту мүмкіндігі жоғары автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі

Сноска. Приложение 8 - в редакции cовместного приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 12.05.2023 № 144 и и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 16.05.2023 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование организации ______________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Категория автомобильных транспортных средств
Объем двигателя (куб. см.)
Количество выпущенных автомобильных транспортных средств (штук)
Размер ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении экологически чистых транспортных средств категории М1, М2, М3 (МРП)*
Сумма, подлежащая выплате (тенге)*
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
М1
Не более 1 000
75
Свыше 1 000,
но не более 2 000

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 12.05.2023 № 144 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 16.05.2023 № 357 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Автомобиль көлік құралдарының санаты
Толық массасы тонна
Шығарылған автомобиль көлік құралдарының саны (дана
М1, М2, М3 санатындағы экологиялық таза көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің мөлшері (АЕК)*
Төлеуге жататын сомасы (теңге)*
А
Б
В
Г
Д=В*Г*АЕК
М1
1 000-нан артық емес
75
1 000-нан жоғары, алайда 2 000-нан артық емес

175
Свыше 2 000,
но не более 3 000
250
Свыше 3 000
575
С электродвигателем
475
М2, М3
Не более 2 500
200
Свыше 2 500,
но не более 5 000
400
Свыше 5 000,
но не более 10 000
525
Свыше 10 000
675
С электродвигателем
200
Размер финансирования к выплате:
*Примечание: Для расчета размера финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М1, М2, М3, выпущенных до 14 мая 2022 года, в том числе повышенной проходимости категории G, применяются максимальные размеры ставок финансирования, связанные с поддержкой гарантийных обязательств в отношении экологически чистых транспортных средств категории М1, М2, М3, предусмотренные до введения в действие настоящего приказа.
Руководитель организации _____________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ___________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 9 к Правилам
стимулирования производства
в Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств
в отношении автомобильных транспортных средств категории N,
в том числе повышенной проходимости категории G
Сноска. Приложение 9 - в редакции cовместного приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 12.05.2023 № 144 и и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 16.05.2023 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование организации ______________________________________
Место нахождения ______________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации _____________________________________
Категория автомобильных транспортных средств
Полная (технически допустимая максимальная) масса, тонн
Количество выпущенных автомобильных транспортных средств (штук)
Размер ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении экологически чистых транспортных средств категории N1, N2, N3 (МРП)*
Сумма, подлежащая выплате (тенге)*
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
N1, N2, N3

175
2 000-нан жоғары, алайда 3 000-нан артық емес
250
3 000-нан жоғары
575
Электр қозғалтқышы бар
475
М2, М3
2 500-ден артық емес
200
2 500-ден жоғары, алайда 5 000-нан артық емес
400
5 000-нан жоғары, алайда 10 000-нан артық емес
525
10 000-нан артық
675
Электр қозғалтқышы бар
200
Төлеуге берілетін қаржыландыру мөлшері:
Ескертпе: 2022 жылғы 14 мамырға дейін шығарылған М1, М2, М3 санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерін, оның ішінде G санатындағы жүріп өту мүмкіндігі жоғарылауын есептеу үшін осы бұйрық қолданысқа енгізілгенге дейін көзделген М1, М2, М3 санатындағы экологиялық таза көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемелерінің ең жоғары мөлшері қолданылады.
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
9-қосымша
N санатының, соның ішінде G санатының жүріп өту мүмкіндігі жоғары автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 12.05.2023 № 144 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 16.05.2023 № 357 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Автомобиль көлік құралдарының санаты
Толық массасы тонна
Шығарылған автомобиль көлік құралдарының саны (дана
N1, N2, N3 санатындағы экологиялық таза көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің мөлшері (АЕК)*
Төлеуге жататын сомасы (теңге)*
А
Б
В
Г
Д=В*Г*АЕК
N1, N2, N3

Не более 2,5 тонн
175
Свыше 2,5 тонн, но не более 3,5 тонн
375
Свыше 3,5 тонн, но не более 5 тонн
375
Свыше 5 тонн, но не более 8 тонн
400
Свыше 8 тонн, но не более 12 тонн
475
Свыше 12 тонн, но не более 20 тонн, кроме седельных тягачей
525
Свыше 20 тонн, но не более 50 тонн, кроме седельных тягачей
1 025
Седельные тягачи свыше 12 тонн, но не более 50 тонн
550
Размер финансирования к выплате:
*Примечание: Для расчета размера финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории N1, N2, N3, выпущенных до 14 мая 2022 года, в том числе повышенной проходимости категории G, применяются максимальные размеры ставок финансирования, связанные с поддержкой гарантийных обязательств в отношении экологически чистых транспортных средств категории N1, N2, N3, предусмотренные до введения в действие настоящего приказа.
Руководитель организации __________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 10 к Правилам
стимулирования производства
в Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза;
с электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим
требованиям, определенным
техническими регламентами
Расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств
в отношении самоходной сельскохозяйственной техники
Сноска. Приложение 10 - в редакции cовместного приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 12.05.2023 № 144 и и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 16.05.2023 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование организации ______________________________________
Место нахождения ______________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации _____________________________________
Вид самоходной сельскохозяйственной техники
Мощность двигателя
Количество выпущенной самоходной сельскохозяйственной техники (штук)
Размер ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники (МРП)*
Сумма, подлежащая выплате (тенге)*
А
Б
В
Г
Д=В*Г*МРП
Тракторы
До 60 л.с.

2,5 тоннадан артық емес
175
2,5 тоннадан жоғары, бірақ 3,5 тоннадан артық емес
375
3,5 тоннадан жоғары, бірақ 5 тоннадан артық емес
375
5 тоннадан жоғары, бірақ 8 тоннадан артық емес
400
8 тоннадан жоғары, бірақ 12 тоннадан артық емес
475
Ершіткі тартқыштардан басқа, 12 тоннадан жоғары, бірақ 20 тоннадан артық емес
525
Ершіткі тартқыштардан басқа, 20 тоннадан жоғары бірақ, 50 тоннадан артық емес
1 025
12 тоннадан жоғары бірақ, 50 тоннадан артық емес ершіткі тартқыштар
550
Төлеуге берілетін қаржыландыру мөлшері:
Ескертпе: 2022 жылғы 14 мамырға дейін шығарылған N1, N2, N3 санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерін, оның ішінде G санатындағы жүріп өту мүмкіндігі жоғарылауын есептеу үшін осы бұйрық қолданысқа енгізілгенге дейін көзделген N1, N2, N3 санатындағы экологиялық таза көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемелерінің ең жоғары мөлшері қолданылады.
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде).
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
10-қосымша
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру есептемесі
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 12.05.2023 № 144 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 16.05.2023 № 357 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Автомобиль көлік құралдарының санаты
Толық массасы тонна
Шығарылған автомобиль көлік құралдарының саны (дана
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемесінің мөлшері (АЕК)*
Төлеуге жататын сомасы (теңге)*
А
Б
В
Г
Д=В*Г*АЕК
Тракторлар
60 а.к. дейін

100
От 61 л.с. до 130 л.с.
275
От 131 л.с. до 220 л.с.
850
От 221 л.с. до 340 л.с.
1 450
От 341 л.с. до 380 л.с.
1 450
Свыше 380 л.с.
2 000
Комбайны зерноуборочные, комбайны кормоуборочные
До 160 л.с.
450
От 161 л.с. до 220 л.с.
1 150
От 221 л.с. до 255 л.с.
1 600
От 256 л.с. до 325 л.с.
1 900
От 326 л.с. до 400 л.с.
1 900
Свыше 400 л.с.
2 250
Иная самоходная сельскохозяйственная техника
До 200 л.с.
450
От 201 л.с.
1 150
*Примечание: Для расчета размера финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники, выпущенных до 14 мая 2022 года, применяются максимальные размеры ставок финансирования, связанные с поддержкой гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники, предусмотренные до введения в действие настоящего приказа.
Руководитель организации ____________________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ __________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 11 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Наименование компонента к экологически чистому автомобильному транспортному средству
Количество выпущенных компонентов к экологически чистому автомобильному транспортному средству (штук/кг)
Максимальный размер ставки финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств
Сумма, подлежащая выплате (тенге)
А
Б
В
Г=Б*В*МРП
Редуктор ведущего моста для автомобильных транспортных средств категории N3, штук
36
Изделие из чугунного литья для использования в производстве двигателей и мостов для автомобильных транспортных средств категории N, M1, M2, кг
0,06
Шины (покрышки), кг
0,01415
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 12 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Отчет о производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Категория автомобильных транспортных средств
Количество выпущенных экологически чистых автомобильных транспортных средств (штук)
А
Б
Общее количество:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 13 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Отчет о производстве самоходной сельскохозяйственной техники
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Вид самоходной сельскохозяйственной техники (мощность двигателя)
Количество выпущенной самоходной сельскохозяйственной техники (штук)
А
Б
Общее количество:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 14 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Отчет о производстве компонентов экологически чистых автомобильных транспортных средств
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Наименование компонента автомобильного транспортного средства
Количество выпущенных компонентов экологически чистых автомобильных транспортных средств (штук)
А
Б
Общее количество:
Руководитель организации _____________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________________ ____________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение 15 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Заявление о предоставлении прочих сумм финансирования
Согласно пункту 18 Правил стимулирования производства в Республике Казахстан
экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих
экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского
экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами, ___________________________________
обращается к оператору расширенных обязательств производителей (импортеров)
___________ с заявлением о предоставлении финансирования производства следующих
(автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу,
установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с
электродвигателями)* их компонентов***), (самоходной сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами)**:
Наименование ________________ (марка, модель), (VIN код ______________)*
(идентификационный номер _______)** ***, место реализации ________________, за период
______________, по которым финансирование:
- осуществлено с начала текущего календарного года в размере (в тенге) ___________
- заявлено в размере (в тенге) _________________ в том числе:
№ п/п
Направление финансирования
Сумма финансирования, тенге
1
Затраты на содержание рабочих мест
2
Затраты на использование энергоресурсов
3
Затраты на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских разработок
4
Затраты, связанные с проведением испытаний автомобильных транспортных средств и их компонентов, транспортировкой образцов автомобильных транспортных средств и их компонентов до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции
5
Затраты, связанные с проведением испытаний самоходной сельскохозяйственной техники, транспортировку образцов самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции
6
Поддержка гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М, в том числе повышенной проходимости категории G
7
Поддержка гарантийных обязательств в отношении автомобильных
транспортных средств категории N, в том числе повышенной проходимости категории G
8
Поддержка гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники
9
Поддержка гарантийных обязательств в отношении компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам
Итого
Экологически чистые автомобильные транспортные средства, соответствующие экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями
VIN код
Краткое наименование
1
2
3
Компоненты к экологически чистым автомобильным транспортным средствам
Идентификационный номер
Краткое наименование
1
2
3
Самоходная сельскохозяйственная техника, соответствующая экологическим требованиям, определенным техническими регламентами
Идентификационный номер
Краткое наименование
1
2
3
Приложения:

100
61 а.к.-ден 130 а.к. дейін
275
131 а.к.-ден 220 а.к. дейін
850
221 а.к.-дан 340 а.к. дейін
1 450
341 а.к.-дан 380 а.к. дейін
1 450
380 а.к. жоғары
2 000
Астық жинайтын комбайндар, жем жинайтын комбайндар
160 а.к. дейін
450
161 а.к.-дан 220 а.к. дейін
1 150
221 а.к.-дан 255 а.к. дейін
1 600
256 а.к.-дан 325 а.к. дейін
1 900
326 а.к.-дан 400 а.к. дейін
1 900
400 а.к. жоғары
2 250
Басқа өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техника
200 а.к. дейін
450
201 а.к.-дан
1 150
*Ескертпе: 2022 жылғы 14 мамырға дейін шығарылған өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерін есептеу үшін осы бұйрық қолданысқа енгізілгенге дейін көзделген өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру мөлшерлемелерінің ең жоғары мөлшері қолданылады.
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастарына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыруды есептеу
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Экологиялық таза автомобиль көлік құралына құрамдастардың атауы
Экологиялық таза автомобиль көлік құралына шығарылған құрамдастардың саны (дана / кг)
Кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыру ставкасының ең жоғары мөлшері
Төленуге жататын сома (теңге)
А
Б
В
Г=Б*В*АЕК
N3 санаттағы автомобиль көлік құралдарына арналған жетекші көпірдің редукторы, дана
36
N, M1, M2, санаттағы автомобиль көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар өндірісінде қолдануға арналған шойын құймадан жасалған бұйым, кг
0,06
Экологиялық таза автомобиль көлік құралына өзге құрамдастар
0,1
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндіру туралы есеп
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері _______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК__________
Тіркелуі туралы куәлік __________________________________________
Автомобиль көлік құралдарының санаты
Шығарылған экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының саны (дана)
А
Б
Жалпы саны:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру туралы есеп
Ұйымның атауы ________________________________________________
Орналасқан жері ________________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ _________ Кбе _________ БСК _________
Тіркелгені туралы куәлік _________________________________________
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрі (қозғалтқышының қуаты)
Шығарылған ауыл шаруашылығы техникасының саны (дана)
А
Б
Жалпы саны:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастарын өндіру туралы есеп
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері ______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК_________
Тіркелгені туралы куәлік _______________________________________
Автомобиль көлік құралы құрамдастарының атауы
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының шығарылған құрамдастарының саны (дана)
А
Б
Жалпы саны:
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Қаржыландырудың өзге сомаларын беру туралы өтініш
Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларының 18-тармағына сәйкес ______________________ _____________ өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері операторына мынадай автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар)* және олардың құрамдастарын***), (сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын)** өндіруге қаржыландыру беру туралы өтініш жасайды:
____________ кезеңі үшін атауы _____________ (маркасы, моделі), (VIN коды _____________)* (сәйкестендіру нөмірі ___________)** ***, өткізу орны ________________, бұлар бойынша қаржыландыру:
- ағымдағы күнтізбелік жылдан бастап _________________ (теңгемен) мөлшерінде жүзеге асырылған
- _________________ (теңгемен) мөлшерінде мәлімделген, оның ішінде:
р/с
Қаржыландыру бағыты
Қаржыландыру сомасы, теңге
1
Жұмыс орындарын күтіп-ұстауға шығындар
2
Энергия ресурстарын пайдалануға шығындар
3
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруға шығындар
4
Автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының сынақтарын жүргізумен, автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың құрамдастарын сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға, өнім шығарумен байланысты шығындар
5
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізумен, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының үлгілерін сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға, өнім шығарумен байланысты шығындар
6
M санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар
7
N санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар бөлігінде қаржыландыру
8
Өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар
9
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастарына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдау
Жиыны
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар экологиялық таза автомобиль көлік құралдары
VIN код
Қысқаша атауы
1
2
3
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарына арналған құрамдастар
Сәйкестендіру нөмірі
Қысқаша атауы
1
2
3
Техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы
Сәйкестендіру нөмірі
Қысқаша атауы
1
2
3
Қосымшалар:

1. расчет финансирования части затрат на содержание рабочих мест;
2. расчет финансирования части затрат на использование энергоресурсов;
3. расчет финансирования части затрат на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
4. расчет финансирования части затрат, связанных с проведением испытаний автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, транспортировкой образцов автомобильных транспортных средств и их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции;
5. расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории М, в том числе повышенной проходимости категории G;
6. расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении автомобильных транспортных средств категории N, в том числе повышенной проходимости категории G;
7. расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам;
8. расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении самоходной сельскохозяйственной техники;
9. отчет о производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств;
10. отчет о производстве самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующая экологическим требованиям, определенным техническими регламентами;
11. утвержденную плановую калькуляцию себестоимости продукции (одной единицы) в части заявляемых затрат, за исключением поддержки гарантийных обязательств.
Руководитель организации: _______________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Место для печати (при наличии)
Примечания:
* - для автомобильных транспортных средств
** - для самоходной сельскохозяйственной техники
*** - для компонентов к экологически чистым автомобильным транспортным средствам
Приложение 16 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Скидочный сертификат №____________________
Настоящий скидочный сертификат подтверждает, что ___________________________ (ФИО (при наличии), документ, удостоверяющий личность, ИИН физического лица или наименование и БИН юридического лица) ___________________________, сдал/а/о ______ (дата) на утилизацию (автомобиль ______ марки/модели _____________, VIN код ___________________)*, (сельскохозяйственную технику ______________ (наименование), марки/модели __________________, идентификационный номер ________)**.

1. жұмыс орындарын күтіп-ұстауға шығыстар бөлігінде қаржыландыру есептемесі;
2. энергия ресурстарын пайдалануға шығыстар бөлігінде қаржыландыру есептемесі
3. ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелерді жүзеге асыруға шығындар бөлігінде қаржыландыру есептемесі;
4. автомобиль көлік құралдары мен олардың құрамдастарының, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының сынақтарын жүргізумен байланысты, автомобиль көлік құралдарының үлгілері мен олардың құрамдастарын, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өнім шығарумен байланысты сынақтарды жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесін
5. M санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдауға шығындар бөлігінде қаржыландыру есептемесі;
6. N санатындағы, оның ішінде жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатындағы автомобиль көлік құралдарына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі;
7. экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастарына қатысты кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты қаржыландыруды есептеу;
8. өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кепілдікті міндеттемелерді қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесі;
9. экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндіру туралы есеп;
10. техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіру туралы есеп;
11. кепілдікті міндеттемесін қолдауды қоспағанда, мәлімделген шығындар бөлігінде өнімнің (бір бірлігінің) өзіндік құнының бекітілген жоспарлы калькуляциясы.
Ұйым басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
Мөр орны (болған кезде)
Ескертпе:
* - автомобиль көлік құралдары үшін
** - өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы үшін
*** - экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының құрамдастары үшін
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
16-қосымша
Нысан
№__________________
Жеңілдік сертификаты
Осы жеңілдік сертификаты ______________________ (жеке тұлғаның ТАӘА (болған кезде), жеке басын куәландыратын құжаты, ЖСН немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН) ______ (күні) ________________________, маркасы/моделі _____________, VIN коды _________________________ _____________ автомобилін)*, (______________ауыл шаруашылығы техникасы (атауы), маркасы/моделі ____________, сәйкестендіру нөмірі ____________)** кәдеге жаратуға тапсырғанын растайды.

В соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан от 2 января 2021 года и Правилами стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами (далее - Правила), оператор расширенных обязательств производителей (импортеров) ___________ (далее - Оператор) гарантирует возмещение скидки в размере _______________ (прописью) тенге, предоставленной физическим и юридическим лицам на приобретение на территории Республики Казахстан, произведенных в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств, соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами.
Представление данного скидочного сертификата при покупке произведенного и реализуемого на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства и (или) самоходной сельскохозяйственной техники дает право лицу, его предъявившему на скидку в размере, указанном в нем (далее - Скидка).
Скидка может быть суммирована не более чем по двум скидочным сертификатам на одно приобретаемое автомобильное транспортное средство или не более чем по четырем скидочным сертификатам на одну приобретаемую самоходную сельскохозяйственную технику.
Настоящий сертификат действует в течение 1 (одного) года с момента выдачи и может быть передан иным лицам не более трех раз с момента его выдачи. Передача сертификата иным лицам не изменяет срок его действия.
Информация о выдаче, использовании и передаче иным лицам скидочного сертификата подлежит регистрации/перерегистрации у Оператора.
Скидка предоставляется только на приобретение экологически чистых автомобильных транспортных средств и (или) самоходной сельскохозяйственной техники, производители которых имеют заключенный с Оператором договор на финансирование Скидки.
___________ Дата выдачи Годен до__________
Электронная цифровая подпись Оператора
Примечания:
* - для автомобильных транспортных средств
** - для самоходной сельскохозяйственной техники
Приложение 17 к Правилам
стимулирования производства в
Республике Казахстан
экологически чистых
автомобильных транспортных
средств (соответствующих
экологическому классу,
установленному техническим
регламентом Евразийского
экономического союза; с
электродвигателями) и их
компонентов, а также самоходной
сельскохозяйственной техники,
соответствующей экологическим требованиям,
определенным техническими регламентами
Форма
Отчет по обеспечению производства экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами
Наименование организации _____________________________________
Место нахождения _____________________________________________
БИН (ИИН)_________ ОКЭД__________ Кбе__________ БИК_________
Свидетельство о регистрации ____________________________________
Номер документа ______________________________________________
Номер по порядку
Направление финансирования
Дата заявления на финансирование
Единица измерения
Предоставлено стимулирование производства экологически чистых транспортных средств, их компонентов и (или) самоходной сельскохозяйственной техники
Количество
Цена за единицу
Стоимость
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель организации _______________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
Главный бухгалтер ________ ______________________________________
(подпись) (фамилия имя отчество (при наличии))
"__" ________________ 20__ г.
Место для печати (при наличии)
Приложение к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 июля 2021 года № 400 и
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 21 июля 2021 года № 263
Перечень
1. Совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12617).
2. Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 77 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 119 "О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14946).
3. Совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 13 июня 2018 года № 234 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 449 "О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17188).
4. Совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 206 и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 июня 2019 года № 367 "О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 188180.
5. Совместный приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 сентября 2020 года № 230 и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 сентября 2020 года № 492 "О внесении изменения в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21242).

Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экологиялық кодексіне және Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларына сәйкес өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы ___________ (бұдан әрі - Оператор) жеке және заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасында өндірілген Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және (немесе) техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын Қазақстан Республикасының аумағында сатып алуға берілген _______________ (жазумен) теңге мөлшеріндегі жеңілдіктің өтелуіне кепілдік береді.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізілетін экологиялық таза автомобиль көлік құралын* және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын** сатып алу кезінде осы жеңілдік сертификатын ұсыну оны ұсынған тұлғаға сонда көрсетілген мөлшердегі жеңілдік құқығын (бұдан әрі – Жеңілдік) береді.
Жеңілдік бір сатып алынатын автомобиль көлік құралына екіден аспайтын жеңілдік сертификаты бойынша немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына төрттен аспайтын жеңілдік сертификаты бойынша қосылуы мүмкін.
Осы сертификат берілген кезден бастап 1 (бір) жыл ішінде қолданылады және ол берілген кезден бастап үш реттен аспай өзге тұлғаларға берілуі мүмкін. Өзге тұлғаларға сертификатты беру оның қолданыс мерзімін өзгертпейді.
Жеңілдік сертификатын беру, пайдалану және өзге тұлғаларға беру туралы ақпарат Операторда тіркелуге/қайта тіркелуге жатады.
Жеңілдік өндірушілері Оператормен Жеңілдікті қаржыландыруға жасалған шарты бар экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуға ғана беріледі.
Берілген күні ___________ __________ дейін жарамды
Оператордың электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе:
* - автомобиль көлік құралдары үшін
** - өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы үшін
Қазақстан Республикасында
экологиялық таза автомобиль
көлік құралдарының
(Еуразиялық экономикалық
одақтың техникалық
регламентінде белгіленген
экологиялық сыныпқа сәйкес
келетін; электр қозғалтқыштары
бар) және олардың
құрамдастарының, сондай-ақ
техникалық регламенттерде
айқындалған экологиялық
талаптарға сәйкес келетін
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы техникасының
өндірісін ынталандыру
қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Экологиялық таза автомобиль көлік құралдары (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) мен олардың құрауыштары, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндірісті қамтамасыз ету жөніндегі есеп
Ұйымның атауы _______________________________________________
Орналасқан жері ______________________________________________
БСН (ЖСН)_________ ЭҚЖЖ_________ Кбе_________ БСК_________
Тіркелгені туралы куәлік _______________________________________
Құжаттың нөмірі ______________________________________________
Реттік нөмірі
Қаржыландыру бағыты
Қаржыландыруға өтініш берген күн
Өлшем бірлігі
Экологиялық таза көлік құралдарын, олардың компоненттерін және (немесе) өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруді ынталандыру ұсынылды
Саны
Бірлік үшін бағасы
Құны
1
2
3
4
5
6
7
Ұйым басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты болған жағдайда))
Бас бухгалтер ________________________________________________
(қолы) (тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда))
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (болған кезде)
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министірінің
2021 жылғы 29 шілдедегі
№ 400 мен
Қазақстан Республикасы
Экология, геология
және табиғи ресурстар
министрінің м.а.
2021 жылғы 21 шілдедегі
№ 263 бұйрығына
қосымша
Тізбе
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12617 болып тіркелген).
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныбына сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралдарын және олардың құрауыштарын өндіруді ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 77 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 119 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14946 болып тіркелген).
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныбына сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралдарын және олардың құрауыштарын өндіруді ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 13 маусымдағы № 234 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 449 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17188 болып тіркелген).
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 3 маусымдағы № 206 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 5 маусымдағы № 367 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18818 болып тіркелген).
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 230 және Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 492 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21242 болып тіркелген).