О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 июля 2021 года № 657. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2021 года № 23884
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20771) следующие изменения и дополнения:
подпункт 7) пункта 1 Приказа исключить;
в правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств":
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных информационных системах, после чего возвращает его услугополучателю.";
в приложении 6 пункты 8 и 10 изложить в новой редакции:
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) в Государственную корпорацию:
1) для государственной регистрации юридических лиц:
заявления по формам, согласно приложениям:
1 (заявление о государственной (учетной) регистрации юридического лица, филиала (представительства):
2 (заявление о государственной регистрации хозяйственных товариществ, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава):
3 (заявление о государственной регистрации акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава):
4 (заявление о государственной регистрации производственного кооператива, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава);
5 (заявление о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства и открытие банковского счета и на обязательное страхование работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме, согласно приложению к Правилам (далее – заявление).
Юридические лица с участием государства, представляют заявление с отметкой реестродержателя.
Государственная регистрация юридических лиц, относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства с иностранным участием, за исключением лиц, не имеющих идентификационных номеров согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров", производится в порядке, установленном для государственной регистрации юридических лиц Республики Казахстан, относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства. Если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, то дополнительно должны быть представлены:
копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя-иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
Акционерное общество:
устав, за исключением акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава;
протокол учредительного собрания, либо решение единственного участника;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
В случае, если юридическое лицо относится к субъекту рынка, занимающего монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, то осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия антимонопольного органа;
Коммандитное товарищество:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Полное товарищество:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Производственный кооператив:
список членов производственного кооператива с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства;
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Потребительский кооператив:
устав;
учредительный договор;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию;
потребительским кооперативом представляется список членов этого кооператива с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН и места жительства – для граждан, и сведений о месте нахождения, банковских реквизитах и БИН - для юридических лиц.
Товарищество с дополнительной ответственностью:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Товарищество с ограниченной ответственностью:
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственное предприятие:
устав;
решение Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о создании предприятия;
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Государственное учреждение:
решение о создании государственного учреждения;
положение (устав);
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Жилищно-строительный кооператив и жилищный кооператив:
устав;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Жилищным и жилищно-строительным кооперативами представляется также список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), места жительства и ИИН.
Кооператив собственников помещений (квартир):
протокол учредительного собрания собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума или протокол с листами голосования по итогам письменного опроса;
устав;
документ, удостоверяющий местонахождение юридического лица*;
государственный акт о регистрации или перерегистрации объекта кондоминиума, либо документ, подтверждающий государственную регистрацию объекта кондоминиума со штампом регистрирующего органа;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Объединение собственников имущества:
протокол собрания;
устав объединения собственников имущества;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию.
Коллегия адвокатов:
устав, утвержденный учредительным собранием (конференцией) членов коллегии адвокатов;
решение уполномоченного органа об утверждении устава;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Нотариальная палата:
устав, утвержденный высшим органом управления нотариальной палаты;
решение высшего органа управления об утверждении устава;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Фонд:
устав;
учредительный договор (при числе учредителей более одного);
решение уполномоченного органа об утверждении устава;
решение коллегиального органа (попечительского совета) о назначении исполнительного органа;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Объединение:
устав, принятый на учредительном съезде (конференции, собрании);
протокол учредительного съезда (конференции, собрания), принявшего устав, подписанный председателем и секретарем съезда (конференции, собрания);
список граждан-инициаторов общественного объединения с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи;
документ, подтверждающий место нахождения общественного объединения*;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
При регистрации политических партий дополнительно представляются:
программа партии;
списки членов партии, в составе которой должно быть не менее сорока тысяч членов партии, представляющих структурные подразделения (филиалы и представительства) партии во всех областях, городе республиканского значения и столице, численностью не менее шестисот членов партии в каждой из них с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии), ИИН, адреса места жительства;
Примечание:

"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 29 шілдедегі № 657 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 6 тамызда № 23884 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 20771 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Бұйрықтың 1-тармағы 7) тармақшасы алып тасталсын;
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу" мемлекеттік қызметтерді көрсету ережесінде:
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты (сәйкестендіру үшін) мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
6-қосымшаның 8 және 10-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын;
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Мемлекеттік корпорацияға:
1) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін:
Қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша:
1 (заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш);
2 (өз қызметін үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктерін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш);
3 (өз қызметін үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш);
4 (өндірістік кооперативті мемлекеттік тіркеу туралы өтініш, өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын)
5) (орта кәсіпкерлік субъектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш және банк шотын ашу және жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметін жеке тұлғалармен еңбек қатынастарына кірмей жүзеге асыратын (жүзеге асыратын) жағдайларды қоспағанда) Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш) қоса беріледі.
Мемлекет қатысатын заңды тұлғалар тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады.
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сәйкестендіру нөмірлері жоқ тұлғаларды қоспағанда, шетел қатысатын орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі. Егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, қосымша ұсынылуға тиіс:
- құрылтайшы-шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын сауда тізілімінен заңдастырылған үзіндінің көшірмесі немесе басқа заңдастырылған құжат, қазақ және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасымен;
-қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы бар шетелдік құрылтайшының төлқұжатының көшірмесі немесе жеке басын куәландыратын басқа құжат.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграциясы арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Акционерлік қоғамы:
өз қызметін үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды қоспағанда, жарғы;
Құрылтай жиналысының хаттамасы немесе жалғыз қатысушының шешімі;
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік корпорацияға бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
егер заңды тұлға тиісті тауар нарығында монополиялық жағдайға ие нарық субъектісіне жататын болса, сондай-ақ Мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын, олармен аффилиирленген тұлғаларды құру Қазақстан Республикасының заңдарында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, тіркеуші орган монополияға қарсы органның алдын ала келісімімен жүзеге асырады.;
Сенім серіктестігі:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Толық серіктестік:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Өндірістік кооперативі:
Тегі, Аты, Әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН, тұрғылықты жері көрсетілген өндірістік кооператив мүшелерінің тізімі;
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Тұтыну кооперативі:
жарғы;
құрылтай шарты;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат;
тұтыну кооперативі азаматтар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН және тұрғылықты жері және заңды тұлғалар үшін - орналасқан жері, банктік деректемелері және БСН көрсетілген осы кооперативтер мүшелерінің тізімін ұсынады;
Қосымша жауапкершілігі бар серіктестік:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі:
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Мемлекеттік кәсіпорын:
жарғы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның кәсіпорынды құру туралы шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік мекемені құру туралы шешім;
ереже (жарғы);
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Тұрғын үй-құрылыс кооперативі және тұрғын үй кооперативі:
жарғы;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Тұрғын үй және тұрғын үй-құрылыс кооперативтері сондай-ақ осы кооперативтер мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), тұрғылықты жері мен ЖСН көрсетілген тізімін ұсынады.
Үй-жайлар (пәтерлер)меншік иелерінің кооперативі:
кондоминиум объектісіндегі үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің құрылтай жиналысының хаттамасы немесе жазбаша сауалнама қорытындысы бойынша дауыс беру парақтары бар хаттама;
жарғы;
заңды тұлғаның орналасқан жерін куәландыратын құжат*;
кондоминиум объектісін тіркеу немесе қайта тіркеу туралы Мемлекеттік акт не тіркеуші органның мөртабаны бар кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеуді растайтын құжат;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Мүлік иелерінің бірлестігі:
- жиналыс хаттамасы;
- мүлік иелері бірлестігінің Жарғысы;
- мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Адвокаттар алқасы:
адвокаттар алқасы мүшелерінің Құрылтай жиналысы (конференциясы) бекіткен жарғы;
жарғыны бекіту туралы уәкілетті органның шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Нотариаттық палата:
нотариаттық палатаның жоғарғы басқару органы бекіткен жарғы;
жарғыны бекіту туралы жоғарғы басқару органының шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Қоры:
жарғы;
құрылтай шарты (құрылтайшылардың саны біреуден артық болған жағдайда);
жарғыны бекіту туралы уәкілетті органның шешімі;
алқалы органның (қамқоршылық кеңестің) атқарушы органды тағайындау туралы шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Бірлестік:
қабылданған жарғы, құрылтай съезінде (конференциясында, жиналысында);
съездің (конференцияның, жиналыстың) төрағасы мен хатшысы қол қойған Жарғыны қабылдаған құрылтай съезінің (конференциясының, жиналысының) хаттамасы;
Тегі, Аты, Әкесінің аты ( бар болса), ЖСН, тұрғылықты жері, үй және қызмет телефондары, жеке қолы көрсетілген қоғамдық бірлестіктің бастамашы-азаматтарының тізімі;
қоғамдық бірлестіктің орналасқан жерін растайтын құжат*;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Саяси партияларды тіркеу кезінде қосымша:
партия бағдарламасы;
барлық облыстарда, республикалық маңызы бар қалада және Астанада партияның құрылымдық бөлімшелерінің (филиалдары мен өкілдіктерінің) атынан өкілдік ететін, әрқайсысының құрамында кемінде алты жүз партия мүшесі бар, Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), ЖСН, тұрғылықты жерінің мекенжайы көрсетілген партия мүшелерінің тізімі;
Ескертпе:

Для создания политической партии организационный комитет по созданию политической партии представляет в регистрирующий орган уведомление о намерении создания политической партии по форме, согласно приложению 13 к Правилам, а также в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О политических партиях":
1) список инициативной группы граждан по созданию политической партии на электронном (в EXCEL формате) и бумажном носителях по форме, согласно приложению 13-1 к Правилам и сведения о членах организационного комитета на электронном и бумажном носителях по форме, согласно приложению 14 к Правилам;
2) протокол собрания организационного комитета, в котором указываются цель его создания, предполагаемое наименование политической партии, местонахождение, предполагаемые источники формирования и использования денег и иного имущества организационного комитета, а также сведения о членах организационного комитета, уполномоченном открыть расчетный счет для формирования средств организационного комитета и заключать гражданско-правовые договоры для обеспечения его деятельности.
Регистрирующий орган в день получения уведомления и документов, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта, выдает уполномоченному лицу организационного комитета подтверждение о представлении документов по форме, согласно приложению 15 к Правилам, подтверждающий их представление.
При регистрации политических партий дополнительно представляются:
программа партии;
списки членов партии, в составе которой должно быть не менее сорока тысяч членов партии, представляющих структурные подразделения (филиалы и представительства) партии во всех областях, городе республиканского значения и столице, численностью не менее шестисот членов партии по форме, согласно приложению 16 к Правилам на электронном (в EXCEL формате) и бумажном носителях.
Объединение юридических лиц в форме ассоциации (союза), объединение индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, объединение индивидуальных предпринимателей:
устав;
учредительный договор, подписанный всеми учредителями объединения;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Палата аудиторов:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Религиозное объединение:
устав религиозного объединения, подписанный руководителем религиозного объединения;
протокол учредительного собрания (съезда, конференции);
список граждан-инициаторов создаваемого религиозного объединения на электронном и бумажном носителях по форме, согласно приложению 17 к Правилам;
документ, подтверждающий место нахождения религиозного объединения;
печатные религиозные материалы, раскрывающие историю возникновения и основы вероучения и содержащие сведения о соответствующей ему религиозной деятельности;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию;
решение об избрании руководителя религиозного объединения либо в случае назначения руководителя иностранным религиозным центром документ, подтверждающий согласование с уполномоченным органом.
При регистрации регионального религиозного объединения дополнительно представляются список участников каждого из местных религиозных объединений, инициирующих создание региональных религиозных объединений, по форме, установленной регистрирующим органом, а также нотариально удостоверенные копии уставов их местных религиозных объединений;
религиозное объединение, имеющее руководящий центр вне пределов республики, дополнительно представляет:
копию устава зарубежного центра с нотариально удостоверенным переводом на казахском и русском языках;
выписку из реестра или другой документ, удостоверяющий, что религиозный центр является юридическим лицом по законодательству своей страны с нотариально удостоверенным переводом на казахском и русском языках,
уставы (положения) духовных учебных заведений, мечетей, монастырей и иных религиозных объединений, основанных религиозными управлениями (центрами), утверждаются этими религиозными управлениями (центрами);
для регистрации представляется решение уполномоченного органа религиозного управления (центра) об их создании;
учреждение:
решение собственника о создании учреждения;
положение (устав);
учредительный договор или аналогичное соглашение (при числе собственников (учредителей) более одного);
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Палата оценщиков:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Палата юридических консультантов:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
Адвокатская контора:
устав;
решение уполномоченного органа о создании юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств.

Саяси партияны құру үшін саяси партияны құру жөніндегі ұйымдастыру комитеті тіркеуші органға осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, сондай-ақ "Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес саяси партияны құру ниеті туралы хабарлама береді.":
1) Осы Қағидаларға 13-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша саяси партияны құру жөніндегі азаматтардың бастамашыл тобының электрондық (EXCEL форматында) және қағаз жеткізгіштерде тізімі және Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық және қағаз жеткізгіштерде ұйымдастыру комитетінің мүшелері туралы мәліметтер;
2) ұйымдастыру комитетінің құрылу мақсаты, саяси партияның болжамды атауы, орналасқан жері, ұйымдастыру комитетінің ақшасы мен өзге де мүлкін қалыптастырудың мен пайдаланудың болжамды көздері, сондай-ақ ұйымдастыру комитетінің қаражатын қалыптастыру үшін есеп айырысу шотын ашуға және оның қызметін қамтамасыз ету үшін азаматтық-құқықтық шарттар жасасуға уәкілеттік берілген ұйымдастыру комитетінің мүшелері туралы мәліметтер көрсетілетін ұйымдастыру комитеті жиналысының хаттамасы.
Тіркеуші орган осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген хабарлама мен құжаттарды алған күні ұйымдастыру комитетінің уәкілетті тұлғасына осы Ереженің 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттардың тапсырылғанын растайтын құжаттардың тапсырылғаны туралы растама береді.
Саяси партияларды тіркеу кезінде қосымша ұсынылады:
партия бағдарламасы;
құрамында барлық облыстарда, республикалық маңызы бар қалада және Астанада партияның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) болып табылатын, Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық (EXCEL форматында) және қағаз жеткізгіштерде партияның кемінде алты жүз мүшесі бар партия мүшелерінің тізімдері.
Заңды тұлғалардың қауымдастық (одақ) нысанындағы бірлестігі, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың бірлестігі, жеке кәсіпкерлер бірлестігі:
жарғы;
бірлестіктің барлық құрылтайшылары қол қойған құрылтай шарты;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті органның шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Аудиторлар палатасы:
жарғы;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті органның шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Діни бірлестік:
діни бірлестіктің басшысы қол қойған діни бірлестіктің жарғысы;
Құрылтай жиналысының (съездің, конференцияның) хаттамасы);
осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрылатын діни бірлестіктің бастамашы азаматтарының электрондық және қағаз жеткізгіштердегі тізімі;
діни бірлестіктің орналасқан жерін растайтын құжат;
діни ілімнің пайда болу тарихы мен негіздерін ашатын және оған сәйкес келетін діни қызмет туралы мәліметтерді қамтитын баспа діни материалдары;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.;
діни бірлестіктің басшысын сайлау туралы шешім не басшыны шетелдік діни орталық тағайындаған жағдайда уәкілетті органмен келісілгенін растайтын құжат;
Өңірлік діни бірлестікті тіркеу кезінде тіркеуші орган белгілеген нысан бойынша өңірлік діни бірлестіктерді құруға бастамашылық жасайтын жергілікті діни бірлестіктердің әрқайсысына қатысушылардың тізімі, сондай-ақ олардың жергілікті діни бірлестіктері жарғыларының нотариалды куәландырылған көшірмелері қосымша ұсынылады;
республикадан тыс жерлерде басшылық орталығы бар діни бірлестік қосымша:
шетел орталығы Жарғысының қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы бар көшірмесі;
діни орталық өз елінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы бар тізілімнен үзінді немесе басқа құжат.
Діни басқармалар (орталықтар) құрған діни оқу орындарының, мешіттердің, монастырлардың және өзге де діни бірлестіктердің жарғыларын (ережелерін) осы діни басқармалар (орталықтар) бекітеді.);
тіркеу үшін Діни басқарманың (орталықтың) уәкілетті органының оларды құру туралы шешімі ұсынылады;
мемлекеттік мекемесі:
меншік иесінің мекемені құру туралы шешімі;
ереже (жарғы);
құрылтай шарты немесе ұқсас келісім (меншік иелерінің (құрылтайшылардың) саны біреуден артық болған жағдайда);
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Бағалаушылар палатасы:
жарғы;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті органның шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Заң консультанттар палатасы:
жарғы;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті органның шешімі;
мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат.
Адвокаттық кеңсе:
жарғы;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті органның шешімі;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.

2) для учетной регистрации филиалов (представительств):
филиал (представительство) казахстанского юридического лица:
заявление об учетной регистрации по форме, согласно приложению 1 (далее – заявление) к Правилам;
К заявлению прилагаются квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за учетную регистрацию филиала (представительства) юридических лиц, относящихся к некоммерческим организациям, или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию для филиала (представительства) юридических лиц, относящихся к коммерческим организациям.
Для филиалов (представительств) юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ, дополнительно представляются положение о филиале (представительстве) в двух экземплярах на казахском и русском языках, утвержденное юридическим лицом, копии устава (положения) и доверенность юридического лица (за исключением общественных и религиозных объединений), выданная руководителю филиала (представительства).
Заявление подписывается лицом, уполномоченным юридическим лицом, создающим филиал (представительство), и скрепляется печатью юридического лица (при ее наличии).
В случае, если руководитель юридического лица является руководителем филиала (представительства), то предоставление в регистрирующий орган доверенности не требуется.
При создании филиала (представительства) государственным предприятием дополнительно представляется документ, подтверждающий согласие Национального Банка либо уполномоченного органа по управлению государственным имуществом (местного исполнительного органа) на создание филиала (представительства);
филиал (представительство) иностранного юридического лица:
заявление об учетной регистрации по форме, согласно приложению 1 (далее – заявление) к Правилам;
положение о филиале (представительстве), утвержденное органом юридического лица;
доверенность, выданная органом юридического лица руководителю филиала или представительства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
решение юридического лица о создании филиала (представительства) с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что данный субъект, открывающий филиал (представительство) в Республике Казахстан, является юридическим лицом по законодательству своей страны, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
копия учредительных документов юридического лица с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за учетную регистрацию филиала (представительства) иностранной некоммерческой организации или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию для филиала (представительства) иностранной коммерческой организации.

2) филиалдарды (өкілдіктерді) есептік тіркеу үшін):
қазақстандық заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) :
осы Ережеге 1 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептік тіркеу туралы өтініш (бұдан әрі-өтініш) ;
Өтінішке коммерциялық емес ұйымдарға жататын заңды тұлғалардың филиалын (өкілдігін) есептік тіркегені үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат немесе коммерциялық ұйымдарға жататын заңды тұлғалардың филиалы (өкілдігі) үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленгенін растайтын құжат қоса беріледі.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың, сондай-ақ акционерлік қоғамдардың филиалдары (өкілдіктері) үшін заңды тұлға бекіткен қазақ және орыс тілдерінде екі данада филиал (өкілдік) туралы ереже, Жарғының (Ереженің) көшірмелері және филиалдың (өкілдіктің) басшысына берілген заңды тұлғаның (қоғамдық және діни бірлестіктерді қоспағанда) сенімхаты қосымша ұсынылады.
Өтінішке филиалды (өкілдікті) құратын заңды тұлға уәкілеттік берген адам қол қояды және заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекітіледі.
Егер заңды тұлғаның басшысы филиалдың (өкілдіктің) басшысы болып табылса, тіркеуші органға сенімхат беру талап етілмейді.
Филиал (өкілдік) құрған кезде мемлекеттік кәсіпорын филиал (өкілдік) құруға Ұлттық банктің не мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) келісімін растайтын құжатты қосымша ұсынады);
шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) :
осы Ережеге 1 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептік тіркеу туралы өтініш (бұдан әрі-өтініш) ;
заңды тұлға органы бекіткен филиал (өкілдік) туралы ереже;
заңды тұлға органы филиал немесе өкілдік басшысына берген, қазақ және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасы бар сенімхат;
заңды тұлғаның филиал (өкілдік) құру туралы қазақ және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасы бар шешімі;
сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді немесе Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) ашатын осы субъект өз елінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасымен;
қазақ және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасы бар заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмесі;
шетелдік коммерциялық емес ұйымның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат немесе шетелдік коммерциялық ұйымның филиалы (өкілдігі) үшін мемлекеттік корпорацияға төлегенін растайтын құжат.

3) для государственной регистрации юридического лица, создаваемого путем реорганизации, подаются:
заявление, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 (далее – заявление) к Правилам;
решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа, учредителей (участников), решение органа, уполномоченного учредительными документами юридического лица, или решение суда в случаях, предусмотренных статьей 231 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и пунктом 3 статьи 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года;
при слиянии, присоединении, преобразовании - передаточный акт, при разделении, выделении - разделительный баланс с указанием положений о правопреемстве по обязательствам реорганизованного юридического лица, утвержденные собственником имущества юридического лица или органом, принявшим решение о реорганизации юридического лица, и решение уполномоченного органа юридического лица об утверждении передаточного акта и разделительного баланса;
документ, подтверждающий письменное уведомление кредиторов о реорганизации юридического лица;
квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица, относящегося к некоммерческой организации, или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица, относящегося к коммерческой организации.
на портале:
1) для государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту малого предпринимательства, учредителем (учредителями) подается уведомление о начале осуществления предпринимательской деятельности с открытием банковского счета и обязательным страхованием работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме, согласно приложению 9 к Правилам;
для государственной регистрации юридического лица, относящегося к субъекту среднего предпринимательства, учредителем (учредителями) заполняется форма о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства и открытие банковского счета и на обязательное страхование работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в трудовые отношения с физическими лицами) по форме, согласно приложению 5 к Правилам.
Для государственной регистрации юридических лиц, филиалов и представительств (за исключением политических партий и религиозных объединений):
электронная копия устава (положения);
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";
электронная копия документа, подтверждающего место нахождения общественного объединения*;
электронная копия решения уполномоченного органа.
Для акционерного общества:
электронная копия устава, за исключением акционерного общества, осуществляющего свою деятельность на основании типового устава;
электронная копия протокола учредительного собрания, либо решение единственного участника;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";
электронная копия предварительного согласия антимонопольного органа, в случае если юридическое лицо относится к субъекту рынка, занимающего монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия антимонопольного органа;
Коммандитное товарищество:
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Полное товарищество:
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства"за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Для производственного кооператива:
электронная копия списка членов производственного кооператива с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для потребительского кооператива:
электронная копия устава;
электронная копия учредительного договора;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";
электронная копия списка членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН и места жительства – для граждан, и сведений о месте нахождения, банковских реквизитах и БИН - для юридических лиц.
Для товарищество с дополнительной ответственностью:
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Товарищество с ограниченной ответственностью:
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам малого и среднего предпринимательства.
Для государственного предприятия:
электронная копия устава;
электронная копия решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о создании предприятия;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для государственного учреждения:
электронная копия решения о создании государственного учреждения;
электронная копия положения (устав);
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для жилищно-строительного кооператива и жилищного кооператива:
электронная копия устава;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" электронная копия списка членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии), места жительства и ИИН.
Для кооператива собственников помещений (квартир):
электронная копия протокола учредительного собрания собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума или протокола с листами голосования по итогам письменного опроса;
электронная копия устава;
электронная копия документа, удостоверяющего местонахождение юридического лица*;
электронная копия государственного акта о регистрации или перерегистрации объекта кондоминиума, либо документа, подтверждающий государственную регистрацию объекта кондоминиума со штампом регистрирующего органа;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для коллегии адвокатов:
электронная копия устава, утвержденного учредительным собранием (конференцией) членов коллегии адвокатов;
электронная копия решения уполномоченного органа об утверждении устава;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для нотариальной палаты:
электронная копия устава, утвержденного высшим органом управления нотариальной палаты;
электронная копия решения высшего органа управления об утверждении устава;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для фонда:
электронная копия устава;
электронная копия учредительного договора (при числе учредителей более одного);
электронная копия решения уполномоченного органа об утверждении устава;
электронная копия решения коллегиального органа (попечительского совета) о назначении исполнительного органа;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для объединения:
электронная копия устава, принятого на учредительном съезде (конференции, собрании);
электронная копия протокола учредительного съезда (конференции, собрания), принявшего устав, подписанный председателем и секретарем съезда (конференции, собрания);
электронная копия списка граждан-инициаторов общественного объединения с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), ИИН, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи;
электронная копия документа, подтверждающего место нахождения общественного объединения*;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для объединения собственников имущества регистрация осуществляется посредством интеграции объектов информатизации и государственной базы данных "Юридические лица" в электронном виде.
Для объединений юридических лиц в форме ассоциации (союза), объединений индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, объединений индивидуальных предпринимателей:
электронная копия устава;
электронная копия учредительного договора, подписанный всеми учредителями объединения;
электронная копия решения уполномоченного органа о создании юридического лица;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для палаты аудиторов:
электронная копия устава;
электронная копия решения уполномоченного органа о создании юридического лица;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для палаты оценщиков:
электронная копия устава;
электронная копия решения уполномоченного органа о создании юридического лица;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для палаты юридических консультантов:
электронная копия устава;
электронная копия решения уполномоченного органа о создании юридического лица;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Для адвокатской конторы:
электронная копия устава;
электронная копия решения уполномоченного органа о создании юридического лица;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".

3) қайта ұйымдастыру жолымен құрылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін:
осы Ереженің 1, 2, 3 және 4 – қосымшаларына сәйкес өтініш (бұдан әрі-өтініш) ;
заңды тұлға мүлкі меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның, құрылтайшылардың (қатысушылардың) шешімі, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген органның шешімі немесе Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексінің 231-бабында және Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 45-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларда сот шешімі;
бірігу, қосылу, қайта құру кезінде-өткізу актісі, бөлу, бөліп шығару кезінде-заңды тұлға мүлкінің меншік иесі немесе заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған орган бекіткен қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқорлық туралы ережелер көрсетілген бөлу балансы және заңды тұлғаның уәкілетті органының өткізу актісі мен бөлу балансын бекіту туралы шешімі;
кредиторлардың заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы жазбаша хабарламасын растайтын құжат;
коммерциялық емес ұйымға жататын қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның қызметін тоқтатқаны үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат немесе емлекеттік корпорацияға коммерциялық ұйымға жататын қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның қызметін тоқтатқаны үшін алым төленгенін растайтын құжат.
порталда:
1) шағын кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін құрылтайшы (құрылтайшылар) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк шотын ашумен және қызметкерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандырумен (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметін жеке тұлғалармен еңбек қатынастарына кірмей жүзеге асыратын (жүзеге асыратын) жағдайларды қоспағанда) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама береді.;
орта кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін құрылтайшы (құрылтайшылар) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орта кәсіпкерлік субъектісін мемлекеттік тіркеу және банк шотын ашу туралы және қызметкерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметін жеке тұлғалармен еңбек қатынасына кірмей жүзеге асыратын (жүзеге асыратын) жағдайларды қоспағанда) өтініш береді.
Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді (Саяси партиялар мен діни бірлестіктерді қоспағанда) мемлекеттік тіркеу үшін)
жарғының (ереженің) электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
қоғамдық бірлестіктің орналасқан жерін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі*;
уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі.
Акционерлік қоғам үшін:
өз қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын акционерлік қоғамды қоспағанда, жарғының (ереженің) электрондық көшірмесі;
құрылтай жиналысы хаттамасының электрондық көшірмесі не жалғыз қатысушының шешімі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
заңнамада көзделген жағдайларда монополияға қарсы орган келісімінің электрондық көшірмесі.
Өндірістік кооператив үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН, тұрғылықты жері көрсетілген өндірістік кооператив мүшелері тізімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Тұтыну кооперативі үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
құрылтай шартының электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
азаматтар үшін – олардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН және тұрғылықты жері және заңды тұлғалар үшін - орналасқан жері, банктік деректемелері және БСН туралы мәліметтер көрсетілген осы кооперативтер мүшелері тізімінің электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік кәсіпорын үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның кәсіпорын құру туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Мемлекеттік мекеме үшін:
мемлекеттік мекемені құру туралы шешімнің электрондық көшірмесі;
Ереженің электрондық көшірмесі (жарғы);
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Тұрғын үй-құрылыс кооперативі және тұрғын үй кооперативі үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
осы кооперативтер мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жері және ЖСН көрсетілген тізімінің электрондық көшірмесі.
Үй-жайлар (пәтерлер) иелерінің кооперативі үшін):
кондоминиум объектісіндегі үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің құрылтай жиналысы хаттамасының немесе жазбаша сауалнама қорытындылары бойынша дауыс беру парақтары бар хаттаманың электрондық көшірмесі;
жарғының электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаның орналасқан жерін куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі*;
кондоминиум объектісін тіркеу немесе қайта тіркеу туралы Мемлекеттік актінің не тіркеуші органның мөртабаны бар кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Адвокаттар алқасы үшін:
адвокаттар алқасы мүшелерінің құрылтай жиналысы (конференциясы) бекіткен жарғының электрондық көшірмесі;
жарғыны бекіту туралы уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Нотариаттық палата үшін:
нотариаттық палатаның жоғары басқару органы бекіткен жарғының электрондық көшірмесі;
жарғыны бекіту туралы жоғары басқару органы шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Қор үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
құрылтай шартының электрондық көшірмесі (құрылтайшылар саны біреуден артық болған кезде);
жарғыны бекіту туралы уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі;
алқалы органның (қамқоршылық кеңестің) атқарушы органды тағайындау туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Бірлестік үшін:
құрылтай съезінде (конференцияда, жиналыста) қабылданған жарғының электрондық көшірмесі;
жарғыны қабылдаған құрылтай съезі (конференциясы, жиналысы) хаттамасының съездің (конференцияның, жиналыстың) төрағасы мен хатшысының қолы қойылған электрондық көшірмесі;
тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), ЖСН, тұрғылықты жерін, үй және қызметтік телефондарын, жеке қолын көрсете отырып, қоғамдық бірлестіктің бастамашы азаматтары тізімінің электрондық көшірмесі;
қоғамдық бірлестіктің орналасқан жерін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі*;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Мүліктің меншік иелерін біріктіру мақсатындағы тіркеу ақпараттандыру объектілерін және "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорын электрондық түрде интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
Қауымдастық (одақ) нысанындағы заңды тұлғалар бірлестіктері, дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бірлестіктері, дара кәсіпкерлер бірлестіктері үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
бірлестіктің барлық құрылтайшылары қол қойған құрылтай шартының электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Аудиторлар палатасы үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Бағалаушылар палатасы үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Заң консультанттары палатасы үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;
Адвокаттық кеңсе үшін:
жарғының электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаны құру туралы уәкілетті орган шешімінің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымының төлемі;

2) для учетной регистрации филиалов (представительств):
филиал (представительство) казахстанского юридического лица:
подается заявка об учетной регистрации;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" за учетную регистрацию филиала (представительства) юридических лиц, относящихся к некоммерческим организациям или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию для филиала (представительства) юридических лиц, относящихся к коммерческим организациям.
Для филиалов (представительств) юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также акционерных обществ дополнительно представляются электронная копия положения о филиале (представительстве) на казахском и русском языках, утвержденное юридическим лицом, копии устава (положения) и доверенность юридического лица (за исключением общественных и религиозных объединений), выданная руководителю филиала (представительства).
При создании филиала (представительства) государственным предприятием дополнительно представляется электронная копия документа, подтверждающего согласие Национального Банка либо уполномоченного органа по управлению государственным имуществом (местного исполнительного органа) на создание филиала (представительства);
филиал (представительство) иностранного юридического лица:
уведомление об учетной регистрации;
электронная копия положения о филиале (представительстве), утвержденная органом юридического лица;
электронная копия доверенности, выданная органом юридического лица руководителю филиала или представительства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
электронная копия решения юридического лица о создании филиала (представительства) с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
электронная копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что данный субъект, открывающий филиал (представительство) в Республике Казахстан, является юридическим лицом по законодательству своей страны, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
электронная копия учредительных документов юридического лица с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" за учетную регистрацию филиала (представительства) иностранной некоммерческой организации или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию для филиала (представительства) иностранной коммерческой организации.

2) филиалдарды (өкілдіктерді) есептік тіркеу үшін):
қазақстандық заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі):
есептік тіркеу туралы өтінім беріледі;
коммерциялық емес ұйымдарға жататын заңды тұлғалардың филиалын (өкілдігін) есептік тіркегені үшін "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу немесе коммерциялық ұйымдарға жататын заңды тұлғалардың филиалы (өкілдігі) үшін Мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың, сондай-ақ акционерлік қоғамдардың филиалдары (өкілдіктері) үшін заңды тұлға бекіткен филиал (өкілдік) туралы ереженің қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық көшірмесі, жарғының (ереженің) көшірмелері және филиалдың (өкілдіктің) басшысына берілген заңды тұлғаның (қоғамдық және діни бірлестіктерді қоспағанда) сенімхаты қосымша ұсынылады.
Мемлекеттік кәсіпорын филиалды (өкілдікті) құрған кезде филиалды (өкілдікті) құруға Ұлттық банктің не мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі қосымша ұсынылады;
шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі):
есептік тіркеу туралы хабарлама;
заңды тұлғаның органы бекіткен филиал (өкілдік) туралы ереженің электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаның органы филиалдың немесе өкілдіктің басшысына берген сенімхаттың нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаның филиалды (өкілдікті) құру туралы шешімінің нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар электрондық көшірмесі;
сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің немесе Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) ашатын осы субъектінің өз елінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып саналатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжаттың қазақ және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасы бар электрондық көшірмесі;
заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының қазақ және орыс тілдеріндегі нотариат куәландырған аудармасы бар электрондық көшірмесі;
шетелдік коммерциялық емес ұйымның филиалын (өкілдігін) есептік тіркегені үшін "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу немесе шетелдік коммерциялық ұйымның филиалы (өкілдігі) үшін Мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.

3) для государственной регистрации юридического лица, создаваемого путем реорганизации, подаются:
уведомление;
электронная копия решения собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа, учредителей (участников), решение органа, уполномоченного учредительными документами юридического лица, или решение суда в случаях, предусмотренных статьей 231 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, и пунктом 3 статьи 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года;
при слиянии, присоединении, преобразовании – электронная копия передаточного акта, при разделении, выделении – электронная копия разделительного баланса с указанием положений о правопреемстве по обязательствам реорганизованного юридического лица, утвержденные собственником имущества юридического лица или органом, принявшим решение о реорганизации юридического лица, и решение уполномоченного органа юридического лица об утверждении передаточного акта и разделительного баланса;
электронная копия документа, подтверждающего письменное уведомление кредиторов о реорганизации юридического лица;
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства" за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица, относящегося к некоммерческой организации, или документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица, относящегося к коммерческой организации.
При обращении через портал услугополучателю направляется в "личный кабинет" уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.
Примечание:
*электронными копиями документов, подтверждающими местонахождение юридического лица, являются договор аренды и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством.
В случае, если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.
Учредительные документы юридических лиц, относящихся к коммерческим организациям, за исключением учредительных документов акционерных обществ и государственных предприятий, при государственной регистрации не представляются.
Учредительные документы юридических лиц, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, представляются на казахском и русском языках.
В случаях, предусмотренных Законом при государственной регистрации юридического лица, предметом деятельности которого является оказание финансовых услуг, Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров получает сведения о наличии разрешения уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций посредством электронного уведомления.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пороля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.

3) қайта ұйымдастыру арқылы құрылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшін беріледі:
хабарлама;
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 231-бабында және 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 45-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларда заңды тұлға мүлкінің меншік иесі немесе меншік иесі уәкілеттік берген орган, құрылтайшылар (қатысушылар) шешімінің, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген органның шешімінің немесе соттың шешімінің электрондық көшірмесі;
заңды тұлға мүлкінің меншік иесі немесе заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған орган бекіткен, қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқорлық туралы ережелер көрсетілген бөлу балансының электрондық көшірмесі және заңды тұлғаның уәкілетті органының тапсыру актісі мен бөлу балансын бекіту туралы шешімі бірігу, қосылу, қайта құрылу кезінде – тапсыру актісінің электрондық көшірмесі, бөліну, бөлініп шығу кезінде – қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқорлық туралы;
кредиторлардың заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы жазбаша хабарламасын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
коммерциялық емес ұйымға жататын қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның қызметін тоқтатқаны үшін "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу немесе коммерциялық ұйымға жататын қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның қызметін тоқтатқаны үшін Мемлекеттік корпорацияға төлемді растайтын құжат.шығу кезінде – қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқорлық туралы;
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Ескертпе:
*Заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжаттар жалдау шарты және азаматтық заңнамада көзделген өзге де құжат болып табылады.
Егер үй-жайдың иесі жеке тұлға болып табылған жағдайда, онда заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде үй-жайды беру туралы жеке тұлғаның нотариат куәландырған келісімі ұсынылады.
Акционерлік қоғамдар мен Мемлекеттік кәсіпорындардың құрылтай құжаттарын қоспағанда, коммерциялық ұйымдарға жататын заңды тұлғалардың құрылтай құжаттары мемлекеттік тіркеу кезінде ұсынылмайды.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалардың құрылтай құжаттары қазақ және орыс тілдерінде ұсынылады.
Қызметінің нысанасы қаржылық қызметтер көрсету болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу кезінде заңда көзделген жағдайларда бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімі Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның рұқсатының болуы туралы мәліметтерді электрондық хабарлама арқылы алады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану, қабілетін толық немесе ішінара жоғалту мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777. Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

дополнить Приложением 13-1 и изложить в следующей редакции, согласно приложению к настоящему Приказу;
в правилах оказания государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств":
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных информационных системах, после чего возвращает его услугополучателю.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении услугополучателем удостоверения личности либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации) (либо его представителя, действующего на основании документа, выданного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в котором указываются соответствующие полномочия представителя).";
в приложении 5 пункты 8 и 10 изложить в новой редакции:
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) в Государственную корпорацию:
заявление по форме, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к Правилам (далее – заявление).
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
Юридическое лицо, в доле которого участвует государство, представляет заявление с отметкой реестродержателя;
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица, за исключением подачи электронного заявления. В случае, если юридическое лицо является субъектом частного предпринимательства, то скрепление документов печатью не требуется;
два экземпляра учредительных документов с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (представительства);
нотариально удостоверенный устав (положение) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
подлинники прежних учредительных документов юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, за исключением акционерных обществ, положений о филиалах (представительствах);
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося некоммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства);
документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося коммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства).
Филиалы и представительства подлежат перерегистрации в случае изменения наименования.

Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 13-1-қосымшамен толықтырылсын және мындай редакцияда жазылсын;
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету ережесінде:
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда) мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке куәлігін немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) (не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжаттың негізінде әрекет ететін оның өкілі, онда өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетіледі) көрсеткен кезде жүзеге асырылады.";
5-қосымшаның 8 және 10-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын;
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы Қағиданың 1,2,3 және 4 – қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі-өтініш).
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Үлесінде мемлекет қатысатын заңды тұлға тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады;
электрондық өтініш беруді қоспағанда, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін, заңды тұлғаның мөрімен бекітілген мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме. Егер заңды тұлға жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, құжаттарды мөрмен бекіту талап етілмейді;
өзгерістер мен толықтырулар енгізілген құрылтай құжаттарының екі данасы не жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні);
енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен нотариалды куәландырылған жарғы (ереже) не акционерлік қоғамның жарғысына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні, филиал (өкілдік) туралы ереже);
акционерлік қоғамдарды қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның бұрынғы құрылтай құжаттарының, филиалдар (өкілдіктер) туралы ережелердің түпнұсқалары);
коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын құжат);
коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркегені немесе оның филиалын (өкілдігін) есептік қайта тіркегені үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленгенін растайтын құжат.
Филиалдар мен өкілдіктер атауы өзгерген жағдайда қайта тіркелуге жатады.

2) на портале:
для государственной перерегистрации юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, учредителем (учредителями):
электронное заявление;
при уменьшении размера уставного капитала и оповещении в печатных изданиях электронная копия вырезки о публикации;
электронная копия квитанции /платежного поручения в случае, если услугополучатель не выбрал способ оплаты государственного сбора за оказание услуги посредством ПШЭП;
при изменении места нахождения:
в случае права собственности на объект недвижимости: электронное подтверждение от Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ГБД РН) о зарегистрированном на бизнес-идентификационный номер услугополучателя праве собственности на первичный или вторичный объект недвижимости, расположенный по адресу, указанному услугополучателем, подписанное ЭЦП ГБД РН;
в случае аренды помещения у юридического лица: электронная копия договора аренды. В случае аренды помещения у физического лица: электронная копия нотариально засвидетельствованного согласия физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица;
в случае субаренды помещения: электронная копии аренды и субаренды;
при включении в состав участников нерезидента Республики Казахстан электронная копия легализованной выписки из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
при включении в состав участников иностранного лица электронную копию паспорта или другого документа, удостоверяющий личность учредителя - иностранца, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках, если руководитель, введенный новый участник/учредитель является иностранным лицом;
при изменении состава участников акционерным обществом или хозяйствующим товариществом, у которого ведение реестра участников осуществляется центральным депозитарием, электронную копию реестра участников, заверенную печатью регистратора.
Электронное заявление подписывается ЭЦП услугополучателя. В случае, если уполномоченное лицо услугополучателя не является его руководителем, то заявление согласовывается с руководителем. Для юридического лица, за исключением хозяйственных товариществ, акционерных обществ и производственных кооперативов электронное, заявление должно быть согласовано на ПЭП с его участниками. Для филиала (представительства) – руководителем его юридического лица.
Для государственной перерегистрации хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества производится профессиональным участником рынка ценных бумаг, осуществляющим деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, представляется электронная копия договора отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее часть в соответствии с законами Республики Казахстан и учредительными документами.
Электронная копия договора отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее часть, стороной которого является физическое лицо, подлежит нотариальному удостоверению.
для юридического лица, в доле которого участвует государство, представляется электронная копия заявления с отметкой реестродержателя;
электронная копия решения либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), электронная копия нотариально удостоверенного устава (положение) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
оплата регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства";
или электронный документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию за государственную перерегистрацию юридического лица, являющегося коммерческой организацией, или учетную перерегистрацию его филиала (представительства).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Государственная перерегистрация общественных и религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, в том числе политических партий, учетная перерегистрация филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, производится Министерством юстиции Республики Казахстан не позднее 5 рабочих дней, следующих за днем подачи заявления с приложением необходимых документов, по месту нахождения услугополучателя
в правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)":
пункт 23 изложить в новой редакции:

2) порталда:
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу үшін):
электрондық өтініш;
жарғылық капиталдың мөлшері азайған кезде және баспа басылымдарында жарияланғаны туралы үзіндінің сканерленген көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушы ЭҮТШ арқылы қызмет көрсеткені үшін мемлекеттік алым төлеу тәсілін таңдамаған жағдайда, түбіртектің /төлем тапсырмасының сканерленген көшірмесі;
орналасқан жері өзгерген кезде:
жылжымайтын мүлік объектісіне меншік құқығы болған жағдайда: жылжымайтын "мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорынан (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының бизнес-сәйкестендіру нөміріне тіркелген көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мекенжай бойынша орналасқан жылжымайтын мүліктің бастапқы немесе қайталама объектісіне меншік құқығы туралы, ЖМТ МДҚ ЭЦҚ қойылған электрондық растау;
заңды тұлғадан үй-жайды жалға алған жағдайда: жалға алу шартының сканерленген көшірмесі. Үй-жайды жеке тұлғадан жалға алған жағдайда: заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде үй-жайды беру туралы жеке тұлғаның нотариалды куәландырылған келісімінің сканерленген көшірмесі;
үй-жайды қосалқы жалға алған жағдайда: жалға алудың және қосалқы жалға алудың сканерленген көшірмелері;
Қазақстан Республикасының резиденті емес қатысушылардың құрамына сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірмені немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты енгізген кезде, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге;
шетелдік тұлға қатысушыларының құрамына енгізілген кезде, егер басшы енгізілген жаңа қатысушы/құрылтайшы шетелдік тұлға болып табылса, қазақ және орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы бар шетелдік құрылтайшы паспортының сканерленген көшірмесі немесе жеке басын куәландыратын басқа құжат;
қатысушылардың тізілімін жүргізуді орталық депозитарий жүзеге асыратын акционерлік қоғам немесе шаруашылық жүргізуші серіктестік қатысушылардың құрамын өзгерткен кезде тіркеушінің мөрімен расталған қатысушылар тізілімінің сканерленген көшірмесі.
Электрондық өтінішке көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қол қойылады. Егер көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасы оның басшысы болып табылмаса, онда өтініш басшымен келісіледі. Шаруашылық серіктестіктерді, Акционерлік қоғамдар мен өндірістік кооперативтерді қоспағанда, заңды тұлға үшін электрондық өтініш ЭҮП-да оның қатысушыларымен келісілуі тиіс. Филиал (өкілдік) үшін-оның заңды тұлғасының басшысымен.
Шаруашылық серiктестiгіне қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бағалы қағаздар нарығының кәсiби қатысушысы жүргізетін шаруашылық серiктестiктерін қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеруі негізі бойынша шаруашылық серiктестiктерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн шаруашылық серiктестiгінің шығып қалатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иелiктен шығару (басқаға беру) шарты Қазақстан Республикасының заңдарына және құрылтай құжаттарға сәйкес ұсынылады.
Тарапы жеке тұлға болып табылатын шаруашылық серiктестiгінің шығып қалатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (басқаға беру) шартын нотариат куәландыруға тиіс.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану, қабілетін толық немесе ішінара жоғалту мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414, 8-800-080-777. Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777.
Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық және діни бірлестіктерді, оның ішінде саяси партияларды мемлекеттік тіркеуді, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді көрсетілетін қызметті берушінің орналасқан жері бойынша қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі жүргізеді.
"Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету ережесінде:
23-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"23. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) (в случае обращения через Государственную корпорацию) услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных информационных системах, после чего возвращает его услугополучателю.";
пункт 28 изложить в новой редакции:
"28. В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении услугополучателем удостоверения личности либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации) (либо его представителя, действующего на основании документа, выданного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя).";
в приложении 3 пункт 4 изложить в новой редакции:
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
в приложении 3 пункт 8 изложить в новой редакции:
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление по форме, согласно приложениям 1 и 2 настоящим правилам
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
2) решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
3) два экземпляра учредительных документов с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, филиала (представительства), скрепленные печатью юридического лица;
4) нотариально удостоверенный устав (положение) с внесенными изменениями и дополнениями либо текст внесенных изменений и дополнений в устав акционерного общества, положение о филиале (представительстве);
5) подлинники прежних учредительных документов юридического лица, положения о филиале (представительстве), за исключением акционерных обществ;
6) документ, подтверждающий фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
Документами, подтверждающими местонахождение юридического лица, являются нотариально засвидетельствованные копии договора аренды и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством.
В случае, если владельцем помещения является само юридическое лицо, то предоставление документа, подтверждающего местонахождение не требуется.
В случае, если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.

"23. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда) мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін оны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.";
28-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"28. Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке куәлігін немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) (не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжаттың негізінде әрекет ететін оның өкілі, онда өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетіледі) көрсеткен кезде жүзеге асырылады.";
3-қосымшаның 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
3-қосымшаның 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Қағиданың 1 және 2 – қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтініш ;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
2) заңды тұлғаның мөрімен (ол болған кезде) бекемделген, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
3) заңды тұлғаның мөрімен бекемделген, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) енгізілген өзгерістер мен толықтырулар бар құрылтай құжаттарының екі данасы не құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні;
4) енгізілген өзгерістер мен толықтырулар бар, нотариат куәландырған жарғы (ереже) не акционерлік қоғамның жарғысына, филиалдың (өкілдіктің) ережесіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың мәтіні;
5) акционерлік қоғамдарды қоспағанда, заңды тұлғаның бұрынғы құрылтай құжаттарының, филиал (өкілдік) туралы ереженің төлнұсқалары;
6) нақты орналасқан жерін (орналасқан жерін аңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжаттар болып, нотариалды куәландырылған жалға алу шарты және азаматтық заңнамамен көзделген басқа да құжат табылады.
Егер де ғимараттың иесі өзі заңды тұлға болған жағдайда, орналасқан жерін растайтын құжаттар талап етілмейді.
Егер де ғимараттың иесі жеке тұлға болған жағдайда, жеке тұлғаның ғимаратты заңды тұлғаға орналасу жері ретінде бергені туралы нотариалды куәландырылған келісімі қажет.

7) к извещению: решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, а также текст внесенных изменений текст внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, скрепленные печатью юридического лица (при ее наличии);
для юридического лица, относящегося к субъекту частного предпринимательства, за исключением акционерного общества, их филиалов (представительств) документ, подтверждающий фактическое место нахождения).
Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в двух экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан).
На портале:
1) заявление по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия устава (положения) в новой редакции, приложения к уставу (положению);
3) электронная копия документа, подтверждающего фактическое место нахождения (в случае изменения места нахождения).
В случае изменения местонахождения, заявление на государственную регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы подается в течение месяца с момента принятия решения уполномоченного органа.
в приложении 3 пункт 10 изложить в новой редакции:
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пороля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
в правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства":
пункт 15 изложить в новой редакции:

7) хабарламаға: заңды тұлға мөрімен (ол болған кезде) бекітілген, құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме, сондай-ақ құрылтай құжаттарына енгізілген өзгірістер мен толықтырулардың мәтіні;
акционерлік қоғамды, оның филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісіне жататын заңды тұлға үшін нақты орналасқан жерін растайтын құжат.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары тігілген және нөмірленген түрінде, үш данада ұсынылады.
Порталда:
1) осы Қағиданың сәйкес 1 және 2- қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жаңа редакциядағы жарғының (ереженің), жарғыға (ережеге) қосымшасының электрондық қөшермесі;
3) нақты орналасқан жері (орналасқан жері өзгерген жағдайда) расталған құжаттың электрондық көшірмесі.
Орналасу жері өзгеретін жағдайда, өкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап бір айдың ішінде құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер мен қосымшаларды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш беріледі.
3-қосымшаның 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын;
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану, қабілетін толық немесе ішінара жоғалту мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету ережесінде:
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"15. В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении услугополучателем удостоверения личности либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) (либо его представителя, действующего на основании документа, выданного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя).";
в приложении 2 пункт 4 изложить в новой редакции:
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
в приложении 2 пункт 8 изложить в новой редакции
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1 в Государственную корпорацию:
1) заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
Юридическое лицо, в доле которого участвует государство, представляет заявление с отметкой реестродержателя.
2) решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица. В случае, если юридическое лицо является субъектом частного предпринимательства, скрепление документов печатью не требуется;
3) документ, подтверждающий публикацию в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
4) документ об уничтожении печати юридического лица (при ее наличии);
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, являющегося некоммерческой организацией;
6) документ, подтверждающий уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, являющегося коммерческой организацией, за исключением юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства.
Заявление о государственной регистрации ликвидации юридического лица представляется в регистрирующий орган не ранее чем по истечении двух месяцев со дня опубликования информации о ликвидации юридического лица.
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации юридического лица, осуществляется на основании такого решения, вступившего в законную силу.
Для государственной регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс, покупателем представляются:

"15. Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке куәлігін немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) (не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжаттың негізінде әрекет ететін оның өкілі, онда өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетіледі) көрсеткен кезде жүзеге асырылады.";
2-қосымшаның 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
2-қосымшаның 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1 Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) қызметінің тоқтатылуын тіркеу туралы өтініш;
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Үлесіне мемлекет қатысатын заңды тұлға тізілім ұстаушының белгісі бар өтінішті ұсынады. заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлғаның мөрімен бекітілген құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға органының шешімі. Егер заңды тұлға Жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, құжаттарды мөрмен бекіту талап етілмейді.
2) заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлғаның мөрімен бекітілген құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға органының шешімі. Егер заңды тұлға Жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, құжаттарды мөрмен бекіту талап етілмейді;
3) Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында заңды тұлғаны тарату, кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі мен мерзімдері туралы ақпараттың жарияланғанын растайтын құжат;
4) заңды тұлғаның мөрін (бар болса) жою туралы құжат.
5) төленгенін растайтын құжат; тіркеу алымының бюджетке қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін заңды тұлға болып табылатын коммерциялық емес ұйым;
6) шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленгенін растайтын құжат.
Заңды тұлғаның таратылуын мемлекеттік тіркеу туралы өтініш заңды тұлғаның таратылуы туралы ақпарат жарияланған күннен бастап екі ай өткеннен кейін тіркеуші органға ұсынылады.
Өзіне қатысты сот заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату туралы шешім шығарған заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу заңды күшіне енген осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорынның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін сатып алушы мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление о государственной регистрации по форме, согласно приложению 1 к настоящим правилам;
2) решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;
3) копия договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
4) копия передаточного акта государственного предприятия;
5) документ, подтверждающий уплату за государственную регистрацию юридического лица или учетную регистрацию филиала (представительства).
Регистрирующий орган, получив решение о ликвидации юридического лица, проверяет соблюдение порядка ликвидации, установленного законодательными актами Республики Казахстан, вносит сведения о ликвидации юридического лица в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров.
Органы государственных доходов на основании сведений Национального реестра бизнес-идентификационных номеров представляют сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, по прекращающему деятельность юридическому лицу либо отказывают в представлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким юридическим лицом обязательств в порядке, определенном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан".
Если в процессе проверки не выявлены нарушения порядка ликвидации, регистрирующий орган в течение пяти рабочих дней, следующих за днем подачи заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица с приложением необходимых документов, регистрирует прекращение деятельности юридического лица. Государственная регистрация прекращения деятельности субъекта естественной монополии осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий.
При выявлении нарушений порядка ликвидации юридического лица, а также в случаях наличия не снятых с учетной регистрации филиалов (представительств) ликвидируемого юридического лица, задолженности, учет по которой ведется в органах государственных доходов, либо отказа органов государственных доходов в представлении указанных сведений о задолженности, неисполнения таким юридическим лицом обязательств в порядке, определенном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", регистрирующий орган выносит решение об отказе в государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица.
Филиал (представительство) подлежит снятию с учетной регистрации на основании:

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің (Жергілікті атқарушы органның) шешімі;
3) мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесі;
4) мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актісінің көшірмесі;
5) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркегені үшін төленгенін растайтын құжат.
Тіркеуші орган заңды тұлғаны тарату туралы шешімді алғаннан кейін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тарату тәртібінің сақталуын тексереді, заңды тұлғаны тарату туралы мәліметтерді бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізеді.
Мемлекеттік кіріс органдары бизнес-сәйкестендіру нөмірлері Ұлттық тізілімінің мәліметтері негізінде қызметін тоқтататын заңды тұлға бойынша Мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді табыс етеді не мұндай заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайда берешек туралы аталған мәліметтерді беруден бас тартады, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Егер тексеру процесінде тарату тәртібінің бұзылуы анықталмаса, тіркеуші орган қажетті құжаттарды қоса бере отырып, заңды тұлғаны таратуды мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілген күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын тіркейді. Табиғи монополия субъектісі қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуді тіркеуші орган Табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның алдын ала келісімімен жүзеге асырады.
Заңды тұлғаны тарату тәртібінің бұзылуы анықталған кезде, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері), есепке алу Мемлекеттік кіріс органдарында жүргізілетін берешегі болған не мемлекеттік кіріс органдары берешек туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартқан, осындай заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайларда, сондай-ақ таратылатын заңды тұлғаның есептік тіркеуден алынбаған филиалдары (өкілдіктері) мемлекеттік кіріс органдарында есепке алынады, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған жағдайларда тіркеуші орган заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Филиал (өкілдік) келесілердің негізінде есептік тіркеуден шығарылуы тиіс:

1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) положения о филиале (представительстве), за исключением акционерных обществ;
3) документа, подтверждающего уплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, являющегося некоммерческой организацией;
4) документ, подтверждающего уплату в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" за снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, являющегося коммерческой организацией.
Органы государственных доходов на основании сведений Национального реестра бизнес-идентификационных номеров представляют сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, по прекращающему деятельность филиалу (представительству) иностранного юридического лица либо отказывают в представлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким филиалом (представительством) иностранного юридического лица обязательств в порядке, определенном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан".
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства, осуществляется на основании вступившего в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации юридического лица, осуществляется на основании такого решения, вступившего в законную силу.
При выявлении нарушений порядка прекращения деятельности филиала (представительства) юридического лица, установленного законами Республики Казахстан, а также в случаях наличия задолженности, учет по которой ведется в органах государственных доходов, у филиала (представительства) иностранного юридического лица либо отказа органов государственных доходов в представлении указанных сведений о задолженности в случае неисполнения таким филиалом (представительством) иностранного юридического лица обязательств в порядке, определенном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", регистрирующий орган выносит решение об отказе в снятии с учетной регистрации филиала (представительства).

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) акционерлік қоғамдарды қоспағанда, филиал (өкілдік) туралы ереже;
3) коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын құжат;
4) коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығарғаны үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына төлегенін растайтын құжат.
Мемлекеттік кіріс органдары бизнес-сәйкестендіру нөмірлері Ұлттық тізілімінің мәліметтері негізінде қызметін тоқтататын шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бойынша Мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді ұсынады не шетелдік заңды тұлғаның мұндай филиалы (өкілдігі) қызметін тоқтататын шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) қызметін тоқтататын филиалы (өкілдігі) бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайда берешегі туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартады, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Сот борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім шығарған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару банкроттық рәсімін аяқтау туралы заңды күшіне енген сот ұйғарымының негізінде жүзеге асырылады.
Сот заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату туралы шешім шығарған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару заңды күшіне енген осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) қызметін тоқтату тәртібінің бұзылуы анықталған кезде, сондай-ақ мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешегі болған не шетелдік заңды тұлғаның мұндай филиалы (өкілдігі) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді орындамаған жағдайда Мемлекеттік кіріс органдары берешек туралы көрсетілген мәліметтерді беруден бас тартқан жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңды тұлға филиалының (өкілдігінің) қызметін тоқтату тәртібін бұзушылықтар анықталған, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған тәртіппен тіркеуші орган филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден шығарудан бас тарту туралы шешім шығарады.

2. На портале:
для государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала и представительства подается заявление о прекращении деятельности юридического лица, филиала или представительства посредством заполнения в форме электронного документа с приложением электронных копий документов предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта и оплатой регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
в приложении 2 пункт 10 изложить в новой редакции:
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником.
Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пороля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 июля 2021 года № 657

2. Порталда:
заңды тұлғаның, филиалдың және өкілдіктің қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу үшін осы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, электрондық құжат нысанында толтыру және "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлеу арқылы заңды тұлғаның, филиалдың немесе өкілдіктің қызметін тоқтату туралы өтініш беріледі.
2-қосымшаның 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын;
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану, қабілетін толық немесе ішінара жоғалту мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметтерді ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 29 шілдедегі
№ 657 Бұйрығына
қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, олардың филиалдары
мен өкілдіктерін есептік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
ережеге

Приложение 13-1 к
Правилам государственной
услуги "Государственная
регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их
филиалов и представительств"
Список членов инициативной группы
__________________________________________
наименование политической партии
__________________________________________
область, города Нур-Султан, Алматы и Шымкент
№ п/п
Фамилия, имя отчество (при его наличии)
Месяц и год рождения
ИИН
Номер документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Адрес место жительства
1
2
3
4
5
6
__________________________________________________________________________
фамилия, имя и подпись лица, ответственного за составление списка (каждый лист
списка скрепляется подписью лица, ответственного за составление списка)

13-1-қосымша
Нысан
Мүшелердің тізімі _____________________________________________________ саяси партияның атауы ______________________________________________________ Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қаласы, облыс
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)
Туылған жылы мен айы
ЖСН
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын анықтайтын құжаттың нөмірі
Тұрғылықты мекен-жайы
1
2
3
4
5
6
____________________________________________________________________________
Тізімді жасауға жауапты тұлғаның тегі, аты және қолы (тізімнің әр беті тізімді жасауға жауапты тұлғаның қолымен бекітіледі)