Об утверждении Правил отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы гражданской защиты
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 384. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2021 года № 23932. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 33.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 18.08.2022 № 33 (вводится в действие с 11.09.2022).
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы гражданской защиты.
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
Утверждены приказом
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 9 августа 2021 года № 384
Правила отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы гражданской защиты
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы гражданской защиты (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы гражданской защиты (далее – кандидат).

Азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 9 тамыздағы № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 тамызда № 23932 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2022 жылғы 18 тамыздағы № 33 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 18.08.2022 № 33 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 9 тамыздағы
№ 384 бұйрығымен бекітілген
Азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7 – бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды (бұдан әрі – кандидат) іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру тәртібін айқындайды.

2. Действие настоящих Правил распространяются в отношении кандидатов, претендующих на должности (специальности) органов гражданской защиты (далее – ОГЗ), которым присваиваются специальные звания "гражданской защиты".
3. Отбор и осуществление предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в ОГЗ (далее – отбор и предварительное изучение) – это комплекс мероприятий, осуществляемый кадровыми подразделениями ОГЗ по предварительному изучению и проверке кандидатов, на предмет соответствия предъявляемым квалификационным требованиям к должности, на которую предполагается использовать кандидата, установлению наличия (или отсутствия) компрометирующих сведений в биографии кандидата, а также личностных и профессиональных качеств, необходимых для эффективного выполнения служебных обязанностей.
Квалификационные требования к категориям должностей ОГЗ определяются в соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона.
4. В настоящих Правилах под компрометирующими сведениями понимаются сведения, предусмотренные подпунктами 1), 5), 6), 6-1), 7), 8) и 9) пункта 2 статьи 6 Закона.
5. Отбор и предварительное изучение осуществляется до процедур отбора на первоначальную профессиональную подготовку для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу и конкурсного отбора, предусмотренных статьей 7 Закона, а также приема на обучение в организацию образования Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - МЧС).
6. Основной целью отбора и предварительного изучения является обеспечение своевременного замещения вакантных должностей (курсантов) ОГЗ.
7. Результатом отбора и предварительного изучения является зачисление кандидата в ведомственный банк данных кандидатов на службу (учебу) в ОГЗ или отказ от зачисления кандидата в ведомственный банк данных кандидатов на службу (учебу) в ОГЗ.
Глава 2. Порядок отбора и предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы гражданской защиты
8. Информация о вакантных должностях (о приеме на обучение) в ОГЗ размещается на интернет-ресурсах ОГЗ.
9. Кандидат для отбора и предварительного изучения подает письменное заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам:
1) на должности МЧС – на имя Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
2) на должности территориальных органов и государственных учреждений, находящихся в ведении МЧС – на имя уполномоченного руководителя ОГЗ;
3) на учебу – на имя начальника организации образования МЧС.
10. После приема заявления в течении пяти рабочих дней кандидат проходит собеседование у руководителя соответствующего подразделения ОГЗ, в котором предполагается использовать кандидата.
В процессе собеседования выясняются мотивы поступления кандидата на службу (учебу) в ОГЗ, кандидат ознакамливается с существующими ограничениями по службе, характером будущей деятельности, возможным привлечением его к службе во внеурочное время, выходные и праздничные дни, а также льготами и преимуществами при прохождении службы в ОГЗ.
Руководитель соответствующего подразделения по итогам изучения и собеседования в течении одного рабочего дня заполняет первый раздел заключения отбора и предварительного изучения (далее - заключение) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и направляет в кадровую службу ОГЗ для дальнейшего изучения.

2. Осы Қағидалардың күші "азаматтық қорғау" арнаулы атағы берілетін азаматтық қорғау органдары (бұдан әрі - АҚО) лауазымдарына (мамандығына) үміткер кандидаттарға қатысты қолданылады.
3. Азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру (бұдан әрі – іріктеу мен алдын ала зерделеу) – бұл кандидатты тағайындауға болжанып отырған лауазымға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан, кандидаттың өмірбаяндарында нұқсан келтіретін мәліметтердің, сондай-ақ қызметтік міндеттерін тиімді орындау үшін қажетті жеке және кәсіби қасиеттердің болуын (не болмауын) анықтау бойынша АҚО-ның кадр бөлімшелері жүзеге асырылатын іс-шаралар кешені.
АҚО-ның лауазымдары санаттарына қойылатын біліктілік талаптары Заңның 29-бабының 3-тармағына сәйкес анықталады.
4. Осы Қағидаларда нұқсан келтіретін мәліметтер деп Заңның 6-бабы 2-тармағының 1), 5), 6), 6-1), 7), 8) и 9) тармақшаларында көзделген мәліметтер түсініледі.
5. Іріктеу мен алдын ала зерделеу Заңның 7 - бабында көзделген құқық қорғау қызметіне алғаш рет кіретін адамдар үшін бастапқы кәсіби даярлыққа іріктеу және конкурстық іріктеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі - ТЖМ) білім беру ұйымына оқуға қабылдау рәсімдеріне дейін жүзеге асырылады.
6. Іріктеу мен алдын ала зерделеудің негізгі мақсаты АҚО-ның бос лауазымдарын (курсанттарын) уақтылы орналастыру болып табылады.
7. Іріктеу мен алдын ала зерделеудің нәтижесі кандидатты АҚО-ға қызметке (оқуға) кандидаттардың ведомстволық деректер банкіне енгізу немесе кандидатты АҚО-ға қызметке (оқуға) кандидаттардың ведомстволық деректер банкіне енгізуден бас тарту болып табылады.
2-тарау. Азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу мен алдын ала зерделеу тәртібі
8. АҚО-дағы бос лауазымдар (оқуға қабылдау туралы) туралы ақпарат АҚО-ның интернет-ресурстарында жарияланады.
9. Кандидат іріктеу мен алдын ала зерделеу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) ТЖМ лауазымдарына – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің атына;
2) ТЖМ қарамағындағы аумақтық органдар мен мемлекеттік мекемелер лауазымдарына – АҚО-ның уәкілетті басшының атына;
3) оқуға – ТЖМ білім беру ұйымы бастығының атына жазбаша өтініш береді.
10. Өтініш қабылданғаннан соң кандидат бес жұмыс күні ішінде кандидатты пайдалану болжанатын АҚО-ның тиісті бөлімшесінің басшысында әңгімелесуден өтеді.
Әңгімелесу барысында кандидаттың АҚО-ға қызметке (оқуға) түсу себептері анықталады, кандидат қызмет бойынша шектеулермен, болашақ қызметінің сипатымен, оны қызметтен тыс уақытта, демалыс және мереке күндері қызметке тарту мүмкіндіктерімен, сондай-ақ АҚО-да қызмет өткеру кезіндегі жеңілдіктер мен басымдықтармен таныстырылады.
Тиісті бөлімшенің басшысы зерделеу және әңгімелесу қорытындылары бойынша бір жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша іріктеу мен алдын ала зерделеу қорытындысының (бұдан әрі - қорытынды) бірінші бөлімін толтырады және әрі қарай зерделеу үшін АҚО-ның кадр қызметіне жолдайды.

11. В течении трех рабочих дней после собеседования кандидат представляет в кадровую службу ОГЗ следующие документы:
1) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места проживания и контактных телефонов) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
3) копии документов об образовании (диплом (аттестат) и приложение);
4) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с Законом "О воинской службе и статусе военнослужащих";
5) фотографию размером 3*4 (4 штуки);
6) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность (при наличии);
7) выписку из приказа об увольнении (при наличии), выписку из приказа о присвоении специального звания (воинского звания) или об установлении квалификационных классов (для лиц, ранее проходивших службу в других правоохранительных органах и специальных государственных органах), вложенные в скоросшиватель, с указанием перечня прилагаемых документов.
12. При приеме копий документов, предусмотренных подпунктами 2), 3), 4) и 6) пункта 11 настоящих Правил для сверки обозреваются их оригиналы или принимаются нотариально засвидетельствованные копии.
Для изучения материалов кандидатов из числа бывших сотрудников правоохранительных или специальных государственных органов, военнослужащих дополнительно запрашиваются архивные личные дела указанных лиц.
13. Сотрудником кадровой службы в течение десяти рабочих дней со дня получения документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, изучается соответствие имеющегося образования, соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к должности, на которую предполагается использовать кандидата, семейное положение и трудовая деятельность кандидата.
При изучении материалов кандидатов из числа бывших сотрудников правоохранительных или специальных государственных органов, военнослужащих изучаются характеризующие данные по материалам архивного личного дела, трудовая деятельность кандидатов после увольнения со службы, наличие подтверждающих документов. Одновременно запрашиваются сведения о наличии компрометирующих сведений в отношении кандидата из подразделения собственной безопасности или аналогичных подразделений других правоохранительных или специальных государственных органов, вооруженных сил, других войск и воинских формирований, где ранее проходил службу кандидат.
Одновременно на этом же этапе сотрудник кадровой службы осуществляет проверку кандидата по информационному сервису Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.

11. Әңгімелесуден кейін үш жұмыс күні ішінде кандидат АҚО-ның кадр қызметіне келесі құжаттарды тапсырады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған кадрларды есепке алу жөніндегі жеке іс парағы (нақты тұратын жерінің мекенжайын және байланыс телефондарын көрсете отырып);
2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) білімі туралы құжаттардың көшірмелері (диплом (аттестат) және қосымша);
4) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі мамандандырылған ұйымдарында әскери қызмет өткергенін немесе әскери даярлықтан өткенін, сондай-ақ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мерзімді әскери қызметке шақырудан босатылғанын немесе кейінге қалдырылғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
5) өлшемі 3*4 фотосурет (4 дана);
6) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (бар болса);
7) қоса берілетін құжаттардың тізбесін көрсете отырып, құжат тігетін папкаға салынған жұмыстан босату туралы бұйрықтан үзінді көшірмесі (бар болса), арнаулы атақ (әскери атақ) беру туралы немесе біліктілік сыныптарын белгілеу туралы бұйрықтан үзінді (басқа құқық қорғау органдарында және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген адамдар үшін).
12. Осы Қағидалардың 11-тармағының 2), 3), 4) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттардың көшірмелерін қабылдаған кезде салыстырып тексеру үшін олардың түпнұсқалары қаралады немесе нотариалды куәландырылған көшірмелер қабылданады.
Құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдардың бұрынғы қызметкерлері, әскери қызметшілері қатарындағы кандидаттардың материалдарын зерделеу үшін аталған адамдардың архивтік жеке істері қосымша сұратылады.
13. Осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Кадр қызметінің қызметкері кандидаттың қолда бар білімінің сәйкестігін, пайдалануға болжанып отырған лауазымға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін, кандидаттың отбасылық жағдайын және еңбек қызметін зерделейді.
Құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдардың бұрынғы қызметкерлері, әскери қызметшілері қатарындағы кандидаттардың материалдарын зерделеу кезінде архивтік жеке ісінің материалдары, қызметтен шығарылғаннан кейінгі кандидаттардың еңбек қызметі бойынша сипаттайтын деректері, растайтын құжаттардың бар-жоғы зерделенеді. Бір мезгілде өзіндік қауіпсіздік бөлімшесінен немесе басқа құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың кандидат бұрын қызмет еткен ұқсас бөлімшелерінен кандидатқа қатысты нұқсан келтіретін материалдардың болуы туралы мәліметтер сұратылады.
Бір уақытта осы кезеңде де кадр қызметінің қызметкері кандидатты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисі бойынша тексеруді жүзеге асырады.

14. После окончания проверок, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил, сотрудником кадровой службы вносятся результаты изучения во второй раздел заключения.
15. По результатам предварительного изучения кандидата и по итогам собеседования его с руководителем соответствующего подразделения кадровой службой выносится заключение с соответствующими выводами.
16. Заключение подписывается сотрудником и начальником кадровой службы, руководителем соответствующего подразделения, а также в течении трех рабочих дней утверждается лицами, предусмотренными пунктом 9 настоящих Правил.
17. При внесении положительного заключения, данные кандидата вносятся в ведомственный банк данных кандидатов на службу (учебу) в ОГЗ.
18. Срок нахождения кандидата в ведомственном банке данных кандидатов на службу (учебу) в ОГЗ составляет шесть месяцев со дня зачисления.
19. Основаниями для внесения отрицательного заключения являются:
1) несоответствие предъявляемым квалификационным требованиям к должности, на которую предполагается использовать кандидата;
2) несоответствие кандидата условиям поступления на правоохранительную службу, предусмотренным пунктом 2 статьи 6 Закона.
При этом, отрицательное заключение не является препятствием для участия кандидата в отборе на первоначальную профессиональную подготовку для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу и конкурсный отбор, а также поступления на учебу в организацию образования МЧС.
20. В случае несогласия с заключением, кандидат обжалует его в установленном статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
отбора и осуществления
предварительного изучения
кандидатов, принимаемых на
службу (учебу) в органы
гражданской защиты
Форма
Министру по чрезвычайным
ситуациям
Республики Казахстан/
уполномоченному руководителю
органов гражданской защиты/
начальнику организации образования
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от ______________________
(фамилия, имя,
отчество (при его наличии))
Заявление
Прошу допустить меня на отбор и предварительное изучение на службу (учебу) в органы гражданской защиты.
С условиями и порядком проведения отбора и предварительного изучения на службу (учебу) в органы гражданской защиты ознакомлен (ознакомлена).
Подтверждаю подлинность представленных документов.
Перечень документов:
1)___________________________;
2)___________________________;
Даю согласие использовать мои персональные данные для достижения цели отбора и предварительного изучения.
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
подпись, дата.
Контактные данные (номер телефона,
домашний адрес проживания).
Приложение 2 к Правилам
отбора и осуществления
предварительного изучения
кандидатов, принимаемых на
службу (учебу) в органы
гражданской защиты
Форма
"Утверждаю"
____________________________
(Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан/
уполномоченный руководитель
органов гражданской защиты
/начальник организации образования
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан)
(дата, подпись)
Заключение отбора и предварительного изучения
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата в родительном падеже)

14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген тексерістер аяқталған соң кадр қызметінің қызметкері зерделеу нәтижелерін қорытындының екінші бөліміне енгізеді.
15. Кандидатты алдын ала зерделеу нәтижелері бойынша және тиісті бөлімшенің басшысымен оның әңгімелесу қорытындылары бойынша кадр қызметі тиісті нәтижелері бар қорытынды шығарады.
16. Қорытындыға кадр қызметінің қызметкері мен бастығы, тиісті бөлімшенің басшысы қол қояды, сондай-ақ үш жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген адамдар бекітеді.
17. Оң қорытынды шығарылған кезде кандидаттың деректері АҚО-ға қызметке (оқуға) кандидаттардың ведомстволық деректер банкіне енгізіледі.
18. Кандидаттың АҚО-ға қызметке (оқуға) кандидаттардың ведомстволық деректер банкінде тұру мерзімі қабылданған күннен бастап алты айды құрайды.
19. Теріс қорытынды шығару үшін:
1) кандидатты пайдалануға болжанып отырған лауазымға қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес келмеуі;
2) кандидаттың Заңның 6-бабының 2-тармағында көзделген құқық қорғау қызметіне тұру шарттарына сәйкес келмеуі негіздер болып табылады.
Бұл ретте, теріс қорытынды құқық қорғау қызметіне алғаш рет кіретін адамдар үшін бастапқы кәсіби даярлыққа іріктеу және конкурстық іріктеу, сондай-ақ ТЖМ білім беру ұйымына оқуға түсуге кандидаттың қатысуына кедергі болмайды.
20. Қорытындымен келіспеген жағдайда, кандидат оны Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабымен белгіленген тәртіпте шағымданады.
Азаматтық қорғау органдарына
қызметке (оқуға) қабылданатын
кандидаттарды іріктеу және
алдын ала зерделеуді жүзеге
асыру қағидаларына 1- қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министріне/
Азаматтық қорғау
органдарының уәкілетті
басшысына/
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігінің білім беру
ұйымының бастығына
_________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
Өтініш
Мені азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) іріктеуге және алдын ала зерделеуге жіберуді сұраймын.
Азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) іріктеу және алдын ала зерделеу шарттарымен және тәртібімен таныстым.
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығын растаймын.
Құжаттардың тізбесі:
1)___________________________;
2)___________________________;
Менің жеке деректерімді іріктеу және алдын ала зерделеу үшін қолдануға келісімімді беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қолы, күні
Байланыс деректері (телефон
нөмірі, тұрғылықты мекенжайы)
Азаматтық қорғау органдарына
қызметке (оқуға) қабылданатын
кандидаттарды іріктеу және
алдын ала зерделеуді жүзеге
асыру қағидаларына 2- қосымша
Нысан
"Бекітемін"
____________________________
(Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрі/азаматтық қорғау
органдарының уәкілетті
басшысы /
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
Министрлігінің білім беру
ұйымының бастығы)
(күні, қолы)
Іріктеу және алдын ала зерделеу қорытындысы
________________________________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ілік септігінде)

1. Итоги изучения и собеседования руководителя соответствующего подразделения
органов гражданской защиты:
_______________________________________________________________________________.
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя соответствующего подразделения органов гражданской защиты, изучившего
кандидата (проводившего собеседования), результаты изучения, характеризующие кандидата
данные, должность и участок работы, на которых предполагается использовать кандидата, а
также данные, имеющие существенное значение для принятия решения)
1.1. Предварительное решение руководителя соответствующего подразделения органов гражданской защиты
_______________________________________________________________________________.
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя соответствующего
подразделения органов гражданской защиты,
изучившего кандидата
(должность, специальное звание)
подпись ________
"____" _____________ 20___ год.
2. Итоги проверки кандидата сотрудником кадровой службы органов гражданской защиты ______________________________________________________________________________.
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника кадровой службы
органов гражданской защиты, проводившего проверку, результаты изучения, результаты
проверки кандидата по информационному сервису Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан)
2.2 Заключение сотрудника кадровой службы органов гражданской защиты,
проводившего изучение кандидата:
______________________________________________________________________________.
_______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) сотрудника кадровой службы
органов гражданской защиты,
изучившего кандидата,
(должность, специальное звание)
подпись _________________
"____" _____________ 20___ год.
3. Заключение кадровой службы:__________________________________________.
______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) начальника кадровой службы,
(должность, специальное звание)
подпись _________________
"____" _____________ 20___ год.
Итоговое заключение отбора и предварительного изучения:
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата) зачислить в ведомственный банк
данных кандидатов на службу (учебу) в органы гражданской защиты/ отказать в зачислении
в ведомственный банк данных кандидатов на службу (учебу) в органы гражданской защиты
(указывается конкретное основание, предусмотренное пунктом 19 настоящих Правил.)
Приложение 3 к Правилам
отбора и осуществления
предварительного изучения
кандидатов, принимаемых на
службу (учебу) в органы
гражданской защиты
Форма
Личный листок по учету кадров

1. Азаматтық қорғау органдарының тиісті бөлімшесі басшысының зерделеу және әңгімелесу қорытындылары:
_______________________________________________________________________________.
(кандидатты зерделеген (әңгімелесу жүргізген) азаматтық қорғау органдарының тиісті бөлімшесі басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), зерделеу нәтижелері, кандидатты сипаттайтын деректер кандидатты тағайындауға болжанып отырған лауазымы мен жұмыс учаскесі, сондай-ақ шешім қабылдау үшін елеулі мәні бар деректер көрсетіледі)
1.1. Азаматтық қорғау органдарының тиісті бөлімшесі басшысының алдын ала шешімі___________________________.
Кандидатты зерделеген тиісті
азаматтық қорғау органдары
бөлімшесі басшысының
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
(лауазымы, арнайы атағы)
қолы ________
20___ жыл "____" _____________
2. Азаматтық қорғау органдарының кадр қызметі қызметкерінің кандидатты тексеру қорытындылары
_______________________________________________________________________________.
(тексеру жүргізген азаматтық қорғау органдарының кадр қызметі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), зерделеу нәтижелері, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисі бойынша кандидатты тексеру нәтижелері көрсетіледі)
2.2 Кандидатты зерделеуді жүргізген азаматтық қорғау органдарының кадр қызметі қызметкерінің қорытындысы:_________________________________________________.
____________________
Кандидатты зерделеген тиісті
азаматтық қорғау органдары
бөлімшесі басшысының
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезд)
(лауазымы, арнайы атағы)
қолы ________
20___ жыл "____" _____________.
3. Кадр қызметінің қорытындысы:___________________________________________.
_______________
Кадр қызметінің бастығы,
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
(лауазымы, арнайы атағы)
қолы _________________
20___ жыл "____" _____________.
Іріктеу және алдын ала зерделеудің соңғы корытындысы:
______________________________________________________________________________
(Кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)) азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) кандидаттардың ведомстволық деректер банкіне енгізілсін/ заматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) кандидаттардың ведомстволық деректер банкіне енгізуден бас тартылсын (осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген нақты негіздеме көрсетіледі.)
Азаматтық қорғау органдарына
қызметке (оқуға) қабылданатын
кандидаттарды іріктеу және
алдын ала зерделеуді жүзеге
асыру қағидаларына 3- қосымша
Нысан
Кадрларды есепке алу жөніндегі жеке іс парағы

1. Фамилия___________________________________
имя_________________________________________
отчество (при его наличии) _____________________
2. Пол________
3. Год, число и месяц рождения _________________
4. Место рождения ____________________________
(село, деревня, город, район, область, республика)
5. Национальность (по желанию) ________________
6. Гражданство________________________________
7. Образование _______________________________
Место для
фотокарточки
Название учебного заведения и его местонахождение
Факультет или отделение
Год поступления
Год окончания или ухода
Если не окончил то с какого курса ушел
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
8. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени
______________________________________________________________________________
(словарем, читаете и можете объясняться, владеете свободно)
9. Ученая степень, ученое звание ___________________________________________
10. Какие имеете научные труды и изобретения
______________________________________________________________________________
11. Привлекались ли Вы к административной и/или уголовной ответственности?
_____________________________________________________________________________
(кем, когда и за что осужден, мера наказания)
12. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу в высших и
средних специальных учебных заведениях, военную службу, работу по совместительству)
Месяц и год
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Вступления
ухода
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с указанием должности, округа.
13. Семейное положение в момент заполнения личного листка, Ваши близкие родственники
Степень родства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Место работы, должность
Адрес проживания
14. Пребывание за границей (работа, служебная командировка, поездка с делегацией, туристическая поездка)
Месяц и год
В какой стране
Цель пребывания за границей
С какого времени
По какое время
15. В какие выборные органы избирался или избрали (где, в какие и когда)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
16. Отношение к воинской обязанности (военнообязанный, невоеннообязанный)
_______________________________________________________________________________
(военно-учетная специальность, воинское звание, номер военного билета и личный номер)

1. Тегі _________________________________________
Аты __________________________________________
Әкесінің аты (ол болған жағдайда) ________________
2. Жынысы ________
3. Туылған жылы, күні, айы ______________________
4. Туылған жері ________________________________
(село, ауыл, қала, аудан, облыс, республика)
5. Ұлты (қалауы бойынша) _______________________
6. Азаматтығы _________________________________
7. Білімі ______________________________________
Фотосурет орны
Оқу орнының атауы және оның орналасқан жері
Факультеті немесе бөлімшесі
Түскен жылы
Бітірген немесе шыққан жылы
Бітірмесе, қай курстан шықты
Оқу орнын бітірген соң қандай біліктілікті алды, дипломның немесе куәліктің № көрсету
8. Ана тілі, қандай тілдерді біледі және қандай деңгейде
__________________________________________________________________________
(сөздікпен, оқиды және ойын жеткізе алады, еркін меңгерген)
9. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы ___________________________________________
10. Қандай ғылыми еңбектеріңіз және жаңалықтарыңыз бар
__________________________________________________________________________
11. Сіз әкімшілік және/немесе қылмыстық жауаптылыққа тартылғансыз ба?
__________________________________________________________________________ (қашан, не үшін кім соттады, жазалау шарасы) 12. Еңбек жолы басталғаннан бері атқаратын жұмысы (жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы оқуды, әскери қызметті және қоса атқаратын жұмысты қосқанда)
Айы мен жылы
Кәсіпорынды, ұйым-мекемелерді, сондай-ақ министрлікті (ведомствоны) көрсете отырып, лауазымы
Кәсіпорындардың, ұйым-мекемелердің орналасқан жері
Түскен
шыққан
Осы тармақты толтыратын кезде кәсіпорындардың, ұйымдардың және мекемелердің атауларын кезінде қалай аталғанына қарай атап, әскери қызметті лауазымды көрсете отырып толтыру керек.
13. Жеке парақты толтырған сәттегі отбасы жағдайы, сіздің жақын туыстарыңыз
Туыстық дәрежесі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Күні және туылған жері
Жұмыс орны, лауазымы
Тұрғылықты жері
14. Шет елде болуы (жұмыс, қызметтік іссапар, делегациямен бірге сапар, туристік сапар)
Айы мен жылы
Қай елде
Шет елде болу мақсаты
Қай уақыттан
Қай уақытқа
15. Қандай сайланбалы органдарға (қашан, қандай және қай жерде) сайланған немесе сайланды _______________________________________________________
______________________________________________________________________
16. . Әскер міндетке қатыстылығы
______________________________________________________________________
(әскери міндетті, әскери міндетті емес, әскери есептегі мамандығы, әскери атағы, әскери билеттің номері және жеке номері)

17. Какие имеете государственные награды (когда, кем и чем награждены)
_______________________________________________________________________________
18. Паспорт ____________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан, адрес прописки)
19. Место жительства _______________________________________________________
"_____" ___________ 20___ год. Личная подпись _____________________________________
________________________________________________________________________________
(дата заполнения)

17. Қандай мемлекетттік наградаларыңыз бар (қашан, немен, кім марапаттады)
_______________________________________________________________________
18. Төлқұжат ___________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, қашан, кім берген, тіркелген мекен жайы)
19. Тұрғылықты жері ____________________________________________________
20___ жыл "_____" ___________. Жеке қолы ________________________________________
_______________________________________________________________________
(толтырған күні)