Об утверждении Правил формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв органов гражданской защиты
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 386. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2021 года № 23995.
В соответствии с пунктом 10 статьи 34, частью пятой статьи 84 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", а также подпунктом 165) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 22.12.2023 № 697 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования кадрового резерва, требования к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв в органах гражданской защиты.
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
Утвержден приказом
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 9 августа 2021 года № 386
Правила формирования кадрового резерва, требования к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв органов гражданской защиты

Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне алынатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 9 тамыздағы № 386 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 тамызда № 23995 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 10-тармағына, 84-бабының бесінші бөлігіне, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 165) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 22.12.2023 № 697 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне алынатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2021 жылғы 9 тамыздағы № 386
бұйрығымен бекітілген
Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне алынатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования кадрового резерва, требования к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв органов гражданской защиты (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 10 статьи 34, частью пятой статьи 84 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", а также подпунктом 165) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" и определяют порядок формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв органов гражданской защиты (далее - ОГЗ).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 22.12.2023 № 697 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок формирования кадрового резерва
2. Кадровый резерв органов гражданской защиты формируется на плановой основе для последующего замещения вакантных руководящих должностей из расчета не менее двух кандидатур на каждую должность, подлежащую замещению.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 22.12.2023 № 697 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Кадровый резерв формируется из числа следующих сотрудников:
1) по результатам аттестации рекомендованных к выдвижению на руководящие должности;
2) проявивших организаторские способности при исполнении служебных обязанностей либо при выполнении специальных заданий на основании представления непосредственных руководителей подразделений ОГЗ.
4. Вакантная руководящая должность замещается по решению Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Министр) или уполномоченного руководителя лицом, состоящим в кадровом резерве. При отказе сотрудников, состоящих в кадровом резерве, от предложенной должности вакантная должность замещается другим сотрудником по результатам аттестации или по отбору кадров.
5. Срок пребывания сотрудника в кадровом резерве не должен превышать три года. Лица, зачисленные в кадровый резерв, но не назначенные в период пребывания в кадровом резерве на планируемые для них должности, могут вновь зачисляться в кадровый резерв на общих основаниях.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне алынатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 10-тармағына, 84-бабының бесінші бөлігіне, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 165) тармақшасына сәйкес әзірленді және азаматтық қорғау органдарының (бұдан әрі – АҚО) кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 22.12.2023 № 697 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Кадр резервін қалыптастырудың тәртібі
2. Азаматтық қорғау органдарының кадр резерві бос басшы лауазымдарға жоспарлы негізде орналастыру үшін ауыстыруға жататын, әрбір лауазымға кемінде екі үміткер есебінен қалыптастырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 22.12.2023 № 697 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Кадр резерві мына қызметкерлерден қалыптастырылады:
1) аттестаттау нәтижесі бойынша басшы лауазымдарға жоғарылатуға ұсынылған;
2) АҚО бөлімшелерінің тікелей басшыларының ұсынымдары негізінде қызметтік міндеттерін атқару кезінде не арнайы тапсырмаларды орындау кезінде ұйымдастырушылық қабілетін танытқан қызметкерлерден.
4. Бос басшы лауазымының орнын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің (бұдан әрі - Министр) немесе уәкiлеттi басшының шешімі бойынша кадр резервінде тұрған қызметкер алмастырады. Кадр резервінде тұрған қызметкерлер ұсынылған бос лауазымнан бас тартқан кезде, оған аттестаттау нәтижелері немесе кадрларды іріктеу бойынша басқа қызметкер орналасады.
5. Қызметкердің кадр резервінде тұру мерзімі үш жылдан аспауға тиіс. Кадр резервіне қойылып, бірақ кадр резервінде болған кезеңде олар үшін жоспарланған лауазымға тағайындалмаған адамдар, кадр резервіне жалпы негіздерде жаңадан қойылуы мүмкін.

6. Формирование кадрового резерва и организация работы с ним возлагается на кадровые службы подразделений ОГЗ. Кадровый резерв формируется в правоохранительных органах с учетом качественного состава кадров и потребности в замещении соответствующих должностей.
7. В случаях привлечения сотрудника к ответственности за совершение коррупционного правонарушения он исключается из кадрового резерва путем составления списка сотрудников, исключенных из кадрового резерва, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам. При несогласии сотрудника с решением об исключении его из кадрового резерва он вправе обжаловать это решение вышестоящим должностным лицам и (или) в суд.
8. Кадровые службы правоохранительного органа ведут списки и ведомственный банк данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв.
9. Отбор кандидатов для зачисления в кадровый резерв производится на основе изучения и оценки личных и профессиональных качеств сотрудников, результатов их служебной деятельности, а также решения аттестационной комиссии. Оценка профессиональных качеств кандидатов на зачисление в кадровый резерв производится с учетом показателя конкурентоспособности.
10. При отборе кандидатов для зачисления в кадровый резерв учитываются:
1) соответствие имеющегося у сотрудника образования по специальностям, предусмотренным к замещению по предполагаемой должности;
2) наличие соответствующей профессиональной подготовки и опыта работы по предполагаемому виду деятельности;
3) состояние здоровья;
4) результаты профессиональной переподготовки и повышения квалификации.
11. Если выдвижение предполагает перемещение на службу в другую местность, то учитывается возможность проживания там сотрудника и членов его семьи по состоянию здоровья.
12. Отбор кандидатов на зачисление в кадровый резерв осуществляется кадровыми службами. Список зачисленных в кадровый резерв утверждается руководителем правоохранительного органа или уполномоченным руководителем и вносится в ведомственный банк данных. Количество сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв для выдвижения на соответствующую должность, должно составлять не менее двух человек.
13. Зачисление лиц в кадровый резерв производится путем включения их в список сотрудников, зачисленных в кадровый резерв, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
14. В кадровую службу направляются протокол аттестационной комиссии, представление о зачислении в кадровый резерв по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, послужной список сотрудника, служебная характеристика, справка по базе Информационного сервиса Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.

6. Кадр резервін қалыптастыру және онымен жұмысты ұйымдастыру АҚО бөлімшелерінің кадр қызметтеріне жүктеледі. Құқық қорғау органдарында кадр резерві кадрлардың сапалық құрамы және тиісті лауазымдарға орналастыру қажеттілігі ескеріле отырып қалыптастырылады.
7. Қызметкер сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған жағдайларда, ол осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр резервінен шығарылған қызметкерлер тізімін жасау арқылы кадр резервінен шығарылады. Қызметкер өзін кадр резервінен шығару туралы шешіммен келіспесе, ол бұл шешімге жоғары тұрған лауазымды адамдарға және (немесе) сотқа шағымдануға құқылы.
8. Құқық қорғау органының кадр қызметі кадр резервіне қойылған қызметкерлердің тізімін және ведомстволық деректер банкін жүргізеді.
9. Кадр резервіне қою үшін кандидаттарды іріктеу қызметкерлердің жеке басының және кәсіби қасиеттерін, олардың қызметінің нәтижелерін зерделеу және бағалау, сондай-ақ аттестаттау комиссиясының шешімі негізінде жүргізіледі. Кадр резервіне қою үшін кандидаттардың кәсіби қасиеттерін бағалау бәсекеге қабілеттіліктің көрсеткіші ескеріле отырып жүргізіледі.
10. Кадр резервіне қою үшін үміткерлерді іріктеу кезінде:
1) болжанған лауазымға орналастыру көзделген мамандықтар бойынша қызметкердің білімінің сәйкестігі;
2) болжанған қызмет түрі бойынша тиісті кәсіптік даярлығының және жұмыс тәжірибесінің болуы;
3) денсаулық жағдайы;
4) кәсіптік қайта даярлау мен біліктілігін арттырудың қорытындысы ескеріледі.
11. Егер ұсыну басқа мекенге қызмет атқаруға ауыстыруды қарастырса, онда қызметкердің және оның отбасы мүшелерінің ол жерде денсаулық жағдайы бойынша тұра алу мүмкіндігі ескеріледі.
12. Кадр резервіне қоюға кандидаттарды іріктеуді кадр қызметтері жүзеге асырады. Кадр резервіне қойылғандардың тізімін құқық қорғау органының басшысы немесе уәкiлеттi басшы бекітеді және ол ведомстволық деректер банкіне енгізіледі. Тиісті лауазымға ұсыну үшін кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің саны екі адамнан кем болмауға тиіс.
13. Қызметкерлерді кадр резервіне алу осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды кадр резервіне алынған қызметкерлердің тізіміне қосу арқылы жүргізіледі.
14. Аттестаттау комиссиясының хаттамасы, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр резервіне алу туралы ұсыным, қызметкердің қызметтік тізімі, қызметтік мінездеме мен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Ақпараттық қызмет базасы бойынша анықтама кадр қызметіне жолданады.

15. Сотрудники не зачисляются в кадровый резерв:
1) до назначения на должность при нахождении в распоряжении;
2) при наличии неснятого дисциплинарного и (или) административного взыскания;
3) до решения вопроса о соответствии занимаемой должности при повторной аттестации;
4) до прекращения уголовного дела по реабилитирующим основаниям;
5) до вступления в законную силу оправдательного приговора;
6) до окончания служебного расследования.
Глава 3. Работа с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв в органах гражданской защиты
16. Списки сотрудников, зачисленных и исключенных из кадрового резерва по соответствующим категориям должностей, утверждаются Министром и уполномоченным руководителем ОГЗ и вносятся в ведомственный банк данных.
17. Ведомственный банк данных содержит сведения о сотрудниках, зачисленных в кадровый резерв.
18. Кадровые службы ОГЗ ведут ведомственный банк данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв, с отражением их показателя конкурентоспособности.
19. Кадровые службы подразделений ОГЗ в электронном формате формируют списки сотрудников, зачисленных в кадровый резерв, по номенклатуре должностей начальников территориальных ОГЗ.
Приложение 1 к Правилам
формирования кадрового резерва,
требований к квалификации
сотрудников, зачисляемых в
кадровый резерв, и работы с
ведомственным банком данных
сотрудников, зачисленных в
кадровый резерв органов
гражданской защиты
Форма
"Утверждаю"
___________________________
__________________________
(должность, звание, фамилия,
инициалы подпись
утверждающего список)
"___" _________20___года
Список сотрудников, исключенных из кадрового резерва
Звание; фамилия, имя, отчество (при его наличии);
На какую должность состоит в кадровом резерве
Причина исключения из кадрового резерва
Подпись ____________________________________________________
(должность, звание, фамилия, инициалы и подпись составившего список)
"___" _____________20____года
Приложение 2 к Правилам
формирования кадрового резерва,
требований к квалификации
сотрудников, зачисляемых в
кадровый резерв, и работы с
ведомственным банком данных
сотрудников, зачисленных в
кадровый резерв органов
гражданской защиты
Форма
"Утверждаю"
___________________________
___________________________
(должность, звание, фамилия,
инициалы подпись
утверждающего список)
"___" _________20___года
Список сотрудников, зачисленных в кадровый резерв
Звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии), занимаемая должность, с какого времени в должности
Дата рождения, образование (когда, что окончил), с какого времени в присвоенном звании
На какую категорию должности предполагается выдвинуть (категория и наименование должности)
Отметка о назначении на должность
Подпись ___________________________________________________
(должность, звание, фамилия, инициалы и подпись составившего список)
"___" _____________20____года
Приложение 3 к Правилам
формирования кадрового резерва,
требований к квалификации
сотрудников, зачисляемых в
кадровый резерв, и работы с
ведомственным банком данных
сотрудников, зачисленных в
кадровый резерв органов
гражданской защиты
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
к зачислению в кадровый резерв

15. Мынадай жағдайларда қызметкерлер кадр резервіне алынбайды:
1) қарамағында болған кезде лауазымға тағайындалғанға дейін;
2) алынбаған тәртіптік және (немесе) әкімшілік жазасы болғанда;
3) қайта аттестаттаудан өту кезінде атқарып отырған лауазымға сәйкестігі туралы мәселені шешкенге дейін;
4) ақталатын негіздер бойынша қылмыстық істі тоқтатқанға дейін;
5) ақтау үкімі заңды күшіне енгенге дейін;
6) қызметтік тергеу аяқталғанға дейін.
3-тарау. Азаматтық қорғау органдарының кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу
16. Тиісті лауазымдар санаты бойынша кадр резервіне алынған және шығарылған қызметкерлердің тізімдерін Министр және АҚО уәкілетті басшысы бекітеді және ведомстволық деректер банкіне енгізіледі.
17. Ведомстволық деректер банкі кадр резервіне алынған қызметкерлер туралы мәліметтерді қамтиды.
18. АҚО кадр қызметтері кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкін олардың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін көрсете отырып жүргізеді.
19. АҚО бөлімшелерінің кадр қызметтері аумақтық АҚО бастықтары лауазымдарының номенклатурасы бойынша кадр резервіне алынған қызметкерлердің тізімдерін электрондық форматта қалыптастырады.
Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне алынатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидаларына 1-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
___________________________
___________________________
(тізімді бекітетін адамның лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні, қолы)
20__жылғы "___" _____________
Кадр резервінен шығарылған қызметкерлердің тізімі
Атағы; тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде);
Кадр резервінде қандай лауазымда тұр
Кадр резервінен шығару себебі
Қолы ____________________________________ (тізімді жасаған адамның лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні және қолы) 20_____ жылғы "___" ________________
Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне алынатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидаларына 2-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
___________________________
___________________________
(тізімді бекітетін адамның лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні, қолы) 20____ жылғы "___" _____________
Кадр резервіне алынған қызметкерлердің тізімі
Атағы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде); атқарып отырған лауазымы, лауазымда қай уақыттан бері
Туған күні, білімі (қашан, нені бітірді), берілген атақта қай уақыттан бері
Лауазымның қандай санатына жоғарылатуға болжанады (лауазымның санаты және атауы)
Лауазымға тағайындау туралы белгі
Қолы _________________________________ (тізімді жасаған адамның лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні және қолы) 20____ жылғы "___" ________________
Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне алынатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне алынған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Кадр резервіне алуға ҰСЫНЫМ

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________
2. День, месяц, год и место рождения _____________________________________
3. Образование, специальность, квалификация _____________________________
______________________________________________________________________
4. Ученая степень, ученое звание _________________________________________
5. Должность, дата назначения ___________________________________________
6. Имеющееся звание ___________________________________________________
______________________________________________________________________
7. Краткая характеристика с указанием профессиональных, деловых и личностных
качеств, а также количественно измеримых показателей служебной деятельности
сотрудника:________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Представляется к зачислению в кадровый резерв на должность
_____________________________________________________________________.
(должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
"___" _____________20____года

1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)____________________________________
2. Туған күні, айы, жылы және жері _______________________________________
3. Білімі, мамандығы, біліктілігі __________________________________________
______________________________________________________________________
4. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы________________________________________
5. Лауазымы, тағайындау күні ____________________________________________
______________________________________________________________________
6. Бар атағы____________________________________________________________
7. Қызметкердің кәсіби, іскер және жеке қасиеттерін, сондай-ақ қызметтік жұмысының сандық өлшенетін көрсеткіштерін көрсете отырып, қысқаша мінездемесі:___________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
8. ____________________________________________________________________
лауазымына кадр резервіне қабылдауға ұсынылады.
____________________________________
(басшының лауазымы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
20___ жылғы "___" _____________