О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 августа 2021 года № 422. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2021 года № 24001
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11737) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Регистрация и учет химической продукции", утвержденных указанным приказом:
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Государственная услуга "Регистрация и учет химической продукции" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
6. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее - услугополучатель) подают в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" или через веб-портал "электронного правительства" заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в стандарте государственной услуги "Регистрация и учет химической продукции" (далее - Стандарт государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложение 1 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 2 к настоящим Правилам:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, в соответствии с Кодексом;

"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 6 тамыздағы № 422 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 тамызда № 24001 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11737 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидалары" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
5. "Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
6. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет стандартында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет стандарты) көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады;
осы Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
осы Қағидаларға 2-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Мемлекеттік корпорацияда – Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.

3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственной корпорацией государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, бронируется "электронная" очередь посредством портала.
Адреса мест оказания государственной услуги:
1) услугодатель - размещены на www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственная корпорация - www.gov4c.kz;
3) портала www.egov.kz.
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414,
8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) Министерства: www.gov.kz/memleket/entities/miid;
2) Услугодателя:
www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации: портале www.egov.kz, www.elicense.kz;
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75 48 89, 75 48 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777
";
приложения 4 и 5 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік корпорациямен мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібінде көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - www.comprom.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорацияның - www.gov4c.kz интернет-ресурсы;
3) www.egov.kz порталы.
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрлік: www.gov.kz/memleket/entities/miid;
2) Көрсетілетін қызметті беруші: www.gov.kz/memleket/entities/comprom, "Мемлекеттік қызметтер";
3) Мемлекеттік корпорация: www.egov.kz, www.elicense.kz;интернет-ресурстарында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуына мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75 48 89, 75 48 91. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
".
осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 6 августа 2021 года № 422
Приложение 1
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
форма
Реквизиты юридического лица (адрес, БИН, телефон)
Председателю Комитета
индустриального развития
Министерства индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Фамилия, Имя, Отчество
(при его наличии)
(далее – Ф.И.О.)
Заявление на регистрацию химической продукции
Просим выдать свидетельство о регистрации химической продукции на:
_______________________________________________________________
Приложение: на ____ листах. Согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
____________ (подпись) "__" ________ 20___года
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 6 августа 2021 года № 422
Приложение 4
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ ИИНФРАСТРУКТУРНОГОРАЗВИТИЯ
ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕ ИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Индустриялық даму комитеті" Республикалық Мемлекеттік Мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Мотивированный отказ
Комитет индустриального развития, рассмотрев Паспорт безопасности химической продукции "____________________" сообщает, что:
Должность руководителя
ФИО руководителя
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 6 августа 2021 года № 422
Приложение 5
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ И ИНФРАСТРУКТУРНОГО РАЗВИТИЯ
ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕ ИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚ ДАМУ МИНИСТРЛІГІ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Индустриялық даму комитеті" Республикалық Мемлекеттік Мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Свидетельство о регистрации химической продукции
Номер: Дата:
[Наименование организации] [Адрес]
Химическая продукция: __________________________________________________________________
(полное название химической продукции) __________________________________________________________________
(полное название химической продукции) __________________________________________________________________
(фирма производитель)
в виде _______________________________________________________
(форма выпуска)
Область применения:
Дата регистрации:
Должность руководителя ФИО руководителя

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
2021 жылғы 6 тамыздағы
№ 422 Бұйрыққа
1-қосымша
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, БСН, телефон)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Индустриялық
даму комитетінің төрағасы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса) (бұдан әрі –аты-жөні)
Химиялық өнімді тіркеуге өтініш
Химиялық өнімді тіркеу туралы
куәлік беруді сұраймыз:
____________________________
____________________________
Қосымша: ____ парақта.
Ақпараттық жүйелерде
қамтылған заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәлімет
пайдалануға келісемін.
20 ___ жыл "__" _________
____________ (қолы)
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының
2021 жылғы 6 тамыздағы
№ 422 Бұйрыққа
2-қосымша
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
4-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ ИИНФРАСТРУКТУРНОГОРАЗВИТИЯ
ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚДАМУ МИНИСТРЛІГІ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Индустриялық даму комитеті" Республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития"
Дәлелденген бас тарту
Индустриялық даму және
өнеркәсіптік қауіпсіздік
комитеті
"____________________"
Химиялық өнімнің қауіпсіздік
паспортын қарап, мынаны
хабарлайды:
Қол қоюшының лауазымы
Қол қоюшының аты-жөні
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
2021 жылғы 6 тамыздағы
№ 422 Бұйрыққа
3-қосымша
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
5-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ И ИНФРАСТРУКТУРНОГО РАЗВИТИЯ
ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚДАМУ МИНИСТРЛІГІ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Индустриялық даму комитеті" Республикалық Мемлекеттік Мекемесі
Республиканское государственноеучреждение "Комитетиндустриального развития"
Химиялық өнімдерді тіркеу туралы куәлік
Нөмірі:
[Ұйымның атауы]
[мекенжайы]
Химиялық өнім:
_______________________________ (химиялық өнімнің толық атауы) _______________________________ (химиялық өнімнің толық атауы) _____________________________ (Өндіруші фирма) _____________________________ (шығару нысаны) Қолдану саласы: Тіркелген күні: Қол қоюшының лауазымы Қол қоюшының аты-жөні