О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 4-4/704 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2021 года № 24011
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 4-4/704 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11927) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов, реализации пестицидов, применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений" и подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов, реализации пестицидов, применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами.";
квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

"Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметтерге қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 4-4/704 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 12 тамыздағы № 239 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 тамызда № 24011 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметтерге қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 4-4/704 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11927 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдік және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 6) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметтерге қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2021 года № 239
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 4-4/704
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов, реализации пестицидов, применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
Для подвида деятельности по производству (формуляции) пестицидов
1
Наличие производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, и состоящей из:
производственных и складских помещений для хранения пестицидов; оборудования для производства (формуляции) пестицидов
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копия договора аренды или безвозмездного пользования, или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
эксплуатационные паспорта заводов-изготовителей на оборудования;
копия санитарно-эпидемиологического заключения
В случае наличия помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости"
2
Наличие аккредитованной лаборатории для проведения контроля качества производимых (формулируемых) пестицидов на соответствие техническим регламентам, стандартам и нормативам, либо договора с аккредитованной лабораторией
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству (формуляции) пестицидов по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям
3
Наличие стандарта организации на производство (формуляцию) каждого пестицида, утвержденного организацией самостоятельно в соответствии с Законом Республики Казахстан "О стандартизации"
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству (формуляции) пестицидов по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям
4
Наличие технологического (промышленного) регламента на производство (формуляцию) пестицидов, утвержденного заявителем в соответствии со стандартом организации
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству (формуляции) пестицидов по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям
5
Наличие квалификационного состава руководителей и специалистов:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Экология,
геология және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2021 жылғы 12 тамыздағы
№ 239 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2014 жылғы 31
желтоқсандағы № 4-4/704
бұйрығымен
бекітілген
Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдік және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с № Біліктілік талаптары Біліктілік талаптарды растайтын құжаттар Ескертпе
1 2 3 4
Пестицидтерді өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін
1
Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі және мыналардан тұратын өндірістік-техникалық базаның бар болуы:
өндірістік үй-жайлар және пестицидтерді сақтауға арналған қойма үй-жайлары;
пестицидтерді өндіруге (формуляциялауға) арналған жабдықтар
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе шарт бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда, жалдау немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмесі;
өндіруші зауыттардың жабдықтарға арналған пайдалану паспорттары;
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалдау /өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінен алынады
2
Өндірілетін (формуляцияланатын) пестицидтер сапасының техникалық регламенттерге, стандарттар мен нормативтерге сәйкестігіне бақылау жүргізуге арналған аккредителген зертхананың не аккредиттелген зертханамен жасалған шарттың бар болуы
Осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
3
"Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұйым дербес бекіткен әрбір пестицидті өндіруге (формуляциялауға) арналған ұйым стандартының бар болуы
Осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
4
Ұйым стандартына сәйкес өтініш беруші бекіткен пестицидтерді өндіруге (формуляциялауға) арналған технологиялық (өнеркәсіптік) регламенттің бар болуы
Осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
5
Басшылар мен мамандардың мынадай білікті құрамының бар болуы:

в подразделениях непосредственно занятых производством (формуляцией) пестицидов руководителей (не менее 2 (двух) человек), имеющих соответствующее высшее техническое, технологическое или агрономическое образование с опытом практической работы по специальности не менее 5 (пяти) лет и специалистов (не менее 3 (трех) человек), имеющих соответствующее высшее химическое или технологическое образование, или среднее специальное химическое или технологическое образование с опытом практической работы по специальности не менее 3 (трех) лет
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству (формуляции) пестицидов по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям
Для подвида деятельности по реализации пестицидов
6
Наличие складских помещений для хранения пестицидов на праве собственности или ином законном основании
Правоустанавливающие документы на помещения или копия договора аренды или безвозмездного пользования, или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года
В случае наличия помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости"
7
Наличие квалификационного состава руководителей и специалистов:
в подразделениях непосредственно занятых реализацией пестицидов руководителей, имеющих соответствующее высшее техническое, технологическое или агрономическое образование с опытом практической работы по специальности не менее 2 (двух) лет и специалистов, имеющих соответствующее высшее техническое, технологическое или агрономическое образование, или среднее специальное техническое, технологическое или агрономическое образование с опытом практической работы по специальности не менее 1 (одного) года.
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по реализации пестицидов по форме согласно приложению 2 к настоящим квалификационным требованиям
Для подвида деятельности по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами
8
Наличие специальной техники для применения пестицидов аэрозольным и фумигационным способами на праве собственности или ином законном основании
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям
9
Наличие транспортного средства, используемого для специальной техники по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами, на праве собственности или ином законном основании
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям
10
Наличие складских помещений для хранения пестицидов на праве собственности или ином законном основании, отвечающим требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности
Правоустанавливающие документы на помещения или копия договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
копия санитарно-эпидемиологического заключения
В случае наличия помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости"
11
Наличие квалификационного состава руководителей и специалистов:

пестицидтерді өндірумен (формуляциялаумен) тікелей айналысатын бөлімшелерде тиісті жоғары техникалық, технологиялық және агрономиялық білімі бар, мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 5 (бес) жылды құрайтын басшылар (кемінде 2 (екі) адам) және тиісті жоғары химиялық немесе технологиялық білімі немесе арнайы орта химиялық немесе технологиялық білімі бар, мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 3 (үш) жылды құрайтын мамандар (кемінде 3 адам)
Осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Пестицидтерді өткізу жөніндегi қызметтің кіші түрі үшін
6
Пестицидтерді сақтауға арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі қойма үй-жайларының бар болуы
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе шарт бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда, жалдау немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмесі
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалдау /өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінен алынады
7
Басшылар мен мамандардың мынадай білікті құрамының бар болуы:
пестицидтерді өткізумен тікелей айналысатын бөлімшелерде тиісті жоғары техникалық, технологиялық немесе агрономиялық білімі бар, мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 2 (екі) жылды құрайтын басшылар және тиісті жоғары техникалық, технологиялық немесе агрономиялық білімі немесе арнайы орта техникалық, технологиялық немесе агрономиялық білімі бар, мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 1 (бір) жылды құрайтын мамандар
Осы біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өткізу жөніндегі қызметті қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін
8
Пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі арнайы техниканың бар болуы
Осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
9
Пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі техника үшін пайдаланылатын көлік құралының бар болуы
Осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
10
Пестицидтерді сақтауға арналған, өнеркәсіптік, өрт, санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына жауап беретін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі қойма үй-жайларының бар болуы
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе шарт бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда, жалдау немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмесі;
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалдау /өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінен алынады
11
Басшылар мен мамандардың мынадай білікті құрамының бар болуы:

в подразделениях непосредственно занятых применением пестицидов аэрозольным и фумигационным способами руководителей (не менее 2 (двух) человек), имеющих соответствующее высшее техническое или агрономическое образование с опытом практической работы по специальности не менее 2 (двух) лет и специалистов (не менее 2 (двух) человек), имеющих соответствующее высшее техническое или агрономическое образование, или среднее специальное техническое или агрономическое образование с опытом практической работы по специальности не менее 1 (одного) года.
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям
Приложение 1
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, предъявляемых
к деятельности по производству
(формуляции) пестицидов,
реализации пестицидов,
применению пестицидов
аэрозольным и фумигационным
способами
Форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству (формуляции) пестицидов

пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолданумен тікелей айналысатын бөлімшелерде тиісті жоғары техникалық немесе агрономиялық білімі бар, мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 2 (екі) жылды құрайтын басшылар (кемінде 2 (екі) адам) және тиісті жоғары техникалық немесе агрономиялық білімі немесе арнайы орта техникалық немесе агрономиялық білімі бар, мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 1 (бір) жылды құрайтын мамандар (кемінде 2 (екі) адам)
Осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Пестицидтердi өндiру
(формуляциялау), пестицидтердi
өткiзу, пестицидтердi
аэрозольдік және фумигациялық
тәсiлдермен қолдану жөнiндегi
қызметке қойылатын бiлiктiлiк
талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне
1-қосымша
Нысан
Пестицидтерді өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер

3. Сведения об оборудовании для производства (формуляции) пестицидов:
№ п/п
Наименование оборудования
Номер паспорта на оборудование
Наименование завода-изготовителя
Адрес завода -изготовителя
1
2
3
4
5
4. Сведения об аккредитованной лаборатории для проведения контроля качества
производимых (формулируемых) пестицидов на соответствие техническим регламентам,
стандартам и нормативам, либо договоре с аккредитованной лабораторией:
Номер аттестата аккредитации __________________________________
Дата начала действия аккредитации _____________________________
Дата конца действия аккредитации ______________________________
Наименование субъекта аккредитации ____________________________
Соответствие требованиям технического регламента (наименование нормативного
документа)
_________________________________________________________________________
Объекты оценки ________________________________________________
Сведения о договоре на оказание услуг с лабораторией:
Номер договора ________________________________________________
Дата заключения _______________________________________________
Полное наименование лаборатории _______________________________
Бизнес-идентификационный номер
___________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
5. Сведения о наличии стандарта организации на производство (формуляцию)
каждого пестицида, утвержденного организацией в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О стандартизации":
Держатель подлинника стандарта организации ____________________
Классификатор продукции внешнеэкономической деятельности ___________________
Межгосударственный классификатор стандартов ___________________
Номер изменения стандарта _____________________________________
Обозначение стандарта _________________________________________
Наименование стандарта ________________________________________
Дата начала действия стандарта организации ____________________
Дата конца действия стандарта организации _____________________
Город _________________________________________________________
6. Сведения о наличии технологического (промышленного) регламента на
производство (формуляцию) пестицидов, утвержденного заявителем в соответствии
со стандартом организации:
Полное наименование документа технологического (промышленного)
регламента _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, утвердившего документ ___________
Дата утверждения документа ____________________________________
7. Сведения о квалифицированном составе руководителей и специалистов:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер и дата выдачи диплома по специальности, наименование учебного заведения, специальность и квалификация (в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации)
Должность
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5
Приложение 2
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, предъявляемых
к деятельности по производству
(формуляции) пестицидов,
реализации пестицидов,
применению пестицидов
аэрозольным и фумигационным
способами
Форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по реализации пестицидов

3. Пестицидтердi өндiруге (формуляциялауға) арналған жабдықтар туралы мәліметтер:
Р/с № Жабдықтың атауы Жабдыққа арналған паспорттың нөмірі Әзірлеуші зауыттың атауы Әзірлеуші зауыттың мекенжайы
1 2 3 4 5
4. Өндірілетін (формуляцияланатын) пестицидтер сапасының техникалық регламенттерге, стандарттар мен нормативтерге сәйкестігіне бақылау жүргізуге арналған аккредителген зертханамен жасалған шарт туралы мәліметтер:
Аккредиттеу аттестатының нөмірі _______________________________
Аккредиттеу әрекетінің басталу күні ___________________________
Аккредиттеу әрекетінің аяқталу күні ___________________________
Аккредиттеу субъектісінің атауы _______________________________
Техникалық регламент талаптарына сәйкестігі (нормативтік құжаттың атауы) ____
Бағалау объектілері ___________________________________________
Зертханамен қызметтер көрсетуіне арналған шарт туралы мәліметтер:
Шарт нөмірі ___________________________________________________
Жасалған күні _________________________________________________
Зертхананың толық атауы ______________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
5. "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұйым бекіткен әрбір пестицидті өндіруге (формуляциялауға) арналған ұйым стандартының бар-жоғы туралы мәліметтер:
Ұйым стандартының төлнұсқасын ұстаушы _________________________
Сыртқы экономикалық қызмет өнімдерін сыныптауыш ______
Стандарттардың мемлекетаралық жіктегіші _______________________
Стандартты өзгерту нөмірі _____________________________________
Стандарттың белгіленуі ________________________________________
Стандарттың атауы _____________________________________________
Ұйым стандарты әрекетінің басталу күні ________________________
Ұйым стандарты әрекетінің аяқталу күні ________________________
Қала __________________________________________________________
6. Ұйым стандартына сәйкес өтініш берушi бекiткен пестицидтердi өндiруге (формуляциялауға) арналған технологиялық (өнеркәсiптiк) регламенттің бар-жоғы туралы мәліметтер:
Технологиялық (өнеркәсіптік) регламент құжатының толық атауы _____________
Құжатты бекіткен адамның аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі,
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Құжаттың бекітілген күні ______________________________________
7. Басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
Р/с № Аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі Мамандығы бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану/нострификациялау туралы мәліметтер) Лауазымы Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1 2 3 4 5
Пестицидтердi өндiру
(формуляциялау), пестицидтердi
өткiзу, пестицидтердi
аэрозольдік және фумигациялық
тәсiлдермен қолдану жөнiндегi
қызметке қойылатын бiлiктiлiк
талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне 2-қосымша
Нысан
Пестицидтердi өткiзу жөнiндегi қызметті жүзеге асыруға арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер

3. Сведения о квалифицированном составе руководителя и специалиста:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер и дата выдачи диплома по специальности, наименование учебного заведения, специальность и квалификация (в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации)
Должность
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5
Приложение 3
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, предъявляемых
к деятельности по производству
(формуляции) пестицидов,
реализации пестицидов,
применению пестицидов
аэрозольным и фумигационным
способами
Форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами
1. Сведения о специальной технике (опись):
№ п/п
Специальная техника
Количество, штук
1
2
3
2. Сведения об основных средствах (опись):
№ п/п
Основные средства
Местонахождение
1
2
3
3. Сведения о результатах испытаний, выданных аккредитованными испытательными
лабораториями:
орган, выдавший результат испытаний __________________________________
модель, марка_____________________________
изготовитель ______________________________
заводской номер, год выпуска ____________________________
владелец установки или специальной техники _________________________________
номер и дата договора на проведение испытаний ________________________________
место проведения испытаний ________________________________________
дата проведения испытаний ________________________________________________
данные примененных средств измерений _____________________________________
условия проведения испытаний_______________________________________________
результат испытаний _______________________________________________

3. Басшы мен маманның білікті құрамы туралы мәліметтер:
Р/с № Аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі Мамандығы бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану/ нострификациялаутуралы мәліметтер) Лауазымы Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1 2 3 4 5
Пестицидтердi өндiру
(формуляциялау), пестицидтердi
өткiзу, пестицидтердi
аэрозольдік және фумигациялық
тәсiлдермен қолдану жөнiндегi
қызметке қойылатын бiлiктiлiк
талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне 3-қосымша
Нысан
Пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер
1. Арнайы техника туралы мәліметтер (тізімдеме):
Р/с № Арнайы техника Саны, дана
1 2 3
2. Негізгі құралдар туралы мәліметтер (тізімдеме):
Р/с № Негізгі құралдар Орналасқан жері
1 2 3
3. Аккредиттелген сынақ зертханалары берген сынақ нәтижелері туралы мәліметтер:
сынақ нәтижесін берген орган __________________________________
моделі, маркасы_____________________________
дайындаушы ______________________________
зауыттық нөмірі, шыққан жылы ____________________________
қондырғының немесе арнайы техниканың иесі ________________
сынақтар жүргізуге арналған шарттың нөмірі мен күні _________
сынақтарды өткізу орны _____________ ___________________________
сынақтарды өткізу күні ________________________________________________
қолданылған өлшеу құралдарының деректері ______________________________
сынақтарды жүргізу шарттары ___________________________________________
сынақ нәтижесі _______________________________________________

4. Сведения о наличии свидетельства о регистрации транспортного средства,
выданного территориальными подразделениями органов внутренних дел согласно Правилам
государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по
идентификационному номеру транспортного средства, утвержденным приказом Министра
внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862 (зарегистрирован в
Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056):
№ п/п
Владелец (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)
Государственный регистрационный номерной знак
Марка, модель
Год выпуска
Категория транспортного средства (А, В, С, D, Е)
Номер двигателя
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Номер шасси
Номер кузова
Цвет
Объем двигателя, кубический метр
Разрешенная максимальная масса, килограмм
Масса без нагрузки, килограмм
Выдано территориальным подразделением органов внутренних дел (дата)
8
9
10
11
12
13
14
5. Сведения о наличии технического паспорта, выданного местным исполнительным
органом областей, городов республиканского значения, столицы, районов и городов
областного значения согласно Правилам государственной регистрации тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов,
специальных машин повышенной проходимости, утвержденным приказом Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/267
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №
11702):
№ п/п
Наименование и марка машины
Общие сведения
Завод-изготовитель
Месяц и год изготовления
Заводской номер машины
Марка и номер двигателя
Собственник/владелец, не являющийся собственником, адрес (выбрать нужное):
Присвоен номерной знак
Особые отметки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Технический паспорт выдан (дата)
Серия
Номер
Прием и снятие машин с регистрации
Изменение номерного знака
Снято с регистрации вследствие
Дата снятия с регистрации
Принято на регистрацию (адрес нового собственника)
Дата принятия на регистрацию
Дата выдачи номерного знака
Серия и номер знака
10
11
12
13
14
15
16
17
18
6. Сведения о наличии складских помещений для хранения пестицидов на праве собственности:
№ п/п
Кадастровый номер
Адрес объекта недвижимости
Собственник (правообладатель)
Основание возникновения права
1
2
3
4
5

4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 болып тіркелген) бекітілген Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу қағидаларына сәйкес ішкі істер органдарының аумақтық бөлімшесі берген көлік құралын тіркеу туралы куәліктің бар-жоғы туралы мәліметтер:
Р/с № Иесі (жеке тұлғаның аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі /заңды тұлғаның атауы) Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі Маркасы, моделі Шыққан жылы Техникалық көлік құралының санаты (А, В, С, D, Е) Қозғалтқыш
нөмірі
1 2 3 4 5 6 7
кестенің жалғасы
Шасси нөмірі
Шанақ нөмірі
Түсі
Қозғалтқыш көлемі, текше метр
Рұқсат етілген ең жоғарғы масса, килограмм
Жүктемесіз масса, килограмм
Ішкі істер органдарының аумақтық бөлімшесі берді (күні)
8
9
10
11
12
13
14
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/267 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11702 болып тіркелген) бекітілген Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу қағидаларына сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органы берген техникалық паспорттың бар-жоғы туралы мәліметтер:
Р/с № Машинаның атауы және маркасы Жалпы мәліметтер
Әзірлеуші зауыт Әзірленген айы және жылы Машинаның зауыттық нөмірі Қозғалтқыштың маркасы және нөмірі Меншік иесі/ меншік иесі болып табылмайтын иеленуші, мекенжайы (керегін таңдау): Нөмірлік белгі берілді Ерекше белгілері
1 2 3 4 5 6 7 8 9
кестенің жалғасы
Техникалық паспорт берілді (күні) Сериясы Нөмірі Машиналарды тіркеуге қабылдау және тіркеуден шығару
Салдарынан тіркеуден шығарылды Тіркеуден шығарылған күні Тіркеуге алынды (жаңа меншік иесінің мекенжайы) Тіркеуге алынған күні
10 11 12 13 14 15 16
кестенің жалғасы
Нөмірлік белгіні өзгерту
Нөмірлік белгіні берген күні
Белгінің сериясы және нөмірі
17
18
6. Меншiк құқығындағы пестицидтердi сақтауға арналған қойма үй-жайларының бар-жоғы туралы мәліметтер:
Р/с № Кадастрлық нөмірі Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы Меншік иесі (құқық иеленуші) Құқығы туындайтын негіз
1 2 3 4 5

7. Сведения о наличии складских помещений на ином законном основании
(аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление):
№ п/п
Номер договора
Дата договора
Адрес объекта
Сведения о собственнике (правообладателе) объекта
полное наименование
бизнес-идентификационный номер
индивидуальный идентификационный номер
Адрес
1
2
3
4
5
6
7
8
8. Сведения о квалифицированном составе руководителей и специалистов:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер и дата выдачи диплома по специальности, наименование учебного заведения, специальность и квалификация (в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации)
Должность
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5

7. Өзге заңды негізде (жалдау/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) қойма үй-жайларының бар-жоғы туралы мәліметтер:
Р/с № Шарттың нөмірі Шарттың күні Объектінің мекенжайы Объектінің меншік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметтер
толық атауы бизнес-сәйкестендіру нөмірі жеке сәйкестендіру нөмірі Мекенжайы
1 2 3 4 5 6 7 8
8. Басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
Р/с № Аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі Мамандығы бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану/нострификациялау туралы мәліметтер) Лауазымы Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1 2 3 4 5