О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 ноября 2020 года № 612 "Об утверждении Перечня лекарственных средств, зарегистрированных в Республике Казахстан и не включенных в лекарственный формуляр военно-медицинских учреждений (организаций), используемых в Вооруженных Силах Республики Казахстан при оказании медицинской помощи"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 625. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 сентября 2021 года № 24432
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики от 9 ноября 2020 года № 612 "Об утверждении Перечня лекарственных средств, зарегистрированных в Республике Казахстан и не включенных в лекарственный формуляр военно-медицинских учреждений (организаций), используемых в Вооруженных Силах Республики Казахстан при оказании медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21620), следующие изменения и дополнения:
в Перечне лекарственных средств, зарегистрированных в Республике Казахстан и не включенных в лекарственный формуляр военно-медицинских учреждений (организаций), используемых в Вооруженных Силах Республики Казахстан при оказании медицинской помощи, утвержденном указанным приказом:
строки, порядковый номер 6 и 7, исключить;
строки, порядковые номера 12 и 13, исключить;
строку, порядковый номер 65, исключить;
строку, порядковый номер 68, исключить;
строки, порядковые номера 80, 81, 82, 83 и 84, исключить;
строки, порядковые номера 86 и 87, исключить;
строку, порядковый номер 89, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 следующего содержания:
"
91.
Тиамина гидрохлорид, Пиридоксина гидрохлорид, Цианкобаламин
раствор для инъекций 2 мл
ампула
92.
Калия цитрат
таблетки пролонгированного действия 1080 мг
таблетки
93.
Железа полиизомальтозат
таблетки жевательные 100 мг
таблетки
94.
Натрия ацетата тригидрат, натрия хлорид
раствор для инфузий 0,9% 400 мл
флакон
95.
Калия гидроксид, магния оксид легкий, аспарагиновая кислота
раствор для инфузий 250 мл
флакон
96.
Ницерголин
таблетки 10 мг
таблетки
97.
Омега - 3 кислот этиловых эфиров 90
капсулы 1000 мг
капсула
98.
Изоконазол
крем 1% 20 г
упаковка
99.
Изоконазола нитрат, дифлукортололона валерат
крем 15,0
упаковка
100.
Гидрокортизона ацетат, окситетрациклина гидрохлорид
мазь 10,0
упаковка

"Медициналық көмек көрсету кезінде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде пайдаланылатын Қазақстан Республикасында тіркелген және әскери-медициналық мекемелердің (ұйымдардың) дәрілік формулярына енгізілмеген дәрілік заттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 9 қарашадағы № 612 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 625 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 18 қыркүйекте № 24432 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Медициналық көмек көрсету кезінде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде пайдаланылатын Қазақстан Республикасында тіркелген және әскери-медициналық мекемелердің (ұйымдардың) дәрілік формулярына енгізілмеген дәрілік заттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 9 қарашадағы № 612 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21620 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Медициналық көмек көрсету кезінде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде пайдаланылатын Қазақстан Республикасында тіркелген және әскери-медициналық мекемелердің (ұйымдардың) дәрілік формулярына енгізілмеген дәрілік заттар тізбесінде:
реттік нөмірлері 6 және 7-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 12 және 13-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 65-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 68-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 80, 81, 82, 83 және 84-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 86 және 87-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 89-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119-жолдармен толықтырылсын:
"
91.
Тиамин гидрохлориді, Пиридоксин гидрохлориді, Цианкобаламин
инъекцияға арналған ерітінді 2 мл
ампула
92.
Калий цитраты
1080 мг ұзаққа созылатын әсері бар таблеткалар
таблетка
93.
Темір полиизомальтозаты
100 мг шайнайтын таблеткалар
таблетка
94.
Натрий ацетат тригидраты, натрий хлориді
инфузияға арналған ерітінді 0,9 % 400 мл
сауыт
95.
Калий гидроксиді, жеңіл магний оксиді, аспарагин қышқылы
250 мл инфузияға арналған ерітінді
сауыт
96.
Ницерголин
10 мг таблеткалар
таблетка
97.
Омега-3 этил эфирі 90 қышқылы
1000 мг капсулалар
капсула
98.
Изоконазол
20 г крем 1 %
орам
99.
Изоконазол нитраты, дифлукортололон валераты
крем 15,0
орам
100.
Гидрокортизон ацетаты, окситетрациклин гидрохлориді
10,0 жақпамайы
орам

101.
Бентаметазона дипропионат, гентамицин, клотримазол
крем 15,0
упаковка
102.
Джозамицин
таблетки, покрытые оболочкой 500 мг
таблетки
103.
Азоксимера бромид
раствор 6 мг
ампула
104.
Азоксимера бромид
суппозитории вагинальные ректальные 12 мг
суппозитория
105.
Лидокаина гидрохлорид, толперизона гидрохлорид
раствор 1 мл
ампула
106.
Ново-пассит экстракт жидкий, Гвайфенезин
раствор 100 мл
флакон
107.
Ново-пассит экстракт жидкий, Гвайфенезин
таблетки
таблетки
108.
Валерианы корней измельченных
настойка 30,0
флакон
109.
Валерианы экстракт густой
таблетки 0,02
таблетки
110.
Экстракт гинкго билоба стандартизованный
таблетки 40 мг
таблетки
111.
Нафазолин
спрей назальный 0,1% 10,0
флакон
112.
Нафазолин
капли назальный 0,1% 10,0
флакон
113.
Фенотерол
аэрозоль 100 мкг/доза 10 мл
флакон
114.
Гимекромон
таблетки 200 мг
таблетки
115.
Пефлоксацин
раствор 400 мг/5 мл
ампула
116.
Пефлоксацин
таблетки, покрытые пленочной оболочкой 400 мг
таблетки
117.
Винпоцетин
таблетки 5 мг
таблетки
118.
Винпоцетин
раствор для инъекций 0,5% 2 мл
ампула
119.
Тофизопам
таблетки, 50 мг
таблетки
".
2. Главному военно-медицинскому управлению Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан М. Бектанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан

101.
Бентаметазон дипропионаты, гентамицин, клотримазол
крем 15,0
орам
102.
Джозамицин
500 мг қабықты таблеткалар
таблетка
103.
Азоксимер бромиді
6 мл ерітінді
ампула
104.
Азоксимер бромиді
12 мг вагинальдық ректальды суппозиторий
суппозиторий
105.
Лидокаин гидрохлориді, толперизон гидрохлориді
1 мл ерітінді
ампула
106.
Сұйық Ново-пассит экстракты, Гвайфенезин
100 мл ерітінді
сауыт
107.
Сұйық Ново-пассит экстракты, Гвайфенезин
таблеткалар
таблетка
108.
Ұсақталған шүйгіншөп түбірі
30,0 тұнба
сауыт
109.
Қою шүйгіншөп экстракты
0,02 таблеткалар
таблетка
110.
Стандартты гинкго билоба экстракты
40 мг таблеткалар
таблетка
111.
Нафазолин
0,1 % 10,0 мұрынға арналған спрей
сауыт
112.
Нафазолин
0,1 % 10,0 мұрынға арналған тамшы
сауыт
113.
Фенотерол
100 мкг/дозасы 10 мл аэрозоль
сауыт
114.
Гимекромон
200 мг таблеткалар
таблетка
115.
Пефлоксацин
400 мг/5 мл ерітінді
ампула
116.
Пефлоксацин
400 мг үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
таблетка
117.
Винпоцетин
5 мг таблеткалар
таблетка
118.
Винпоцетин
инъекцияға арналған ерітінді 0,5% 2 мл
ампула
119.
Тофизопам
50 мг таблеткалар
таблетка
".
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Бас әскери-медициналық басқармасының бастығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
М. Бектанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі