О внесении изменений в распоряжение Уполномоченного по правам человека от 26 сентября 2013 года № 20 "Об утверждении Правил отбора участников Национального превентивного механизма"
Распоряжение Уполномоченного по правам человека от 27 декабря 2021 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26350. Утратило силу приказом Уполномоченного по правам человека от 27 января 2023 года № 4.
Сноска. Утратило силу приказом Уполномоченного по правам человека от 27.01.2023 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в распоряжение Уполномоченного по правам человека от 26 сентября 2013 года № 20 "Об утверждении Правил отбора участников национального превентивного механизма" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8892) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 2) пункта 2 статьи 40 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, подпункта 2) пункта 2 статьи 185 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", пункта 2 статьи 46-11 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества", пункта 2 статьи 47-2 Закона Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан", пункта 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении детской безнадзорности и беспризорности", пункта 2 статьи 11-2 Закона Республики Казахстан "О специальных социальных услугах":";
в Правилах отбора участников национального превентивного механизма, утвержденных указанным распоряжением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 40 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 2 статьи 185 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", пунктом 2 статьи 46-11 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества", пунктом 2 статьи 47-2 Закона Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении детской безнадзорности и беспризорности", пунктом 2 статьи 11-2 Закона Республики Казахстан "О специальных социальных услугах".";

Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі "Ұлттық алдын алу тетігінің қатысушыларын іріктеу қағидаларын бекіту туралы" № 20 өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 134 өкімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26350 болып тіркелді. Күші жойылды - Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 4 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 27.01.2023 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі "Ұлттық алдын алу тетігінің қатысушыларын іріктеу қағидаларын бекіту туралы" № 20 өкіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8892 тіркелген) мынандай өзгертулер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 40-бабы 2-тармағыңың 2-тармақшасын, "Халықтың денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 185-бабы 2-тармағының 2-тармақшасын, "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-11-бабының 2-тармағын, "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-2-бабының 2-тармағын, "Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы мен балалардың қадағалаусыз және панасыз қалуының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағын, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-2-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында":";
көрсетілген өкіммен бекітілген Ұлттық алдын алу тетігінің қатысушыларын іріктеу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 40-бабы 2-тармағының 2-тармақшасына, "Халықтың денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 185-бабы 2-тармағының 2-тармақшасына, "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-11-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-2-бабының 2-тармағына, "Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы мен балалардың қадағалаусыз және панасыз қалуының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-2 бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген ".";

в подпункт 6) пункта 8 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 9) пункта 8 исключить;
в подпункт 10) пункта 8 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 13 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 19 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
2. Национальному центру по правам человека в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего распоряжения и опубликование распоряжения на официальном интернет-ресурсе Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на руководителя Национального центра по правам человека.
4. Настоящее распоряжение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Уполномоченный по правам человека
в Республике Казахстан
Э. Азимова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан

8-тармақтың 6) тармақшасы мынандай редакцияда жазылсын:
"6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, оны ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтама;";
8-тармақтың 9) тармақшасы алынып тасталсын;
8-тармақтың 10) тармақшасы мынандай редакцияда жазылсын:
"үй, жұмыс және ұялы телефондары, сондай-ақ дербес электрондық мекен-жайы көрсетілген бөлек парақ;";
13-тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"13. Үйлестіру кеңесі құжаттарды қарау қорытындысы бойынша ашық дауыс беру жолымен қарапайым көпшілік дауысымен ҰАТҚ құрамына үміткердің алынуы немесе алынудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.";
19-тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"19. ҰАТ өкілеттігі мерзімінен бұрын тоқтатылған жағдайда, жаңа ҰАТ сайлау Үйлестіру кеңесінің шешімімен ағымдағы мерзімге ҰАТ іріктеуде бұрын мәлімделген үміткерлер қатарынан жүргізіледі.".
2. Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық заңнамада белгіленген тәртіппен осы өкімнің мемлекеттік тіркелуін және өкімнің Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың басшысына жүктелсін.
4. Осы өкім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасындағы
Адам құқықтары жөніндегі уәкіл
Э. Азимова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі